Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 17. 7.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 17. 7.

Rozbory dostihů na sobotu 17. července ve Velké Chuchli, kde je na programu devítka dostihů, mezi nimiž je vrcholem předzkouška Oaks.

 

14:00 - 1.dostih

CENA FONTANA WATERCOOLERS

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 WOBULL SE NOW, 11 am. Petra Florianová 64,5

Poslední tři vítězství získal v Mostě, který více sedí jeho ofenzivnímu pojetí. Především už ale platí za veterána a delší dobu se nemůže chytit, přičemž letošní premiéra nesignalizovala obrat k lepšímu.

2 BOUŘKA, 10 ž. Martina Havelková 53,5

Posledně neuspěla v Lysé, ale předtím se jí na menších drahách dařilo. Zaběhnout umí i v Chuchli, když tam čtyřikrát na této distanci zvítězila. Loni i předloni se jí to ale povedlo s o 5,5 kg nižší známkou.

3 BOSTONSHAMAL, 3 ž. Jiří Palík 56,5

První dva starty byly slibné. Posledně ale trochu zklamal na míli, když ztrácel výrazněji a ani nebyl tak rychlý po startu. Distance tedy může být příliš krátká. Do handicapu bude vstupovat.

4 RABBIT SPIRIT(IRE), 3 ž. Radek Koplík 58,0

V obou českých handicapových startech skončil v roli favorita třetí. I když při jediném chuchelském startu pro něj vypadala „dvanáctka“ trochu krátká, znovu by měl najít dost příznivců.

5 CORSTON(IRE), 5 Michaela Musialová 61,5

Loni se v sedmi startech neumístil a letos začal nad překážkami. Poté ovšem změnil trenéra a chytil se ve sprintech na menších drahách. V Bratislavě slušně zaběhl i v handicapu. Trochu více se od něj čekalo posledně, ale jeho koncovce nenahrávala rychlá dráha.

6 IRISH VALENTINE, 5 s ž. Jiří Chaloupka 58,0

Pozdní vstup do sezóny nebyla zas tak špatný. Tady se do jeho sedla vrací vítězný žokej, ale svůj jediný úspěch získal na delší distanci a měkké dráze. Nepomůže mu ani 1,5 kg přes váhu.

7 TAPAJO(GER), 9 s am. Lenka Rájová 58,0

V půlce května v podobném dostihu zvítězil před dvojicí Rebelle d’Arnoult – Rabbit Spirit a teoreticky tu znovu vychází lépe. Posledně ve Varech ho naopak dvojice nynějších soupeřů výraznějším rozdílem porazila, když tehdy volil ofenzivnější taktiku a v závěru mu došly síly.

8 NAPOLEON BAY(FR), 3 Daniel Vyhnálek 62,0

Jde nahoru, když posledně byl suverénní v dostihu pro tříleté nezvítězivší koně. Konkurence zřejmě byla slabší, protože jeho soupeři toho následně mnoho neukázali, a na drobnějšího tříletka ponese dost kilo. Na druhou stranu kratší distance nemusí být na škodu a v progresu může pokračovat.

9 FORTE, 4 ž. Martin Laube 57,5

V posledních startech dokazuje, že něco podobného umí. Nejblíže vítězství byl právě na „dvanáctce“, přestože i jeho projev prozrazuje, že optimum má o pár set metrů výše. V početném poli asi znovu pár soupeřů nechytí.

10 REBELLE D`ARNOULT(IRE), 4 ž. Michal Hrouda 55,5

Posledně po dvou druhých místech konečně zvítězila. Bývá chtivější, takže návrat na kratší distanci není problém. Přes přídavek za poslední úspěch tak znovu může být ve hře.

11 NACHTSWAERMER(IRE), 5 am. Matyáš Luka 59,0

Poslední start omlouvá závada na výstroji. Před tím na této distanci zvítězil před Fortem a díky jezdecké úlevě znovu vychází lépe. Na druhou stranu se současným jezdcem zatím neuspěl, i když na jaře na tom měly podíl i parametry mostecké dráhy.

12 LUCAS WARRIOR, 4 ž. Tomáš Lukášek 59,5

Loni na něj byl spoleh, ale nejhůře zaběhl právě na této distanci. Tady se navíc představí po více jak desetiměsíční pauze, během níž změnil trenéra.

13 CAPTAIN LUKA(IRE), 5 ž. Milan Zatloukal 62,5

Při posledních dvou startech v chuchelských handicapech skončil třetí a čtvrtý, přestože byl o pár kilo výše. Letošní bratislavské starty jsou ale slabší, když začátkem června prohrál s Corstonem a také nyní vychází hůře.

14 GALNOTS(FR), 4 ž. Jan Verner 55,0

Zatím hledá svojí parketu. Nejlépe zaběhl na 1800 metrů, ale posledně byl dost chtivý i na míli, takže zkouší sprint. Pokud mu sedne, může překvapit.

15 GILIENNE, 5 Taťána Mášová 63,0 – NÁHRADNÍK

Do sezóny vstoupila teprve před dvěma týdny, kdy se zároveň přestavila poprvé od změny trenéra. Nedržela se špatně a kratší distance je plus, přesto asi bude lepší počkat, až se chytí.

Tipařův verdikt: V polovině května se v podobném dostihu na prvních třech místech seřadili Tapajo, Rebelle d’Arnoult a Rabbit Spirit. Podle nesených hmotností by se jejich pořadí měnit nemělo, nicméně zatímco Tapajo patří spíše mezi veterány, zbylá dvojice může jít více nahoru. Ještě méně zkušeností, a tedy výraznější prostor ke zlepšení, má ovšem NAPOLEON BAY, takže i když patří k nejvíce naloženým koním, může přidat další vítězství. (jf)

Tip: Napoleon Bay – Tapajo – Rabbit Spirit

 

14:30 - 2.dostih

SIMSONOVA CENA

R - cena II.kat. - 2 - 1200 m - 100 000 Kč

1 SHABANA(GER), 2 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 57,0

Narozena v půlce března. Z otcovi strany pozdnější původ, ale více rychlosti je na mateřské straně. Prodloužení distance oproti debutu bude plusem. Kandidátka na přední umístění.

2 NOURAN(IRE), 2 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 57,0

Ve Francii předposlední dále od nejlepších, ale u nás proměnila start v lehké vítězství. Kandidátka na vítězství.

3 MIRAM(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Tomáš Lukášek 57,0

V Itálii poslední při debutu dále od nejlepších. Mohla by se zlepšit, ale i tak boj o konec tabule nevypadá moc reálně. Asi dvojka stáje.

4 ARKHANGELSK(IRE), 2 tr. Arslangirej Šavujev, Ulan Kozhomkulov 56,5

Při debutu ztrácel na Nouran 6 a ½ délky, ale ta již měla start v nohách. Rozdíl mezi nimi by mohl být menší, ale asi jí opět neporazí. Vychází tak též na boj o konec tabule.

5 HUAYARA(IRE), 2 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 55,5

Narozena v dubnu. Jinak by jí ranost a rychlost nemusely chybět. Zakoupena za 24 000 liber v Anglii. Díky realizačnímu týmu jí je třeba respektovat již při debutu a dotaci by získat mohla.

6 ASKERANA, 2 tr. Hana Kabelková, ž. Jiří Palík 55,5

Při debutu druhá mezi českými odchovanci. Na Red Coral ztrácela 7 délek. Není moc důvodů, proč by s ním měla pořadí otočit. Nějací další lepší soupeři se asi taky najdou, takže vypadá spíše na boj o nejnižší dotaci.

7 RED CORAL, 2 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 58,0

Lehce vyhrál debut mezi českými odchovanci. Kvalita zřejmě nebyla nejvyšší, ale svou převahou si říká o pozornost i zde a nepřekvapí bojem o vítězství.

8 HADAR(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 57,0

Při debutu to bude mít těžké, ale dle jezdeckého obsazení možná jednička stáje. Narozen v dubnu. Původ má celkem raný a rychlý. Zisk dotace by byl úspěchem.

9 LITTLE STREAK(GB), 2 tr. Grzegorz Wroblewski, Barbora Hejnová 55,5

V Karlových Varech nevlezla do boxů. Trenér jinak mívá koně připravené na debut. V původu má dost ranosti a rychlosti.

10 PORCINELLA(GB), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Jaromír Šafář 56,0

Ačkoli má pozdní vytrvalecký původ, tak potvrdila, že stáj umí vyběhnout i s takovými koňmi. Mohla by mít rezervy, ale na Nouran ztrácela 4 délky, a to se bude těžko stahovat. Kandidátka na zisk dotace.

11 WOLFI, 2 tr. Petr Kantek, Michaela Musialová 56,5

Narozen až koncem dubna. Matka byla raná a rychlá. Otec ale dvouletý neběhal. Ziskem dotace by dost překvapil.

Tipařův verdikt: O vítězství by se mohla poprat zejména trojice vítězů. Nejkvalitnější soupeře zřejmě porazila NOURAN, proto je hlavní favoritkou. Red Coral porazil české odchovance, ale bylo to stylem velmi lehce, takže nějakou třídu má. Shabana vyhrála v Bratislavě na 1000 metrů, ale dle původu by jí prodloužení distance mělo rozhodně prospět. Rozhodně tedy ani ona není bez šance na příčku nejvyšší. Dobrý debut má za sebou i Porcinella a mohla by jít ještě nahoru. O dotaci by mohli bojovat i debutantka Huayara nebo Archangelsk. (tj)

Tip: Nouran – Red Coral – Shabana

 

15:00 - 3.dostih

CENA CHUCHLE ARENY PRAHA

R - handicap II.kat. - 3+ - 1400 m - 90 000 Kč

1 KATHY AMES(FR), 4 j tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 54,0

Po povedeném vstupu do sezóny v Mostě neuspěla v podobném chuchelském handicapu, přestože loni v červnu dokázala, že i na tamní dráze zaběhnout umí. Poprvé nastoupí s fixací jazyka.

2 RABBIT BREATH(GB), 4 tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 63,5

Letos už v Chuchli dva dvojkové handicapy vyhrála, když v obou případech zvítězila po boji o hlavu. S dalším přídavkem a s nejvyšší váhou tedy vypadá cesta za hattrickem komplikovaně.

3 TREASURE ROCK(USA), 6 tr. Jan Havlíček, ž. Michal Hrouda 52,5

Bývá chtivější, a i proto všechna vítězství získal na menších drahách. Handicapům se v poslední době vyhýbal, ale když v něm naposled startoval začátkem září, navzdory příliš dlouhé distanci se držel dobře.

4 CREATOR(IRE), 4 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,5

Čeká ho handicapová premiéra. Posledně byla konkurence příliš silná, ale mostecký vstup do sezóny byl slušný, přestože v rovině neměl mnoho prostoru. Na této dráze a distanci loni skončil třetí v Michalově memoriálu. Otazníkem je delší pauza.

5 COLTYN, 6 tr. Zdeněk Seménka, ž. Jiří Palík 55,0

Je na něj spoleh a při dvojkové premiéře skončil v podobném dostihu pátý. Z nynějších soupeřů ho porazili Rabbit Breath a Opinion Maker, ale těm by měl teoreticky porážku vrátit.

6 OPINION MAKER(IRE), 7 j tr. Ivana Pejšková, ž. Martin Laube 58,5

Před dvěma týdny zvítězil na své oblíbené karlovarské dráze. Předtím dokázal, že umí zaběhnout i v Chuchli, přestože žokej po startu ztratil třměn a útočil tak netradičně zezadu. Každopádně v handicapu je na životním maximu.

7 CHOP CHOP(IRE), 5 tr. Artur Resulov, ž. Koen Clijmans 61,0

Slušně zaběhla ve sprintu o derby dnu i předtím v Drážďanech a prodloužení distance nemusí být na škodu. Při posledních handicapovém startu sice neuspěla v „Gombě“, ale celý dostih byla pod tlakem, přičemž obvykle volí defenzivnější taktiku.

8 CAWOK(IRE), 5 tr. Michal Tajmr, ž. Michal Demo 55,0

Před dvěma týdne ve Varech finišoval jen půl délky za Opinion Makerem, ale protože jezdec 1,5 kg převažuje, teoreticky by se jejich pořadí měnit nemělo.

9 HAS D`EMRA(FR), 4 j tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 59,5

Druhou polovinu loňské sezóny vynechal a oba letošní starty absolvoval mezi jedničkovými sprintery. Při derby dnu skončil ¾ délky za Chop Chop. Nesené hmotnosti jejich šance teoreticky srovnávají, ale prodloužení distance pro něj zřejmě bude větším problémem, i když tentokrát nastoupí bez stínidel.

10 SEASONY(IRE), 4 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 56,5

Před dvěma týdny vstoupil do handicapu ve Varech a nevedl si špatně, byť za ním mnoho soupeřů nezůstalo. Na Opinion Makera ztrácel necelé 3 délky a hmotnosti se mění o 3,5 kg v jeho prospěch.

11 FILS DE L`AIR(FR), 7 bj tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 54,0

Při mosteckém vstupu do sezóny nahrávali jeho ofenzivní taktice parametry mostecké dráhy, ale v podobném chuchelském dostihu vycouval z podstatného dění. Reparát nebude jednoduchý.

12 MOLLY MASSIMO(GER), 5 tr. Miroslav Kantek, Daniel Vyhnálek 56,0

Loni v německých handicapech získal známku 70,5 kg. To letos pod novým trenérem nepotvrdil, a i když posledně si v bratislavském handicapu nevedl zas tak špatně, taky nezaujme. Letos poprvé nemá hlášená stínidla.

13 SOUTH CAPTIVA(FR), 7 tr. Zdeněk Mimra, ž. Jiří Chaloupka 58,0

V obou letošních startech nebyla daleko od dotace. Při prvním z nich pro ni navíc byla distance krátká a hůře odskočila. Znovu může bojovat o konec tabule.

Tipařův verdikt: Dva dvojkové handicapy už letos ovládla Rabbit Breath, ale s vysokou váhou vypadá hattrick komplikovaně. Posledně na ní mnoho neztráceli Opinion Maker, přestože zaostal na startu, a Coltyn, pro něhož zase hovoří nesené hmotnosti. Ve sprintu o derby dnu slušně zaběhli CHOP CHOP a Has d’Emra, přičemž i díky metrům navíc by měla mít znovu navrch první jmenovaná. (jf)  

Tip: Chop Chop – Coltyn – Rabbit Breath

 

15:30 - 4.dostih

CENA ČSCHPMDK

R - cena III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 FABLE, 5 b tr. Jan Podhányi, ž. Jan Verner 59,5

V posledních dvou startech se umístila, ale bylo to ve slabší konkurenci. Handicapově zde vychází okolo středu pole. Progres se u ní čekat nedá oproti zejména tříletým soupeřům, takže střed pole vypadá jako maximum.

2 DARKGELTON LADY, 4 tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 59,5

V posledních dvou sezonách vždy za peníze. Naposledy vyhrála i s vysokou váhou. Vlastní nejvyšší handicap v poli. Kandidátka na boj o nejvyšší příčky.

3 WAKAI GO, 3 j tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 55,0

Má za sebou jen dva starty. Poslední vyhrál ve slabší konkurenci. Na nejlepší soupeře ztrácí 10 kg v handicapu. Má určitě prostor ke slušnému progresu, ale pár lepších soupeřů se asi najde. Kandidát na boj o nižší dotované pozice.

4 TROPICAL BOND, 10 b tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 61,0

I ve svém věku stále drží formu. Má nejvyšší váhu v poli, ale též společně s Darkgelton Lady nejvyšší handicap. Distance mu sedne. Vychází na boj o nejvyšší příčky.

5 COCONUT, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 55,0

Pomalu jde nahoru a v progresu by mohl pokračovat. Tentokrát se ale setká s mnohem silnější konkurencí, takže na zisk dotace by potřeboval opravdu slušný progres.

6 MEANNAH, 4 tr. Ladislav Nagy, Taťána Mášová 52,0

Loni poslední, ale letos se zlepšila. Bylo to na sprinterské distanci, a ta by jí měla sedět lépe než míle. V této silné konkurenci tak vychází mimo dotované pozice.

7 BIG BEN, 5 tr. Zdeněk Mimra, ž. Jiří Palík 58,5

Letos se mu zatím vůbec nedaří. Tentokrát nastoupí poprvé po změně trenéra i majitele. Mohl by se zlepšit. Boj o konec tabule by měl být reálný.

8 GOLDEN WARRIOR, 3 tr. Jan Demele, Alena Plimlová 51,0

První potomek nezvítězivší matky. Ani otci se u nás zatím nedaří. Při debutu bude každý poražený soupeř úspěchem.

9 ANNAHEIM(GER*), 4 tr. Ivana Pejšková, ž. Martin Laube 56,0

Debut ve slušné společnosti nebyl špatný. Zkrácení distance nebude to pravé a asi si jde hlavně pro handicap.

10 CALL ME BERRY, 3 tr. Hana Kabelková, ž. Jiřina Andrésová 52,5

Při debutu v Lysé poslední. Prodloužení distance mu pomůže, ale i při progresu vychází za středem pole.

11 VALMONT OHNE, 9 tr. Jan Havlíček, Daniel Vyhnálek 57,0

Naposledy vyhrál, ale bylo to o kategorii níž a na menším závodišti, které mu sedne lépe. Handicapově patří k lepším koním v dostihu, ale v této konkurenci vychází spíše těsně za tabulí.

12 NA KONCI DUHY, 4 tr. Jiří Brož, Michaela Musialová 53,0

Letos se jí moc nedaří a její handicap klesá. V této silné konkurenci vypadá bez šance.

13 NOWERA, 3 tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 53,0

Při debutu ve slabší společnosti dále od nejlepších. Bez šance.

14 POPOCATEPETL, 6 s tr. Karel Germič, ž. Jiří Chaloupka 58,5

Minule se po delší době chytil, ale bylo to o kategorii níže. I pokud na tento výsledek naváže, tak nevychází lépe než 6. - 7.

15 EASTERN PRINCESS(GER*), 4 tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 54,5

Při debutu nestihla distanc. Úspěchem bude, pokud se jí to tentokrát povede.

16 FABRIJAN ERSTE, 3 s tr. Allan Petrlík, ž. Radek Koplík 58,0

Handicap mu vzrostl za jedničkové dostihy. Uvidíme či to dokáže potvrdit, protože předtím podával spíše čtyřkové výkony.

Tipařův verdikt: O vítězství by si to měli rozdat zejména Darkgelton Lady a TROPICAL BOND. Opatrně vychází lépe druhý jmenovaný. Za nimi by se měli pohybovat zejména Fabrijan Erste a Wakai Go. Případně Big Ben, pokud předvede progres po změně trenéra. (tj)

Tip: Tropical Bond – Darkgelton Lady – Wakai Go

 

16:00 - 5.dostih

CENA KURÝRNÍ SLUŽBY RYCHLÝ PŘEVOZ

R - handicap V.kat. - 3+ - 1600 m - 20 000 Kč

1 LITTLE JANE, 4 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 59,5        

Říjnová forma z Mostu značí, že se svojí známkou už si poradí. Letos se ale ukázala jen jednou v prvomájové Lysé.

2 LYSYANARGENT(FR), 7 tr. František Mourek, žk. Zuzana Jeníčková 59,0          

V poslední době „ostřeluje“ tabuli. Žákyně už ho zná a zisk dotace by měl být v jeho silách.

3 FLYING FINN, 4 s tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 48,0     

Vloni to zkoušel na delších distancích a sezónu zakončil na proutěných překážkách. Při pozdním sezónním vstupu se jde nejspíš hlavně rozběhat.

4 ROXETTE, 5 tr. Tomáš Duchoň, Michaela Musialová 51,5          

Před dvěma týdny v Lysé zůstala na startu. Předchozí forma značí, že dotaci by snad získat mohla, i když nejspíš by ocenila o pár set metrů méně.

5 TANITSCHKA(GER), 10 tr. Petr Kantek, ž. Martina Havelková 58,0       

Loňskou sezónu zakončila triumfem v Mostě a teď je 3,5 kg pod touto známkou. S poslední formou v zádech se s ním počítat musí.

6 TOM JOVI(FR), 3 tr. Tomáš Duchoň, Eva Buriánková 54,0         

Vloni ve dvou startech získal handicap. Ten si tu jde otestovat a při sezónním vstupu ho nejspíš nečeká nic snadného.

7 CANDLE IN THE WIND, 9 tr. Renata Pátková, žk. Renáta Ondráčková 51,5       

V září zvítězila ve Varech a měla ukončit kariéru. Obvykle nejlépe běhá se silnými jezdci a lepší bude ohlédnout se někde jinde.

8 WOLVERINE, 5 tr. Helena Voršilková, ž. Jiřina Andrésová 52,5               

Vloni velmi úspěšný, letos se zatím nechytil. Naposledy ve Varech svojí jezdkyni trochu popovezl a na kratší trati by se mohl vrátit k lepším dnům.

9 ALHAMRA(FR), 6 s tr. Ivan Kub, Zuzana Míčová 58,5  

Vloni jen čtyřikrát na startu, letošní debut ale nebyl úplně špatný. Síly jí došly u distance, a pokud na to dokáže navázat, o dotaci zabojovat může.

10 MONTEPUCINI(FR), 11 tr. Kateřina Bernardová, am. Alexandra Slámová 52,5             

Za poslední dvě sezóny získal dotaci jen v Netolicích a při prvním letošním startu v Lysé nebyl příliš vidět.

11 NARGOTA, 4 tr. Kateřina Berthier, am. Marcel Novák ml. 58,0            

Dva loňské starty nebyly úplně špatné a totéž se dá říci i o tom letošním. Úleva amatéra a mílová distanci jí po tříměsíční pauze mohou pomoci.

12 AIRUSCHKA, 6 tr. Libor Hála, ž. Petr Foret 61,0           

V červnu tu s vyčkávací taktikou brala páté peníze, v Bratislavě vystřílela síly v úvodu dostihu. Pokud se jí podaří usadit, nemusí být bez šance.

13 NIKOLETTA, 5 tr. Svatoslav Blažek, am. Pavlína Kašparová 48,0           

Poměrně hektická klisna čeká na dotaci už téměř dva roky a pro nezkušenou jezdkyni může být tvrdým oříškem.

14 NUTEKI, 5 tr. Pavel Hlavatý, ž. Michal Hrouda 52,5    

Po hluchém období z druhé poloviny loňské sezóny si při prvním letošním startu došla pro čtvrté peníze pěknou koncovkou. Metry navíc jí můžou pomoci, není ale příliš spolehlivá.

15 VINTANA, 4 j tr. Zdeněk Seménka, am. Sabina Mokrošová 58,0        

Letos se jí povedl jen první start. Vloni v této kategorii ale dvakrát na dotaci a to jí jisté šance dává.

16 BONANZA GOLD(IRE), 5 tr. Petr Kantek, ž. Jiří Chaloupka 62,5

Třídu na tuto společnost určitě má. Naposledy nevlezla do startovacích boxů a vysoký počet žádostí o PSČ jí do karet příliš nehraje.

Tipařův verdikt: Dobré šance by tu měly mít klisny Nuteki, Vintana i Bonanza Gold, mají ale vysoká startovní čísla a bude záležet, jak si s tímto znevýhodněním poradí. Z tohoto pohledu je na tom lépe Tanitschka a WOLVERINE, který ve Varech naznačil, že by se mu mohla vrátit forma z loňské sezóny. (fm)

Tip: Wolverine – Tanitschka – Bonanza Gold

 

16:30 - 6.dostih

CENA SPOLEČNOSTI TIPSPORT

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 SAIGON ICON(IRE), 4 tr. Eva Záhorová, Daniel Vyhnálek 61,0

Dobře zaběhla na úvod sezóny na kratších tratích, naposledy narazila na těžké soupeřky. Tady by měla být opět ve hře.

2 CHEVAL DE ROI(IRE), 3 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Michal Hrouda 52,5             

Při handicapovém debutu ve Varech si došel pro druhé peníze pěknou koncovkou. Měl by se ještě zvednout, metry navíc ale nemusí být plusem.

3 TOPSY, 4 tr. Hana Kabelková, ž. Petr Foret 57,5            

Naposledy si došla pro handicap v dostihu, kde nebyla příliš vidět. Tady si jde svojí známku vyzkoušet, nejspíš by potřebovala trať „dokola“.

4 IRIS, 3 tr. Renata Pátková, Eva Buriánková 54,0 - NESTARTUJE              

Vloni vyběhla dvě slušné formy a ani vstup do sezóny nebyl špatný. Tady musí zapomenout na poslední běhání.

5 LA SARENNE(FR), 7 tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 57,0  

Naposledy skončila mezi poraženými, bylo to ale o kategorii výš v poměrně silně obsazeném dostihu. Tady je nutno jí brát vážně, obzvláště pokud by zapršelo.

6 MIKE MAJK(IRE), 3 s tr. Miroslav Nieslanik, am. Sabina Mokrošová 61,0           

Mezi tříletými má na kontě dvě slušné formy. Rád chodí z čela, tady je ovšem zájemců více.

7 JAN MESSI, 4 tr. Zdeněk Moravec, am. Marcel Novák ml. 60,5              

Na začátku června těžil z klidu na špici. To se mu tady asi nepoštěstí, stále ale nemusí být úplně prověřený a tato kategorie nemusí být jeho stropem.

8 SILENTBUTTDEADLY(GB), 4 s tr. Jaroslav Jelen, ž. Tomáš Lukášek 59,0              

Momentálně táhne unikátní sérii čtyř čtvrtých míst v řadě. Natáhnout jí tady nebude snadné, tato distance pro něj vypadá už dost dlouhá.

9 SINNFONIA, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 53,0      

Ve Varech se od ní čekalo trochu víc, k dotaci jí ale tolik nescházelo. Na Bereniku ztratila asi 6 délek, což se tady váhově vyrovnává.

10 IRISH HERO, 5 tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 55,5  

Ve Slušovicích zvítězil táhlou koncovkou a se zvýšenou známkou si poradil i v následujících dvou startech. Potřebuje svižně rozjetý dostih, což by tady mělo být zaručeno.

11 GOTT(IRE), 3 tr. Jaroslav Drlík, ž. Jiří Palík 57,0             

Drahý nákup, který neukázal zatím nic ani po změně trenéra. Tak špatný jistě není, otázkou je, kdy jeho čas přijde.

12 SILVER TRIGGER(FR), 4 bj tr. Michal Kalčík, ž. Jiří Chaloupka 58,0        

Květnová chuchelská forma nebyla špatná, další dva starty byly opět slabší. Není jednoduchý na ježdění, zkušený taktik v sedle by si s ním ale poradit mohl.

13 BERENIKA(IRE), 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 53,5 

Ve Varech zvítězila v nejnižší kategorii. Nějaký prostor k progresu by ještě mít mohla, tady je konkurence ale o dost silnější.

14 ZAMINDARTON, 5 s tr. Allan Petrlík, Zuzana Míčová 68,5       

Vítězství z Brna velkou váhu přikládat nelze. Předtím porazil v Mostě La Sarenne o necelé 4 délky, tady je mezi nimi o 8 kg vyšší rozdíl.

15 VOSSOLIE, 8 s tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 55,0       

Na vítězství už čeká víc jak dva roky. Zdá se, že už není tak rychlý po startu, aby se dostal ke své zdrcující taktice, a tady to vypadá o boj na špici.

16 ROLALIZA, 6 j tr. Pavel Hlavatý, ž. Jan Verner 52,0

Změna taktiky jí tu v červnu přinesla úspěch, následně ve Varech z konce pole mnoho soupeřů nepředběhla. Návrat na centrální dráhu a svižné tempo jí můžou vrátit do hry.

Tipařův verdikt: Hodně otevřený dostih, kde by o tempo neměla být nouze. Z koní, kteří by z toho mohli těžit, jsou tu zkušené Rolaliza nebo La Sarenne, z neprověřených Jan Messi, Irish Hero a CHEVAL DE ROI. (fm)

Tip: Cheval de Roi – Irish Hero – La Sarenne

 

17:00 - 7.dostih

42. CENA TŘÍLETÝCH KLISEN

R - cena I.kat. - 3 klisny - 2200 m - 150 000 Kč

1 KUBERA(POL), 3 tr. Robert Swiatek, ž. Jan Verner 58,0

Běhala dvakrát ve Wroclawi, kde na rovině nebývá taková konkurence. Ve Varšavě byla čtvrtá o 8 délek za polským Derby vítězem, ale ten před Derby nepodával takové výkony a do Derby nastupoval spíše v roli outsidera. Oproti většině soupeřek má výhodu ve vytrvaleckém původu. Mohla by jít ještě nahoru. Kandidátka dotované pozice, možná i vyšší.

2 VERO AMORE(IRE), 3 j tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 58,0

V Derby předzkoušce se úplně nechytla, ale ve trojkové společnosti na kratších distancích se jí dařilo. Dostihy nad 2000 metrů asi nebudou jejím optimem, ale tak vypadá většina pole, takže by nižší dotaci získat měla.

3 DAKOTA(FR), 3 j tr. Dalibor Török, ž. Michal Hrouda 58,0

Zejména při debutu ve Francii ukázala slušnou třídu. Avenida, který ji porazila o ¾ délky, má rating 36 kg. Ve druhém startu dostih odvodila a na konci se propadla. I její optimum asi bude níže, ale v této konkurenci spolufavoritka dostihu.

4 SOLEMEENA, 3 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 59,5

Zatím ukázala nejvíce třídy. Její matka vyhrála tento dostih, ale otec Shamalgan asi přinese trochu zkrácení distančního optima. Stejně jako u většiny pole bude její optimum asi o trochu kratší, ale mohla by si s tím poradit a bojovat o vítězství.

5 GIANNAH(FR), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 58,0

Spíše původ do 2000 metrů. Zatím ukazuje maximálně trojkovou výkonnost. Už má za sebou více startů, takže progres nepředpokládám. Vychází tak maximálně na boj o konec tabule.

6 BOLOGNA(IRE), 3 s tr. Arslangirej Šavujev, Ulan Kozhomkulov 58,0

V lepších dostizích dále od nejlepších. Ani nevypadá, že by jí mělo vyhovovat prodloužení distance. Zisk dotace by byl úspěchem.

7 MANORIE(FR), 3 j tr. Zdeněk Seménka, ž. Jiří Palík 58,0

Zatím absolvovala jen jeden start, takže by mohla jít nahoru. Má větší šanci prostát distance než většina soupeřek. Matka vyhrála Listed na 2400 metrů a v chovu dala vytrvalce i s mílařema. Těžko odhadnout její třídu, ale pokud se zlepší, tak by o konec tabule mohla bojovat.

8 RABBIT MANDURO(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 58,0

Nastupuje po pauze. Zatím neukázala jedničkovou třídu. Prodloužení distance je s otazníkem, ale též jí asi příliš nepomůže. Boj o konec tabule.

9 LADY IN PINK(GER), 3 s tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 58,0

Teoreticky by jí distance měla vyhovovat. Z celého pole má kromě polské soupeřky jediná opravdu vytrvalý původ. Ještě by mohla jít nahoru. Určitě by jí vyhovoval poctivý dostih. Kandidátka na umístění, klidně i na bedně.

Tipařův verdikt: Většina pole zatím neukázala jedničkovou třídu a nemá vytrvalecké původy. Nejvíce třídy zatím ukázala SOLEMEENA, takže ji opatrně volím na první místo. Třídu bezpochyby má. Otazníkem je distance. Nevýhodou je i nejvyšší váha. Největší soupeřkou by jí mohla být Dakota, která též ukázala slušnou třídu ve Francii, ale i ona může mít problém s distancí. Ta naopak sedne zahraniční účastnici Kubera, která asi neukázala tolik třídy, ale právě delší distance bude její doménou. Dále vychází Lady In Pink, které delší distance pomůže a Vero Amore, která ji minule porazila, ale tentokrát by jejich souboj mohl být těsnější a klidně vyznít pro první jmenovanou. (tj)

Tip: Solemeena – Dakota - Kubera

 

17:30 - 8.dostih

CENA SPOLEČNOSTI KANABIGEROL

R - handicap V.kat. - 3+ - 2400 m - 20 000 Kč

1 LARITA, 3 tr. Michal Tajmr, ž. Vendula Korečková 53,0

Vytrvaleckou trať si nepříliš úspěšně vyzkoušela v Lysé. Těžko věřit tomu, že na větší dráze by to mohlo být lepší.

2 SUNSET(FR), 3 s tr. Eva Stašková, Simona Laubeová 57,0

V těžké konkurenci ve Varech obstál se ctí. Tady má hlášená poprvé stínidla a při handicapovém debutu by neměl být přehlížen.

3 ABONDANCE(FR), 7 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 58,5 - NESTARTUJE

Ve Varech v dvoukilometrovém handicapu brala páté peníze, když dostih v klidném tempu odvodila. Pokud si poradí s dalším nárůstem distance, může mít podobné ambice.

4 LANDMARK(IRE), 4 tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 57,0

Chytil se v pardubickém maratónu, který v rychlém tempu rozjel. Při prvním pokusu v českém handicapu může být zajímavý.

5 TYCHE(POL), 3 tr. Filip Neuberg, ž. Jan Verner 60,0

Při prvním českém startu po pasivním průběhu nebyla daleko od peněz. Může se ještě zvednout, další metry navíc jsou ale otazníkem.

6 DETERMIS, 8 tr. Lenka Horáková, ž. Martina Havelková 57,5   

Ve Varech vbíhala do roviny se ztrátou, kterou nebylo možné stáhnout. Předchozí start v Chuchli byl ale dobrý a tady by měla mít slušné šance.

7 MEADOW LIFE(POL), 3 tr. Wojcech Chabovski, Barbora Hejnová 57,0

Jeho dva polské starty těžko zařadit. Distanci by měl ale zvládnout a dalekou cestu nejspíš nechce absolvovat zadarmo.           

8 MATEY, 4 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 51,5    

První letošní start v Mostě a poslední v Bratislavě značí, že s momentální známkou i distancí si poradí. Alespoň dotaci získat může.

9 WHITE GHOST, 10 tr. Petr Kantek, ž. Jiří Chaloupka 58,0          

Jedna z nejzkušenějších v poli se vloni třikrát umístila o kategorii výš. Otazníkem je, že letos jde na start teprve podruhé.

10 NIRVANA, 3 tr. Svatoslav Blažek, ž. Michal Demo 55,0            

V mílovém slušovickém handicapu jistou koncovku ukázala, přesto jako vytrvalec nevypadá. Navíc konkurence tu vypadá silnější.

11 NEAPOL, 3 s tr. Martina Růžičková, ž. Michal Hrouda 52,0 - NESTARTUJE

12 EOWYN, 8 tr. Aneta Menclová, Zuzana Míčová 55,0

Vloni se jí dařilo ve Varech, ale i v Chuchli už dokázala zvítězit. Na start půjde sice po dvouměsíční pauze, podceňovat jí ale nelze, obzvlášť pokud by zapršelo.

13 SHARETT(FR), 4 tr. Eva Stašková, ž. Radek Koplík 60,0             

Ve Varech nabral rozhodující ztrátu na startu, kterou už smazat nedokázal. Přesto vypadá jako slabší ze stájového dua.

14 DR IRVIN(IRE), 4 tr. Karel Germič, ž. Tomáš Lukášek 56,5       

Zatím se ukázal jen v těžkých cenách. Přes angažování silného žokeje je otazníkem distance, v červnu tu na ní podlehl i Sharettovi.

15 GALÉRA, 5 b tr. Jan Demele, Alena Plimlová 51,0

Ve Slušovicích podobné handicapy zvládá a před dvěma lety dokázala i zvítězit. Na centrální dráze se ale ukáže poprvé v kariéře.

Tipařův verdikt: Hodně otazníků téměř u každého ze startujících. Podobný handicap by do budoucna měli zvládnout Sunset nebo Landmark, jistějším tipem můžou být zkušenější klisny DETERMIS nebo Eowyn. (fm)

Tip: Determis – Sunset - Landmark

 

18:00 - 9.dostih

CENA LETNÍHO KINA CHUCHLE ARENY PRAHA

R - handicap III.kat. - 3+ - 2600 m - 60 000 Kč

1 ANGEL`S GLORY LP(SRB), 3 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 51,5

Dva starty v těžkých cenách mnoho neprozradily. Otazníkem jsou i metry navíc. Zvlášť posledně se ovšem nedržela špatně, takže při vstupu do handicapu ji nelze podceňovat.

2 NOBLE FOX(FR), 12 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 51,5

Dvanáctiletý veterán jde s výkony dolů. Poslední start v Lysé byl sice slušný a delší distance mu přijde vhod, ale aby se chytil v handicapu, musí ukázat více.

3 MISS LATVIA(IRE), 4 tr. Jan Demele, Alena Plimlová 51,0

Posledně se sice chytla, ale bylo to v pětkovém handicapu. Tentokrát jí sice distance sedne lépe, ovšem ponese 5 kg přes váhu, což jí staví do role outsidera.

4 GLAVALINO(SRB), 9 tr. Zdeněk Mimra, ž. Jiří Palík 57,0

O derby dnu uzavřel tabuli a 200 metrů navrch hraje spíše proti němu. Znovu to tedy vypadá na boj o nižší dotace.

5 DARALARA, 5 tr. Eva Záhorová, Daniel Vyhnálek 62,5

Její doménou jsou supervytrvalecké dostihy ve Wroclawi. Handicap si naposled vyzkoušela v loňské edici tohoto dostihu, v níž skončila druhá. Teď je ale o 4 kg výše.

6 CULIHRACH(IRE), 4 j tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 53,0

Od přechodu na vytrvalecké distance jde postupně nahoru. Při premiéře v této kategorii skončil o derby dnu druhý. Minusem je, že v posledních dvou startech visel doleva.

7 KINGSTON LILLY(IRE), 4 tr. Helena Vocásková, ž. Jaromír Šafář 56,0

Letos vyhrála dvě čtyřkové ceny na menších drahách. Handicapům se dosud vyhýbala, ale může mít nějaké rezervy a i kvůli realizačnímu týmu zřejmě najde dost příznivců.

8 VARIMINGO(GER), 4 tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 58,5

Loňskou sezónu ukončil předčasně a comeback v Drážďanech byl povedený. O derby dnu ale skončil mezi poraženými, takže má co napravovat.

9 SHEDIR(IRE), 5 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Verner 52,5

Loni si dokázal poradit i s o několik kilo vyšší známkou, ale letos se mu nedaří. Posledně se sice umístil na supervytrvalecké distanci, ovšem za ním mnoho kvality nezůstalo.

10 MARJANEH(IRE), 4 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Michal Hrouda 53,5

Dosud startovala ve čtyřkách, ale v posledních startech ukázala, že je na vzestupu. Každopádně distance vypadá příliš dlouhá. Dosud šla maximálně 2400 metrů a neuspěla.

11 BLACK BET(GB), 8 tr. Lenka Syslová, ž. Vendula Korečková 53,0

Po vynechané loňské sezóně se dvakrát neumístila v trojkových cenách. Poslední start částečně omlouvá podklouznutí při točení do závěrečného oblouku. S 2 kg přes váhu nebude jednoduchý ani návrat do handicapu.

12 CROSSCHECK, 5 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 48,0

Při premiéře v trojkovém handicapu finišoval o derby dnu šestý, když ztrácel krk na Glavalina. S ním může poměr sil otočit, protože pro něj hrají metry navíc.

13 DUMON ROCLAY(FR), 4 tr. Lenka Kvapilová, am. Marcel Novák ml. 56,0

Minule vyběhl na supervytrvalecké distanci trochu slabší formu, ale při jediném startu v chuchelském handicapu nestačil pouze na progresivního Redona. Tehdy na něj Culihrach ztrácel 4 délky, ale jejich váhový poměr se mění o 3,5 kg, což jejich šance vyrovnává.

Tipařův verdikt: Čtveřice zde startujících koní se před třemi týdny utkala v o 200 metrů kratším handicapu. Nejlépe si z nich vedl Culihrach, což může platit i tentokrát. V polovině května Culihracha porazil Dumon Roclay, přičemž nesené hmotnosti jejich šance vyrovnávají. Loňské druhé místo bude obhajovat Daralara, ale tentokrát je více naložena. Lepší volbou tak může být KINGSTON LILLY, kterou čeká handicapová premiéra a nemusí být úplně podchycená. (jf)

Tip: Kingston Lilly – Daralara - Culihrach

 

STARTOVNÍ LISTINY