Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Slušovice - 17. 9.

Rozbory dostihů: Slušovice - 17. 9.

Rozbory dostihů na sobotu 17. září ve Slušovicích, kde je na programu čtveřice rovinových a čtveřice překážkových dostihů.

 

13:00 - 1.dostih

Cena společnosti Jezdecké potřeby Mon Cheval 

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3600 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Nad slušovickými proutěnkami už letos zvítězil DAŘBUJÁN, který po dubnovém úspěchu dobře zaběhl i v silnější konkurenci v Pardubicích. Tam se mu sice před dvěma týdny nevedlo, ale na dráhu se vracel po více jak tříměsíční pauze, takže dostih v nohách ho může zvednout. Almany se dobře ukazuje i v jedenácti letech, když posledně zvítězil v Topoľčiankách, ovšem od té doby tři měsíce nevyběhl. Kurierka sice překážkovou premiéru nedokončila, ale pád jí potkal až na posledním skoku, kde byla blízko kvalitním soupeřům. Na startu bude také několik překážkových debutantů s dobrou rovinovou třídou. Z nich zaujme především trojnásobný jedničkový vítěz Cape Freedom, nicméně v posledních startech šel výrazně dolů.

Tip: Dařbuján – Almany – Cape Freedom

 

13:30 - 2.dostih

Cena společnosti Průmyslové podlahy Plaček a společnosti Pila Surý

PP - cena IV.kat. - 3 - 3400 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Tři z šestice účastníků dostihu se ve Slušovicích utkali už koncem června. Tehdy lehce zvítězil WOODEN INDIAN, a i protože váhový poměr s tehdejšími soupeři se výrazněji nemění, měl by neporazitelnost udržet i při druhém životním startu. Zvlášť když pro něj hraje i výborná stájová forma. Druhý skončil ve zmíněném dostihu Hashtag Jape, ale těžil z dostihových zkušeností, takže poměr sil s ním může otočit o půl délky třetí Carolin. Ta totiž debutovala a jejímu progresu napovídá i původ, když je polosestrou výborné Cosmic Magic. Z trojice překážkových debutantů může být nejlepší volbou Severenka, která sice zklamala při premiéře na supervytrvalecké distanci, ale její polobratr Starbuck patřil k elitě specialistů na krátké krosy.

Tip: Wooden Indian – Carolin - Severanka

 

14:15 - 3.dostih

Cena hejtmana Zlínského kraje

R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Polovina z desetičlenného pole už má dostihové zkušenosti, ovšem žádný z rozběhaných koní se dosud neumístil. Nejblíže k tomu měl French Surfer, který v Karlových Varech ztrácel na pátou příčku jednu délku. Narazil přitom na kvalitní soupeře, když hned tři jeho přemožitelky míří do nedělní Ceny zimní královny. Jeho hlavním vyzyvatelem je debutující DON HUGO. Svěřenec Pavla Tůmy je totiž synem výborné Dumnonie, jejíž první dva potomci nejenže vítězně debutovali, ale rovněž ukázali vysokou třídu, když skončili druzí v klasických dostizích. Navíc stáji před týdnem v Bratislavě startovala dvojice dvouletků a oba zvítězili. Pozornost zaslouží i dvojice debutantů trenéra Radka Holčáka, z nichž je dle jezdeckého obsazení jedničkou Little Lord.

Tip: Don Hugo – French Surfer – Little Lord

 

14:45 - 4.dostih

Cena společnosti D Plast

R - handicap III.kat. - 3+ - 1800 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Na první pohled tu padne do oka Vadetaberry, která v posledních šesti startech neskončila hůře než třetí, přičemž dvakrát zvítězila. Tady se představí poprvé pod novu trenérkou a přeci jen už může být trochu vysoko. Loni jí ve Slušovicích na této distanci jasně porazila Palomina, která si tak může poradit se zkrácením distance, což platí i pro Fly Amica. Ten dokonce nejlepší letošní výkon podal právě na této trati. Naopak trochu kratší dostihy preferoval CALORIFIC, ale posledně ukázal, že ani „osmnáctka“ nemusí být problém. Po sérii umístění tak může dosáhnout na první letošní vítězství. Zvlášť pokud zaprší, podceňovat nelze ani Nargotu. Ta sice posledními výsledky neoslní, ale posledně byla v Chuchli zavřená a ve Slušovicích se jí loni dařilo.  

Tip: Calorific – Vadetaberry - Nargota

 

 

15:15 - 5.dostih

Cena senátora Ing. Tomáše Goláňe - 3. dostih seriálu

Stcc - cena III.kat. - 4-5 - 4200 m - 80 000 Kč

Tipařův verdikt: Reparát čeká dvojici koní, kteří před dvěma týdny v polské Wroclawi nedokončili dostihy kvůli vybočení. Go Canada minul točný bod v závěrečném oblouku, když do té chvíle vypadal dobře. Slušný výkon podal i při pozdním vstupu do sezóny v Lysé nad Labem. Salivano ve Wroclawi vybočil před vodní překážkou, která se nacházela dále před cílem. Předtím tam pravidelně sbíral umístění a plusem je nízká hmotnost. Napravit dojem z posledního startu se bude snažit také Dumon Roclay. Ten sice narazí na slabší konkurenci než ve Zlatém poháru EŽ Praha a prospěje mu i návrat nad těžší skoky, nicméně na start půjde po pouhých šesti dnech. Na vítězný debut ze steeplechase se bude snažit navázat RENASI, pro něhož může rozhodnout prodloužení distance.

Tip: Renasi - Go Canada – Salivano

 

16:00 - 6.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - cena III.kat. - 3+ - 1100 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: S vysokými ambice půjde na start trojice klisen, která si na této dráze a distanci rozdělila medailové příčky v květnu. Tehdy zvítězila Dapa, ale protože v posledních letech startuje pouze ve Slušovicích, a od té doby se jí tam vhodný dostih nenabízel, na start půjde po čtyřměsíční pauze. Jen o krk za ní zaostala finišující FABLE, která ztratila při kolizi na protilehlé rovině. Sice jí více sedí trochu delší distance, ale při lepším průběhu s ní může poměr sil otočit. Juvana znovu vychází hůře, ale v květnu neměla po startu dost prostoru, takže šla ještě více zezadu, než obvykle. Navíc před týdnem v Bratislavě přesvědčila o dobré formě. Dobrou třídu měl Alexandr, ale proti němu hraje distanci i dvouletá pauza.    

Tip: Fable – Dapa - Juvana

 

16:30 - 7.dostih

Cena místní organizace SPD

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2200 m - 30 000 Kč

Tipařův verdikt: V tomto dostihu se favorit hledá těžko. SUN RAIN na této dráze a distanci v květnu porazila trojici nynějších soupeřů. Váhy se navíc mění v její prospěch, takže by měla mít navrch i tentokrát, byť její optimum leží trochu níže. Kratší distanci by zřejmě ocenil také Bostonshamal, ale posledně slušně zvládl dva kilometry v Karlových Varech, když za sebou nechal Reflexe. Suverénní vítězství posledně získala Eternity, ale letos jí na této dráze a distanci dvakrát porazila spolehlivá Miss Latvia, která znovu vychází lépe. Mohutný Azdar narazí na slabší soupeře než posledně, přičemž jeho stájoví kolegové se před týdnem úspěšně představili v Chuchli.    

Tip: Sun Rain – Azdar – Miss Latvia

 

17:00 - 8.dostih

Vzpomínka na MVDR. Hrbáčka a MVDr. Černockého

(s prémií pro nejlepšího koně českého chovu)

Stcc - cena IV.kat. - 5+ - 4800 m - 50 000 Kč

Tipařův verdikt: Zřejmě nejlepší výkon z šestičlenné sestavy letos předvedl The Bar Is Closed, když při vstupu do sezóny zvítězil v Pardubicích. Stalo se tak ale na výrazně kratší distanci a posledně naznačil, že její prodlužování asi nebude to pravé. Naopak metry navíc vypadají jako plus pro MEDI JAPA, který ještě může mít rezervy a má tedy šanci na první životní vítězství. Slušovickým specialistou je Letegerto, když tu získal všechna tři životní vítězství. Ve steeplechase se premiérově prosadil v dubnu a dobré výkony podal i v dalších startech. V květnu na něj zas tak moc neztrácel Markos, který by tak měl minimálně navázat na dvě letošní čtvrtá místa.

Tip: Medi Jape – Letegerto - The Bar Is Closed

 

STARTOVNÍ LISTINY