Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 10. 9. - Zlatý pohár EŽ Praha

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 10. 9. - Zlatý pohár EŽ Praha

Rozbory dostihů na neděli 10. září ve Velké Chuchli, kde je vrcholem elitním proutěnkářům určený Zlatý pohár EŽ Praha.

 

14:00 - 1.dostih

Cena společnosti KK - provoz a opravy lokomotiv

R - handicap V.kat. - 3+ - 1200 m - 20 000 Kč

1 NIKOLETTA, 7 kl, tr. Svatoslav Blažek, am. Barbora Suchyňová 48,0     

Vloni to zkoušela na různých distancích a nejlepší výkon podala asi na slušovickém kilometru v červnu. V sedle s debutující jezdkyní se jde nejspíš rozcvičit na zbytek sezóny.

2 TAPAJO(GER), 11 val s, tr. Vendula Korečková, am. Lenka Rájová 58,5              

Letos se mu příliš nedaří a jedinou dotaci získal v červnu v Mostě. Naposledy ve Varech ho Kazi porazila o 5 délek a tady by jí porážku vrátit neměl.

3 WOBULL SE NOW, 13 val, tr. Helena Voršilková, am. Petra Florianová 59,0     

Naposledy v Pardubicích se chytil o kategorii výš. Předtím ve Varech ho Tapajo minul až za distancí, takže na kratší distanci může být v cíli před ním.

4 AIR AMICA, 3 kl, tr. Karel Germič, žk. Tomáš Roman 56,0         

Před týdnem tady si poprvé zkusila sprint o kategorii výš. Možná o trochu delší distance by jí sedla lépe, v této společnosti ale může pomýšlet vysoko.

5 SHIROCCO FRITZ, 4 kl, tr. Allan Petrlík, ž. David Liška 61,0        

Nejlépe se jí vede na sprintu v Lysé, když tam získala obě dvě letošní dotace. Naposledy ve Varech jí Kazi porazila o víc jak 5 délek, a i když zkrácení distance je plusem, měla by být opět před ní.

6 KAZI, 4 kl, tr. Václav Hulínský, Lucie Fialová 55,0

Letos v pěti startech pouze jednou bez dotace. Posledně ve Varech porazila Shirocco Fritz s přehledem a tady by to měla zvládnout znova, i když na kratší distanci by rozdíl mezi nimi neměl být takový.

Tipařův verdikt: Tohle vypadá jako dobrá příležitost pro KAZI, aby se vyčlenila z maiden kategorie. O další dotace by si to měly rozdat Shirocco Fritz a Air Amica. (Ferdinand Minařík)

Tip: Kazi – Shirocco Fritz – Air Amica

 

14:30 - 2.dostih

Cena společnosti Českomoravská železniční opravna

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 RABBIT SADDEX(IRE), 2 hř, tr. Allan Petrlík, Nikola Petrlík 57,0

Narozen na konci dubna. Zakoupen za 2500 euro jako hříbě v Irsku. Slabší původ, když první dvě matky ještě nedali ani jednoho vítěze. Též pozdnější, překážkový původ. V této konkurenci maximálně kandidát na boj o konec tabule, a to díky realizačnímu týmu.

2 PROMETHEUS(FR), 2 hř, tr. Dalibor Török, Daniel Vyhnálek 56,0

Narozen v půlce března. Bratr Derby vítězky, ale má spíše překážkového otce. Zřejmě dvojka stáje, ale přesto ho nejde podcenit a mohl by bojovat o dotace.

3 ELERY(IRE), 2 hř, tr. Tomáš Váňa, ž. Adam Florian 56,0

Narozen na konci dubna. Zakoupen v Irsku za 4500 euro. Matka raná sprinterka z krátké rodiny. Otec spíše pozdnější a delší. Distance by mu tak měla vyhovovat. Koně trenéra většinou potřebují seznamovací start. Do dostihu navíc dohlášen.

4 LE LATIFA(FR), 2 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 58,0

Zakoupena privátně jako roční na dražbě společnosti Arqana poté, co nebyla prodána za 20 000 euro. Narozena koncem dubna. Spíše pozdnější, delší původ. Stáji se daří s dvouletky, takže by dotaci získat mohla. Nevýhodou je, že jako klisna ponese nejvyšší váhu v poli.

5 JASMINE FOR JOY(GER), 2 kl, tr. Jana Manová, ž. Michal Demo 55,0

Narozena začátkem dubna. Zakoupena za 17 000 euro v Baden-Badenu jako roční. Otec má první dvouleté. Matka se nikdy neumístila a debutovala ve třech letech. Spíše kandidát na debut mimo dotované pozice.

6 ESKADRA ZERO(IRE), 2 kl, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 53,5

Narozena na konci března. Zakoupena v Irsku za 6000 euro jako roční. Do dostihu dohlášena. Matka neběhala a má pozdnější a hodně vytrvalý původ. Otec má první dvouleté. Zatím si vede nadějně. Sám byl raný a později měl optimum na míli. Díky realizačnímu týmu je s ní třeba počítat. Ziskem dotace nepřekvapí.

7 NUDA VERITAS(IRE), 2 kl, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 52,5

Narozena na konci dubna. Zakoupena loni v Irsku za 4500 euro. Matka již dala blacktype potomka. Z rychlé rodiny. Její optimum by mělo být do 1600 metrů. Spíše se dá čekat seznamovací start.

8 HOLLY PHELIE(FR), 2 kl, tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 56,0

Narozena na konci dubna. Velmi dobrý, ale pozdnější a vytrvalecký původ. Vlastní chov majitele. Asi jednička stáje. Do budoucna bude určitě potřebovat delší distanc. Dotaci by získat měla.

9 ABELARD(FR), 2 hř, tr. Josef Bartoš, ž. Radek Koplík 58,0

Při debutu daleko poslední. Vypadal hodně „zelený“. Mohl by se zlepšit, ale na zisk dotace to nebude.

10 FRANCIS GOLD(IRE), 2 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 57,0

Při debutu dobře druhá za rozběhanou River Dawn. Proti debutantům bude mít slušnou výhodu. Distance by jí měla sedět. Zde jasná favoritka dostihu.

11 NIZAMABAD(POL), 2, hř, tr. Helena Blažková, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Spíše pozdnější, delší původ. Otec zatím nedal lepšího potomka. Ziskem dotace by překvapil.

Tipařův verdikt: Favoritkou je FRANCIS GOLD, která má velmi dobrý debut v nohách. Podlehla jen rozběhané soupeřce, která získala i umístění v jedničce a dvojce. Distance jí sedne. Proti debutantům má slušnou výhodu. Jediný další startující Abelard vypadá bez šance, takže soupeře je třeba hledat mezi debutanty. Velmi dobrý původ má Holly Phelie, ale distance na ní bude asi krátká. Taky je narozena až na konci dubna a má pozdní původ. Podobně je na tom ale původově většina soupeřů. Díky realizačnímu týmu se dá čekat vepředu Eskadra Zero. Dobrou formu má v poslední době trenér Nieslanik, takže Le Latifa by mohla získat dotované umístění. Bez šance není ani dvojka stáje Pegas Prometheus. (Tomáš Janda)

Tip: Francis Gold – Eskadra Zero – Holly Phelie

 

15:00 - 3.dostih

Cena společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice

R - handicap V.kat. - 3+ - 1600 m - 20 000 Kč

1 RABBIT WINGS(IRE), 3 kl, tr. Allan Petrlík, Marcel Novák ml. 58,5        

V květnu tu mezi tříletými nezaběhla špatně, následně v Mostě ale neměla světlý moment a od té doby se na dráze neukázala. Koně trenéra bývají nachystaní i po pauze a při handicapovém debutu může být zajímavá.

2 SWEET FRANCISKA, 3 kl, tr. Karel Dobrovolný, Michaela Jakábová 56,5            

Jako dvouletá jistou třídu, která by tady mohla stačit, naznačila. Letos se ale na dráze ukázala jen jednou a tady půjde na start po téměř pětiměsíční pauze.

3 SHEIK, 5 val, tr. František Mourek, am. Tereza Náměstková 59,5         

V květnu tady v podobném dostihu zvítězil, v červenci ale neměl světlejší okamžik. Tady půjde na start po dvouměsíční pauze, v této sestavě by si přesto své příznivce najít měl.

4 GOLDEN WARRIOR, 5 val, tr. Jan Demele, Sofie Kvízová 56,0 

Letos se chytil po dvou startech, taktéž ukázal, že nemusí chodit nutně ze zadních pozic. V sedle s nejzkušenější jezdkyní může útočit na první životní triumf.

5 ANHOR(GER), 8 val, tr. Allan Petrlík, Renáta Ondráčková 60,0               

Do sezóny vstoupil v o trochu delší a o dost lépe obsazené „učňovce“ pátým místem. Naposledy v Mostě se od něj čekalo trochu více, tady by měl být ale mezi nejlepšími.

6 LAST OPERA SONG(FR), 10 kl, tr. Svatoslav Blažek, žk. Jan Kovář 61,5

Specialistka na měkčí půdu na ní letos zatím nenarazila a nejspíš se jí nedočká ani tentokrát. Poprvé v kariéře se ale ukáže v nejnižší kategorii a podceňovat jí nelze.

7 DRAMO(FR), 3 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, žk. Anna Lebdušková 52,5              

Letos už vyzkoušela různé distance od 1300 do 2200 metrů, zatím se ale nechytla. Posledně ve Varech podklouzla v oblouku, předtím tam porazila Maydalenu o 1 ½ délky a teď je na tom váhově hůře.

8 VADEMILLA, 5 kl, tr. František Mourek, žk. Anna Hrubantová 53,5      

Po přesunu do nové stáje se nemůže chytit. Může jí pomoci to, že se ukáže po dvouměsíční pauze a v handicapu už je 8,5 kg pod vítěznou známkou.

9 CARROT, 3 kl, tr. Michal Kalčík, žk. Eliška Janderová 53,0          

Při vstupu do handicapu v Mostě o 2 délky za Anhorem. Jejich váhový poměr se nemění, jde ale teprve ke čtvrtému životnímu startu, takže na jeho porážku na kratší distanci pomýšlet může.

10 MAYDALENA, 3 kl bj, tr. Václav Hulínský, am. Klára Chrbolková 50,0

Nebýt podklouznutí v oblouku do cílové roviny, asi by si z Pardubic odvezla první životní dotaci, navíc ještě absolvovala před dostihem jedno kolo bez jezdce. Místo stínidel má tentokrát hlášené beránky.

Tipařův verdikt: I na tuto kategorii velmi slabě obsazený dostih. I na kratší distanci než je pro něj obvyklé by měl své příznivce najít Anhor, lepší volbou ale může být GOLDEN WARRIOR, který bude mít podporu nejzkušenější jezdkyně. Zajímaví můžou být Carrot a Maydalena, kteří při posledních startech ukázali progres a měli by v něm pokračovat. (Ferdinand Minařík)

Tipařův verdikt: Golden Warrior – Anhor – Maydalena

 

15:30 - 4.dostih

Cena společnosti Sudop Brno

R - cena III.kat. - 3+ - 1800 m - 60 000 Kč

1 BETTSUT, 8 kl, tr. Karel Héč, ž. Martina Havelková 56,5

Letos se jí moc nedaří. Distance muže být o trošku delší než optimum. Vychází spíše okolo středu pole.

2 JACK TCHEQUE, 3 hř j, tr. Hana Kabelková, ž. Jiřina Andrésová 53,0

Debut nebyl úplně špatný, i když se neumístil, tak nebyl daleko. Tady ale narazí na silnější konkurenci. I přes očekávaný progres tak asi opět poběží zadarmo, ale od dotace nemusí být daleko.

3 SUNCHYME(GER), 6 val, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 53,0

Vrací se na roviny po několika překážkových startech. Též po více jak roční pauze. Na rovině v Německu měl velmi slušný handicap 68 kg, který by zde mohl stačit i na vítězství. Po pauze a změně trenéra se ale nedá čekat, že by ho dokázal zopakovat. Optimum měl též na delších distancích. Tady v případě přiblížení se lepším formám vychází na nižší dotované příčky.

4 LA MINOSA(SWI), 3 kl, tr. Karel Héč, žk. Tomáš Roman 51,5

Předposlední start se jí moc nepovedl, ale další dvě formy jsou velmi slušné. S nízkou váhou zde vychází hodně vysoko. O trošku kratší distance by nemusela být zásadní problém. Kandidátka na přední umístění.

5 CAYAMBE(FR), 3 kl, tr. Hana Kabelková, Lucie Fialová 52,0

Nastupuje po pauze a změně trenéra i majitele. Distance může být trochu krátká. Asi se jde hlavně rozběhat a přiblížit handicapu.

6 CALECO(IRE), 5 kl s, tr. Jan Rája, ž. Milan Zatloukal 59,0

Takhle dlouhý dostih ještě nešla. Podle původu to může být problém. Navíc má druhou nejvyšší váhu. Moc lákavě tedy nevypadá. Třídově se též najde několik lepších koní.

7 NEW MOON, 5 val, tr. Jana Manová, ž. Michal Demo 58,0

Letos se mu moc nedaří, ale běhal těžší dostihy nebo měl vysokou váhu. Tentokrát by se konečně mohl chytit a získat aspoň nižší dotaci.

8 KISSI STURM, 9 val j, tr. Jan Blecha, ž. David Liška 58,0

Pravidelně se umisťuje, ale v posledních startech ve slabší konkurenci. Jeho rating tak jde dolů. Tady vychází okolo konce tabule, ale spíše těsně za ní.

9 DARKAA(FR), 5 kl, tr. Lenka Syslová, ž. Vendula Korečková 54,0

Při debutu daleko. Bez šance.

10 PROUD SOUL(POL), 3 kl, tr. Martina Růžičková, žk. Anna Lebdušková 52,5

Zatím nikoho neporazil. I jeden soupeře za zády tak bude úspěch.

11 FRESH FIFTEEN(FR), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Petr Foret 55,5

Též ještě neporazila žádného soupeře, takže bude zřejmě s Darkaa a Proud Soul bojovat na konci pole o nejlepší životní výsledek.

12 ROYAL TOWN(FR), 8 hř s, tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,0

Ve dvojkách se mu moc nedařilo poslední dobou, ale ve trojce se chytil. Většinou soupeřů handicapem převyšuje. Distance mu sedne a má slušnou váhu, takže kandidát na přední příčky.

13 ODSONNE(FR), 5 val, tr. Štěpánka Myšková, ž. Jiří Chaloupka 60,5

Výrazně nejvyšší handicap v poli. Distance je ok. I když nastupuje po pauze, tak soupeře o tolik převyšuje, že by si s tím měl poradit. Stejně jako s nejvyšší hmotností. Jasný favorit.

Tipařův verdikt: Jasným favoritem je ODSONNE, který sice nastupuje po kratší pauze, ale drtivou většinu soupeřů převyšuje o minimálně deset kilo, takže by si s tím měl poradit. Distance by neměla být problém. Dále vychází La Minosa, která běhala v těžké konkurenci. Zde by se mohla prosadit na druhou příčku. Pomoct by jí k tomu měla i velmi nízká hmotnost. Dále vychází Royal Town. O konec tabule by potom měli bojovat New Moon a Sunschyme. (Tomáš Janda)

Tip: Odsonne – La Minosa – Royal Town 

 

16:00 - 5.dostih

Cena společnosti AŽD Praha

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Favoritem je PALM SPRINGS, který ukázal jasně nejvyšší třídu z pole. Vrací se sice na dráhu po více jak roce, ale soupeře by měl o tolik převyšovat, že by to neměl být problém. Plusem je samozřejmě i Josef Bartoš v sedle. Největším soupeřem by mu mohl být Ange Pitou, který se dokázal umístit v Meranu. Též měl zdravotní pauzu a naposledy nedokončil, když předtím ještě neabsolvoval zkušební skok, ale bylo to ve steeplechase. Proutky by mu měli sedět lépe. I další kůň, který se dá čekat vepředu, Kamaxi nastupuje po pauze. Výhodou je nízká váha. Díky minimu startů by měla mít prostor k progresu. Dva starty na překážkách a dvě vítězství to je bilance Jacobellise, ale obě získal v Brně. Tentokrát narazí na podstatně silnější konkurenci, takže spíše vychází na boj o nižší dotace. Na boj o nejnižší dotaci je několik kandidátů. Určitě Nitro, ale též Double Luck nebo Shem Ha Meforash. Těžko se mezi nimi vybírá, ale největší šance by z nich na zisk dotace mohl mít Nitro. (Tomáš Janda)

Tip: Palm Springs – Ange Pitou - Kamaxi

 

 

16:35 - 6.dostih

17. Zlatý pohár Elektrizace Železnic Praha

PP - cena I.kat. - 4+ - 4200 m - 250 000 Kč

1 CAPIVARI(FR), 11 val, tr. Josef Váňa ml., ž. Lukáš Matuský 69,5

Tento dostih vyhrál před třemi lety a v dalších dvou letech v něm byl druhý. Loni ale již výrazně ztrácel na Sternkranze a už na tom není tak jako dřív. Jeho francouzský rating je 51 kg, jeho 79 kg ve čtyřech letech je už jen vzpomínkou.

2 STERNKRANZ(GER), 9 val b, tr. Josef Váňa ml., ž. Josef Bartoš 69,5

Vítěz minulých dvou ročníků. Jeho francouzský rating je 58,5 kg, ale chodil těžké francouzské handicapy a uměl i 60,5 kg. Měl by být nejlepším koněm v poli a i v minulých letech mu nedělal problém start po delší pauze, může to být ale jistá nevýhoda.

3 NORDSTRAND(GER), 5 val s, tr. Josef Váňa, ž. Jan Odložil 69,5

Před dvěma lety šestý z Německého derby se letos začal chytat na překážkách. Byl pátý ve Zlatém poháru, ale dál od nejlepších. Jeho druhé místo z Bad Hazburgu se špatně zařazuje.

4 WILANTOS(GER), 6 val, tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Marek Stromský 69,5

Na rovinách byl slušný vytrvalec, když vyhrál Karlovarskou dvojnásobnou míli. Letos začal běhat překážky, na nichž absolvoval dva starty. Už první běhání v Itálii bylo slušné a v Pardubicích pak lehce vyhrál menší dostih. Teď se poprvé poměří se špičkou.

5 HOOLA HOOP(FR), 6 kl, tr. Zdeněk Mimra, ž. Ondřej Velek 67,5

Ve Francii má lepší rating 58 kg ve steeplechase, který dostala za minulé vítězství. Na proutěnkách si ale nevedla o nic hůř, když v červenci jen těsně prohrála s koněm, který má 59 kg. Bude to její první start v českém tréninku, ale na rozdíl od Sternkranze má aktuální dobrou formu a ponese 2kilovou úlevu pro klisny.

Tipařův verdikt: STERNKRANZ v minulých letech ukázal, že dokáže zaběhnout po pauze a je prověřen těžšími francouzskými dostihy než čerstvý nákup Hoola Hoop. Ta se však může pochlubit dobrou formou z Francie, kde v létě dvakrát vyhrála a jednou byla těsně druhá. Wilantos by se mohl ukázat i mezi špičkou. (Ondřej Blahník)

Tip: Sternkranz – Hoola Hoop - Wilantos

 

17:10 - 7.dostih

Cena společnosti Subterra

R - handicap II.kat. - 3+ - 2400 m - 90 000 Kč

1 CULIHRACH(IRE), 6 val j, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,0

Posledně doběh uzavřel, ovšem konkurence byla spíše jedničková a nebyl daleko. V handicapech si předtím vedl slušně a loni v tomto dostihu bojoval o vítězství s Vévodou. Zřejmě se ale nedočká oblíbené měkké dráhy.

2 LAMPREY(IRE), 5 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 54,5

Po dvouměsíční pauze neuspěl v Pardubicích, ale dostih v nohách ho může zvednout. Na jaře běhal slušně, nicméně více by mu sedla ještě delší distance.

3 PLEIONE(IRE), 4 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 58,0

Dle poslední formy vychází o trochu hůře než Culihrach. V Německu se jí sice nedaří, ale slušně zaběhla v Letní ceně klisen. Koním stáje se ukazují v dobré formě.

4 MACCAIA(FR), 5 kl, tr. Jana Manová, ž. Jiří Chaloupka 61,0

Letos šla nahoru, když v Chuchli dva vytrvalecké dostihy vyhrála a dobře zaběhla i před dvěma týdny v Drážďanech. Skončila totiž třetí, když jinak se mezi nejlepší kvarteto vešli pouze koně s německými handicapy 85 až 91,5 kg. S handicapem na životním maximu si tedy může poradit.

5 NOBLE CLAUDINE(IRE), 5 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 57,0

Loni vyhrála dva supervytrvalecké dostihy ve Wroclawi a získala polský handicap 70 kg. První český start absolvovala po roční pauze a na krátké distanci, nicméně potřebovat bude výrazný progres.

6 ENTROPIA(IRE), 5 kl, tr. Zdeněk Seménka, ž. Jiřina Andrésová 49,0

Posledně v supervytrvaleckém handicapu v Dieppe odpadla více jak kilometr před cílem, ale nemusela jí sednout těžká půda. Forma z derby dne vypadá slušně. V těsném doběhu totiž skončila šestá, když na Maccaiu ztrácela necelé 4 délky, přičemž jejich váhový poměr se mění o 7,5 kg.

7 VIRAGO WESTMINSTER(IRE), 5 kl b, tr. Kateřina Ilíková, ž. Petr Foret 59,5

Loňskou sezónu končila s polským handicapem 76,5 kg, když umístění sbírala i v jedničkách. Letos ale po třech negativních startech spadla o 7 kg a při české premiéře nebude obrat k lepšímu jednoduchý.

8 RAMSSIO(IRE), 7 val j, tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 59,0

Někdejší vítěz St Legeru před sezónou změnil trenéra. Letní bratislavské formy nejsou špatné, i když na nejlepší ztrácel výrazněji. Jediný český handicapový start absolvoval v Karlovarské dvojnásobné míli, jejíž doběh v červnu uzavřel, ale teprve vstupoval do sezóny.

9 IMSEXYANDIKNOWIT(IRE), 7 kl, tr. Jana Nováková, ž. Milan Zatloukal 60,0

Před dvěma měsíci vyhrála o kategorii níž, ale v těsném doběhu těžila z úlevy svého jezdce. Následně skončila v Pardubicích až za Lamprey, přičemž váhově se mezi nimi nic výrazného nemění.

Tipařův verdikt: Na první pohled padne do oka MACCAIA, která šla sice v handicapu výrazně nahoru, ale poslední německé forma napovídá, že se s tím může vyrovnat. Dle srovnání z derby dne tu dobře vychází Entropia, jejíž poslední výpadek mohl být způsoben měkkou dráhou. Culihrach a Pleione minule startovali v těžké ceně, při návratu do handicapu by se měli vrátit do hry. (Jaroslav Fabris)

Tip: Maccaia – Entropia - Culihrach

 

17:40 - 8.dostih

Cena společnosti Sudop Praha

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2400 m - 40 000 Kč

1 TRIESTINA(IRE), 3 kl, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 54,5

Po vítězství v Lysé ukázala ve Varech další progres, ve kterém by měla i díky metrům navíc pokračovat. Posledně jí sice o 4 a ½ délky porazil Marios, ale jejich váhový poměr se mění o 9,5 kg.

2 GAJDA(FR), 3 hř, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 52,5

Pravidelně nastupuje v roli favorita, ovšem na vítězství stále čeká. Poslední forma sice vypadá slabší, ale proti němu hrály dráha a distance. Tady by měl být znovu ve hře.

3 BATHALOLA(FR), 3 kl, tr. Zdeněk Seménka, žk. Tomáš Roman 55,5

Ve druhém životním startu dobře zaběhla ve slušně obsazené ceně. Dle projevu i původu jí metry navíc přijdou vhod, takže při vstupu do handicapu zaslouží pozornost.

4 BELLA RIA(IRE), 4 kl s, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiřina Andrésová 56,0

Před dvěma týdny přišla na míli se silnou koncovkou z chvostu pole. V jediném startu na této distanci doběh uzavřela, když byla příliš aktivní. S klidnějším průběhem to může zvládnout.

5 MARIOS(IRE), 6 val, tr. Josef Bartoš, ž. David Liška 60,0

Před měsícem překvapil lehkým vítězstvím ve Varech, kde se ale dočkal oblíbené měkké dráhy, na níž to tentokrát nevypadá. Distance navíc vypadá trochu dlouhá.

6 NIRVANA, 5 kl, tr. Svatoslav Blažek, am. Nikola Miklová 50,0

Je o 2,5 kg nevyhandicapovaná plus jezdkyně nevyužívá nic ze své úlevy. Posledními formami navíc neoslní a distance je pro ni dlouhá.

7 SHATRA, 3 kl s, tr. Tomáš Váňa, ž. Martina Havelková 53,5

V trialu na Oaks od startu neakceptovala tempo a od té doby dva měsíce nevyběhla. Předtím v Mostě nezaběhla špatně, když sice prohrála s Vintage Brand, ale váhová výhoda jí k ní teoreticky přibližuje.

8 WOPART(GB), 5 val j, tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 60,0

V obou handicapových startech na této distanci skončil druhý. Jeho handicap jde ale pomalu nahoru a tady narazí na silnější konkurenci. Někdo lepší se tak zřejmě znovu najde.

9 WHITE DEVIL, 4 val, tr. Jana Řezáčová, ž. Michal Demo 55,0

Po dvou mnoho neříkajících startech dobře vstoupil do handicapu. S Wopartem sice prohrál o ¾ délky a kvůli přesváze je na tom váhově o 1,5 kg hůře, ale měl by mít prostor k progresu.

10 OLD EAGLE, 3 val, tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 59,0

Do handicapu vstoupil vítězně, když předtím startoval na kratších distancích. Jako tříletek může jít ještě nahoru.

11 VINTAGE BRAND(IRE), 3 kl b, tr. Zdeněk Mimra, ž. Petr Foret 56,0

V obou handicapových startech uzavřela tabuli. Minule prohrála s Triestinou, což by mělo platit i zde. Zvlášť když pro polosestru sprintera Vi Fi nemusí být návrat na delší distanci to pravé.

12 AMIN, 5 val, tr. Kateřina Bernardová, am. Klára Chrbolková 50,0

Je nevyhandicapovaný o 7 kg. Posledně výrazně ztrácel ve slabém dostihu, při vstupu do sezóny doběh podobného handicapu uzavřel.

13 LAVIGNE, 5 kl, tr. František Zobal, žk. Anna Lebdušková 52,5

Specializuje se na menší dráhy, kde většinou startuje v cenách. Na „áčkovém“ závodišti nikdy mnoho neukázala a posledními formami neoslní.

14 ORSON, 8 val, tr. Lenka Horáková, ž. Vendula Korečková 57,0

V květnu podal na této dráze a distanci dobrý výkon, když finišoval čtvrtý za druhým Wopartem, s nímž váhově teoreticky vychází lépe. Následně ale dvakrát neuspěl a dva měsíce nevyběhl. Navíc oblíbené měkčí půdy se asi nedočká.

15 ROXETTE, 7 kl, tr. Tomáš Duchoň, ž. Adam Florian 57,5

Posledně vyhrála, ale delší distance i cílová rovina hrají proti ní. V podobném dostihu v květnu vstupovala do sezóny a skončila šestá, když jí předstihli Wopart i Orson.

Tipařův verdikt: Na tuto kategorii se jedná o kvalitně obsazený dostih. Při návratu na delší distanci by se měl do hry vrátit Gajda, nicméně pár jeho vrstevníků je méně prověřených, a proto můžou jít více nahoru. Dvojici TriestinaBathalola by k tomu měly pomoct i metry navíc. Old Eagle bude navazovat na vítězný vstup do handicapu. Spolehlivé výkony podává Wopart, na něhož minule mnoho neztrácel White Devil, který je dalším ze skupiny málo prověřených koní. (Jaroslav Fabris)

Tip: Triestina – Bathalola - Gajda

 

 

STARTOVNÍ LISTINY