Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 27. 10.

Rozbory dostihů: Pardubice - 27. 10.

Rozbory dostihů na sobotu 27. října v Pardubicích.

12:00 - 1.dostih - Cena podporovaná grafickým studiem TASOU

PP - cena IV.kat. - 3 - 3200 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Tři ze čtyř pardubických dostihů pro tříleté proutěnkáře ovládli svěřenci Heleny Vocáskové, která má i tady nejvyšší ambice, přestože duo GOLD HAVANAH míří do Pardubic poprvé. Dokonce jí čeká překážková premiéra, ale vzhledem k realizačnímu týmu to nemusí být nepřekonatelný problém. Na rovinách ukázala z této sestavy nejvíce třídy a poradila si i se supervytrvaleckou distancí. Anis Hellisio nad proutěnkami debutovala v Mimoni. Mnoho kvality za ní sice nezůstalo, ale ukázala talent pro tuto disciplínu. Nad proutěnkami už zvítězila také Natiqua, která ve Světlé Hoře porazila Speedera. Poté se neztratila ani v kvalitnější pardubické konkurenci a tady díky jezdecké úlevě ponese nízkou hmotnost, takže i ona se může zapojit do boje o nejvyšší příčky. Lock Ness byl v obou startech chtivý a nevydržel se silami. Motiv měl zase ve Slušovicích výraznou ztrátu, a i když může jít díky zkušenostem nahoru, na nejlepší by stačit neměl. (jf)

Tip: Gold Havanah – Anis Hellisio – Natiqua

 

12:35 - 2.dostih - Memoriál Ing. Jiřího Šindlera

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3400 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Kdysi jedničkový veterán Gejzir se na podzim objevil na dráze po delší pauze i pod novým vedením a vyhrál malý dostih v Mimoni, kde porazil Imana. Ani poslední vystoupení v pardubickém handicapu nebylo špatné, když o lepší umístění přišel až těsně před cílem. Na světlo se ale derou mladší. Hayley skáče již od loňska a umístila se v několika menších dostizích. Dobrý překážkový debut má za sebou Merella, která nebyla špatná na rovinách. Dvě dobrá běhání má na svém kontě i polobratr Charme Looka CHARISMATIC, který ve velké Chuchli nestačil jen na velmi dobrou Famous Valley. Na nějaké umístění by mohl dosáhnout i Palazzo Corsini, který se nadějně jevil zpočátku své rovinové kariéry. (ob)

Tip: Charismatic - Gejzir - Merella

 

13:20 - 3.dostih - Cena podporovaná společností PROVET

Stcc - cena IV.kat. - 4 - 3300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Krosovou premiéru zde absolvuje loňský derby vítěz JOSEPH. Ten na rovinách na svůj životní úspěch nenavázal, takže letos změnil disciplínu. Ani nad překážkami sice nezáří, nicméně posledně ve Varech mnoho neztrácel na slušné soupeře a tady je konkurence slabší. Slušnou rovinovou třídu ukázal také Ideal Choc, který loni v červenci vyhrál prodejku v Deauville. Od té doby se ale na dráze neukázal, takže nad překážkami se představí poprvé. Vzhledem k realizačnímu týmu ho ovšem nelze podceňovat, což platí i pro jeho tréninkového kolegu East Rivera. Ten první dva starty kvůli pádům nedokončil, ale loni byl zakoupen 26.000 euro a minule v Chuchli naznačil, že něco umí. Nejvíce zkušeností s pardubickými krosy má Mansur a obě letní formy z něj dělají kandidáta na vítězství, protože tady narazí na slabší společnost. Posledně ale neuspěl mezi elitou ročníku v Ceně ČASCH a dvoutýdenní pauza není ideální. Engele v Ceně ČASCH skončila už na třetí překážce, a i když v září měla na pátém místě výraznou ztrátu, s nízkou váhou může zase něco vydělat. (jf)

Tip: Joseph – Mansur – East River 

 

13:55 - 4.dostih - Cena Nadace pro rozvoj města Pardubic

Stcc - cena IV.kat. - 5+ - 4300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Před dvěma týdny se v klasické steeplechase utkali MAZHILIS a Jantar. Dříve jmenovaný svěřenec Josefa Váni tehdy porazil Jantara výrazným rozdílem, a to by mělo platit i tentokrát. Mazhilis sice nemá s pardubickými krosy zkušenosti, zatímco pro Jantara je změna disciplíny plusem, ale v této kategorii ho nečekají žádné těžké terénní překážky. Že je dobrým skokanem, pak dokazoval několik sezón v Meranu, kde předloni ovládl i Gran Premio. Moula a Lambrozini se utkali před třemi týdny v Brně. Oba mají ale dostatek zkušeností i s Pardubicemi, přičemž stejně jako minule vychází trochu lépe Moula. Překvapit může Zataro. Ten sice od května, kdy absolvoval negativní pardubickou premiéru, nestartoval, ale loni ukázal talent na menších drahách. Že v něm něco je, napovídá i jeho původ. Matka Ztracená Naděje totiž dala řadu úspěšných překážkářů. (jf)

Tip: Mazhilis – Jantar – Moula

 

14:30 - 5.dostih - Cena TZIGANE DU BERLAIS – vítěze 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou

Stcc - handicap III.kat. - 5+ - 4000 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Tento dostih přivedl na start sice pouhou sedmičku startujících, sestava je to ale poměrně zajímavá. Avec Charme tu byl v červnu šestý o kategorii výš, spíš je ale koněm pro Most. V III. kvalifikaci přerušil sérii smolných startů Eldorado, od nejlepších byl ale daleko jak v tomto startu, tak v následně v Ceně Labe. Tamas zvítězil v dobře obsazené Podzimní brněnské steeplechase, „klasika“ je ale disciplína, která mu sedí lépe. Při posledním pardubickém startu prohrál s Vivienne of Gracie, a tak by tomu mělo být i tentokrát, byť klisna naposledy trochu zklamala v Ceně Laty Brandisové. Paradoxně nejzajímavěji může vypadat dvojice koní, která se při pardubickém festivalu do cíle nedostala. Nejméně prověřený Shegerton měl v Ceně Jana Kašpara pád hned na druhé překážce, jeho předchozí starty ale tak špatné nebyly. Klisna SILK skončila v Ceně Labe na anglickém skoku v momentě, kdy se dostávala do kontaktu s polem. V září tu ale nebyla daleko právě za Shegertonem a podle nynějšího poměru vah by mu měla porážku vrátit. (fm)

Tip: Silk – Vivienne of Gracie - Shegerton

 

14:05 - 6.dostih - Cena města Pardubic (Závěrečná cross country)

Stcc - cena II.kat. - 5+ - 4200 m - 120 000 Kč

1 TER MILL, 12  Jan Odložil  68,5 - Před dvěma týdny skončil na Taxisu. V červnu byl ale třetí v kvalifikaci. Zkrácení distance by pro něj mohlo být i plusem, když tento dostih před třemi lety vyhrál.

2 COTE MER(FR), 6  Patrick Boekhout  68,0 - Ve Francii měl slušný rating 60 kg. V poledním tamním startu vyhrál dostih přes "haies" v Auteuil. Ve svém jediném krosovém startu ale neoslnil a ani v Pardubicích se mu napoprvé nelíbilo, když v předzkoušce Poplerova memoriálu zůstal na chvostu pole a nakonec byl zadržen. Nyní to bude jeho reparát.

3 CALINE DE JUILLEY(FR), 5  ž. Marcel Novák  69,5 - Ve Francii běhal menší krosy. Při pardubické premiéře se daleko nedostal, když uklouzl hned zkraje Ceny Jana Kašpara pro pětileté.

4 VERNOIS(FR), 5  Richard Bartoň  68,0 - Loni jako čtyřletý měl ve Francii rating okolo 55 kg, což na naše poměry není špatné. To ukázal i v Ceně Peruána, kde porazil pozdějšího vítěze Ceny Labe Mahonyho. Sám dal přednost Ceně Vltavy, ale skončil na Irské lavici, když musel přeskakovat ležícího jezdce.

5 DULCAR DE SIVOLA(FR), 5  Josef Borč  68,0 - I on zaběhl slušně v Ceně Peruána, kde ho porazil Vernois. Na hlavním pardubickém mítinku startoval v Ceně Jana Kašpara pro pětileté, kde skončil na jedné z překážek, když mu nevyšel odskok.

6 VALTZ, 7 b  ž. Jan Faltejsek  68,5 - Poslední dva starty absolvoval v trojkových handicapech. V září tu vyhrál, naposledy skončil až čtvrtý. Do sedla se mu sice vrací žokej, s nímž byl úspěšný, tohle je ale už těžší dostih.

7 TURDUS(POL), 7  ž. Lukáš Matuský  69,0 - Před rokem tu vyhrál, ale to byl menší dostih. Letošní sezóna se mu také povedla a druhé místo za Hegnusem v předzkoušce Ceny Vltavy bylo slušné. V ní samotné sice skončil na Irské lavici, ale tady bude opět patřit k hlavním favoritům.

Tipařův verdikt: Ter Mill tenhle dostih vyhrál před třemi lety. Svoji třídu letos potvrdil třetím místem v červnové kvalifikaci. Přeci ale je mu již dost let a mladší TURDUS vypadá na vzestupu a tyto distance se specializuje. Trojici nejlepších může doplnit nadějný Vernois. (ob)

Tip: Turdus - Ter Mill - Vernois

 

15:40 - 7.dostih - Cena podporovaná Tiskárnou v Ráji

Stcc - cena IV.kat. - 5+ - 3400 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: V krátkých pardubických krosech pravidelně startuje Lord Jagmin, který bude obhajovat loňské vítězství a v podobném dostihu stylem start-cíl zvítězil také v září. Také při posledním úspěchu nosil 71 kg, takže s vysokou váhou si poradit umí. Na jeho štítě minule skončil pátý Woody. Ten ale teprve vstupoval do sezóny a před dvěma týdny pro něj zase byla distance příliš dlouhá. Ani tak si ovšem nevedl špatně, takže odstup od Lorda Jagmina by měl aspoň snížit. Ve zmíněném zářijovém dostihu skončila šestá Playmonka, která tehdy ztratila pozici před náběhem na trávu, ale v závěru se zase posouvala vpřed. Měla by tedy umět více, což dokládá i předchozí start z handicapu, v němž o nos Lorda Jagmina porazila. Slušnou pardubickou premiéru absolvoval v srpnu Hádés, a protože tady je konkurence slabší a ubrání metrů nebude na škodu, měl by tentokrát zamířit výše. Třetí start v rozmezí tří týdnů absolvuje Torgon, a byť spíše vypadá jako kůň na dostihy po trávě, nějakou třídu má a kratší distance je plusem. Slušnou třídu ukázal na tuto společnost i Dran. Posledně se ale ve Slušovicích vracel na dráhu po dvouleté pauze a spadl ve chvíli, kdy už měl na čelo výraznější manko. (jf)

Tip: Lord Jagmin – Hádés - Woody