Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Pardubice 9. 10. - Křišťálový pohár

Rozbory dostihů: Pardubice 9. 10. - Křišťálový pohár

Rozbory dostihů na sobotu 9. října v Pardubicích, kde je na programu sedmička dostihů včetně dvojice jedničkových proutěnek.

 

12:00 - 1.dostih

Cena Radiožurnálu - Memoriál Ing. Jiřího Šindlera, 33ti násobného startéra Velké pardubické(dostih amatérů a žáků)

R - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Dva podobné dostihy už letos vyhrál ARARAT, takže i když ponese nejvyšší hmotnost, znovu půjde na start s nejvyššími ambicemi. Čeká ho totiž teprve sedmý životní start a ještě nemusel ukázat vše, co umí. Na supervytrvaleckých distancích už několikrát zvítězil také Landaron, který před týdnem splnil roli favorita v Brně. V posledních šesti startech neskončil hůře jak druhý a znovu by neměl chybět vpředu. Jako největší hrozba pro Ararata ale vypadá Viviann. Ta sice takto dlouhý dostih půjde poprvé, ovšem podle poměru váha/handicap vychází vůbec nejlépe. Sázkou na jistotu je v podobných dostizích Landmark, nicméně s Araratem letos už třikrát jasně prohrál. Blondie sice posledně po tříměsíční pauze neuspěla, ale na její straně je nejnižší váha a loni v červenci skončila v podobném dostihu třetí. (jf)

Tip: Ararat – Viviann - Landaron

 

12:35 - 2.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap II.kat. - 3+ - 1850 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Dvě vítězství na mílových distancích zaznamenal v září Sea the Night, který se tak dostal na životní maximum a tady musí zvládnout metry navíc. Na trochu kratších tratích běhá obvykle i veterán Wicker Stone, ale v poslední době se ukazuje v dobré formě. Pětice koní se ukázala před měsícem v podobném handicapu v Praze. Za tehdy vítězným Pace Manem nebyl daleko Spencer, a tady vychází váhově lépe. Boruvka ztrácela více, šla ale netradičně z čela, a v předchozím startu se dělila o triumf právě se svěřencem trenéra Bartoše, do jehož tréninku přešel před posledním startem. Z ostatních zaujme nedávný účastník St Leger, MIKE MAJK, který se po červencovém vítězství dokázal dobře popasovat s vyšší známkou, a jako tříletý by měl mít ještě nějaký prostor k progresu. (fm)

Tip: Mike Majk – Spencer - Boruvka

 

13:10 - 3.dostih

Cena společnosti Bohemia Sekt

R - cena II.kat. - 3+ - 1100 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: V dostihu se schází různorodá společnost. Řada koní běhá hodně v cizině a hůř se zařazují. Nováčkem na našich drahách bude Vingar, ale její francouzské formy nevypadají nejlíp. Ve Francii často běhá i někdejší vítěz EJC Million Ultimate Fight, ale jeho rating tam má klesající úroveň. U něj je to ale spíš o chuti, zpravidla zaběhne na začátku sezóny. Profil pardubického závodiště by mu ale mohl sednout a ponese i menší hmotnost. Jistější volbou může být stájová kolegyně MANOLLA, která ho v Compiegne porazila, a to ji na začátku roviny zavřel. Rozhodně jí sedne distance líp než míle před týdnem, ve Svatováclavské ceně na 1200 metrů byla čtvrtá. Berouyine se pravidelně umisťuje v menších dostizích v Německu. Před rokem byla v Chuchli třetí v jedničce na 1100 metrů, letos bylo u nás asi nejlepší druhé místo v Netolicích. Jedničkovou třídu měl Mollys Best, ale již loni šel s formou dolů. Minule však v Chuchli jistě vyhrál dvojkový handicap, ale tehdy druhý Corston teď vychází váhově lépe. Nevýhodou pro ně může být venkovní box, stejně tak pro Lexeeda. I on patřil k naší špičce, ale v posledních startech neoslnil a distance pod 1200 metrů je pro něj krátká. Rychle z boxů by měl být Wobull Se Now, ale už je to veterán a minule v Lysé nad Labem porazil slabou společnost. (ob)

Tip: Manolla – Ultimate Fight – Mollys Best

 

13:45 - 4.dostih

Cena Martina Šabaty za podpory přátel Pardubického závodiště

R - cena II.kat. - 3+ - 2480 m - 90 000 Kč

Tipařův verdikt: Na první vítězství za dvě sezónní v českém tréninku zde může dosáhnout IMSEXYANDIKNOWIT. Svěřenkyni Ludvíka Harise čeká sice už čtvrtý start v rozmezí pěti týdnů, nicméně posledně dobře zaběhla při EJC, když mnoho neztrácela ani na hvězdného Nagano Golda. Navíc je oproti největším soupeřům váhově zvýhodněna. Při EJC se představil také Orpheus, ale neuspěl. Pomoct by mu měl návrat na delší distanci i start v nohách, když minule startoval po tříměsíční pauze. O dobrou formu se mohou opřít Kenshibu a tempař Shedir, kteří shodně poslední dva starty proměnili ve vítězství. Trochu lépe vychází Kenshibu, jenž za sebou posledně nechal i dvojici Reine d’ArgentEleonora, ale díky změnám nesených hmotností by to mezi nimi tentokrát mělo být vyrovnanější. Eleonora navíc v předchozích startech ukazovala, že umí více. Vysokou třídu v minulosti ukázal Raging Storm, ale letos skončil v obou startech poslední a především preferuje kratší distance. (jf)

Tip: Imsexyandiknowit – Orpheus - Eleonora

 

14:30 - 5.dostih

Zlatá spona tříletých BICZ holding 2021

PP - cena I.kat. - 3 - 3200 m - 150 000 Kč

Tipařův verdikt: Kvantitativně slabší pole, ale zřejmě kvalitní. Všichni mohou pomýšlet na nejvyšší příčky. Čeká nás pravděpodobně zajímavý a vyrovnaný dostih. S nejsilnější konkurencí se zřejmě setkal QUARTIUS, který zvítězil v Meranu. Předtím tam byl ještě třetí a pátý. Tady tak opatrně vychází na první příčku. Největší konkurencí mu zřejmě budou všechny tři klisny. Z nich by nejlepší mohla být Nathalea Great, která porazila Ironiku, která potom vyhrála v Pardubicích. Obě tyto klisny ještě mohou jít nahoru. Stejně tak Giannina, která zřejmě narazila na nejslabší konkurenci, ale zase vyhrála velmi lehce a má rovinovou třídu. Z dalších účastníků vypadá nadějněji Boule de Neige, ale Kmotr má za sebou jen jeden start, takže se může výrazněji zlepšit. Dle jezdeckého obsazení je ale dvojkou stáje. (tj)

Tip: Quartius – Nathalea Great - Ironika

 

 

15:10 - 6.dostih

Křišťálový pohár města Pardubic

PP - cena NL - 4+ - 3400 m - 200 000 Kč

1 RONCAL(GER), 4 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Faltejsek 68,5

Loňský vítěz Zlaté spony tříletých letos neprohrál, když ve všech třech startech ovládl velké dostihy pro čtyřleté vrstevníky v Itálii. Poslední však byl koncem června a nastoupí tedy po víc jak tříměsíční pauze.  

2 DANCING BLOOD(FR), 6 j tr. Radek Holčák, ž. Lukáš Matuský 70,0

Na překážkách startoval zatím dvakrát a nebylo to špatné, v pardubické dvojce v červnu byl třetí. Také rozcvička na rovinách ve Varech nebyla špatná, ale tento dostih je dobře obsazen.

3 HO MY GOD(FR), 4 j tr. Dalibor Török, Daniel Vyhnálek 68,5

Koncem července debutoval na proutěnkách v Lysé, získané zkušenosti pak zužitkoval výhrou v Karových Varech. Soupeři nebyli tak silní, ale díky svému suverénnímu projevu by se nemusel ztratit ani v této společnosti.

4 AZTEK, 10 tr. Tomáš Váňa, ž. Jan Odložil 70,0

Tento dostih vyhrál v roce 2017 a loni. Hezky to demonstruje, jak dlouho se drží mezi špičkou proutěnkářů, když před tím patřil k té rovinové. Letos vyhrál největší dostih přes proutěnky v Polsku. Před dvěma týdny měl běžet Gran Corsa Siepi di Merano, ale nestartoval kvůli zranění jezdce.

5 NEL, 5 tr. Eva Záhorová, ž. Jaroslav Myška 70,0

Na překážkách začal letos a má na svém kontě tři starty. V Pardubicích nebyl daleko od velmi dobrého Arkalona, v Karlových Varech již na něj ztrácel víc. Tady to vypadá na jednu z nižších dotací.

6 SALASAMAN(FR), 5 j tr. Josef Váňa, ž. Ondřej Velek 70,0

Na rovinách patřil před dvěma lety mezi vytrvaleckou špičku v Polsku. Po roční pauze byl nasměrován na překážky a ve druhém startu v Pardubicích vyhrál menší dostih. Seznámení s cross country se mu moc nedopadlo, ale je to spíš ofenzivnější kůň a šel dost zezadu.

7 BEAU FIXE(FR), 5 j tr. Pavel Vítek, ž. Jordan Duchene 70,0

Loni vyhrál na francouzské provincii, při české premiéře, kterou absolvoval ve Zlatém poháru, se však nechytal. Možná mu pomůže zkrácení distance.

Tipařův verdikt: Přestože půjde poprvé proti starším koním, ukazoval se RONCAL zatím hodně suverénně a ani několikaměsíční pauza mu nemusí vadit. Aztek stále podává dobré výkony a dvěma výhrami v tomto dostihu dokázal, že mu sedí. Přeci jen mu ale roky přibývají. Naopak z mladých nadějí se ve druhém životním startu ukázal dobře Ho My God, jemuž ale mohou scházet zkušenosti. (ob)

Tip: Roncal – Aztek – Ho My God

 

15:45 - 7.dostih

Cena amatérů FEGENTRI za podpory závodiště Wroclaw – Memoriál Josefa Jančara

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3200 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: O vítězství by si to měli rozdat zejména BLACK BARD a Angkor Wat. Oba se vrátili na dráhu po pauze. Tu měl delší Black Bard. Mohl by tedy jít více nahoru. V minulosti měl na překážkách jedničkovou třídu. Angor Wat uměl zase jedničky na rovině, ale na překážkách zatím tolik neukázal. Za nimi je situace velmi vyrovnaná. Šest koní má handicap mezi 56 a 58 kg. Z nich vychází nejlépe Anhor, který se poctivě umísťuje a narazil v některých dostizích na docela silné soupeře, i když se jednalo jen o pětky. Šanci na progres má určitě Polish King. Svenson zatím spíše zklamal, ale narážel na slušnou konkurenci, takže umístění zde by mělo být v jeho silách. (tj)

Tip: Black Bard – Angkor Wat - Anhor

 

STARTOVNÍ LISTINY