Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 16. 7. - Cena Latiny

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 16. 7. - Cena Latiny

Rozbory dostihů na sobotu 16. července ve Velké Chuchli, kde je mezi devítkou dostihů vrcholem Cena Latiny, tedy trial na klasické Oaks.

 

15:00 - 1.dostih

Cena Chuchle Festu s Hitrádiem City

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 RABBIT ELUSIVE(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jiřina Andrésová 55,0

Narozen již v únoru. Zakoupen za 4000 euro v Irsku jako roční. Matka neběhala. Vzhledem k realizačnímu týmu by mohl něco ukázat již při debutu. Kandidát na nižší dotované příčky.

2 MAGIC DIAMOND(GB), 2 tr. Vladislav Fedorowicz, Simona Laubeová 53,5

Narozena v dubnu. Matka dala několik užitečných koní a sama měla též slušnou třídu. Otec vyhrál již v dubnu jako dvouletý. Ale vyhrál „jen“ Gr.3, takže připouští za 1000 liber. Magic Diamond byla loni zakoupena v Anglii za 1600 liber na online dražbě. Koně trenéra potřebují většinou seznamovací start.

3 DRAMO(FR), 2 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Michal Hrouda 55,0

Narozen koncem března. Matka běhala sprinterské distance, ale nijak úspěšně. V českém tréninku byl jeho polobratr Bowdra, který byl jasně nejlepším potomkem matky. Zakoupen za 1000 euro loni v únoru ve Francii. Koně trenéra potřebují většinou seznamovací start.

4 LADY RECORDER(FR), 2 tr. Miroslav Nieslanik, žk. Sabina Mokrošová 54,0

Narozena koncem dubna. Zakoupena jako hříbě ve Francii za 1500 euro. Matka běhala slušně na distancích okolo míle a dala jednoho lepšího potomka. Stáj již zaznamenala letos s dvouletými jedno vítězství a několik umístění, takže se s ní musí počítat. Zisk dotace by mohl být v jejich silách.

5 ANTHROPOID(IRE), 2 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 56,0

Zakoupen za 3000 euro v Irsku jako roční. Narozen na začátku března. Sprinterský původ. Ranost by mu neměla chybět. Kandidát na přední příčky.

6 BABY SUMMER, 2 s tr. Michal Kalčík, Lucie Fialová 54,5

Při debutu pátá, ale dále od nejlepších. Zkušenost by jí měla pomoct a podobné umístění by měla bojovat i tentokrát.

7 SUNNY STAR, 2 tr. Radim Bodlák, ž. Jaromír Šafář 57,0

Nejzkušenější účastnice, která již startovala dvakrát. V obou případech se umístila. Kandidátka na boj o vítězství.

8 CAESARIUS, 2 tr. Hana Kabelková, ž. Adam Florian 56,0

Narozen již v půlce února. Matka debutovala jako dvouletá v červnu a dokázala ve dvou letech vyhrát. Koně trenérky většinou potřebují seznamovací start.

9 DANGEROUS, 2 tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Palík 57,0

Při debutu daleko od nejlepších. Prodloužení distance a zkušenosti mu pomohou, ale jeho čas asi přijde později. Matka se výrazně zlepšila až ve třech letech, stejně jako polosestra. Navíc má pozdnějšího otce.

10 ARRYNA(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Vendula Korečková 57,0

Ačkoli má hodně vytrvalý původ, tak debut zvládla dobře. Prodloužení distance bude plusem. Hlavní kandidátka na vítězství.

Tipařův verdikt: Hlavní kandidátkou na vítězství je ARRYNA, která byla při debutu druhá. Má hodně dlouhý původ, takže metry navíc budou velkým plusem. Největší konkurentkou by jí měla být nejzkušenější klisna v poli Sunny Star. Ta již absolvovala dva starty a nedá se čekat takový progres, ale zkušenosti jsou velké plus v této fázi dvouleté sezony. Z debutantů by mohli nejvíce ukázat Anthropoid nebo Rabbit Elusive. Zejména první jmenovaný má hodně raný a rychlý původ. Až by mu mohlo být 1400 metrů dlouhých. O nejnižší dotaci by mohli bojovat Baby Summer a Lady Recorder. (tj)

Tip: Arryna – Sunny Star - Anthropoid

 

15:30 - 2.dostih

Cena Gala Coffee

R - handicap II.kat. - 3+ - 1400 m - 90 000 Kč

1 HEIDI HIGH(IRE), 3 tr. Artur Resulov, ž. Eduardo Pedroza 56,0

V Mostě se stejným handicapem byla po startu stažena dozadu, v oblouku obíhala a ještě byla solidně třetí, čímž potvrdila své pravidelné solidní výkony u nás i v Německu. 1400 metrů je její distance a tady se s ní opět musí počítat.

2 LENA(FR), 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 53,0

Na jaře měla náročný program, kdy se pokoušela uspět mezi špičkou. V Ceně Nory Jeane nešla proti třídovým klisnám tak špatně, nejlíp si ale vedla v předzkoušce Jarní ceny klisen na 1400 metrů, kde byla třetí. Při šestitýdenní pauze mohla nabrat dostatek sil, aby mohla dokázat, že svoji handicapovou známku zvládne.

3 CREATOR(IRE), 5 tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 55,5

Minule ho ve Varech těsně předstihli koně, které měl podle ratingu porazit, před tím však slušně zaběhl na 1200 metrů i na míli. 1400 metrů by mu tedy mohlo sednout nejlíp.

4 CAWOK(IRE), 6 tr. Michal Tajmr, ž. Jan Verner 52,0

Ohledně distančního rozpětí je poměrně univerzální, zvládá distance od 1400 do 1800 metrů. Letošními starty nijak neoslní, ale zas mu klesl handicap na známku, s níž loni dokázal solidně zaběhnout.

5 WIRRWARR(GER), 6 b tr. Marcel Mihalík, ž. Jiřina Andrésová 53,0

Letos to u nás zkoušel ve Velké květnové, na což nikdy neměl dostatek třídy, ale před lety tu v handicapu na 1400 metrů zaběhl slušně. Posledně ho v Drážďanech těsně porazila Muguruza, která teď nese vyšší váhu.

6 OPINION MAKER(IRE), 8 j tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Palík 56,5

Nejlíp se mu daří ve Varech, kde loni vyhrál Lázeňskou míli. Loni v tomto dostihu skončil blízko čtvrtý, když měl o 2 kg vyšší rating. Letos svými formami neoslní, ale nelze ho podceňovat.

7 KATHY AMES(FR), 5 tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 57,0

V Mostě a ve Varech vyhrála v minulosti na 1400 metrů, v Chuchli se jí však letos dařilo na 1200 metrů, kdy vyhrála trojkový handicap a neztratila se ani v jedničkové Sprinterské ceně. Za to však jí stoupl handicap a tohle je 1400 metrů.

8 MUGURUZA(IRE), 4 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 56,0

Loni byla čtvrtá v Jarní ceně klisen, ale jako od vítězka Ceny zimní královny se od ní čekalo víc. Pak byla nasměrována do Francie, kde vyhrála menší dostih na 1800 metrů. Na jaře změnila trenéra a skončila poslední v handicapu na 1800 metrů, dostih však odvodila s výrazným náskokem. V Drážďanech se na 1500 metrů rozbíhala, proto by mělo být 1400 metrů krátkých.

9 PROCELLARUM(IRE), 4 tr. Martina Havelková, ž. David Liška 58,5

Letos vyhrál dva trojkové handicapy a umístění bral o kategorii výš. Sice vyhrál na míli, ale jeho parketou je spíš 1800 metrů. Tohle bude krátké.

Tipařův verdikt: Heidi High ukazuje stabilně dobrou formu a Creatorovi i přes poslední slabší výkon může sednout 1400 metrů. Wirrwarr se tu hůř zařazuje, ale jemu tahle distance také sedí. Loni tady zaběhl dobře Opinion Maker a teď má o 2 kg nižší rating. LENA sice neuspěla v klasikách, ale v Ceně Nory Jeane se držela třídových klisen a nejlépe si vedla v předzkoušce Jarní ceny klisen právě na distanci 1400 metrů. Do handicapu nastoupí poprvé a její známka se nemusí ukázat tak vysoko. (ob)

Tip: Lena – Heidi High - Creator

 

16:00 - 3.dostih

Simsonova Cena

R - cena II.kat. - 2 - 1200 m - 100 000 Kč

1 BUNAMBOO(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, žk. Sabina Mokrošová 56,5

Zakoupen jako roční v Irsku privátně poté, co byl na dražbě neprodán za 3000 euro. Narozen na konci března. Jako jediný debutant v poli to bude mít hodně těžké a každý poražený soupeř bude úspěch.

2 STRATOVARIUS, 2 tr. Radim Bodlák, ž. Jaromír Šafář 58,0

Při debutu prohrál jen s Niamhtree a následně vítěznou Feschandou. Následně lehce vyhrál proti domácím odchovancům. Oproti debutu má váhovou nevýhodu oproti Niamhtree o 1 kg nižší. Kandidát na boj o vítězství.

3 IMPERIO, 2 tr. Štěpánka Myšková, ž. Jan Verner 56,5

Ačkoli má pozdní vytrvalecký původ, tak při debutu skončil druhý. Na Stratovariuse ztrácel hodně a pořadí s ním by neměl otočit. Bojovat o třetí místo by ale mohl.

4 SENSI TOP, 2 tr. Radim Bodlák, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Debut ve Slušovicích byl slušný. Metry navíc by měli být plusem. Kandidátka na boj o třetí příčku.

5 NIAMHTREE(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Vendula Korečková 57,0

Vyhrála hned při debutu, i když nemá extra raný nebo rychlý původ. Kandidátka na vítězství.

Tipařův verdikt: O vítězství by si to měli opět rozdat NIAMHTREE a Stratovarious. Při debutu byl mezi nimi rozdíl 6 délek. Stratovarious tentokrát nese jen o kilogram více, takže jejich souboj by mohl být trochu těsnější, ale klisna by měla převahu udržet. Klisna má větší šanci na progres. Stratovarious naopak absolvuje třetí start během šesti týdnů, což může být plusem, ale i mínusem pro mladého koně. O třetí příčku by si to měli rozdat Sensi Top a Imperio. O trošku více věřím klisně. (tj)

Tip: Niamhtree – Stratovarius – Sensi Top

 

16:30 - 4.dostih

Cena Fontana Watercoolers

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 SHENAH(IRE), 5 j tr. Václav Luka, Lucie Fialová 52,5

Po dvou vynechaných sezónách a změně trenéra dvakrát slušně zaběhla v Bratislavě. Ve Varech na to ale nenavázala, když není příliš narostlá, takže menší dráhy jí asi sednou více. Poprvé nastoupí s fixací jazyka.

2 GILIENNE, 6 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 57,0

Minule ve Varech zklamala, ale předtím v Chuchli na této distanci podávala dobré výkony, když v květnu porazila čtveřici nynějších soupeřů. Navíc do čtyřek se seběhala po více než třech letech.

3 FRAM, 6 j tr. Michal Kalčík, žk. Petra Zedková 51,0

Posledně dobře zaběhl v Lysé. I když je trochu seběhaný, takže může mít nějakou rezervu, 5 kg přes váhu je dost. Navíc o pár set metrů delší distance by mu sedla více.

4 MIKROP, 4 tr. Allan Petrlík, ž. Petr Foret 59,0

Je na vzestupu, když poslední dva starty proměnil ve vítězství. Stalo se tak ale na menších drahách a trochu delších distancích. V pěti chuchelských startech skončil nejlépe třetí.

5 CAPTAIN LUKA(IRE), 6 j tr. Alena Škrášková, am. Matyáš Luka 61,5

Obhájce vítězství je 2,5 kg nad loňskou známkou. S tím by si měl poradit, ale po slušném vstupu do sezóny vyběhl dvě slabší formy, které mnoho důvěry nebudí.

6 FORTE, 5 tr. Jaroslav Jelen, ž. Michal Hrouda 59,5

Posledně se na 25. pokus zbavil přívlastku nezvítězivší. Porazil přitom hned pět nynějších soupeřů. Jeho handicap se tak ale dostal na životní maximum, takže se asi bude potřebovat trochu seběhat.

7 MEANNAH, 5 tr. Ladislav Nagy, ž. Martina Havelková 53,0

Minule zklamala, když po startu byla dost hektická a špatně točila. Předtím dokazovala, že něco podobného umí. V Mostě jí Denihilonihil porazil jen o půl délky, ale váhy se mění o 7 kg v její prospěch.

8 ANIELA(IRE), 5 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 59,0

Předloni sice skončila druhá ve slabší jedničce, ale poté změnila trenéra a na umístění nedosáhla v posledních devíti startech. Bude tedy lepší počkat, až se chytí.

9 WELIGAMA(IRE), 3 tr. Josef Bartoš, ž. Jiřina Andrésová 48,0

V Lysé při vstupu do handicapu nesupěla. Předchozí chuchelská forma z dostihu pro nezvítězivší sice vypadá lépe, navíc ukázala dost rychlosti, nicméně je nevyhandicapovaná o 4 kg. Úspěšný reparát tedy vypadá komplikovaně.

10 DENIHILONIHIL(IRE), 4 j tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 57,0

Je na vzestupu, a protože posledně byl rychle na nohách, zkrácení distance nevypadá jako problém. V posledních týdnech je celá stáj ve formě, takže počítat se s ním musí i v silnější konkurenci.

11 TAPAJO(GER), 10 s tr. Petr Juránek, am. Lenka Rájová 59,0

Také on posledně zvítězil, ale stalo se tak ve slabší pětce pro amatéry. Ve čtyřkách se mu ale v poslední době nedaří, a protože jezdkyně výrazně převažuje, tentokrát tomu asi nebude jinak.

12 DONTELLYOURMOTHER(IRE), 4 tr. Karel Germič, ž. Jiří Chaloupka 59,0

Po mnoho neříkajících startech v cenách dobře zaběhla při vstupu do českého handicapu. Porazil jí Forte, k němuž jí ale přibližuje změna váhového poměru, zatímco další čtveřici tehdejších soupeřů by teoreticky znovu měla nechat za sebou.

13 SIR AMICO, 3 b tr. Josef Bartoš, ž. Jan Verner 57,0

Zkraje sezóny zvítězil mezi vrstevníky, ale poté se ve třech handicapových startech neumístil. Minule v Lysé ovšem s vysokou váhou rozdával metry, předtím na této dráze a distanci nebyl po pomalejším startu zas tak daleko.

14 FLEXIBLE APPROACH(IRE), 4 tr. Artur Resulov, ž. Eduardo Pedroza 60,5

Posledně čtvrtý v handicapu v Drážďanech, když v německém handicapu je o obvyklých 10 kg níže. Něco podobného by tedy umět měl, nicméně další zkrácení distance mu sedět nemusí.

15 NIKOLETTA, 6 tr. Svatoslav Blažek, am. Tomáš Roman 48,0 – NÁHRADNÍK

Naposled nespěla v pětce v Lysé a tady je o 8 kg nevyhandicapována. Letos ve slabších polích brala dvě umístění, ale v obou případech se tak stalo na menších drahách.

Tipařův verdikt: Šestice účastníků dostihu se utkala před měsícem v Karlových Varech. Z nich by na tom nyní mohla být nejlépe Dontellyourmother, pro kterou se jednalo o premiéru v českém handicapu. Na jejím štítě skončila i Gilienne, jíž se ale předtím na této dráze a distanci dařilo. Na vzestupu jsou Mikrop a Denihilonihil, přičemž jako jistější volba vypadá druhý jmenovaný. Pro Flexible Approache může být distance příliš krátká, Meannah zase musí odčinit poslední výpadek. (jf)

Tip: Dontellyourmother – Denihilonihil - Gilienne

 

17:00 - 5.dostih

Cena Chuchle Areny Praha (I. oddělení)

R - handicap V.kat. - 3+ - 1600 m - 20 000 Kč

1 DARK ALIGHIERI, 7 tr. František Mourek, am. Natálie Flenerová 56,5

Naposledy v Mostě porazila Sir Corala, jehož jezdec ale absolvoval prvních 400 metrů bez třmenu. Díky úlevě jezdkyně se jí to může podařit znova, obzvlášť pokud bude tempo svižné.

2 RABBIT SPIRIT(IRE), 4 tr. Allan Petrlík, žk. Renáta Ondráčková 70,5    

Do sezóny vstupoval s ještě vyšší zátěží a podlehl jen Sir Coralovi, který ještě v závěru bočil. Tady má dobré vyhlídky mu porážku vrátit.

3 KYRIAKALI, 3 tr. Michal Kalčík, Taťána Mášová 54,5    

Ve čtyřech letošních startech mezi vrstevníky nevydělala peníze jen v Mostě, když její koncovka přišla příliš brzo. Při handicapovém debutu se stájovou formou v zádech může být zajímavá.

4 SHEIK, 4 tr. František Mourek, Simona Laubeová 52,0              

Ve druhém letošním startu předvedl zlepšení, když nebyl zas tak daleko od dvojice Dark Alighieri a Sir Coral. Může se ještě zvednout, 4 kg přes váhu mu to ale neusnadňují.

5 ALFONZA, 4 j tr. Aneta Menclová, ž. Martina Havelková 54,0

Při pozdním vstupu do sezóny se neodpoutala ze zadní pozice a skončila o víc jak 7 délek za Chasmarem. Pokud se výrazněji nezvedne, mělo by to být tady podobné.

6 CHASMAR, 4 tr. Martin Pišl, ž. Jiřina Andrésová 57,0 

Druhý karlovarský start se mu povedl lépe i díky tomu, že měl na špici víc klidu. Tady mu může dělat společnost víc soupeřů a nejspíš to bude mít složitější.

7 SIR CORAL, 5 tr. Josef Bartoš, Lukáš Charvát 57,0         

Po vítězství v žákovském dostihu zaběhl dobře i v Mostě, kde jeho jezdec absolvoval úvodní pasáž bez třmenu. Dvojice Dark Alighieri a Rabbit Spirit vypadají opět jako vážní soupeři.

8 NUTEKI, 6 tr. Pavel Hlavatý, ž. Michal Hrouda 55,0     

Díky tomu že žádá o „psč“ obvykle zaběhne v menších polích, kde nemusí tolik obíhat. V nejnižší kategorii obvykle na dotaci dosáhne a tak by tomu mělo být i tady.

9 WILD BRAU, 5 tr. Svatoslav Blažek, Michal Kopczyk 60,5         

Ve Slušovicích při vstupu do sezóny zvítězil start – cíl, následně se po startu zbavil jezdkyně. Podobný dostih může být v jeho silách, záležet bude na tom, jak odstartuje.

10 GALNOTS(FR), 5 b tr. Jaroslav Jelen, ž. Jan Verner 53,5

Na úvod sezóny zaběhl dobře, v dalším startu byl ale v boxech hodně neklidný, což se mohlo na jeho výkonu podepsat. Pokud dobře odskočí, šanci mít musí.

Tipařův verdikt: Po vítězství zaběhl Sir Coral i v Mostě, i když byl tehdy limitován, v předchozím startu na něj ale hodně dotíral RABBIT SPIRIT. Při handicapovém debutu může být nebezpečná Kyriakali. (fm)

Tip: Rabbit Spirit – Kyriakali – Sir Coral

 

 

17:30 - 6.dostih

Cena Derby Clubu Prague (II. oddělení)

R - handicap V.kat. - 3+ - 1600 m - 20 000 Kč

1 ALPENROSE, 4 tr. Libor Hála, am. Tomáš Roman 48,0 

V Bratislavě se chytla, když po hluchém momentu v oblouku přišla ještě závěrem. Zkrácení distance je trochu otazníkem, měla by ale jít ještě nahoru.

2 LAUNCH ZONE(IRE), 4 j tr. Michal Kalčík, Lucie Fialová 55,0    

Po sérii tří druhých míst zklamal ve Varech na rychlé půdě, kde se ze zadní pozice neodpoutal. Chuchelská dráha a sestup do nejnižší ligy by mu mělo pomoci k reparátu.

3 FINIGA, 5 j tr. Petr Juránek, am. Tereza Grbavčicová 59,5       

Od loňské sezóny střídá distance od sprintů po maratóny a zřídka kdy někoho předběhne. I v této společnosti outsider.

4 BIG TALK(FR), 4 tr. Radim Bodlák, ž. Jaromír Šafář 56,5             

Poměrně narostlý kůň zatím běhal na menšíc drahách, kde mnoho neukázal. Na větší dráze a při vstupu do handicapu by se mohl alespoň zařadit.

5 VÍLA ZVONILKA, 3 tr. Jiří Chaloupka, Eva Buriánková 54,5       

Při druhém životním startu se jí podařilo zatočit a dokončila za středem pole. Měla by se ještě zlepšit, podle jezdeckého obsazení jde ale spíš sbírat zkušenosti.

6 LAZARD, 3 b tr. Ladislav Pohanka, ž. Adam Florian 58,0            

Začátkem června tu zaběhl dobře na 1400 metrů na měkké dráze, v dalších startech měl ale problém stíhat tempo. Téměř dvouleté čekání stáje na triumf nejspíš neukončí.

7 COSTA SMERALDA(GB), 3 tr. Jaroslav Jelen, ž. Michal Hrouda 54,5     

Po dvou startech v lepší společnosti se chytla začátkem června na měkké dráze. Tehdy ztratila na Lazarda 5 délek, může jít ještě nahoru a na delší distanci mu porážku vrátit.

8 GOLDEN WARRIOR, 4 tr. Jan Demele, ž. Jiřina Andrésová 51,5             

Oba starty v žákovských handicapech nebyly tak špatné a dobře se držel na příliš krátké distanci ve Slušovicích. Po delší době se zkušenou jezdkyní nemusí být bez šance.

9 LYSYANARGENT(FR), 8 tr. František Mourek, Zuzana Jeníčková 60,5 

Letos kromě květnového běhání podává vyrovnané výkony, díky tomu je ale jeho známka stále 2,5 kg nad loňským vítězstvím. Bez dotace by tady ale odejít neměl.

10 JELLY DESBOIS(FR), 3 tr. Jana Manová, ž. Jan Verner 53,0

Při debutu v Mostě zůstala na startu, v Brně jí zas poškodila padající jezdkyně. Stáj to s podobnými typy umí a podceňovat ho nelze.

Tipařův verdikt: Na startu je řada neprověřených koní, z nichž nejzajímavěji vypadá Alpenrose a Costa Smeralda. Můžou ale potřebovat ještě trochu času a lepší volbou tak můžou být zkušenější Lysyanargent nebo LAUNCH ZONE, který by se mohl prosadit po karlovarském výpadku. (fm)

Tip: Launch Zone – Alpenrose – Lysyanargent

 

18:00 - 7.dostih

Cena Rock & Roll Bandu Marcela Woodmana

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 LAST OPERA SONG(FR), 9 tr. Svatoslav Blažek, am. Tomáš Roman 57,0            

V Lysé přišla o vítězství na cílové čáře, když její trhák přišel trochu brzo. S touto formou jí nelze podceňovat, tady jsou ale soupeři těžší.

2 FURTFIT(FR), 3 tr. Hana Kabelková, ž. Adam Florian 56,0         

Debut v Mostě nebyl špatný, při dalším startu ale k velkému progresu nedošlo. Tehdy ho porazil prověřenější Smichoff téměř o 5 délek, tady by mezi nimi velký rozdíl být neměl.

3 NIRVANA, 4 tr. Svatoslav Blažek, Taťána Mášová 49,0              

V dubnu tu dvakrát na této distanci zaběhla dobře, pak to zkoušela na delších tratích. Pokud pauzy mezi posledními starty nebyly krátké, nemusí být bez šance.

4 HOFERGIRL(GB), 6 s tr. Ingrid Janáčková-Koplíková, žk. Renáta Ondráčková 58,0        

Naposledy ve Varech upustila od obvyklé start-cíl taktiky a zaběhla překvapivě dobře. Tady na to může navázat, v handicapu je stále 6 kg pod vítěznou známkou ze září 2020.

5 NA KONCI DUHY, 5 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 56,0            

Naposledy si nevedla špatně mezi 4letými a staršími nezvítězivšími v Drážďanech. Předtím tady potkala dvojici Aidensfeld a Lorelly a z nich teď vychází váhově nejlépe.

6 BELLA RIA(IRE), 3 s tr. Ivana Pejšková, Markéta Horová 53,5  

Naposledy ve Varech za dvojicí Hofergirl a Aidensfeld, a tady nejspíš se mezi nimi nic nezmění.

7 LATARMISSIE, 4 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 52,0

Do aktuální sezóny vstoupila vítězstvím na měkké půdě, následně to potvrdila na rychlejším podkladu. Po nezaviněném pádu ve Varech se může tady revanšovat.           

8 LA SOMMERA(FR), 6 tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 59,0 

Ve Varech šla ofenzivněji než obvykle, v rovině jí ale brzo opustily síly. Před tím tu ale na této distanci zaběhla dobře o kategorii výš.

9 AIDENSFIELD(GER), 4 j tr. Michal Kalčík, Lukáš Charvát 58,5    

Chytil se začátkem června a i v dalších dvou startech předvedl podobnou formu. Na Hofergirl by ale znovu stačit neměl.

10 LORELLY, 4 tr. Jan Demele, ž. Milan Zatloukal 59,0   

Letos jde lehce nahoru. Naposledy tu nebyla daleko od dvojice Aidensfeld a Na Konci Duhy, a i když váhově nevychází nejlíp, se zkušeným žokejem se s nimi může poměřit znovu.

11 LUIS STORMEN(FR), 3 tr. Ladislav Pohanka, ž. Jiřina Andrésová 58,0               

Formy z května nevypadají špatně, je ale otázkou nakolik tehdy těžil ze svých zkušeností. Naposledy ho tu porazil Furtfit i Smichoff, kteří se ještě můžou zvednout.

12 NAILAH, 4 tr. Jaroslav Pecháček, Simona Laubeová, 52,5      

Na úvod sezóny nezaběhl špatně na maratónské trati v Brně, následně to ale nepotvrdil. Tato distance mu může být sice bližší, nezaujal by nejspíš ale ani o kategorii níž.

13 MARJANEH(IRE), 5 tr. Vladislav Fedorowicz, Lucie Fialová 56,5         

Naposledy ve Varech zaběhla překvapivě dobře, když těžila z pomalého tempa, které udala. Toho se tady nejspíš nedočká, přesto už předtím v Mostě naznačila, že počítat se s ní musí.

14 SMICHOFF(FR), 3 tr. Václav Luka, am. Matyáš Luka 57,0

V Derby trialu patřil mezi preferované koně, nic velkého nepředvedl ani následně v EBF dostihu. Porazil ale dvojici Furtfit a Luis Stormen a tady by tato forma alespoň na dotaci mohla stačit.

Tipařův verdikt: Změna taktiky a výhodná handicapová známka můžou opět dopředu pomoci Hofergirl, v poli je ale i několik mladších neprověřených koní. Dobré reference měl už v Derby trialu Smichoff, a i když poslední formou neoslní, tady to s mírným progresem stačit může. Nahoru jde i LATARMISSIE, která měla ve Varech nezaviněný pád, předchozím běháním ale naznačila, že ještě nenarazila na svůj strop. Ze starších můžou mít co říct i Marjaneh a La Sommera. (fm)

Tip: Latarmissie – Hofergirl - Smichoff

 

18:30 - 8.dostih

Cena PP Asset Management (43. Cena Latiny)

R - cena I.kat. - 3 klisny - 2200 m - 150 000 Kč

1 TCHEQUE NAVY(FR), 3 tr. Dalibor Török, ž. Petr Foret 58,0 - NESTARTUJE

2 KORVETTE(GER), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 58,0

Na této dráze a distanci se umístila ve dvojici trialů na České Derby. Díky těmto formám vlastní nejvyšší handicap v poli a na start půjde s nejvyššími ambicemi.

3 GENEZE, 3 tr. Václav Luka, ž. Eduardo Pedroza 58,0

Na této dráze a distanci předvedla slibný debut. Matematicky sice nevyběhal extra hodnotnou formu, nicméně progresu napovídá její projev i výborný český původ. Pomůže jí také podpora silného žokeje. Může ale potřebovat více času.

4 PLEIONE(IRE), 3 tr. Miroslav Nieslanik, žk. Sabina Mokrošová 58,0

JCK pro ni byla příliš krátká. Vždyť předtím suverénně zvítězila na „osmnáctce“, přestože ježděná byla už v oblouku. Vytrvalosti napovídá i její původ. Otazníkem je více jak dvouměsíční pauze, během níž se objevila na přihláškách, ale byla škrtaná.

5 ANGEL WINGS(IRE), 3 b tr. Ladislav Pohanka, ž. Jiřina Andrésová 58,0

Mezi dámskou elitou ročníku to zkoušela už na kratších distancích, ale neúspěšně. Tady by to nemělo být lepší, když má krátký původ a při vytrvalecké premiéře skončila poslední.

6 WHIRL WIND GIRL(FR), 3 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 58,0

V Deylově memoriálu po zaváhání na startu finišovala čtvrtá, takže vzdálené páté místo v JCK bylo trochu zklamáním. Tady přesto třídou patří k nejlepším, ale vytrvalost je otazníkem. Matka Dumnonia sice díky vysoké třídě bojovala v Oaks o vítězství, ale polosestra Devoir Rien ho loni neprostála.

7 APEROLA(IRE), 3 tr. Eva Záhorová, ž. Milan Zatloukal 58,0

Ve Wroclawi zvítězila ve slabším dostihu. Poslední forma z Bratislavy není špatná, když narazila na kvalitní starší soupeře, nicméně při chuchelské premiéře výrazněji nezaujme.

8 WITCH, 3 tr. Václav Luka, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Při obou startech hůře odskočila, což bylo zvlášť posledně v Mostě výrazným mínusem. Každopádně, i když při debutu narazila na slušné soupeře, tahle konkurence vypadá nad její síly.

9 ODETTE, 3 tr. Eva Záhorová, ž. Jiří Palík 58,0

Posledně v Mostě porazila Witch, a protože šla rovněž závěrem, navrch by měla mít i v Chuchli. Každopádně obě její tehdejší přemožitelky startovaly před dvěma týdny ve Varech a jejich výsledky byly zklamáním.

10 MIRAM(IRE), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Tomáš Lukášek 58,0

Do sezóny vstoupila nad očekávání, když po aktivním průběhu na této distanci v Mostě porazila i Korvette, byť k tomu jí pomohla i nižší váha. Tehdy se nicméně běželo na měkku a podobně jako u stájová kolegyně je aktuální forma otazníkem, když ve Velké červnové ceně vybočila v prvním oblouku do písku.

11 BARTOLA(FR), 3 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 58,0

Při debutu zvítězila mezi nezvítězivšími soupeři o derby dnu. Polosestře jedničkově umístěného Chiouboucara metry navíc bezpochyby přijdou vhod, a i protože má minimum zkušeností, měla by jít nahoru.

12 JACINTHE(FR), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. David Liška 58,0

Debutovala ve stejném dostihu jako Bartola. Po startu málem ztratila jezdce, takže šla zezadu a finišovala pátá. Na Bartolu ztrácela jen něco málo přes 3 délky, nicméně delší distance pro ni nemusí být plusem.

Tipařův verdikt: Nejvíce třídy z této sestavy ukázala Korvette, a protože jí neschází ani vytrvalost, patří jí role favoritky. V jedničkách bodovala i Whirl Wind Girl, ale pro ni vypadají metry navíc jako problém. Naopak prodloužení distance ocení v jediném životním startu vítězná Bartola. U svěřenkyň Mislava Nieslanika je aktuální forma otazníkem, nicméně pozornost si rovněž zaslouží, když lepší volbou může být Pleione. (jf)

Tip: Korvette – Bartola - Pleione

 

19:00 - 9.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap III.kat. - 3+ - 2600 m - 60 000 Kč

1 VARIMINGO(GER), 5 j tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 58,5

Loni byl v tomto dostihu až sedmý, ale možná brzy si lepšil pozici přes oblouk. Letos absolvoval všechny čtyři starty v Mostě, kde nebyl hůř jak čtvrtý a minule si celkem poradil s nárůstem handicapu za vítězství ve čtyřkovém handicapu na 2000 metrů.

2 CULIHRACH(IRE), 5 j tr. Martina Havelková, ž. David Liška 59,0

Loni byl v tomto dostihu třetí ale s ratingem o 6 kg nižším, než má teď. Na podzim však v Chuchli vyhrál na 2400 metrů s handicapem jen o 1,5 kg nižším, takže jeho známka by nemusela být takový problém. V posledních startech chodil dostihy na 1800 metrů, ale pokud se ho podaří v klidu schovat za koně, nemusela by být problém ani distance.            

3 DECAMERON, 4 tr. Eva Záhorová, ž. Milan Zatloukal 60,0

Vytrvalost mu nechybí, letos vyhrál v Bratislavě oba starty a jeden i na 3200 metrů. Konkurence tam však nebyla nijak silná a teď má rating o 5 kg vyšší, než když tu byl na podzim v trojkovém handicapu čtvrtý.

4 FANNY MAST, 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 51,5

V Chuchli vyhrála čtyřku na 1800 metrů, ale nemá problém ani s vytrvaleckými dostihy. Minule jen těsně prohrála v trojkovém handicapu na 2400 metrů ve Varech, když velkou část diktovala tempo. Ve třech letech stále může mít prostor k progresu.

5 HIGHLAND PRECIOUS(GB), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiřina Andrésová 48,0

Většinou chodí na tratích do 1800 metrů, ale v Mostě zvládla 2200 metrů, i když nebyla s blinkry moc ovladatelná. Tentokrát půjde bez nich.

6 GOTT(IRE), 4 tr. Jaroslav Drlík, ž. Petr Foret 57,5

Nákup za 120.000 € měl loni patřit k předním tříletkům, ale vůbec se nechytal. Letos to však již bylo lepší, když vyhrál čtyřkový handicap na 2400 metrů v Chuchli. Roli favorita sice v dalším startu nesplnil, ale třetí místo nebylo špatné a s přídavkem od handicapera si víceméně poradil.

7 WESTERNERKA(IRE), 6 tr. Helena Vocásková, Edita Vaníčková 61,0

Před dvěma lety byla v tomto dostihu třetí, a protože pak vyhrála dvoje proutěnky a loni neběhala, rating jí zůstal stejný. Stáj sice dokáže připravit koně na první start i po delší pauze, přesto může mít proti rozběhaným soupeřům nevýhodu.

8 ARKADAG(IRE), 4 j tr. Michal Kalčík, Lukáš Charvát 57,0

Jeho parketou jsou dostihy na 2000 metrů, na nichž minule vyhrál čtyřkový handicap. Sice je synem vítězky Oaks Amga River, která byla druhá v St Leger, ale otcem je sprinter. Původově by tak pro něj byla tahle distance dlouhá a také není zrovna nejlíp ovladatelný.

9 CROSSCHECK, 6 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 48,5

Vytrvalecké tratě jsou jeho doména. Letos se umístil v Chuchli i v Bratislavě, kde byl druhý za Decameronem, oproti němuž ponese výrazně nižší váhu. Loni byl v tomto dostih čtvrtý se stejným ratingem, jako má teď, takže se dá očekávat něco podobného.

Tipařův verdikt: Nejlépe v dostihu vypadají FANNY MAST a Gott, kteří se oba ukazují dobře na vytrvaleckých tratích a je u nich možnost progresu. Pro Westernerku nemusí být lehký návrat po delší pauze. Crosscheck vypadá jako možnost na umístění, na které dosáhl i loni. (ob)

Tip: Fanny Mast - Gott -  Crosscheck

 

STARTOVNÍ LISTINY