Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 12. 5. - Velká jarní cena

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 12. 5. - Velká jarní cena
Showpower vyhrál Memoriál Václava Michala - foto Jana Syručková

Rozbory dostihů na neděli 12. května ve Velké Chuchli, kde je mezi osmičkou dostihů vrcholem první díl klasické trojkoruny, tedy Velká jarní cena.

 

13:00 - 1.dostih

Cena Únětického pivovaru

R - cena IV.kat. - 3 - 1800 m - 50 000 Kč

1 PRINCESS CHURCHILL(IRE), 3 kl s, tr. Konstantin Kobzarev, ž. Petr Foret 56,5

Její výkony mají spíše sestupnou tendenci. Tentokrát narazí na slabší konkurenci než v minulosti, takže by konečně měla získat dotaci. Distance je ale na hraně, když oba rodiče měli optimum na distancích do míle.

2 RABBIT PILLAR(IRE), 3 hř s, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Nejvyšší handicap v poli. Jezdecky posílen. Dobrý letošní debut. Prodloužení distance by mělo být jednoznačně plusem. Pro mě favorit dostihu.

3 BELIEVE SKY(IRE), 3 hř, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 55,5

Působí ještě hodně zeleně, ale měl by jít nahoru. Zkrácení distance by mohl zvládnout. Vychází na boj o nižší dotované příčky.

4 SAVAGE LOVE, 3 kl, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 54,0

Při debutu jako dvojka trenéra může jen překvapit. Navíc jediná debutantka v poli. Každý poražený soupeř bude úspěch. Díky realizačnímu týmu ji ale nejde úplně odepsat a může překvapit ziskem nižší dotace.

5 LUXUS MAN, 3 hř, tr. Michal Kalčík, ž. David Liška 58,0

Dosud vždy skončil daleko od nejlepších. Zatím to nevypadá na obrat k lepšímu.

6 CLASH OF THE STARS(IRE), 3 kl, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 57,5

Oba loňské starty byly slušné, ale při letošním debutu trochu zklamala. Konkurence ale byla slušná. Prodloužení distance může být plusem. Pravý bratr běhal nejlépe na distancích 1600 - 1800 metrů. Kandidátka na boj o druhou příčku.

7 WANILLA, 3 kl, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 53,0

Loni mnoho neukázala. Letos předvedla mírný progres. Mohla by opět bojovat o konec tabule.

8 MEERWELLE(GER), 3 kl, tr. Václav Chaloupka, Taťána Mášová 53,0

Loni mnoho nepředvedla a letos šla ještě dolů. Pokud nepředvede výrazný progres, tak poběží opět zadarmo.

9 SCHAMPEE, 3 kl, tr. Martina Růžičková, žk. Anna Lebdušková 54,0

Postupně se zlepšuje. Kandidátka na boj o vyšší dotace. Distance vypadá optimální.

Tipařův verdikt: Favoritem je pro mě jednoznačně RABBIT PILLAR. Vše mu hraje do karet. Poměrně výrazně jezdecky posílen. Prodloužení distance je též plusem, i když optimum najde na ještě delších tratích. Dále vychází Clash Of The Stars, která minule trochu zklamala, ale s delší distancí by mohla jít nahoru. Pomyslné stupně vítězů by mohla doplnit Schampee. Něco ukázala i Princess Churchill, ale její výkony mají spíše klesající tendenci. (Tomáš Janda)

Tip: Rabbit Pillar – Clash Of The Stars – Schampee

 

13:30 - 2.dostih

Cena Emont Bohemia

R - cena III.kat. - 3 - 1400 m - 70 000 Kč

1 PARADISE PULSE(IRE), 3 hř j, tr. Miroslav Nieslanik, ž. David Liška 58,0

V posledním startu se nedal točit, takže skončil mimo dostihovou dráhu. Pokud ho jezdec tentokrát ukočíruje, tak by neměl odejít bez dotace. Klidně může atakovat i vyšší příčky. Optimum může být míle, ale se 1400 metry by si měl poradit.

2 BURSTAR(IRE), 3 hř s, tr. Zuzana Kubovičová, ž. Jaroslav Línek 59,0

Další problematický kůň, který ne vždy dokončí. Pokud se dostane do cíle, tak by mu též neměla dotace uniknout, ale nějací lepší soupeři se asi najdou.

3 NELLINKA(IRE), 3 kl, tr. Kateřina Berthier, ž. Jiří Palík 56,0

Při debutu daleko od nejlepších. Prodloužení distance bude plusem, ale optimum by měla mít na ještě mnohem delších tratích. Maximálně vychází na boj o poslední dotaci.

4 NELLY FANTASY(IRE), 3 kl, tr. Jaroslav Jelen, ž. Petr Foret 56,5

Při debutu byla až příliš aktivní a poté vycouvala daleko za pole. Při rozumnějším průběhu by mohla atakovat konec tabule.

5 MATERANA(IRE), 3 kl j, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 56,0

Naposledy nebyla daleko od nejlepších ve slušné konkurenci. Otazníkem je zkrácení distance. Každopádně proti těmto soupeřům kandidátka na boj o vítězství.

6 STEPPINGSTONE(GER), 3 hř, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 56,5

Díky velmi aktivnímu stylu je toto pro něj asi ideální distance. Jinak by původově vycházel o trochu dále. Nejvyšší rating v poli. Pokud jezdec trochu trefí tempo, tak by měl vyhrát.

7 LONDON, 3 val, tr. Marcela Sýkorová, žk. Anna Lebdušková 53,5

Při debutu daleko. Ziskem dotace by hodně překvapil.

Tipařův verdikt: Vyhrát by měl v tomto dostihu STEPPINGSTONE, který ukázal nejvíce třídy. Dále vychází Materana. Pro tu může být distance trochu krátká, zejména v předpokládaném rychlém dostihu. O další příčky by měli bojovat problémoví Burstar a Paradise Pulse. U nich půjde též o to, zda se dostanou do cíle. Pokud ano, tak nepřekvapí ani atakem vyšších příček. (Tomáš Janda)

Tip: Steppingstone – Materana – Paradise Pulse

 

14:00 - 3.dostih

Cena CPI Property Group

R - handicap II.kat. - 3+ - 1200 m - 100 000 Kč

1 YASÁNEK, 5 val, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 54,5 

Možná by byla lepší o něco delší distance, ale 1200 metrů v Chuchli už dal. Na rozdíl od Gomba handicapu, kde skončil sedmý, bude mít aspoň výhodné startovní číslo a handicaper ho dal o 1,5 kg dolů.

2 DALLY TOP, 5 kl, tr. Ivana Pejšková, ž. Adam Florian 56,0

Přestože dřív chodila ofenzivně, bylo to spíš na míli. Proto bylo její vítězství ve sprintu trochu překvapivé. Bylo to také tím, že jako klisna, která chodila ve třech letech slušně jedničkové dostihy klisen, nosila v dostihu nízkou váhu. Teď je její poměr oproti tehdy čtvrtému Mormillovi mnohem méně příznivý a její jezdec bude převažovat 1,5 kg, ale ukázala, že sprinty zvládne.

3 MORMILL(GB), 11 val, tr. Jaroslav Jelen, ž. Petr Foret 56,0

Loňský vítěz Gomba handicapu je přeci jen ve svých letech za zenitem, stále ale dokáže podat slušné výkony, což ukázal pátým místem v Gomba handicapu i čtvrtým místem v trojkové ceně za Dally Top, s níž tentokrát ponese stejnou váhu, ale mohl nosit ještě o 2 kg méně.

4 GILIENNE, 8 kl, tr. Vendula Jirčáková, Taťána Mášová 49,0

Loni v Mostě vyhrála trojkový handicap na 1400 metrů s ratingem o 1,5 kg nižším, než má teď. Většinou však běhá klasické sprinty, v nichž sbírá pravidelně umístění v trojkových a dvojkových handicapech. Na podzim byla prodána a změnila trenéra.

5 MATELLO(FR), 7 val, tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 60,0

Loni vyhrál menší dostih v Hoppegatenu na míli, jeho optimum je spíš 1400 metrů, ale před dvěma lety byl druhý v Gomba handicapu a čtvrtý ve Svatováclavské ceně, takže 1200 metrů by nemuselo být problém. Před měsícem zde bojoval o vítězství ve dvojkovém handicapu na míli a 2 kg přívažek by nemusel být problém.

6 GOGOKA(FR), 3 val j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 61,0

Loni se u nás uvedl vítězstvím v pardubické jedničce na 1100 metrů, kde porazil starší koně na čele s Gallanticusem a ukázal, jak dokáže být rychlý. Dobré bylo i následné vítězství v handicapu dvouletých ve Fontainebleau, za což dostal francouzský rating 35,5 kg. Jeho poslední horší výkon opět ve Francii jde na vrub příliš měkké půdě. Proti starším koním nastoupí s nejvyšší váhou a z vnějšího boxu, ale v malém poli to nemusí vadit.

Tipařův verdikt: Ve dvou letech ukázal GOGOKA třídu i rychlost, takže by mu měl dostih sednout. Díky tomu ale i jako tříletek ponese nejvyšší váhu. Jeho pozice favorita proto není tak jistá, jak naznačuje nízký sázkový kurz. Matello sice v posledních startech chodil míli, ale kdysi už sprint zvládnul a vypadá ve formě. Oproti minulému startu má lepší startovní číslo Yasánek. (Ondřej Blahník)

Tip: Gogoka – Yasánek - Matello 

 

14:30 - 4.dostih

Cena CPI Rezidence

R - handicap III.kat. - 4+ - 2200 m - 70 000 Kč

1 SAN CHAGALL(FR), 4 val, tr. Pavel Kašný, ž. Adam Florian 57,5

Na podzim lehce vyhrál čtyřkový handicap v Mostě na 2200 metrů. Ve dvou startech pod novým vedením se však moc neukázal, což bylo dáno i kratší distancí, ale paradoxně šel minule hůř na delší trati.

2 FROM THE STARS(FR), 4 val, tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 56,5

Ve dvou letech se ukazoval nadějně, ale po loňském špatném vstupu do sezóny se vrátil na dráhu až v srpnu. Získal několik umístění, ale bylo to na distancích do 2000 metrů. Minule v Mostě nosil vysokou váhu, ale na 1800 metrů šel ofenzivní taktikou a teď to na něj může být dlouhé.     

3 CULIHRACH(IRE), 7 val j, tr. Martina Havelková, ž. David Liška 63,5     

Má stejný rating, s nímž vyhrál na podzim dvojkový handicap na 1850 metrů v Pardubicích. Ani delší dostihy mu nedělají problém a naposledy byl v Mostě blízko Orleanovi a Maccaie.

4 MACCAIA(FR), 6 kl, tr. Jana Manová, am. Matyáš Luka 62,0

Loni v květnu a červnu vyhrála dva trojkové vytrvalecké handicapy, za což jí vyrostla handicapová známka, s níž si na podzim neporadila. Do sezóny vstoupila ve dvojkovém handicapu v Mostě, kde skončila těsně za Orleanem.

5 PLEIONE(IRE), 5 kl, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 62,0

V září vyhrála v Chuchli, kde má pozitivní bilanci, dvojkový handicap na 2400 metrů. Teď už má rating pod úrovní, s níž loni uspěla. V posledním dostihu v Mostě sice skončila za Orleanem, Maccaiou a Culihrachem, ale příliš vytočila oblouk a minulý týden se koně stáje ukazovali v dobré formě.

6 JOSH, 5 hř, tr. Ivana Pejšková, Petra Zedková 50,5     

Loni v červnu byl v Chuchli druhý za Maccaiou. Tehdy nesl o 4 kg míň, teď je to skoro 12 kg. To však odpovídá jeho posledním formám. Ani první sezónní start na tom nic nezměnil, když ve čtyřkovém handicapu skončil hluboko v poli poražených. Na začátku dostihu se dost pral s jezdcem a byl tak stažen na chvost pole.

7 LE CONQUERANT(FR), 7 val, tr. Radek Holčák, Sofie Kvízová 61,5         

Loni získal hattrick ve Slušovicích v menších dostizích a dobré bylo i třetí místo v tamní dvojce. To však vystřelilo jeho rating možná příliš vysoko, protože v úvodním startu sezóny v Chuchli na to nenavázal, když skončil 3 délky za Shuraykem. Prospěje mu však návrat na delší trať.

8 SHURAYK(FR), 4 val, tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 60,5

Do sezóny vstoupil výhrou v trojkovém handicapu na 1600 metrů, kde předvedl silný finiš ze zadní pozice. V dalším startu na 1800 metrů si však čelo dostihu nechal příliš utéct a stihl jen šestou příčku. Metry navíc by mu měly jistě prospět, v původu má dost vytrvalosti.

9 CACOPHONOUS(GB), 9 val s, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 59,5

Před lety se pohyboval v jedničkové společnosti, když nejlepší byl na supervytrvaleckých tratích. Ještě loni byl třetí v Karlovarské dvojnásobné míli, ale od té doby šel s formou dolů a letos se nechytil ani v pardubickém bumperu. Možná již na něj dolehl věk.

10 ORLEANO, 8 val, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Palík 57,5

Před třemi lety vyhrál Memoriál Josefa Dolejšího a Cenu prezidenta republiky. Ještě do sezóny 2022 vstoupil vítězně, ale pak šel s formou dolů a i loni podával matné výkony. V prvním letošním startu však šel opět s chutí a ve dvojkovém handicapu v Mostě po ofenzivní jízdě uhájil čtvrtou příčku před Maccaiou a Culihrachem.

Tipařův verdikt: Prodloužení distance jistě ocení Shurayk, který v kratších dostizích chodil zezadu a minule byl od špice hodně vzdálen. Kdysi jedničkový ORLEANO se však již hodně seběhal a minule šel po dlouhé době opět s chutí. Forma stáje a dobrá chuchelská bilance by mohly být výhodou pro Pleione, která by mohla jít nahoru oproti minulému startu. (Ondřej Blahník)

Tip: Orleano – Shurayk - Pleione

 

 

15:05 - 5.dostih

38. Memoriál JUDr. Otakara Frankenbergera

R - cena I.kat. - 3 - 2200 m - 150 000 Kč

1 PROMETHEUS(FR), 3 hř j, tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 58,0

Polobratr derby vítězky Queen Of Beaufay zahájil sezónu na této distanci v Lyonu, kde vybojoval blízké páté místo, po kterém získal slušný francouzský handicap 35,5 kg. Příliš mu přitom nesedl pomalejší úvod, když byl chtivější a vytrvalosti má v původu dost.

2 SAMBANY(GER), 3 hř j, tr. Radek Holčák, ž. Jaroslav Línek 58,0

Při vstupu do sezóny šel nahoru, přesto s dvojicí King Warrior – Pirlo výrazně prohrál. Prodloužení distance by mu mělo pomoct k dalšímu progresu, poprvé nastoupí s fixací jazyka.

3 CORSAIR(FR), 3 hř, tr. Tomáš Váňa, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Před rychlou matku absolvoval povedený debut na této distanci. Sice ho porazil Norridor, který navíc nosil vyšší hmotnost, ale měl by jít více nahoru. Minule totiž ztratil už při odskoku a přišel pěkným závěrem.

4 NIAMEY(GER), 3 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 56,5

První neděli vyhrála mezi debutanty, kteří toho ale následně mnoho nepředvedli. Tedy jí prověří silnější soupeři a distance vypadá na hraně.

5 CHEEKY BOY(FR), 3 hř s, tr. Michal Demo, ž. Michal Demo 58,0

V trialu na slovenskou VJC finišoval třetí, ale jeho tehdejší soupeři toho následně v klasice mnoho nepředvedli. Jeho projev i původ každopádně napovídají, že metry navíc ocení.

6 ROMARIO(IRE), 3 hř j, tr. Zdeněk Seménka, ž. Ján Havlík 58,0

Posledně jasně prohrál s trojicí nynějších soupeřů, když mu nejhorší z nich Sambany nadělil bezmála 7 délek. Přes dlouhý původ se nezdá, že by prodloužení distance mělo přinést změnu poměru sil.

7 KING WARRIOR(IRE), 3 hř, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 58,0

Při české premiéře zvítězil suverénně stylem start-cíl. Byl sice rozběhaný z Francie, ale druhý Pirlo nosil o 2,5 kg méně. Delší distance by neměla být problémem.

8 PIRLO(GER), 3 hř, tr. Pavel Tůma, ž. Martin Srnec 58,0

Dle původu je distance na hraně, nicméně minule naznačil, že jí zvládne. Každopádně náskok King Warriora začal stahovat až poté, co soupeř závěr vypustil. Jejich poměr sil by se tedy měnit neměl.

9 SQUARE GARIBALDI(FR), 3 hř, tr. Martina Havelková, ž. Jiří Palík 58,0

V Mostě na této distanci prohrál s dvojící Norridor – Corsair. Sice jde postupně nahoru, ale tady bude potřebovat výraznější progres. Navíc je dost exponovaný, když na start půjde po týdnu.

10 MR HAMMER(IRE), 3 hř s, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 58,0

Z této sestavy ukázal nejméně třídy. Naposled nesplnil roli favorita pětkového handicapu v Lysé, který ve svižném tempu odvodil a skončil čtvrtý.

11 KRASHA(FR)*, 3 kl, tr. Helena Vocásková, ž. David Liška 57,5

Ani ona posledně nesplnila roli favoritky ve slabším dostihu, když po startu byla v pomalém tempu chtivější. Je dcerou v derby druhé Krasavy, ale tři starší polosourozenci vůbec nevyběhli.

12 HIGHLAND SWEET(IRE), 3 hř j, tr. Miroslav Nieslanik, Sabina Mokrošová 58,0

V obou startech se sice neumístil, ale při debutu v Hoppegartenu jasně porazil Squere Garibaldiho. Ve druhém startu v Miláně šel nicméně spíše dolů.

13 NORRIDOR(POL), 3 hř j, tr. Helena Blažková, ž. Milan Zatloukal 58,0

V Mostě na této distanci překvapivě vyhrál před dvojicí nynějších soupeřů. Měl ale výhodu zimní přípravy ve Francii, kde ve dvou startech skončil s odstupem poslední.

Tipařův verdikt: Před třemi týdny na o 400 metrů kratší distanci zvítězil KING WARRIOR před Pirlem, přičemž jejich poměr sil se podle všeho měnit nebude. Jako hlavní vyzyvatel favorita vypadá ve Francii dobře rozběhaný Prometheus. Ostatní budou k boji o vítězství potřebovat výraznější progres. Nejlepší volbou z nich může být Cheeky Boy. (Jaroslav Fabris)

Tip: King Warrior – Prometheus - Pirlo

 

King Warrior při suverénní české premiéře, foto: Jana Syručková

 

15:45 - 6.dostih

103. Conseq Velká jarní cena

R - cena L - 3 klisny a hřebci - 1600 m - 550 000 Kč

1 BLACK GANGSTER(FR), 3 hř, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. David Liška 58,0

Ve Francii podává spolehlivé výkony a vlastní tam handicap 35 kg. Po změně trenéra absolvoval dva únorové starty v Cagnes-sur-Mer, kde dokonce porazil suveréna slovenské VJC Gabona, ale ten tehdy neměl mnoho prostoru.

2 WELCOME CHARLY(FR), 3 hř j tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Petr Foret 58,0

Čeká ho premiéra pod novým vedením, když byl za 32.280 euro zakoupen po třetím místě v dubnové prodejce v Deauville. Na 1900 metrů šel sice zezadu, ale byl chtivější, přičemž také předchozí starty a původ napovídají, že míle mu bude sedět. Z této sestavy vlastní nejvyšší francouzský handicap 37 kg.

3 SHOWPOWER(GB), 3 hř j tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 58,0

Francouzským handicapem 36 kg z pětice svěřenců Ingrid Janáčkové Koplíkové nijak nevyčnívá, ale v obou českých startech působivě zvítězil. V trialu přitom neměl ideální průběh, když po pomalejším startu útočil z konce pole. V sedle bude stájová jednička.

4 CRESCENDU, 3 hř, tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 58,0

Postupně jde nahoru. V trialu skončil třetí, ale dlouhých 9 délek za Showpowerem, který navíc nosil o 2 kg více. Bez dalšího progresu zřejmě nedosáhne ani na tabuli.

5 MAXMILIÁN, 3 hř, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 58,0

V Pražském zimním favoritovi působivě zvítězil pře Zabyakem. Při letošní premiéře vyloženě nezklamal, ale přeci jen na své přemožitele ztrácel výrazně a zkrácení distance mu nepomůže.

6 AARON, 3 hř b, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 58,0

Z této sestavy ukázal jednoznačně nejméně. Jediná umístění získal ve Fitmin Cupu, aktuální sezónu zahájil jedenáctým místem ve trojce. Poprvé nastoupí s beránky.

7 SAN SEBASTIAN(FR), 3 hř, tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 58,0

Letos jako jediný nestartoval, nicméně hned při debutu vyhrál Gerschův memoriál. V CZF se Showpowerem jasně prohrál, k čemuž ale přispěla i mostecká dráha. Původ má pozdní a delší, takže letos by měl ukázat více.

8 MORALISTE(FR), 3 hř, tr. Miroslav Nielanik, Sabina Mokrošová 58,0

Patří mezi širší špičku, ale na nejlepší mu pravidelně něco schází. V trialu skončil čtvrtý o 1 a ½ délky za Crescendem. Minulý týden naznačil, že forma stáje jde nahoru.

9 ZABYAK(FR), 3 hř j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Jaroslav Línek 58,0

V říjnu působivě vyhrál mezi nezvítězivšími v Mostě, ale v dalších startech na to nenavázal. V Cagnes-sur-Mer v obou startech neuspěl, byť poprvé byla distance příliš dlouhá a podruhé mu nemusela sednout měkká dráha. Každopádně francouzský handicap mu klesl na 32 kg.

10 SUN PROJECT(FR), 3 hř j, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Milan Zatloukal 58,0

Česká ho premiéra pod novým vedením, když po čtvrtém místě v březnové prodejce v Chantilly byl zakoupen za 32.522 euro. Ve Francii vlastní handicap 34 kg, když ho limituje jeho chtivost. V předposledním startu se hnal na špici, posledně to bylo v zadní části pole ještě horší.

Tipařův verdikt: Dle francouzských handicapů k sobě svěřenci Ingrid Janáčkové Koplíkové nemají daleko, ale SHOWPOWER už své schopnosti ukázal i v Česku a v sedle má stájovou jedničku. Z jeho tréninkových kolegů nejlépe vypadá Welcome Charly, vpředu by neměl chybět ani spolehlivý Black Gangster. Z ostatních vypadá nejlépe sezónu zahajující San Sebastian, i když více by měl ukázat na delších distancích. (Jaroslav Fabris)

Tip: Showpower – Welcome Charly – San Sebastian

 

16:20 - 7.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 70 000 Kč

1 SILVER TRIGGER(FR), 7 hř bj, tr. Michal Kalčík, ž. Adam Florian 62,0

Před třemi týdny tu přišel o lepší peníze na posledních cvalových skocích. Mírné zkrácení distance by mu mělo hrát do karet a v handicapu už je poměrně nízko.

2 DARTMOOR, 5 val, tr. Jaroslav Jelen, am. Matyáš Luka 59,0

Na kontě má pouhé dva starty, když po triumfu v pardubickém bumperu uzavřel doběh v St Leger 2022. Tady se ukáže po téměř dvouleté pauze a na krátké distanci nejspíš jde o zahřívací start.

3 ARDLUASA(IRE), 5 val, tr. Pavel Kašný, ž. Jaroslav Línek 59,0

Při první chuchelské neděli překvapivě bojoval o vítězství, v dalším startu na to ale nenavázal. Na Silver Triggera tehdy ztratil asi 3 délky a tady se mezi nimi nic výrazného nemění.

4 TOP GUN(GER), 8 val, tr. Jiří Brož, ž. Ján Havlík 54,5

Vloni zvítězil stylem start-cíl na dvou kilometrech, pak ale běhal kratší distance. Sezónu zahájil v Mostě, když na 1400 m šel aktivně a v závěru mu došly síly.

5 ALAMAG(GB), 5 val, tr. Jaroslav Drlík, žk. Natálie Flenerová 57,0 - NESTARTUJE

Ve dvou letech pátý v Karpatské ceně a jako tříletý se ukázal na startu jen jednou. Tady se ukáže po více jak dvouleté pauze a koně trenéra většinou přípravný start potřebují.

6 BUNDESKANZLER(IRE), 5 val, tr. Jiří Brož, žk. Tomáš Roman 58,0

Do sezóny tu vstoupil na této trati o kategorii výš, když u distance vypadal jako vítěz. Asi by mu lépe sedělo o pár set metrů méně, s touto formou ale může pomýšlet vysoko.

7 CERCA TROVA(FR), 4 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,0

Na první start šla stylem start-cíl, v Mostě naposledy z konce pole, výsledek byl ale podobný. Oproti těmto startům tady nemá hlášená stínidla, tato změna ale musí přinést výrazný progres.

8 TOBRUK, 6 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 58,0 - NESTARTUJE

Vloni dvakrát v Praze na této distanci zvítězil a následně si poradil i se zvýšenou známkou. Na úvod sezóny v Mostě zkraje tempo nestíhal a návrat na centrální dráhu by měl ocenit.

9 JACK TCHEQUE, 4 val, tr. Štěpánka Myšková, ž. Petr Foret 56,5

Při prvním letošním startu se ukázal pod novým vedením a při handicapové premiéře zvítězil bez problémů stylem start-cíl. Měl by mít ještě rezervy a dalším triumfem by nepřekvapil.

Tipařův verdikt: Při své sezónní i handicapové premiéře zvítězil JACK TCHEQUE jistě, a i když tady jde o kategorii výš, soupeři se zas tak silní nesešli. Největší nebezpečím by pro něj měli být Bundeskanzler a Torbruk. (Ferdinand Minařík)

Tip: Jack Tcheque – Bundeskanzler – Tobruk

 

16:50 - 8.dostih

Cena CPI Hotels

R – handicap V.kat. - 3+ - 1600 m - 30 000 Kč

1 VADEMILLA, 6 kl, tr. František Mourek, am. Klára Chrbolková 51,5     

Vloni se jí povedl jediný start, když na konci sezóny na měkčí půdě byla druhá. Při prvním letošním startu ztratila na tehdy druhou Carrot asi 7 délek a váhově je na tom tady hůře.

2 CARROT, 4 kl, tr. Michal Kalčík, žk. Eliška Janderová 58,0          

Na první letošní start druhá před trojicí nynějších soupeřů. Díky úlevě jezdkyně tady opět vychází nejlépe a měla by mířit vysoko.

3 VALENCIA ROSE, 4 kl, tr. Michal Kalčík, žk. Natálie Flenerová 52,0        

Ze čtyř dosavadních startů se jí nejvíce povedl ten v Pardubicích, pak ale v Chuchli shodila jezdkyni v padocku a sezónu ukončila. První letošní start nebyl až tak špatný, výrazné zkrácení distance ale jako plus nevypadá.

4 MEIA, 4 kl, tr. Martin Pišl, am. Eliška Fialková 52,0       

V dosavadních sedmi životních startech mnoho nepředvedla, i když zkusila různé distance. Pokud by si vzpomněla na předposlední formu, nemusí být bez šance, většina soupeřů už je ale rozběhaná.

5 LUIS STORMEN(FR), 5 val, tr. Martin Pišl, Michaela Jakábová 55,0       

Vloni v pěti startech bez dotace a ani úvod nové sezóny nepřinesl změnu k lepšímu, když se neodlepil z konce pole. I tady bude každý poražený soupeř úspěchem.

6 REGGIEMI, 3 kl, tr. Radim Bodlák, Anežka Grebeníčková 56,5

Jako dvouletá mnoho neukázala, při prvním letošním startu v Brně by nejspíš zvítězila, kdyby lépe vytočila poslední oblouk. Zkrácení distance vypadá jako plus a musí se s ní počítat.

7 ANHOR(GER), 9 val, tr. Allan Petrlík, žk. Jan Kovář 58,0             

Při prvním letošním startu si na špici příliš klidu neužil, přesto na dotaci stačil. To by mohl zvládnout i tady, nedávné přemožitelky Carrot a Maydalena tu váhově vycházejí lépe.

8 SWEET FRANCISKA, 4 kl, tr. Karel Dobrovolný, Karolína Hrošková 54,5              

Vloni ve čtyřech startech bez vydělané dotace. Většina soupeřů už je rozběhaná, takže tady se nejspíš její konto navyšovat nebude.

9 MAIRON(GER), 5 val, tr. Pavel Hlavatý, žk. Tomáš Roman 53,0              

Před třemi týdny ho tu sice většina nynějších soupeřů porazila, na protilehlé straně ho tehdy ale zbrzdila padající jezdkyně. S nejzkušenějším jezdcem v poli ho tak nelze podceňovat.

10 NOTEX, 5 hř, tr. Jozef Franko, žk. Hana Minaříková 52,0         

V tomto dostihu zahajoval i loňskou sezónu a porazil dva soupeře, což byl zatím jeho největší úspěch. V sedle s debutující jezdkyní na to nebude snadné zopakovat.

11 MAYDALENA, 4 kl bj, tr. Václav Hulínský, žk. Anna Lebdušková 52,5

Vloni v podobném handicapu zvítězila, pak už se jí ale tolik nedařilo. Start do nové sezóny neměla špatný, Carrot jí tehdy ale porazila o ¾ délky a váhově je na tom tady lépe.

Tipařův verdikt: Několik koní už se tu potkalo před třemi týdny na trochu delší distanci a tehdy druhá CARROT tu díky úlevě vychází opět nejlépe. Zajímavý může být Mairon, kterého tehdy zbrzdila padající jezdkyně, což ho stálo dost délek. Z ostatních vypadá jako soupeř Reggiemi. (Ferdinand Minařík)

Tip: Carrot – Reggiemi  - Mairon

 

STARTOVNÍ LISTINY