Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 25. 6.

Rozbory dostihů: Pardubice - 25. 6.

Rozbory dostihů na pátek 25. června v Pardubicích, kde je na programu trojice rovin a trojice proutěnek.

 

16:30 - 1.dostih

Cena Dostihového spolku a.s.

R - cena IV.kat. - 3 - 2900 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Navzdory nejvyšší hmotnosti jako hlavní adept na vítězství vypadá STEZKA. Svěřenkyně Heleny Vocáskové totiž zahájila kariéru druhou příčkou v dostihu debutantů v Lysé nad Labem, kde sice konkurence nebyla nejsilnější, ale tady je to podobné. Navíc start v nohách by jí měl zvednout a její o rok starší pravá sestra Sahara loni dva podobné dostihy vyhrála. Největší soupeřkou by jí měla být Ramsya, která dobře vstoupila do sezóny ve Wroclawi. Tam na o 300 metrů kratší distanci skončila třetí, přestože na rozdíl od soupeřů nemohla její jezdkyně používat bičík. Slušně se loni ukazovala Na Josefa. Vstup do aktuální sezóny byl sice slabší, ale s odstupem času je zřejmé, že narazila na kvalitní soupeře. Distance je každopádně otázkou a změnila trenéra. Nahoru by měli jít Reggaeton a Diderot, kteří v květnu debutovali v Mostě. Lépe se ukázal syn Registany Reggaeton, ale Diderot by měl profitovat z prodloužení distance. Z debutantů vypadá nejlépe Nathalea Great, i když její původ napovídá, že brzy zamíří nad překážky. (jf)

Tip: Stezka – Ramsya - Nathalea Great

 

17:10 - 2.dostih

Cena hejtmana Pardubického kraje

R - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Navzdory tříleté pauze a minimu rovinových zkušeností se také ve druhém pátečním dostihu může prosadit svěřenec Heleny Vocáskové. ARARAT totiž hned při debutu bojoval na podobné distanci o vítězství s dvojicí kvalitních soupeřek, a pokud předvede něco podobného, mohlo by to stačit na všechny soupeře. Koně stáje pravidelně dokazují, že dokáží zaběhnout i po dlouhé pauze. Dumon Roclay posledně prohrál pouze s Redonem, který minulý víkend lehce zvítězil v Karlových Varech. Se supervytrvaleckou distancí si může poradit, i když jí absolvuje poprvé a tradičně si počíná aktivně. V podobných dostizích je pravidelně úspěšná První Dáma, ale ponese nejvyšší hmotnost. Slušně si loni v podobném pardubickém dostihu vedl i její stájový druh Chico de Chilli. Na některou z nižších dotací aspiruje také veterán Best Box. Solidní třídu loni naznačil Lucky Valentine, ovšem brzdila ho horší ovladatelnost. (jf)

Tip: Ararat – První Dáma - Dumon Roclay

 

17:55 - 3.dostih

Cena prof. MUDr. Jana Pirka, DrSc.

R - cena III.kat. - 3-4 - 2800 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Velmi otevřený dostih. Všichni účastníci debutují. Zhruba půlka z nich má spíše překážkové původy. Navrch by mohli mít spíše ti s rovinovými. Docela kvalitní původy a navíc realizační tým, který často vyhrává s debutanty, mají JULIAN a Terrazzinni. Díky jezdeckému obsazení volím Juliana. Největší konkurencí by jim mohl být někdo ze svěřenců trenérů Josefa Váni mladšího a staršího. Nejlepší původ z nich má Meeradler, který by mohl být dle jezdeckého obsazení jejich jedničkou. Dobře přichystaná na debut by mohla být i Ironika, která jako polokrevná patří do kategorie koní s překážkovým původem. Slušný původ a podporu kvalitního realizačního týmu má i Crystal, která má navíc nejnižší váhu z pole, takže by nižší dotované příčky mohla atakovat. O ty by mohli bojovat i někteří další zástupci tréninkové centrály Váňových nebo Vocáskových. (tj)

Tip: Julian – Terrazzinni – Meeradler

 

18:40 - 4.dostih

Cena společnosti Tipsport

PP - cena IV.kat. - 3 - 2800 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Všichni startující budou na překážkách debutovat. O vítězství by se měli poprat zejména zástupci renomovaných centrál French Chardonnay, Platina a CHARLESTON CHARLIE, kteří již mají alespoň starty v nohách na rovině. Z nich opatrně vybírám za vítěze Charleston Charlie, protože by si mohl lépe poradit s delší distancí a realizační tým má vysokou úspěšnost s tříletými překážkáři. French Chardonney ukázal slušnou třídu na rovině a stáj má formu, ale nemá v původu moc překážkových vlivů. Platina neukázala na rovině moc, ale na překážkách by se mohla zlepšit. Výborný překážkový původ má Red Cliff, ale čeká ho debut. Tři jeho sourozenci získali na překážkách status blacktype. Z toho dva praví. Jako roček byl zakoupen za 24 000 euro. Captive Moonlight má též překážkový původ, ale ne tak kvalitní a jako dvouletá stála jen 1000 euro. (tj)

Tip: Charleston Charlie – French Chardonnay - Platina

 

19:20 - 5.dostih

Pohár BICZ holding 2021

PP - cena IV.kat. – 4+ - 3200 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Pole obsahuje několik mladých, začínajících skokanů, nicméně největší pozornost poutá navrátilec ARKALON z lotu Pavla Tůmy, který v minulosti nastřádal pět úspěchů v řadě. Kromě Zlaté spony tříletých v Pardubicích vyhrál i dva prestižní dostihy v Itálii, nicméně už v roce 2018 jej trápily zdravotní problémy, což se podepsalo i na tom, že v roce 2019 startoval dvakrát a po prosincovém pádu vynechal celý rok 2020. Pokud ale bude tentokrát v pořádku, třídově je jinde než zbytek pole. Mezi zkušené skokany spadají Skyline Runner a Gibb’s Beach, který shodně předloni i loni vyběhl jen jednou. V Budapešti pak dvakrát lehce vyhrál High Spec a uvidíme, jak si povede v této společnosti. Do dostihu pak míří také koně bez překážkových zkušeností, nicméně Loriana of Jape by mohla po rodičích podědit třídu i talent. Něco může na debut předvést i svěřenec Josefa Váni staršího Salasaman. (mm)

Tip: Arkalon – Loriana of Jape – High Spec

 

20:00 - 6.dostih

Cena Nadace pro rozvoj města Pardubic

PP - cena II.kat. - 4+ - 3400 m - 120 000 Kč

Tipařův verdikt: Největší dostih přes proutěné překážky dosavadního průběhu sezóny vypadá otevřeně. Mezi šancové koně bezpochyby patří nad překážkami neporažený Arlington, který se po vynechané loňské sezóně vrátil vítězstvím v Bratislavě, ale tamní soupeři jeho aktuální formu až tak neprověřili. Čtyřletý ročník zastupují Theresie a SWINGING THOMAS, jejichž italské formy se zde těžko zařazují. Přeci jen trochu lépe vypadá Swinging Thomas, který loni druhou příčkou ve Velké červnové ceně ukázal i slušnou rovinovou třídu. Ještě lépe si na rovině vedl Bitcoin, když předloni skončil čtvrtý v trialu na Deutsches Derby. Otazníky jsou dvouletá pauza a absence překážkových zkušeností, ale stojí za ním renomovaný realizační tým. Při zahajovacím pardubickém dnu dobrý překážkový debut absolvoval Dancing Blood, když výrazným rozdílem porazil Svensona. (jf)  

Tip: Swinging Thomas – Arlington - Bitcoin

 

STARTOVNÍ LISTINY