Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice 23. 10. – „Závěrečná cross country“

Rozbory dostihů: Pardubice 23. 10. – „Závěrečná cross country“

Rozbory dostihů na mítinku v sobotu 22. října v Pardubicích, který uzavře sezónu na našem hlavním překážkovém závodišti.

12:00 - 1.dostih

Cena za podpory Premin

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3400 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Ze sedmičlenné sestavy nad překážkami zvítězil pouze Gibb’s Beach, ale v posledních letech startuje sporadicky. Letošní jediný start absolvoval v červnu, kdy neuspěl, nicméně konkurence je tentokrát slabší. V červnu byla mezi jeho soupeři Girl Flower, a i kdyby neztratila jezdce na posledním skoku, s Gibb’s Beachem by prohrála. Tehdy ovšem teprve debutovala a následně ukázala zlepšení v Karlových Varech, i když na měkké dráze ze třetího místa ztrácela výrazně. Vzdálené třetí místo posledně obsadila také Čamilla, která v Lysé nad Labem ukázala dobrou koncovku, ale mnoho kvality neporazila. Vůbec nejlepší volbou tak může být HIGH IN THE SKY. Ten před dvěma týdny v krosové premiéře skončil na zahrádkách. Forma, kterou vyběhl v polovině srpna v Meranu, by nicméně na tuto konkurenci mohla stačit. Na tabuli aspiruje tempařka Show Me The Money. Těžko čitelným koněm je nepříliš otestovaný Molly Power. Ten sice nestartoval od června, kdy uzavřel doběh v Meranu, ale ještě tři překážky před cílem tam cválal v kontaktu se soupeři a dostih dokončil bez výraznějšího tlaku. (jf)

Tip: High In The Sky – Girl Flower – Gibb’s Beach

 

12:40 - 2.dostih

Cena společnosti Tipsport

PP - cena IV.kat. - 3 - 3200 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Na první pohled tu zaujme dvojice nejlepších z pardubických červnových proutěnek pro tříleté. V nich v podstatě stylem start-cíl zvítězila PLATINA o 7 délek před French Chardonnay. Oproti tomuto startu se sice váhová výhoda Platiny snižuje o 2 kg, ovšem následně se spolu utkali také v polovině srpna v Meranu, kde jejich vzájemné pořadí zůstalo stejné, přestože tehdy naopak vyšší hmotnost nosila Platina. French Chardonnay navíc tehdy neskákal ideálně. Na startu bude také trojice koní, kteří se před měsícem seřadili ve Slušovicích za suverénní Gianninou. Nejlépe si z nich tehdy vedl Littledi Bareliere. Třetí Cenný Monarcho měl výhodu překážkové zkušenosti, takže poměr sil s ním může otočit Reggaeton. Arion při srpnové překážkové premiéře ztratil jezdce na třetí překážce před cílem, ale do té doby si vedl lépe než Cenný Monarcho. Z dvojice překážkových debutantů vypadá lépe Dařbuján, který slušně zahájil kariéru na rovinách a jeho sestra Diana Jape se nad překážkami jevila nadějně. (jf)

Tip: Platina – French Chardonnay – Arion

 

13:20 - 3.dostih

Cena Falcon Security

STCC - cena IV.kat. – 5+ - 4300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Někteří účastníci se v Pardubicích už mezi sebou potkali, kupříkladu RUI FALEIRO vybojoval v červnu vítězství v dostihu IV. kategorie, kde s přehledem porazil tehdy sedmého Leo Fantastico. Posléze zkusil štěstí i mezi podstatně silnější konkurencí, moc se mu ale nevedlo, takže při návratu do slabší společnosti se s ním musí opět počítat. Ponese ovšem nejvyšší zátěž v poli, Leo Fantastico pak druhou nejvyšší poté, co v handicapu při Velké pardubické doběhl na třetí příčce. Queenteře se naopak účast na mítinku vůbec nepovedla, neboť se do cíle Ceny Laty Brandisové nedostala. Nedokončila ani přípravný start, předtím ovšem obsadila třetí místo v handicapu IV. kategorie, kde zaostala i za vítězným Non Stop. Ten měl minule váhovou výhodu, jež je tentokrát v podobě jednoho kilogramu na straně klisny Queentery. Do budoucna by nemusela být špatnou crossařkou pětiletá Kengi, tedy blízká příbuzná umístěného z Velké pardubické Kasima. Ta ale zatím jen sbírá zkušenosti. (mm)

Tip: Rui Faleiro – Queentera – Leo Fantastico

 

14:00 - 4.dostih

Cena správce dráhy Pardubického závodiště

STCC - cena IV.kat. – 4 - 3300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Mezi čtyřletými crossaři se nevybírá snadno, protože dobré zkušenosti s nimi žádný startující moc nemá, třídově ale nad svými soupeři ční hnědka FRANCESKA BELLA trenérky Vocáskové, jež v roce 2019 vybojovala triumf v klasickém Oaks na dráze v Bratislavě. Vloni vyběhla jen jednou, letos pak zůstala na rovině po většinu sezóny a připsala si dvě menší vítězství, nicméně na konci září vítězně debutovala nad proutěnými překážkami. Je otázkou, jak zvládne crossy, talent pro skoky ale už ukázala a výkonnostně na ni ostatní účastníci asi stačit nebudou. Překážkové vítězství má za sebou i La Beauté z lotu Luboše Urbánka, jež sice nezářila při startech v pardubických crossech, minule se ale prosadila v Brně, kde jistě vyhrála steeplechase V. kategorie. V této společnosti by rovněž mohla jít dobře, přičemž přechod do crossů by mohl jít k duhu hnědákovi Medi Jape. Ten doposud posbíral čtvrtá místa ve slušovických steeplechase, jeho matku Medeu ale v crossech už několik let skvěle reprezentuje osmiletý Medic. Velkou neznámou pak je svěřenec Radka Holčáka Time In The West, jenž vlastní překážkový původ, čeká jej ale dostihový premiéra. (mm)

Tip: Franceska Bella – Time In The West – Medi Jape

 

14:40 - 5.dostih

Cena Talenta

– vítěze 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

STCC – handicap III.kat. – 5+ - 4000 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: V pětihlavém poli najdeme velice zajímavá jména, z nichž některá ovšem nemají v Pardubicích zkušenosti. Jde zejména o šestiletou klisnu Antalgique, kterou na jaře dovedl Jan Kratochvíl k překvapivému úspěchu v Prvomájové steeplechase. Hnědka tehdy samozřejmě naznačila svou třídu a celkově schopnosti, co se překážkových dostihů týče, byl to ale její první cross v životě, přičemž v Pardubicích doposud neběhala. Navíc má za sebou dlouhou pauzu. Právě Antalgique ponese nejvyšší váhu, o kilo a půl méně je pak zatížen šikovný KORFU, který rovněž nemá na kontě žádný pardubický cross. V minulosti vyhrál nad překážkami v Mostě, Lysé nad Labem a letos zvítězil v crossu na dráze v italském Milánu. Svůj jediný pardubický start v roce 2019 proměnil v lehké vítězství, jednalo se ale o steeplechase po trávě. Korfu nicméně vypadá jako kůň, kterému by crossy měly chutnat i v Pardubicích, což už s přehledem ukázali Well Absolut i Shent. První jmenovaný letos suverénně vyhrál dvojici čtyřkových crossů, Shent pak v roce 2019 ovládl Cenu ČASCH. Vloni posbíral v Pardubicích dvě umístění, letos vyhrál v Bratislavě a moc se mu nevedlo na italských drahách. Pořád ale jeho šance vypadají lépe než ty Paris Eiffela, jenž měl smůlu ve Velké pardubické a pro pád ji nedokončil. (mm)

Tip: Korfu – Well Absolut - Shent

 

15:15 - 6.dostih

Cena města Pardubic (Závěrečná cross country)

Stcc - cena II.kat. - 5+ - 4200 m - 120 000 Kč

1 CHRISTIANO, 5 tr. Čestmír Olehla, ž. Jan Odložil 68,5

Letos přešel na krosy a počínal si nadějně. Hned první letošní start vyhrál a minule v trojkovém handicapu ho soupeři chytili až na cílové pásce. Tady ale narazí na silné soupeře.

2 POPINJAY(FR), 5 s tr. Štěpánka Myšková, ž. Jaroslav Myška 68,0

Již loni vyhrál v Pardubicích mezi čtyřletými a letos zaběhl dobře v trojkovém handicapu. Ve Wielké Wroclawské však skončil až osmý. Kvůli koncentraci nastoupil v Ceně Vltavy se stínidly, ale v dostihu podklouzl v oblouku před Velkým vodním příkopem.

3 ARGANO, 7 tr. Martin Liška, ž. Martin Liška 68,0

Sbíral umístění v menších dostizích, v takhle silné společnosti nastoupí poprvé a velké šance nemá.

4 PLAYER, 9 tr. Lenka Kvapilová, ž. Marcel Novák 68,5

Ve Velké pardubické spadl na Taxisu a nenavázal tak na loňské druhé místo. Distance je na něj sice krátká, ale stejně jako v minulých letech zaběhl dobře i v předzkoušce Ceny Vltavy na 4500 metrů.

5 KAISERWALZER(GER), 8 tr. Jaroslav Brečka, Jan Kratochvíl 69,0

Na Taxisu chyboval při doskoku a ztratil svého jezdce. Před tím vyhrál zářijovou kvalifikaci na Velkou pardubickou a v červnu neměl problém ani s dvoumílovou distancí.

6 NIGHT MOON, 5 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Faltejsek 68,5

Málokdy nachází přemožitele. Vyhrál největší dostih pro tříleté proutěnkáře v Itálii a jako starší na své výkony navázal. V únoru byl druhý v jednom z vrcholů pro italské proutěnkáře, na jaře bez problémů zvládl pardubickou cross country. Asi kvůli infekci, která prošla jeho stájí, však od té doby nestartoval a byl škrtán z Ceny Vltavy.

Tipařův verdikt: Pokud na něm nebude dlouhá pauza znát, měl by být hlavním kandidátem na vítězství NIGHT MOON. Player je však také hodně kvalitní kůň a na téhle distanci už dokázal zaběhnout. Kaiserwalzer ukázal své kvality v kvalifikaci, Popinjay a Christiano se teprve musí v takto kvalitní konkurenci ukázat. (ob)

Tip: Night Moon – Player – Kaiserwalzer

 

15:55 - 7.dostih

Pohár BICZ holding 2021

Stcc - cena IV.kat. - 5+ - 3400 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Ararat ukázal slušnou třídu na proutěnkách, ale bylo to před třemi lety, a když se letos vrátil na dráhu, běhal zatím jen na rovinách a kros půjde poprvé. Stáj ale dokáže připravit koně i na první start v nové disciplíně. CHARISMATIC by ale přeci jen mohl prodat své zkušenosti. Sice není dvakrát spolehlivý, ale kratší cross country mu sedí. Začátkem září porazil Wise Rulera, který tehdy běžel cross country poprvé a nabité zkušenosti může zužitkovat. Veterán Gejzir patřil kdysi mezi naše přední steeplery, ale poslední roky běhá hlavně na provinčních drahách. Ani on nemá velké zkušenosti s krosy a distance na něj může být krátká. Úplným nováčkem v cross country je Angkor Wat, který je na překážkách stínem koně, který byl druhý v derby, v menších dostizích se ale dokáže uplatnit. (ob)

Tip: Charismatic – Ararat - Wise Ruler

 

16:30 - 8.dostih

Cena Dostihového spolku

R - cena IV.kat. - 3+ - 3200 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Na startu tohoto dostihu se sešla velmi pestrá společnost. Mezi koně, kteří v minulosti disponovali vysokou třídou, patří Averis, pátý z Ceny zimního favorita 2019, a RED PERSIAN. Ten v témže roce opanoval Bratislavskou míli a Memoriál Jaroslava Maška (byť mu triumf byl přiřčen až u „zeleného stolu“). Oba dva půjdou na start po pauze a dalším otazníkem je, jak se popasují s maratónskou tratí. S tou má naopak bohaté zkušenosti Landmark, jehož letošní formy z podobných dostihů konaných na místní dráze jsou 4-4-2-4. Naposledy za ním zůstala o 5 délek Bonanza Gold a tady by to mělo být podobné. Při prvním pokusu na takto dlouhé distanci v Brně si naposledy nevedla špatně White Ghost. Zajímavé původy mají dva debutanti v poli. Ketty Great je dcerou vítězky Ceny prezidenta, Ketty Sharp, Nataniela Oreiro je zas z Nostalgie, která zaznamenala několik úspěchů I. kategorie nad překážkami. O šancích obou může napovědět více sázkový trh. (fm)

Tip: Red Persian – Landmark – Nataniela Oreiro

 

STARTOVNÍ LISTINY