Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Slušovice - 9. 6.

Rozbory dostihů: Slušovice - 9. 6.
foto: Adriana Šmídlová

Rozbory dostihů na neděli 9. června ve Slušovicích, kde je na programu sedm rovinových a dva překážkové dostihy.

 

13:00 - 1.dostih

Cena společnosti Art of Finance

PP - cena III.kat. - 4+ - 3200 m - 88 000 Kč

Tipařův verdikt: Před měsícem ve stejně dlouhých slušovických proutěnkách obsadili druhé a třetí místo Wolfmaster a Uran. Uran nastupoval po dvouleté zdravotní pauze, takže start v nohách ho může více zvednout. Na druhou stranu Wolfmaster ztratil na startu, a pokud tentokrát odskočí lépe, měl by mít znovu navrch. Jako hlavní adept na vítězství ovšem vypadá NORTHERN FIGHTER, který se po dvou slušných startech ve steeplechase vrací nad proutěnky, nad nimiž se zaskvěl především srpnovým vítězstvím v Pardubicích. V dubnovém Brně na jeho štítě zůstala La Beauté. Té by měl prospět návrat nad lehčí skoky, když oba podzimní slušovické výkony jí řadí vysoko. Pod novým vedením absolvuje letošní i překážkovou premiéru Cecille, které ve vytrvaleckých rovinách patřila do trojek. (Jaroslav Fabris)

Tip: Northern Fighter – Wolfmaster – La Beauté

 

13:30 - 2.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1100 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Na stejné dráze a distanci se před měsícem utkaly Juvana a DALIDA. Navrch měla první jmenovaná, které skončila druhá o 3 délky před třetí Dalidou. Váhová výhoda Dalidy ovšem roste o 4,5 kg, takže tentokrát by to mezi nimi mělo být těsné. Juvana startovala i před týdnem v Bratislavě, kde doběh uzavřela, ale podíl na tom mělo zaváhání na startu. Před měsícem se měl ve Slušovicích představit také Partner In Crime, ale shodil jezdce při vstupu do dráhy. Předtím v Brně ukázal, že něco podobného umí, byť na první životní vítězství stále čeká. Při prvním handicapovém startu může překvapit nízko zatížený Tachy, jehož výsledky sice neoslní, ale na delších distancích byl rychle na nohách. (Jaroslav Fabris)

Tip: Dalida – Juvana - Partner In Crime

 

14:00 - 3.dostih

Cena spolku Dostihy Slušovice

R - cena IV.kat. - 4+ - 2400 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: V dostihu pro čtyřleté a starší nezvítězivší koně je nejvyšší třídou YUKATAN, který loni na jaře slušně běhal mezi špičkou slovenského klasického ročníku, když pátý skončil v tamní Velké jarní ceně. Během zimy sice změnil trenéra a letos se mu nedaří ani v nižších kategoriích, ale na tuto společnost stále stačit může. Před měsícem se ve Slušovicích utkali Little Larose a Shem Ha Meforash. Navrch měla dříve jmenovaná svěřenkyně domácího trenéra Michala Dema, která na tom navíc tentokrát bude váhově trochu lépe. Praga Lady byla původně hlášena do steeplechase, ale nakonec se vrací na rovinu. Loni mířila vysoko, když se objevila i na startu Oaks. V něm sice neuspěla, nicméně v této konkurence by se ztratit neměla. (Jaroslav Fabris)

Tip: Yukatan – Little Larose – Praga Lady

 

14:30 - 4.dostih

Cena společnosti D Plast

R - cena IV.kat. - 4+ hřebci a valaši - 2900 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Na povedenou supervytrvaleckou premiéru zde bude navazovat FLY AMICO. V Bratislavě ještě delší dostih zahájil na konci pole, kde sice dost puloval, ale nakonec finišoval druhý. Dle handicapového hodnocení se s ním může měřit dvojice soupeřů. Brilliant Colours si s touto distancí slušně poradil na konci minulé sezóny, ale tu letošní už zahájil nad proutěnkami, do nichž byl původně přihlášen také tentokrát. Charleston Charlie si svůj handicap vyběhl už jako dvouletý u přechozí trenérky, přičemž jeho poslední rovinové starty jsou slabší a převážně míří nad překážky. V dubnu na něj zas tak moc neztrácel Je Suis Sans Peur. Jako lepší volba tak vypadá Maldini, který sice startuje sporadicky, ale v jediném loňském i letošním startu si vedl slušně. (Jaroslav Fabris)

Tip: Fly Amico – Brilliant Colours - Maldini

 

15:00 - 5.dostih

Cena dostihové dráhy Slušovice

R - cena IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: V roli favorita nejspíš odskočí CALORIFIC, který na této dráze a distanci loni dvakrát zvítězil o kategorii výš. Letos byl v obou startech v cílové rovině soupeři trochu přibrzděn, ale i tak vyběhl formy, které na tuto konkurenci mohou stačit. Pokud se přiblíží ke svým nejlepším loňským výkonům, velkou soupeřkou mu bude Fable, která rovněž na této dráze několikrát zvítězila. Při letošní premiéře se od ní ale čekalo trochu více. Návrat na delší distanci každopádně nebude problémem. Juna Light na této dráze a distanci startovala před měsícem, přičemž tehdejší výkon z ní dělá adeptku na medailový doběh. Překvapit může domácí Likeawind. Ten stál jako roček 31.000 guineí, ale klasické ambice nenaplnil a na dráhu se vrací po dvouleté pauze. (Jaroslav Fabris)

Tip: Calorific – Fable – Juna Light

 

 

15:30 - 6.dostih

Cena senátora Tomáše Goláňe

Stch - cena IV.kat. - 4-5 - 3600 m - 55 000 Kč

Tipařův verdikt: Dvojice klisen se zde bude snažit vylepšit druhou příčku z předchozího startu. Polosestra několika úspěšných překážkářů Čárynka zaběhla nad očekávání právě ve Slušovicích, přičemž i díky prodloužení distance může v progresu pokračovat. Při vstupu do sezóny v Brně nicméně byla zadržena, zatímco druhé místo tam vybojovala SIRAEL, které se v závěru jako jediná dokázala přiblížit s velkým náskokem vodící Lassce. Padela absolvovala solidní premiéru ve steeplechase v polské Wroclawi. Tam se posledně představila také Lady Gia, ale při debutu nad proutěnkami špatně skákala a nakonec byla zadržena. Více překážkového talentu může mít dcera dvojkové vítězky z pardubického krosu Sun Beliny Sundae, ovšem na rovinách mnoho neukázala. Geneze dosud mířili převážně do Pardubic, kde pravidelně ztrácela výrazně, nicméně tady je konkurence slabší. (Jaroslav Fabris)

Tip: Sirael – Čárynka - Padela

 

16:00 - 7.dostih

Cena hejtmana Zlínského kraje

R - handicap III.kat. - 4+ klisny - 1800 m - 55 000 Kč

Tipařův verdikt: Znovu se zde utká pětice klisen, které před měsícem na této dráze a distanci obsadily kompletní tabuli. Tehdy stylem start-cíl zvítězila WESTMINSTER QUEEN, a i když váhově teď oproti soupeřkám vychází trochu hůře, její převaha byla výrazná a může tak přidat další triumf. Druhou příčku obsadila Bettsut před Bohemian Rapsody, mezi nimiž by to dle nesených hmotností tentokrát mělo být těsnější. Čtvrtá Lorelly by potřebovala delší distanci, zatímco páté La Minose se více daří na větších drahách. Minule jí každopádně přibrzdila kolize v prvním oblouku. Sestavu doplňují Trezy Lady, které při premiéře pod novým vedením vyběhla slabou formu, a Cerca Trova. Ta naopak posledně překvapivě zvítězila a loni v Kolesách ukázala, že menší dráhy jí nedělají problém. Vypadá tak jako hlavní vyzývatelka pro Westminster Queen. (Jaroslav Fabris)

Tip: Westminster Queen – Cerca Trova – Bettsut

 

16:30 - 8.dostih

Cena (klisny)

R - cena IV.kat. - 4+ klisny - 2900 m - 40 000 Kč

Tipařův verdikt: Na supervytrvalecké distance pravidelně míří BONANZA GOLD, která v obou letošních startech předvedla výkony, jejichž zopakování by tu mělo stačit na vítězství. Lassca sice vlastní ještě vyšší handicap, ale její výkony měly sestupnou tendenci a preferovala distance do dvou kilometrů. Probrala se při letošní premiéře pod novým vedením, ovšem stalo se tak ve steeplechase, v níž rozhodující náskok získala daleko před cílem. S podobnou distancí nemá zkušenosti ani loni ve Slušovicích dvakrát vítězná Stylhara, i když projev z letošní premiéry napovídá, že metry navíc ocení. S distancí nemá zkušenost ani Annalovemedo. V zimě ale změnila trenéra a ještě může mít prostor k progresu. Za dotací míří Dajla, která narazí na slabší konkurenci než posledně v Chuchli. (Jaroslav Fabris)

Tip: Bonanza Gold – Lassca - Stylhara

 

17:00 - 9.dostih

Cena města Vizovice s podporou DS

R - handicap V.kat. - 3+ - 1800 m - 25 000 Kč

Tipařův verdikt: Pouhý týden po startu v Chuchli půjde na start dvojice tříletých klisen trenéra Petra Kantka. Lépe by na tom měla být spolehlivá Cenzána, kterou čeká handicapová premiéra. Ani Icetyna ale posledně nezaběhla tak špatně, jak může na první pohled vypadat, když síly jí stál razantní posun v závěrečném oblouku. ETERNITY sice při minulém slušovickém dnu neuspěla, ale prospěje jí zkrácení distance. Naopak prodloužení distance pomůže Nátuře, která se ale asi nedočká měkké půdy, na níž v listopadu vyběhla nejlepší loňské formy. Golden Warrior zase ocení sestup o kategorii níž. Na první životní vítězství stále čeká, ovšem právě v loňské edici tohoto dostihu mu byl nejblíže, když mu uniklo jen o krátkou hlavu. Reggiemi oba letošní starty odvodila, a i proto jí prospěje návrat na menší dráhu. (Jaroslav Fabris)

Tip: Eternity – Cenzána - Golden Warrior

 

STARTOVNÍ LISTINY

 

STARTOVNÍ LISTINY S DRESY