Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Slušovice - 28. 10. - Velká slušovická steeplechase

Rozbory dostihů: Slušovice - 28. 10. - Velká slušovická steeplechase

Rozbory dostihů na čtvrtek 28. října ve Slušovicích, kde je na programu pětice rovin a čtveřice jedničkových překážkových dostihů.

 

11:00 - 1.dostih

Vzpomínka na pana Stanislava Večeřu

R - cena III.kat. - 3+ - 2400 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Na první pohled tu padne do oka dvojice nejvíce zatížených klisen. TULARKA předchozí dva starty absolvovala právě v trojkových cenách a proměnila je v lehká vítězství. Tentokrát je pro ni ale distance trochu dlouhá, přičemž cestu za dalším úspěchem by jí měla komplikovat především Imsexyandiknowit. Ta sice na vítězství čeká přes dva roky, ale kdyby v září v podobném slušovickém dostihu nezakopla na startu, možná by to už dnes neplatilo. Dobré jsou i další dvě formy z vyšších kategorií. Mínusem je nabitý program, když jí čeká už pátý start od začátku září. V srpnu ve Slušovicích zvítězila Ramsya, která v progresu pokračovala v St Legeru, v němž skončila šestá. Spoleh je v podobných dostizích na Fly Amica a při návratu na rovinu pozornost zasluhuje účastník loňského derby Renasi. (jf)

Tip: Tularka – Imsexyandiknowit – Ramsya

 

11:30 - 2.dostih

Cena D Plast

R - cena III.kat. - 2 - 1800 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Mezi deseti dvouletky většinu tvoří debutanti. Ze čtveřice už startujících koní se tři utkali v září ve Slušovicích. Nejlépe si tehdy vedl American Charlie, který bojoval o vítězství, a na něhož třetí Wolfi ztrácel dlouhých 14 délek. Po startu na špici vystrkaný Lucky Amico v závěru odpadl na předposlední čtvrté místo. Soupeři pro American Charlieho by tak měli být především debutanti s atraktivními původy. Fredel je synem výborné French Quebec, která dala jedničkovou vítězku Faliraki. Ta ovšem byla pozdnější, a i protože je Fredel synem Maxiose, také jeho čas by měl přijít později. Zároveň by mu ale neměla dělat problém distance 1800 metrů. Ještě delší původ má Orry, jehož dva polosourozenci získali status black-type. I když je tedy i on především koněm do dalších sezón, měl by být lepším z dvojice trenéra Radka Holčáka. (jf)

Tip: American Charlie – Fredel - Orry

 

12:10 - 3.dostih

Cena Flower of Love

PP - cena I.kat. - 4+ - 3200 m - 150 000 Kč

Tipařův verdikt: Na startu bude několik koní, kteří se mohou pochlubit jedničkovými úspěchy na rovinách. FALCON BABY a Faliraki sbíraly rovinové úspěchy ještě letos a na překážky přešly až v průběhu sezóny. Obě nad nimi absolvovaly dva starty, v nichž nemusely ani bojovat. Jejich soupeři sice povětšinou nebyli nejsilnější, ale na štítě Falcon Baby skončil v Lysé nad Labem i George Boole, jemuž nadělila 10 délek. Portorikos naposled neuspěl ve Stříbrné trofeji, ale zářijový úspěch z Chuchle napovídá, že návrat na proutěnky a kratší distanci mu přijde vhod. Slovenský Medici v posledních šestnácti startech neskončil hůře než čtvrtý a tuto sérii může natáhnout. Překvapit může Nic Mountain, který loňskou sezónu vynechal a v jediném letošním startu spadl. Před třemi lety ale nad proutěnkami zvítězil ve francouzském Wissembourgu. (jf)

Tip: Falcon Baby – Faliraki - Portorikos

 

12:50 - 4.dostih

Cena senátora Tomáše Goláně

Stch - cena I.kat. - 4 - 4200 m - 150 000 Kč

Tipařův verdikt: Čtveřice účastníků dostihu se ve Slušovicích utkala už v září. Tehdy navzdory nejvyšší váze zvítězil tempař Elsid, a protože tentokrát jsou hmotnosti vyrovnané, znovu vychází nejlépe. Minule se mu nejblíže přiblížil Dumon Roclay, který ovšem nosil o 7 kg méně. S vysokými ambicemi půjde na start dvojice koní, kteří dosud startovali pouze v zahraničí. Trochu lépe vypadá JOSHCO, který sice naposled neuspěl v Meranu mezi elitou italských čtyřletých steeplerů, ale předtím tam bojoval o vítězství nad lehčími skoky. Do leta byl připravován ve Francii, jehož tamní handicap 53 neoslní, ovšem umístění sbíral i na velkých drahách včetně Auteuil. O 4 kg víše je ve Francii hodnocen Pourquoipas Robert, který v lednu suverénně zvítězil na měkké dráze v Pau. Jeho poslední výsledky jsou ale slabší a nastoupí po tříměsíční pauze. (jf)

Tip: Joshco - Pourquoipas Robert - Elsid

 

13:30 - 5.dostih

Cena Sergeanta Thundera

Stch - cena I.kat. - 4+ - 3200 m - 150 000 Kč

Tipařův verdikt: Také zde se může naplno prosadit kůň, který se dosud českému publiku neukázal. Svěřenec Josefa Váni mladšího PITON DES NEIGES sice neprožívá tak povedenou sezónu jako loni, kdy v Itálii zvítězil v kategorii Gr.1, nicméně posledně se mezi elitou specialistů na italské siepi nedržel špatně. Na start každopádně půjde po čtyřměsíční pauze, takže jeho forma je otazníkem. Jeho největšími soupeři by měli být King Heart, který v obou letošních startech bojoval o vítězství v polské Wroclawi, a Lianel. Ten naposled skončil čtvrtý v pardubickém Poplerově memoriálu, ale návrat do klasické steeplechase pro něj nebude problém, když v červenci suverénně zvítězil v Lysé nad Labem. Ze zbylé dvojice lépe vypadá Kifaaya, i když v Poplerově memoriálu ztrácel na Lianela přes 20 délek. (jf)

Tip: Piton des Neiges – King Heart - Lianel

 

 

14:05 - 6.dostih

38. Velká slušovická steeplechase společnosti K-K METAL a.s.

Stcc - cena I.kat. - 5+ - 5200 m - 150 000 Kč

Tipařův verdikt: Po šestileté pauze se může na listinu vítězů Velké slušovické znovu zapsat SZTORM, který naposled startoval ve Velké pardubické. V ní ho ale potkala smůla, když ho před Malými zahrádkami vyvezl volný kůň. Letos každopádně skončil druhý v první pardubické kvalifikaci a čtvrtý ve Wielké Wroclawské, což jsou výsledky, které ho staví do role favorita. Na mítinku Velké pardubické neuspěl ani Mahony, který v Ceně Labe ztratil jezdce při překonávání Irské lavice z druhé strany. Tady třídou patří k nejlepším, ale na rozdíl od Sztorma v posledních letech startuje pouze v Pardubicích. Lepší volbou tak může být především v Bratislavě úspěšný Fort Ryan. Se Slušovicemi mají pozitivní zkušenosti Mobilization a Wotan, ale na boj o nejvyšší příčky jim asi trocha třídy schází. To platí i pro tréninkovou kolegyni Sztorma Piraniyu, kterou čeká už čtvrtý start od 19. září. (jf)

Tip: Sztorm – Fort Ryan - Mahony

 

14:50 - 7.dostih

Cena výrobců krmiva PREMIN

R - handicap V.kat. - 3+ - 1800 m - 20 000 Kč

Tipařův verdikt: Obdobný dostih se ve Slušovicích odběhl v srpnu, kdy byla na startu pětice koní, kteří se utkají i tentokrát. Nejlépe si tehdy vedla druhá Eternity, ale jen 1 a ¼ délky na ní ztrácela třetí Riverside, přičemž váhový poměr se mění o 4,5 kg ve prospěch druhé jmenované. Kromě ní chystá trenér Petr Kantek do dostihu také další veteránku LEMESÍNU. Ta sice přes léto čtyři a půl měsíce nestartovala, ovšem dvě říjnové formy ukazují, že se vrátila v dobré formě. Po více jak tříleté pauze by tedy mohla dosáhnout na vítězství, když poslední úspěch zaznamenala právě ve Slušovicích. Launch Zone poprvé do nejnižší kategorie sestoupil v září v Karlových Varech, kde skončil pátý, a tady je konkurence slabší. V srpnu na této dráze a distanci sice Lady Lauretta těsně porazila Airuschku, ale stalo se tak především proto, že Airuschka posledních 150 metrů nebyla ježděná. (jf)

Tip: Lemesína – Riverside – Launch Zone

 

15:15 - 8.dostih

Cena Zlínského kraje

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Mezi devítkou dostihů se jedná o ten nejhůře čitělný, a to i proto, že na startu bude řada koní, kteří se handicapům spíše vyhýbají. Asi nejlepší výkony z dvanáctičlenné sestavy podal v posledních startech Wirrwarr, který před necelými dvěma týdny skončil druhý v Baden-Badenu, ale povede ho méně zkušená jezdkyně. Při EJC svedly souboj o vítězství Last Opera Song a NARGOTA, přičemž druhá jmenovaná tentorkát váhově vychází výrazně lépe. Navíc nemá mnoho zkušeností a stále jde nahoru. Solidně si při EJC vedla také Palomina, naopak tehdy zklamal Valmont Ohne, ale ani jeho nelze po jednom slabším startu odepisovat. Brněnská vítězka Fable tentokrát potká silnější konkurenci. Nátura se po sérii slabších výkonů posledně chytla v Bratislavě. Zlepšením nepřekvapí Nemo, který se vrací na ideální distanci, ani South Captiva. Ta sice čeká na první letošní dotaci, ale několikrát jí byla blízko i o kategorii výš. (jf)

Tip: Nargota – Wirrwarr - Palomina

 

15:40 - 9.dostih

Cena města Slušovice

R - cena III.kat. - 3+ - 1100 m - 45 000 Kč

Tipařův verdikt: Na první letošní vítězství zde může dosáhnout MYRNA. Ta letos pravidelně mířila do Bratislavy, kde naposled nestačila pouze na Gentleman Jacka, který o dva týdny později zvítězil i ve dvojce. Největším soupeřem by jí měl být Treasure Rock, který v srpnu na této dráze a distanci skončil druhý, přičemž na jeho štítě navzdory váhové výhodě skončily Juvana a Dapa. Ty se utkaly také v září, kde měla navrch znovu Juvana, ale tehdy méně zkušená jezdkyně Dapy při startu ztratila třmeny a v sedle jí střídá lídr šampionátu. Podceňovat nelze ani Has d’Emru, který o derby dnu skončil pátý v jedničce. V průběhu sezóny ale změnit trenéra a v posledních startech se nemůže chytit. (jf)

Tip: Myrna – Treasure Rock - Dapa

 

STARTOVNÍ LISTINY