Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Slušovice - 16. 9.

Rozbory dostihů: Slušovice - 16. 9.

Rozbory dostihů na sobotu 16. září ve Slušovicích, kde jsou na programu čtyři roviny, dvoje proutěnky a dva krosy.

 

13:00 - 1.dostih

Cena Hřebčína Vlachovice s podporou Betony Plaček a Autodoprava Zajíček

PP - cena IV.kat. - 3 - 3200 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Z devítky tříletků už mají překážkové zkušenosti čtyři. Nejvíce toho nad proutěnkami předvedl BACK TO TRACK. Ten před dvěma týdny ukázal zlepšení v Pardubicích, kde skončil čtvrtý. Ve stejném dostihu nad proutěnkami debutovala Paris Of Tai Chi, která letos na rovinách nenavázala na loňské nadějné výsledky. V Pardubicích skončila sedmá, ale díky nabraným zkušenostem a nízké váze by měla zamířit výše. Namísto beránků tentokrát nastoupí se stínidly. Padela byla při překážkové premiéře dost chtivá a v závěru jí došly síly. Z překážkových debutantů může být nejlepší volbou Celestine, jejíž matka Celeste vyhrála troje proutěnky. Pozornost zaslouží také v Polsku připravovaná Little Feat. (Jaroslav Fabris)

Tip: Back To Track – Paris Of Tai Chi - Celestine

 

13:30 - 2.dostih

Cena společnosti STV Štec s podporou EC Inst. Krátký

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3600 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Nejvyšší třídu nad překážkami ukázal PALLATIUM, který loni skončil třetí v italském vrcholu pro čtyřleté proutěnkáře. Letos se ale do cíle nedostal. Ve Zlatém poháru slábnul a nakonec byl zadržen po chybě na předposledním skoku. Dvakrát dokonce do dostihu odmítl odskočit. K úspěšnému reparátu mohou pomoct nově hlášená stínidla. Na rovinách toho nejvíce ukázala Dally Top. Loni totiž skončila druhá v pěti jedničkách, ale letos na to nenavázala, takže po letní pauze zkouší změnu disciplíny. Eaglewings byl posledně v Pardubicích zadržen kvůli špatnému nasedlání, ale v červenci skončil ve Slušovicích druhý. Nebýt ale pádu na poslední proutěnce, pravděpodobně by tehdy prohrál s La Beauté. Na rovinách spolehlivý Valdobbiadene tehdy absolvoval překážkovou premiéru a ztratil jezdkyni, když se lekl uvolněné části překážky. Nahoru může jít nad proutěnkami slušně debutující Baron Westminster. (Jaroslav Fabris)

Tip: Pallatium – Dally Top – La Beauté

 

14:00 - 3.dostih

Cena společnosti D Plast

R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Nejvíce zkušeností má třikrát startující SONATA ARCTICA. Vždy přitom skončila třetí. Jednalo se sice o početně slabší dostihy a přes dva měsíce nevyběhla, přesto je hlavní adeptkou na vítězství. Prodloužení distance nicméně více ocení Princess Valentine, která se před dvěma týdny uvedla osmým místem mezi českými odchovanci. Více při debutu ztrácela Qwiny. Její projev i původ navíc napovídají, že míle bude příliš dlouhá. Zbylou šestici čeká dostihová premiéra. Jediným importem v poli je Sambany, který by sice měl být pozdnějším vytrvalcem, ale jako roček stál 34.000 euro a matka skončila druhá v Listed. Dobrý vytrvalecký původ má rovněž Gordana, která je polosestrou loňského Koně roku Gaspariniho a čtvrté ze St Legeru Garmony. (Jaroslav Fabris)

Tip: Sonata Arctica – Sambany – Princess Valentine

 

14:30 - 4.dostih

Vzpomínka na Ing. Miroslava Ševčíka

Stcc - cena IV.kat. - 4+ - 3800 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Tři slušovické steeplechase už vyhrál MOBILIZATION. Na jaře tu byl sice zadržen, ale tehdy se vracel po roční pauze. Ani v posledním startu se sice ke svým nejlepším výkonům nepřiblížil, nicméně na tuto konkurenci stačit může. Letegerto všechna čtyři životní vítězství získal právě ve Slušovicích. Stálý žokej se na něm sice pravidelně dost nadře, ale vpředu končí pravidelně. Medi Jape a Vaxerton se před měsícem obsadili první dvě místa v Netolicích, přičemž nesené hmotnosti napovídají, že převaha Medi Jape bude ještě výraznější. Třídu na úspěch v podobné konkurenci má také Zarate, ale přes rok nestartoval. Po ještě delší pauze se letos vracel Sirius, který formu zatím hledá. (Jaroslav Fabris)

Tip: Mobilization – Medi Jape - Letegerto

 

15:00 - 5.dostih

Cena společnosti Svět oken

R - handicap III.kat. - 3+ - 1800 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: V červenci tu zvítězil Stratovarius o 5 délek před druhým Alexandrem. Nesené hmotnosti je k sobě sice přibližují, ale znovu by měl mít navrch první jmenovaný, i když prodloužení distance o 200 metrů nevypadá jako plus. V loňské edici tohoto dostihu FLY AMICO porazil Nargotu. To by teoreticky mělo platit i tentokrát, i když u Fly Amica je po tříměsíční pauze otazníkem aktuální forma. Letos se ovšem poprvé představí na vítězné distanci a pod vítěznou jezdkyní. Nargora v červenci na této dráze a distanci jasně prohrála s Bohemian Rapsody, kterou si ale tehdy nechala příliš utéct. Vyrovnané a nepočetné pole by se tolik roztáhnout nemělo. Posledními formami neoslní mezi špičkou tříletých startující Vanrick ani Fabrijan Erste, kterým ale shodně může pomoct změna distance. (Jaroslav Fabris)

Tip: Fly Amico – Stratovarius - Nargota

 

15:30 - 6.dostih

Cena Zlínského kraje

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2200 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: Na slušovický hattrick bude útočit Le Conquerant, který po suverénním úspěchu o kategorii níž uspěl i ve čtyřkové ceně. V té se nicméně utkalo nepočetné pole a tempo bylo hodně pomalé. V červnu na Le Conqueranta nestačila Lorelly. V dalších startech sice ukázala progres, ovšem váhově tak znovu vychází hůře. SVEN posledně zklamal v Mostě, kde ale hůře odskočil a nedostal se tak k osvědčené ofenzivní taktice. Pokud se mu tentokrát start povede, bude ho pro všechny těžké předstihnout. Do Slušovic míří poprvé, ale tamní dráha by mu teoreticky měla sedět. Závěrem naopak chodí Sorbet, který posledně pro svou koncovku neměl dostatek prostoru. Jinak je na něj ale spoleh. Sérii druhých míst bude složitě protahovat Sun Rain, pro něhož je distance na hraně. Naopak Galéra posledně ukázala zlepšení v o kilometr delším dostihu. (Jaroslav Fabris)

Tip: Sven – Le Conquerant - Lorelly

 

16:00 - 7.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - cena III.kat. - 3+ - 1100 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Nejkratší dostih dne slibuje vyrovnanou bitvu. Čtveřice koní se v podobném dostihu utkala v červenci, kdy si nejlépe vedla druhá Lady Sophie. Další starty ale byly slabší a díky neseným hmotnostem s ní vyrovnaně vychází čtvrtý Amos. V červenci zklamaly Dapa, která hůře odskočila, a Juvana. Jinak se jim ale ve slušovických sprintech pravidelně daří, takže po jednom výpadku je nelze přehlížet. Konkurence je ovšem tentokrát silnější, než bývá obvyklé. Na start totiž míří také SUMMER CITY. Jeho progres se sice posledně trochu zadrhl, ale šel více zezadu. Bratislavské sprinty přitom ukázaly, že umí být rychle na nohách. Pozornost zaslouží i dvojice trenéra Michala Kalčíka, když trochu lépe než Has d’Emra, který někdy zaspí v boxech, vypadá Frami Hit. Ta sice do Slušovic míří poprvé, ale teoreticky by jí dráha i distance měly sedět. V červenci v Karlových Varech na jejím štítě skončil i Rabbit Power, který slušovický sprint vyhrál v říjnu. (Jaroslav Fabris)

Tip: Summer City – Frami Hit – Rabbit Power

 

16:30 - 8.dostih

Cena senátora Goláňe (II. dostih seriálu)

Stcc - cena IV.kat. - 4-5 - 4200 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Závěrečný kros je sice otevřen pro čtyřleté i pětileté koně, ale na startu bude pouze kvarteto čtyřletých. Tři z nich se utkali v předchozím díle seriálu, v němž zvítězila SEVERANKA před Remmekem. Jejich interní pořadí by se měnit nemělo, když pro Severanka hrají i změny nesených hmotností. Třetí Čárynka už ztrácela výrazněji. Od červnového dostihu vyběhl pouze Remmek, ale v silnější pardubické konkurenci byl pro neakceptování tempa zadržen. Premiérově tak nastoupí s beránky. Sestavu doplňuje Dang Doss, který dosud startoval pouze nad proutěnkami. Ukázal ovšem slušnou třídu, když v květnu ve Slušovicích dokonce zvítězil, takže se zkušeným žokejem může při krosovém debutu zamířit vysoko. (Jaroslav Fabris)

Tip: Severanka – Dang Doss - Remmek

 

STARTOVNÍ LISTINY