Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Slušovice - 4. 11. (hlavní dostihy)

Rozbory dostihů: Slušovice - 4. 11. (hlavní dostihy)

Rozbory dvou jedničkových dostihů na neděli 4. listopadu ve Slušovicích.

13:35 - 5.dostih - Cena Sergeanta Thundera

Stch - cena I.kat. - 5+ - 3400 m - 150 000 Kč

1 BESLAN(FR), 6 b Adam Čmiel 70,0 – Loňskou sezónu vynechal a tu letošní zahájil až v srpnu, kdy absolvoval překážkovou premiéru. Distance mu sedne, a i když jedničkovou třídu nemá, tady může trefit tabuli.

2 ROCKNROBIN(IRE), 7 ž. Marek Stromský 70,0 – Podobně jako Beslan před měsícem zaběhl slušně v Brně. Mají i podobnou třídu, takže také kandiduje na některou z nižších dotací.

3 TIARA MAN(FR), 7 ž. Sertash Ferhanov 70,0 – Posledně překvapil lehkým vítězstvím v Poplerově memoriálu. Návrat na klasiku nebude problém, když ztrácí na terénních skocích a před třemi lety stylem start-cíl ovládl na podobné distanci steeplechase v Auteuil. Patří mu tak role favorita.

4 FANGORIA(POL), 5 Rostislav Benš 68,0 – Přes léto přes čtyři měsíce nestartovala. Po pauze se jí nedaří. V Brně prohrála s Rocnrobinem, i když nebýt chyby na posledním skoku, její ztráta by nebyla taková. Čeká jí navíc už třetí start v průběhu měsíce. Jako plus vypadá aspoň zkrácení distance.

5 MÉDIUM, 10 Michal Kubík 70,0 – Loni sice na sklonku sezóny ve Slušovicích zvítězil, ale to bylo ve čtyřce. Letos se sice ve všech startech umístil, ale s výraznými ztrátami. Minule prohrál s Beslanem o 15 délek.

6 LA MILLA, 8 b Jan Derych 68,0 – Minule ukázala zlepšení v Pardubicích, protože v handicapu navzdory výrazné přesváze finišovala třetí. Tady může atakovat tabuli, když na konci sezóny je výhodou, že jí zahájila teprve v září.

7 DANGEROUS GLEAM(GER), 9 ž. Lukáš Matuský 70,0 – Také on letos vyběhl až v září. Na loňské výkony každopádně nenavázal, když v Chuchli nadiktoval příliš pomalé tempo, minule mu zase rychle došly síly za třetím skokem před cílem. Ve slabší konkurenci by se měl chytit.

8 TYPHONIC, 10 Jan Odložil 70,0 – Na dráhu se vrací po více jak tříleté pauze. Před ní zaznamenal na překážkách jen dva negativní starty, takže je jednoznačným outsiderem.

9 STARBUCK, 9 ž. Marcel Novák 70,0 – Podobně jako Tiara Man se zaměřuje hlavně na krátké pardubické krosy. S ním má sice pozitivní bilanci 2:1, ale na rozdíl od něj Tiara Man letos sbíral první krosové zkušenosti a v Poplerově memoriálu mu nadělil přes 10 délek. Ve Wroclawi každopádně několikrát dokázal, že mu dostihy po trávě problém nedělají.

Tipařův verdikt: Jen tři koně z této sestavy ukázali jedničkovou třídu. Dangerous Gleam loni dokonce zvítězil v pardubickém Zlatém poháru, ale na podzim se vrátil na dráhu rozpačitými výkony. Díky lepší formě tak můžou mít navrch TIARA MAN a Starbuck, jejichž vzájemné pořadí z Poplerova memoriálu se asi měnit nebude. (jf)

Tip: Tiara Man – Starbuck – Dangerous Gleam

 

14:05 - 6.dostih - Velká slušovická steeplechase cross country Zlínského kraje

Stcc - cena I.kat. - 5+ - 5200 m - 150 000 Kč

1 ALL ABOUT COSSIO(POL), 9  ž. Marcel Novák  70,0 - Specialista na technicky náročný kros v Meranu. V našem regionu se ukázal na jaře ve Wroclawi, kde byl 4 délky za Celadonem, který nosil o 3 kg méně.

2 DELIGHT MY FIRE(FR), 8  ž. Sertash Ferhanov  68,0 - Tento dostih vyhrála před dvěma lety. Loni třetí z Velké pardubické se sice letos nenachází v takové formě, čtvrté místo z poslední kvalifikace na Velkou ale nebylo špatné. V ní však skončila na Popkovickém skoku.

3 VAJGAROS, 7  ž. Jaroslav Brečka  70,0 - V červnu přešel kvalifikaci, ve Velké pardubické ale ztratil jezdce už na Irské lavici. Tady by mohl něco ukázat, když v menším poli by nemusela vadit jeho častá defenzivní taktika.

4 WAIKITA, 8  Jakub Spáčil  68,0 - Letos uspěla jen ve čtyřkovém handicapu, kde ale nosila nejvyšší váhu. V dalších startech moc vidět nebyla, když v klisnám určené Ceně Laty Brandisové skončila s odstupem za první dvojicí.

5 QUEBRACHO(SVK), 9  Richard Bartoň  70,0 - Letos nebyl hůř jak třetí, na Slovensku ale přeci jenom není taková kvalita.

6 SORGENIO, 8 s  Jan Odložil  70,0 - Začátkem června byl slušně druhý v trojkovém handicapu v Pardubicích. V jedničkovém Memoriálu Evy Palyzové v Lysé se však na první dva díval s odstupem. Před dvěma týdny v Pardubicích šel opět handicap, ale poté, co se propadl na poslední pozici, odmítl skočit Irskou lavici.

7 CATCH LIFE(ITY), 10  ž. Pavel Kašný  70,0 - Před dvěma lety tu byl druhý za Delight My Fire, loni vyhrál Velkou mosteckou, ale tady čtvrtým místem trochu zklamal. Letos na jaře se poté, co nezaběhl v Bratislavě, na delší čas odmlčel. Ani comeback ve Švýcarsku nevypadá moc úspěšně, když na vítěze měl výraznou ztrátu.

8 DELIFO, 6 j  ž. Marek Stromský  70,0 - V Ceně Vltavy na nejlepší nestačil. Má ale dobrou zkušenost ze zdejšího závodiště, kde porazil slušného Lombargini.

Tipařův verdikt: Přestože DELIGHT MY FIRE letos nevypadá v takové formě, ze zúčastněných ukázala nejvíc a stále má nejvíc třídy. Špatně na tom nemusí být ani Vajgaros, kterému se ale musí povést průběh a na menším závodišti se koncovka hůře uplatňuje. All About Cossio je specialistou na techničtější krosy, ale ani tady by se ztratit neměl. (ob)

Tip: Delight My Fire – Vajgaros – All About Cossio