Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice - 8. 6.

Rozbory dostihů: Pardubice - 8. 6.

Rozbory dostihů na sobotu 8. června v Pardubicích, kde je vrcholem nejvýznamnější klasická steeplechase Zlatý pohár.

 

14:00 - 1.dostih - Cena za podpory RECOLOR

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: DYLANKA zde při debutu splnila roli favoritky a tou je i tentokrát. Nese sice o 5,5 kg vyšší váhu než minule, ale zase je jezdecky posílena a má již zkušenosti s překážkami. Konkurence je opět na čtvrtou kategorii silná, ale zřejmě o trochu slabší než při minulém startu. Dále je situace vyrovnaná. Fantasticadventure loni při debutu na překážkách nijak nepřesvědčil, ale letošní první start byl o dost lepší. V Meranu byl čtvrtý se slušnými koňmi. Nevýhodou je méně zkušená jezdkyně, ale zase nese díky úlevě příznivější váhu. O místo za ním v Meranu finišoval Icar, ale ztrácel mnoho délek. Pořadí by s ním tak otočit neměl. Dobrou rovinovou třídu měl Black Bard, ale kromě debutu na překážkách ho čeká i debut v sezoně, což je nevýhoda. Bellerofont proměnil debut na překážkách ve vítězství, ale bylo to ve slabší konkurenci, takže zde vychází spíše okolo konce tabule. Dvojkovou třídu na rovině ukázali Markos a Sirius. Zejména první jmenovaný by mohl o nižší dotace bojovat též, pokud si poradí dobře se skoky. (tj)

Tip: Dylanka – Fantasticadventure – Icar

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:45 - 2.dostih - Cena OHD Pardubice (hdcp)

Stcc - handicap III.kat. - 5+ - 4000 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Na tuto kategorii velmi slušně obsazený dostih a v poli se nachází řada nadějných koní. Mezi ně patří jistě New Finch, který vloni ze třech startů vytěžil dvě vítězství na kratších tratích a v rámci VP mítinku získal druhé místo v Ceně Jana Kašpara. Tady půjde sice proti už rozběhaným soupeřům, vypadá ale jako kůň, který nepotřebuje zahřívací start. V říjnu na něj Kaiserwalzer na čtvrtém místě ztratil přes 8 délek, tady ale ponese méně kilo. Poslední start se mu sice nepovedl, pokud se však vrátí k vyčkávací taktice, musí se s ním počítat. Zajímavým koněm na startu je i Saint Joseph, který loňskou sezónu zahájil až na podzim. Letos na jaře byl nedaleko třetí v německém Mannheimu a v dalším startu na této dráze ztratil žokeje asi kilometr před cílem, když byl stále ve hře. Třídu na tuto společnost jistě má, záležet bude na tom, jak se popere s nástrahami pardubického krosu, kde se ukáže poprvé. Jako jistější volba tak vypadá klisna APAS ROCKA. Ta byla vloni druhá v Ceně Laty Brandisové za kvalitní Poinsettiou, zbytek soupeřek za nimi zaostal výrokem „daleko“. I její aktuální forma vypadá dobře, na úvod sezóny tu byla v o trochu delším handicapu po boji druhá. (fm)

Tip: Apas Rocka – New Finch – Kaiserwalzer

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:20 - 3.dostih - Cena za podpory Jezdeckých potřeb MAURICIO

Stcc - cena IV.kat. - 4 - 3400 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: LAVERNO loni patřil na překážkách k tříleté špičce. Dokázal porazit i Saula a v posledním startu se po kolizi s ním nevešel na jeden z posledních skoků, když jejich šance vypadali poměrně vyrovnaně. Trochu nevýhodou může být absence startu v nohách. Figuroval na startce na poslední Pardubice, ale byl škrtnut. Tentokrát narazí na trochu slabší konkurenci, takže je favoritem. Forever Dry dokázal loni vyhrát jedničku na rovině. Poté měl zdravotní pauzu. Byl původně hlášen do „hird“, ale nakonec dohlášen do krosu. Pokud si poradí se skoky, což by díky realizačnímu týmu mohl, tak vypadá jako největší konkurence pro favorita, i když bude debutovat na skocích. Loni se postupně na skocích zlepšoval Del Rey a v posledním startu byl třetí blízko vítězi. Špatně si nevedl ani při letošním debutu, když padl na poslední překážce na 4. – 5. pozici poměrně blízko nejlepším. Tentokrát by mohl atakovat medailové příčky. Tizian zatím neukázal mnoho třídy, ale aspoň má zkušenosti se skoky, což by zde mohlo stačit na čtvrté místo. Další soupeři totiž ještě nedokončili překážkový dostih, takže se těžko hodnotí. Většinou ale byli zadrženi pro neakceptování tempo, takže zatím nijak zvlášť nadějně nevypadají. (tj)

Tip: Laverno – Forever Dry – Del Rey

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:55 - 4.dostih - Cena REGISTANY

Stcc - cena III.kat. - 4+ klisny - 3350 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: První z pardubických dostihů pro klisny vypadá otevřeně, protože nejtřídovější klisny nevstoupily do sezóny nejlépe. Poté, co si odskočila na proutěnky, se do krosů vrací SILK. Svěřenkyně Josefa Váni sice v poslední době preferovala delší dostihy, ale své poslední vítězství získala před dvěma lety právě v tomto dostihu. Oproti vstupu do sezóny narazí na slabší konkurenci, takže i proto by se měla chytit. Mezi klisnami pravidelně startuje Dunáta, která bude obhajovat druhé místo. Ani jí se úvod sezóny nepovedl, ale minule byla na předposledním skoku ještě čtvrtá, takže o bezmála kilometr kratší distance je plusem. Distance sedne také Rideri Cross. Ta minule startovala v silnější konkurenci, nicméně i tady by se pár lepších klisen najít mělo. Na některou z nižších dotací aspiruje také spolehlivá Moravanka. Loni přešla nad překážky Snezenka, která ukázala talent nad lehčími skoky. Při lysolabském vstupu do sezóny se sice nedostala do cíle, ale tam jí mimo skok vytlačili soupeři. Pardubický kros si vyzkouší poprvé, ovšem i díky realizačnímu týmu by měla stačit na většinu soupeřek. (jf)

Tip: Silk – Dunáta - Snezenka  

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:30 - 5.dostih - Cena za podpory Sportovního parku Pardubice

Stcc - cena IV.kat. - 5+ - 4500 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: V podobných dostizích umí i s vyšší váhou zaběhnout Waikita. To dokázala loni v červnu a po změně trenéra také při letošní premiéře. Právě kvůli vysoké hmotnosti jí tentokrát povede jezdec s úlevou, ale ten není v jejím sedle nováčkem a společně už zaznamenali pár dobrých výsledků. S nejvyššími ambicemi ovšem půjde na start také TURONI. Ten loni v květnu zvítězil před řadou kvalitních soupeřů (Dulcar de Sivola, Mahony, Poinsettia), čímž pro něj sezóna skončila. Do té aktuální vstoupil blízkým pátým místem v těžkém handicapu, a i protože je stále mladým koněm s možností progresu, přikloním se na jeho stranu. Vůbec nejvíce třídy z této sestavy ukázal Casper. S korsy mnoho zkušeností nemá a posledně ztratil jezdce na posledním skoku. Předtím se ale z konce pole posouval vpřed a metry navíc by mu tedy měly sednout. Delifo bude sezónu teprve zahajovat. Loni se mu sice nejvíce dařilo ve Slušovicích, ale předloni skončil čtvrtý v Ceně Jana Kašpara, když příliš neztrácel na kvalitní duo Player – Mahony. Libertin dříve preferoval kratší tratě, ovšem minule skončil v podobném dostihu třetí. Na Waikitu sice ztrácel bezmála 10 délek, ale na tabuli se znovu vejít může. (jf)

Tip: Turoni – Waikita - Casper

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

17:05 - 6.dostih - Zlatý pohár – cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Stch - cena L - 5+ - 4400 m - 500 000 Kč

1 MISTER WESTMINSTER(GB), 9 ž. Jan Kratochvíl 70,0 – Na dráhu se vrátil po delší pauze loni v říjnu, kdy na mítinku při Velké pardubické vyhrál „amatérku“ na proutěnkách. Nevedl si pak špatně ani na provinciích ve Francii, kde se dočkal oblíbené měkčí dráhy. Při vstupu do sezóny nijak zvlášť neoslnil, ale krosy přeci jen nejsou jeho parketa. Na nejlepší mu bude asi něco scházet, navíc když se očekává pevnější dráha.

2 ACCELERATOR(FR), 6 s ž. Josef Bartoš 70,0 – Běhá v Itálii. Loni většinu sezóny vynechal, oba letošní starty však vyhrál. Jednalo se ale o menší dostihy na kratších vzdálenostech. Tady se těžko zařazuje.

3 LAMUM(GER), 6 ž. Andrew Glassonbury 70,0 – Pro vítěze předzkoušky by nárůst distance neměl být problém. V loňském ročníku byl druhý za Mustamirem. Tady patří opět k favoritům. 

4 NORTHERLY WIND(FR), 7 ž. Jan Faltejsek 70,0 – Loni vstoupil do sezóny vítězně v Mannheimu. Po letní pauze byl v Pardubicích druhý ve Stříbrné trofeji za Monsieur Bachirem. I tady může pomýšlet na dobré umístění.

5 DANGEROUS GLEAM(GER), 10 ž. Niklas Lovén 70,0 – Předloňský vítěz Zlatého poháru nastoupil loni na dráhu později a v nijak velké formě. V letošní předzkoušce ale opět podal velmi dobrý výkon, když poté, co dostih odvodil, se nevzdal vítěznému Lamumovi snadno.

6 YARA, 7 ž. Martin Liška 68,0 – V předzkoušce předvedla nadějný výkon, když skončila pátá. Na nejlepší by to ale opět stačit nemělo.

Tipařův verdikt: V předzkoušce podali velmi dobrý výkon LAMUM a Dangerous Gleam, kteří by měli být vpředu i ve Zlatím poháru. Dvojici favoritů doplní loni druhý ze Stříbrné trofeje Northerly Wind. (ob)

Tip: Lamum – Dangerous Gleam – Northerly Wind

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

17:40 - 7.dostih - Cena města Pardubic

Stcc - cena II.kat. - 5+ - 4500 m - 120 000 Kč

Tipařův verdikt: Tipařův verdikt: Favoritem dostihu by měl být loňský nejlepší čtyřletý krosař EVŽEN, který si vedl velmi dobře v Úvodní cross country Koroka, kde byl rovnocenným soupeřem zkušeným jedničkovým koním. Nahoru jde Lombargini, který loni o Velké vyhrál handicap a vítězně vstoupil i do nové sezóny. Naopak vítěz Gran Premio Merano 2016 Mazhilis zůstává v krosech za očekáváním. Minule prohrál s více zatíženou Waikitou. Ve hře může být i třetí z Ceny Vltavy Rui Faleiro, který posledně v dostihu, jenž vyhrál Lombargini, spadl na třetí překážce před cílem. Poinsettia loni vyhrála klisnám určenou Cenu Laty Brandisové. Letos byl pátá v Prvomájové steeplechase v Lysé nad Labem. (ob)

Tip: Evžen – Lombargini – Rui Faleiro

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

18:15 - 8.dostih - Cena za podpory M. Beše

Stcc - handicap IV.kat. - 5+ - 3350 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Druhý z handicapů je těžko čitelný i proto, že většina jeho účastníku si pardubický kros vyzkouší poprvé nebo s ním má jen minimální zkušenosti. Pravidelně v Pardubicích startuje pouze Canton, který při vstupu do sezóny skončil v podobném handicapu pátý, ale jen 2 a ½ délky od vítěze. Minule mu příliš „nechutnala“ oranice, v niž ztratil pozici před točením na trávu. Marree před dvěma lety zvítězil v pardubickém krosu pro čtyřleté, ale od té doby změnil trenéra a poslední starty absolvoval na lehčích skocích. Něco podobného by každopádně umět měl. Z dua pětiletých klisen trenéra Popelky vypadá trochu lépe pravá sestra užitečného Hádése Hey Calming, přestože si pardubický kros vyzkouší poprvé. Mnoho toho ale nenaběhala a talent ukázala vítězství ve Wroclawi. Krosovým nováčkem bez startu v nohách je rovněž ROCKNROBIN. Pokud si ale poradí s pardubickými specifiky, jeho podzimní formy z moravských drah napovídají, že si s touto společností může poradit. Především italským specialistou je Big Mago, ale s Josefem Bartošem v sedle by aspoň na některou z dotací dosáhnout měl. (jf)

Tip: Rocknrobin – Marree - Canton

SÁZKOVÁ NABÍDKA