Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 11. 5.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 11. 5.

Rozbory dostihů na sobotu 11. května ve Velké Chuchli, která patří především tříletým. Odběhne se totiž Velká jarní cena i Frankenbergerův memoriál.

13:00 - 1.dostih - CENA TÜCHLER

R - cena IV.kat. - 3 - 1600 m - 40 000 Kč

1 LEPORELLO, 3 ž. Giuseppe Virdis 57,0 – Loni mnoho neukázal. Letošní debut byl jen o trošku lepší. Prodloužení distance by mělo být plusem a mohl by se zlepšit, ale i tak vychází nejlépe okolo středu pole.

2 TEMIGIN, 3 ž. Jiří Chaloupka 59,0 – Z posledních tří startů se mu povedl jen ten předposlední, kde ho porazili dva jedničkoví soupeři. Mírné zkrácení distance může být plusem. Pokud naváže na lepší výkony, tak by mu dotace neměla uniknout a klidně může získat i vyšší.

3 NACHTSWAERMER(IRE), 3 žk. David Liška 60,0 – Při debutu ztratil v boxech a působil hodně zeleně. Ve druhém startu byla na začátku stále vidět nezkušenost a zelený projev. Na konci ale předvedl velmi pěkný závěr. Kvalita tehdejších soupeřů je s otazníkem, ale ti nevypadají extra silně ani tentokrát, takže je kandidátem na vítězství.

4 NOGAR, 3 ž. Václav Janáček 57,0 – Při debutu dále od nejlepších, ale na Lysou to byl zřejmě docela slušně obsazený dostih. Měl by se zlepšit. Zkrácení distance je s otazníkem, takže bych spíše počkal, jak se ukáže tentokrát a více od něj čekal v dalším startu.

5 POWER ANGEL(IRE), 3 ž. Vendula Korečková 57,0 – Loni startoval v silně obsazených dostizích. Naposledy trochu zklamal při sestupu do slabší kategorie. Vychází okolo konce tabule.

6 MAESTRO ALIGHIERI, 3 Nikola Petrlík 56,5 – Loni mnoho nepředvedl a zlepšení neukázal ani při letošním debutu. Vypadá maximálně na boj o konec tabule.

7 STORM DE NUIT(FR), 3 Adam Florian 57,0 – Ve všech třech startech si vedla slušně, když se umístila blízko vítězi v solidní konkurenci. Naposledy startovala i proti starším koním. Prodloužení distance oproti poslednímu startu by mělo být rozhodně plusem. Kandidátka na boj o vítězství.

8 ECOLOGIC, 3 ž. Jan Rája 58,0 – Při debutu daleko od nejlepších. Mohl by se zlepšit, ale na dotaci to ještě asi stačit nebude. Více by mi sedla delší distance.

9 GALIOS, 3 ž. Jaromír Šafář 59,0 – Při debutu ve slabší konkurenci třetí. Měl by se zlepšit a prodloužení distance bude plusem, takže kandidát na umístění na „bedně“.

10 CENNIE, 3 ž. Jiří Palík 56,5 – Vlastní spíše delší původ. Hlášena do Oaks. Stáj většinou potřebuje seznamovací start. Ziskem dotace by tak překvapila.

11 NUTEKI, 3 b ž. Jan Verner 55,5 – Ani v jednom startu mnoho nepředvedl, ale mohl by mít prostor k mírnému progresu. Na zisk dotaci to ale asi stačit nebude.

12 VÉVODA, 3 ž. Jiřina Andrésová 57,0 – Při debutu hodně daleko. Lépe by mu sedla delší distance dle původu. 

Tipařův verdikt: Největšími kandidáty na vítězství jsou Nachtswaermer a STORM DE NUIT. Opatrně volím klisnu, která se střetla se silnější konkurencí. Má lepší váhu a prodloužení distance oproti minulému startu by jí mělo pomoct. Mohla by mít navíc ještě prostor k progresu. Ještě větší má určitě Nachtswaemer, ale konkurenci v posledním startu zřejmě nebyla příliš silná a zlepšení se u něj dá čekat ještě s postupujícím časem. Dalším kandidátem na přední příčky je Galios, kterému by mělo pomoct prodloužení distance a ve druhém startu se dá čekat progres. O další příčky by se měli poprat zejména Temigin a Power Angel. (tj)

Tip: Storm De Nuit – Nachtswaermer - Galios

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

13:30 - 2.dostih - CENA UNICREDIT BANK

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 SICILIAN ROCK(IRE), 4 j žk. David Liška 60,5 – Zkraje sezóny využil stájové formy k lehkému vítězství. S přídavkem za tento úspěch uzavřel tabuli a tady je konkurence ještě silnější.

2 VALMONT OHNE, 7 ž. Tomáš Lukášek 63,5 – Do Chuchle nemíří moc často, ale protože je větším koně, tamní dráha mu sedí lépe než ta brněnská, na níž vstoupil do sezóny. Koneckonců loni vyhrál podobný handicap při EJC. Jeho rating je ale stále trochou výše.

3 MONTE CHRISTO, 7 ž. Ricardo Sousa Ferreira 60,0 – Poslední forma je lepší, než to vypadá na papíře, protože v závěru neměl volný prostor. Distance je pro něj ale trochu dlouhá, když obě loňská chuchelská vítězství získal na „dvanáctce“.

4 IRISH HIT(IRE), 4 ž. Jiří Palík 59,5 – Polobratr výborné Dally Hit může kratší distanci ocenit, i když ideální by asi byla „osmnáctka“. Při letošní premiéře prohrál se slušnými soupeři, nicméně tady ho čeká těžký vstup do handicapu.

5 DERNIERA(IRE), 4 ž. Radek Koplík 57,5 – Při vstupu do sezóny nenavázala na progres z loňského podzimu. Tehdy ale nastoupila po na rozdíl od podzimního vítězství se stínidly, které teď nemá. Konkurence je každopádně silnější.

6 BEE CHIC(FR), 5 ž. Jaromír Šafář 58,5 – Minule zužitkoval jezdecké posílení. V handicapech toho mnoho nenaběhal, takže i s přídavkem za tento úspěch může být ve hře.

7 LA VELOCITA(IRE), 4 b ž. Jiřina Andrésová 52,0 – Bývá rychle na nohách, takže zkrácení distance nemusí být od věci. V handicapech se jí ale spíše daří o kategorii níž.

8 WINGET, 5 ž. Pavlína Filipová 52,5 – Při vstupu do sezóny ukázal, že jeho progres z loňského jara ještě není u konce. Při premiéře v této kategorii ale bude muset ukázat ještě více.

9 CAWOK(IRE), 3 ž. Jan Verner 52,5 – Posledně nestačil na špičku tříletých hřebců. Tehdy od startu pole uzavíral, nicméně před tím se ukazoval jako sprinter. Stále tedy hledá svojí parketu.

10 TIGGY BLUE, 7 ž. Václav Janáček 56,0 – Na vítězství čeká delší dobu, ale v posledních startech se pravidelně umísťuje mezi nejlepšími. To by se mu s multišampiónem v sedle mělo podařit i tentokrát.

11 TROP, 10 ž. Martina Havelková 62,0 – Podobně jako polobratr Tiggy Blue podává spolehlivé výkony a při vstupu do sezóny ukázal, že věk se na něm zatím nepodepisuje. Loni v tomto dostihu dokonce zvítězil, ale teď je o 2,5 kg výše.

12 ANNIE TIGER, 4 b ž. Kateřina Hlubučková 48,0 – Na vítězství stále čeká. V podobných handicapech sice pár dotací posbírala, ale posledně byla dále od vítěze a tady potká lepší soupeře.

13 NEE L`AMOUR(GER), 9 j Adam Florian 55,0 – Při vstupu do sezóny po bezmála čtyřleté pauze zvítězila. S přídavkem za tento úspěch se může vyrovnat, když byla dost seběhaná, ale zkrácení distance jí nepomůže.

14 RABBIT BATED(GB), 4 Nikola Petrlík 63,0 – Pravidelně má žádáno o nejvyšší číslo, na což doplatila při vstupu do sezóny. Minule už se dostala na špici, ale to v početném poli nemusí být jednoduché. Navíc „čtrnáctka“ jí sedne více.  

15 FALCON BABY(IRE), 3 Michal Hrouda 56,5 – Zkraje kariéry naznačila ještě trochu více, než posléze ukázala, přesto se neztratila mezi špičkou svých vrstevnic. Z vnějšího boxu to v početném poli nebude mít proti starším soupeřům jednoduché, ale ještě může mít nějaké rezervy.

Tipařův verdikt: Letos nejpočetněji obsazený dostih není lehký na tipování. Populární je tu dle očekávání FALCON BABY, která se dokázala jako dvouletá umístit v jedničkách a může mít prostor k progresu. Minule vítězný Bee Chic může mít také prostor k progresu, když často startoval s méně zkušenými jezdci a handicapům se spíše vyhýbal. Ze zkušených koní tu vypadají dobře spolehliví polobratři Tiggy Blue a Trop. (jf)

Tip: Falcon Baby – Tiggy Blue – Bee Chic

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:00 - 3.dostih - CENA PRAŽSKÉ PLYNÁRENSKÉ SERVIS DISTRIBUCE

R - handicap II.kat. - 3+ - 1200 m - 90 000 Kč

1 COOL BABY(GB), 4 žk. David Liška 55,0 – Po zimní změně trenéra šla nahoru. Dobrou formu by měla zužitkovat i tady. Posledně na této distanci zvítězila v ceně před Wobull Se Now a tady vychází znovu lépe.

2 WOBULL SE NOW, 9 Adam Florian 61,0 – Jeho ofenzivní taktice sice více svědčí Most, ale posledně bojoval o vítězství i v Chuchli. Tehdy měl na špici dostatek klidu a ani tady není nikdo, kdo by se s ním měl nahánět. Dráha ale asi bude o něco pomalejší.

3 SIGN OF THE ZODIAC(IRE), 9 j ž. Zdenko Šmida 61,5 – Už má svůj věk, ale bratislavský vstup do sezóny nebyl zas tak špatný. Navíc lépe běhá v Chuchli, což ukázal i loni. Počítat se s ním tedy musí.

4 SHEIK YERBOUTI, 7 ž. Jiří Chaloupka 59,5 – I jeho sezónní premiéra byla lepší, než na první pohlede vypadá. Zvlášť když koně trenéra většinou potřebují start na rozběhnutí. Navíc se vrací na vítěznou distanci.

5 TRINIS, 5 ž. Martina Havelková 51,5 – Po slabším vstupu do sezóny se přeci jen minule zlepšil, když nesl více kilo než vítězná Cool Baby. Teď je naopak váhově zvýhodněný, přesto to asi na otočení poměru sil stačit nebude.

6 CELINE MY HEART(GB), 6 ž. Vendula Korečková 61,0 – V Gombě finišovala na blízkém druhém místě. Ani běhání v nabitém Maškově memoriálu nebylo špatné. Při návratu do handicapu by tak znovu měla mířit vysoko.

7 SPEED MACHINE(IRE), 7 j ž. Jiří Palík 55,0 – Pod novým vedením se neuvedl nejlépe, ale posledně už to bylo lepší. Návrat do handicapu přesto nebude jednoduchý, když distance může být příliš krátká.

8 MANOLLA, 6 ž. Jan Verner 53,5 – Týden starý start proti distanci nic neříká. Předtím se jí nedařilo ani na chuchelské „dvanáctce“, nicméně forma z úvodu sezóny jí nedovoluje odepisovat.

9 MOLLYS BEST(FR), 5 s ž. Pavlína Filipová 55,5 – Stále je na vzestupu, takže ani výrazný přídavek za vítězný vstup do sezóny ho zastavit nemusí. Pár set metrů navíc by mu ale asi přišlo vhod.

Tipařův verdikt: Se svým progresem ještě nemusí být u konce Mollys Best, ale tohle může být trochu krátké. Nahoru jde také Cool Baby, která letos zvítězila právě na této dráze a distanci. Všichni ale můžou být krátcí na finiš CELINE MY HEART, pro jejíž finiš je výhodou, že by se měl o rychlé tempo postarat Wobull Se Now. (jf)

Tip: Celine My Heart – Cool Baby – Mollys Best

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:30 - 4.dostih - CENA PRAŽSKÉ PLYNÁRENSKÉ DISTRIBUCE

R - cena III.kat. - 4+ - 2800 m - 60 000 Kč

1 URBI ET ORBI(GER), 7 ž. Vendula Korečková 61,0 – Vlastní nejvyšší handicap z pole. Většinou běhá dostihy okolo 2000 metrů, ale loni se neztratil ani v „prezidentovi“, takže by si s distancí mohl poradit. Kandidát na přední příčky.

2 FAMOUS VALLEY(IRE), 5 Michal Hrouda 56,0 – V posledních sedmi startech neporažená. Z toho byli dvě roviny. Distance jí sedne. Poslední starty na rovině vyhrávala s velkou rezervou. Kandidátka na vítězství.

3 ABONDANCE(FR), 5 am. Kateřina Kuntová 57,0 – Ve Francii vlastní nízký handicap 23 kg, který by neměl stačit ani na naši trojku. Distance jí ale vyhovuje. Nižší dotaci by získat mohla.

4 SANTIN(IRE), 7 ž. Jan Verner 55,5 – Pravidelně se umísťuje. Její výkon je většinou odvislí od správně trefeného tempa. Sedí jí měkčí dráha. Má dobrou váhu, ale nějaký lepší soupeř se asi najde, takže vychází okolo třetího místa.

5 MYSTIC GOLFER, 8 Adam Florian 59,5 – Distance na něj může být o trošku delší, ale zvládnout by jí měl. Podává stabilní výkony a v této konkurenci vychází okolo třetího místa.

6 DAJUKA, 5 ž. Zuzana Vokálková 53,5 – Loni běhala jen překážky. Předtím dokázala vyhrát jedničku na rovině. Na rovinách ale kromě jednoho startu bez místa běhala jen tratě do 2000 metrů. Tentokrát by si s distancí mohla poradit. Zřejmě se jde hlavně rozběhat před dalšími starty na překážkách. Dotaci by získat mohla. Výhodou je velmi příznivá váha.

7 ORSON, 4 ž. Jaromír Šafář 61,0 – Letošní vstup se do sezony se mu moc nepovedl, ale koně trenérky většinou potřebují seznamovací start. S distancí by si mohl poradit, ale jeho optimum asi bude spíše 2400 metrů. Nevýhodou je nejvyšší váha, takže vychází na konci tabule.

8 TESSTINO(POL), 6 žk. Denisa Sikorová 50,0 – V Polsku běhal na rovině kratší dostihy. Při letošním debutu poslední, ale nebyl daleko. V této konkurenci a na této distanci ale vychází mimo dotované pozice.

Tipařův verdikt: Poměrně kvalitně obsazená trojka. Díky přítomnosti tempařky Santin se dá očekávat poctivé tempo, které bude nahrávat skutečným ultravytrvalcům. Tím rozhodně je FAMOUS VALLEY, která neprohrála v poledních sedmi startech. Poslední rovinové starty vyhrála s rezervou. Proti většině nejvážnějších soupeřů má váhovou výhodu. Urbi et Orbi vlastní nejvyšší handicap v poli. Trošku otazníkem je u něj distance. Výhodou je dobrý start v nohách. Pokud se dobře trefí do tempa, tak umí slušně zaběhnout Santin. O další dotované příčky by si to měli rozdat Dajuka, Orson a Mystic Golfer. (tj)

Tip: Famous Valley – Urbi et Orbi – Santin

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:05 - 5.dostih - 33. MEMORIÁL JUDr. OTAKARA FRANKENBERGERA

R - cena I.kat. - 3 - 2200 m - 150 000 Kč

1 TOUCHE FINALE(FR), 3 ž. Petr Foret 56,5 – Doposud startovala ve Francii a její starty mají spíše sestupnou tendenci, takže její handicap klesnul na 27 kg. Posledně odvodila prodejdu v Lyonu a v závěru odcouvala na poslední místo.

2 KRISTIANO, 3 Beysim Ferhanov 58,0 – V Mostě ho finišem chytil Ramssio, který nosil o 3 kg více. Pravý bratr v derby druhé Krasavy je ale hodně narostlým koněm, takže chuchelská dráha by mu měla sedět více. Progresem tedy nepřekvapí.

3 KINGS ROCK(AUT), 3 ž. Václav Janáček 58,0 – Při debutu ukázal pěkný závěr mezi debutanty, ovšem zřejmě se jednalo o slabší dostih. Minule trochu zklamal ve Varech. Metry navíc mu přijdou vhod, ale asi mu schází trocha třídy.

4 PACIFIC HILL(GER), 3 ž. Jiří Palík 58,0 – Třídu ukázal už loni, když skončil třetí v Gerschově memoriálu. Jeho projev byl tehdy „zelený“, a i protože vlastní kvalitní vytrvalecký původ, měl by jít nahoru. Přes absenci startu v nohách tak patří k favoritům.

5 RAMSSIO(IRE), 3 žk. David Liška 58,0 – Na této distanci už zvítězil v Mostě. Tam se rozešel až v závěru, takže delší chuchelská rovina je plusem. O důvěře realizačního týmu svědčí dva týdny stará dohláška do Českého derby.

6 URAN(GER), 3 Michal Demo 58,0 – Je polobratrem dvou listed vytrvalců, a že mu delší distance sednou, ukázal už loni ve Slušovicích. Při prvním startu proti elitě ale neuspěl, když ztrácel zhruba 6 délek na více zatíženého Filipa.

7 TOUCH OF AUSTRALIA(IRE), 3 j ž. Tomáš Lukášek 56,5 – Vlastní výborný původ, když je polosestrou dvojnásobného derby vítěze Touch Of Geniuse. Exteriérem ani lysolabským debutem ale v této společnosti nezaujme.

8 OUTBACK RIDER(IRE), 3 ž. Ricardo Sousa Ferreira 58,0 – Při debutu ztrácel na Kings Rocka 7 délek, ale zůstal v boxech a i díky metrů navíc by se měl zlepšit. Jeho polosourozenci toho ovšem mnoho neukázali. Na našich drahách startoval Victorious Laught, který běhal sprinty a maximálně skončil třetí ve trojce.

9 BENJAMIN(FR), 3 ž. Jaroslav Línek 58,0 – Debut v silné konkurenci nebyl špatný, navíc hned na startu zaplatil nováčkovskou daň. Měl by jít nahoru, ale na nejlepší asi znovu stačit nebude.

10 FILIP(GB), 3 Michal Hrouda 58,0 – Už loni se zařadil ke špičce, když získal medailová umístění ve slovenském i českém „Zimáku“. Do aktuální sezóny vstoupil slušně v Bratislavě. Na duo nejlepších sice ztrácel výrazně, ale zřejmě se jedná o kvalitní koně. Oba jeho rodiče získali nejvyšší RPR za dostihy na 2400 metrů.

11 BLITZKRIEG(FR), 3 b ž. Jaromír Šafář 58,0 – Z řad nezvítězivším se vyřadil impozantně. Na delší distanci a proti kvalitnějším soupeřům ale může doplatit na horší ovladatelnost. Těžký na ježdění byl jeho otec Sea The Moon i polobratr Silver Ball, který skončil pátý v Českém derby.

12 LADY ROSEBURG(FR), 3 Adam Florian 56,5 – Zatím startovala pouze v Bratislavě. Skočila tam druhá ve slovenské CZK, ale dále od vítězky a za ní tolik kvality nezůstalo. Vstup do sezóny se jí nepovedl.

Tipařův verdikt: Nejvíce třídy ukázali FILIP a Pacific Hill, kteří už loni patřili ke špičce, přestože mají vytrvalecké původy. Díky startu v nohách preferuji dříve jmenovaného svěřence Heleny Vocáskové. Skok ze čtyřek může zvládnout Blitzkrieg, ale otázkou je jeho ovladatelnost. Na větší pražské dráze může být sinou zbraní koncovka Ramssia. (jf)

Tip: Filip – Blitzkrieg – Pacific Hill

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:40 - 6.dostih - 98. VELKÁ JARNÍ CENA PRAŽSKÉ PLYNÁRENSKÉ

R - cena L - 3 klisny a hřebci - 1600 m - 600 000 Kč

1 MANOAMANO(FR), 3 j ž. Jan Rája 58,0 – Mezi špičku se zařadil druhým místem v CZF. Stříbrný skončil i v Michalově memoriálu, když o 1,5 kg méně zatížený Amazing Gangster mu odolal pouze o krk. 200 metrů navrch mu přijde vhod a znovu by měl bojovat o nejvyšší příčky.

2 GREAT GUNNAR(GB), 3 ž. Tomáš Lukášek 58,0 – V trialu skončil třetí, ale skoro 4 délky a 1,5 kg za Manoamanem. S ním by tedy poměr sil otočit neměl. I pro něj je delší distance plusem a minimálně o tabuli by měl bojovat.

3 AMAZING GANGSTER(GER), 3 ž. Radek Koplík 58,0 – V „Michalovi“ to napálil a i díky rychlé dráze ho nikdo chytit nedokázal. Tady je avizována změna taktiky, ale s jeho chtivostí to bude složité. Příliš důvěry tak nebudí.

4 CALORIFIC(IRE), 3 ž. Jiří Palík 58,0 – V Irsku vlastní rating 77 liber, což není špatné. Nejlepší formu vyběhl v Naasu, kde skončil druhý za o 9 g méně zatíženou Nikeandnemesis a porazil šestou Gold Memory, která nosila o 4,5 kg méně. Podle tohoto srovnání zasluhuje respekt přes absenci startu v nohách.

5 BIG BEN, 3 ž. Giuseppe Virdis 58,0 – Příslušnost k širší špičce potvrdil šestým místem v Michalově memoriálu, v němž na třetího Great Gunnara ztrácel jen 1 a ¼ délky. I jemu metry navíc pomůžou, přesto uspěje ziskem dotace a tím pádem i majitelské prémie.

6 WELL ABSOLUT, 3 ž. Jan Verner 58,0 – Druhý český odchovanec na startu skončil v „Michalovi“ o krk před Big Benem. Na start tedy půjde s podobnými ambicemi.

7 IGNACIUS REILLY(GB), 3 žk. David Liška 58,0 – V jediném startu skončil mezi debutanty šestý v Chantilly. Sice ztrácel výrazněji, ale zřejmě narazil na kvalitní soupeře a v závěru zlepšoval. Ukázal tedy potenciál, ovšem jeho čas asi přijde později.

8 KING ARCHIE(GER), 3 ž. Václav Janáček 58,0 – Loni kraloval dvouletým. V závěru Gerschova memoriálu se dostal přes majitele francouzského handicapu 44 kg Pardon My Frenche, na což navázal úspěchem v CZF. V něm na něj sice Manoamano ztrácel „pouze“ ¾ délky, přičemž nosil o kilo více, nicméně King Archie nebyl vyjížděný naplno. Letos sice nestartoval, ale loňský příklad stájového kolegy Forresta Gumpa ukazuje, že to nemusí být výrazný handicap.

9 TORQUE POWER(GB), 3 ž. Jaromír Šafář 58,0 – Při vstupu do sezóny porazil Amazing Gangstera, poté se na kratší distance nestihl včas rozejít, když měl problémy akceptovat rychlé tempo. Tady by měl být jedničkou trenéra Šavujeva.

10 POLITICUM(FR), 3 b ž. Ricardo Sousa Ferreira 58,0 – Měsíc stará půldélková porážka od o 7,5 kg méně zatížené Gold Memory časem získala na hodnotě. Nicméně za ním už tolik kvality nezůstalo. Loni ho v Gerschově memoriálu porazili King Archie i Great Gunnar.

11 BLUEGRASS BOY(FR), 3 ž. Zdenko Šmida 58,0 – Bratislavský vstup do sezóny byl lepší, než se zdá na papíře, protože v závěrečném oblouku rozdával metry. Ani jeho tedy nelze podceňovat.

Tipařův verdikt: Favorité jsou první dva z loňské Ceny zimního favorita. V ní měl vítězný KING ARCHIE viditelné rezervy, takže přes absenci startu v nohách by měl Manoamana znovu porazit. Za nimi je situace vyrovnanější. Ze skupiny koní, kteří v Michalově memoriálu bojovali o třetí až šesté místo, může být nejlepší Torque Power. Slušnou třídu ukázal v Irsku Calorific, který bude vstupovat do sezóny. (jf)

Tip: King Archie – Manoamano – Torque Power

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

 

16:15 - 7.dostih - CENA STŘEDNÍ ŠKOLY DOSTIHOVÉHO SPORTU A JEZDECTVÍ

R - handicap V.kat. - 3+ - 1800 m - 20 000 Kč

1 MR KOSSAK(POL), 3 Jiří Henych 64,5 – Jeho dvě loňské polské formy mnoho nenapoví. Je ale z renomované stáje, takže i s velkou váhou a s jezdcem se zkušenostmi hlavně z překážkových dostihů je s ním třeba počítat.

2 ROZINA, 3 žk. David Liška 59,5 – Poslední start v Lysé byl výrazně lepší než debut. Dráha s delší cílovou rovinou by jí měla přijít vhod a v jejím sedle bude daleko nejzkušenější jezdec v poli.

3 OTHELLO, 4 žk. Zuzana Míčová 57,0 – Ve své krátké kariéře byl zatím směřován spíš na vytrvalecké distance. Původ i jeho projev napovídají, že na středních tratích by se chytit mohl.

4 CANDLE IN THE WIND, 7 žk. Maryna Karmanovych 54,5 – Podobné dostihy běhá pravidelně a málokdy odchází bez dotace. Oba dva letošní starty byly slušné.

5 LATRIB, 10 s Lukáš Vladyka 56,0 – Desetiletý matador má v oblibě menší dráhy. Do sezóny vstoupil dobře v Lysé, tato forma tady však nemusí mít takovou váhu.

6 LYSYANARGENT(FR), 5 žk. Alena Plimlová 60,5 – Před dvěma týdny si tady se soupeři doslova pohrál. Oproti zmíněnému startu ale tady bude jedním z nejvíce zatížených. NESTARTUJE.

7 GANSEBLUMCHEN(IRE), 5 Lucie Fialová 60,0 – V obou dvou letošních startech brala čtvrté peníze. Prodloužení distance by jí mohlo pomoci k lepšímu zisku.

8 MAINE D`ANGE(IRE), 4 žk. Anna Hůlová 57,5 – Vloni na podzim se tady na této distanci vymanila z maiden kategorie, když za sebou nechala i několik nynějších soupeřů. Letošní dva starty neosloví, sestupuje ale o třídu níž.

9 PAPAYA PAYA, 3 žk. Taťána Mášová 48,5 – V zimě změnila trenéra, obrat v jejích formách to ale nepřineslo. Ani s jednou z nejnižších vah tak neosloví.

10 MARILYN DANCER, 6 Valerie Vyhnálková 48,0 – V handicapu se chytla při svém posledním loňském startu a původ má zajímavý. Letos už byla jednou škrtána a tady tak zůstává poměrně riskantním tipem. NESTARTUJE.

11 ANHOR(GER), 4 žk. Simona Laubeová 63,5 -  U sázejících vždy populární, což se dá po jeho (byť současném) vítězství v Kolesách očekávat i tady. Navíc když k dispozici bude mít jednu z nejzkušenějších jezdkyň.

Tipařův verdikt: Anhor bývá na trhu často populární, také ale o něm platí, že očekávání většinou nenaplní. Mr Kossak si jistě zaslouží pohled do padocku, z neprověřených koní může být však (i díky jezdeckému obsazení) zajímavější ROZINA. O prodloužení distance už si delší dobru říká Gansenblumchen. (fm)

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:45 - 8.dostih - CENA DOSTIHOVÝCH SÁZEK TIPSPORTU

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 RIVERSIDE, 10 ž. Martina Havelková 65,0 – NESTARTUJE.

2 RABBIT WIN(IRE), 4 Nikola Petrlík 57,5 – Prémiového vítězství dosáhla na konci loňské sezóny, při vstupu do sezóny zaběhla slušně v Lysé. Při návratu na vítěznou distanci jí nelze podceňovat.

3 GOOD SIGN(FR), 5 ž. Václav Janáček 60,5 – Trvalo mu trochu déle, než se chytil, na úspěšný podzim ale navázal i při prvním letošním startu. Se silným žokejem by měl opět mířit mezi nejlepší.

4 DRAMA, 7 b ž. Pavlína Filipová 58,5 – Nejlépe se jí daří v Mostě, sezónní debut byl ale (i vzhledem k dobré stájové formě) slabší. Tady má co napravovat.

5 FULMINE LUNA(FR), 5 ž. Jiří Chaloupka 62,0 – V Mostě za ním Drama skončila výraznějším rozdílem, teď ponese ale vyšší váhu. I když je v pěti letech stále nezvítězivší, dotace sbírá pravidelně.

6 WINNER STARS, 8 ž. Jan Verner 53,5 – Na úspěch už čeká poměrně dlouho, i když vloni toho moc nenaběhal. Kromě „red hot“ žokeje v sedle tak na jeho straně moc pozitiv najít nelze.

7 LAST OPERA SONG(FR), 6 ž. Jaromír Šafář 56,0 – Vloni toho moc nenaběhala a tak jako v předchozí sezóně jí vyšel nejlépe start při EJC dni. Bratislavský vstup do sezóny naznačuje, že její čas nejspíš přijde později.

8 RUMPL CIMPR CAMPR(GB), 6 žk. David Liška 56,0 – Letošní dvě formy na papíře neoslní, úplně špatná běhání to z jeho strany ale nebyla. Mírné prodloužení distance by měl ocenit.

9 SEA THE NIGHT(IRE), 3 ž. Vendula Korečková 57,5 – Při šlechtickém dni ve Varech se poměrně jistě vyčlenil z maiden společnosti. Tady ho čekají silnější i zkušenější soupeři, počítat se s ním ale určitě musí.

10 EOWYN, 6 ž. Kateřina Hlubučková 55,5 – I když od loňské sezóny běhala delší distance, návrat na střední tratě nemusí být od věci. Nějaké tempo by tu být mělo.

11 GISELLE, 4 Michal Hrouda 58,0 -  I když z jejích dvou letošních startů byl lepší ten na míli, pro temperamentní klisnu nemusí být prodloužení distance výhodou.

Tipařův verdikt: Na to, že se jedná o handicap, nemusí jít až zas o tak otevřenou záležitost. Sea the Night vstoupil na naší scénu v dobrém světle a tady by v tom měl pokračovat. Tady jsou ale soupeři zkušenější, než ve Varech, a GOOD SIGN je též na cestě nahoru. Spolehlivá Eowyn může doplnit trojpořadí. (fm)

Tip: Goog Sign – Sea the Night - Eowyn

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

17:15 - 9.dostih - CENA ARNY

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 SINGAPORE SPICE(FR), 7 ž. Vendula Korečková 55,5 – Vloni v druhé polovině sezóny sbíral dotace pravidelně. O koních stáje všeobecně platí, že jejich forma přichází později.

2 LOCIKA(IRE), 4 ž. Jan Verner 56,0 – Zvítězila překvapivě hned při handicapovém a sezónním debutu, přičemž se nejednalo o špatně obsazený dostih. I s vyšší váhou je jí tak třeba respektovat.

3 ERUPTION(FR), 6 ž. Tomáš Lukášek 59,5 – Do roku 2017 běhal převážně ve Francii a na našem území se zatím nemůže chytit. Snad mu v tom může pomoci silný žokej v sedle.

4 STUHNA(FR), 5 ž. Jiří Palík 59,0 – Poslední čtyři starty svědčí o tom, že v handicapu už se chytila. Formu ukázala i minule, na subtilní klisnu ale ponese větší váhu.

5 LEMESÍNA, 9 ž. Martina Havelková 55,5 – V obou dvou letošních startech za peníze, do boje o vítězství se ale nezapojila. Vyhledává spíš jiné dráhy než tu chuchelskou.

6 JOHANNES KEPLER(GB), 11 žk. Karolína Hrošková 56,0 – V Mostě ztratila na Lociku hodně délek a v sedle bude mít debutující žákyni. Může tak především překvapit.

7 NADĚJE, 6 Adam Florian 55,0 – Na Lociku v Mostě ztratila víc jak pět délek, a jelikož její jezdec tady pár kilo převažuje, znovu vychází hůře. Nějakou dotaci by ale získat měla.

8 DODYBUD(IRE), 10 žk. Zuzana Míčová 60,0 – Běhá spolehlivě a s přibývajícími léty zvládne i míli. Takto dlouhou distanci ale ve své bohaté kariéře ještě nešel.

9 MATYSEK(IRE), 6 ž. Petr Foret 57,5 – Vloni to zkoušel i o kategorii výš, na vítězství ale nedosáhl. Při vstupu do sezóny narazí na poměrně těžké soupeře.

10 VOSSOLIE, 6 s ž. Jiřina Andrésová 61,0 – Naposledy mu trvalo déle, než se dostal na nohy a jeho tempo nebylo tak selektivní, jak je u něj obvyklé. Bylo to ale o dvě kategorie výš, takže tady si zaslouží znovu pozornost.

Tipařův verdikt: Locika neměla v Mostě zdaleka ideální průběh dostihu, přesto zvítězila poměrně jistě, a tady vypadá jako vážný adept na vítězství. Největším nebezpečím může být VOSSOLIE, který když má svůj den, dokáže si poradit s těžšími soupeři, než jaké potkává tady. (fm)

Tip: Vossolie – Locika – Stuhna

SÁZKOVÁ NABÍDKA