Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 12. 9.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 12. 9.

Rozbory dostihů na neděli 12. září ve Velké Chuchli, kde je mezi osmičkou dostihů vrcholem proutěnkářský Zlatý pohár EŽ Praha.

 

14:00 - 1.dostih

CENA SPOLEČNOSTI SIGNALBAU a. s.

R - cena III.kat. - 2 - 1200 m - 60 000 Kč

1 JOSEPHINO(GB), 2 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, Lucie Fialová 53,5

Narozen koncem dubna. Matka ukázala dobrou třídu na distancích od 1200 do 1600 metrů. První potomek. Jako hříbě stál 22 000 liber, ale jako roček již jen 12 000 a jako dvouletý neprodán za 4000 euro. Raný, sprinterský původ. Zřejmě dvojka trenérky. Distance mu sedne. Mohl by bojovat o konec tabule.

2 SHEM HA MEFORASH(IRE), 2 tr. Lenka Syslová, ž. Vendula Korečková 56,0

Narozen začátkem dubna. Zakoupen v Anglii za 2500 liber. Matka vyhrála Gr.3 dostih a v chovu dala koně s ratingy nad 80 i 90 liber. Pravý sourozenec běhal mílové dostihy a zvítězil, ale v průměrných dostizích. Čekat se dá spíše seznamovací start.

3 TALUNA, 2 tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 55,0

Narozena v dubnu. Matka na dráze nezvítězila a zatím nedala lepšího potomka. Při debutu může jen překvapit.

4 VELFED(IRE), 2 tr. Vladislav Fedorowicz, Simona Laubeová 55,5

Při debutu dále od nejlepších. Mohl by se zlepšit. Distance mu sedne asi i lépe než při debutu. Na zisk dotace by ale musel předvést větší progres.

5 LUIS STORMEN(FR), 2 tr. Ladislav Pohanka, Ulan Kozhomkulov 56,0

Narozen v březnu. Zakoupen za 1000 euro. Vzhledem k formě stáje bez šance.

6 GOLD SHALAA(FR), 2 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 56,0

Narozen začátkem dubna. Jako hříbě stál 38 000 euro. Jako roček již jen 23 000 euro. Jako dvouletý škrtnut ze dvou breeze-up dražeb, aby byl nakonec prodán na třetí za 4000 euro. Matka běhala nejlépe na distancích okolo míle či 1800 metrů. Získala status blacktype. Cena až podezřele nízká, ale otec zatím v chovu dost zklamal. Koně trenérky bývají na první start připraveni, takže by mohl získat dotaci.

7 PLEIONE(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jaromír Šafář 57,0

Ve druhém startu předvedla slušný progres. Problémem může být výrazné zkrácení distance, protože má vytrvalecký původ. Dotaci by každopádně získat měla.

8 LOCKDOWN, 2 tr. Michal Tajmr, Daniel Vyhnálek 56,0

Matka měla jedničkovou výkonnost, ale její první potomek ani Lockdown zatím mnoho nepředvedli. Lockdown má samozřejmě ještě vše před sebou. Dá se čekat zlepšení, ale distance bude asi moc krátká, takže opět poběží zadarmo.

9 LITTLE STREAK(GB), 2 tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Jakub Pavlíček 57,0

Při debutu mnoho neukázala, ale ve druhém startu převedla slušný progres. Matka běhala nejlépe mílové distance a otec 1000 metrů, takže 1200 metrů by jí mělo vyhovovat. Kandidátka na vítězství.

10 LENA(FR), 2 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,0

Debut byl dobrý, ale ve druhém startu nepředvedla progres. Pořadí s Little Streak asi neotočí, ale o přední příčky by bojovat měla.

Tipařův verdikt: Favoritkou je LITTLE STREAK, která v posledním startu předvedla progres, když narazila zřejmě na docela silnou konkurenci. Navíc jí sedne distance. Lena pokud aspoň udrží formu a nepůjde dolů, tak by měla bojovat o přední příčky. Pleione zaběhla naposledy dobře, ale tentokrát půjde proti distanci. Díky zkušenostem by si s tím mohla poradit a porazit debutanty. Z debutantů by na tom mohl být nejlépe Gold Shalaa a o konec tabule by mohl bojovat i Velfed. (tj)

Tip: Little Streak – Pleione - Lena

 

14:30 - 2.dostih

CENA SPOLEČNOSTI ČESKOMORAVSKÁ ŽELEZNIČNÍ OPRAVNA, s. r. o.

R - handicap II.kat. - 3+ - 1200 m - 90 000 Kč

1 LEXCEED(GER), 10 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jaromír Šafář 63,0             

Nejvíce se mu daří v Mostě, vloni v červenci tu ale vyhrál podobný handicap a teď je o 3 kg níž. S dobrou formou v zádech ho nelze podceňovat.

2 COLTYN, 6 tr. Zdeněk Seménka, Simona Laubeová 59,0           

Naposledy neměl žádáno o PSČ a šel ofenzivněji než obvykle. Teď je na životním maximu a tohle pro něj může být trochu krátké.

3 MOLLYS BEST(FR), 7 s tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 56,5     

V Mostě odskakoval v roli favorita, na sedmém místě ale nestačil na Lexceeda a Captaina Luku. Podle momentálních vah by se tady měl vklínit mezi ně.

4 HAS D`EMRA(FR), 4 j tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 58,0     

O derby dnu tu nezaběhl špatně ve Sprinterské ceně, následně ale v delším handicapu nestačil na několik nynějších soupeřů. Tady se představí pod novou stájí.

5 CHOP CHOP(IRE), 5 tr. Artur Resulov, ž. Koen Clijmans 62,0   

Letos se jí nepovedl jen Gomba handicap, jinak podává dobré výkony. Vloni zvítězila při EJC dni na měkké dráze, té se ale nejspíš nedočká.

6 GILIENNE, 5 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 50,5

V sezóně 2019 vypadala nadějně, loňská sezóna se jí ale vůbec nepovedla. Letos má na kontě dvě podobné formy a na zisk dotace by se potřebovala zvednout.

7 CORSTON(IRE), 5 tr. Radim Bodlák, ž. Martina Havelková 57,0              

Letos dvakrát vyhrál na slušovickém kilometru. V červenci tu byl o necelou délku za Captainem Lukou, tady má podobné vyhlídky.

8 CAPTAIN LUKA(IRE), 5 tr. Alena Škrášková, ž. Jakub Pavlíček 56,5       

V červenci tu zvítězil o dvě kategorie níže, naposledy v Mostě si ale poradil i se současnou známkou. 2 kg přes váhu mu tady nepomůžou, počítat se s ním ale musí.

9 KOOL AND THE GANG(IRE), 11 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 59,0

Jeho francouzské formy s handicapem 27 kg by tu asi nestačily, v červnu tu byl ale na 1400 metrů o víc jak 2 délky za Lexceedem. Teď tu vychází obdobně. 

10 RABBIT COULSTY(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Vendula Korečková 57,0

Na jaře běhala s elitou tříletých klisen a z nezvítězivších se vyčlenila ve Varech. Naposledy ve Slušovicích se jí otočilo sedlo, je ale možné, že její známka je trochu výš než by potřebovala.

Tipařův verdikt: Jako dobré vodítko pro tento dostih může sloužit delší handicap odběhnutý před dvěma týdny v Mostě, kterého se zúčastnila trojice LEXCEED, Mollys Best a Captain Luka. Z ostatních vypadá dobře Chop Chop, obzvláště pokud by zapršelo. (fm)

Tip: Lexceed – Mollys Best – Captain Luka

 

15:00 - 3.dostih

CENA SPOLEČNOSTI CHLÁDEK A TINTĚRA, PARDUBICE a. s.

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3300 m - 60 000 Kč

Tipařův verdikt: Návrat do dostihů po tříleté pauze zvládl ARARAT velmi dobře a podobně by mohl zvládnout i návrat na skoky. Největším soupeřem by mu mohl být Portorikos, který se umístil i v Itálii a naposledy podlehl jen výborné Dylance. High Spec je na začátku překážkové kariéry. V posledním startu za ní mnoho kvality nezůstalo, ale může jít pořád nahoru a je největší kandidátkou na bronzový stupínek. Benjamin zářil jako tříletý na skocích, ale od té doby mnoho nepředvedl, takže na nejlepší asi opět mít nebude. (tj)

Tip: Ararat – Portorikos – High Spec

 

15:30 - 4.dostih

CENA SPOLEČNOSTI SUDOP PRAHA, a. s.

R - handicap V.kat. - 3+ - 1400 m - 20 000 Kč

1 TANITSCHKA(GER), 10 tr. Petr Kantek, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 59,0       

Momentálně 5,5 kg pod loňským mosteckým triumfem. Ve Varech ukázala, že počítat se s ní musí, v Chuchli se jí ale za poslední dva roky moc nedaří.

2 LYSYANARGENT(FR), 7 tr. František Mourek, žk. Zuzana Jeníčková 59,5          

Dvě karlovarské formy jsou slabší, předtím ale podával konzistentní výkony. V červenci tu nebyl od nejlepších daleko a tady tomu tak může být zas.

3 NOWERA, 3 tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 53,5         

Při handicapové premiéře ve Varech si došla pro třetí peníze z posledního místa. Je nejméně prověřená, a pokud jí toto běhání zvedne, měla by být mezi nejlepšími.

4 FLYING FINN, 4 s tr. Jiří Brož, Taťána Mášová 50,5       

Naposledy ve Varech přišel o vítězství na posledních metrech. Tady si jistě své příznivce najde, i když naposledy v Chuchli utekl do východu při vbíhání do cílové roviny.

5 AKACIE, 8 b tr. Josef Bartoš, am. Helena Březinová 56,0           

Vloni jen jednou na startu a tady sezónu zahajuje. Těžko představitelná.

6 ALFONZA, 3 tr. Aneta Menclová, Zuzana Míčová 59,0

Na jaře absolvovala dva starty mezi vrstevníky a od té doby se odmlčela. Zkrácení distance by mohla ocenit, záležet bude na tom, jak bude po delší pauze fit.

7 WESTERWALD(GB), 8 j tr. Filip Neuberg, am. Marcel Novák ml. 61,0  

Na překážkách se u nás nechytil a v obou rovinových představeních zaostal na startu. Podle netolické formy by tu šanci mít mohl.

8 DODYBUD(IRE), 12 tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 59,5          

Tady vychází hůře než posledně druhý v cíli Flying Finn. Jezdkyně ale v rovině dlouho čekala a vloni tu bojoval o vítězství v kratším handicapu s o 3 kg vyšší známkou.

9 LITTLEDI BARELIERE(FR), 3 tr. Zdeněk Mimra, am. Jindřich Fabris 65,5

Po změně trenéra se velká změna neodehrála. Tady by měl být víc fit, s velkou váhou ale přesto nezaujme.

10 DR IRVIN(IRE), 4 tr. Karel Germič, Simona Laubeová 53,5      

Handicapový debut tu absolvoval na o kilometr delší trati. Zůstává nepopsaným listem, v této kategorii by se snad chytit už mohl.

11 AIRUSCHKA, 6 tr. Libor Hála, Daniel Vyhnálek 62,5   

V červenci tu před distancí vypadala jako vítěz, špatný nebyl ani další start ve Slušovicích. Zkrácení distance nemusí být od věci a šanci mít musí.

12 LAVIGNE, 3 tr. Zdeněk Mimra, ž. Koen Clijmans 59,5

V Lysé v podobných handicapech dvakrát pátá. Naposledy ve Slušovicích ale nestačila na Airuschku, která závěr vypustila, a tady by měla být opět za ní.

Tipařův verdikt: Největší prostor k progresu by tady měla mít NOWERA. Ve Varech se chytil Flying Finn, sázka na něj ale jistá rizika obnáší, a veterán Dodybud ho může porazit znovu. Jako černý kůň dostihu vypadá Westerwald, slušnou šancí by měla být Airuschka. (fm)

Tip: Nowera – Airuschka – Westerwald

 

16:00 - 5.dostih

CENA SPOLEČNOSTI AŽD PRAHA s. r. o.

R - cena III.kat. - 3+ - 1800 m - 60 000 Kč

1 PROCELLARUM(IRE), 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 55,5

Ve středoevropském regionu se uvedl dobrým výkonem v trialu na slovenskou VJC, ale v samotné klasice neuspěl na Slovensku ani u nás. Na dráhu se vrací po čtyřměsíční pauze, přesto v této společnosti míří minimálně na tabuli.

2 SILVER TRIGGER(FR), 4 bj tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 55,5

Po sérii třinácti startů bez umístění se konečně chytil. Bylo to ale v handicapech IV. a V. kategorie, přičemž tady narazí na výrazně kvalitnější soupeře.

3 CALORIFIC(IRE), 5 tr. Radek Holčák, Denisa Sikorová 53,0

Do sezóny vstoupil teprve před měsícem. Doběh sice uzavřel, ale narazil na kvalitní konkurenci a přes vypuštěný závěr ztrácel méně než 5 délek na vítěze. Distance je sice na hraně, ovšem poslední dva chuchelské starty proměnil ve vítězství a podle poměru váha/handicap tu vychází nejlépe.

4 REALM RULER(IRE), 6 tr. Filip Neuberg, Daniel Vyhnálek 56,0

V minulých letech běhal v Řecku a tamní formy se těžko zařazují. Jediný letošní start absolvoval ve Varšavě, kde se krátce po startu propadl na konec pole, kde také dostih dokončil. Tehdy nastoupil se stínidly, která tentokrát hlášená nemá.

5 IDEAL GRACE(GB), 5 tr. Artur Resulov, ž. Koen Clijmans 57,0

Na této dráze a distanci zvítězila ve čtyřkovém handicapu. Následně ve Varech ukázala, že si umí poradit i ve trojkách. Tady ale potká pár soupeřů s vyšší třídou.

6 CHIOUBOUCAR(FR), 5 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Vendula Korečková 55,5 - NESTARTUJE

7 ARC EN CIEL(FR), 3 tr. Zdeněk Seménka, Simona Laubeová 51,5

Před více jak dvěma měsíci debutoval předposledním místem mezi vrstevníky. Jeho jediný startující polosourozenec sice získal vysoký francouzský handicap 43 kg, přesto jako hlavní cíl vypadá zisk handicapu.

8 TULARKA(IRE), 5 tr. Helena Vocásková, ž. Jaromír Šafář 59,0

Loni se nacházela v lepší formě, nicméně dosud startovala v těžších dostizích. Naposled ve Velké letní ceně byla blízko kvalitním soupeřům a podobná forma tu může stačit na vítězství.

9 VIVIANN(FR), 5 j tr. Miroslav Nieslanik, am. Tereza Jedličková 51,5

Umístění sbírá i ve dvojkových handicapech a ponese nízkou hmotnost. Na druhou stranu by potřebovala delší distanci, když v červnu na „osmnáctce“ neuspěla, a povede ji nezkušená jezdkyně.

10 SENORITA, 3 tr. Martin Bělka, Taťána Mášová 49,0

Debutovat měla už před třemi týdny ve Slušovicích, ale nevstoupila do boxů. To tedy zřejmě bude hlavní úkol. Podle původu jí spíše čeká překážková budoucnost.

11 MACCAIA(FR), 3 tr. Filip Neuberg, ž. Jiřina Andrésová 51,5

Přes kvalitní původ lze očekávat především seznamovací start. Pravá sestra Mo My Dream sice letos vyhrála jedničkovou Cenu Pat’s Music, ale debutovala až jako čtyřletá.

Tipařův verdikt: Podle poměru váha/handicap tu nejlépe vychází Calorific. Sezónu ale zahájil později a distance vypadá trochu dlouhá. Lepší volbou tak může být TULARKA, která dosud startovala v kvalitnějších dostizích. Při sezónní premiéře ukázal dobrou třídu Procellarum, ovšem dlouho nevyběhl, takže jako jistější volba vypadá Ideal Grace. (jf)

Tip: Tularka – Calorific – Ideal Grace

 

16:30 - 6.dostih

CENA SPOLEČNOSTI SUDOP BRNO, spol. s r. o.

R - handicap II.kat. - 3+ - 2400 m - 90 000 Kč

1 LADY ROSEBURG(FR), 5 tr. Zdeněk Seménka, Simona Laubeová 60,5

Zkraje loňské sezóny dvojkový handicap vyhrála, přestože byla o 3,5 kg výše. Její letošní výkony jsou ale slabší. Zklamala především posledně v Bratislavě a od té doby přes dva měsíce nevyběhla.

2 ELEONORA(GER), 4 tr. Radek Holčák, ž. Jaromír Šafář 58,5

Při české premiéře dostih odvodila, ale v závěru o nejvyšší příčky nebojovala. Ně měkké dráze ale diktovala falešné tempo, zatímco v květnu v Düsseldorfu zvítězila stylem start-cíl v rychlém čase. Z poctivějšího tempa tedy může zaběhnout lépe.

3 KENSHIBU(IRE), 4 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 51,5

Po sérii negativních výsledků se v posledních startech chytil. V červenci ale jasně prohrál s dvojicí Triplex - Reine d’Argent, a i když tehdejší výsledek zkresluje falešné tempo, na otočení poměru sil to nevypadá.

4 REINE D`ARGENT(FR), 5 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 53,0

Po změně trenéra vyběhl dvě kvalitní formy. Její známka je sice na životním maximu, ale už minule si s ní poradila, i když v pomalém tempu byla chtivější.

5 WANIKORO, 8 tr. Oliva Horová, ž. Jiřina Andrésová 53,5

Předloni tento dostih vyhrála, ale loni v něm skončila naopak poslední. Letos má na kontě jen dva negativní starty. Posledně sice výrazně ztratila už na startu, nicméně roli outsidera se nevyhne.

6 TRIPLEX(IRE), 4 tr. Karel Germič, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 59,5

Letos už jeden dvojkový handicap vyhrál, ale byl o 4 kg níže a dostih ve falešném tempu odvodil. Dobré je i následné běhání z dvojkové ceny, podle něhož znovu vychází před Eleonorou. V průběhu sezóny ale změnil trenéra a do dostihu byl dohlášen týden poté, co neuspěl na kratší distanci.

Tipařův verdikt: V šestičlenném poli je otazníkem tempo. Na sebe by to mohla vzít nejspíše ELEONORA, a pokud dostih rozjede rychleji než posledně ve Varech, může ukázat více. Naopak Triplex už dokázal, že dokáže seběhnout závěr z pomalého tempa. Po změně trenéra se dobře ukazuje Reine d’Argent, která by vpředu chybět neměla. (jf)   

Tip: Eleonora – Triplex - Reine d´Argent

 

 

17:05 - 7.dostih

15. ZLATÝ POHÁR ELEKTRIZACE ŽELEZNIC PRAHA a. s.

PP - cena I.kat. - 4+ - 4200 m - 360 000 Kč

1 CAPIVARI(FR), 9 tr. Josef Váňa ml., ž. Josef Bartoš 69,5

Obhájci vítězství se v zimě dařilo ve francouzském Cagnes-sur-Mer, kde skončil druhý v Listed. Poslední dva starty v Auteuil mu sice nevyšly, ale jednalo se o těžké dostihy a stále vlastní kvalitní francouzský handicap 62 kg. Přes pětiměsíční pauze je tedy favoritem.

2 STERNKRANZ(GER), 7 bj tr. Josef Váňa ml., ž. Lukáš Matuský 69,5

V zimě byl rovněž úspěšný v Cagnes-sur-Mer, kde vyhrál Quinté handicap, ale na jaře se mu nedařilo v Auteuil a nastoupí po pauze. Ve francouzském handicapu je nicméně o 3 kg pod Capivarim a i podle jezdeckého obsazení je stájovou dvojkou. Navíc by mu sedla měkká půda.  

3 DRAGON(FR), 6 j tr. Dalibor Török, Daniel Vyhnálek 69,5

Loni tu skončil druhý za Capivarim. Do aktuální sezóny vstoupil teprve před týdnem, kdy lehce ovládl menší dostih. Kratší pauza nevypadá ideálně, nicméně pardubický dostih byl plánovanou rozcvičkou, takže je největším soupeřem pro dvojici „Váňovců“.

4 SAN MARINO(FR), 5 tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Pavel Složil ml. 69,5

Jedná se o jeho první překážkovou sezónu. Nad proutěnkami suverénně zvítězil v Bratislavě, kde ale narazil na slabší soupeře. Třídu měl ukázat před týdnem ve Wielké Partynické, ale zpočátku byl chtivý a nakonec byl zhruba kilometr před cílem zadržen.

5 CELESTE, 7 tr. Radim Bodlák, ž. Jan Odložil 67,5

Jako čtyřleté ukazovala překážkový talent, ale v následujícím roce byla připuštěna a po mateřské pauze se jí tolik nedaří. Posledně ve Slušovicích neuspěla ani ve čtyřce.

Tipařův verdikt: Po delší pauze půjde na start dvojice trenéra Josefa Váni mladšího CAPIVARI a Sternkranz. Jedničkou by mezi měl být dříve jmenovaný obhájce vítězství. Sternkranz navíc vypadá více závislý na půdě, a protože se pravděpodobně nedočká oblíbeného měkka, druhé místo z loňského roku může zopakovat Dragon. (jf)

Tip: Capivari – Dragon - Sternkranz

 

17:35 - 8.dostih

CENA SPOLEČNOSTI KK – PROVOZ A OPRAVY LOK. s. r. o.

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2400 m - 40 000 Kč

1 LE CONQUERANT(FR), 4 tr. Radek Holčák, žk. Sofie Kvízová 58,5          

Ve Slušovicích těžil z pomalého tempa, které na špici udal. Třídu na podobnou společnost by mít měl, zatím ale běhal jen na menších drahách.

2 IRISH HERO, 5 tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 53,5     

Obvykle mu trvá, než přijde na nohy a těží ze své koncovky. Při prvním pokusu na vytrvalecké distanci si tedy zaslouží pozornost.

3 FABRYAN, 8 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 58,0          

V Netolicích na překážkách se od něj čekalo trochu více, na rovině předtím ale podával vyrovnané výkony. Adept na dotaci.

4 NOBLE FOX(FR), 12 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 61,5              

Vloni se ukázal jen jednou a jeho letošní výkony mají vzestupnou tendenci. Ve Slušovicích prohrál těsně a je 2,5 kg pod vítěznou známkou ze září 2019 (VCH 2400m).

5 LA SARENNE(FR), 7 tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 59,5  

V Mostě dokázala, že tamní dráha jí sedí, obzvlášť pokud je půda měkčí. Pokud by se jí dočkala i tady, do boje o dotaci zasáhnout může.

6 DECANTER(GB), 4 b tr. Artur Resulov, ž. Koen Clijmans 63,5   

Ve Varech se probojovala zpátky z poražené pozice a na této distanci si tu vedla dobře v květnu. Pokud si poradí s vysokou váhou, měla by mířit vysoko.

7 WHITE GHOST, 10 tr. Petr Kantek, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 56,0

V červenci v Chuchli i následně v Mostě porazila Determis, když v obou případech měla lepší pozici k útoku. Tady se jejich pořadí prohodit může.

8 GOTT(IRE), 3 tr. Jaroslav Drlík, am. Pavlína Kašparová 50,0      

Drahý nákup, který zatím neukázal téměř nic. Tady jde po téměř dvouměsíční pauze a podle jezdeckého obsazení to vypadá na zahřívací start.

9 TOS SIA(IRE), 4 b tr. Ludvík Haris, Alena Plimlová 60,0

Ve Varech zvítězila na dvou kilometrech, což může být její optimum. Tomu napovídá i květnový chuchelský start na míli a půl.

10 DETERMIS, 8 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 51,0

V červenci si tu vybrala porci smůly, v Mostě zas její koncovka neměla patřičnou účinnost. S nízkou váhou může mít šanci prolomit téměř čtyři roky nevítěznou šňůru.

11 EOWYN, 8 tr. Aneta Menclová, Simona Laubeová 51,0          

Letos se chytla při třetím startu na této distanci v Praze. Před ní ale byla White Ghost i Determis a tady to vychází podobně.

12 CROSSCHECK, 5 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 56,0

Dva kilometry ve Varech mu byly moc krátké, jinak se letos ukazuje jen v dobrém světle. Optimálně potřebuje, aby tempo bylo svižné.

Tipařův verdikt: Na delších distancích se chytla Decanter, tady ale ponese nejvyšší zátěž. Naopak jedna z nejméně zatížených je tu DETERMIS, která tu měla v červenci notnou dávku smůly. Pořadí by mohl doplnit Fabryan nebo Crosscheck. (fm)

Tip: Determis – Decanter – Fabryan

 

STARTOVNÍ LISTINY