Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 21. 10.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 21. 10.

Rozbory dostihů na neděli 21. října ve Velké Chuchli.

13:00 - 1.dostih - CENA EBF

R - cena III.kat. - 2 - 1200 m - 60 000 Kč

1 ROXETTE, 2 ž. Jiřina Andrésová 56,0 – Debut nebyl špatný v poměrně silné konkurenci. Otazníkem je zkrácení distance. Opět vychází okolo středu pole.

2 LEPORELLO, 2 b ž. Jaromír Šafář 57,0 – Při debutu sedmý, ale již o daleko. Zkrácení distance nemusí být to pravé. Asi opět poběží zadarmo.

3 VALENTINE LADY, 2 ž. Kateřina Hlubučková 55,0 – Spíše delší původ. Narozena v půlce dubna. Její čas by měl přijít později.

4 PAPAYA PAYA, 2 Michal Hrouda 53,5 – V obou startech na konci pole. Lepší to asi nebude ani tentokrát.

5 DEREQUINTA(IRE), 2 ž. Martina Havelková 57,0 – Distance by jí měla vyhovovat. Debut nebyl špatný. Mohla by bojovat i o příčky nejvyšší.

6 TARIQUE(FR), 2 žk. David Liška 55,5 – V obou startech předposlední dále od nejlepších. Mohl by se trochu zlepšit a konkurenci tentokrát vypadá slabší, takže by mohl bojovat o konec tabule.

7 COLOMBINA(FR), 2 ž. Petr Foret 56,0 – Při debutu ztratila jezdce na startu. Na tuto konkurenci má velmi slušný původ. Stáj umí koně připravit na první starty. Nepřekvapí bojem o nejvyšší příčky.

8 BRILANCE, 2 žk. Marika Podloučková 55,0 – Narozena v dubnu. Při debutu nezaujme ničím, co by jí mělo posouvat na dotované příčky.

9 AZBUK, 2 ž. Jan Verner 56,0 – Narozen též v dubnu. Platí o něm úplně to stejné jako o Brilance.

10 LE VENGEUR MASQUER(FR), 2 ž. Pavlína Filipová 57,0 – Zatím nic neukázal. Zkrácení distance může být plusem, ale ani tak na dotaci asi nedosáhne.

11 MAESTRO ALIGHIERI, 2 Michal Kopczyk 56,0 – Narozen v půlce dubna. Matka jedničková vítězka. Pravý bratr dokázal vyhrát jako dvouletý trojku, ale dále se již moc neprosadil.

12 OLINKA, 2 Adam Florian 55,0 – Debut nebyl špatný. Kratší distance nemusí být problém. O nižší dotované příčky by mohla bojovat.

Tipařův verdikt: Slaběji obsazený dostih, kde se kandidáti na přední příčky nehledají lehce. Toho by mohla využít COLOMBINA a vyhrát hned při prvním platně absolvovaném dostihu. Jako jedné z mála sedne distance Derequintě, která nezaběhla špatně při debutu, takže by mohla být hlavním ohrožením pro Colombinu. Z debutantů by na tom mohl být nejlépe Maestro Alighieri. Dotaci by mohla získat i Olinka. (tj)

Tip: Colombina - Derequinta - Maestro Alighieri

 

13:30 - 2.dostih - CENA KURÝRNÍ SLUŽBY MESSENGER

R - handicap V.kat. - 3+ - 1200 m - 20 000 Kč

1 GOLDEN BIG(GER), 4 b ž. Jiří Chaloupka 58,5 – Ve Švýcarsku běhal bez valného úspěchu delší dostihy a v podobném duchu začal i u nás. První dotaci získal paradoxně na sprintu v Brně, tady jde ale ještě na kratší distanci.

2 DARK ALIGHIERI, 3 žk. Simona Laubeová 62,5 – V podobných dostizích sbírá dotace stabilně. O trochu delší sprint by jí ale asi sednul víc, takže z „maiden“ společnosti se nejspíš nevymaní.

3 AZALEYA, 4 ž. Petr Foret 56,0 – Její poslední výkon nebyl až tak špatný, jak může na papíře vypadat. Mírné zkrácení distance by jí mohlo sednout, jedinou dotaci získala zatím ve Slušovicích na 1160 m.

4 GANSEBLUMCHEN(IRE), 4 Michal Hrouda 58,0 – Podobný případ jako Dark Alighieri. V posledních startech je na ní spoleh, na rozdíl od ní ale kratší distance vypadá jako plus.

5 RAYLENE, 5 s ž. Vendula Korečková 53,0 – Po delší pauze poražena od několika nynějších soupeřů. Start v nohách by jí měl zvednout, přesto se nejspíš nevyhne roli outsidera.

6 APOPHIS, 6 ž. Kateřina Hlubučková 54,5 – Pro překvapivé vítězství si došel táhlým koncem, naposledy se ale ze zadní části vůbec neodpoutal. Tak špatný by být neměl a tady by měl složit reparát.

7 VIKTORIE VALLY, 5 ž. Ingrid Janáčková Koplíková 54,0 – Letošní sezóna se jí vůbec nepovedla, jedinou dotaci získala v Mimoni, kde byla pátá z pěti startujících. V handicapu klesá, zatím jí to ale nepomohlo.

8 FRANCISKA, 4 Adam Florian 55,5 – Běhá téměř výhradně na Moravě a také na o dost delších tratích. Při své druhé životní návštěvě centrálního závodiště tak nejspíš mnoho příznivců nenajde.

9 LAKAR, 8 bj žk. Taťána Mášová 65,5 – Naposledy prorazil boxy a shodil jezdkyni. Ta bude v sedle i tentokrát, a pokud se jim start povede, měl by být mezi nejlepšími.

10 KÁRL, 7 b ž. Martina Havelková 53,0 – V těžkém dostihu trenérů v rámci EJC neměl šanci. Předchozí start ale napovídá, že už se dostal na známku, s kterou se vyrovná.

Tipařův verdikt: V podobných handicapech získala Dark Alighieri dotaci čtyřikrát po sobě a ani tady by tomu nemělo být jinak. Taktéž na GANSENBLUMCHEN je v poslední době spolehnutí a distance by jí měla hrát do karet lépe. Pokud zvládne záludnosti startovních boxů Lakar, měl by i on mít v této společnosti velmi dobré šance. (fm)

Tip: Gansenblumchen – Lakar – Dark Alighieri

 

14:00 - 3.dostih - CENA FOTOSOUTĚŽE CANON 2018

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 RAKIA, 5 s Michal Hrouda 59,0 – Posledně lehce zvítězila míli, ale po startu bývá rychle na nohách a letos vyhrála i na „dvanáctce“. Dostala se ovšem na životní maximum, takže se bez dalšího progresu neobejde.

2 DETEKCE, 7 b ž. Jaromír Šafář 66,5 – Letos změnila trenéra a sezónu zahájila teprve v září. V handicapech se sice chytla dvěma pátými místy, ale vždy byla dále od vítěze, a byť vyhrála dva dostihy na 1200 metrů, zkrácení distance je mínusem.

3 TWINKY, 7 s ž. Martina Havelková 59,5 – Od června startuje se stínidly a šel výrazně nahoru. Posledně ale zvítězil jen o krk před Dodybudem a jeho váhová výhod klesá o 2,5 kg. Navíc byl od té doby jednou škrtán.

4 KATRYEN, 5 žk. Simona Laubeová 57,0 – V polovině září se chytla v handicapu. Špatný nebyl ani poslední start v ceně, ale pár tehdejších soupeřů při návratu do handicapu vychází lépe.

5 HYACINT(GER*), 9 b am. Michaela Horáková, Bc. 57,5 – Tohle je jeho distanci. Do čtyřky už sestoupil začátkem září, a i když prohrál s Twinkym i Dodybudem, tady by jim měl teoreticky porážku vrátit. Jeho jezdkyně ale mnoho zkušeností nemá.

6 DODYBUD(IRE), 9 žk. Zuzana Míčová 66,5 – Posledně prohrál s trojicí nynějších soupeřů, ale na vině byl horší start. Letos totiž nejlépe zaběhl, když cválal blízko špice. Pokud se mu to tady podaří, může si poradit i s vysokou váhou.

7 LADY HORTENZIE, 4 žk. Taťána Mášová 56,5 – Po sérii negativních výsledků před dvěma týdny překvapivě zvítězila v ceně. Porazila při tom trojici nynějších soupeřů a díky úlevě své jezdkyně znovu vychází lépe.

8 LAFRANCO, 9 s am. Lukáš Charvát 60,5 – Na podzim se ukazuje v dobré formě. Posledně sice prohrál s Lady Hortenzií a Katryen, ovšem druhé jmenované by měl porážku vrátit. Rád ale chodí ze špice a v předchozích dvou startech měl lepší číslo.

9 PALADDIO, 3 s žk. David Liška 55,0 – Po letní pauze v pětkovém handicapu naznačil, že může být slušným sprinterem. V dalším startu to ale nepotvrdil. Je ale mladým koněm, takže po jednom negativním startu ho nelze odepisovat.

Tipařův verdikt: Dobře vypadají koně, jejichž jezdci disponují výraznou úlevou. Díky ní může LADY HORTENZIE navázat na dva týdny starý úspěch. Tehdy na jejím štítě skončil i Dodybud, ale pokud lépe odskočí, měl by se jí aspoň přiblížit. Hyacint letos zvítězil i o kategorii výš, ovšem u něj je jezdecké obsazení největším otazníkem. (jf) 

Tip: Lady Hortenzie – Dodybud - Hyacint

 

14:30 - 4.dostih - CENA UNICREDIT BANK

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 MY CHARLIE MAN(GB), 7 j ž. Vendula Korečková 59,0 – Podává nevyrovnané výkony. Srpnová forma z Varů tu vypadá dobře, ale preferuje kratší distance. Na míli ve třech startech neuspěl.

2 PETINGO DANCER, 7 ž. Martina Havelková 51,0 – Letos se vrátil na dráhu po tříleté pauze a posledně se v nejnižší kategorii zbavil přívlastku nezvítězivší. Tady to bude mít těžší, ale na podzim je plusem, že sezónu začal se zpožděním.

3 MAMBO, 3 Michal Hrouda 60,0 – Na jaře v podobném handicapu zvítězila. Poslední starty neoslní, ale minule startovala v těžké ceně a nebyla daleko. Při sestupu do čtyřky se tak může chytit.

4 LADISLAV, 6 ž. Jiřina Andrésová 54,0 – Po návratu na roviny se mu nedaří. Míle je pro něj trochu dlouhá. Minule sice nebyl od dotace daleko, přesto to na její zisk ani tentokrát nevypadá.

5 NOMBEKO(FR), 4 s ž. Jiří Chaloupka 62,5 – Většinu startů absolvovala v těžkých cenách a nevedla si špatně, což víceméně platí i o posledním startu. V září v handicapu neuspěla, ale na jaře skončila v handicapech dvakrát druhá za progresivními Tropical Bondem a Saulem. U subtilní klisny je otázkou vyšší váha.

6 ULTIMA, 8 Adam Florian 55,0 – V září se do Chuchle vrátila po dvou letech a uzavřela tabuli. Prohrála ale se Street Singerem, a protože se jejich váhový poměr se nemění, stejný by měl zůstat i poměr sil.

7 DERNIERA(IRE), 3 žk. David Liška 61,0 – V obou handicapových startech skončila druhá. Její handicap tak sice stoupá, ale i ona je na vzestupu. Znovu by tak měla bojovat o nejvyšší příčky.

8 STREET SINGER(GB), 4 ž. Ingrid Janáčková Koplíková 57,0 – Stále je nezvítězivší, ale je na něj spoleh, když letos pouze jednou upadl z tabule. Poslední dva starty absolvoval v podobných dostizích a někde vpředu by se měl znovu zamotat.

9 CHUAN CHE, 10 j žk. Zuzana Míčová 61,0 – Koncem září porazil trojici nynějších soupeřů. Posledně těsně nechytil Petingo Dancera, když do roviny točil s výraznou ztrátou. Přestože se tedy váhový rozdíl nemění, může mu porážku vrátit.

10 GISELLE, 3 ž. Jan Verner 59,0 – Do Chuchle zavítá poprvé, když celkově jí čeká teprve šestý start. V obou handicapových startech na moravských drahách si vedla dobře a stejně jako v Brně by měla porazit Ultimu.

Tipařův verdikt: Pozornost tu zasluhuje dvojice tříletých klisen, které debutovaly teprve letos, takže můžou jít nahoru. Díky zkušenostem s chuchelskou dráhou se přikloním na stranu DERNIERY, která v posledních třech startech skončila druhá. Pozitivně vstoupila do handicapů rovněž Giselle. Pokud si poradí s vysokou váhou, ze starších koní může nejvýše zamířit Nombeko. (jf)

Tip: Derniera – Giselle - Nombeko

 

15:00 - 5.dostih - ŘÍJNOVÝ HANDICAP

R - handicap II.kat. - 3+ - 1600 m - 90 000 Kč

1 IWNIANKA(POL), 6 j ž. Jan Rája 58,0 – Po dvou vítězstvích v handicapech se dostala o 10 kg výš a navíc její jezdec 1,5 kg převažuje. Tady by se tedy několik lepších soupeřů mělo najít.

2 TROP, 9 ž. Martina Havelková 56,0 – S navýšením handicapu za květnové vítězství se dokázal vyrovnat, byť mu k tomu pomohl jezdec s úlevou. O tu se tady opřít nemůže, přesto by měl znovu bojovat o dotace.

3 VALMONT OHNE, 6 ž. Vendula Korečková 58,0 – V Chuchli se letos představil teprve při EJC, kdy zvítězil v handicapu. Jeho známka se ale dostala nejvýš za poslední tři roky a ve dvojkách od klasické sezóny nestartoval.

4 SHEIK YERBOUTI, 6 ž. Pavlína Filipová 58,5 – I když má optimum trochu níže, zvládne i míli. Bývá na něj spoleh, ovšem poslední dvě formy byly slabší. Možná tak bude lepší počkat, až se zase chytí.

5 BLACK BARD(IRE), 3 b ž. Jaromír Šafář 63,0 – Natahování do derby pro něj nebylo, ale po návratu na kratší distance si vede slušně. Posledně za ním v meranské amatérce skončil i Master Of Gold. I s vysokou váhou tak bude populární.

6 RIVERTON, 4 žk. David Liška 61,5 – Třídu ukázal především stříbrem v Ceně Jezdectví. Přes léto ale tři měsíce nestartoval a při brněnském comebacku se od něj čekalo více. Bez zlepšení se tedy neobejde.

7 PRIVATE RYAN, 5 ž. Jiří Chaloupka 59,5 – Letos byl na startu pouze jednou začátkem července, ovšem podal životní výkon. Následně byl škrtán, když se zranil při transportu. Každopádně ukázal, že po pauze zaběhnout umí, takže je s ním třeba počítat.

8 CELINE MY HEART(GB), 5 Adam Florian 61,5 – Zdá se, že distance 1400 metrů je pro ni stropem. Navíc po červnovém vítězství šel její handicap nahoru, a protože od té doby vyběhla jen jednou, ještě se neseběhala.

9 MANOLLA, 5 ž. Ingrid Janáčková Koplíková 56,0 – Jejím optimem je „dvanáctka“, na níž sice koncem září doběh uzavřela, ovšem to zůstala v boxech. Míli už si sice vyzkoušela posledně, ale i vzhledem k falešnému tempu tento start nic neříká.

10 LIKE A TRINITY(GB), 4 ž. Kateřina Hlubučková 48,0 – Minule šla na rozdíl od předchozích startů zezadu, ale znovu skončila mezi poraženými. Nezdá se, že by metry navíc měly přinést obrat k lepšímu.

11 ORSSIO(FR), 4 s ž. Petr Foret 62,0 – Po startech ve Francii a mezi mílařskou špičkou se v posledních dvou startech vrátil do handicapu. Posledně to na něj bylo příliš krátké, když měl problémy s akceptováním tempa, ale předchozí forma napovídá, že by minimálně o dotace bojovat měl.

12 OCARA(GER), 6 ž. Jan Verner 53,0 – Během léta se dost seběhala, takže přes poslední pozitivní starty stále vlastní handicap, s nímž se umí vyrovnat. Posledně sice prohrála s Iwniankou, ale nesené hmotnosti jí dávají šanci na odvetu.

Tipařův verdikt: Jediným tříletkem v poli je tempař Black Bard, a byť ponese nejvyšší váhu, mnoho soupeřů by ho porazit nemělo. Lepší volbou ale může být PRIVATE RYAN, který sice dlouho nestartoval, ale posledně ve Varech ukázal, že umí zaběhnout po pauze. V dobré podzimní formě je Ocara a na ideální distanci se vrací Orssio. (jf)

Tip: Private Ryan – Black Bard - Ocara

 

15:30 - 6.dostih - 3. PRAŽSKÝ ZIMNÍ FAVORIT

R - cena II.kat. - 2 - 1800 m - 100 000 Kč

1 WESTERNERKA(IRE), 2 žk. David Liška 56,0 – V Karpatské ceně se od ní čekalo trochu více, ale neměla klidný průběh, když dostih absolvovala blízko špice ve vnější stopě. Má spíše překážkový původ, takže metry navíc jsou plusem.

2 MOON SHOT(FR), 2 j ž. Jan Rája 58,0 – V CZK jí dle očekávání přišly metry navíc vhod, když skončila čtvrtá. Tato forma jí teoreticky staví do role favoritky, nicméně jaká byla kvalita CZK, je zatím s otazníkem.

3 CHIOUBOUCAR(FR), 2 ž. Vendula Korečková 57,0 – Distance je plusem, když má dlouhý původ a už v srpnu zvítězil na míli. V ní skončil druhý vítěz „geršáku“ King Archie a kvalita byla i na dalších místech. Tady má tedy znovu nejvyšší ambice.

4 NATALI, 2 Adam Florian 56,0 – Postupně jde nahoru. Tady ovšem narazí na silné soupeře, včetně dvou přemožitelů z posledního startu. Výraznější roli by tak hrát neměla.  

5 AMAZING GANGSTER(GER), 2 s ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Ve Varech skončil třetí za Chioboucarem, a jak už bylo zmíněno, jednalo se o výborně obsazený dostih. Tehdy se navíc možná příliš brzy dostal dopředu, kde se trochu kroutil. Při prvním startu se stínidly by tedy měl jít nahoru.

6 GOLDENTON, 2 ž. Pavlína Filipová 56,0 – Polobratr několika slušných koní (Golden Devil, Golden Irene, Golden Alighieri). Delší distance mu sedne, ale minule skončil pátý ve slabém dostihu pro české odchovance, takže tady je outsiderem.

7 KRISTIANO, 2 Beysim Ferhanov 56,0 – Pravý bratr v derby druhé Krasavy byl minule chtivější. Dostal se tedy na špici, kde přes oblouk neměl příliš klidu. Přesto ho porazili pouze velmi kvalitní soupeři. Metry navíc mu sednou a podle jezdeckého obsazení je jedničkou trenérky Vocáskové.

8 TECH JURY(GER), 2 ž. Jan Verner 57,0 – Vlastní pozdní vytrvalecký původ, takže jeho čas by měl přijít až v klasické sezóně. Při ale jen těsně prohrál s Anjellicem, přičemž díky zkušenostem mu může porážku vrátit.

9 ANJELLICO, 2 ž. Jaromír Šafář 57,0 – Posledně svedl vítězný souboj s Tech Jurym, ale těžil ze zkušeností a na dalších místech mnoho kvality nebylo. I když také jemu sednou metry navíc, spíše vychází mimo tabuli.

10 ZAFIRO(POL), 2 ž. Petr Foret 56,0 – Vlastní spíše překážkový původ. Debut byl slušný, když dvojice jeho přemožitelů míří do sobotní CZF, a metry navíc mu prospějí. V této konkurenci se ale bez progresu neobejde. 

11 BORUVKA(IRE), 2 s ž. Martina Havelková 56,0 – Při debutu ukázala dobrý závěr a překvapivě zvítězila. Dostih byl přitom slušně obsazen, o čemž více prozradí sobotní Most, kde se představí řada jejích tehdejších soupeřů. Tady každopádně patří k šancovým koním.

Tipařův verdikt: Nejvyšší třídu teoreticky ukázala při čtvrtém místě v CZK Moon Shot, ale potká řadu soupeřů, kteří můžou jít výrazně nahoru. Mezi ně patří CHIOUBOUCAR, který ve Varech porazil Amazing Gangstera. Tomu mohou pomoct stínidla, přesto jejich poměr sil asi zůstane zachován. Působivým závěrem při debutu zaujala Boruvka a podceňovat nelze ani svěřence trenérky Vocáskové, z nichž by měl být jedničkou Kristiano. (jf)

Tip: Chiouboucar – Boruvka – Amazing Gangster

 

16:00 - 7.dostih - CENA WWW.PURENUTRITION.CZ

R - handicap III.kat. - 3+ - 1800 m - 60 000 Kč

1 MATEESEK, 3 s ž. Jiří Chaloupka 59,0 – Po podařeném debutu měl problémy s ovladatelností a posledně narazil na příliš silné soupeře, přičemž poprvé se stínidly byl chtivější. Dalším otazníkem je tříměsíční pauze, takže bude lepší počkat, jak se zařadí do handicapu.

2 STUHNA(FR), 4 žk. David Liška 55,0 – Se třemi soupeři se potkala už při EJC a vzhledem k neseným hmotnostem tu vychází nejlépe. Zatímco minule v handicapu nosila 2 kg přes váhu, tady jezdec využívá většinu úlevy.

3 LAST OPERA SONG(FR), 5 ž. Pavlína Filipová 55,0 – Při EJC prohrála s trojicí nynějších soupeřů. Startovala sice po čtyřměsíční pauze, takže by se měla zvednout, přesto to na otočení poměru sil nevypadá.

4 ANNIE TIGER, 3 b ž. Kateřina Hlubučková 53,0 – V posledních startech ukázala, že v handicapech něco podobného umí. Metry navíc jsou otázkou, ale posledně ve Varech naznačila, že si s nimi může poradit.

5 ELLA(FR), 6 ž. Martina Havelková 49,5 – V první polovině sezóny se dost seběhala, takže přes přídavek za vítězství stále vlastní známku, s níž si může poradit. Byť letošní starty absolvovala na delších distancích, ani „osmnáctka“ není problém, když na ní předloni zvítězila. 

6 LA VELOCITA(IRE), 3 b ž. Jaromír Šafář 57,0 – Měsíc starou porážku by jí teoreticky měla vrátit Stuhna. Ve třech letech je ale na vzestupu, ve kterém může pokračovat.

7 GALIS, 5 žk. Taťána Mášová 63,0 – Poslední dva starty toho mnoho neříkají, ale předtím skončil v podobném handicapu třetí, čímž dokázal, že umí zaběhnout i v Chuchli. Ani s vysokou váhou ho tak nelze odepsat.

8 NELISSA, 3 b Adam Florian 55,0 – V posledních dvou startech prohrála s La Velocitou, a to by mělo platit i tady. Přesto vychází lépe než stájová kolegyně Last Opera Song.

9 VOSSOLIE, 5 s ž. Jiřina Andrésová 59,5 – Posledně se kvůli rychlému Pale Martinimu nedostal k osvědčené taktice start-cíl. Tady by měl mít na špici více klidu a chuchelské „osmnáctky“ umí.

10 NEE L`AMOUR(GER), 8 j ž. Jan Verner 56,0 – Posledně trochu zklamala, ale v cílové rovině několikrát měnila stopu a od čtvrté Stuhny nebyla daleko. Delší distance je plusem, takže se může vrátit na tabuli.

11 MUJAHID BRAVE, 4 žk. Simona Laubeová – Posledně se od něj v ceně čekalo více, ale předtím skončil v podobném handicapu druhý za Iwniankou, která vyhrála i další start ve Varech. Měl by tu být populární.

Tipařův verdikt: Na osmnáctce při EJC se utkaly LA VELOCITA a Stuhna. Tady by to mezi nimi mělo být vyrovnané, když nesené hmotnosti nahrávají Stuhně, ovšem La Velocita může pokračovat v progresu. Mujahid Brave posledně své příznivce zklamal, ale v září skončil v podobném handicapu druhý. V dobré formě je Ella, která přes přídavek za vítězství stále vlastní přijatelnou známku. (jf)

Tip: La Velocita – Stuhna - Mujahid Brave

 

16:30 - 8.dostih - CENA SÁZEK BETINO

R - handicap IV.kat. - 3+ - 2600 m - 40 000 Kč

1 PORTATILE, 5 žk. Taťána Mášová 48,0 – Po 37 startech je stále nezvítězivší. Na menších drahách sbírá pravidelně umístění, ale při posledním chuchelském startu skončila loni v červnu předposlední.

2 ARTORIUS, 4 ž. Jiřina Andrésová 48,0 – Spíše se mu daří o kategorii níž. Ve čtyřkách ale pravidelně atakuje tabuli, což by mělo platit i tady.

3 PROVENCE, 3 ž. Kateřina Hlubučková 51,0 – Nejlépe běhá v Mimoni, kde dokázala i zvítězit. Na větších drahách se jí ale tolik nedaří, když posledně na nejlepší výrazně ztrácela v karlovarské pětce.

4 LA SARENNE(FR), 4 Michaela Musialová 51,5 – Po senzačním vítězství posledně dokázala, že se nejednalo o náhodu. Ani tentokrát by tedy neměla chybět mezi nejlepšími.

5 OTHELLO, 3 Michal Hrouda 52,0 – Vstup do handicapu nebyl špatný, když skončil blízko několika nynějších soupeřů. Kvůli kilům přes váhu to ale na otočení poměru sil nevypadá, byť ještě může jít nahoru.

6 MIZURI, 5 s ž. Jiří Chaloupka 63,0 – Během léta změnil trenéra a posledně se chytil druhým místem. Předtím se celkem seběhal, takže přes přídavek za zmíněný start znovu míří vysoko.

7 DALTON(POL), 4 ž. Jan Verner 54,0 – Startuje spíše na menších drahách. Minule se do Chuchle vrátil po více jak roční pauze, a i když nebyl daleko, porazila ho hned šestice nynějších soupeřů.

8 HEURE, 7 ž. Martina Havelková 52,0 – Další specialistka na provinční dráhy, na nichž se jí v poslední době daří. V Chuchli ale naposled startovala loni právě v tomto dostihu a skončila s odstupem osmá.

9 MATTER OF HOPE(IRE), 3 žk. David Liška 56,0 – Vstup do handicapu byl povedený, přestože startovala po tříměsíční pauze. Matka i jediný starší polosourozenec vyhráli na distanci 3000 metrů, takže s metry navíc by si měla poradit.

10 MARKER SUN, 9 ž. Vendula Korečková 53,0 – Posledně stihl finišem páté místo za trojicí nynějších soupeřů. Vzhledem k neseným hmotnostem by jim měl být minimálně blíže, když bude obhajovat loňské vítězství.

11 TOUCHY FEELY, 3 Adam Florian 56,0 – V posledních dvou handicapech bojovala o vítězství. Bylo to ale o kategorii výš a otazníkem jsou metry navíc, když pravý bratr Tamid startoval na distancích do míle.

12 NED, 4 ž. Petr Foret 56,5 – Letos se nemůže chytit, byť minule ukázal zlepšení. Tentokrát si vyzkouší o kilometr delší distanci a nepřekvapí brzkým přechodem na překážky.

Tipařův verdikt: Nejlépe tu vypadá čtveřice koní, která se před třemi týdny seřadila na druhém až pátém místě v o 400 metrů kratším dostihu. Z nich má největší prostor k progresu teprve pošesté startující MATTER OF HOPE, takže se přikloním na její stranu. Pokud ale David Liška o den dříve zvítězí v Mostě, ponese o 1,5 kg více, takže by jí znovu mohli porazit Mizuri a La Sarenne. Své příznivce najde i obhájce vítězství Marker Sun, jemuž se na podzim tradičně daří. (jf)  

Tip: Matter Of Hope – Mizuri – La Sarenne