Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 1. 6. - Velká červnová cena

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 1. 6. - Velká červnová cena
Jedním z favoritů Velké červnové je Prometheus (vlevo) - foto Jana Syručková

Rozbory dostihů na sobotu 1. června ve Velké Chuchli, kde je mezi osmičkou dostihů vrcholem Velká červnová cena.

 

14:00 - 1.dostih

Cena Audevard

R - handicap III.kat. - 3+ - 1200 m - 70 000 Kč

1 DIDIER, 3 val, tr. Josef Bartoš, Irena Štěrbová 54,5      

Naposledy v Lysé nastoupil proti těžkým soupeřům a na příliš dlouhé distanci. Při vstupu do sezóny ale tady vydržel se silami k distanci a sprint by měl být jeho parketou.

2 ASTARRIS(HUN), 3 kl, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 57,5           

Do sezóny vstoupila pod novým trenérem mezi elitou maďarských tříletých a se silami vydržela asi do poloviny roviny. Stáji se po vlažnějším zahájením sezóny začíná dařit.

3 MORMILL(GB), 11 val, tr. Jaroslav Jelen, žk. Jan Kovář 61,5     

V Gomba handicapu vyběhl svůj standart, následně se od něj čekalo trochu více. Záležet bude na tom, jak bude rychlý po startu a pomůže mu každá kapka deště.

4 MICWE(IRE), 4 kl, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 51,0             

Na domácí dráze v Lysé v nejnižší kategorii přejela své soupeře rozdílem třídy. Při teprve šestém životním startu může jít ještě nahoru, bude to ale také potřebovat.

5 DONTELLYOURMOTHER(IRE), 6 kl, tr. Karel Germič, žk. Anna Lebdušková 55,5            

Na podzim zvítězila ve dvou handicapech, při prvním letošním startu ale ztratila na Mormilla víc jak 10 délek. To se jí tady bude těžko otáčet.

6 RABBIT POWER(GB), 6 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Michal Demo 63,0           

Všechny tři letošní starty byly dobré. Při tom prvním ho ale Mormill porazil téměř o 3 délky a tady jsou na tom váhově stejně. Tady se objeví po týdnu od mosteckého startu.

7 FORTE, 7 val, tr. Jaroslav Jelen, Taťána Mášová 51,5   

Při prvním letošním startu v Mostě překvapil, následně tam ale zas trochu zklamal. Ubrání metrů není plusem, i když delší cílová rovinka mu může pomoci, stejně jako případná měkčí půda.

8 EMBLET(GB), 3 hř s, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 53,0

V Mostě zvítězil mezi vrstevníky, i když celou protilehlou rovinu sváděl souboj o špici. Oproti tomuto startu má tady hlášená stínidla a stáji se v poslední době daří.

Tipařův verdikt: Tady je na startu hned několik ještě neprověřených koní. Micwe zvítězila v Lysé rozdílem třídy, tady jde ale o dvě kategorie výš. Emblet tady možná podstoupí ještě větší boj o špici než naposledy a prosadit se tak může ASTARRIS, když stáji se s tříletými v handicapech daří dobře. (Ferdinand Minařík)

Tip: Astarris – Emblet – Micwe

 

14:30 - 2.dostih

Cena CPI Rezidence

R - cena IV.kat. - 3+ - 1400 m - 50 000 Kč - dostih žáků

1 DIAMONTE, 6 val, tr. Oliva Horová, žk. Nella Beran 58,0

Letos ve dvou startech pod novým vedením neuspěl, ale neměl šťastné průběhy, když posledně po pomalejším startu pospíchal do mosteckého kopce. Dle poměru váha/handicap každopádně vychází nejhůře.

2 HAS D`EMRA(FR), 7 val j, tr. Michal Kalčík, žk. Martina Dušková 58,0

Týden starý výsledek můžeme škrtnout, když jezdkyně neměla třmen. Předchozí formy jsou lepší, než může na první pohled vypadat, ale na větší chuchelské dráze je pro něj distance na hraně.

3 LOWE WOLE, 4 kl, tr. Karel Germič, žk. Michaela Molková 56,5

Posledně v Lysé na ní Has d’Emra ztrácel jen něco málo přes 2 délky, přičemž její váhová výhoda se tenčí o 3,5 kg. Teoreticky by tak od sebe neměli být daleko. Distance vypadá kratší, ale posledně byla rychle na nohách.

4 UNISONO(IRE), 4 val j, tr. Václav Luka, žk. Veronika Pavelková 58,0

Při vstupu do handicapu skončil na míli v roli spolufavorita až osmý. Předtím ukázal pěkný závěr na 1700 metrů v Lysé, takže další zkrácení distance nemusí být to pravé.

5 MRÁČEK, 5 val, tr. Ladislav Nagy, žk. Eliška Janderová 55,0 - NESTARTUJE

V pěti letech ho čeká životní premiéra. Jeho rodiče v Česku platili za elitní sprintery, ale v chovu tolik nezáří. Přes nejzkušenější jezdkyni v poli lze čekat především seznamovací start.

6 ARDLUASA(IRE), 5 val, tr. Pavel Kašný, žk. Filip Hellebrand 61,0

Nejlépe zaběhl hned při vstupu do sezóny, přestože byl ještě chlupatý. Každopádně Lowe Wole letos už dvakrát porazil, a i když distance je pro něj trochu kratší a ponese nejvyšší váhu, může se mu to podařit i tady. Jezdec má za sebou povedený debut.

Tipařův verdikt: V první z „mezinárodních“ učňovek může přes nejvyšší váhu uspět ARDLUASA, který letos už dvakrát porazil Lowe Wole. S ní dle posledního měření může poměr sil otočit Has d’Emra, ale distance je pro něj na hraně. (Jaroslav Fabris)

Tip: Ardluasa – Lowe Wole – Has d’Emra

 

15:00 - 3.dostih

Cena www.voltemourka.cz

R - cena IV.kat. - 3 - 1610 m - 50 000 Kč

1 MAYBACH(IRE), 3 val, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 55,5

Ve všech startech okolo středu pole. Tentokrát narazí na slabší konkurenci, takže by měl získat dotaci. Určitě může mít ještě prostor k progresu.

2 BOOMER(GER), 3 hř j, tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 58,0

V obou startech daleko od nejlepších. Bez výrazného progresu na dotaci nedosáhne.

3 FUNSSIO(IRE), 3 hř j, tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 60,0

Zatím porazil jen jednoho soupeře. Otec i matka byli sprintéři, takže prodloužení distance nevypadá jako plus. Navíc nejvyšší váha v poli. Asi bez šance.

4 RULANDA, 3 kl, tr. Kateřina Berthier, žk. Anna Lebdušková 52,5

V obou startech dále od nejlepších. Ve druhém aspoň předvedla progres. Na zisk dotace by se ale musela ještě výrazněji zlepšit.

5 CENZÁNA, 3 kl, tr. Petr Kantek, Taťána Mášová 54,0

Dokáže se umísťovat ve slabších dostizích. Její formy ale nemají pozitivní vývoj. Tady by mohla bojovat o konec tabule.

6 WANNA GO, 3 hř, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 57,0

Při debutu hodně nezkušený projev. Měl by se zlepšit, ale či to již bude stačit aspoň na zisk nižší dotace, je otazníkem. Jeho čas asi přijde ještě později.

7 SAVAGE LOVE, 3 kl, tr. Václav Luka, Vanesa Csernák 52,0

Debut nebyl úplně špatný, i když dotaci nezískala. Byla jediná debutantka v poli. Mohla by se zlepšit. Její jezdkyně absolvuje první životní start.

8 RABBIT MAXIOS(IRE), 3 kl, tr. Allan Petrlík, Renáta Ondráčková 55,0

Zatím mnoho neukázal. Optimum by měl mít na distancích nad 2000 metrů. Asi poběží opět zadarmo.

9 LE LATIFA(FR), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 55,0

V posledním startu utočila na vítězství, ale v posledních metrech vycouvala i z dotovaných pozic. Zkrácení distance by tak nemusel být problém. Druhý nejvyšší rating a dobrá stájová forma z ní dělají kandidátku na vítězství.

10 GOLD SCATTERED(FR), 3 kl b, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 56,0

V posledním startu zklamala v pozici favoritky. Předtím běhala těžší dostihy. Mírné prodloužení distance by mohlo být plusem. Tentokrát narazí zřejmě na ještě slabší konkurenci než minule, takže dotaci by získat měla. Pokud naváže na předchozí formy, tak může bojovat i o příčku nejvyšší.

11 MEERWELLE(GER), 3 kl, tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Po šesti startech už to na výraznější progres nevypadá. Dle posledních forem by mohl opět bojovat o konec tabule.

Tipařův verdikt: Nejvyšší rating v poli mají Gold Scattered a LE LATIFA. Druhá jmenovaná vypadá, že má lepší aktuální formu. Podle původu měla zvládnout distance nad 2000 metrů, ale naposledy v posledních metrech vycouvala mimo dotované příčky, takže zkrácení distance může být plus. Gold Scattered běhala slušně v silné konkurenci, ale naposledy zklamala v pozici favoritky. Mírné prodloužení distance oproti poslednímu startu by jí mělo pomoct. Dále je situace otevřená. Nejlépe vypadají Maybach, Cenzána a Meerwelle. Na další příčky vychází v tomto pořadí. (Tomáš Janda)

Tip: Le Latifa – Gold Scattered - Maybach

 

15:30 - 4.dostih

Conseq Cena Nory Jeane

R - cena I.kat. - 3+ klisny - 1610 m - 150 000 Kč

1 SZOFIA(HUN), 3 kl, tr.Eszter Bakos, ž. Martina Havelková 52,5

Maďarská účastnice u nás startovala ve Slušovicích, kde sice bylo vidět, že by potřebovala delší rovinu, ale druhé místo brala ve slabší společnosti.

2 DALLY TOP, 5 kl, tr. Ivana Pejšková, ž. Adam Florian 59,0

Před dvěma lety tenhle dostih skoro vyhrála, ale v minulých startech se velmi dobře uplatnila ve sprintech a distance tak může být dlouhá. Když se v prvním letošním startu na míli snažili brzdit její temperament, k úspěchu to nevedlo.

3 DANTAWI(IRE), 3 kl b, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 54,0

V Mostě byla šestá v Memoriálu Rudolfa Deyla, v dalším startu tam však zklamala v roli favoritky, když byla nevýrazně sedmá v trojkovém handicapu. Zdejší konkurence je silnější.

4 CLASSA(IRE), 6 kl, tr. Václav Luka, ž. Jiří Chaloupka 60,5            

V dostizích klisen sbírá častá vítězství. I loni tento dostih vyhrála, ale těsně po boji. Míle je na dolní hranici jejího optima, případná měkčí půda by byla proti jejím ofenzivnějším soupeřkám, ale zatím vždy zaběhla na pevnější půdě. Navíc v prvním letošním startu se od ní čekalo víc, přestože Velká dubnová byl silně obsazený dostih.

5 CIOTOLA(IRE), 3 kl tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 55,5

Loni se u nás uvedla prvenstvím v Ceně zimní královny v Pardubicích na 1500 metrů. Letos zahájila sezónu vítězstvím v Memoriálu Rudolfa Deyla, o které se dělila s Vermelho. Ta ji následně porazila v Jarní ceně klisen. Je to ofenzivní klisna, které vyhovovala mostecká dráha, na delší chuchelské rovině už může být distance na hraně.

6 COMMING PULSE(IRE), 5 kl, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 59,0

Tento dostih vyhrála před dvěma lety po třetím místě v Jarní ceně klisen. Letos má na svém kontě dva starty. V Mostě ji v závěrečných metrech na 1800 metrů chytila trojice silných soupeřů, v Lysé nad Labem ji porazil Australien, který je druhým favoritem Ceny Scottish Rifla. Kdyby v oblouku mírně nevybočila, mohla by mu být i blíž.

7 FANTASY LOVE STORY, 3 kl, tr. Jana Nováková, ž. Jiřina Andrésová 54,0

Letos v Chuchli jistě vyhrála, ale byla to jen trojka pro české odchovance. Se svým ratingem by tu stačit neměla.

Tipařův verdikt: Pro druhou z Jarní ceny klisen Ciotolu i pro Dally Top, která se v posledních dvou startech prosadila ve sprintech, může již být distance na dlouhé chuchelské rovině příliš. Obhájkyně Classa nese o 1,5 kg víc a v prvním startu se neukázala v nejlepší formě. Toho by mohla využít COMMING PULSE, která tento dostih vyhrála před dvěma lety, a v posledních startech ji porazili jen silní soupeři. (Ondřej Blahník)

Tip: Comming Pulse – Classa – Ciotola

 

Classa při jednom ze čtveřice chuchelských triumfů, foto: Andrea Zavadilová

 

16:00 - 5.dostih

72. CPIPG Velká červnová cena

R - cena I.kat. - 3 - 2210 m - 150 000 Kč

1 FINE ANYWAY(FR), 3 kl s, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 58,0

V JCK se potvrdilo, že míle je pro ni zvlášť na mostecké dráze příliš krátká. Předtím v Marseille vyhrála mezi nezvítězivšími na 1800 metrů, přičemž její projev na měkké dráze napovídal, že metry navíc ocení. Za tento start získala francouzský handicap 32 kg.

2 ROMARIO(IRE), 3 hř sj, tr. Zdeněk Seménka, Sabina Mokrošová 58,0

Frankenbergerův memoriál odvodil a poté odcouval na předposlední místo. Ani v předchozích startech neukázal dostatek třídy. Tady poprvé nastoupí se stínidly.

3 TENTED CAMP(GB), 3 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 56,5

Všechny tři starty absolvovala mezi nezvítězivšími koňmi na 2400 metrů v Saint-Cloud. Shodně v nich atakovala konec tabule, ale s výraznější ztrátou na vítěze, takže získala francouzský handicap 29,5 kg.

4 ZABYAK(FR), 3 hř j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Adam Florian 58,0

Ve VJC byl překvapivě nejlepším z koní své trenérky, když finišoval druhý. Z Derby už byl ale škrtnutý, protože na vytrvalce nevypadá. Nicméně negativní start na 2150 metrů z Cagnes-sur-Mer byl ovlivněn tím, že ho žokej po startu vystrkal na špici.

5 WILD SHEEP(IRE), 3 kl, tr. Radek Holčák, Sofie Kvízová 56,5

Mezi špičku zatím nepatří, když ve slovenské JCK skončila devátá. Vytrvalecká distance by jí měla pomoct k progresu, ale zřejmě je tu dvojkou stáje.

6 QUEEN`S WILLIAM(GER), 3 hř, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 58,0

Loňskou sezónu zakončil s německým handicapem 74,5 kg, ale letošní starty pod novým vedením jsou slabší. Posledně byl v Lipsku po startu chtivější a v cíli ztrácel výrazněji.

7 RABBIT PILLAR(IRE), 3 hř s, tr. Allan Petrlík, ž. Michal Demo 58,0

Letos šel nahoru, v čemž by měl i díky metrům navíc pokračovat. Každopádně posledně vyhrál slabší dostih pro nezvítězivší, takže bude potřebovat výrazný progres.

8 ZIRCONNE(FR), 3 hř s, tr. Jana Nováková, ž. Milan Zatloukal 58,0

Do sezóny vstoupil teprve před dvěma týdny. Na této dráze a distanci zaběhl lépe, než vypadá na papíře, když po divokém průběhu mnoho neztrácel. Také jeho ale čekají výrazně silnější soupeři.

9 PROMETHEUS(FR), 3 hř j, tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 58,0

Přestože ve Frankenbergerově memoriálu v polovině cílové roviny vypadal nejlépe, nakonec skončil až čtvrtý. Zřejmě doplatil na to, že po startu byl dost chtivý. Každopádně předtím se ve Francii ukazoval lépe a tady je konkurence slabší.

10 MAXMILIÁN, 3 hř, tr. Allan Petrlík, Marcel Novák ml. 58,0

Suverénní vítěz Pražského zimního favorita letos nezáří, ale nejednalo se ani o žádné propadáky. Prodloužení distance by mu mělo sedět, což platí i o případné měkké dráze.

11 CORSAIR(FR), 3 hř, tr. Tomáš Váňa, ž. David Liška 58,0 - NESTARTUJE

12 NORRIDOR(POL), 3 hř j, tr. Helena Blažková, ž. Jiří Chaloupka 58,0

V obou českých startech se ukázal dobře, nicméně výhoda zimní přípravy ve Francii už je asi smazána. Posledně na Promethea ztrácel 4 a ½ délky, což zřejmě otočit nedokáže.

13 SAMBANY(GER), 3 hř j, tr. Radek Holčák, ž. Martin Laube 58,0

Ve Frankenbergerově memoriálu nebyl po podlezení startovacích boxů připuštěn na start. Při vstupu do sezóny prohrál s Maxmiliánem o více jak 2 délky a 1,5 kg, ale měl by být vytrvalcem. Na rozdíl od minulého startu nastoupí s fixací jazyka.

Tipařův verdikt: Nejvyšší třídu ukázal ve Velké jarní ceně překvapivě druhý Zabyak, ale prodloužení distance vypadá jako problém, zatímco těžit by z něj měla jeho tréninková kolegyně Fine Anyway. Vůbec nejlepší volbou ale může být PROMETHEUS, byť posledně se od něj čekalo trochu více. Zvlášť v případě měkké dráhy by měl ukázat zlepšení Maxmilián. (Jaroslav Fabris)

Tip: Prometheus – Fine Anyway - Maxmilián

 

 

16:30 - 6.dostih

Memoriál MUDr. Marion Noskové

R - handicap V.kat. - 3+ - 1800 m - 30 000 Kč - dostih žáků

1 SHEIK, 6 val, tr. František Mourek, žk. Nella Beran 60,0            

Vloni v říjnu bral dotaci o kategorii výš, při vstupu do sezóny ale moc vidět nebyl. Při návratu do nejnižší ligy ho nelze podceňovat, obzvlášť pokud by hodně zapršelo.

2 MEIA, 4 kl, tr. Martin Pišl, žk. Martina Dušková 57,0   

V handicapu se chytla při svém osmém životním startu, když z konce dolétla pro druhé peníze. Prodloužení distance je plusem, to platí ale i pro tehdy třetího Mairona, který je na tom váhově lépe.

3 KYRIAKALI, 5 kl, tr. Michal Kalčík, žk. Eliška Janderová 61,0      

Obvykle běhá delší distance, na úvod sezóny byla ale na této v Mostě čtvrtá. Tady sestupuje o kategorii níž a v sedle má daleko nejzkušenější jezdkyni v poli.

4 CHASMAR, 6 val, tr. Martin Pišl, žk. Hana Minaříková 55,5       

Při letošním debutu ztratil jezdkyni krátce po startu. Obvykle chodí kratší distance a tady by měl být dvojkou trenéra Pišla.

5 MAIRON(GER), 5 val, tr. Pavel Hlavatý, žk. Veronika Pavelková 56,0  

Při druhém letošním startu měl smůlu, když ho zbrzdila padající jezdkyně, naposledy si to ale vynahradil. Tehdy ztratil 1 délku na Meiu a podle vah by jí tady porazit mohl.

6 ICETYNA, 3 kl, tr. Petr Kantek, žk. Filip Hellebrand 59,0

Při dvou vytrvaleckých pokusech na našem území předběhla jednoho soupeře. Naposledy ve Slušovicích jí síly došly v závěrečném oblouku, takže ubrání metrů by měla ocenit.

Tipařův verdikt: Před třemi týdny se tu v podobném handicapu v dobrém světle ukázala dvojice Meia a Mairon, a o obou platí, že mírné prodloužení distance by jim mělo hrát do karet. KYRIAKALI sice běhá delší tratě, tuto ale zvládla slušně na úvod sezóny v Mostě a její jezdkyně jako jediná na startu má odjeté víc jak tři dostihy. (Ferdinand Minařík)

Tip: Kyriakali – Meia - Mairon

 

17:00 - 7.dostih

Cena Torque Powera

R - cena IV.kat. - 4+ - 1800 m - 50 000 Kč

1 DARTMOOR, 5 val, tr. Jaroslav Jelen, ž. David Liška 58,0

Vrátil se na dráhu po skoro dvou letech. Od nejlepších byl trochu dále, ale distance byla příliš krátká. Metry navíc mu přijdou vhod a mohl by těžit ze startu v nohách. Má druhý nejvyšší rating v poli a slušnou váhu. Kandidát na přední příčky.

2 SAN GODENZO, 7 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 60,5

Má dobrou formu a společně druhý nejvyšší handicap v poli. Nevýhodou je trochu vyšší váha. Distance je taky na hraně, ale zvládne ji. Kandidát na vyšší dotované příčky.

3 LAD OF RAIN, 4 hř, tr. Hana Kabelková, ž. Adam Florian 58,0

Mnoho zatím neukázal, ale nemá tolik startů, tak by na rozdíl od většiny soupeřů mohl mít prostor k progresu. Distance by mu měla sednout lépe než naposledy. Kandidát na boj o konec tabule.

4 N`OUBLIE PAS, 4 kl b, tr. Kateřina Berthier, žk. Anna Lebdušková 55,5

Na konci loňské sezony získala dvě vítězství v řadě. Letošní debut se jí vůbec nepovedl, ale to nemusí tolik znamenat. Třídově ale za některými soupeři zaostává, takže to bude mít těžší než v handicapu, a tak vychází maximálně na boj o konec tabule.

5 OLD MEMORIES, 5 kl, tr. Pavel Hlavatý, ž. Milan Zatloukal 59,0

V posledních startech se jí moc nedaří. Na zisk dotace to moc nevypadá ani tentokrát.

6 MONJOUET, 7 kl, tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 55,0

Poslední dva starty se jí nepovedly. Metry navíc by mohly být plusem. Třídově se najdou v dostihu lepší soupeři, ale o nejnižší dotaci by bojovat mohla.

7 NEW MOON, 6 val, tr. Jana Manová, Lucie Fialová 56,5

V poslední době zkusil i překážky a delší distance, ale 1800 metrů by pro něj mohlo být optimální. Stáj má navíc neuvěřitelnou formu, takže bojem o vyšší dotace nepřekvapí.

8 BABY SUMMER, 4 kl, tr. Michal Kalčík, ž. Petr Foret 56,5

Vychází jako jasná favoritka. Má nejvyšší handicap v poli. Slušnou váhu. Distance jí vyhovuje a má dobrou formu.

9 RALPH, 4 val, tr. Martina Růžičková, ž. Jiřina Andrésová 58,0

Jeho výkony mají klesající tendenci. V této společnosti se již ale chytá. Zkoušel i delší distance ale vypadá to, že toto je na hranici jeho optima. Kandidát na dotované příčky.

10 DARA ROCK, 4 kl, tr. Vendula Korečková, žk. Natálie Flenerová 52,0

Při debutu daleko poslední. Jde si hlavně pro handicap.

11 RESPEKT, 6 val, tr. Tomáš Duchoň, ž. Jiří Chaloupka 60,5

Minule se po delší době chytil druhým místem. Distance je pro něj trochu kratší než optimum. Handicapově patří k lepším koněm. Tentokrát ale spíše vychází na boj o konec tabule.

12 AIR AMICA, 4 kl, tr. Karel Germič, žk. Tomáš Roman 55,0

Loni v posledním startu konečně vyhrála. Dostala za to dost přidáno, ale je otázkou, jestli umí tolik, kolik je její současná známka. Navíc letos teprve debutuje, takže zisk dotace bude složitý.

13 OTTIZAN, 4 val, tr. Martin Pišl, am. Klára Chrbolková 53,0

Ve čtyřech letech ho teprve čeká debut. Každý poražený soupeř bude úspěchem.

14 CAWAL, 4 val, tr. Tamara Křídlová, Taťána Mášová 53,0

Ve čtyřech letech ho čeká teprve druhý start. Loňský debut nebyl špatný, když nebyl daleko od dalších umístěných koní, ale na zisk dotace by se přeci jen musel zlepšit.

Tipařův verdikt: Jako jasná favoritka zde vypadá BABY SUMMER, která má nejvyšší rating, distance jí vyhovuje a má slušnou váhu. Dále vychází Dartmoor, který ukázal slušnou třídu a minule se vrátil po dlouhé pauze. Nárůst distance oproti minulému startu bude plusem. Aktuální formu má též San Godenzo, který též patří k nejtřídovějším koním v poli. Dále vychází New Moon a Respekt. (Tomáš Janda)

Tip: Baby Summer – Dartmoor – San Godenzo

 

17:30 - 8.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap III.kat. - 3+ - 1610 m - 70 000 Kč

1 LE CONQUERANT(FR), 7 val, tr. Radek Holčák, Sofie Kvízová 59,0

Zatím se prezentoval především na vytrvaleckých tratích. Poslední třetí místo v trojkovém handicapu na 2200 metrů nebylo špatné, zkrácení distance smysl nedává.

2 RAINIER(GB), 6 val b, tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 59,5

Běhat začal až ve čtyřech letech. Loňskou sezónu zakončil vítězstvím v bratislavské čtyřce. Letos se uvedl nadějným třetím místem v trojkovém handicapu na 1400 metrů, kde předvedl působivý finiš ze zadní pozice.

3 STORM KODI(GB), 5 kl, tr. Jiří Brož, am. Eliška Fialková 56,0

V listopadu byl v trojkovém handicapu na míli třetí. Páté místo ve dvojkovém handicapu v Mostě nebylo špatné a minule přišel o výhru v Mnichově jen díky administrativní chybě. Do sedla se však vrací málo zkušená jezdkyně, která ho jela v prvním letošním startu.

4 DANCING LIGHT(POL), 3 hř, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 53,0

V dubnu prohrál v Chuchli na míli s klisnami, které pak šly Jarní cenu klisen. V Mostě sice na 1800 metrů vyhrál trojku jen o ½ délky, ale dostih měl jasně pod kontrolou. I jeho vystoupení v Miláně bylo slušné, proto by s dalším progresem mohl mít slušnou šanci.

5 YASÁNEK, 5 val, tr. Tomáš Váňa, ž. David Liška 61,0

V Chuchli už na míli vyhrál, ale běhá i kratší dostihy a letos zatím startoval ve sprintech. Byl sedmý v Gomba handicapu a naposledy poslední pátý ve dvojkovém. Rating mu za to spadl na známku, s níž to uměl, ale pokud tu bude půda měkčí, muže to na něj být zas dlouhé.

6 RABBIT CRYSTAL(IRE), 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Michal Demo 56,0

Běhal s ročníkovou špičkou, ale přestože se tam neprosadil, minule to ve slovenské Velké jarní nebylo špatné, přestože skončil předposlední.

7 EAT THE DUST(GER), 7 val, tr. Vladislav Fedorowicz, žk. Anna Lebdušková 59,5

Jeho letošní starty nevypadají nejlíp, ale seběhal se na známku, s níž loni na podzim dokázal vyhrát. Bylo to na měkčí dráze, která by mu teď mohla pomoct.

8 DISCOVERY DAY, 4 val, tr. František Zobal, Lenka Neprašová 59,5

Běhat začal až loni na podzim a třetí start vyhrál čtyřku na 1400 metrů v Mostě. Na stejné dráze letos vstoupil vítězně do sezóny v trojkovém handicapu na 2000 metrů a může pokračovat v dalším progresu.

9 MAGICAL LOVE(FR), 4 kl j, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 59,5

Kariéru začala loni na podzim a pauzu dostala až po zimních startech ve Francii, kde nic velkého nepředvedla. Před dvěma týdny však v Chuchli jistě vyhrála trojkový handicap, a přestože za to dostala přídavek 5,5 kg, mohla by si s ním poradit. Stáj je ve výborné formě.

10 JACK TCHEQUE, 4 val, tr. Štěpánka Myšková, ž. Petr Foret 56,0

Začal běhat loni v srpnu. Naplno se prosadil zkraje sezóny v třetím životním startu, když v Chuchli lehce vyhrál čtyřkový handicap na míli. Obstojně zvládl i postup o kategorii výš, kde byl na stejné distanci druhý. Stále může mít progres, ale je škoda, že bude mít 2 kg přes váhu.

11 TOBRUK, 6 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 54,0

Loni v létě v Chuchli dvakrát vyhrál. Výrazně mu nevyšel jen start v Mostě, kde letos zahájil sezónu pátým místem na 1400 metrů. Klasická míle je pro něj lepší, stejně tak i chuchelská dráha, ale nemusí mu sednout měkčí půda, na níž to na podzim také nebylo ono.

Tipařův verdikt: V dostihu by se mohli prosadit koně, kteří můžou mít ještě progres. To platí především o Discovery Day, který hezky vyhrál v Mostě. Rainier už sice běhal častěji, ale loni na podzim šel s formou nahoru a v letošním startu na 1400 metrů předvedl působivý závěr, takže metry navíc ocení. Rezervy může mít i tříletý DANCING LIGHT, který se neukazoval špatně již jako dvouletý a solidně zaběhl v Mostě i Miláně. (Ondřej Blahník)

Tip: Dancing Light – Discovery Day - Rainier

 

STARTOVNÍ LISTINY

 

STARTOVNÍ LISTINY S DRESY