Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 17. 9. - Memoriál Harryho Petrlíka

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 17. 9. - Memoriál Harryho Petrlíka

Rozbory dostihů na neděli 17. září ve Velké Chuchli, kde je vrcholem klisnám vyhrazený Memoriál Harryho Petrlíka.

 

14:00 - 1.dostih

Cena Normy

R - cena IV.kat. - 3+ - 1400 m - 40 000 Kč

1 OLINKA, 7 kl, tr. Lenka Horáková, Alena Plimlová 54,0

Letos se jí příliš nedaří, ale před dvěma měsíci zaběhla na této dráze a distanci slušně mezi českými odchovanci. Dle následné formy z Varů znovu vychází hůř než Admiral Piett, když šla netradičně zezadu.

2 RABBIT SHOWCASING(GB), 4 val, tr. Allan Petrlík, ž. Petr Foret 56,5

Při návratu po více jak roční pauze doběh uzavřel, když zpočátku mezi koňmi dost puloval. Nepřekvapí návrat k loni vítězné taktice start-cíl, přesto důvěru nebudí.

3 DISCOVERY DAY, 3 val, tr. František Zobal, ž. Adam Florian 56,0

Při debutu sice skončil s odstupem poslední, ale počínal si aktivně a po kolizi v polovině cílové roviny ho jezdkyně brala zpět. Může se tedy výrazněji zlepšit, přesto jde asi především pro handicap.

4 FRANJA(GER), 4 kl, tr. Jiří Brož, am. Natálie Flenerová 53,5

Letos se chytla ve čtyřkových sprintech. Tohle je pro ni trochu dlouhé, i když v červencové míli se držela až k distanci.

5 FRAM, 7 val j, tr. Michal Kalčík, ž. Vendula Korečková 61,0

Před rokem podobný dostih vyhrál. Přes léto hledal formu, ale posledně se navzdory kratší distanci chytil. Nicméně je dost naložený, takže dle poměru váha/handicap většina soupeřů vychází lépe.

6 ETERNITY, 7 kl j, tr. Radek Holčák, Sofie Kvízová 54,0

Pravidelně se umísťuje v pětkových handicapech, ale tady jsou soupeři těžší. Navíc spíše se specializuje na menší dráhy a na takto krátké distanci v posledních třech sezónách nestartovala.

7 HOFERGIRL(GB), 7 kl sj, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, Petra Zedková 51,0

Dle poměru váha/handicap vychází vůbec nejlépe. Otazníkem je aktuální forma. Jediný letošní start totiž absolvovala v květnu, kdy byla dost chtivá, takže ubrání metrů nemusí být na škodu. Vzhledem k realizačnímu týmu může být fit i po pauze.

8 LADY HORTENZIE, 9 kl, tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 53,5

Letos se vrátila na dráhu po hříběti a třech vynechaných sezónách. V obou startech skončila na konci pole, takže bude lepší počkat, až se chytí.

9 CAPTAIN LUKA(IRE), 7 val j, tr. Pavel Kašný, am. Matyáš Luka 58,5

Sice má hodně rychlosti, ale v říjnu skončil na této dráze a distanci druhý o kategorii výš. Jeho poslední formy jsou trochu slabší, přesto tady se s ním počítat musí.

10 DIAMONTE, 5 val, tr. Jana Nováková, Eva Buriánková 55,5

Minule nastoupil poprvé od změny trenéra, přičemž šel netradičně zezadu a doběh se ztrátou uzavřel. Od té doby dva měsíce nestartoval. Aktuální forma je tedy otazníkem.

11 OPINION MAKER(IRE), 9 hř j, tr. Martina Havelková, ž. David Liška 58,0

Loni na této dráze a distanci vyhrál o dvě kategorii výše, ale od té doby šel výrazně dolů. V červenci sice skončil ve čtyřkové ceně třetí, ovšem teď je konkurence silnější. Poprvé nastoupí pod novou trenérkou.

12 LAST CHANCE, 3 kl, tr. Michal Tajmr, Taťána Mášová 51,0

Teprve bude debutovat. Maximem pravého bratra Lockdowna je čtvrtá příčka z „bumperu“, takže více než seznamovací start čekat nelze.

13 CENEX, 4 val b, tr. Marcela Sýkorová, žk. Anna Lebdušková 52,5

V obou startech s odstupem poslední. Každý poražený soupeř tak bude úspěchem, přičemž hlavním cílem je zřejmě zisk handicapu.

14 ADMIRAL PIETT(GER), 7 val s, tr. Václav Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 61,0

Od července nastupuje se stínidly a podává vyrovnané výkony. V Chuchli se mu sice v poslední době nedařilo, ale posledně tam byl na míli příliš aktivní. S klidnějším průběhem by měl zamířit vysoko.

15 PERFECT KORDULA(IRE), 3 kl, tr. Zdeněk Mimra, žk. Tomáš Roman 58,5

Po dvou vítězstvích ve čtyřkových handicapech posledně výrazně prohrála s Admiral Piettem. Po pomalejším startu tehdy pospíchala dopředu, takže s klidnějším průběhem by měla ukázat více.

Tipařův verdikt: Před čtyřmi týdny se ve Varech utkali ADMIRAL PIETT a Perfect Kordula. Navrch měl první jmenovaný, a i když Perfect Kordula neměla klidný průběh, tehdejší poměr sil se asi měnit nebude. Dobře vychází taky Captain Luka, nicméně jeho optimum leží trochu níže. Pokud je po pauze fit, pořadím by měla zamíchat Hofergirl. (Jaroslav Fabris)

Tip: Amiral Piett – Hofergirl – Captain Luka

 

14:30 - 2.dostih

Cena Chuchle Areny Praha

R - cena III.kat. - 2 - 1200 m - 60 000 Kč

1 PEAKSIDE GIRL(GER), 2 kl j, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 55,5

Jedna ze dvou startujících v dostihu. Ačkoli byla trochu dále od vítěze, tak to byl výrazně lepší výkon, než jaké podal Abelard. Start v nohách je výhodou, takže favoritka dostihu.

2 EMBLET(GB), 2 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Petr Foret 56,0

Zakoupen jako roční v Irsku za 1900 euro. Původ má kratší, takže na debut by mu měla sprinterská distance vyhovovat. Kandidát na přední příčky. 

3 SCHAMPEE, 2 kl, tr. Martina Růžičková, žk. Anna Lebdušková 52,5

Pozdnější původ. Distance bude příliš krátká. Koně trenérky potřebují seznamovací start.

4 CLASH OF THE STARS(IRE), 2 kl, tr. Václav Luka, žk. Tomáš Roman 52,5

Debutantka zakoupená v Irsku za 3000 euro. Polosestra klasické vítězky Salt Mix. Též pravá sestra koně s ratingem 92 liber v Anglii. Narozena až na konci dubna. Zřejmě dvojka trenéra, ale o přední příčky by v této sestavě bojovat měla.

5 RABBIT EAGLES(IRE), 2 kl, tr. Allan Petrlík, Nikola Petrlík 57,5

Zakoupena za 2500 euro v Irsku. Čistě překážkový původ. Poslední čtyři matky neběhaly. Z rodiny je ale několik dobrých překážkářů. Distance by měla být krátká. Plusem nejsou ani 4 kg přes váhu.

6 ABELARD(FR), 2 hř, tr. Josef Bartoš, ž. Radek Koplík 58,0

Má za sebou již dva starty, ale ani v jednom se nejlepším nepřiblížil. Lepší bude asi několik debutantů, ale dotaci by získat měl.

Tipařův verdikt: Kvalitativně i kvantitativně slabě obsazený dostih. Toho by měla využít PEAKSIDE GIRL. Největší konkurencí by jí mohla být tréninková kolegyně Clash of the Stars nebo Emblet, tedy další debutant ze stáje, která má formu. Abelarda by mohla porazit i Rabbit Eagles a mimo dotaci vychází Schampee. (Tomáš Janda)

Tip: Peakside Girl – Clash of the Stars - Emblet

 

15:00 - 3.dostih

Cena Unicredit Bank

R - handicap II.kat. - 3+ - 1200 m - 90 000 Kč

1 COOLISHAAK(IRE), 3 hř, tr. Vendula Korečková, ž. Petr Foret 57,5

Po šestém místu v předzkoušce Velké jarní povinně lehce vyhrál trojkový maiden, čímž zakončil jarní kampaň, kterou začal v únoru ve Francii. Teď se vrací na dráhu po čtyřměsíční pauze.

2 QUIET STREET(IRE), 3 kl, tr. Jan Rája, ž. Jiří Chaloupka 58,5

V handicapu v Baden-Badenu v závěru vycouvala, ale v Chuchli vyhrála Červencový handicap, v němž od začátku držela taktovku a porazila několik současných soupeřů. Její váhový poměr ale oproti nim není tak výhodný jako tehdy.

3 MORMILL(GB), 10 val, tr. Jaroslav Jelen, ž. David Liška 62,0

V poslední době bývá v nejlepší formě na jaře. Minule na něj byla Lázeňská míle na měkčím povrchu trochu dlouhá, ale i v Červencovém handicapu na nejlepší víc ztrácel. Do dostihu ale šel s výrazně vyšším ratingem než ostatní, tentokrát to již takový rozdíl nebude.

4 DADDY`S GIRL(FR), 4 kl, tr. Jana Manová, ž. Milan Zatloukal 59,5

V Lázeňské míli toho moc neukázala, ale ve dvojkovém handicapu na 1400 metrů v Mostě přišla o první pozici až v závěru, takže zkrácení distance by mělo být plusem.

5 YASÁNEK, 4 val, tr. Tomáš Váňa, ž. Martina Havelková 56,0

V Mostě prohrál s Daddy’s Girl, ale o kilo větší váhový rozdíl by měl jejich síly vyrovnat, když delší chuchelská rovina je lepší pro jeho koncovku. 1200 metrů je ale již na hraně, přestože v Červencovém handicapu byl druhý.

6 LITTLE LORD(GER), 3 hř, tr. Radek Holčák, Sofie Kvízová 54,0

Loni s velkou převahou vyhrál dostih EBF pro dvouleté, to ale letos na špičku nestačilo, ale zařadil se slušně do trojkové sprinterské společnosti. Minule vyhrál 1000 metrů ve Varech a s podobným ratingem jako teď už slušně zaběhl v handicapu na jaře.

7 FORTE, 6 val, tr. Jaroslav Jelen, ž. Jiřina Andrésová 48,0            

Začátkem června vyhrál ve Varech trojkový handicap a se zvýšeným ratingem si celkem poradil i v dalším startu. Minule už na něj byla míle trochu dlouhá, ideální je pro něj 1400 metrů. V minulosti si ale s 1200 metry poradil a dlouhá chuchelská rovina by mu vtom mohla pomoct.

8 GILIENNE, 7 kl, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 53,5

Nejvíc se jí daří v Mostě, kde na jaře vyhrála a minule byla druhá i s navýšeným ratingem. V jediném letošním startu v Chuchli sice nezaběhla, ale jinak se zdejší dráhou nemá problém, když v loňské edici tohoto dostihu byla čtvrtá.

9 VI FI(IRE), 5 val, tr. Zdeněk Mimra, ž. Adam Florian 56,0

Snaží se běhat kilometrové dostihy, ale jeho pomalá odskočení z boxů k tomu nejsou moc ideální. V Červencovém handicapu stihl koncovkou třetí místo, takže 1200 metrů na zdejší dráze mu může opět sednout, poslední forma z Varů však nebyla tak dobrá.

Tipařův verdikt: Hodně vyrovnané pole, kde nejde nikoho odepsat. Quiet Street se ukázala v Červencovém handicapu, ale už není tak dobře zatížená, čehož může využít tehdy druhý Yasánek, který podává spolehlivé výkony. V Mostě to vypadalo, že zkrácení distance by mohlo být dobré pro Daddy’s Girl, která se dobře uvedla v první startu ve zdejším handicapu. Na vítěznou formu z Varů může navázat LITTLE LORD, který se svým ratingem obstál v handicapu na jaře. (Ondřej Blahník)

Tip: Little Lord – Yasánek – Daddy’s Girl

 

15:30 - 4.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 60 000 Kč

1 QUIERA(IRE), 2 kl, tr. Ivana Pejšková, Alena Plimlová 54,5

Při debutu zůstala v boxech, takže ztratila cca 7 délek. Nakonec ale finišovala jen 2 a ¼ délky za jedničkově umístěnou vítězkou a délku za třetí Owidií, jíž tak může porážku vrátit. Je druhým potomkem matky, která se jako tříletá umístila v Listed a získala německý handicap 86,5 kg.

2 OWIDIE, 2 kl, tr. Eva Záhorová, Taťána Mášová 54,5

Debutovala třetím místem. Většinu soupeřek sice tvořili debutantky, ale o půl délky před ní skončila Francis Gold, která následně zvítězila. Metry navíc ocení, když matka Orphan vyhrála Oaks a dala jedničkového vítěze na 2400 metrů Orpheuse. Delší je i pravá sestra Oriwall.

3 GOLD SCATTERED(FR), 2 kl, tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 57,0

V Mostě byla pomalejší z boxů a v cíli jí na vítěze, který šel stylem start-cíl, scházel krk. Zřejmě se ale jednalo o slabší dostih a startovala už dvakrát, takže nemusí jít tolik nahoru. Je prvním potomkem matky, která dosáhla maximálně na francouzský handicap 34 kg.

4 DANCING LIGHT(POL), 2 hř, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Petr Foret 56,0

Polosourozenci Dalandi i Eagle Babe skončili druzí v jedničce. Eagle Babe sice vyhrála už na konci dvouleté sezóny, ale i vzhledem k otci zřejmě bude pozdnější. Stáj má každopádně formu.

5 SUNSET(POL), 2 hř, tr. Martin Liška, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Matka sice v Polsku vyběhla jako dvouletá už koncem června, ale úspěšná byla především na překážkách, když v Pardubicích vyhrála dvojkový kros pro klisny. Pravá sestra je v Polsku podprůměrná. Také realizační tým napovídá překážkové budoucnosti.

6 RABBIT IDAHO(IRE), 2 hř, tr. Allan Petrlík, ž. David Liška 58,0

Debutoval sice předposledním místem, ale zřejmě se jednalo o kvalitní dostih a nebyl daleko. Původ má nicméně spíše překážkový a všichni rozběhaní soupeři vypadají lépe.

7 LULLABY DI(FR), 2 kl, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 53,5

Jako roček stála 5.500 euro. Matka jako dvouletá nevyběhla a dosáhla na francouzský handicap 34 kg. Dva starší polosourozenci absolvovali jako dvouletí jen jeden seznamovací start, přestože mají ranějšího a rychlejšího otce. Plusem je realizační tým.

8 LADY MORANDI(FR), 2 kl, tr. Martina Havelková, žk. Anna Lebdušková 52,5

Jako roček stála 3.000 euro. Matka debutovala až jako tříletá, byla vytrvalá a během krátké kariéry získala francouzský handicap 33 kg. Jediný startující polosourozenec rovněž vyběhla až jako tříletý a ve čtyřech startech mnoho neukázal.

Tipařův verdikt: Nejlépe vypadají pardubické soupeřky Owidie a QUIERA, a pokud se druhá jmenovaná tentokrát vyvaruje zaváhání při startu, měla by poměr sil otočit. Bojem o vítězství nepřekvapí ani Gold Scattered. Minule jí totiž k zásahu chyběl pouze krk, ale tady vypadá konkurence silnější. Solidní start v nohách má také Rabbit Idaho, takže může stačit na čtveřici debutantů. (Jaroslav Fabris)

Tip: Quiera – Owidie – Gold Scattered

 

16:00 - 5.dostih

Cena BoKaBau - 2. Pohár Laty Brandisové

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 VIENNA CALLING(IRE), 4 val, tr. Eva Záhorová, Eva Buriánková 56,0   

Po druhém místě ve Varech tu byl před dvěma týdny mírný favorit. Na začátku cílové roviny vypadal jako nejlépe jdoucí kůň, pak ale žádné zrychlení nepředvedl a nejspíš by pár set metrů navíc ocenil.

2 EAT THE DUST(GER), 6 val, tr. Vladislav Fedorowicz, žk. Anna Lebdušková 56,0            

V posledních čtyřech startech vždy čtvrtý. Před dvěma týdny tady o 2 ¼ délky za Sea the Night, který šel po menší pauze a jeho jezdec u distance ztratil bičík.

3 AIDENSFIELD(GER), 5 hř j, tr. Michal Kalčík, Sofie Kvízová 54,0              

Před dvěma týdny tady v podobném handicapu poražen trojicí Sea the Night, Eat the Dust a Vienna Calling. Teď je na tom váhově lépe, pár set metrů navíc by ale nejspíš potřeboval.

4 FLEXIBLE APPROACH(IRE), 5 val j, tr. Jan Rája, am. Tereza Jedličková 51,0       

Na úvod sezóny porazil soupeře rozdílem třídy a následně se vyrovnal i zvýšenou známkou. Začátkem července ho tu porazil Tobruk asi o 2 délky, teď se ale váhy mění výrazně v jeho prospěch.

5 FROM THE STARS(FR), 3 val, tr. Allan Petrlík, Alena Plimlová 52,0        

Začátkem srpna se vrátil slušně na dráhu po víc jak tříměsíční pauze a progres potvrdil i v dalším startu, když se rozcházel koncem. Ubrání metrů mu tedy nenahrává, je ale jedním z nejméně prověřených v poli.

6 BUNDESKANZLER(IRE), 4 val, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 56,0         

V červnu a červenci tu prohrál s Tobrukem, když ve druhém startu to bylo asi o 2 délky a podle vah na odvetu pomýšlet může. Poslední forma vypadá slabší, nemusela mu ale sednout měkčí půda.

7 LUCAS WARRIOR, 6 val, tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 55,5                             

V posledních třech startech to zkoušel o kategorii výš a jednou získal dotaci. Poslední forma byla trochu slabší a všechny jeho čtyři životní triumfy jsou z distance 1400 metrů.

8 SEA THE NIGHT(IRE), 7 val, tr. Tomáš Váňa, Petra Zedková 57,5           

Posledně tu pěknou koncovkou získal druhé peníze a porazil trojici dnešních soupeřů. Vzhledem k tomu, že jezdec u distance ztratil bičík, měl by to zvládnout znova.

9 GRATULACE, 3 kl j, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 51,5 

V srpnu si ve Varech zkusila Oaks, následně tam ale neuspěla ani v podobném handicapu jako tento. Tady tak moc důvěry nebudí.

10 BRILLIANT COLOURS(IRE), 3 val j, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 55,0 

V červnu si došel pro lehké vítězství při handicapovém debutu ve Varech, následně tam ale propadl. To jistě mělo své důvody, jelikož od té doby se na dráze neukázal. Pokud bude po pauze fit, je třeba s ním počítat.

11 TREZY LADY(FR), 5 kl j, tr. Miroslav Nieslanik, am. Kateřina Bílková 56,0         

Naposledy obstála ve velmi dobře obsazeném handicapu, předtím porazila Sea the Night o 4 délky a tady jsou váhy mezi nimi stejné. Tady by měla patřit mezi favority i v sedle s debutující amatérkou.

12 TOBRUK, 5 val, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 58,0

Dvojici vítězství dosáhl v podobných handicapech v červnu a červenci. Při sedmém životním startu může jít ještě nahoru, tady ale půjde po víc jak dvou měsíční pauze.

Tipařův verdikt: Hned čtveřice soupeřů se tu potkala před dvěma týdny v podobném handicapu a i tentokrát by měl SEA THE NIGHT být v cíli nejdříve. Z ostatních vypadá dobře dvojice s nejvyššími startovními čísly. Tobruk jde ale na start po delší pauze a Trezy Lady bude mít v sedle debutující jezdkyni. (Ferdinand Minařík)

Tip: Sea the Night – Tobruk – Trezy Lady

 

 

16:30 - 6.dostih

20. Memoriál Harryho Petrlíka

R - cena I.kat. - 3+ klisny - 1600 m - 135 000 Kč

1 CERCA TROVA(FR), 3 kl s, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 56,0

Jako dvouletá běhala ve Francii, odkud k nám přišla se slabým ratingem 30,5 kg. Po dvou neúspěšných startech na proutěnkách změnila trenéra, její pokus uspět v jedničkové společnosti na rovinách však dopadl špatně, když ve Velké letní ceně v Mostě přestala stíhat a skončila s odstupem za ostatními.

2 EAGLE BABE(FR), 3 kl, tr. Miroslav Nieslanik, ž. Petr Foret 56,0

Po pátém místě v Jarní ceně klisen svedla těsný souboj v Ceně Nory Jeane s Classou. Další její kroky směřovaly do Listed společnosti ve Francii. Poprvé byla 4 délky od vítězky, v dostihu, kde běžela i Abha ztrácela víc. O dost hůř vypadá její forma z Listed v Meranu, kde měla výrazný odstup za druhou Shabanou.

3 BALLERINA(FR), 3 kl, tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 57,5

Na jaře těžila z toho, že od ledna běhala ve Francii. S tamním ratingem 34,5 kg vyhrála Memoriál Rudolfa Deyla a byla třetí v Jarní ceně klisen. Po pátém místě v Ceně Nory Jeane, kde na Classu a Eagle Babe ztrácela 4 délky, se odmlčela a teď nastoupí po tříměsíční pauze.

4 CLASSA(IRE), 5 kl, tr. Václav Luka, Lucie Fialová 59,5

Ačkoli míle je na ni trochu krátká, porazila těsně Eagle Babe v Ceně Nory Jeane a v dalších startech vyhrála Letní cenu klisen a Memoriál Josefa Dolejšího na 2000 metrů. Stálá forma ji doporučuje a má velkou šanci zopakovat prvenství v tomto dostihu z roku 2021.

5 MIURA(IRE), 3 kl, tr. Václav Luka, ž. Jiřina Andrésová 54,5

Pozdní klisna, která měla i velkou averzi ke startovním boxům. To se snad podařilo překonat, proto ji dává tým šanci. V tuto dobu nemá moc možností, kde zahájit kariéru, proti zkušeným soupeřkám by neměla mít moc šanci, v tréninku si ale prý nevede špatně.

6 DECIMA(FR), 4 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 58,0

Ve Francii měla slabý rating 26 kg. To bylo vidět i v Memoriálu Vlastimila Smolíka, kde skončila s odstupem poslední a doběh uzavřela i před třemi týdny v Drážďanech. Navíc její parketou dosud byly dostihy přes 2000 metrů.

7 RABBIT COULSTY(IRE), 5 kl, tr. Allan Petrlík, ž. Jiří Chaloupka 59,5

Obhájkyně loňského prvenství byla třetí v Ceně Nory Jeane 3 délky za Classou a Eagle Babe. V dalších dvou startech však skončila poslední, a i když to bylo v dobře obsazené Tattersalls Mile a Lázeňské míle, s aktuální formou to bude mít těžké.

Tipařův verdikt: Přestože mílová distance je na hraně, má CLASSA díky třídě a formě velkou šanci prodloužit svou vítěznou sérii. Její velká soupeřka z Ceny Nory Jeane Eagle Babe totiž podala minule v Meranu slabý výkon a je možné, že se na ní podepsal náročný program v black type dostizích. Přesto by měla být opět její hlavní vyzyvatelkou, protože třetí z Jarní ceny klisen Ballerina poběží po tříměsíční pauze. (Ondřej Blahník)

Tip: Classa – Eagle Babe - Ballerina

 

17:00 - 7.dostih

Cena Lucky Rain

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 AMIGO, 3 hř, tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 51,0             

V úvodu sezóny sbíral dotace mezi tříletými, naposledy ve Varech ale neměl v dostihu světlejší okamžik. Tedy šel ale po menší pauze a prodloužení distance při handicapovém debutu vypadá jako plus.

2 CELENTANO(GER), 7 val s, tr. Radek Holčák, Sofie Kvízová 55,0             

Letos se vrátil na roviny ve dvoumílových cenách, o vítězství ale bojoval na míli v Netolicích. Tady je ale konkurence o dost těžší.

3 SI SU HENKI, 3 val, tr. Tomáš Váňa, ž. Petr Foret 57,5

Na jaře se mu nedařilo, po zahřívacím startu se ale chytil v Mostě. Neměl by být ještě zcela prověřený a může se ještě zvednout. Distance by měla být optimální.

4 ROMAN WARRIOR, 3 val, tr. Miroslava Maršíčková, am. Klára Chrbolková 51,0             

V srpnu zaběhl překvapivě dobře ve Varech, když svou jezdkyni trochu popovezl. Tehdy naběhal hodně metrů navíc, takže pokud se toho vyvaruje, může zvládnout i metry navíc.

5 ARIELLE, 6 kl, tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 60,5         

V červenci zvítězila na míli a půl ve Varech a před dvěma týdny se ukázala znovu v dobrém světle. Obvykle je dost chtivá, takže zkrácení distance může uvítat a alespoň za dotací by tu mířit měla.

6 OLD MEMORIES, 4 kl, tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiří Chaloupka 62,5 

Naposledy ve Varech porazila Roman Warriora o víc jak 2 délky a tady je váhový poměr zachován. Měla by ho tedy porazit opět, prodloužení distance hraje též pro ní.

7 OLD SCHOOL, 3 kl, tr. Jana Nováková, žk. Tomáš Roman 48,0

V sedmi životních startech dosáhl na dotaci jen jednou. Posledně ve Varech ho porazili Old Memories i Roman Warrior o hodně délek a tady to nejspíš bude podobné.

8 MAGIC DIAMOND(GB), 3 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, Alena Plimlová 53,0      

V cenách této kategorie byla letos třikrát za peníze. S nízkou váhou může být při handicapovém debutu zajímavá, distanci by možná zvládla i delší, když v dubnu zaběhla slušně na míli a půl.

9 MAIRON(GER), 4 val s, tr. Pavel Hlavatý, Petra Zedková 50,0 

Sezónu zahájil až v srpnu v handicapu nejnižší kategorie v Mostě posledním místem. Poněkud překvapivě tam byl řazen mezi šancové koně, což se tady nejspíš opakovat nebude.

10 NIGHT SHINE, 3 kl j, tr. Jana Manová, žk. Anna Lebdušková 56,0       

Ve čtyřech startech na našem území se zatím nechytla, i když naposledy v Mostě jí k dotaci chybělo málo. Na Nacht Stara tehdy ztratila asi délku a tady je na tom váhově o dost lépe.

11 LAZARD, 4 val, tr. Jiří Brož, am. Natálie Flenerová 53,5            

Vstup do sezóny v Pardubicích nebyl tak špatný, před dvěma týdny se tady ale neodpoutal z poslední pozice. Až tak špatný by být neměl, přesto tady asi moc příznivců nenajde.

12 RAPETTI, 3 kl, tr. Hana Kabelková, Lucie Fialová 52,5

Do handicapu vstoupila v červenci v nejnižší kategorii třetím místem. Jistě i na tuto společnost třídu má, nastoupí ale po víc jak dvouměsíční pauze.

13 HAPPY SCARLETT(FR), 3 kl, tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 56,5             

V květu tady na delší distanci naznačila, že na první vítězství by neměla čekat dlouho. Pak ale přišla řada zklamání a tady se ukáže pod novou trenérkou.

14 NACHT STAR, 4 kl, tr. Vendula Korečková, ž. Vendula Korečková 54,5            

Na konci srpna vytěžila v Mostě ze své koncovky třetí místo, takže delší distance by měla být plusem. Asi o délku za ní ale skončila Night Shine, která je tady vychází o dost lépe.

15 LATARMISSIE, 5 kl, tr. Lenka Horáková, ž. Jiřina Andrésová 53,0         

Naposledy ve Varech krátce po startu nabrala ztrátu, kterou už nebylo možné dohnat. Předtím ale zaběhla slušně a na této distanci v Praze už zvítězit dokázala, i když na oblíbené měkčí půdě.

16 BACORA(IRE), 4 val b, tr. Josef Bartoš, am. Matyáš Luka 58,5

Před třemi týdny v Mostě se mu podařilo získat dotaci po roce. I když to bylo pod mamutí zátěží, byl to poměrně slabě obsazený dostih i na nejnižší kategorii.

Tipařův verdikt: Před měsícem ve Varech zaběhl při svém třetím životním startu překvapivě dobře Roman Warrior, v konci ho ale minula OLD MEMORIES, a na delší distanci by to mělo být podobné. Zajímavá může být při handicapovém debutu s nízkou váhou Magic Diamond, z dvojice, která se utkala naposledy v Mostě, vychází tentokrát Night Shine lépe než Nacht Star. (Ferdinand Minařík)

Tip: Old Memories – Night Shine – Roman Warrior

 

17:30 - 8.dostih

Cena Dally Hit

R - handicap V.kat. - 3+ - 2200 m - 20 000 Kč

1 WOPART(GB), 5 val j, tr. Michal Kalčík, žk. Eliška Janderová 65,0          

Od konce května podává konzistentní výkony, před týdnem tu ale v roli spolufavorita zklamal, když se neodpoutal ze zadních pozic. Před ním tehdy byl Marios a váhově se mezi nimi téměř nic nezmění.

2 MEIA, 3 kl, tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 52,0   

Naposledy ve Varech nezaběhla zas tak špatně, jak může na první pohled vypadat. Na takhle dlouhé distanci ale ještě nešla a v červnu ve Varech na dvou kilometrech jí Wopart porazil o víc jak 10 délek.

3 DREAM OF LOVE, 7 kl, tr. Lenka Horáková, žk. Anna Lebdušková 58,5

Po květnovém vítězství na oblíbené dráze v Mostě se jí tolik nedařilo, naposledy se tam ale připomněla pátým místem. Teď je 1,5 kg pod vítěznou známkou, otázkou je, jak zaběhne na chuchelské dráze.

4 TOM JOVI(FR), 5 val, tr. Jiří Chaloupka, Eva Buriánková 62,5   

Letos se dostal do životní formy, když po vítězství v Mostě přidal další triumf v Pardubicích. Teď je na životním maximu a tato distance v Praze už může být dost dlouhá.

5 WHITE DEVIL, 4 val, tr. Jana Řezáčová, ž. Petr Foret 60,5         

Chytil se v červenci ve Varech, před týdnem tady dostih odvodil a síly ho opustily už před cílovou rovinou. Pokud nebude pauza krátká, s jinou taktikou může složit reparát.

6 ANNALOVEMEDO(IRE), 3 kl, tr. Vladislav Fedorowicz, Alena Plimlová 52,0

Naposledy v Pardubicích byla jedním z trojice koní, kteří udávali tempo, přesto se silami vydržela a jistou koncovku předvedla. Podle vah může vrátit porážku Tom Jovimu.

7 VALENCIA ROSE, 3 kl, tr. Čestmír Olehla, Petra Zedková 50,0 

Před měsícem v Pardubicích předvedla první náznak formy. Nárůst distance by jí měl prospět, přesto to nevypadá, že by měla vrátit porážku dvojici Tom Jovi a Annalovemedo.

8 MARIOS(IRE), 6 val, tr. Josef Bartoš, am. Matyáš Luka 65,5     

V srpnu vyhrál ve Varech dobře obsazený handicap vyšší kategorie a špatné nebylo ani další běhání. Před týdnem tady neprostál distanci a hodně bočil doleva.

9 DANGEROUS, 3 hř, tr. Ivana Pejšková, ž. Jiřina Andrésová 57,5            

V květnu tady na stejné distanci předvedl formu, která by tady asi na všechny stačila. Pak ale nezaběhl ve Varech a posledně v Pardubicích se ukázal po dvouměsíční pauze.

10 LEWIS GAL, 7 val b, tr. Ivana Pejšková, Sofie Kvízová 54,0

V Pardubicích vydělal svoji první letošní dotaci, když pro páté peníze si došel z konce pole. Tady by se mu to mohlo podařit také, na vítězství čeká ale už víc jak čtyři roky a nejspíš bude čekat dál.

Tipařův verdikt: Pokud by zapomněl na týden starý výpadek WOPART, byl by tu i s vysokou váhou asi těžko k poražení. Z koní, kteří se ukázali před měsícem v Pardubicích, vypadá zajímavě Annalovemedo a Dangerous. (Ferdinand Minařík)

Tip: Wopart – Annalovemedo - Dangerous

 

STARTOVNÍ LISTINY