Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 24. 7.

Rozbory dostihů: Pardubice - 24. 7.

Rozbory dostihů na pátek 24. července v Pardubicích, kde je na programu pětice rovin a dvojice proutěnek.

 

PARDUBICE

pátek 24. července

 

17:00 - 1.dostih

Cena za podpory firmy daňového poradce Ing. Petra Beneše Pardubice

R - handicap V.kat. - 3+ - 2800 m - 20 000 Kč

Tipařův verdikt: Hodně populární bude bezesporu KINGSTON LILLY (NESTARTUJE). Svěřenkyni Heleny Vocáskové čeká handicapová premiéra a naposled nebyla daleko od koní, kteří před týdnem dobře zaběhli v klasických trialech (Rusel, Loriana Of Jape). S distancí by si měla poradit, když pro subtilní klisnu může být větším problémem vysoká váha. Minule se po delší době chytla Lemesína, když ve Slušovicích skončila třetí před čtvrtou Galérou. Změna váhového poměru a metry navíc napovídají, že se jejich poměr sil pravděpodobně otočí. Letos se pravidelně umísťuje Sy Ju Ree, která se minule vypořádala s prodloužením distance, když na sebou nechala i Papayu Payu a Best Boxe. Pro posledně jmenovaného hovoří, že na podobné distanci už dokázal zvítězit. Podobně jako Kingston Lilly do handicapu vstupují také Cennie a Noweta. Dříve jmenovaná debutovala vítězstvím v Netolicích, ale její kariéru brzdí problémy se vstupem do boxů, což je zřejmě důvodem směřování na tuto distanci. Noweta toho mnoho nepředvedla, ovšem jistý progres u ní vypozorovat lze. (jf)

Tip: Kingston Lilly – Sy Ju Ree - Galéra

 

17:30 - 2.dostih

Cena společnosti EFEZA s.r.o.

R - cena IV.kat. - 3 - 2800 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Většina startujících debutuje nebo má minimum zkušeností. Prim by zde měli hrát zkušenější koně. O vítězství by si to tak měli rozdat zejména YANK, Wellunca a Fatra Glonka. Nejvíce z nich zatím ukázala Wellunca, ale otazníkem je u ní distance. Navíc ponese nejvyšší váhu, i když rozdíly nejsou velké. Distance by jednoznačně měla prospět Yankovi, který by též mohl mít největší rezervy. Proto zde vychází na první místo. Na druhé mírně preferuji Fatra Glonku před Welluncou. Z debutantů nelze podcenit duo trenérky Vocáskové. Lepší než Samson Moon by měl být Frenki. Dobře by na debut mohl být nachystán i Professor trenéra Radka Holčáka. (tj)

Tip: Yank – Fatra Glonka – Wellunca

 

18:00 - 3.dostih

Cena Dostihového spolku a.s.

R - cena IV.kat. - 3 - 2800 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Zřejmě slaběji obsazené oddělení dostihu pro tříleté. Koně, kteří mají více startů, a tedy handicap, zatím neukázali v podstatě nic. Tomu odpovídají i handicapy do 38 kg. To koně bez handicapu by mohli umět více. JACQUELINE byla čtvrtá v proutkách, ale v této konkurenci by její třída mohla stačit i na rovině. Navíc si již vyzkoušela distanci. Největší konkurencí by jí mohla být Sahara, která byla při debutu daleko od nejlepších, ale prodloužení distance by jí mělo prospět. Navíc má kvalitní původ a realizační tým. Ze zkušenějších koní by mohl být nejlepší Flying Fin, kterému by též mohla prospět ještě delší distance, protože má překážkový původ. Slušné původy mají Princeton a Fjäril, takže by mohli být nejlepší z debutantů. (tj)

Tip: Jacqueline – Sahara - Princeton

 

18:30 - 4.dostih

Cena hejtmana Pardubického kraje

R - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Prim by měla hrát trojice koní, kteří vlastní handicapy přes 60 kg. Vůbec nejvíce třídy ukázala GIVEN CHOICE, která má zkušenosti i se supervytrvaleckými distancemi. V Anglii totiž na all-weather dráze zvítězila na trati 2800 metrů, za což obdržela vysoký rating 81 liber. Po roční zdravotní pauze absolvovala tři starty na českých drahách a postupně jde nahoru. Naposled skončila pátá v Letní ceně klisen, když na vítěznou Tularku ztrácela 5 a ½ délky. Orson loni na podzim zvítězil ve dvou podobných dostizích a slušně vstoupil i do letošní sezóny. Posledně ale v Chuchli trochu zklamal a není snadný na ježdění, přičemž ho povede méně zkušená jezdkyně. Lepší volbou tak může být Roseinthesand, i když je na podobné distance zřejmě směřována především kvůli problémům s boxy. Posledně si nicméně v rychlém handicapu na 2900 metrů počínala aktivně a uhájila druhou příčku. Blondie si loni na supervytrvaleckých distancích nevedla špatně, ale zvítězit dokázala až poté, když byla zkrácena na 1800 metrů. Třetím místem v Bratislavě minule překvapil Nel, ovšem tady ho čeká silnější konkurence. O tabulové umístění můžou bojovat také Chico de Chilli, i když jeho optimum leží níže, a Mobilization. Ten ukázal solidní rovinovou třídu, ale po roční pauze byl dvakrát zadržen na proutěnkách. (jf)

Tip: Given Choice – Roseinthesand - Orson

 

19:00 - 5.dostih

Cena za podpory Účetní Pardubice s.r.o.

R - cena IV.kat. – 4+ - 3200 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Ačkoliv se i zde schází koně, kteří by v budoucnu měli najít uplatnění nad skoky, najdeme v poli účastníky již etablované na rovině. Jde kupříkladu o osmiletou Kopretinu, která nastupuje ke svému čtyřicátému startu v kariéře, přičemž takto dlouhá distance jí obtíže nedělá, a při pohledu na zatížení i její konkurenci se zdá, že by měla mířit vysoko. Ještě více naložen je čtyřletý Be Man, který by v této společnosti také nemusel vyjít naprázdno, naopak méně ponese v minulosti i mezi elitou klisen umisťovaná Nazma. Ta ale po loňské vynechané sezóně zatím zvládla jen dvě dvanáctá místa, nicméně tentokrát bude jezdecky posílena, což by jí k lepšímu výsledku mohlo pomoci. Pod nízkou váhou se pak v Brně posledně prosadila Valentine Lady, s velmi dlouhou tratí už se vypořádali i PRVNÍ DÁMA, Stinbox a přeci jen spíše do V. kategorie patřící Oric. (mm)

Tip: První Dáma – Kopretina – Be Man

 

19:45 - 6.dostih

Cena Pardubického kraje

PP - cena IV.kat. - 3 - 2800 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Při debutu na překážkách Ida porazila ALBATROSE, ale ten je tentokrát jezdecky posílen, takže by měl mít tentokrát navrch. Minule totiž neměl rozhodně ideální průběh. Jamaal Danehill byla při debutu pátá, ale ta je naopak jezdecky oslabena. I díky nižší váze by se ale stejně měla pohybovat na dotovaných příčkách. Velmi zajímavé překážkové původy mají dva polokrevní debutanti. Honey Sexy byla zakoupena jako roční za 45 000 euro. High In The Sky je naopak vlastní odchovanec svého majitele. Oba by již při debutu mohli získat dotované příčky. (tj)

Tip: Albatros – Ida – Jamaal Danehill

 

20:20 - 7.dostih

Cena města Pardubic

PP - cena II.kat. - 4+ - 3400 m - 120 000 Kč

Tipařův verdikt: Na startu bude několik velmi dobrých koní. U každého je tu ale nějaký otazník. NIGHT MOON loni vyhrál všechny starty a na závěr sezóny uspěl v italském vrcholu pro tříleté proutěnkáře. Letos tam ale koncem června tolik neupoutal. Dostih byl ale slušně obsazen a na pevné dráze šel hodně defenzivně. Tady to může napravit. Mezi přední tříleté proutěnkáře patřil loni i Benjamin, který u nás vyhrál Zlatou sponu tříletých. Italský vstup do sezóny se mu však nepovedl. Hned zkraje uklouzl na měkčí dráze a v polovině dostihu se z podstatného dění vytratil. King Heart patřil v Itálii mezi špičku mladých proutěnkářů. Loni ale druhou půlku sezóny kvůli zranění vynechal a letos se v Pardubicích představil pod novým vedením. Dostih měl slušně rozjetý, v závěru ale na měkké půdě podlehl soupeřům, kteří nebyli zvlášť silní. Start v nohách a pevnější podklad ho ale můžou vrátit do hry. Foudre d’Allier se loni ve Francii ukazoval nadějně, jeho první starty v našem tréninku ale moc dobře nedopadly, když obě steeplechase v Meranu nedokončil. Tady se vrací na lehčí skoky. Medici vládne doma na Slovensku, nesetkává se tam ale s tak kvalitní konkurencí. Loni se ale v Pardubicích neukázal špatně, i když to nebylo mezi špičkou. Chelmsford zde před měsícem absolvoval životní debut. Bylo vidět, že mu scházejí zkušenosti, ale vedl si slušně. (ob)

Tip: Night Moon – King Heart – Benjamin

 

STARTOVNÍ LISTINY