Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 18. 7.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 18. 7.

Rozbory dostihů na sobotu 18. července ve Velké Chuchli, kde se odběhnou trialu pro České derby i Oaks.

 

VELKÁ CHUCHLE

sobota 18. července

 

14:00 - 1.dostih

Cena Fontana Watercoolers

R - handicap III.kat. - 3+ - 1200 m - 60 000 Kč

1 OPINION MAKER(IRE), 6 j tr. Ivana Pejšková, ž. Martin Laube 56,0

Většinou běhá na tratích od 1400 do 1600 metrů. Loni na podzim ale bez problémů zvládl v Chuchli i 1200 metrů. Na rychlé karlovarské dráze minule s převahou zvítězil, handicapera to ale nenechalo klidným a tady nastoupí s o 6 kg vyšší známkou.

2 FILS DE L‘AIR(FR), 6 j tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 61,5

Přestože v českém tréninku je již třetím rokem, u nás se zatím ukázal jen dvakrát. Loni se statečně držel v Lázeňské míli, letos po aktivním průběhu skončil pátý v chuchelské trojce na 1400 metrů. Vypadalo to, že zkrácení distance by mu mohlo sednout. Handicap ale tady půjde poprvé. 

3 VAN DAMME(SVK), 10 tr. Marcel Mihalík, ž. Jaroslav Línek 60,5

Doma v Bratislavě se mu poměrně daří. Naposledy tam vyhrál trojkový handicap na míli. U nás ale ve dvou jarních startech nijak neupoutal. Jak v trojkovém handicapu na míli, kde nosil vysokou váhu, tak o kategorii výš ve sprintu v Mostě, kde naopak využíval nižší zátěž.

4 SHECANRALLY(IRE), 5 s j tr. Pavel Hlavatý, ž. Jan Verner 54,0

Loni koncovkou vyhrála dvojkový handicap na 1400 metrů v Mostě. Její handicap je sice opět na vítězné známce, ale nemůže se opřít o aktuální formu a 1200 metrů na ní může být trochu krátkých.

5 TRINIS, 6 j tr. Ludvík Haris, ž. Adam Florian 55,0

Sprinterské handicapy jsou jeho parketa. Oproti loňským výkonům ale letos trochu zaostává, klesající handicap mu může pomoci.

6 TAPAJO(GER), 8 tr. Václav Chaloupka, am. Tereza Grbavčicová 52,0

Loni to chvíli zkoušel na překážkách. Letos se ale vrátil na roviny, a především v posledním startu na jeho oblíbený sprint, kde zanechal slušný dojem. V jeho věku se nadá čekat žádný progres, ale takhle nízký rating měl naposledy před čtyřmi lety. Škoda že ho jezdkyně zcela nevyužije.             

7 TAELL, 5 tr. Václav Chaloupka, ž. Martina Havelková 49,0

V obou letošních startech na 1200 metrů byl mezi nejlepšími. Handicap mu zůstal stát, takže opět může pomýšlet na dobré umístění.

8 GO CANADA(IRE), 3 s tr. Zdeno Koplík, ž. Tomáš Lukášek 56,0              

Ve Francii jako dvouletý absolvoval 10 startů a k nám přišel s nižším ratingem 28 kg. Na špičku tříletých nestačil u nás ani na Slovensku. Tady bude mít stejně jako v „Michalovi“ stínidla a rychlost už nějakou ukázal, se svým čerstvým ratingem se tady ale těžko zařazuje.

9 SILENTBUTTDEADLY(GB), 3 s tr. Jaroslav Jelen, ž. Jiřina Andrésová 49,5

Seznámení se zdejšími reáliemi ve Varech nedopadlo špatně. Kvůli minulému výpadku by se odepisovat nemusel, ale jako sprinter úplně nevypadá. Přestože otec byl sprinter, matka běhala na vytrvaleckých distancích.           

10 CHOP CHOP(IRE), 4 tr. Artur Resulov, Jente Marien 55,0

V Británii běhal od sprintů po míle a k nám přišel s nízkým ratingem 51 lb. U nás se neuvedl nejlíp, ale byla to těžká cena. Slušně třetí byl v drážďanském maidnu. To ale bylo na o něco delší distanci a tahle forma se tu těžko zařazuje.

11 CAPTAIN LUKA(IRE), 4 tr. Alena Škrášková, ž. Jiří Palík 57,0

Loni na konci sezóny opanoval dva čtyřkové handicapy na 1400 metrů. Přestože i tehdy chodil ofenzivně, letos se zdá ještě hektičtější. Kromě úvodního startu v Mostě, kde ztratil vedení až před cílem, však v dalších startech nikam nedoběhl.

12 ANIELA(IRE), 3 tr. Václav Luka, žk. Agáta Čermáková 50,0

V podobném handicapu se představila koncem červa. V dostihu dost obíhala a po nadějném momentu odpadla. Ani tady nemá nejlepší startovní číslo a uvidí se, zda dokáže využít úlevu 5 kg mladé jezdkyně.

13 WLASTINA(GB), 5 tr. Filip Neuberg, ž. Václav Janáček 65,0

Loni šla postupně nahoru. Po výhře ve dvojkovém handicapu se chytla i mezi lepší společností klisen. Vstup do sezóny sice neměla nejlepší, ale v Mostě už se chytla a delší chuchelská roviny jí může hrát do noty.

14 COLTYN, 5 tr. Zdeněk Seménka, am. Sabina Mokrošová 55,5

Se svou jezdkyní již letos dvakrát bodoval ve čtyřkové společnosti. Handicap mu za to stoupnul, ale to nemusí být rozhodující. Minule šel ale hodně zezadu.

Tipařův verdikt: Na startu je řada koní, kteří u nás půjdou handicap poprvé. Z nich vypadá nejlíp Fils De L’Air, pro něhož může být lepší kratší distance. Formu na jaře drží Coltyn. Vstup do sezóny naopak neměla nejlepší WLASTINA, v Mostě už šla ale dobře a chuchelská dráha by jí měla sednout ještě lépe. Minule pomohl comeback na sprinterskou trať veteránovi Tapajovi. Spolehlivě běhá Tael. (ob)

Tip: Wlastina – Fils De L’Air - Coltyn

 

14:30 - 2.dostih

Červencový Handicap

R - handicap II.kat. - 3+ - 1200 m - 90 000 Kč

1 PRAY FOR PARIS, 4 tr. Kateřina Berthier, ž. Martina Havelková 53,0

Třetí z loňské Jarní ceny klisen zaběhla letos slušně na 1400 metrů a v Bratislavě nebyla daleko od Manolly a Mollys Besta. Tady může využít nízkou váhu.  

2 GEORGE BOOLE(IRE), 6 tr. František Holčák, ž. Zdenko Šmida 62,0

Od tří let patří k naší špičce. Přestože Maškův memoriál nezaběhl špatně, lepší je pro něj aspoň míle a tohle bude pro něj dost krátké.              

3 MOLLYS BEST(FR), 6 s tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 59,5

Loni se vypracoval mezi naše nejlepší sprintery. Letošní forma vypadá o něco slabší, oproti Gomba handicapu je ale o 5 kg níž a chuchelská dráha by mu mohla sednout líp než ta v Bratislavě, kde prohrál s Manollou.          

4 BEAU MASSAGOT(FR), 5 tr. Václav Luka, ž. David Liška 60,5

Nastoupí s podobným ratingem, jako když byl třetí v Gomba handicapu. Maškův memoriál byl na něj dlouhý, když operoval na špici, ale v závěru zeslábl. Distance je teď pro něj lepší, bude se ale muset vypořádat s vysokou váhou.

5 ASTORIA(FR), 4 tr. Ivana Pejšková, Taťána Mášová 53,0

Loni druhá z Jarní ceny klisen letos změnila působiště. První start na 1400 metrů nebyl špatný, 1800 bylo asi dlouhých, klasický sprint ale půjde poprvé.            

6 BEROUYINE(FR), 6 tr. Jiří Brož, Michaela Musialová 52,5

Dlouho patřila mezi naši sprinterskou špičku. Lépe se jí dařilo v Mostě, ale dokázala zaběhnout i v Chuchli. Letos pod novým vedením chvíli hledala formu, ale poslední běhání v Drážďanech bylo dobré a v kombinaci s nízkou váhou tady vypadá nebezpečně.

7 LEXCEED(GER), 9 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 61,0

Loni byl druhý ve Sprinterské ceně při derby, poslední tři vítězství ale získal na mosteckém hipodromu. Letos zaběhl slušně na 1400 metrů v Düsseldorfu, v Gomba handicapu se však moc neukázal a poslední forma z Drážďan, přestože mu tam nemusely sednout ostřejší oblouky, nevypadá dobře. Berouyine mu tam dala 7 délek a váhový rozdíl je tu mezi nimi větší.

8 CORSTON(IRE), 4 tr. Arslagirej Šavujev, ž. Martin Laube 55,0

Loni se slušně chytil ve dvojkových handicapech na 1400 metrů a byl čtvrtý v hlavním mílovém dostihu maďarské sezóny. Letos ale není ve formě a přechod na klasický sprint nevypadá jako nejlepší volba.

9 MANOLLA, 7 tr. Zdeno Koplík, ž. Václav Janáček 57,5

I přes svůj věk běhá letos v životní formě. Vyhrála poslední tři starty. Dva dvojkové handicapy a v Bratislavě porazila Mollys Besta. Díky tomu se její rating nachází na životním maximu.

10 NEAR TO BE RICH(FR), 4 j tr. Michal Kalčík, ž. Jiřina Andrésová 58,0

Někdejší suverénní vítězka Ceny Masise se loni potýkala s hodně hektickým projevem. Naučila se ale chodit zezadu a letos si v prvních dvou startech pod novým vedením vedla dobře. Naposledy sice nic velkého nepředvedla, ale jezdkyně do ní skoro ani nestrčila, proto se tady na ní nesmí zapomínat.

11 ORSSIO(FR), 6 tr. Jaroslav Drlík, Michal Hrouda 53,5

První letošní starty na 1400 metrů nebyly špatné. V nich po startu nebyl nejrychlejší, v posledním běhání na 1800 metrů, což je distance, na níž loni vyhrál, si počínal až přehnaně aktivně a v rovině skončil. Sprint má už také vyzkoušený, takže to by neměl být problém, nepodává ale vyrovnané výkony.

Tipařův palec: Loňský přední sprinter Mollys Best má výrazně nižší rating než v Gomba handicapu a chuchelská dráha by mu mohla sednout líp než v Bratislavě, kde ho porazila v životní formě běhající Manolla, která má také rating na životním maximu. Nízkou váhu může využít Pray For Paris, která za nimi skončila v Bratislavě. Málo ponese i BEROUYINE, které se víc daří na oválech s kratší rovinou, jako posledně v Drážďanech, ale v minulosti dokázala mezi špičkou zaběhnout i v Chuchli. Po posledním startu nelze odepsat ani Near To Be Rich, která se letos v handicapech chytla. (ob)

Tip: Berouyine – Mollys Best – Near To Be Rich

 

15:00 - 3.dostih

SIMSONOVA CENA

R - cena II.kat. - 2 - 1200 m - 100 000 Kč

1 KMOTR(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, Beysim Ferhanov 58,0

Vyhrál hned při debutu. Na rozdíl od Gianniny porazil Zoriymana „jen“ o 1 a ½ délky, ale ten absolvoval již druhý start, takže se mohl zlepšit. Klidně může být jednička stáje, ale rozdíl mezi ním a tréninkovou kolegyní zřejmě nebude velký. Kandidát na boj o vítězství.

2 MUGURUZA(IRE), 2 j tr. Václav Luka, ž. Václav Janáček 56,0

Narozena začátkem dubna. Zakoupena v Irsku u Tattersalls za 22 000 euro jako roční. Možná až trojka trenéra. Její čas asi přijde později. Lépe by jí sedla delší distance.

3 SOLEMEENA, 2 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 56,0

Kvalitní český původ. Matka byla raná a později vyhrála jedničku. Měla debutovat již před 3 týdny, ale nevstoupila do boxů. Mohla by bojovat o nižší dotované příčky.

4 SIGSAUER(IRE), 2 b tr. Arslangirej Šavujev, ž. Jaroslav Línek 58,0

Absolvoval již dva starty, ale ve druhém nepředvedl téměř žádný progres. S několika dnešními soupeři prohrál o 4 - 8 délek. Vychází maximálně na boj o konec tabule.

5 ZORIYMAN(FR), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 56,5

I on má za sebou již dva starty. Ve druhém se ale zlepšil. Nějaký soupeř asi opět bude nad jeho síly, ale boj o 3. – 4. pozici vypadá velmi reálně.

6 FORCE ONE, 2 tr. Ludvík Haris, ž. Adam Florian 55,5

Při debutu ztratila na Agnesku skoro 9 délek. Tady bude dalších několik kvalitních soupeřů, takže bude mít problém stihnout aspoň nějakou dotaci.

7 AGNESKA, 2 j tr. Václav Luka, ž. David Liška 57,0

Při debutu 2 délky za Gianninou, ale měla lehčí dostih. Poté po boji vyhrála mezi českými odchovanci. Zřejmě se čekalo lehčí vítězství, ale za nimi byl rozdíl 7 délek. Distance jí sedne. Kandidátka na boj o třetí místo, ale mohla by i potrápit dvojici favoritů od trenérky Vocáskové.

8 GIANNINA(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Tomáš Lukášek 57,0

Při debutu porazila Agnesku o 2 délky. Zoriymana porazila o dost více než Kmotr, ale Zoyiyman se mohl zlepšit. Každopádně mezi ní a Kmotrem asi nebude velký rozdíl.

Tipařův verdikt: Na vítězství jsou dva hlavní kandidáti a to KMOTR a Giannina. Podle jezdeckého obsazení by mohla být jedničkou stáje klisna, ale nemusí to tak být. Spíše sázím na Kmotra. Nejvíce by jim pozici mohla ztížit Agneska. Distance jí sedne, a i když minule musela o vítězství bojovat, tak za ní byla díra 7 délek. Dále vychází Zoriyman a debutantka Solemeena, která by mohla bojovat o nižší dotace se Sigsauerem. (tj)

Tip: Kmotr – Giannina - Agneska

 

15:30 - 4.dostih

CENA FONDU OHROŽENÝCH DĚTÍ

R - handicap III.kat. - 3+ - 2600 m - 60 000 Kč

1 DARALARA, 4 tr. Eva Záhorová, ž. Václav Janáček 60,0              

Ve Dvojnásobné míli byla několik kg nevyvážená, přesto podala dobrý výkon. Tady bude muset ještě něco přidat, vzhledem k tomu, že se jedná teprve o její šestý start, může to zvládnout.

2 LEWIS GAL, 4 tr. Ivana Pejšková, Taťána Mášová 50,5

Vloni se mu nejlépe dařilo na středních tratích. V zimě změnil stáj a v Mostě se nechytal. Tam se mu nevedlo ani předtím, přesto distance může být příliš dlouhá.

3 MOONLIGHT SERENADE(FR), 3 tr. Radim Bodlák, ž. Martina Havelková 52,0  

Ve Slušovicích pěkným závěrem zaskočila dvě kvalitní klisny. Menším otazníkem je, jak si poradí s o kilometr delší distancí, její projev to ale nevylučuje.

4 WESTERNERKA(IRE), 4 tr. Helena Vocásková, Beysim Ferhanov 63,0 

Do sezóny vstoupila triumfem ve Varech a v dalším startu prohrála jen s následným vítězem Dvojnásobné míle. To značí, že nemusí být ještě úplně podchycená.

5 FIDELL(SVK), 4 tr. Jozef Piruch, ž. Radek Koplík 60,5   

Na rovinách na Slovensku běhal vloni kratší dostihy, vystoupení z proutěnek ale naznačuje, že s distancí by si poradit měl. Tady dotaci získat může.

6 MONTALIE DE CERISY(FR), 4 tr. Miroslav Nieslaník, ž. Jiří Palík 56,0     

Vloni na jaře porazila Westernerku a i další běhání bylo dobré. Za další start po pauze na písku v Dortmundu se dá omluvit. Pokud bude fit, může favority potrápit.

7 HUNTER`S RULES(FR), 3 tr. Pavel Tůma, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Naposledy měl neklidný průběh, žokeje „popovezl“ a u distance mu došly síly. Tak špatný by jistě být neměl a dá se předpokládat změna taktiky.

8 GLAVALINO(SRB), 8 tr. Zdeněk Mimra, ž. Milan Zatloukal 59,5              

Naposledy zaběhl lépe než v prvních dvou startech a od dotace nebyl daleko. Aby to tady zopakoval, musí zvládnout delší distanci, spíš platil za středotraťaře.

9 LA SARENNE(FR), 6 tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 52,0  

Platí za specialistu na Most, ani tam se jí ale na úvod sezóny nevedlo. Tady je 5 kg nevyvážená a roli outsidera se nevyhne.

10 ORPHEUS, 5 tr. Zdeněk Seménka, am. Sabina Mokrošová 60,5

Překvapivému vítězi loňského Smolíkova memoriálu se od té doby nevedlo a chytil se až při posledním startu. Metry navíc by neměly být problém a i díky úlevě jezdkyně by měl být i tentokrát před Glavalinem.

Tipařův verdikt: Tady by se měl za poslední běhání revanšovat Hunter´s Rules, jistě není tak špatný, jak by napovídal výsledek. Bude záležet na tom, jak se žokeji povede průběh. Jako větší jistota tak vypadají klisny WESTERNERKA nebo neprověřená Moonlight Serenade. Pokud bude po pauze fit, může jim být soupeřkou Montalie de Cerisy. (fm)

Tip: Westernerka – Moonlight Serenade – Hunter´s Rules

 

16:00 - 5.dostih

41. CENA TŘÍLETÝCH KLISEN

R - cena I.kat. - 3 klisny - 2200 m - 150 000 Kč

1 MONJOUET, 3 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 58,0

Po vítězství v mílovém maidenu skončila na této distance třetí v Lysé, kde kromě vítěze narazila na slabé soupeře. Na čele sice tehdy neměla příliš klidu, přesto tady vypadá až jako trojka stáje.

2 STERLI(FR), 3 tr. Čestmír Olehla, ž. Milan Zatloukal 58,0

Třídu ukázala už loni, když v JCK prohrála s Barthesou jen o půl délky, ale vstup do sezóny se jí nepovedl. Poté ovšem na této distanci vyhrála dvojkový handicap proti starším koním a nejvyšší ambice má i tentokrát.

3 FALIRAKI, 3 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 58,0

Při vstupu do sezóny na této distanci zvítězila. Tady pár soupeřek ukázalo více třídy, ale vlastní kvalitní český původ a na start půjde teprve potřetí, takže progresem nepřekvapí. Aspoň tabule vypadá reálně.

4 BRIGNOGAN PLAGES(FR), 3 bj tr. Michaela Musialová, ž. Zdenko Šmida 58,0

Ve dvou stratech neumístěná, při vstupu do sezóny dokonce s odstupem poslední. Tady poprvé nastoupí s beránky a fixací jazyka, ale roli outsidera se nevyhne.

5 LORIANA OF JAPE, 3 tr. Radek Holčák, ž. Jiří Palík 58,0

Při vstupu do sezóny prohrála s Faliraki. Minule naopak porazila Dasu In, která ale nosila více kilo a měla horší průběh. Zřejmě jí schází trocha třídy, i když vzhledem k pozdnímu původu se ještě může zvednout.

6 DASA IN(IRE), 3 tr. Václav Luka, ž. David Liška 58,0

Po slušném vstupu do sezóny proti starším koním minule zklamala mezi vrstevníky. Částečně jí omlouvá, že se soupeři před ní dost motali. Bez progresu bude bojovat maximálně o konec tabule.

7 VADETABERRY, 3 tr. Allan Petrlík, ž. Václav Janáček 58,0

O jejích distančních preferencích není sporu, což posledně dokázala vítězství ve Slušovicích. Podle jezdeckého obsazení je jedničkou stáje, ale zatím neukázala třídu potřebnou k boji o nejvyšší příčky.

8 SYLVIANA(FR), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 58,0

V mílové JCK ale na špičku nestačila, ale do sezóny vstoupila dobrým běháním na této distanci, a pokud na tuto formu naváže, může vybojovat další medailové umístění.

9 EYES ON YOU(GER), 3 tr. Marcel Mihalík, ž. Jaroslav Línek 58,0

Posledně ukázala zlepšení druhým místem v bratislavské Ceně trojročných kobýl. S metry navíc by si měla poradit a jako plus vypadá i dráha s delší rovinou. Patří tedy k favoritkám.

10 PALOMINA(FR), 3 tr. Čestmír Olehla, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Debutovala před dvěma týdny ve Varech, kde bylo znát, že míle je pro ni krátká. Koneckonců matka Pikardie skončila druhá v pardubickém St Legeru a třetí v Ceně prezidenta. Skok mezi elitu přesto nebude jednoduchý.

11 JUVANA(FR), 3 tr. Kateřina Berthier, ž. Adam Florian 58,0

Při slušovickém debutu šestá bezmála 25 délek za třetí Rabbit Toronado. Polosestra Miss Julia Star vyhrála dvě Listed, ale na distancích 1400 a 1600 metrů, a to měla delšího otce. Metry navíc jí tedy ke zlepšení nepomůžou.

12 BARTHESA(IRE), 3 tr. Helena Vocásková, ž. Tomáš Lukášek 59,5

V JCK bez výraznějšího momentu šestá. Třídou sice většinu soupeřek jasně převyšuje, ale její projev i původ napovídají, že metry navíc budou problémem. Polosestra Full Moon Magic se sice umístila na distanci 2400 metrů, ale má delšího otce.

13 RABBIT TORONADO(GB), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Jaromír Šafář 58,0

V JCK se zařidila mezi širší špičku blízkým sedmým místem. Následně vyběhla slabší formu ve Slušovicích, kde měla špatný průběh, když se s ní na špici naháněla Secret Passion. Podle původu vypadá na mílařku, ale třídou většinu soupeřek převyšuje.

Tipařův verdikt: Na startu dostihu, jehož tradiční název zní Cena Hřebčína Napajedla, není mnoho klisen, který už ukázaly jedničkovou třídu. Jednou z nich je Barthesa, ale proti ní hovoří metry navíc. Naopak STERLI ukázala kromě třídy i vytrvalost, takže jí patří role favoritky. Největší soupeřkou jí může být minule zlepšená Eyes On You. Návrat na delší distanci ocení Sylviana a progresem nepřekvapí Faliraki. (jf)

Tip: Sterli – Eyes On You - Sylviana

 

16:30 - 6.dostih

34. MEMORIÁL JUDR. OTAKARA FRANKENBERGERA

R - cena I.kat. - 3 - 2200 m - 150 000 Kč

1 OPASAN(IRE), 3 tr. Jozef Chodúr, ž. Radek Koplík 58,0

V prvním derby trialu ve Varech porazil druhého Suprtupla lehce o 3 a ½ délky, přičemž ze zpětného pohledu se zdá, že narazil na kvalitní konkurenci. V rovině se navíc kroutil, takže může pokračovat v progresu.

2 RUSEL(FR), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 58,0

V karlovarském derby trialu skončil sedmý za trojicí nynějších soupeřů, ale částečně ho omlouvá kolize z prvního oblouku. Poté zvítězil na derby distanci v Chuchli, kde byla konkurence slabší.

3 ELSID(FR), 3 s tr. Zdeněk Seménka, ž. Petr Foret 58,0

Po sérii negativních startů se na této distanci chytil druhým místem ve Slušovicích. Tady je každopádně konkurence výrazně silnější, takže roli outsidera se nevyhne.

4 SUPRTUPL(IRE), 3 tr. Štěpánka Myšková, ž. Jaromír Šafář 58,0

V karlovarském derby trialu skončil druhý. V cílové rovině byl dlouho na špici, ale v závěrečných metrech slábnul. Na mateřské straně rodokmenu má dost rychlosti, takže metry navíc můžou být problém.

5 PLANTEUR`S WHISKEY(FR), 3 j tr. Michaela Musialová, ž. Milan Zatloukal 58,0

Třídu ukázal už loni a naposled skončil čtvrtý v bratislavské Ceně trojročných žrebcov, v níž ale konkurence nebyla nejsilnější. V Chuchli se mu navíc nedaří a delší distance asi nebude to pravé.

6 SILVER TRIGGER(FR), 3 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Jaroslav Línek 58,0

Měl by být lepší, než to na papíře vypadá, když v obou letošních startech byl těžko ovladatelný. Posledně ho navíc zastavila kolize v cílové rovině. Se silným žokejem ho odepisovat nelze.

7 SHAMALANN(FR), 3 tr. Josef Váňa ml., ž. Martin Laube 58,0

V rychlé VJC cválal před středem pole, ale už v oblouku měl žokej prázdné ruce. Nějaký potenciál ukázal a tohle mu sedne lépe, každopádně může potřebovat ještě více času.

8 RENASI, 3 tr. Radek Holčák, ž. Zdenko Šmida 58,0

Posledně ukázal zlepšení proti kvalitním starším soupeřům. Ztratit se nemusí ani zde, ale při obou letošních startech na „osmnáctce“ byl po startu chtivější, což na delší distanci není ideální.  

9 AVIGNON, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Jan Verner 58,0

Na páté místo z karlovarského derby trialu navázal třetí příčkou z dvojkového handicapu proti starším koním. Distanci zvládne a je na něj spoleh, ale na nejlepší mu trocha třídy schází.

10 ABSOLUTIC, 3 tr. Filip Neuberg, ž. Adam Florian 58,0

V těsném doběhu Pražského zimního favorita byl blízko čtyř nynějších soupeřů, oproti nimž si ale letos vede hůře. Po zimní změně trenéra zahájil sezónu v Mostě, kde mu Cote Jardin nadělil bezmála 9 délek.

11 POLISH KING(IRE), 3 s tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Václav Janáček 58,0

Sedmým místem ve VJC ukázal dobrou třídu. Mateřskou stranu rodokmenu má ovšem sprinterskou, takže je otázkou, jestli na to dokáže navázat na o 600 metrů delší distanci.

12 ZAUKHAN(GB), 3 tr. Arslangirej Šavujev, ž. David Liška 58,0

Jemu naopak distance sedne, když polobratr Azdar získal obě vítězství na trati 2400 metrů, ale zatím toho mnoho nepředvedl. Ve Varech každopádně točil do roviny se ztrátou a v závěru se rozbíhal, takže zas tak špatný být nemusí.

13 EVER SOLEADO(FR), 3 s tr. Robert Swiatek, ž. Martina Havelková 58,0

Při vstupu do sezóny zvítězil na této distanci stylem start-cíl ve Wroclawi. Není ho lehké zařadit, ale s polským handicapem 65,5 kg do špičky tamního tříletého ročníku nepatří.

14 COTE JARDIN(FR), 3 tr. Jiří Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Do sezóny vstoupil na této distanci v Mostě, kde impozantně zvítězil stylem start-cíl. Jeho tehdejší soupeři toho sice v dalších startech mnoho nepředvedli, ale jeho převaha dává tušit, že se může prosadit i zde.

15 ZOHEYR(IRE), 3 tr. Radek Holčák, ž. Jiří Palík 58,0

I když se od něj při české premiéře čekalo trochu více, čtvrté místo z VJC je každopádně forma, kterou své soupeře převyšuje. Navíc minule podhled do paddocku prozrazoval, že ještě není v top formě. Projev i mateřská strana rodokmenu nicméně napovídají, že distance může být za hranou. Na rozdíl od VJC nastoupí bez stínidel.

16 VINDICATOR(FR), 3 tr. Zdeno Koplík, ž. Tomáš Lukášek 58,0

Jako roček stál 65.000 euro, ale ve dvou životních startech mnoho neukázal. V Ceně trojročných žrebcov rozdával metry, ovšem ani s lepším průběhem by na nejlepší zřejmě neměl.

Tipařův verdikt: Nejvíce třídy bezpochyby ukázal Zoheyr. Irský rating 92 liber sice ve VJC zcela nepotvrdil, přesto vyběhl formu, která ho tady přes otazníky ohledně vytrvalosti řadí favoritům. Lepší volbou ale může být OPASAN, o jehož distančních preferencích žádné pochybnosti nepanují. Karlovarský trial navíc vyhrál stylem, který dává tušit další progres. Působivé vítězství při vstupu do sezóny získal i Cote Jardin, i když narazil na slabší soupeře. Slušnou třídu ukázali Suprtupl i Polish King, ale shodně mají hodně rychlosti na mateřské straně rodokmenu. (jf)

Tip: Opasan – Zoheyr – Cote Jardin

 

17:00 - 7.dostih

CENA KLOKÁNKU HOSTIVICE

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 METLAKATLA, 4 tr. Ladislav Nagy, Taťána Mášová 50,0             

Po neúspěšném pokusu v Mostě a ve Varech vstoupila do boxů a bojovala o vítězství. Po pouhých třech životních startech by měla jít nahoru a musí se s ní počítat.

2 LAST OPERA SONG(FR), 7 tr. Svatoslav Blažek, Michal Demo 55,5        

Z této distance a dráhy je její jediné životní vítězství. V handicapu už je hodně nízko, nejlepší formu obvykle vyběhne na měkčí dráze.

3 LA VELOCITA(IRE), 5 b tr. Josef Bartoš, ž. Jan Rája 59,5             

Vloni jen pětkrát na startu a sezónu ukončila již v červenci. Naposledy se tedy vracela po téměř roční pauze a její výkon v dobře obeslané ceně špatný nebyl.

4 SORBET(POL), 5 j tr. Michal Kalčík, Zuzana Míčová 59,0             

Vloni běhal překážky a po změně majitele neukázal nic převratného na vytrvalecké distanci. Nad očekávání dobře se ale držel následně v Lysé, kde narazil na velmi těžké soupeře.

5 BEAUTIFUL VISION(FR), 4 tr. Zdeno Koplík, ž. Václav Janáček 56,0      

Podává poměrně nevyrovnané výkony, o čemž svědčí i dva letošní starty. V sedle s multi – šampiónem ho ale podceňovat nelze.

6 TAU TOU, 3 tr. Jaroslav Hanáček, ž. Jan Verner 53,0   

Při druhém životním startu ukázala značné zlepšení, i když měla hodně neklidný průběh. Pokud se jí tentokrát podaří usadit lépe, bojem o vítězství nepřekvapí.

7 FABLE, 4 s tr. Jan Podhányi, ž. Jiří Chaloupka 63,5

Letošní sezónu po změně majitele zahájila na kratších tratích, kde se neztratila. Tady se vrací na delší trať, má hlášený blinkers, přesto proti řadě neprověřených koní moc lákavě nevypadá.

8 MILUŠKA, 3 tr. Karel Germič, am. Michaela Kacerová 58,0

Šestá ze Zimní královny a pátá v trialu na JCK. Handicapovou pouť zahájila v Mostě o kategorii výš, ubrání metrů a úleva jezdkyně jí dává slušné šance.

9 AIRUSCHKA, 5 tr. Libor Hála, ž. Adam Florian 57,0       

Nejlépe se jí daří ve Slušovicích, kde vloni dvakrát zvítězila, dobře zaběhla ale i v Praze při závěrečném dni. Naposledy podala nejlepší životní výkon, který bude muset obhájit v handicapu.

10 MARILYN DANCER, 7 tr. Karel Dobrovolný, ž. Kateřina Hlubučková 51,0         

Původ má zajímavý, vloni ve dvou startech ale nikoho nepředběhla. V podobném duchu vstoupila i do aktuální sezóny, tady je 14 kg nevyvážená a v této společnosti musí být outsiderem.

11 BONANZA GOLD(IRE), 4 tr. Petr Kantek, ž. Martina Havelková 49,0

Vloni ve dvou startech uzavřela doběh. V zimě změnila stáj a při handicapové premiéře sahala po vítězství. Z úvah jí tedy těžko vyloučit.

Tipařův verdikt: Fakt, že téměř všichni v tomto poli vyběhli naposled velmi dobrou formu, dělá z této IV. kategorie jednu z „nejtvrdších“, jaké jsme letos viděli. S hvězdným jezdeckým obsazením bude jistě populární Beautiful Vision, je zde ale také dost neprověřených, jejichž šance se těžko odhadují. To jsou klisny Metlakatla, Bonanza Gold a TAU TOU, která naposledy podlehla soupeři, který pak potvrdil své kvality v Lysé. (fm)

Tip: Tau Tou – Bonanza Gold – Beautiful Vision

 

17:30 - 8.dostih

CENA KLOKÁNKU CHODOV

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 SINGAPORE SPICE(FR), 8 tr. Jaroslav Drlík, am. Tereza Grbavčicová 52,5          

Do sezóny vstoupil proti rozběhaným soupeřům a dokončil ve středu pole. Start v nohách a metry navíc by mu měly pomoci, na vítězství už ale čeká bezmála čtyři roky.

2 FINIGA, 3 j tr. Ludvík Haris, ž. Jan Verner 53,0

Při druhém životním startu to zkusila „dokola“ a mezi tříletými se držela dobře. Následně se při handicapové premiéře čekalo víc, síly jí ale opustily až za distancí.

3 GOLDENTON, 4 s tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 63,0          

Sezónu zahájil až před třemi týdny ve Slušovicích, kde nestačil jen na vyčnívajícího vítěze. Metry navíc a žokej ve formě by měl být zárukou, že minimálně na dotaci dosáhne i tady.

4 LA SOMMERA(FR), 4 tr. Václav Hulínský, Beysim Ferhanov 61,0           

Překvapivá vítězka při EJC dni na této distanci zahájila sezónu ve velmi těžké ceně. Sedmé místo se dá hodnotit pozitivně a tady půjde teprve k osmému životnímu startu.

5 NIRGERA, 9 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 56,0             

Její parketou jsou tratě nad míli a půl, poslední formu ukázala v létě 2018. Tady jí role outsidera nemine.

6 SAVAGE, 10 tr. Petr Kantek, ž. Martina Havelková 49,0            

Rozjezdy do sezóny mívá pomalejší, čemuž nasvědčuje první letošní start. Při tom druhém ztratila jezdce v boxech. Momentálně 3 kg nad vítěznou známkou ze Slušovic, snadné se ohlédnout jinde.

7 ALHAMRA(FR), 5 s tr. Ivan Kub, ž. Adam Florian 57,0

V Mostě útočila tradičně z konce pole a na tamní dráze neměl její finiš patřičnou údernost. Teď je zpět na vítězné známce a v sedle s vloni dvakrát vítězným žokejem si zálusk na dotaci dělat může.

8 TIGGY BLUE, 8 tr. Jaroslav Jelen, Michal Hrouda 52,0 

Ve Varech se mu po dlouhé době podařilo vydělat alespoň nejnižší dotaci. Jezdec pár kilo převažuje a distance je nad jeho optimem, takže tady to bude mít těžší.

9 NIKOLETTA, 4 tr. Svatoslav Blažek, Taťána Mášová 48,0            

Zatím běhala jen sprinty, i když jako úplná letounka nevypadá. Prodloužení distance jí tedy může pomoci, 6 kg proti handicapu bude větším problémem.

10 IRISH VALENTINE, 4 tr. Helena Voršilková, Daniel Vyhnálek 57,5       

Po pauze zaběhl dvakrát slušně v cenách. Handicapový debut se mu z venkovního čísla nepovedl. Ani tady nemá nejlepší box, je ale jedním z nejméně prověřených v poli.

11 EL BUT, 4 tr. Josef Bartoš, Lucie Fialová 52,0 

Vloni se v handicapu chytil v nejnižší kategorii, při vstupu do sezóny mu ve Varech došly síly brzo. Kila navíc také nejsou doporučením.

12 AIGER, 7 s tr. Libor Hála, ž. Petr Foret 57,5

Nejvíce se mu daří ve Slušovicích na vytrvaleckých tratích, o čemž přesvědčil i posledně. I když tady má k dispozici dobrého žokeje, moc lákavě nevypadá.

Tipařův verdikt: Toto oddělení na první pohled vypadá o dost jednodušší, než předchozí dostih. Mezi nejlepšími se dá čekat poctivý Goldenton, neprověřená Finiga, či zpět na vítězné známce Alhamra. Nad síly všech ale může být LA SOMMERA, která při prvním letošním startu předvedla formu, která by tu na vítězství měla stačit. (fm)

Tip: La Sommera – Goldenton - Alhamra

 

18:00 - 9.dostih

CENA KLOKÁNKU ŠTĚRBOHOLY

R - cena IV.kat. - 3 - 1600 m - 40 000 Kč

1 NAISAN, 3 tr. Svatoslav Blažek, Michal Demo 55,5

Zatím mnoho nepředvedl, není moc důvodů, proč by se to mělo tentokrát změnit. Podle původu by mu sedly vytrvalecké distance.

2 SEPIUS(FR), 3 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 58,0

Ve druhém životním startu podal slušný výkon, když nebyl úplně daleko v jedničce. Následně ale zklamal ve čtyřce. Nějakou dotaci by získat měl, ale lepší soupeři se asi najdou.

3 REDHEAD LADY(IRE), 3 s tr. Zdeno Koplík, ž. Václav Janáček 56,0

Naposledy čtvrtá v jedničce, ale dostih byl slabší a na vítězku ztrácela 14 délek. Předtím byla blíže v jedničce v Mostě, ale na nejlepší ztrácela. Tady určitě patří k favoritům, ale když nevyhraje, tak to nebude velké překvapení.

4 BRAŇANKA, 3 tr. Miroslava Maršíčková, ž. David Liška 57,0

Při debutu daleko poslední. Mohla by se zlepšit, ale na zisk dotace to stačit nebude.

5 DREAM OF DRAGON(GB), 3 tr. Gregorz Wroblewski, ž. Milan Zatloukal 58,0

Zkusil již překážky i delší distanc, ale dle původu by mu míle měla sedět nejlépe. Jeho starší pravý sourozenec si totiž na míli vedl též nejlépe. Určitou třídu ukázal, takže zde může mířit vysoko.

6 ARTYSSIMO, 3 tr. Zdeněk Mimra, Daniel Vyhnálek 56,0

Při debutu dále od nejlepších. Na zisk dotace by stačit neměl.

7 WHISTLEDOWNTHEWIND(IRE), 3 tr. Jaroslav Hanáček, ž. Jan Verner 59,0

Oba letošní starty byly slušné. Distance mu sedne. Měl by bojovat o nejvyšší příčky.

8 HIGHBRATION(GER), 3 tr. Karel Germič, ž. Jaromír Šafář 56,0

V obou startech dále od nejlepších. Zkrácení distance je otazníkem. Ziskem dotace by překvapil.

9 SHEHREZADA, 3 tr. Martina Růžičková, Lucie Fialová 53,0

Při debutu hodně daleko. Asi by jí více sedle delší distance. Bez šance.

10 LUCAS WARRIOR, 3 tr. Jiří Chaloupka, am. Jindřich Fabris 59,0

Spolehlivě se umísťuje. Tentokrát narazí na silnější konkurenci než minule. Dotaci by získat měl, ale tentokrát spíše nižší.

11 MIKROP ALIGHIERI, 3 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 55,5

Minule předvedl zlepšení. Pokud na něj naváže, tak může bojovat o nižší dotace. Pokud ne, tak spíše střed pole.

12 MELANIA(GER), 3 tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Postupně jde mírně nahoru. Pokud bude v progresu pokračovat, tak by mohla bojovat o nejnižší dotaci. Možná by jí více sedla delší distance.

13 MADAM ZAZOU, 3 tr. Petr Jirka, ž. Martin Laube 55,5

Při debutu hodně daleko. I když se zlepší, tak na dotaci by dosáhnout neměla.

Tipařův verdikt: DREAM OF DRAGON sice nemá nejvyšší handicap v poli, ale loni běhal ve slušné konkurenci a nepůsobil jako raný kůň. Při návratu na optimální distanci by mohl předvést vše, co v něm je. Sepius a Redhead Lady získali svůj handicap za starty v jedničkách. Mimo nejlepších ale už zřejmě nenarazili na takovou kvalitu, takže uvidíme teprve teď, jaká je jejich skutečná třída. Vepředu by ale být měli. Whistledownthewind zaběhl dobře předposlední start a ani poslední nebyl úplně špatný. Konkurence zřejmě nebyla špatná. Tabuli by mohl doplnit Lucas Warrior. (tj)

Tip: Dream Of Dragon – Sepius – Redhead Lady

 

18:30 - 10.dostih

CENA KURÝRNÍ SLUŽBY MESSENGER

R - cena IV.kat. - 3 - 1600 m - 40 000 Kč

1 RABBIT BREATH(GB), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 60,5

Pravidelně se umísťuje, a to i v jedničkách. Vždy se ale najde nějaký lepší soupeř. Lépe by jí asi sedla trať o pár metrů kratší, ale s mílí si umí poradit. Tentokrát už by to mohlo vyjít, ale úplně lehká práce ji též nečeká.

2 SIR CORAL, 3 tr. Josef Bartoš, Daniel Vyhnálek 56,0

Debut nebyl úplně špatný. Minule dostih zřejmě neprostál. Tato distance by pro něj měla být lepší. Vychází okolo středu pole.

3 REFLEX, 3 s tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 57,0

Debut byl průměrný. Mohl by se zlepšit, ale na zisk dotace to ještě asi stačit nebude.

4 DANCER OF DENALI, 3 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 54,5

Při letošním debutu předvedl progres oproti loňsku. Lepší by pro něj asi byla o trochu delší distance. Tady si jde asi hlavně pro handicap.

5 MEANNAH, 3 tr. Ladislav Nagy, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Debutantka to bude mít v této konkurenci těžké, i když má dobrý původ. Optimum asi bude mít na kratších tratích.

6 MARIOS(IRE), 3 s tr. Ivan Kub, ž. David Liška 58,0

Zkrácení distance oproti minulému startu je plusem. Mohl by mít ještě rezervy a měl by tak bojovat o vyšší příčky.

7 RUMINKA(GER), 3 s tr. Radim Bodlák, ž. Martina Havelková 55,5

Tato distance by jí měla sednout lépe než u posledních dvou startů. Zisk dotace vypadá reálně, ale spíše nižší.

8 QUEEN AM(GB), 3 tr. Jan Demele, Michal Demo 55,0

Po návratu na kratší trať ukázala progres. Má minimum startů, takže by ještě mohla mít rezervy. Bojem o nejvyšší příčky nepřekvapí.

9 LATINA LADY, 3 tr. Martina Růžičková, Lucie Fialová 53,0

Při debutu daleko. Bez šance.

10 DELLIPSA, 3 tr. Václav Hulínský, ž. Petr Foret 56,0

Při letošním debutu ukázala velké zlepšení oproti loňsku. Pokud bude v progresu pokračovat, tak by mohla získat nižší dotaci.

11 FORTE, 3 j tr. Ludvík Haris, Beysim Ferhanov 56,0

V posledních dvou startech na konci tabule. O stejné umístění by měla bojovat i tentokrát.

12 NA KONCI DUHY, 3 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 57,5

V prvním letošním startu ukázala progres. Tentokrát narazí na silnější konkurenci, ale o přední příčky by mohla bojovat i tentokrát. Letos startovala jen jednou, takže by se mohla ještě zlepšit.

13 VINTANA, 3 tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 55,5

Ve druhém startu se výrazně zlepšila. Opět by tak mohla bojovat o konec tabule.

Tipařův verdikt: Favoritkou je určitě RABBIT BREATH, ale nebude to mít úplně jednoduché, protože na startu je několik koní, kteří by ještě mohli jít nahoru. Přesto by konečně měla zvítězit. Nejvíce by jí to mohl znepříjemnit Marios, pro kterého byla minule distance příliš dlouhá. I když možná by mu sedla ještě kratší trať. Dále by mohla předvést progres Queen Am. Dále vychází Na Konci Duhy a Forte. Případně progresivní Dellipsa nebo Vintana. (tj)

Tip: Rabbit Breath – Marios – Queen Am

 

STARTOVNÍ LISTINY