Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 3. 9.

Rozbory dostihů: Pardubice - 3. 9.

Rozbory dostihů na pátek 3. září v Pardubicích, kde je na programu čtveřice rovin a dvojice proutěnek.

 

15:00 - 1.dostih

Cena podporovaná společností PROVET

R - cena IV.kat. - 3 - 2800 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Nijak silně obsazený dostih, ve kterém by se o vítězství měli poprat zejména ANGEL´S GLORY LP a Stezka. První jmenovaná se zatím u nás neumístila, ale běhala v silnější konkurenci a díky o 6,5 kg příznivější váze vychází lépe. Trochu otazník u ní může být distance, ale měla by jí zvládnout. Stezka sice naposledy vyhrála míli v Netolicích, ale má ultravytrvalecký původ, takže s distancí si poradí. Navíc si ji už vyzkoušela. Za nimi se zdá být výkonnostní mezera. Nejlépe by na tom mohl být Dařbuján, který byl při debutu necelé 4 délky za Stezkou. Čeká ho teprve druhý start, takže by se mohl více zlepšit. Trochu otazník je distance, ale i on by si s ní mohl poradit. Polosestra derby vítěze Love Me Lorelly startovala jen jednou v květnu. Pokud se trochu zlepší, tak by mohla stačit na ostatní soupeře. Distance by neměla být problém. (tj)

Tip: Angel´s Glory LP – Stezka – Dařbuján

 

15:40 - 2.dostih

Cena za podpory OZA reality

R - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Před měsícem v podobném dostihu lehce zvítězila ILE JONES. Tehdy ale těžila i z toho, že oproti největším soupeřů byla váhově zvýhodněna, zatímco tentokrát ponese jednu z nejvyšších hmotností. Specialistkou na podobné dostihy je První Dámou, která v posledních šesti startech skončila hůře než třetí. Minule za Ile Jones obsadila právě třetí příčku, ale dělilo je přes 10 délek, takže navzdory změně váhového poměru o 4 kg by se jejich interní pořadí měnit nemělo. Jako hlavní vyzyvatel Ile Jones tak vypadá Fly Amico. Ten podává spolehlivé výkony na menších drahách, když před dvěma týdny skončil třetí ve slušovickém handicapu. S takto dlouhou distancí ale zkušenost nemá. To Sahara loni ve dvou podobných dostizích zvítězila, ovšem letos se představí poprvé. Méně zkušená jezdkyně napovídá spíše zahřívacímu startu, nicméně ponese výhodnou hmotnost a koně stáje bývají i po pauze dobře připraveni. S podobnými distancemi si umí poradit i Bell Elysees, ale o dotaci ho mohou připravit méně zatížení Landmark, který naposled v podobném dostihu čtvrtý, nebo Almany, i když ten už startuje především nad proutěnkami. (jf)

Tip: Ile Jones – Fly Amico - Sahara

 

16:20 - 3.dostih

Cena společnosti EFEZA s.r.o. (II.odd.)

R - cena IV.kat. - 3 - 2800 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Teoreticky o trochu lépe obsazené oddělení. Kandidátů na vítězství je zde více. Lamprey má nejvyšší handicap a dobrou váhu. I když zatím nezískal dotaci, tak podal minimálně dva slušné výkony. Poslední byl ale trochu slabší. Navíc nestartoval od začátku června. Mezi nejlepšími by neměl chybět, ale lepší kandidát na vítězství by mohl být PERSIAN PRINCE. Ten předvedl progres po změně trenéra a delší distance by mu mohla sedět. Mohl by se ještě zlepšit. Reggaeton byl třetí v podobném pardubickém dostihu. Následně trochu zklamal ve Varech, kde ztrácel necelé 2 délky na Persian Prince. Prodloužení distance oproti minulému startu by mu mohlo sedět, ale pořadí s Persian Prince asi neotočí. Dále vychází Tasmína, která ukázala nějakou třídu na tuto kategorii, ale může mít problém s distancí. Tabuli by mohla doplnit Dalmácie. (tj)

Tip: Persian Prince – Reggaeton - Lamprey

 

 

17:00 - 4.dostih

Cena Jezdectví

R - cena III.kat. - 3+ - 2800 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Hned čtveřici koní pošle na start trenérka Helena Vocásková. Stájová jednička Jaromír Šafář bude v sedle Kingston Lilly, která distance vyhovuje a letos dvakrát vyhrála o kategorii níž. Dobrá je i její poslední forma z trojkového handicapu. Ještě vyšší třídu nicméně ukázala GIANNINA. Ta totiž loni vyhrála Cenu Masise a letos skončila třetí v Deylově memoriálu. Od šestého místa z Jarní ceny klisen ale čtyři měsíce nestartovala. S distancí tedy zkušenost nemá, ale v původu má spoustu vytrvalosti, takže svou tréninkovou kolegyni může porazit. Jedničkovou třídu ukázal také před třemi lety ve Velké jarní ceně čtvrtý Black Bard. Ten předloni úspěšně přešel nad proutěnky, ale jeho kariéru přibrzdilo zranění, takže se na dráhu vrací po bezmála dvouleté pauze. Na medailové příčky aspiruje také Quenty, která v květnu zvítězila mezi tříletými ve Slušovicích. Poslední starty nicméně byly slabší, přičemž metry navíc můžou být problémem. Zbytek pole tvoří debutanti nebo koně s jedním slabším startem. (jf)

Tip: Giannina – Kingston Lilly - Quenty

 

17:45 - 5.dostih

Cena společnosti Tipsport

PP - cena III.kat. - 3 - 3200 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: V tomto dostihu jsou tři kandidáti na vítězství. Nejlepší z nich by mohl být KMOTR, který měl vysokou rovinovou třídu a má za sebou realizační tým, který má v podobných dostizích výbornou statistiku. Největší konkurencí by mu měli být koně, kteří již mají se skoky zkušenosti. Ironika byla čtvrtá v Lysé nad Labem. Mnoho kvality za ní nezůstalo, ale mohla by jít nahoru a má příznivou váhu. Red Cliff má za sebou dobrý debut, ale naposledy trochu zklamal, když byl hodně chtivý. Výborný jezdec v jeho sedle by mohl být velkým plusem. Pokud by absolvoval dobrý dostih, tak klidně může i vyhrát. Z dalších by mohla být nejlepší Roxie Rose, ale na Ironiku ztrácela v Lysé dost, takže ohrozit první tři by neměla. (tj)

Tip: Kmotr – Ironika - Red Cliff 

 

18:30 - 6.dostih

Cena Nadace pro rozvoj města Pardubic

PP - cena III.kat. – 4+ - 3400 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: V zajímavě obsazeném dostihu se uskuteční návrat dvojice třídových zástupců stáje Pegas. DRAGON je sice ve svých šesti letech stále nezvítězivší, v minulosti se ale účastnil Českého Derby, načež si vydělal velice slušné peníze díky umístěním v proutěných překážkách, a to i na slavném francouzském závodišti Auteuil. Vloni potvrdil příslušnost ke špičce, když skončil druhý v chuchelském Zlatém poháru na 4200 metrů a třetí ve Stříbrné trofeji. Pokud ve zdraví dostih zvládne, mohl by dosáhnout na první vítězství, leč uvidíme, jak se při sezónním debutu předvede jeho kolega Benjamin. Ten před dvěma lety získal v proutěnkách hattrick, jenž završil vítězstvím ve Zlaté sponě tříletých, vloni ale ve dvou startech vyšel na prázdno. Talent však má a rozhodně by vítězstvím nepřekvapil. V minulosti byl jedničkovým koněm i slovenský Mr Zuru, který letos v Bratislavě dvakrát lehce zvítězil, přičemž jeho výhodou jsou právě starty v nohách. Těžko se odhaduje, na co tady bude stačit Shoemaker z lotu Josefa Váni staršího, který sice posledně doběhl druhý v jezerní steeplechase v Bad Harzburku, tehdy se ale do cíle podívali jen tři koně. Dotaci by pak mohl získat i Ideal Man, jenž na rovině jistou třídou disponoval a nad překážkami pořád ještě začíná. (mm)

Tip: Dragon – Benjamin – Mr Zuru

 

STARTOVNÍ LISTINY