Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 12. 7.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 12. 7.

Rozbory dostihů na pátek 12. července ve Velké Chuchli, kde je vrcholem dvouletým koním vyhrazená Simsonova cena.

 

16:00 - 1.dostih - CENA SÁZEK BETINO

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 JOHANNES KEPLER(GB), 11 žk. Alena Plimlová 56,0 – V letošních dvou startech se mu zatím nedařilo. Ve svém věku bude nejspíš potřebovat ještě nějaké to kilo dolů.

2 TOP GUN(GER), 3 ž. Jiří Palík 55,0 – Při handicapové premiéře v dubnu v roli favorita třetí. Jeho projev byl ještě trochu zelený a menší pauza mu mohla přijít vhod.

3 MARILYN DANCER, 6 ž. Jiřina Andrésová 48,0 – Klisna se zajímavým původem se chytla na konci loňské sezóny. Od té doby se ale na dráze neukázala a do sezóny vstupuje celých 9 kg proti handicapu.

4 STUHNA(FR), 5 ž. Martina Havelková 57,5 – Na vítězství čeká, od loňského podzimu ale několikrát získala dotaci o kategorii výš. Posledně po aktivním průběhu osmá v silně obsazeném handicapu.

5 POWER ANGEL(IRE), 3 ž. Vendula Korečková 57,0 – Na kratší distanci zvítězil začátkem června proti vrstevníkům, následně ve Varech proti zkušenějším sprinterům stačil na čtvrté peníze. Metry navíc mu můžou prospět.

6 RABBIT WIN(IRE), 4 Simona Laubeová 56,5 – Na závěr sezóny zvítězila na této distanci v žákovském dostihu. Naposledy v Mostě nebyla moc vidět, jednalo se ale o poměrně těžký handicap.

7 STREET SINGER(GB), 5 b ž. Jan Verner 54,0 – Ve 23 startech stále nezvítězivší, dotace ale získává pravidelně. Nebyl od ní příliš vzdálen ani minule ve Varech, kde šel na příliš krátké distanci.

8 LABOND, 8 ž. Petr Foret 58,0 – Vloni triumfoval dvakrát v žákovských dostizích o kategorii níž. Tady teprve zahajuje sezónu, a i když po pauze zaběhnout umí, soupeři jsou přece jen silnější.

9 FABRYAN, 6 Adam Florian 61,5 – Po návratu z překážek zvítězil na úvod sezóny na domácí dráze v Lysé. Ani další dva starty nebyly špatné, optimálně by ale potřeboval měkčí dráhu.

10 MAINE D`ANGE(IRE), 4 Michal Demo 55,5 – Z této distance jsou její dva loňské triumfy. Špatné nebylo ani její poslední běhání ve Varech, kde v cílové rovině vypadala poněkud dezorientovaně.

11 CONNOR MACLEOD(GB), 3 j ž. David Liška 58,0 – V EBF dostihu o Derby dni předvedl oproti debutu slušný progres. Pokud na to naváže, neměl by se ztratit ani při handicapové premiéře.

12 AZTEKA, 3 Michal Hrouda 58,0 – Při třetím životním startu vybojovala vítězství na míli ve Varech. Metry navíc by neměly být problémem, Power Angel už jí ale dokázal porazit a v červnu nosil vyšší váhu.

Tipařův verdikt: Nejprogresivnější profil tu má Azteka, přidat další triumf ale nebude snadné. Power Angel jí dokázal v červnu porazit, a i když už měl tehdy o dost více zkušeností, tentokrát bude výhodněji zatížen. Dalším ještě nepříliš prověřeným tříletkem na startu je Connor Macleodd. (fm)

Tip: Power Angel – Azteka – Connor Macleodd

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:30 - 2.dostih - CENA SPOLEČNOSTI TOTO CZ, a. s.

R - handicap V.kat. - 3+ - 1600 m - 20 000 Kč

1 HANAHA INTHEJUNGLE(IRE), 3 ž. Martina Havelková 56,0 – Naposledy v Brně měla problémy s točením. I předtím se ale prezentovala chtivým projevem a prodloužení distance je otazníkem. Tentokrát nemá hlášené obvyklé beránky.

2 AIDO(POL), 5 ž. Jan Verner 55,0 – Stále nezvítězivší, i když v pěti letech toho tolik naběháno nemá. Po dlouhé době nežádá o poslední startovní číslo a měl by vrátit nedávnou porážku Candle in the Wind.

3 LA SARENNE(FR), 5 Lucie Fialová 52,5 – Loňský podzim jí vyšel na výbornou, letos se ale nemůže chytit. Na tratích okolo míle se jí předtím nedařilo, takže tady to na obrat nevypadá.

4 GOLDENTON, 3 Nikola Petrlík 60,0 – Doposud poměrně ambiciózně menežovaný, zvítězil ale jen v Kolesách. Návrat do klidnějších vod a zkrácení distance by měl ocenit. Rovněž stáj se začíná chytat.

5 DARK ALIGHIERI, 4 žk. Alena Plimlová 53,0 – Po změně trenéra se jí nedařilo. Naposledy ale zaběhla překvapivě dobře o kategorii výš ve Varech. Pokud na to naváže, může pomýšlet na dotaci.

6 BOUŘKA, 8 Michal Hrouda 60,0 – Před týdnem se jí na slušovickém kilometru nedařilo. Přechod na míli nemusí být až tak odvážný, jak na první pohled vypadá. Vloni v létě získala několik umístění na 1400 metrů.

7 OTHELLO, 4 ž. Kateřina Hlubučková 56,5 – Zatím byl směřován spíš na tratě okolo dvou kilometrů. Ve Varech jako mírný favorit dostih odvodil, takže míle by mu mohla být bližší.

8 WINNER STARS, 8 ž. David Liška 59,5 – Dříve býval známý svou koncovkou, od loňské sezóny se mu ale vůbec nedaří. Ani tady asi moc příznivců nenajde.

9 CANDLE IN THE WIND, 7 Eva Buriánková, Mgr. 59,0 – Běhá hlavně žákovské dostihy, kde pravidelně sbírá dotace. Minule měla v sedle silného jezdce a zvítězila, tady to bude mít složitější.

10 WARSPITE(IRE), 4 ž. Pavlína Filipová 52,5 – Jistý potenciál má, což dokázal v posledních dvou startech. Obvykle ale útočí z konce pole, takže zkrácení distance jako plus nevypadá.

11 KATRYEN, 6 žk. Irena Štěrbová 56,5 – Běhá spíše sprinty, takže míle je otazníkem. Poslední představení ve Varech ale nebylo tak špatné a v této kategorii se objevuje poprvé v kariéře.

12 NUTEKI, 3 Adam Florian 55,0 – Ve čtyřech dosavadních startech zatím mnoho neukázala. Při handicapovém debutu jí těžko zařazovat, tak jako minule by ale měla porazit Roxette.

13 LAKAR, 9 bj am. Michaela Kacerová 57,0 – V Mostě zvítězil v poměrně slabě obsazeném amatérském dostihu. Následně ve Varech podlehl několika dnešním soupeřům a míle mu byla vždy dlouhá.

14 ROXETTE, 3 ž. Jiří Chaloupka 58,5 – Podobný případ jako Nuteki. Za tou ale naposledy zaostala a teď ponese vyšší váhu.

15 LEVANDULE, 3 j ž. Jiřina Andrésová 58,0 – Její poslední forma vypadá poměrně hodnotně. Za to byla ale i ohodnocena v handicapu a oproti tomuto startu půjde z opačného konce startovních boxů.

Tipařův verdikt: V poli plném otazníků není snadné vybírat. GOLDENTON zahájil sezónu v hodnotném derby trialu ve Varech, kde krátce po startu zakopl o jednoho ze soupeřů. Tato forma by tu asi na vítězství mohla stačit, navíc, když kratší trať by mu mohla pasovat lépe. Z ostatních mu můžou největšími soupeři být Aido nebo Othello. (fm)

Tip: Goldenton – Othello – Aido

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

17:00 - 3.dostih - CENA FONTANA WATERCOOLERS

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 TROPICAL BOND, 8 b am. Michaela Kacerová 70,5 – Letos pravidelně boduje mezi elitou. Poslední start byl slabší, ale nesedla mu měkčí dráha, která tentokrát bude rychlejší. Váha sice vypadá hrozivě, ovšem loni ukázal, že to nemusí být nepřekonatelný problém. 

2 DUDLIK(GB), 6 s Adam Florian 58,0 – V posledních dvou sezónách absolvoval pouze dva negativní starty. Minule v závěru vycouval z podstatného dění a musel by se hodně zlepšit, aby se chytil.

3 GOLD HAVANAH(IRE), 4 Michal Hrouda 62,0 – Distance by jí měla sedět lépe než posledně, když nejlepší formu vyběhla na míli v Brně a má kratší původ. Letošní starty o její aktuální formě mnoho neprozrazují, ale i vzhledem k realizačnímu týmu zasluhuje respekt.

4 OPINION MAKER(IRE), 5 j ž. Jiřina Andrésová 49,0 – V Itálii vyhrál Listed a slušně běhal i ve Francii. Letos po pauze a změně trenéra dvakrát skončil mezi poraženými v cenách na distancích 2400 a 1200 metrů. Míle vypadá ideálně, ale lepší bude počkat, jak se zařadí do handicapu. 

5 WINGET, 5 ž. Pavlína Filipová 59,0 – Posledně jistě zvítězil ve Varech. Dostal se tak sice na životní maximum, ale přestože už je pětiletý, mnoho toho nenaběhal a může mít ještě rezervy.

6 SURIKATA, 6 žk. Taťána Mášová 54,0 – Vstup do sezóny byl dobrý, přestože nastupovala proti rozběhaným soupeřům. Teď jde sice o kategorii výše, ale loni v podobných dostizích sbírala dotace.

7 ANJELLICO, 3 ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Původ má sice dlouhý, ale letos se chytil až při návratu na míli. Tehdy skončil za dvojicí kvalitních soupeřů, ovšem za ním zase tolik kvality nezůstalo. V handicapu se představí poprvé.

8 TIGGY BLUE, 7 ž. Martina Havelková 56,5 – Na vítězství už čeká delší dobu, ale většinou neschází mezi nejlepšími. Minule na „čtrnáctce“ z konce pole finišoval na blízkém třetím místě a míle mu je bližší.

9 WICKER STONE(IRE), 8 ž. Kateřina Hlubučková 55,0 – Před sezónou změnil trenéra a vrátil se na roviny. Letos startoval pouze v cenách, a i když si nevedl úplně špatně, na někdejší formy nenavázal. Minule prohrál s Anjellicem a znovu vychází hůře.

10 ČAMILLA, 6 s ž. Jan Verner 60,0 – I když často startuje na menších drahách, poslední chuchelský start v těžkém handicapu nebyl špatný. Navíc byla rychle na nohách a ještě na distanci hájila druhé místo, takže o 200 metrů kratší distance vypadá jako plus. Na start ale půjde po šesti dnech.

11 POPOCATEPETL, 4 s ž. David Liška 56,0 – Posledně mu nesedlo výrazné prodloužení distance, když byl po startu chtivější. Tohle mu bude bližší, ale je otázkou, nakolik se na jeho suverénním vítězství zkraje června podepsalo, že měl suverénně nejlepšího jezdce v poli.

Tipařův verdikt: Zajímavým jménem je bezpochyby na jedničkové scéně úspěšně etablovaný Tropical Bond. Sice ponese vysokou hmotnost, ale na rychlé dráze ho moc soupeřů chytit nemusí. O dobrou formu se může opřít Winget, jehož poslední start napovídá, že ještě může mít rezervy. Déle už čeká na vítězství TIGGY BLUE, ovšem posledně k němu nebyl daleko na „čtrnáctce“ a míle mu sedne lépe. Tady má tedy dobrou šanci, aby čekání na plný zásah ukončil. (jf)

Tip: Tiggy Blue – Winget – Tropical Bond

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

17:30 - 4.dostih - Cena České pojišťovny

R - handicap II.kat. - 3+ - 1400 m - 90 000 Kč

1 SPEED MACHINE(IRE), 7 j ž. Martina Havelková 51,0 – Minule z toho ve Varech vycouval. Před tím to ale tak hrozné nebylo. Handicap mu klesá, ale schází mu jiskra.

2 MANOAMANO(FR), 3 j ž. Jan Rája 61,5 – Druhý z Ceny zimního favorita i Memoriálu prof. Václava Michala sice ve Velké jarní neuspěl, na kratších tratích v Drážďanech si ale vedl slušně. Minule to „narychlen“ blinkers odtáhnul, nyní startuje opět bez nich, což je lepší varianta. Váhu má sice vyšší, ale formu stále drží.

3 MANOLLA, 6 Michal Hrouda 55,0 – Typická sprinterka, pro níž byla míle ve společnosti předních klisen moc dlouhá. 1400 metrů je lepší, ideální by to bylo ještě kratší.

4 THAILAND(GER), 7 b ž. David Liška 62,5 – Za jisté mostecké vítězství mu rating poskočil nahoru. Minule ve Varech ukázal, že se s ním dokáže vyrovnat. Běhal ale především na míli a na této distanci uspěl naposledy jako tříletý.

5 CORSTON(IRE), 3 ž. Radek Koplík 57,0 – Mezi špičkou tříletých na vytrvalecké trati neuspěl. Z lotu nezvítězivších se mezi vrstevníky vymanil v maidnu na 1800 metrů, když splnit roli favorita pro něj nebylo tak jednoduché. Mateřská americká strana má v sobě dostatek rychlosti, ale přeci jen je synem derby vítěze Camelota.

6 FACTS AND FIGURES(IRE), 6 j ž. Jiří Palík 61,5 – Minule to zkoušel defenzivní taktikou, navíc na měkké dráze mu to taky nikdy moc nešlo. Návrat na kratší distanci na rychlejší dráze je pro něj plusem.

7 HAVEYOUEVERSEEN(FR), 3 ž. Vendula Korečková 53,0 – Minule jí moc nevyhovovalo zpomalení v problematickém karlovarském oblouku, přesto by tu musela ukázat víc. Nízká váha jí ale zcela neodepisuje.

8 ORSSIO(FR), 5 s ž. Petr Foret 60,0 – Minule vyhrál s přehledem start-cíl na míli ve Varech. Zvládnul i klasické sprinty, takže by mu 1400 metrů nemělo dělat problém.

9 GOLD OF GIBRALTAR(GER), 6 ž. Kateřina Hlubučková 48,0 – Ve Varech, kde nosil vysokou váhu, nebyl zas tak daleko od vítěze. V Chuchli na 1400 metrů letos dvakrát zaběhl, jeho rating byl ale tehdy o něco níž. Navíc je tu o 1,5 kg nevyvážen.

10 LET FIRE(FR), 4 ž. Jiřina Andrésová 61,5 – Podobný handicap tu vyhrál při vstupu do sezóny, kdy měl rating o 2,5 kg nižší. S touto známkou ale nešel špatně v Mostě a v na chuchelské dráze dokáže líp uplatnit svůj finiš.

11 WLASTINA(GB), 4 Adam Florian 55,0 – V Chuchli vyhrála dvakrát na 1200 metrů. Původ má ale o něco delší. Minule ve Varech ze široka vytočila problémový oblouk, v rovině ale byla ve hře. 1400 metrů jí problém dělat nebude a tady má šanci na reparát.

12 ASTORIA(FR), 3 ž. Jan Verner 58,0 – Pro druhou z Jarní ceny klisen a vítězku Memoriálu Rudolfa Deyla předzkouška Oaks nedopadla dobře, návrat na kratší trať by jí měl ale pomoci. Aktuální forma je trochu otazníkem, ale před dvěma týdny ve Varech podobný handicap vyhrála pátá z Jarní ceny klisen Olinka, takže jí tu nelze podceňovat.

Tipařův verdikt: Tento hlavní handicap dne je otevřenou záležitostí. Zajímaví jsou tříletí, kteří uspěli mezi špičkou ročníku. Manoamano dokázal slušně zaběhnout v Drážďanech, tady se bude muset vypořádat s vysokou váhou. Astoria se vrací na svou distanci, poslední forma ale přeci budí určité rozpaky. Ze starších je stálicí Orssio, Let Fire přijde vhod delší chuchelská rovina. WLASTINA sice ve Varech nenaplnila mé očekávání, ale její výkon byl ovlivněn situací v problematickém oblouku. Zkusím jí tedy dát druhou šanci. (ob)

Tip: Wlastina – Manoamano – Let Fire

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

 

18:00 - 5.dostih - SIMSONOVA CENA

R - cena II.kat. - 2 - 1200 m - 100 000 Kč

1 NA KONCI DUHY, 2 ž. Kateřina Hlubučková 55,5 – Při debutu předposlední trochu dále od nejlepších. Měla by se zlepšit. Start v nohách je plusem. Na dotaci ale asi ani tentokrát nedosáhne. Do budoucna bude asi lepší na delší distance.

2 PARTY STAR(IRE), 2 ž. Bauyrzhan Murzabayev 55,5 – Narozena koncem března. Zakoupena na dražbě Osarus za 14 000 euro. S distancí by si měla poradit, ale do budoucna bude asi preferovat pár metrů navíc. Díky realizačnímu týmu je s ní třeba počítat již při debutu a dotaci by získat mohla.

3 PLANTEUR`S WHISKEY(FR), 2 ž. Jiří Palík 56,5 – Narozen již v lednu. První potomek matky, která neběhala. Zakoupen za 3000 euro na dražbě Arqana. Ziskem dotace by v této konkurenci překvapil.

4 ANIELA(IRE), 2 ž. David Liška 55,5 – Zakoupena za 8000 euro v Irsku. Narozena až 30. dubna. Raný a rychlý původ. Dva sourozenci dosáhli ratingu přes 90 liber. Matka vyhrála na 1000 metrů jako dvouletá v dubnu. Hned při debutu je s ní třeba počítat a dotaci by získat měla.

5 SHENAH(IRE), 2 ž. Martina Havelková 55,5 – Raný a rychlý původ. Při debutu aktivní a nakonec získala čtvrté místo. Distance jí sedne. Dotaci by měla získat i tentokrát, ale pár lepších soupeřů se určitě najde.

6 RABBIT BREATH(GB), 2 Nikola Petrlík 56,0 – Distance jí sedne. Na Achird ztrácela poměrně dost a pořadí s ní by rozhodně otočit neměla. Vypadá na boj o konec tabule.

7 ACHIRD(IRE), 2 ž. Jan Rája 58,0 – Zvítězila hned při debutu, ale bylo to jen proti třem soupeřům, takže kvalita tohoto výkonu se těžko posuzuje. Přesto kandidátka na příčky nejvyšší.

8 MILUŠKA EX MEGGLE, 2 ž. Jan Verner 57,0 – Vyhrála dostih pro české odchovance. Kvalita soupeřů zřejmě nebyla nijak závratná. Dotaci by získat mohla, ale spíše nižší.

9 BARTHESA(IRE), 2 ž. Tomáš Lukášek 58,0 – Vyhrála zřejmě nejlépe obsazený dostih pro dvouleté, co se zatím letos u nás odběhl. Ambra, která na ní ztrácela cca 4 délky, následně jistě vyhrála v Lysé. Favoritka dostihu.

Tipařův verdikt: Favoritkou je BARTHESA. Vyhrála kvalitní dostih a realizační tým má dvouleté dost nachystané. Distance jí sedne. Za ní je situace dost otevřená. Je zde několik zajímavých debutantů a vítězky dalších dvou dostihů pro dvouleté. Start v nohách by měl být znát, takže dále vychází Achird. O další pozice by se mohla poprat dvojice trenéra Luky, tedy Party Star a Aniela, a Miluška. Podcenit nelze ani Shenah, která by do boje o dotované příčky měla též zasáhnout. (tj)

Tip: Barthesa – Achird – Aniela

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

18:30 - 6.dostih - CENA WWW.VELKA-CHUCHLE.CZ

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 POULINE, 8 ž. Petr Foret 56,0 – Do sezóny vstoupila teprve před dvěma týdny a pod novou trenérkou. Skončila mezi poraženými, a i když jí distance tentokrát sedne lépe, reparát bude složitý.

2 CHICA QUERIDA(IRE), 5 b am. Michaela Kacerová 56,5 – Před týdnem v amatérce v Lysé mnoho neztrácela. V Chuchli je na ní letos na této distanci spoleh, takže míří za dotací.

3 DEREQUINTA(IRE), 3 ž. Martina Havelková 60,5 – Při vstupu do handicapu vyhrála o kategorii níž. Jako tříletá klisna, která nemá mnoho zkušeností, progresem nepřekvapí.

4 TWINKY, 8 s Michal Hrouda 54,0 – Jeho handicap se blíží známce, s níž v září v podobném dostihu zvítězil. Před měsícem skončil ve Varech blízko pátý. Měl by být tedy znovu ve hře.

5 IBAR, 9 b ž. Jiřina Andrésová 50,0 – Květnová forma není špatná, když na vítěznou Derequintu ztrácel zhruba 3 a ½ délky a jeho váhová výhoda vzrůstá o 8 kg. V posledních třech sezónách se ale nedostal přes čtvrté místo.

6 WHISKEY JUNGLE(IRE), 3 ž. Jiří Palík 55,5 – Dvě letošní formy z bratislavských handicapů nezaujmou, ale při obou startech měl výraznou přesváhu. Tady ho čeká premiéra v Chuchli a po změně trenéra.

7 DODYBUD(IRE), 10 am. Lenka Rájová 60,0 – Už se seběhal pod známku, s níž získal poslední vítězství. Letos sice startoval na delších distancích, ale loni na „dvanáctce“ podal několik dobrých výkonů.

8 LA VIDA(GER), 3 ž. Jan Verner 59,0 – Z této sestavy má nejméně zkušeností a v handicapu se představí poprvé. Při startech na míli jí v závěru pravidelně docházely síly, takže sprint může být pro dceru výborného Overdose to pravé.

9 COOL WHISKEY(IRE), 10 ž. David Liška 58,5 – Letošními výsledky neoslní. V Drážďanech byl ale hodně aktivní, zatímco posledně hůře odskočil a na konci pole puloval. Tohle ovšem může být příliš krátké.

10 SORAHHO, 7 b žk. Zuzana Míčová 55,0 – Minule měl ideální průběh, přesto prodloužil sérii negativních startů. Bude lepší počkat, až se chytí.

Tipařův verdikt: Tříletá Derequinta minule vyhrála na této distanci o kategorii níž a i tentokrát zřejmě najde dost příznivců. Lepší volbou ale může být její vrstevnice LA VIDA. Ta dosud startovala na delších distancích, na nichž jí v závěru docházely síly. Při prvním sprinterském startu tedy může ukázat, že toho umí více. Ze starších koní vypadá jako nejjistější volba Twinky. (jf)

Tip: La Vida – Derequinta – Twinky

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

19:00 - 7.dostih - CENA WWW.DOSTIHOVESAZKY.CZ

R - handicap III.kat. - 3+ - 2600 m - 60 000 Kč

1 MIKE OF JAPE, 3 ž. David Liška 60,0 – Prodloužení distance by nemusel být problém. Handicapově je ale docela vysoko a nevypadá, že by měl velké rezervy. Dotaci by získat měl, ale pár lepších soupeřů se asi najde.

2 NAEX(IRE), 4 ž. Bauyrzhan Murzabayev 58,5 – Po prvních nevydařených startech se trochu zlepšil, takže by ještě mohl mít prostor k progresu, ale nezdá se, že by to mělo být na této distanci. Matka běhala sprinty stejně jako mateřský otec a otec byl nejlepší na míli. Jediný startující sourozenec též běhal 1200 metrů.

3 IRISH HIT(IRE), 4 ž. Martina Havelková 54,5 – Jeho handicap již dlouho klesá, ale stále se nemůže chytit. Dle původu by mu prodloužení distance nemělo pomoct, takže zisk dotace bude opět složitý.

4 WANIKORO, 6 Adam Florian 58,0 – Její handicap se blíží životnímu maximu, ale má dobrou formu. Distance jí sedne a kvalitní jezdec má 1,5 kg úlevu, takže by mohla mířit vysoko a klidně i bojovat o příčky nejvyšší.

5 LOOP LOVE(GB), 7 j ž. Kateřina Hlubučková 52,0 – Její handicap poslední dobou klesá, ale to i výkony. S distancí by problém mít neměla. Nižší dotaci by získat mohla.

6 BE MAN(FR), 3 ž. Jan Verner 58,5 – Zatím absolvoval jen dva starty a vypadá, že má prostor k dalšímu progresu. Prodloužení distance bude spíše plusem. V posledním startu za ním zůstalo několik slušných koní, kterým potom šel handicap nahoru. Favorit dostihu.

7 NOBLE FOX(FR), 10 ž. Jiřina Andrésová 54,5 – Vypadá to, že po posledním vítězství je na známce, se kterou nemůže atakovat nejvyšší příčky. Na nižší dotace by ale stačit mohl stejně jako v posledních dvou startech.

8 KERABUSH(IRE), 5 j ž. Jan Rája 63,0 – Za poslední běhání dostal slušný přídavek, se kterým se bude těžko vyrovnávat. Navíc 63 kg na této distanci se již poměrně pronese. Bude mít zřejmě problém chytit i nižší dotované příčky.

Tipařův verdikt: Favoritem je BE MAN, který má prostor k progresu a forma z posledního dostihu se ukázala jako velmi dobrá. Prodloužení distance by navíc mělo být plusem. Kandidátkou na další příčku je Wanikoro, která má formu, distance jí sedne a kvalitní jezdec má úlevu. Dále vychází další tříletek Mike of Jape a Noble Fox. (tj)

Tip: Be Man – Wanikoro – Mike of Jape

SÁZKOVÁ NABÍDKA