Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 26. 6.

Rozbory dostihů: Pardubice - 26. 6.

Rozbory dostihů na sobotu 26. června v Pardubicích, kde je na programu osmička dostihů včetně třech jedničkových.

 

12:00 - 1.dostih

Pohár BICZ holding 2021

STCC - cena III.kat. - 4 - 3300 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Dostih pro čtyřleté vypadá na odvetu z 22. května, kdy v identicky vypsaném dostihu jistě zvítězil český odchovanec ČÁRYJAPE trenérky Jany Šimonové. Hnědák ukázal jistý talent už vloni, přičemž oním triumfem potvrdil, že by v něm něco mohlo být. Už tehdy byl váhově znevýhodněn oproti některým soupeřům, přičemž v sobotu ponese ještě o něco více, takže šance pro tehdy umístěnou dvojici CrakenProtocolar se zvyšuje. Oba by po sezónním debutu mohli jít nahoru, a jelikož pocházejí z respektovaných tréninkových středisek, jejich úspěch by překvapením nebyl. Tabulová umístění by pak mohla být v silách svěřenců Josefa Váni, tedy letos debutujícího Giorgone a také Kamrana, jenž květnový dostih pro vybočení z kurzu nedokončil. (mm)

Tip: Čáryjape – Craken – Protocolar

 

12:30 - 2.dostih

Zlatý pohár - Cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Stch - cena NL - 5+ - 4400 m - 200 000 Kč

Tipařův verdikt: First Of All vládl loni v Itálii čtyřletému ročníku. Dobře měl rozjetou i předzkoušku Grande Steple-Chase d’Europa, ale v závěru se propadl, přestože distanci 3900 metrů zvládl již ve čtyřech letech. Tady by se měl pokusit o reparát, jistější sázka však může být loňský vítěz Stříbrné trofeje DUSIGROSZ, který potřebuje, aby byla aspoň trochu měkčí půda. Ve zdejší předzkoušce byl druhý za Chemiée a metry navíc jistě ocení. Třetí za ním byl Aztek, který dlouhodobě patří mezi naši špičku a loni na podzim vyhrál Křišťálový pohár. Dohlášený Star sice před třemi lety vyhrál v Pardubicích dvojkové proutěnky, ale na trojici favoritů by stačit neměl. Sice byl letos druhý doma v Bratislavě, ale nebylo to v takové konkurenci. Beau Fixe ve třech letech na proutěnkách v Pardubicích moc neukázal. Loni vyhrál na francouzské provincii a byl druhý ve Strasbourgu, ale jeho poslední formy tak dobře nevypadají a jeho francouzský rating 55 kg by na nejlepší stačit neměl. (ob)

Tip: Dusigrosz – First Of All – Aztek

 

13:05 - 3.dostih

Cena společnosti Tipsport Červnová cross country Válečníka

Stcc - cena I.kat. - 5+ - 3300 m - 150 000 Kč

Tipařův verdikt: Vloni se tento dostih odběhl v červenci a na startu i letos uvidíme čtveřici, která tehdy obsadila dotovaná místa. Tehdy první a druhý, tedy Medic a Chrystal Cross, už se ukázali na zahajovacím pardubickém mítinku. Oba zaběhli pod své možnosti, když na prvně jmenovaném se mohla projevit nedávná změna tréninkové centrály, svěřenec trenérky Myškové zas udělal výraznou chybu na první překážce, a pak už rytmus nechytil. Vloni třetí Tiara Man měl pak sérii slabších výsledků, novou krev do žil mu ale mohlo vlít nedávné slušovické vítězství, čtvrtý Usockem letos sezónu zahajuje. Mediciman vloni v Pardubicích na této trati dokázal dvakrát zvítězit, před měsícem byl čtvrtý, když udělal velkou chybu na Hadím příkopu. Nad síly všech může být loňská lehká vítězka Poplerova memoriálu DAJUKA, která se rozcvičila na „klasice“, dvoumílový kros by ale měla být její parketa. Pozornost si rovněž zaslouží Power Zar, který má v zádech dobrou formu z Itálie, pardubickou oranici si ale vyzkoušel naposledy v Ceně Labe 2018. (fm)

Tip: Dajuka – Power Zar – Medic

 

13:40 - 4.dostih

I. kvalifikace na 131 Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou - Memoriál Mjr M.Svobody

Stcc - cena NL - 5+ - 5800 m - 200 000 Kč

1 EVŽEN(GB), 7 tr. Štěpánka Myšková, ž. Jaroslav Myška 70,0

Od čtyř let patří mezi velké naděje. Postupně vyhrál Cenu ČASCH, Cenu Vltavy i Cenu Labe. Vstup mezi ostřílené adepty Velké pardubické se mu však nepovedl. Udělal několik velkých chyb a došel poslední. Po získání zkušeností ale na tom může být opět dobře.

2 GONTCHAR(FR), 8 tr. Radim Bodlák, ž. Martin Liška 70,0

Někdejší derby vítěz běhá na překážkách v nižších kategoriích a ani tam zrovna nezáří. Navíc terénní skoky jako Irskou lavici půjde poprvé.

3 MAZHILIS(FR), 12 tr. Josef Váňa, ž. Ondřej Velek 70,0

V roce 2016 vyhrál Gran Premio Merano, v roce 2019 byl čtvrtý ve Velké pardubické. Loni v ní však nic velkého nepředvedl. Přestože bylo vidět, že by potřeboval nějaké to kilo dolů, nešel v posledním startu špatně. Ideální kondice je ale už u něj dlouhodobý problém.

4 TIEP DE L`EST(FR), 9 b tr. Ján Cagáň, ž. Martin Cagáň 70,0

Loni byl v této kvalifikaci pátý, ale s většími odstupy od nejlepších. Od té doby se na dráze neukázal a dlouhá pauza je nevýhodou.

5 STRETTON, 11 tr. Stanislav Popelka, ž. Marcel Novák 70,0

V roce 2019 byl třetí ve Velké pardubické, loni to tak dobré nebylo. Ani vstup do sezóny neměl nejlepší, ale se startem v nohách ho nelze podceňovat.

6 IMPHAL(POL), 8 b tr. Stanislav Popelka, ž. Marek Stromský 70,0

Při prvním letošním startu si lehce poradil s dvoumílovými speciality. Loni ale vyhrál i na 5200 metrů a byl čtvrtý v Ceně Labe. S aktuální formou může překvapit.

7 SAINT JOSEPH(FR), 8 b tr. Pavel Tůma, ž. Sertash Ferhanov 70,0

Ukazuje se celkem nadějně, ale tady se přeci jen utká s těmi nejlepšími. Jde spíš sbírat zkušenosti do budoucna.

8 HEGNUS, 13 tr. Radek Holčák, Adam Čmiel 70,0

Ačkoli je loňskému vítězi již 13 let, nemusí patřit do starého železa. Vstupy do sezóny mívá dobré, předloni vyhrál první kvalifikaci, loni v ní potrápil Theophila. Případná měkčí dráha by mu šla také k duhu.

9 MUSTAMIR(IRE), 10 s tr. František Holčák, ž. Jan Odložil 70,0

Vítěz Zlatého poháru 2018 přešel loni na krosy, dělají mu ale problémy terénní skoky jako Irská lavice. Ta při jeho prvním letošním startu chyběla, když byl druhý na pro něj krátké dvoumílové distanci, kde si neodpustil chybu na Hadím příkopu. Pokud by se však chyb vyvaroval, mohl by zasáhnout do pořadí na předních příčkách.

Tipařův verdikt: Přestože Evžen může složit reparát a navázat na své dřívější výkony, přeci jen bude jistějším tipem loňský vítěz Velké pardubické HEGNUS, kterému je sice už 13 let, ale vstupy do sezóny mívá dobré. Pokud by si konečně poradil s terénními skoky, mohl by pořadím zamíchat Mustamir. (ob)

Tip: Hegnus – Evžen - Mustamir

14:15 - 5.dostih

Cena Služeb města Pardubic

STCC - cena II.kat. – 5+ - 5200 m - 120 000 Kč

Tipařův verdikt: Mezi startujícími sice najdeme dvojnásobného účastníka Velké pardubické Mahonyho, po devátém místě v I. kvalifikaci to ale nevypadá, že by byl na jaře ve formě, a proto pozornost pro tento dostih poutají spíše jiní. Zkušeným účastníkem pardubických crossů je String z lotu Radka Holčáka, který sice při letošním debutu zradil jezdce, v podobné společnosti by ale jinak pravděpodobně bojoval o přední příčky. Otazníkem je nicméně distance. Výkonem na jaře pak zaujal SACAMIRO, který v dobře obsazeném crossu na 4400 metrů vybojoval velmi dobré druhé místo, a pro tento dostih je s ním rovněž třeba počítat. Nadějnými koňmi do budoucna by mohli být Mahe King a Del Rey, z nichž zkušenějším je na místním závodišti druhý jmenovaný, naopak Piraniya se v Pardubicích ukáže poprvé poté, co předvedla solidní výkon v Polsku. Tady ji ale přeci jen čeká něco úplně jiného, a tak si zmínku zaslouží ještě i Direct Lagrange, který se sice nezařadil mezi crossovou špičku, Stringa i Sacamira ale v minulosti na této distanci porazil. (mm)

Tip: Sacamiro – Del Rey - Direct Lagrange

 

15:00 - 6.dostih

Cena společnosti Falcon security s.r.o.

STCC - cena III.kat. – 5+ klisny - 3300 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Vítězství z pardubického steeplu má z loňského roku na kontě Annie Reilly, často startující klisna ale od té doby ničím moc nezaujala. Slušné částky sice získala umístěními v Polsku a Itálii, letos se jí ale nedařilo ani v Bratislavě, ani Lysé nad Labem. Návrat do Pardubic by jí mohl jít k duhu, půjde zde ale cross. Slušný výkon zde totiž letos podala SALUS v dobře obsazeném crossu III. kategorie, špatně pod vysokou zátěží nešla ani Saint Shine ve čtyřkovém crossu. Něco by mohlo být i v Libušce, která by v této kategorii nemusela vůbec být do počtu, zatímco třídu či talent by měly vzhledem k předchozím výkonům mít Nikeandnemesis a Ztracenka, při sezónním debutu ale zklamaly obě dvě. Ryze ve společnosti klisen by se ale měly chytit. (mm)

Tip: Salus – Nikeandnemesis – Saint Shine

 

15:40 - 7.dostih

Cena Jockey Clubu ČR - Memoriál Kamila Kuchovského

Stcc - cena IV.kat. - 5+ - 3300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Několik koní z tohoto pole už se tu představilo v podobném dostihu před měsícem. Lehce tehdy zvítězil WELL ABSOLUT a vzhledem k tomu, že se jednalo o jeho premiéru na pardubickém krosu, roli favorita se tu nejspíš nevyhne. O 7 a ½ délek za ním do cíle dorazil Polidar, který se vracel po téměř dvouleté pauze, což jeho výkonu dává hodnotu. Charismatic dokončil až desátý, umí ale jistě více, a tady se od něj dá očekávat zlepšení. Ostatní již dorazili do cíle s většími ztrátami, museli by se tedy výrazně zlepšit, aby promluvili do pořadí. To by mohl zvládnout loňský dvojnásobný slušovický vítěz Celentano, který měl při loňských návštěvách Pardubic smůlu (v červenci ho vyvezl volný kůň, v srpnu málem spletl kurz). Zajímavý může být i Youko. Ten tu vloni bojoval o vítězství s užitečným La Coralem, posledně byl sice zadržen, mohlo to být ale na vrub příliš dlouhé distance či hluboké oranice. (fm)

Tip: Well Absolut – Charismatic - Polidar

 

16:20 - 8.dostih

Cena za podpory ADW FEED, a.s.

STCC - cena IV.kat. – 5+ - 4500 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: V crossovém dostihu má letos na kontě vítězství ryzák CHRISTIANO, jemuž se tak povedlo vyhrát hned při debutu nad těžkými skoky. Talentovaný valach tehdy s přehledem porazil Kornelii i více nesoucího Rui Faleira, kteří doběhli na druhém, respektive třetím místě, a i tentokrát je s ním třeba počítat na příčky nejvyšší. Druhé místo v kratším crossu pak bral Leo Fantastico, přičemž šestý doběhl Godfrey, v jehož silách by ale rozhodně měl být i lepší výkon, a tudíž se v této společnosti musí řadit ke kandidátům na vítězství. Suverénní prvenství si pak připsal Chaikovskiy ve Slušovicích, i v lepší společnosti se dokázal prosazovat dnes již jedenáctiletý bělouš Marcus Aurelius. (mm)

Tip: Christiano – Godfrey - Chaikovskiy

 

STARTOVNÍ LISTINY