Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Slušovice - 11. 5.

Rozbory dostihů: Slušovice - 11. 5.
foto: Adriana Šmídlová

Rozbory dostihů na sobotu 11. května ve Slušovicích, kde je na programu šest rovinových a dva překážkové dostihy.

 

13:00 - 1.dostih

Cena senátora Goláně

PP - cena V.kat. - 4+ - 3200 m - 33 000 Kč

Tipařův verdikt: Dobrou šanci na reparát za loňskou derniéru tu má WOLFMASTER. Ten totiž v říjnové slušovické jedničce upadl poté, co klopýtl za skokem. Předtím ale debutoval nad proutěnkami třetí příčkou v Chuchli, kde ho porazila jen dvojice koní, o jejichž kvalitách shodně svědčí vítězství z Francie. Před dvěma týdny nad překážkami solidně debutoval Stratovarius, i když jezdec měl s jeho chtivostí hodně práce. Nicméně z druhého místa na vítěze ztrácel výrazně a za ním mnoho kvality nezůstalo. Na slabší konkurenci než při pardubické překážkové premiéře naopak narazí Brilliant Colours. Z překážkových debutantů vypadá jeho nejlepší volba Sir Westminster, který ukázal slušnou rovinovou třídu a stojí za ním renomovaný realizační tým. Ještě více toho na rovinách uměl Uran, ale na dráhu se pod novým trenérem vrací po dlouhé zdravotní pauze. (Jaroslav Fabris)

Tip: Wolfmaster – Sir Westminster - Brilliant Colours

 

13:30 - 2.dostih

Cena společnosti Unimarco

R - cena IV.kat. - 3+ - 1100 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Na této dráze a distanci loni dokázaly zvítězit Fable i JUVANA. První jmenovaná stylem start-cíl triumfovala v červenci, kdy Juvana nosila vyšší hmotnost a od startu pole uzavírala. Opačný byl jejich poměr sil koncem října. Tehdy byla naopak po startu rychlejší Juvana a v cílové rovině se před ní Fable nedostala. Jejich tehdejší váhový poměr přitom zůstává zachován. Forma obou klisen je nicméně otazníkem, protože je čeká sezónní premiéra, když Fable byla před třemi týdny škrtaná z Brna. Naopak dobrý start v nohách má Mollys Best, který do sezóny vstoupil druhou příčkou v Bratislavě. Ve zmíněném říjnovém slušovickém sprintu ale prohrál nejen s dvojicí výše zmíněných klisen, ale také s Franjou. (Jaroslav Fabris)

Tip: Juvana – Fable – Mollys Best

 

14:00 - 3.dostih

Cena města Slušovice

R - cena III.kat. - 3 - 2200 m - 55 000 Kč

Tipařův verdikt: O třetí vítězství v řadě zde bude usilovat Princess Valentine. Svěřenkyně domácího trenéra Michala Dema vstoupila do sezóny před třemi týdny v Brně a další prodloužení distance jí přijde vhod. V cestě za hattrickem jí nicméně stojí DANICA, která v obou životních startech skončila druhá a zvlášť při letošní premiéře podala dobrý výkon. V Chuchli totiž prohrála jen s Eskadrou Zero, která o minulém víkendu skončila třetí ve slovenské Velké jarní ceně, zatímco ostatní soupeře jasně porazila. Derrivore v únoru slibně debutoval v italské Pise, ale posledně se od něj v Mostě čekalo více. Ani Icetyna při české premiéře nezazářila, ale zas tak moc neztrácela a loni slušně běhala v Polsku. (Jaroslav Fabris)

Tip: Danica – Princess Valentine – Derrivore

 

14:30 - 4.dostih

Cena spolku Dostihy Slušovice

R - handicap IV.kat. - 4+ - 2200 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Před třemi týdny ve stejně dlouhém brněnském handicapu obsadily první dvě příčky Sunny Star a Nirvana. První jmenovaná sice měla výraznou převahu 6 délek, ale jejich váhový poměr se mění o 7,5 kg. Teoreticky tedy vychází vyrovnaně. Vůbec nejlepší volbou zde ovšem může být LAZARD, který před týdnem skončil třetí v početně obsazeném handicapu v Mostě. Do Slušovic zamířil už v říjnu, kdy Nirvanu porazil pouze o krk a změna váhového poměru mu nenahrává, ale těžit by měl z prodloužení distance. Do nižší kategorie sestupuje Alexandr. Ten sice preferuje kratší distance, ale ve Slušovicích zvítězil i na této. Překvapit může domácí Little Larose, která toho zatím mnoho nenaběhala. (Jaroslav Fabris)

Tip: Lazard – Sunny Star - Nirvana

 

 

15:00 - 5.dostih

Cena obce Hošťálková

Stch - cena V.kat. - 4+ - 3200 m - 33 000 Kč

Tipařův verdikt: S vysokými ambicemi půjde na start dvojice začínajících překážkářů, kteří zaujmou výbornými původy. TRIBUTE je totiž polobratrem pardubického „krále kvalifikací“ Trezora a jeho bába dala trojnásobného vítěze Velké pardubické Tiumena. Na překážky byl přesměrován až po zimní změně trenéra a v pardubických proutěnkách skončil druhý. Tady si poprvé vyzkouší těžší skoky. Dernier má především výborný rovinový původ, nicméně polobratr Dominique vyhrál v Itálii Gr.1 na překážkách. Ve dvou překážkových startech sice mnoho nepředvedl, ale minule startoval po roční pauze a proti silnějším soupeřům. Z nejnižší hmotnosti může profitovat Eleonora, kterou v posledních letech brzdily zdravotní problémy. Na dotace aspirují rekonvalescent Kasai, v Šuranech rozběhaná Theresie i chtivý Roque Fort Baileys. (Jaroslav Fabris)

Tip: Tribute – Dernier - Eleonora

 

15:30 - 6.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Ve druhém z dnešních handicapů je nejvíce naloženým koněm Rabbit Spirit, který před třemi týdny v Brně absolvoval povedenou premiéru pod novým trenérem. Jako narostlý kůň sice vysokou váhu nosit umí, ale přeci jen už může být příliš vysoko. V Brně dobře vstoupili do sezóny také Sun Rain a Celentano, přičemž změna váhového poměru i metry navíc hrají pro Celentana. Vůbec nejlepší volbou ale může být RUMĚLKA, která před třemi týdny v Chuchli nestačila jen na progresivního soupeře a ostatní nechala jasně za sebou. Walerie při letošní premiéře dokonce zvítězila, ale míle pro ni vypadá trochu dlouhá. Není obvyklé, aby se v podobném dostihu utkali koně hned ze tří států. Každopádně slovenský veterán Van Damme ani rakouská rekonvalescentka Juna Light by neměli být jen do počtu, když zvlášť dříve jmenovaný absolvoval povedený vstup do sezóny. (Jaroslav Fabris)

Tip: Rumělka – Van Damme - Celentano

 

16:00 - 7.dostih

Cena společnosti D Plast

R - cena IV.kat. - 4+ klisny - 1800 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: V dostihu vyhrazeném klisnám má dvojnásobné zastoupení trenér Karel Héč. Z jeho svěřenkyň lépe vstoupila do sezóny LA MINOSA, která je nejvyšší třídou v poli, když se před měsícem v Chuchli dokázala umístit o dvě kategorie výš. Bettsut tehdy neuspěla, ovšem ještě byla dost chlupatá. Pokud se vrátí do loňské formy, také může zamířit vysoko. Po necelém týdnu půjde na start Westminster Queen, ale pokud zopakuje výkon z Bratislavy, mnoho soupeřek by jí předstihnout nemělo. Dva souboje o vítězství loni svedly ve Slušovicích Bohemian Rapsody a Palomina, nicméně tady jsou spíše adeptkami na nižší dotace. Z nerozběhaných klisen můžou pořadím zamíchat loňské dvojnásobné vítězky Perfect Kordula a Stylhara, když druhá jmenovaná získala oba triumfy právě na této dráze a distanci. To Lorelly by potřebovala pár set metrů navíc. (Jaroslav Fabris)

Tip: La Minosa – Westminster Queen - Bettsut

 

16:30 - 8.dostih

Cena Zlínského kraje

R - cena IV.kat. - 3 - 1800 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Z kategorie nezvítězivších koní by se zde mohla vyčlenit LADY MORANDI. Ve dvou letošních startech sice neuspěla, ale protože po startu byla vždy chtivější, měla by ocenit návrat na kratší distanci. Zřejmě by jí pomohla i měkčí dráha, na níž na sklonku loňské sezóny podala svůj nejlepší výkon. V jediném startu naznačil potenciál Loriano, jehož ale čeká ještě výraznější zkrácení distance, což pro něj nejspíš nebude to pravé. Loni se ve Slušovicích dvakrát utkali Cenzána a Nelson Rak. V obou případech od sebe nebyli daleko. Letošní premiéra hovoří spíše pro Cenzánu, byť Nelson Rak narazil na silnější konkurenci. Gordana letos ještě nevyběhla a na konci loňské sezóny s dvojicí Cenzána – Nelson Rak prohrála, ale raní nebyli ani její polosourozenci Gasparini a Garmona, kteří dospěli v jedničkové vytrvalce. (Jaroslav Fabris)

Tip: Lady Morandi - Loriano - Cenzána

 

STARTOVNÍ LISTINY