Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 13. 9.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 13. 9.

Rozbory dostihů na neděli 13. září ve Velké Chuchli, kde je mezi osmičkou dostihů vrcholem proutěnkářský Zlatý pohár EŽ Praha.

 

VELKÁ CHUCHLE

neděle 13. září

 

14:00 - 1.dostih

CENA SPOLEČNOSTI SIGNALBAU a. s.

R - cena III.kat. - 2 - 1200 m - 60 000 Kč

1 HERMÉS, 2 tr. Michal Tajmr, ž. Vendula Korečková 56,0

Narozen v půlce února. Matka se zatím vůbec v chovu neprosadila. Otec si vede velmi dobře i s letošním ročníkem narozeným v ČR. Zřejmě bude potřebovat seznamovací start.

2 KIOTARI(FR), 2 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 55,0

Narozena až koncem května. Matka dala pár slušných koní a ranost jí nechyběla. Otec má první dvouleté a již dal vítěze. Sám jako dvouletý ale nevyběhl. Dotaci by mohla získat hned při debutu a klidně i vyšší.

3 LITTLEDI BARELIERE(FR), 2 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Petr Foret 57,0

Při debutu daleko od nejlepších. Mohl by se zlepšit, ale i přes slabší konkurenci to na dotovanou příčku asi stačit nebude.

4 LAUNCH ZONE(IRE), 2 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Milan Zatloukal 58,0

Narozen začátkem února. Matka v chovu zatím nedala lepšího potomka. Nadějně se ukázal starší bratr Outback Rider, který byl ve druhém startu čtvrtý v jedničce, ale od té doby se neumístil. Otec byl raný. V této konkurenci může pomýšlet na zisk dotace, ale spíše nižší.

5 RABBIT RULER(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 52,5

Narozena koncem března. Zakoupena za 2000 euro jako hříbě v Irsku. Matka již dala i blacktype potomka. Její optimum bude asi na delších tratích. Zřejmě dvojka stáje. I tak by dotaci získat mohla.

6 RABBIT POWER(GB), 2 tr. Allan Petrlík, ž. David Liška 58,0

Narozen v půlce února. Zakoupen za 800 euro jako hříbě v Irsku. Matka nestartovala a Rabbit Power je jejím prvním potomkem. Otec v chovu zklamal, ale u nás dal několik velmi dobrých potomků. Jako jednička stáje, která má někdy koně připravené již na debut, může mířit vysoko.

7 TOM JOVI(FR), 2 tr. Tomáš Duchoň, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Při debutu poslední v Lysé. Ze začátku byl aktivní, ale ke konci se propadl. Matka běhala nejlépe distance nad 2000 metrů, ale většina jejich potomků po kratších plemenících běhá na distancích do míle. S kratší distancí by si tak mohl poradit a zkušenost je plusem. V této konkurenci kandidát na nižší dotace.

8 BE MY INDIAN, 2 tr. Jaroslav Jelen, Daniel Vyhnálek 56,0

Narozen koncem února. Z obou stran má sprintérský rodokmen. Trenér mívá minimum startujících dvouletých.

9 PERSIAN PRINCE(GB), 2 tr. Pavla Váňová, ž. Martina Havelková 56,0

Narozen koncem února. Zakoupen za 15 000 euro v Irsku. Matka zatím dala dva slabší potomky. Na dráze měla ale slušnou třídu. Nejlépe si vedla na distancích nad 2400 metrů. Jeho čas tedy asi přijde později.

Tipařův verdikt: Pravděpodobně slaběji obsazený dostih. Favorit se hledá těžko. I přes pozdní datum narození by jím mohla díky kvalitnímu původu a realizačnímu týmu být KIOTARI. Největší konkurencí by jí mohlo být duo Rabbitu, kde před Rabbit Ruler dostane přednost jednička stáje Rabbit Power. Vepředu nepřekvapí ani Launch Zone a díky zkušenostem Tom Jovi. (tj)

Tip: Kiotari – Rabbit Power – Launch Zone

 

14:30 - 2.dostih

CENA SPOLEČNOSTI ČESKOMORAVSKÁ ŽELEZNIČNÍ OPRAVNA, s. r. o.

R - handicap V.kat. - 3+ - 1400 m - 20 000 Kč

1 IBAR, 10 b tr. Josef Bartoš, ž. Jan Rája 60,5      

Vloni na podzim ve slušné formě, letos se ale ukázal na dráze jen jednou. Má už svůj věk a s 3 kg přes váhu to nebude mít jednoduché.

2 BJETKA(IRE), 3 tr. Ivan Kub, ž. Jan Verner 54,5              

Při pozdním vstupu do sezóny nezaběhla až tak špatně. Tento start by jí měl zvednout, na Singapore Spice, Dattlei a Dark Alighieri by ale neměla stačit ani tentokrát.

3 SINGAPORE SPICE(FR), 8 tr. Jaroslav Drlík, ž. Milan Zatloukal 61,0        

Jeho forma obvykle přichází na podzim, o čemž svědčí i poslední výsledek. Vloni byl na této trati o kategorii výš druhý a teď je v handicapu o 6,5 kg níže.

4 PRESTIGE OF GRACIE(IRE), 8 j tr. Josef Vymazal, am. Michaela Kacerová 58,5

V předchozích dvou sezónách toho moc nenaběhal a letos se zatím nechytil. Navíc vyhledává hlavně menší dráhy.

5 DARK ALIGHIERI, 5 tr. František Mourek, Simona Laubeová 58,0         

Ve Varech si došla pro druhé místo táhlou koncovkou, takže pár set metrů navíc by jí sedlo lépe. Podle vah tu může být Singapore Spice nebezpečnějším soupeřem.

6 SIR CORAL, 3 tr. Josef Bartoš, Daniel Vyhnálek 59,5    

Naposledy to zkoušel ze špice a se silami vydržel asi do poloviny roviny. Zkrácení distance mu může prospět, získání první životní dotace přesto nevypadá jako snadný úkol.

7 LITTLE JANE, 3 tr. Jiří Brož, am. Sabina Mokrošová 58,5             

Běhala delší dostihy, ale její poslední forma z Netolic naznačuje, že tratě okolo míle by jí mohly pasovat lépe. Na dotaci by stačit mohla.

8 HUDSON HORNET(FR), 3 s tr. Jiří Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 59,5      

Karlovarské formy na papíře nijak závratně nevypadají, jednalo se ale o slušná běhání. Naposledy útočil zezadu a tady má poprvé hlášená stínidla.

9 LADISLAV, 8 tr. Martina Krysmanová Rennerová, am. Ivana Machačová 57,5 

Jeho doménou jsou hlavně menší dráhy a po červencovém nečekaném druhém místě v Lysé je v handicapu dost vysoko. V Netolicích narazil na slabší společnost než je tady.

10 DATTLEI(IRE), 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 52,5     

Ve Varech se ve dvou podobných handicapech chytila. Teď tu vychází vyrovnaně s Dark Alighieri i Singapore Spice, může se ale ještě zvednout.

11 REBELLE D`ARNOULT(IRE), 3 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Petr Foret 58,0        

Naposledy ve Varech za čtveřicí dnešních soupeřů. Byla dost chtivá, a pokud bude chtít někomu z nich porážku vrátit, musí se v průběhu lépe usadit.

12 ODIONETA, 3 tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 49,0

V Netolicích předběhla poprvé nějakého soupeře, odstup od koně před ní byl ale „daleko“. I v této společnosti vypadá na velkého outsidera.        

13 JUVANA(FR), 3 b tr. Kateřina Berthier, Michal Demo 58,0

Při druhém životním startu odvážně menežovaná do „Napajedel“, následně zkusila handicapový debut na delší distanci. Její projev sprintersky nevypadal.

Tipařův verdikt: Nejlépe tu vypadá několik koní, kteří se před třemi týdny utkali v Karlových Varech. Singapore Spice a Dark Alighieri by nejspíš potřebovali měkčí dráhu, Hudson Hornet aby stínidla zafungovala správně. DATTLEI sice oproti některým teď vychází hůř, má toho ale nejméně v nohách a měla by mít tak ještě prostor k progresu. (fm)

Tip: Dattlei – Singapore Spice – Hudson Hornet

 

15:00 - 3.dostih

CENA SPOLEČNOSTI CHLÁDEK A TINTĚRA, PARDUBICE a. s.

PP - cena IV.kat. - 4+ - 3300 m - 60 000 Kč

1 GIBB`S BEACH(IRE), 8 tr. Václav Soukup, Jakub Kocman 67,5

Na dráhu se vrací po roce. Loni absolvoval jediný start. Hned ale vítězný. Pokud bude v podobné formě jako loni, tak by měl bojovat o příčky nejvyšší.

2 WOLFSONG(FR), 4 tr. Pavlína Baštová, ž. Jan Faltejsek 67,0   

Debutant to bude mít proti zkušeným soupeřům těžké. Díky realizačnímu týmu ho nejde úplně podcenit, ale o nejvyšší příčky by bojovat neměl.

3 WELL ABSOLUT, 4 tr. Štěpánka Myšková, ž. Jaroslav Myška 67,0

Slušná rovinová třída, ale při debutu na skocích trochu zklamal. Celý dostih neskákal úplně dobře. Mohl by se zlepšit a bojovat o nižší dotace.

4 SKYLINE RUNNER(IRE), 7 tr. Lenka Horáková, Jan Verner 67,5

Před letošní sezonou měl dva roky pauzu. Návrat na dráhu byl průměrný, ale naposledy vyhrál v dobré konkurenci na tuto kategorii. Třetí Angor Wat následně lehce vyhrál v Mostě. Tady by mohl opět bojovat o vítězství. I přes vítězství má dobrou váhu, ale jezdec nemá tolik zkušeností na skocích a ponese dost mrtvé váhy.

5 SAUL(GB), 5 tr. Helena Vocásková, Ondřej Velek 70,5

Jasný favorit dostihu. Jediný letošní start na překážkách lehce vyhrál v silnější konkurenci, než ho čeká nyní.

6 RED OAK(FR), 5 tr. Radek Holčák, Adam Čmiel 66,5

Při životním debutu čtvrtý ve Slušovicích. Měl by jít nahoru. Mohl by být největším soupeřem pro favorita, pokud předvede progres.

7 GANGE LISES(FR), 4 A 1/2 tr. Zdeno Koplík, Filip Koplík 67,0

Čeká ho životní debut. Zakoupen za 5000 euro jako tříletý nestartovavší ve Francii. V prvních dvou generacích slabší původ. Při debutu by ziskem dotace překvapil.

8 BEST BOX(POL), 9 b tr. Tamara Křídlová, Otto Vnuk 65,0

Na překážky se vrací po dvou letech. Zatím na nich absolvoval čtyři starty a moc se mu nedařilo. Taky vychází okolo středu pole.      

9 SEA THE NIGHT(IRE), 4 tr. Tomáš Váňa, ž. Martin Liška 67,0

Další debutant na překážkách. V původu se nenajde žádný překážkový vliv po několik generací. Nebude to mít jednoduché proti zkušenějším soupeřům a může jen překvapit.

10 MOSTAR, 4 tr. Filip Neuberg, Daniel Vyhnálek 63,0

Zatím absolvoval na překážkách dva starty a moc v nich nezářil. Tentokrát vychází okolo středu pole.

Tipařův verdikt: Favoritem je jednoznačně SAUL. V minulosti si již poradil s mnohem silnějšími soupeři. Pokud předvede progres, tak by mu největším soupeřem mohl být Red Oak. Má slušný překážkový původ a při dostihovém debutu si vedl slušně. Naposledy vyhrál Skyline Runner, takže je s ním třeba počítat. Pokud bude v loňské formě, tak může pořadím míchat i Gibb´s Beach. (tj)

Tip: Saul – Red Oak – Skyline Runner

 

15:30 - 4.dostih

CENA SPOLEČNOSTI SUDOP PRAHA, a. s.

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 FORTE, 3 tr. Jaroslav Jelen, Daniel Vyhnálek 59,0         

Mezi vrstevníky podával vyrovnané výkony a v dobrém světle se ukázal i v handicapu v Lysé. Tady se ukáže poprvé pod novým majitelem, oproti předchozím startům nemá hlášenou fixaci jazyka.

2 MARIOS(IRE), 3 s tr. Ivan Kub, ž. David Liška 58,0         

Nejlépe letos zaběhl na delší distanci. V červenci na míli byl Forte asi o 5 délek před ním, a i když tady je výhodněji zatížen, na změnu pořadí to mezi nimi nevypadá.

3 HARRIET(FR), 3 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 57,5        

Letošní sezónu zahájila odvážně v Ceně trojročných kobýl, kde měla kolizi krátce po startu. Tady se ukáže pod novým trenérem a při handicapové premiéře může být zajímavá.

4 STORMICO, 9 j tr. Michal Kalčík, Zuzana Míčová 60,5  

Před týdnem se mu o kategorii výš nevedlo, předtím ale ukázal pěknou koncovku. Otazníkem je mílová distance, i když v Lysé na 1700 metrů zas tak daleko od dotace nebyl.

5 ECHO RULES(IRE), 11 s tr. František Mourek, am. Jana Fialová 58,0     

Jeho letošní formy moc lákavě nevypadají, naposledy ale finišoval osamocený ve velmi těžkém handicapu. Pokud se mu povede průběh, může překvapit.

6 SWAN PRINCESS, 4 s tr. Lenka Horáková, ž. Jan Verner 58,0  

Naposledy svou jezdkyni „odvezla“ v průběhu, přesto jedinou dobrou letošní formu ukázala v červenci. Tady má hlášená stínidla, ovšem i bez nich byla dost chtivá.

7 STUHNA(FR), 6 tr. Ivana Pejšková, ž. Jiřina Andrésová 54,5    

Vloni podávala stabilní výkony o kategorii výš, letos vyběhla jen dvakrát. Tady jde po tříměsíční pauze, v minulosti ale ukázala, že se s tím vypořádat umí.

8 LYSYANARGENT(FR), 6 tr. František Mourek, Alena Plimlová 56,5       

Ve všech třech letošních startech dokázal, že se současnou známkou si poradí. Nejlépe mu sedla míle ve Varech, záležet bude na tom, jak načasuje svůj finiš.

9 IRISH VALENTINE, 4 s tr. Helena Voršilková, ž. Jiří Chaloupka 60,5       

Ve dvou handicapových startech mnoho neukázal. K obratu by měla pomoci prvně hlášená stínidla, tým rovněž zkouší změnu v sedle.

10 LADY LAURETTA(GB), 3 tr. Kateřina Berthier, ž. Jan Rája 60,5              

Na jaře se jevila slušně, po změně majitele jí ale síly rychle opustily už 800 metrů před cílem. Tady musí dokázat, že se jednalo o ojedinělý výpadek.

11 NOMBEKO(FR), 6 tr. Martin Pišl, Michal Demo 56,0  

V červenci zvítězila ve Varech a ani další starty nebyly špatné. Teď je pouze půl kila nad vítěznou známkou, v Chuchli se jí ale tolik nedaří jako na lázeňské dráze.

12 ERUPTION(FR), 7 tr. Václav Chaloupka, am. Ivana Machačová 50,0   

Naposledy v Netolicích třetí, kde porazil i Bonanzu Gold. Malé točivé dráhy jsou ale jeho doménou a míle v Chuchli už by měla být pro něj dlouhá.

13 MIKROP ALIGHIERI, 3 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 57,5             

Ve všech letošních startech mezi nezvítězivšími byl vidět a zvlášť jeho červencová forma vypadá dobře. Minimálně za dotací by při handicapovém debutu mířit měl.

14 VINTANA, 3 tr. Zdeněk Seménka, ž. Milan Zatloukal 58,0      

Při handicapovém debutu v nejnižší kategorii třetí, předtím dvakrát za Forte. V obou těchto případech pátá a vypadá to, že tabulové ambice by měla mít i tady.

15 BONANZA GOLD(IRE), 4 tr. Petr Kantek, ž. Martina Havelková 59,5  

Na úvod sezóny naznačila, že v nejnižších vodách by se neměla dlouho zdržovat. V Netolicích nemohla uplatnit svojí koncovku a tady se s ní musí opět počítat.

16 SORAHHO, 8 tr. Jiří Brož, Michaela Musialová 56,0

Dříve byl znám jako rychlík, letos měl ale na sprintech problém stíhat úvodní tempo. Jako jeho nejlepší letošní forma vypadá ta z Drážďan a tady nemusí být jen do počtu.

Tipařův verdikt: Za netolický výpadek se dá Bonanza Gold omluvit, předtím ukázala, že tato kategorie nemusí být stropem. Spolehlivě letos běhá Forte, který se ukáže pod novým majitelem, nového trenéra má Hariet, která jistě bude mít své fanoušky. Z tříletých ale asi nejlépe vypadá MIKROP ALIGHIERI, jehož červencová forma z této distance by tu na vítězství mohla stačit. Ze zbytku starších by se z úvah neměl vypouštět Lysyanargent. (fm)

Tip: Mikrop Alighieri – Bonanza Gold - Forte

 

16:00 - 5.dostih

CENA SPOLEČNOSTI AŽD PRAHA s. r. o.

R - handicap III.kat. - 3+ - 1800 m - 60 000 Kč

1 SILVER TRIGGER(FR), 3 tr. Arslangirej Šavujev, ž. David Liška 57,5

Předchozí starty absolvoval v těžkých cenách, v nichž se nechytal. Původ má dlouhý, ale protože bývá chtivější, kratší distance vypadá jako plus. Při vstupu do handicapu přesto moc důvěry nebudí.

2 AMBRA(FR), 3 tr. Václav Chaloupka, ž. Martina Havelková 51,5

Loni se ukazovala slušně, ale v obou letošních startech vyběhla výrazně slabší formy. Tady jí čeká premiéra pod novým trenérem a na takto dlouhé distanci, přičemž její projev napovídá, že jí metry navíc jí k obratu nepomůžou.

3 TROPICAL BOND, 9 b tr. Michal Kalčík, Martin Liška 66,5

V posledních dvou startech neuspěl, ale startoval na příliš dlouhé distanci. I tohle je pro něj trochu dlouhé. Často startuje s dámským jezdeckým obsazením, ovšem nejlepší letošní výkon podal se silným žokejem. Tady ho povede překážkový jezdec, který rovinový dostih z boxů absolvuje po sedmnácti letech.

4 FREDONIA(GER), 3 tr. Filip Neuberg, ž. Jan Verner 53,5

V posledním německém startu porazila slušného Absolutica, ale v obou českých startech neuspěla. Zkrácení distance jí pomůže, ovšem asi bude lepší počkat, až se chytí.

5 REINE D`ARGENT(FR), 4 tr. Pavel Hlavatý, am. Sabina Mokrošová 54,0

Po vítězství zkraje sezóny se jí nedařilo, ale posledně se znovu chytla. Jednalo se sice o slabší trojku, ovšem to je i případ tohoto dostihu. Na takto krátké distanci sice od dvou let nestartovala, ale měla by si s tím poradit a znovu míří za dotací.

6 CONNOR(FR), 6 j tr. Václav Luka, Lucie Fialová 51,5

Letos v obou startech neuspěl, ale zvlášť posledně neměl dobrý průběh, když dostih zahájil na konci pole a poté si lepšil pozici vnější stopou. Každopádně dříve ukázal jedničkovou třídu a ještě v září skončil v bratislavském handicapu druhý s o 7 kg vyšší známkou. Na rozdíl od předchozích letošních startů nastoupí bez stínidel a stěhování do renomované centrály ho může probrat. 

7 PALOMINA(FR), 3 tr. Čestmír Olehla, Daniel Vyhnálek 56,0

Zatím vyběhla jen čtyřikrát. Naposled zvítězila navzdory příliš krátké distanci. Sice by ocenila více metrů navíc a její jezdec převažuje, ale protože je na vzestupu, může si s tím poradit.

8 FINIGA, 3 bj tr. Petr Juránek, am. Tereza Grbavčicová 52,0

Minule nastoupila poprvé s beránky a po aktivním průběhu podlehla Palomině o 1 a ¼ délky. Jejich váhový poměr se mění o 6,5 kg, takže teoreticky by s ní měla poměr sil otočit.

9 MOCCAFIX(GER), 7 tr. Filip Neuberg, Taťána Mášová 56,5

Po slušném běhání v karlovarské trojkové ceně v handicapové premiéře neuspěl, když hůře odskočil a porazil jen slábnoucí soupeře. Tady je ale konkurence slabší a i díky metrům navíc lze očekávat zlepšení.

Tipařův verdikt: Na třetí kategorii se jedná o hůře obsazený dostih. O vítězství by tak podobně jako před třemi týdny v karlovarském dostihu pro amatéry mohly bojovat PALOMINA a Finiga. Váhově sice lépe vychází Finiga, a i když si s delší distancí poradí, výraznějším plus by měla být pro Palominu. Pozornost zasluhuje také Connor, jehož poslední formy sice neoslní, ale nastoupí poprvé po změně trenéra a dříve si poradil i s těžšími úkoly. (jf)

Tip: Palomina – Finiga - Connor

 

16:30 - 6.dostih

Cena Společnosti Sudop Brno

R - handicap II.kat. - 3+ - 2400 m - 90 000 Kč

1 THAT`S MY GIRL(GER), 4 tr. Luboš Urbánek, ž. Martina Havelková 56,5

Loni se ukazovala nadějně a vypadalo to, že by z ní mohlo něco být. Ve všech letošních třech ale byla matná. Chodila koncem a moc soupeřů nepředběhla.

2 WANIKORO, 7 tr. Oliva Horová, ž. Jan Verner 56,5

První start jí tak nevyšel, v tom druhém ve Varech skončila v podobném handicapu druhá, čímž navázala na loňské starty, kdy nebyla hůř jak čtvrtá.

3 SHEDIR(IRE), 4 tr. Miroslav Nieslanik, Michaela Musialová 50,0

Bylo to buď razantnějším jezdcem, nebo zkrácením distance, ale minule po matných výkonech bojoval o vítězství. Bylo to ale jen ve čtyřce. Teď se vrací na delší trať, má rating o 3 kg vyšší a navíc 3,5 kg přes váhu.

4 ORPHEUS, 5 tr. Zdeněk Seménka, ž. Milan Zatloukal 58,5

Loni na jaře vyhrál i jedničku. Aby letos uspěl v handicapu, musel se trochu seběhat. Formu má, ale i přívažek 3,5 kg.

5 BARABASH(GER), 5 tr. Luboš Urbánek, ž. Jan Rája 60,5

V Karlovarské dvojnásobné míli zaběhl slušně, minule ale ve Varech na 2400 metrů moc nepředvedl. Přeci jen mu asi sednou víc supervytrvalecké dostihy.

6 WASTE NO TIME, 7 tr. Lenka Horáková, ž. Jiřina Andrésová 53,5

V posledních dvou startech ukázal formu, po vítězství v Lysé nebyl daleko ani ve Varech. Tady může využít nízkou váhu, většinou ale běhá na o něco kratší distanci.

7 SHAMALANN(FR), 3 tr. Josef Váňa ml., ž. Petr Foret 55,5

Po slušném debutu se vydal náročnou cestou do italského derby, nakonec ale nedošel ani do českého. Ve Franbergerově memoriálu ale nešel špatně a po odpočinku může zaběhnout hned po pauze.

8 BETTING TIP(FR), 5 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 53,5

Ve Francii končil s ratingem 37 kg. U nás se představil po roční zdravotní pauze a neuvedl se špatně. Ani ve Varech nebyl daleko, ale na 2000 metrů již trochu končil. Před týdnem však v Chuchli nezaběhl na 1800 metrů a teď bude skládat reparát na distanci, která se pro něj zdá dlouhá.

9 AVIGNON, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 57,0

Po pátém místě v karlovarské derby předzkoušce se zabydlel v handicapech, kde si vedl dobře a minule přišel o vítězství až přesunem po naražení soupeřky. I s vyšším ratingem by se měl zapojit do boje o přední příčky.

10 ORLEANO, 4 tr. Ivana Pejšková, Daniel Vyhnálek 57,5

Letos drží stálou formu. Minule sice ve Varech vyhrál na 2000 metrů, ale ani 2400 metrů v Chuchli mu nedělá problémy.

Tipařův verdikt: V dostihu má šanci víc koní. Formu má Orleano, váhový poměr nemá proti němu špatný Waste No Time, ale pro něj to může být už dlouhé. V handicapech se dobře chytil tříletý Avignon, který ještě může jít nahoru. Loňská vítězka Wanikoro v posledním startu navázala na loňské formy a dá se čekat opět vepředu. Po odpočinku po jarní derby honičce se tu ale může všem ukázat SHAMALANN, který ukazoval potenciál. (ob)

Tip: Shamalann – Wanikoro - Orleano

 

17:05 - 7.dostih

Zlatý Pohár Elektrizace Železnic Praha

PP - cena I.kat. - 4+ - 4200 m - 360 000 Kč

1 ANAKING(FR), 10 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Faltejsek 69,5

U nás ještě neprohrál a v zahraničí jen těsně. Díky dřívějšímu zranění nestartuje tak často, ale je naprosto suverénní, což letos předvedl ve Zlatém poháru.

2 CAPIVARI(FR), 8 tr. Josef Váňa ml., ž. Josef Bartoš 69,5

Sice již není v takové formě, jako když vyhrál jeden z vrcholů pro francouzské čtyřleté proutěkáře, v Itálii ale patří ke špičce. V zimě tam ztrácel na Anakinga jen něco přes délku.

3 SANSIRO(FR), 6 tr. Josef Váňa ml., ž. Jaroslav Myška 69,5

V Itálii vyhrál jen menší dostih, druhé místo z předzkoušky pardubického Zlatého poháru ale nebylo špatné. Zdá se ale jako dvojka stáje.

4 DRAGON(FR), 5 tr. Čestmír Olehla, Daniel Vyhnálek 69,5

Ve Francii neběhal špatně a koně s ratingem 58 kg u nás patřili ke špičce. Po zdravotní pauze se rozběhal v Bratislavě, k úspěchu by tu ale potřeboval výrazný progres.

5 CAPFERRET(FR), 8 b j tr. Radek Holčák, Adam Čmiel 69,5

S přehledem pokořil naše přední překážkáře, mezi špičku steeplerů ale patřil i ve Francii. Po zdravotní pauze a změně trenéra se ale ve steeplechase v Meranu hodně hledal. Chuchelskou dráhu již zná a zkusí napravit nepovedený comeback.

6 KIFAAYA(GB), 8 tr. Radim Bodlák, ž. Martin Liška 69,5

Největší úspěchy slavil v italském Meranu, ale na lehčích skocích patřil mezi nejlepší i u nás. V posledních letech ale šel s formou dolů a v poslední době přešel na krosy. V nich absolvoval i poslední dva starty, mezi specialisty na 2 míle však nezazářil. Návrat na lehčí skoky nemusí být špatná volba, ale již se zdá za zenitem.

Tipařův verdikt: Capferret byl velká hvězda, po návratu se ale zatím trápil. Návrat do Chuchle ho může probrat, ANAKING ale je přeci jen na lehkých skocích suverénní. V zimě porazil v Itálii i Capivariho, přestože to nebylo o tolik. Sansiro i přes druhé místo z předzkoušky Zlatého poháru tolik neukázal. (ob)

Tip: Anaking – Capivari - Capferret

 

17:35 - 8.dostih

CENA SPOLEČNOSTI KK - PROVOZ A OPRAVY LOK. s. r. o.

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2400 m - 40 000 Kč

1 ARIZONA CHOPE(FR), 3 tr. Václav Hulínský, Michaela Musialová 50,0

Ve dvou životních startech mnoho neukázala a ani při vstupu do handicapu lákavě nevypadá. Minule jí Miss Latvia porazila o 15 a ½ délky, takže jejich poměr sil by se měnit neměl.

2 WHITE GHOST, 9 tr. Petr Kantek, ž. Martina Havelková 52,0

Naposled na supervytrvalecké distanci volila ofenzivnější taktiku a v závěru odpadla. Předchozí handicapové starty ovšem nebyly špatné. Poslední vítězství sice získala před více jak dvěma lety, ale takto nízkou známku nevlastnila ještě déle.

3 WIMBLEDON, 7 tr. Eva Stašková, am. Veronika Olehlová 56,0

V poslední době startuje v supervytrvaleckých dostizích na menších drahách. Dříve dokázal v podobných dostizích bodovat i v Chuchli, ale už loni se starty šetřil a jediná letošní forma nezaujme.

4 HIGHBRATION(GER), 3 tr. Karel Germič, Simona Laubeová 52,0

Kariéru zahájila v dostizích, jejichž premianti posléze zamířili mezi špičku ročníku. Koneckonců stejný program měla v úvodu kariéry Miss Latvia, s níž má bilanci 1:1. Posledně na domácí dráze v Lysé už narazila na přijatelnější společnost a chytla se třetím místem. Při vstupu do handicapu zaslouží pozornost.

5 MAINE D`ANGE(IRE), 5 tr. Vladislav Fedorowicz, Alena Plimlová 51,0

Z pěti letošních startů se chytla pouze v supervytrvalecké pětce v Pardubicích. Po delší době se představí o kategorii výš a její stále jezdkyně tentokrát nevyužívá úlevu.

6 LA SARENNE(FR), 6 tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 54,0

Loni se dostala do formy až ve druhé polovině sezóně a její poslední formy ukazují, že podobné je to i letos. Před dvěma týdny jí k vítězství chybělo jen půl délky a tady půjde na start v roli obhájkyně vítězství.

7 LEWIS GAL, 4 tr. Ivana Pejšková, Daniel Vyhnálek 56,0

Nedařilo se mu už v závěru loňské sezóny a ani po zimní změně trenéra nenastal obrat k lepšímu. Poslední forma ale přeci jen vypadá trochu lépe a po delší době se představí ve čtyřce.

8 MISS LATVIA(IRE), 3 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 56,0

Zatím startovala pouze mezi vrstevníky. Posledně ukázala zlepšení, přičemž byla brzy ježděná a v závěru se rozcházela, takže vytrvalost jí rozhodně neschází. V progresu může pokračovat, takže při handicapové premiéře může zamířit vysoko.

9 SHEBY LOVE, 3 tr. Štěpánka Myšková, ž. Jan Verner 52,0

Delší distance by jí měla sednout, ale posledně metry navíc progres nepřinesly. Tehdy nastoupila se stínidly, která tentokrát hlášená nemá. Představí se po tříměsíční pauze a změně trenéra. Na obrat to ovšem nevypadá, když je nevyhandicapovaná o 7,5 kg.

10 DETERMIS, 7 tr. Lenka Horáková, ž. Jiřina Andrésová 57,5

Sezónu zahájila teprve před třemi týdny ve slušovické ceně, v níž finišovala hodně zvenčí. Také loni zahájila sezónu později a ukazovala, že v handicapech něco podobného umí. Před rokem sice v tomto dostihu skončila čtvrtá, ale její optimum přeci jen leží trochu níže.

11 FLYING FINN, 3 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 48,0

Pravidelně končí daleko od podstatného dění. Před dvěma týdny si měl vyzkoušet proutěnky, ale jezdkyni ztratil už na zkušebním skoku. Je o 7,5 kg nevyvážený, takže roli outsidera se nevyhne.

12 RABBIT MAKFI(GB), 7 tr. Petr Juránek, am. Tereza Grbavčicová, Mgr. 54,5

Čtyři životní vítězství posbíral na distancích do míle. Posledně sice v Netolicích slušně zvládnul tři kilometry, ale mnoho kvality neporazil. Předtím ve Varech absolvoval podobný handicap, jako ho čeká nyní, a skončil mezi poraženými.

13 EOWYN, 7 tr. Aneta Menclová, Zuzana Míčová 55,5

Na vítězství už sice čeká přes dva roky, ale v podobných dostizích se pravidelně umísťuje mezi nejlepšími, což by mělo platit i tentokrát. Posledně si poradila i s příliš krátkou distancí.

Tipařův verdikt: Při handicapové premiéře by měly míchat pořadím tříleté MISS LATVIA a Highbration, které v posledních startech ukázaly zlepšení, v němž můžou pokračovat. Vpředu by neměla chybět ani obhájkyně vítězství La Sarenne, jejíž forma jde ve druhé polovině sezóny tradičně nahoru, a spoleh bývá v podobných dostizích na Eowyn. (jf)

Tip: Miss Latvia – Highbration – La Sarenne

 

STARTOVNÍ LISTINY