Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 20. 6.

Rozbory dostihů: Pardubice - 20. 6.

Rozbory dostihů na sobotu 20. června v Pardubicích, kde je mezi osmičkou dostihů vrcholem Úvodní cross country Koroka.

 

PARDUBICE

sobota 20. června

 

13:00 - 1.dostih

Cena Slavia pojišťovny a.s.

PP - cena IV.kat. - 3 - 2800 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Favorit se v prvním dostihu pro tříleté překážkáře u nás nehledá lehko. Jen jeden kůň má zkušenost se skoky, ale neumístil se. Více jak půlka pole debutuje. Dle třídy nejlepší rovinový koně mají ve svém sedle méně zkušené jezdce. Může nás tedy čekat spousta překvapení. Nejvyšší rovinovou třídu má ALBATROS. Ten by zřejmě mohl bojovat i o nejvyšší příčky v klasice, pokud by nebyl škrtnut, takže ačkoli má méně zkušenou jezdkyni, tak zde opatrně vychází na první místo. Jamaal Danehill loni v Anglii na rovině neukázala mnoho. Původem nebo třídou tedy nezaujme, ale v sedle má Josefa Bartoše a je tréninkovou kolegyní Albatrose. Pokud by tedy jezdecké obsazení ukazovalo na jedničku stáje, tak by mohla o vítězství bojovat ona. Slušné výsledky ukázal loni v Německu Kamran. I díky realizačnímu týmu by mohl mířit vysoko. Show Me The Money loni vyhrála v Kolesách. Nebyl to extra obsazený dostih, ale na nižší dotaci by zde dosáhnout mohla. Z debutantů mají nejlepší překážkový původ Gatsby a Jacqueline trenéra Tůmy a Ida trenéra Olehly. Navíc jejich realizační týmy by měly být zárukou, že budou na debut dobře připraveni. Dle jezdeckého obsazení by z nich mohla mít největší šance Jacqueline. (tj)

Tip: Albatros – Kamran – Jamaal Danehill

 

13:35 - 2.dostih

Cena podporovaná společností Provet

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3400 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Většina účastníků má s překážkami malé zkušenosti. Řada z nich teprve debutuje, ale jsou mezi nimi koně s jedničkovou výkonností na rovinách. Polobratr Subway Dancera Silver Seam loni vyhrál Rakouské derby, které ale nebylo tak silně obsazené. Res Judicata byl před dvěma lety třetí ve Slovenském derby a ani loni si nevedl špatně. S menší postavou sice nevypadá jako typický překážkář, proutěnky ale takový problém být nemusí. Naopak loni druhý ze St Legeru Svenson je hodně narostlý a překážková budoucnost se nabízí. SAUL byl před dvěma lety favoritem Českého derby. V něm sice neuspěl, ale vynahradil si to na proutěnkách, kde vyhrál Zlatou sponu tříletých. Pak se sice vrátil na roviny, kde byl již letos slušně třetí v chuchelské trojce na 2400 metrů, překážkové zkušenosti ale má. Z mála prověřených překážkářů by na tom nemusel být špatně Krösus, který loni v Pardubicích nešel špatně v červnových proutěnkách. Od té doby ale nestartoval. (ob)

Tip: Saul – Svenson – Res Judicata

 

14:10 - 3.dostih

Cena za podpory společnosti ENIGOO s.r.o.

Stcc - handicap IV.kat. - 5+ - 3300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: I když se jedná o handicap, a v poli je řada ještě neprověřených koní, tak tady by měly hrát roli zkušenosti. BIG MAGO tu vloni v červnu v podobném dostihu zvítězil a následně si poradil i se zvýšeným ratingem. Triumf z pardubické dráhy má už na kontě i Ronaldo King, kterému se sice pak tolik nedařilo, to bylo ovšem dané i tím, že byl směřován do těžších zkoušek. Soupeři můžou být spolehlivá Stealing a Win nebo polobratr „krále kvalifikací“ Trezora, Tellur, který se po dvouleté pauze vrátil zadrženým vítězstvím v Kolesách. (fm)

Tip: Big Mago – Ronaldo King - Tellur

 

14:45 - 4.dostih

Cena za podpory PREMIN

Stcc - cena IV.kat. - 5+ - 4300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Sice se jedná pouze o dostih čtvrté kategorii, přesto na startu bude dvojice rekonvalescentů, kteří vítězili v jedničkových dostizích. IZYNKA loňskou sezónu vynechala, ovšem před zdravotní pauzou suverénně ovládla Cenu Vltavy. I v dalších startech svěřenkyně Čestmíra Olehly dokazovala, že právě pardubické krosy do 4500 metrů jsou její parketou, takže tohle by jí mělo sedět. Díky vysoké třídě je třeba respektovat i předloňského vítěze Zlatého poháru Mustamira, který ale s krosy žádné zkušenosti nemá. Kariéru svěřence Františka Holčáka přibrzdilo zdraví už několikrát a naposled startoval loni v květnu. Také Apas Rocka minulou sezónu ukončila předčasně. Na jaře skončila dvakrát druhá v trojkových handicapech, a pokud na to naváže pod novým trenérem, neměla by mezi nejlepšími chybět. Naopak na podzim se na dráhu vracel Kominik, který skončil třetí v Ceně ČASCH. Může jít ještě nahoru, ale při prvním startu proti starším koním ponese nejvíce kilo. Tempař New Finch sice většinu loňských startů nedokončil, ovšem v posledních dvou případech ztratil jezdce mimo překážku. Tady ho povede špičkový žokej a v srpnu skončil v podobném dostihu třetí. Rui Faleiro skončil předloni v Ceně Vltavy za Izynkou třetí. V červnu ale spadl přes soupeře, od té doby nestartoval a koně trenéra pojímají sezónní premiéry vlažněji. Na některou z dotací mohou dosáhnout spolehlivý Libertin nebo loni do Velké pardubické kvalifikovaný Tiep de l’Est. Více otazníku je u v krosu debutujícího Taste Of Rocka a dva roky nestartujícího Call Of Outy Klasse, nicméně také oni zasluhují v početném poli pozornost. (jf)

Tip: Izynka – Mustamir – Apas Rocka

 

15:20 - 5.dostih

Pohár BICZ holding 2020

Stcc - cena III.kat. - 5+ - 3500 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: STARBUCKovi je již 11 let, ale třídu by pořád mohl mít. Loni stále patřil ke špičce na krátkých krosech. Pokud se tedy přiblíží loňským výkonům, tak by měl vyhrát. V minulosti měl velmi vysokou třídu Kifaaya, ale poslední dva roky šla jeho forma trochu dolů. Kros navíc zatím nebyl jeho hlavní parketou. Pokud ale přeskáče kurz, tak by o nejvyšší příčky bojovat měl. Dajuka je poměrně univerzální co se týče distance. Loni se jí dařilo mezi klisnami. Tady vychází na třetí místo před Charismatica a možná Hádese, který běhá dobře na různých závodištích, ale nemá moc zkušeností s pardubickými krosy. Dokonce debut v krosu čeká na Saxo Sola, který měl v minulosti vysokou třídu ve steeplechase, ale v poslední době toho zřejmě vlivem zdravotních problémů moc nenaběhal. Pokud se dostane do cíle, tak by též mohl míchat pořadím na nejvyšších příčkách. (tj)

Tip: Starbuck – Kifaaya – Dajuka

 

15:55 - 6.dostih

Cena společnosti CHARVÁT Group s.r.o.

Stcc - handicap III.kat. - 5+ - 4400 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: V kvalitně obsazeném handicapu je řada koní, kteří zaběhli dobře při dni Velké pardubické, a v této sezóně by měli jít ještě nahoru. To je třeba SHENT, který svoji premiéru na místním krosu proměnil v šokující vítězství v kurzu 35:1. Progres ukazoval vloni i těžkotonážní svěřenec Josefa Váni East River, který byl druhý v Ceně Jana Kašpara pro pětileté koně. Jeho stájový kolega Sottovento už je sice prověřenější, třetím místem v Ceně Labe ale určitě nezklamal. Populární u sázejících bývá reprezentant sponzora dostihu, Saint Joseph, kterému na podzim pomohlo nasazení lícního beránku. Tamas platil hlavně za specialistu na „klasiku“, poté co si vybral řádnou dávku smůly, se nakonec prosadil v hlavním dostihu závěrečného pardubického dne. Koněm pro překvapení může být Lad In, který se vloni vracel po dvouleté pauze, při prvním pokusu na delší distanci ale zaujal zadrženým vítězstvím. (fm)

Tip: Shent – Saint Joseph – East River

 

16:35 - 7.dostih

Cena města Pardubic - Úvodní Cross Country Koroka

Stcc - cena I.kat. - 5+ - 4500 m - 150 000 Kč

1 DUSIGROSZ(FR), 7 tr. Josef Váňa st., ž. Josef Bartoš 68,0

Na proutěnkách začínal v Pardubicích, většinu překážkových startů ale absolvoval ve Francii a Itálii. Loni byl třetí v předzkoušce Gran Premia Merano, které pak pro pád nedokončil. Při seznamování s pardubickým krosem na konci sezóny ztratil jezdce na irské lavici, tohle bude jeho reparát.

2 MR SPEX(GER), 6 tr. Luboš Urbánek, ž. Jan Odložil 68,0

Jako čtyřletý byl třetí v Ceně ČASCH, loni vyhrál Cenu Jana Kašpara pro pětileté. Zas takový suverén ale přes sezónu nebyl a tady narazí na silnější konkurenci.

3 LOMBARGINI(GER*), 9 tr. Stanislav Popelka, ž. Jan Faltejsek 68,5

Postupně se lepší a vyřešil si i problém s irskou lavicí. Loni byl druhý v Ceně Labe, ta ale nebyla nijak silně obsazena. Do absolutní špičky mu zatím něco schází, ale tady šanci na umístění má.

4 EVŽEN(GB), 6 tr. Štěpánka Myšková, ž. Jaroslav Myška 68,5

Loni v tomto dostihu prohrál se zkušenějšími soupeři. Další dva starty ale s přehledem vyhrál a vítězstvím v Ceně Vltavy potvrdil, že patří k velkým nadějím.

5 MARCUS AURELIUS(FR), 10 tr. Stanislav Popelka, ž. Marek Stromský 68,0

Sice byl dvakrát druhý v Ceně Vltavy, ale mezi hvězdy zatím nepatřil. Spolehlivý však je. Loni se ve všech startech umístil, když startoval na hodně rozdílných distancích.

6 KAISERWALZER(GER), 7 tr. Jaroslav Brečka, ž. Jaroslav Brečka 70,0

Slovenský účastník startuje v Pardubicích pravidelně. Loni na konci sezóny vyhrál trojkový handicap, mezi jedničkové koně nepatří.

7 AENEAS(IRE), 6 j tr. Josef Váňa st., ž. Jan Kratochvíl 68,0

Loni se mu dařilo v Lysé nad Labem, kde vyhrál Memoriál Evy Palyzové, i když tam mu to soupeři svojí taktikou trochu ulehčili. V slušně obsazené předzkoušce Ceny Vltavy spadl na poslední překážce na druhé pozici a ve „Vltavě“ byl čtvrtý, když v konci trochu slábl. Tady může opět pomýšlet na dobré umístění.

8 DULCAR DE SIVOLA(FR), 7 tr. Stanislav Kovář, Josef Borč 68,0

V pěti letech se ukazoval nadějně a v Závěrečné cross country bojoval v Pardubicích o prvenství. Loňské ambice na Velkou pardubickou ale pro něj byly moc. Mezi našimi nejlepšími krosaři se ale zcela neztratil a kratší distance ho může vrátit do hry.

Tipařův verdikt: Jednoznačným favoritem je EVŽEN, který se od čtyř let ukazuje jako velká naděje a loni vyhrál Cenu Vltavy. Dusigrosz se s pardubickými krosy teprve seznamuje. Aeneas má s pardubickými krosy větší zkušenosti a již loni ukázal, že mezi špičku patří. Dulcar De Sivola loni zbytečně uspěchal cestu do Velké, tady by se ale opět mohl chytit. (ob)

Tip: Evžen – Aeneas – Dulcar De Sivola

 

17:10 - 8.dostih

Cena Dostihového klubu

Stch - cena IV.kat. - 5+ - 3500 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: V roli favorita pravděpodobně odskočí KING HEART. Ten sice naposled startoval v červnu a poté změnil trenéra, nicméně vysokou třídu ukázal nad italskými siepi. V Meranu totiž předloni skončil druhý v Gr.1 pro tříleté a loni tam stejné místo obsadil v Gr.2 pro čtyřleté. Každopádně není snadný naježdění, přičemž v jeho sedle nastala změna. Pětiletý je rovněž Focolat du Large. Svěřenec Pavla Tůmy absolvoval jediný start před dvěma lety, kdy skončil třetí za kvalitními a rozběhanými soupeři. Má výborný překážkový původ, když jeho polobratr Alpha Speed ve Francii vyhrál steeplechase kategorie Listed, takže i po dlouhé pauze se s ním musí počítat. O mnoho zkušenější není Forman, který rovněž loni nestartoval. Také ale ukázal jistý talent a vlastní kvalitní překážkový původ. U Focolata du Larga a Formana je navíc plusem renomovaný realizační tým. Trojice koní už se letos utkala koncem května v Karlových Varech, kde si z nich nejlépe vedl Personal Coach, který v Anglii vyhrál dostih point-to-point. Naopak na rovinách jedničkový Father Frost ve Varech příliš nevylepšil dojem ze slabé překážkové premiéry. Sabion se loni dostal do cíle ze tří pokusů pouze jednou, ale stalo se tak právě v pardubické klasice, přičemž podal dobrý výkon. Na dotovaných příčkách nepřekvapí ani Fabryan a Zelda, i když ta má zatím zkušenosti pouze s proutěnkami. Na tuto společnost ukázal slušnou třídu Wotan, ale loni byl v jediném startu zadržen. (jf)

Tip: King Heart – Focolat du Large – Personal Coach

 

STAROVNÍ LISTINY