Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 6. 8. - III. kvalifikace na VP

Rozbory dostihů: Pardubice - 6. 8. - III. kvalifikace na VP

Rozbory dostihů na sobotu 6. srpna v Pardubicích, kde je na programu devítka dostihů včetně III. kvalifikace na Velkou pardubickou.

 

13:00 - 1.dostih

Cena patriotů moravských vín

PP - cena IV.kat. - 3 - 2800 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Velmi otevřený dostih. Jen dva startující Version d´Haspel a Et Tu Brute mají zkušenosti se skoky, ale moc se jim nedařilo. Přesto by tentokrát mohli bojovat o nižší dotace. Většina startovala jen na rovině a několik koní dokonce úplně debutuje. Nejvíce zatím na rovině ukázala Königin Lucia, ale dokázala vyhrát jen čtyřku. Ostatní většinou v jednom či dvou startech ukázali ještě méně. Zkušenosti z dostihů jsou jistě velkým plusem a Königin Lucia nepřekvapí bojem o vítězství, ale největšími soupeři by jí mohli být debutanti s velmi dobrými překážkovými původy. Z nich lze vypíchnout zejména FORT MEDOC. Jeho matka dala i blacktype koně na rovině. Otec je momentálně jeden z nejlepších překážkových plemeníků. Výborný realizační tým jen podtrhuje jeho šance. Slušný překážkový původ a silný realizační tým má i Nanamixa. Nanamixa má i výhodu v nízké váze. Bojem o konec tabule nepřekvapí ani Wiki Cabadaj nebo Sardinie, kteří mají slušné překážkové původy a absolvovali jen jeden rovinový start na dlouhé distanci. (Tomáš Janda)

Tip: Fort Medoc - Königin Lucia - Nanamixa

 

13:40 - 2.dostih

Cena společnosti Tipsport

STCC - cena IV.kat. – 5+ - 3300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Ačkoliv jde o náladového koně, při pohledu na startovní listinu z ní vybočuje devítiletý IMPHAL z lotu Stanislava Popelky. Hnědák na pardubické dráze pravidelně vítězí napříč kategoriemi, přičemž peníze dokáže vydělat i mezi elitou. Musí se mu ale chtít, přičemž právě na distanci 3300 metrů mu to v poslední době utíká velmi dobře, takže sice v jeho sedle nebude Jaroslav Myška, s nímž posbíral nejvíce úspěchů, s Janem Odložilem v sedle by ale měl o vítězství usilovat podobně jako v červnu. Tehdy lehce porazil dvojici polosourozenců High In The SkyForman, s nimiž se setká i tentokrát. Oba ponesou nižší zátěž než Imphal, pokud ten se ale předvede v nejlepším světle, nejspíše jej opět nechytnou. Umístění ve stejné kategorii i na stejné distanci má za sebou King’s Shilling, možná nejzajímavější účastnicí dostihu je ale desetiletá Vanesse. Klisna totiž vloni absolvovala českou premiéru ve Velké pardubické, kde se do cíle nedostala, následně se ale umístila ve Francii. V sobotu vstoupí do sezóny a nejspíše se půjde jen rozběhat, neboť takto krátký překážkový dostih nikdy neběžela. (Michaela Moricová)

Tip: Imphal – High In The Sky – King’s Shilling

 

14:20 - 3.dostih

Pohár BICZ holding 2022

Stcc - cena III.kat. - 4 - 3600 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Prim by měli hrát koně, kteří již mají zkušenost s pardubickým krosem. Na jaře zde vyhrál COUPSTAR a své vítězství by mohl zopakovat. Druhý za ním byl Kmotr a i on by si mohl toto umístění zopakovat. Coupstar má tentokrát jen o 0,5 kg větší váhový rozdíl a vyhrál jistě o 2 délky, takže by s ním Kmotr pořadí otočit neměl. Kmotr navíc absolvoval mezitím další dva starty, když na krosu trochu zklamal třetím místem. Arion má třídu, ale není to s ním jednoduché a hlavní bude, jestli se nechá podržet a zvládne všechny skoky. Pokud se dostane do cíle, tak může mířit na třetí místo. Charleston Charlie si loni dobře vedl na proutěnkách. V zimě změnil majitele i trenéra. Při letošním debutu zklamal v Lysé. Po kratší pauze by se mohl vrátit v lepší formě, a pokud přeskáče, tak by mezi nejlepšími neměl chybět. Poctivé výkony předvádí Salivano, který se umístil ve všech startech na proutěnkách i steeplechase. S krosem by si mohl poradit a opět získat dotaci, i když pár lepších soupeřů se asi opět najde. Prince of Lyra je jezdecky výrazně posílen, ale je to velmi složitý kůň, takže je velký otazník, zda si poradí s krosem. Pokud by se mu to povedlo, tak též na dotovaném místě nepřekvapí. (Tomáš Janda)

Tip: Coupstar – Kmotr - Arion

 

14:55 - 4.dostih

Cena města Pardubic – Cena Registany

Stcc - cena II.kat. - 4+ klisny - 4150 m - 120 000 Kč

Tipařův verdikt: MAKOVÁ PANENKA odstartuje do dostihu jako stále v krosovém dostihu neporažená. Při posledním vítězném startu přesvědčivě porazila řadu svých dnešních soupeřek v čele s Alegorií, kterou v dramatickém finiši porazila jistě o 2 ¼ délky a měla by být před ní i dnes. Na druhou stranu s výsledkově velice stabilní Alegorií, která navíc ovládla Cenu Registany před dvěma lety, je určitě potřeba počítat minimálně na tabuli. Největší hrozbou pro Makovou Panenku může být prodloužená distance a dvě velice kvalitní soupeřky, se kterými ještě konfrontována nebyla. První z nich – Ztracenka – je vítězkou loňské Ceny Laty Brandisové. Letos vyběhla v květnu a v kvalitní společnosti trojkového krosu obsadila 4. místo, přičemž možná trochu doplatila na pasivitu v oblouku před cílovou rovinou. V cílové rovině ale dokázala držet tempo s trojicí nejlepších v čele s výborným Gatsbym. Do jejího sedla se vrací žokej Jaroslav Myška, se kterým dosáhla na obě svá dosavadní vítězství. Snad nejlepší rovinovou třídu ze všech zúčastněných má Giannina. Ta půjde ale teprve svůj druhý kros v životě. V její prospěch nehraje ani délka dostihu, dosud totiž vyběhla pouze na distanci minimálně o kilometr kratší. (Martin Jakoubek)

Tip: Maková panenka – Ztracenka – Alegoria

 

 

15:35 - 5.dostih

Cena firmy Chládek a Tintěra, Pardubice - III. kvalifikace na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou

Stcc - cena NL - 5+ - 5800 m - 400 000 Kč

1 SACAMIRO, 9 tr. Eva Petříková, ž. Jan Faltejsek 70,0

Loni se začal prosazovat mezi špičkou a vyhrál předzkoušku Ceny Labe, proto se od něj v samotné Ceně Labe čekalo víc jak čtvrté místo. Vstup do nové sezóny se mu ale povedl, když ve druhé kvalifikaci na Velkou pardubickou těsně porazil Dajuku a podlehl jen Talentovi.

2 STRING(GER), 9 tr. František Holčák, ž. Petr Tůma 70,0

Loni v červnu skončil ve dvojkovém krosu na 5200 metrů třetí, když před ním o víc jak 2 délky skončil Sacamiro. Od té doby neběhal a start po dlouhé pauze v této konkurenci nebude jednoduchý.

3 MR SPEX(GER), 8 tr.Luboš Urbánek, ž. Jan Kratochvíl 70,0

Loni doběhl třetí ve Velké pardubické, před tím v kvalifikacích se ale moc neukazoval, což platilo i při jeho letošní premiéře v květnové kvalifikaci.

4 AENEAS(IRE), 8 j tr. Josef Váňa, ž. Lukáš Matuský 70,0

Dříve se mu dařilo spíš na travnatých tratích, když třikrát vyhrál Memoriál Evy Palyzové v Lysé nad Labem. Vítězstvím v Ceně Labe však loni ukázal, že dokáže velké věci i v cross country. Letos však má na svém kontě jen matné vystoupení v Úvodní cross country Koroka, kde ještě nebyl v nejlepší kondici. Z dalších plánovaných startů byl škrtnut, což budí jisté otazníky.

5 DULCAR DE SIVOLA(FR), 9 tr. Vendula Jirčáková, Josef Borč 70,0         

Velkou pardubickou šel už třikrát, ale nejlépe skončil na devátém místě. Zkušenosti sice má, ale ani v první letošní kvalifikaci na Velkou pardubickou nebyl mezi nejlepšími.

6 ZATARO, 9 tr. Stanislav Popelka, ž. Jaroslav Myška 70,0

Kdysi běhal sotva jednou za rok, v tréninku Stanislava Popelky ho vídáme pravidelně. Loni byl druhý v Ceně Labe, letos pátý v Úvodní cross country Koroka. Kvalifikaci na Velkou pardubickou si vyzkouší poprvé.

7 DUSIGROSZ(FR), 9 s tr. Josef Váňa, ž. Ondřej Velek 70,0

Patřil k elitním steeplerům, když se o něm ví, že mu nejvíc sedne měkká dráha. Ale i na pevnějším povrchu minule s přehledem vyhrál Memoriál Evy Palyzové v Lysé, kdy bez problémů zvládl irskou lavici. Právě terénní skoky mu dělaly problém ve dvou startech v pardubických cross country, které absolvoval před lety. 

8 THREE IS COMPANY(IRE), 8 tr. Enström Lars-Åkem, Kim Stern 70,0

Doma byl druhý ve švédské Grand National za naším Her Himem, což je solidní steepler, ale ne úplná elita. Navíc pardubické krosy napoprvé nezvládnou všichni.

9 ANGOSTURA(FR), 9 tr. Jiří Brož, ž. Pavel Kašný 70,0

V Pardubicích nestačil ani v nižších kategoriích a nemá moc zkušeností ani s dlouhými distancemi, takže účast v tomto dostihu nedává moc smysl.

10 PLAYER, 10 tr. Lenka Kvapilová, ž. Marcel Novák 70,0

Delší dobu patří k našim nejlepším krosařům a před dvěma lety byl třetí ve Velké pardubické. Loni však špatně skočil Taxis a nečekaně zklamal v Závěrečné cross country v Pardubicích. I v první kvalifikaci na Velkou pardubickou se od něj čekalo víc, i když doběhl pátý.

11 CHICNAME DE COTTE(FR), 10 bj tr. Pavel Vítek, ž. Ludovic Solignac 70,0        

Před třemi lety bojoval o vítězství ve Velké pardubické, ale pak měl dlouhou pauzu a po návratu se k bývalé formě ani nepřiblížil.

12 ARGANO, 8 tr. Martin Liška, ž. Martin Liška 70,0        

V Úvodní Cross Country Koroka si koncovkou došel pro šesté místo, v Memoriálu Evy Palyzové v Lysé nad Labem si vedl ještě lépe a nestačil jen na vítězného Dusigrosze. Tohle bude jeho první start v dostihu nad 5000 metrů.

13 FLY FILO FLY(ITY), 8 tr. Josef Váňa, ž. Marek Stromský 70,0

V minulých třech letech běhal v Itálii, kde loni vyhrál dvě menší steeplechase, ale umístil se i několikrát v cross country v Meranu. Zkušenosti má i z Pardubic, když patřil k solidním čtyřletým krosařům.

14 LOMBARGINI(GER), 11 tr. Stanislav Popelka, ž. Jan Odložil 70,0

Letos se sice představí na dráze poprvé, ale i loňské prvenství v tomto dostihu dosáhl bez přípravného startu, takže k obhajobě nastoupí s plnými šancemi.

Tipařův verdikt: LOMBARGINI sice vstupuje do sezóny, ale ani loni nebyl před vítězstvím v tomto dostihu rozběhaným, proto to při obhajobě nemusí vadit. Sacamiro se stále zlepšuje, což ukázal i druhým místem v červnové kvalifikaci. Vysokou třídu má duo Josefa Váni. U Aenease ale vzbuzuje nedůvěru, že byl škrtnut z několika plánovaných startů, u Dusigrosze malá zkušenost s pardubickými skoky. Player se v posledních startech nepředváděl, co jsme od něj zvyklí, Mr Spex zas může jen ladit formu. Proto by mohl být tipem pro překvapení Zataro, který je stále neprověřeným koněm. (Ondřej Blahník)

Tip: Lombargini – Sacamiro - Dusigrosz

 

16:15 - 6.dostih

Pohár patriotů moravských vín

STCC - handicap III.kat. – 5+ - 4000 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Kvalitně obsazený handicap přilákal několik koní zvučných jmen, kteří sice ponesou vysoké váhy, nicméně jejich třída je nepopiratelná. Řeč je především o sedmiletém hnědákovi King Heart, který v minulosti vyhrál rovinu mezi elitou, načež se neztratil ani nad proutím v Itálii. V posledních letech se zaměřuje na Polsko a Slušovice, kde se mu docela daří, pardubický cross si ovšem vyzkouší poprvé. Vzhledem k rovinové třídě se s ním ale musí počítat. Proti němu stanou koně s krosovými zkušenostmi, kupříkladu pětiletý Čáryjape, jenž ze čtveřice pardubických startů dva vyhrál, oba ve IV. kategorii. Posledně si poradil i s vyšší váhou a konkurencí starších koní, navíc poměrně jistě. Dost zkušeností má za sebou také Kubali, jenž sice dvě sezóny úplně vynechal, letošní návrat ale nebyl špatný, neboť ve IV. kategorii doběhl třetí. Následující dva starty slavně nedopadly, v této konkurenci se ale Kubali může prosadit. Distance mu sedí. Spolehlivým koněm je Laverno, byť nezvítězil od roku 2019, naopak v červnu na poli IV. kategorie triumfoval slovenský ROYAL GINO. Jelikož šlo teprve o jeho druhý krosový pokus, mohl by nabyté zkušenosti využít k dalšímu úspěchu. Dobře může jít i některý z málo zatížených soupeřů. (Michaela Moricová)

Tip: Royal Gino – Čáryjape – King Heart

 

16:55 - 7.dostih

Cena společnosti K-K METAL, a.s.

STCH - cena IV.kat. – 5+ - 3900 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Zajímaví koně se schází v této steeplechase, do níž míří mimo jiné pětiletý MEERADLER v péči Josefa Váni staršího. Ryzák v českém tréninku absolvoval dvojici startů, oba v loňském roce. Nejprve obsadil druhou příčku na rovině, poté se vydal do Německa, kde si pohrál s konkurencí v dostihu přes proutky, když za sebou nechal mimo jiné Arkalona. Rok se na dráze neukázal, třídově by ale na tuto konkurenci měl stačit. Mezi jeho konkurenty najdeme třeba polského Carlita. Šestiletý valach ponese společně s Ho My God nejvyšší váhu v poli, jedná se však o talentovaného koně, jehož by kila navíc nemusela zastavit. V Polsku v minulosti získal dvě vítězství, posledně pak odešel poražen od slušných koní. Ho My God neuspěl při vstupu do sezóny, posléze se ale ukázal slušným druhým místem v proutkách na 3200 metrů. Stále je to poměrně nezkušený kůň, jenž může jít rozhodně nahoru a v této konkurenci se s ním musí počítat. Něco by měl umět i sedmiletý Figaro des Bordes, který z trojice startů ve steeplechase vytěžil dvojici umístění, ve Zlatém poháru na něj ovšem byla konkurence příliš silná. (Michaela Moricová)

Tip: Meeradler – Figaro des Bordes - Carlito

 

17:35 - 8.dostih

Cena stáje QUARTIS-ZÁMECKÝ VRCH

Stcc - handicap IV.kat. - 5+ - 4500 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Řada koní v početném poli nemá mnoho zkušeností s pardubickým krosem, či s téměř tří mílovou distancí. Pozornost si zasluhují zejména koně, kteří se tu v červnu ukázali ve stejně dlouhém dostihu. Tehdy byl druhý Wise Ruler, Ronaldo King na něj ze třetího místa ztrácel 9 délek. Váhy mezi nimi se nijak dramaticky nemění a pořadí mezi nimi by tak mělo zůstat stejné. Lépe tu tentokrát vychází Medi Jape a může tak tentokrát mířit výše. Spolehlivě od loňského léta běhá Sexy Lord a musí se s ním počítat, i když se naposledy na dráze ukázal v květnu. To samé platí i o obhájci vítězství, kterým je Non Stop. Jistě více, než při svém jediném letošním startu ukázal, umí Godfrey, možná by jako polokrevník potřeboval měkčí půdu. Přehlížený by neměl být ani pátý z Memoriálu Evy Palyzové Dumon Roclay a vloni dvakrát vítězná La Beauté. (Ferdinand Minařík)

Tip: Wise Ruler – Sexy Lord – Medi Jape

 

18:15 - 9.dostih

Cena podporovaná společností AGROVENKOV, o.p.s.

R - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: na startu budou první tři koně z podobného červnového dostihu. V něm suverénně zvítězil NAARDEN, a protože váhový poměr s jeho tehdejšími soupeři se výrazně nemění, navrch by měl mít i tentokrát. Také ostatní soupeře papírově jasně převyšuje, takže míří za hattrickem. O 13 délek druhý za ním posledně skončil Le Conquerant, zatímco třetí skončil Glavalino, přestože trochu kratší distance by mu sedla lépe. I oni mohou svá umístění zopakovat. Z ostatních vypadá nejlépe Enfield Grey, který sice při premiéře na supervytrvalecké distanci ztrácel výrazně, ale rovněž soupeři byli výrazně silnější. Boule de Neige loni zahájil kariéru vítězstvím na rovině, ovšem na tento výsledek nenavázal a v průběhu sezóny přešel na překážky. Letos ještě nevyběhl a v sedle bude mít debutujícího jezdce. (Jaroslav Fabris)

Tip: Naarden – Le Conquerant - Glavalino

 

STARTOVNÍ LISTINY