Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 21. 6.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 21. 6.

Rozbory dostihů na neděli 21. června ve Velké Chuchli, kde je mezi osmičkou dostihů vrcholem dvojkový Červnový handicap.

 

VELKÁ CHUCHLE

neděle 21. června

 

14:15 - 1.dostih

CENA PRVNÍCH NADĚJÍ

R - cena III.kat. - 2 - 1200 m - 60 000 Kč

1 SPARKLE SHOUT(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Verner 56,0        

Narozen v lednu. Zakoupen v Irsku za 1000 euro. Matka vyhrála bumper na 3200 metrů. Otec byl ale raný a rychlý. Zřejmě dvojka stáje. Vypadá na boj o konec tabule.

2 SIGSAUER(IRE), 2 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Martin Laube 58,0             

Při debutu hodně zelený. Start v nohách je plusem. Měl by jít nahoru, ale nějací lepší soupeři se asi opět najdou.

3 KMOTR(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, Beysim Ferhanov 56,0 

Narozen koncem dubna. Zakoupen v Irsku za 7200 euro. Polobratr úspěšných Kristine, White Angel, atd. Otec úspěšný zejména na 1400 metrů. Bojem o vítězství nepřekvapí.

4 ZORIYMAN(FR), 2 tr. Miroslav Nielasnik, ž. Jan Rája 58,0         

Ačkoli má hodně vytrvalý původ, tak si při debutu nevedl zle. Na nejlepší dvojici ale ztrácel 5 délek. O pořadí na prvních třech místech by tentokrát mohl více bojovat.

5 SINNFONIA, 2 s tr. Josef Bartoš, Daniel Vyhnálek 56,0              

Do dostihu dohlášena. Narozena začátkem února. Matka byla raná a získala titul šampionky dvouletých klisen. Koně trenéra ale většinou potřebují seznamovací start.

6 DRAGON ARROW(GB), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Petr Foret 56,0      

Narozen v půlce března. Zakoupen za 4500 liber u Tattersalls. Matka debutovala jako dvouletá v říjnu a později si nejlépe vedla na distancích nad 2000 metrů. Otec šampion dvouletek v Austrálii. Jeho potomci jsou ale často větší a ne úplně ranní. Vzhledem k realizačnímu týmu ale bojem o nejvyšší příčky nepřekvapí.

Tipařův verdikt: I ve druhém letošním dostihu pro dvouleté by se mohl prosadit zástupce trenérky Vocáskové. Který z nich to bude, se odhaduje velmi těžko. Já se z dvojice KMOTRDragon Arrow opatrně přikloním na stranu Kmotra. Největším soupeřem by jim mohl být Zoriyaman, který byl při debutu třetí. A dále vychází Sigsauer. (tj)

Tip: Kmotr – Dragon Arrow – Zoriyaman

 

14:45 - 2.dostih

CENA KURÝRNÍ SLUŽBY MESSENGER

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 GREEN WAY, 4 tr. Karel Germič, žk. Alena Plimlová 58,0          

Vloni zvítězil v Mostě a dobře se ukázal i následně v handicapu. Sezónu ukončil už v srpnu, v zimě změnil majitele, stáj zatím na první vítězství čeká.

2 IBAR, 10 b tr. Josef Bartoš, ž. Jiřina Andrésová 50,5    

Poslední vítězství je z roku 2016, vloni na podzim už se ale v handicapu chytil. Záležet bude na tom, jak bude na první letošní start fit.

3 DODYBUD(IRE), 11 tr. Michal Kalčík, žk. Zuzana Míčová 58,5   

Ve Varech na dvou kilometrech si vedl lépe, než se očekávalo. I když je bývalý elitní sprinter, tohle je razantní zkrácení distance, dotaci by ale vydělat měl.

4 ALFAZIVE(FR), 5 tr. Jan Demele, ž. Jan Verner 52,0     

Všechny podzimní starty ve sprinterských handicapech byly dobré. Tady nastoupí proti rozběhaným soupeřům, vypadá ale jako typ, který by měl být na první start fit.

5 MONTE CHRISTO, 8 j tr. Michal Kalčík, ž. David Liška 62,5         

V obou letošních startech byl aktivnější než v minulosti. Na delší trati v Mostě zaběhl lépe, tady by nejspíš potřeboval měkčí dráhu.

6 PALADDIO, 5 tr. Jiří Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 58,0 

Vzhledem k tomu, že po pauze zaběhnout umí, čekalo se od něj při vstupu do sezóny víc. Pokud se nezlepší, před Bouřku se ani tentokrát nedostane.

7 TAELL, 5 tr. Václav Chaloupka, ž. Milan Zatloukal 58,5

Na konci října „porazil“ Paladdia. Při prvním letošním startu se dostal na špici a v rovině mu došly síly. S jinou taktikou by na dotaci pomýšlet mohl.

8 LA VIDA(GER), 4 b tr. Pavel Hlavatý, ž. Jan Rája 59,5   

Před týdnem v Mostě zaběhla překvapivě dobře na delší distanci, když působila o dost ovladatelněji než vloni. Sprint by jí měl být bližší a měla by mířit vysoko.

9 DARK ALIGHIERI, 5 tr. František Mourek, žk. Martina Kronďáková 53,5            

Při vstupu do sezóny mírně zaostala v boxech a dokončila ve středu pole. Vloni zvítězila na míli a zkrácení distance jí nejspíš moc nenahrává.

10 LUSINDA(GB), 5 tr. Radim Bodlák, ž. Adam Florian 57,5          

První polovinu loňské sezóny měla dobrou, vítězství obdržela na „zeleném stole“ po diskvalifikaci soupeře. Kvalitu na tuto společnost jistě má, zatím ale nejkratší distance, kterou zkusila, byla míle.

11 BOUŘKA, 9 tr. Petr Kantek, ž. Kateřina Hlubučková 53,0        

Před týdnem v Mostě se od ní čekalo trochu více, na špici si ale neužila žádný klid. Tady by to mohlo být lepší a dotace je opět jejím cílem.

12 NÁTURA, 4 tr. Ján Mach, Daniel Vyhnálek 58,0           

Minule se z vysokého startovního čísla dost hnala do volného prostoru. Takhle krátkou distanci sice ještě nešla, podle její „nátury“ by jí to ale mohlo pasovat.

13 COLTYN, 5 tr. Zdeněk Seménka, am. Sabina Mokrošová 61,5              

Zvítězil v podobném handicapu hned při vstupu do sezóny, před dvěma týdny byl škrtán. Může se ještě zvednout, Bouřka tu ale oproti tomuto startu vychází výrazně lépe.

14 LOUIS LITT, 5 tr. Petr Kantek, ž. Martin Laube 55,0

Vloni absolvoval pouhé tři starty ve Varech a všechny byly zklamáním. Jistě má navíc, než co předvádí, možná ho probere změna majitele a stáje.

Tipařův verdikt: Ve všech třech letošních startech vydělala Bouřka dotaci, a pokud udrží formu, tady by to nemělo být jinak. Její nedávný přemožitel Coltyn tady vychází hůře, v pěti letech toho ale zatím tolik nenaběhal, a může se ještě zvednout. Nad síly všech může být LA VIDA, která se v Mostě prezentovala výrazně klidnějším projevem a vloni už několikrát po vítězství sahala. (fm)

Tip: La Vida – Bouřka - Coltyn

 

15:15 - 3.dostih

CENA 108 AGENCY

R - cena IV.kat. - 3 - 1400 m - 40 000 Kč

1 NAISAN, 3 tr. Svatoslav Blažek, Simona Laubeová 54,5

Minule ukázal zlepšení oproti loňským startů, přesto na Lucase Warriora ztrácel 9 délek. Původ má sice dlouhý, ale minule mu v závěru docházely síly, takže kratší distanci může ocenit. Zisk dotace nicméně nebude jednoduchý.

2 VENEZIA, 3 tr. Karel Germič, žk. Zuzana Míčová 55,5

Loni skončila v jediném startu daleko poslední. Je prvním potomkem klisny Vatoriny, která se ve Francii nedostala přes slabý handicap 23 kg.

3 FORTE, 3 tr. Ludvík Haris, Beysim Ferhanov 56,0

Posledně si mezi nezvítězivšími vedl slušně, když na druhou Mequinenzu ztrácel 3 a ¼ délky, přičemž váhový poměr se mění o 6 kg v jeho prospěch. Porážku jí tedy může vrátit.

4 SIR CORAL, 3 s tr. Josef Bartoš, Daniel Vyhnálek 56,0

Při debutu nastoupí se stínidly. Pravá sestra Sexy Princess patří k lepším potomkům matky Secretive Dancer, přesto maximálně vyhrála čtyřku v Mimoni. Trenérovi se letos nedaří, když v osmi startech jeho svěřenci netrefili tabuli. 

5 BORN TO RACE(GER), 3 tr. Karel Germič, ž. Martin Laube 56,5

Sezónu zahájila mezi staršími sprintery, a i když byla ještě v polovině cílové roviny na konci pole, pěkným závěrem skončila třetí. I tohle asi bude krátké, každopádně 200 metrů navíc ocení a díky menežování proti distanci by měla mít rezervy.

6 ODIONETA, 3 tr. Václav Chaloupka, ž. Jan Verner 55,5

V obou startech skončila s odstupem poslední. Z trojice starších polosourozenců ukázal nejvíce čtyřkový vítěz Ondreáš.

7 MIKROP ALIGHIERI, 3 tr. Allan Petrlík, Michal Hrouda 55,5

Minule ho porazili Mequinenza i Forte, a přestože zkrácení distance vypadá jako plus, poměr sil s nimi nejspíš neotočí. Bez dotace by ale odejít neměl.

8 STREIF, 3 tr. Ilona Hronová, ž. Vendula Korečková 57,0

Vlastní kvalitní český původ. Je totiž prvním potomkem dvojkové vítězky z kvalitní rodiny Siran. Ze čtveřice debutanců může být tím nejlepším, i když více napoví pohled po paddocku.

9 LUCAS WARRIOR, 3 tr. Jiří Chaloupka, am. Jindřich Fabris 58,0

Loni podával spolehlivé výkony v dostizích Fitmin Cupu, na což navázal při vstupu do sezóny. Znovu by neměl chybět mezi nejlepšími.

10 VINTANA, 3 tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 55,5

Má za sebou jeden start mezi debutanty. Po většinu dostihu potřebovala podporu jezdkyně a skončila daleko od nejlepších. Je prvním potomkem jedničkově umístěné Velvet Force, ale ani jezdecké posílení pravděpodobně nepřinese progres potřebný k zisku dotace.

11 MEQUINENZA(IRE), 3 j tr. Václav Luka, žk. Agáta Čermáková 54,5

Loni si v těžkých dostizích nevedla zas tak špatně, když většinou mnoho neztrácela, nicméně lepší než páté místo získala až v devátém životním startu. Před dvěma týdny skončila mezi nezvítězivšími o krk druhá a i s o 4 kg vyšší váhou může bojovat o vítězství.

12 NARGOTA, 3 tr. Kateřina Berthier, žk. Taťána Mášová 52,0

Bude debutovat. Matka Nurbela vyhrála Memoriál Harryho Petrlíka, ale pravá sestra Nurwela skončila maximálně druhá ve čtyřce. Navíc byla pozdnější, když se chytla až na konci tříleté sezóny.

13 REFLEX, 3 s tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 57,0

Při debutu nastoupí se stínidly. Prabába Redakta i bába Reálka jsou jména, která mají zvuk. Z jeho tří starších polosourozenců ale vyběhla pouze Rose Of Dakota, která skončila třetí ve čtyřce. Dle jezdeckého obsazení může být lepší než tréninková kolegyně Nargota, přesto mnoho čekat nelze.

Tipařův verdikt: Startovní pole z většiny tvoří debutanti nebo koně s pouze negativními starty, takže okruh šancových koní není široký. Před dvěma týdny se v Chuchli na míli utkali Mequinenza a Forte, a i když navrch měla dříve jmenovaná, díky neseným hmotnostem se může jejich poměr sil otočit. Slušně se mezi nezvítězivšími ukázal také spolehlivý Lucas Warrior, který by znovu neměl chybět mezi nejlepšími. Můj hlas ale dostane BORN TO RACE. V handicapu sice stojí trochu níže, ale minule šla proti distanci, takže by měla mít rezervy. (jf)

Tip: Born To Race – Forte - Mequinenza

 

15:45 - 4.dostih

CENA CK MARTIN TOUR

R - cena III.kat. - 3 - 1600 m - 60 000 Kč

1 ZAUKHAN(GB), 3 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Martin Laube 54,5

Minule v dostihu debutantů ztrácel na vítěznou Red Dynamite zhruba 33 délek. Polobratr Azdar vyhrál dvě čtyřky na 2400 metrů, takže zkrácení distance mu nepomůže.

2 PREMYSLOVNA(GB), 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 53,0

Výsledkově si mezi debutanty nevedla o mnoho lépe než Zaukhan, ovšem dlouho cválala blízko špice a ubrání metrů jí prospěje. Možná by ale potřebovala ještě výraznější zkrácení distance. 

3 LADY LAURETTA(GB), 3 tr. Václav Luka, ž. Pavlína Filipová 53,0

Minule hůře odskočila, ale nakonec si došla pro dotaci. Z této sestavy jí porazila dvojice koní, ale je prvním potomkem klisny Floriss, která dosáhla na rating 94 liber, takže může jít nahoru.

4 FRANCIMOR(IRE), 3 tr. Helena Vocásková, Beysim Ferhanov 58,0

V prvních startech byl jeho projev zelený, ale na konci sezóny vyhrál stylem start-cíl dobře obsazenou trojku. Koneckonců je polobratrem tří black-type koní. Sezónu bude teprve zahajovat, což ale vzhledem k realizačnímu týmu vadit nemusí. Parketu by měl ovšem najít na delších distancích.

5 RED DYNAMITE(GB), 3 tr. Václav Luka, ž. David Liška 58,0

Kariéru zahájila vítězstvím mezi debutanty. Kvalita dostihu se těžko odhaduje, nicméně druhý Shamalann podal následně slušný výkon v italském Listed. Její dva pravý sourozenci získali RPR 94 a 97 liber, což napovídá progresu.

6 WHISTLEDOWNTHEWIND(IRE), 3 tr. Jaroslav Hanáček, ž. Milan Zatloukal 57,5

V Karlových Varech finišoval druhý, když porazil jedničkově umístěného Magic Barona, který měl ovšem špatný průběh, i trojici nynějších soupeřů. Tady je každopádně konkurence ještě silnější.

7 DECANTER(GB), 3 tr. Václav Luka, žk. Agáta Čermáková 50,5

Z Anglie přicestovala s ratingem 63 liber, když ze třech startů na all-weather drahách vytěžila jedno třetí místo. To by na naše trojky stačit mohlo, nicméně trenér Luka bude mít na startu pětici svěřenců a Decanter má nejslabší jezdecké obsazení.

8 DARKGELTON LADY, 3 tr. Allan Petrlík, Michal Hrouda 56,5

Loni sbírala úspěchy ve Fitmin Cupu a v CZK na špičku nestačila, ale že šla přes zimu nahoru, demonstrovala suverénním vítězstvím ve čtyřkovém handicapu. I tady by měla atakovat nejvyšší příčky.

9 SILENTBUTTDEADLY(GB), 3 tr. Jaroslav Jelen, ž. Jan Verner 54,5

V jediném loňském startu neakceptoval tempo, ale při vstupu do sezóny ukázal zlepšení. Každopádně dvojici Lady Laureta – Party Star porazil jen o půl délky, a protože obě zmíněné klisny hůře odskočily, mohou mu porážku vrátit.

10 SPENCER(GB), 3 j tr. Ingrid Janáčková Koplíková, Lucie Fialová 52,0

Do března stihl devět startů na francouzských drahách. Všechny absolvoval v prodejkách. Začal druhý a třetím místem, ale poté se nedostal přes osmou příčku. Jeho handicap tak klesl na 27 kg. To by tady stačit nemělo.

11 PARTY STAR(IRE), 3 tr. Václav Luka, ž. Martina Havelková 53,0

Narazí tu na trojici přemožitelů z minulého startu, ale tehdy zůstala v boxech a dvojice Silentbuttdeadly a Lady Lauretta jí porazila jen těsně. Whistedownthewind jí porazil o 2 a ½ délky, ale její váhová výhoda roste o 3,5 kg, takže i s ním může poměr sil otočit. Boj o dotace tak vypadá reálně.

12 TOS SIA(IRE), 3 tr. Zdeno Koplík, Simona Laubeová 51,5

Debutantka, která stála jako roček jen 1.200 euro. O dva roky starší polobratr Bob Heart toho sice i kvůli zdravotním problémům mnoho nenaběhal, ale ukazuje se nadějně, když z pěti startů třikrát vyhrál. Před týdnem byl druhý v mostecké trojce. Každopádně na startu bude řada kvalitně rozběhaných koní.

13 JIR SUN(GB), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Adam Florian 55,0

Na breeze-up dražbě stál 50.000 euro, takže naopak patří k drahým nákupům. Že bude teprve debutovat, vypadá překvapivě, protože matka Jira jako dvouletá vyběhla devětkrát a vyhrála Listed. Nejlepší výkony podala na distanci 1200 metrů, takže pro Jir Suna bude míle spíše stropem.

14 PRINCE OF HAVANA(GB), 3 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 57,0

Dostih debutantů odvodil a na Red Dynamite ze třetího místa ztrácel 4 a ¼ délky. Matka Echo Of Footsteps si nejlépe vedla na distancích kolem dvou kilometrů, ale má kratšího otce, takže zkrácení distance nemusí být problém.

15 HUDSON HORNET(FR), 3 tr. Jiří Chaloupka, Eva Buriánková, Mgr. 54,5

Loňský debut ze zpětného pohledu nebyl špatný a z trojice francouzských startů vypadá nejlépe ten první. Jeho výsledky tedy mají spíše klesající tendenci. Tady bude obrat k lepšímu složitý, když konkurence je ještě silnější než minule v Mostě.

16 MELANIA(GER), 3 tr. Pavel Hlavatý, ž. Jiřina Andrésová 53,0

V obou startech skončila mezi poraženými. Parketu zřejmě najde na delších distancích, když otec Jukebox Jury potřeboval minimálně 2400 metrů a matka Mirelle podala nejlepší výkony na dvou kilometrech.

Tipařův verdikt: Na startu bude řada koní s nadějným úvodem kariéry. Před čtyřmi týdny v dostihu debutantů zvítězila RED DYNAMITE, zatímco její tréninkový druh Prince Of Havana skončil třetí. Trenér Václav Luka bude mít na startu ještě další tři svěřence, nicméně Red Dynamite se stájovou jedničkou v sedle vypadá nejlépe. Nahoru šla přes zimu Darkgelton Lady, která před dvěma týdny suverénně porazila starší soupeře. Do za týden konané VJC je stále přihlášený Francimor. V jeho původu je sice hodně vytrvalosti, ale trenérka mívá s podobnými typy koní úspěch i na kratších distancích. Vyrovnaně vypadá čtveřice koní, kteří se koncem května utkali ve Varech. Díky neseným hmotnostem z nich může být tentokrát nejlepší Party Star, zvlášť pokud se vyvaruje zaváhání na startu. (jf)

Tip: Red Dymanite – Darkgelton Lady – Francimor

 

16:15 - 5.dostih

CENA RENOMIA

R - cena IV.kat. - 3 - 1800 m - 40 000 Kč

1 MARJANEH(IRE), 3 tr. Vladislav Fedorowicz, Michal Hrouda 54,0         

Ve druhém startu se výrazně zlepšila, ale pořád na nejlepší ztrácela. Na zisk dotace by se musela opět výrazněji zlepšit.

2 SEPIUS(FR), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 58,0  

Hned ve druhém životním startu se poměřil se špičkou ročníku a nevedl si špatně, i když dotaci nezískal. O tři kategorie níže by podobný výkon měl lehce stačit na vítězství.

3 SAHARA, 3 tr. Helena Vocásková, Beysim Ferhanov 56,0         

Matka se umístila v Oaks. Tři pravý sourozenci ale na rovině běhali spíše na úrovni třetí kategorie nebo i níže. Díky realizačnímu týmu ji nejde podcenit ani při debutu a ziskem dotaci nepřekvapí.

4 CHARMING EMMA, 3 tr. Marcela Sýkorová, Lukáš Vladyka 55,5          

Narozena až koncem května. Matka se umístila v jedničce. Její čas zřejmě přijde později.

5 LEGIA, 3 tr. Ludvík Haris, ž. Adam Florian 55,5

Dcera jedničkové matky, která ale zatím v chovu zklamala. Zřejmě jednička stáje. Při debutu vychází spíše okolo středu pole.

6 RIVAL, 3 tr. Jiří Brož, Josef Borč 57,0   

V obou startech dále od nejlepších. Na zisk dotace by se musel výrazněji zlepšit.

7 NOWETA, 3 tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 55,5    

Při debutu dále od nejlepších. Měla by se zlepšit, ale na zisk dotace to ještě nevypadá.

8 ANČA, 3 tr. Jiří Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 58,0           

Při debutu hodně daleko. Úspěchem bude každý poražený soupeř.

9 LATINA LADY, 3 tr. Martina Růžičková, ž. Milan Zatloukal 58,0

Narozena na začátku ledna, ale má pozdnější původ. Matka vyhrála čtyřku, a starší sourozenci na tom zatím nejsou o moc lépe.  Ziskem dotace by překvapila.

10 ARWAX, 3 tr. Michal Kalčík, ž. Martin Laube 57,0       

Při debutu daleko od nejlepších. Na zisk dotace by se musel hodně zlepšit.

11 SAMER, 3 b tr. Jana Nováková, ž. Jiřina Andrésová 57,0         

Matka se umístila v jedničkách, ale v roli matky zatím nevyprodukovala lepšího potomka.

12 MARIOS(IRE), 3 s tr. Ivan Kub, ž. David Liška 58,0      

Po Sepiusovi ukázal nejvyšší třídu z pole, ale trochu otazníkem je distance. Pokud si s ní poradí, tak by mohl být nejvážnějším konkurentem pro favorita.

13 JAN MESSI, 3 tr. Zdeněk Moravec, Daniel Vyhnálek 56,0       

Polobratr derby vítěze Josepha, ale po výrazně slabším otci. Jeho chovatel ho prodal ještě před prvním startem. Ziskem dotace by hodně překvapil.

14 TAU TOU, 3 tr. Jaroslav Hanáček, ž. Jan Verner 55,5 

Ani on nebyl při debutu blíže nejlepším, takže vypadá maximálně na střed pole.

15 SHIROCCO ALIGHIERI, 3 s tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 56,5     

Letos ještě neběhal, ale jinak má dost zkušeností. Jeho výkony nebyli nijak silné, ale v této konkurenci by to na zisk dotace mělo stačit.

16 ANZOA, 3 tr. Ludvík Haris, ž. Martina Havelková 55,5              

I u ní platí, že při debutu se nejlepším nepřiblížila. Má slušný původ. Měla by se zlepšit, ale jestli to bude stačit na zisk dotace, je s otazníkem.

Tipařův verdikt: Kromě favorita SEPIUSe ostatní koně zatím mnoho neukázali. Dostih je tedy nabitý početně, ale kvalitativně tak dobře nevypadá. Sepius zde tedy vychází jako jasný favorit. Nejvíce by ho mohl potrápit Marios, pokud si poradí s delší distancí. Počítat je též třeba díky realizačnímu týmu se Saharou. Nižší dotaci by měl získat i Shirocco Alighiery. (tj)

Tip: Sepius  - Marios – Shirocco Alighiery

 

16:45 - 6.dostih

ČERVNOVÝ HANDICAP

R - handicap II.kat. - 3+ - 1800 m - 90 000 Kč

1 CAWOK(IRE), 4 tr. Michal Tajmr, ž. Jan Verner 52,5

Loni na jaře vyhrál v Chuchli trojkový handicap a dařilo se mu i v dalších startech na distancích od míle do 2000 metrů. Až na podzim vyšel z formy. I jeho první letošní starty byly matné.

2 GALIS, 7 tr. Ludvík Haris, ž. Jiří Chaloupka 59,0

Loni na podzim zaznamenal sérii vítězství. Dva dostihy vyhrál v Itálii a v Chuchli podobný handicap s ratingem o 2 kg nižším než teď. Poslední dva starty nebyly špatné, ale něco tomu scházelo. Možná ty 2 kg dolů.

3 MASTER OF GOLD(FR), 9 s tr. Grzegorz Wroblewski, ž. David Liška 61,5

Na jaře byl vždy ve výborné formě. Letos při pokusu o hattrick v Gomba handicapu však zcela propadl. Tady to může být lepší, ale přestože v minulosti na 1800 metrů vyhrál, v posledních letech se specializoval na distance do míle.

4 RED PERSIAN(IRE), 5 tr. Luboš Urbánek, ž. Pavlína Filipová 61,0

Loni vyhrál Memoriál Jaroslava Maška a Bratislavskou míli. S takovou třídou by tady musel být favoritem, ale je hodně náladový a v prvním startu se mu vyloženě nechtělo. Uvidíme, co s ním udělá dámská ruka.

5 STORM DE NUIT(FR), 4 tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 57,5

Loni vyhrála dva handicapy na 2000 metrů. Zvládala i 1800 metrů. Při vstupu do sezóny ve Varech na míli vůbec nestíhala, metry navíc jsou tady plusem.

6 ORSSIO(FR), 6 s tr. Jaroslav Drlík, ž. Petr Foret 56,5

Přestože poslední dva starty absolvoval na 1400 metrů, na 1800 metrů tady loni přesvědčivě vyhrál trojkový handicap. Musí se s ním tedy počítat.

7 CELINE MY HEART(GB), 7 tr. Lenka Syslová, ž. Vendula Korečková 53,0

Loni byla překvapivě druhá v Gomba handicapu. Ani letos to nebylo špatné, stejně jako v dalším startu na 1400 metrů. Její parketou jsou sprinty, a přestože v nich uplatňuje svoji koncovku, prodloužení distance nemusí být to pravé.

8 CORSTON(IRE), 4 tr. Arslagirej Šavujev, ž. Martin Laube 60,5

Přestože loni původně směřoval do derby, nakonec se zabydlel na distancích do míle, na níž se umístil mezi maďarskou špičkou. První start v sezóně absolvoval v Memoriálu Jaroslava Maška, ale nenastoupil v dobré formě. Uvidíme, jestli ho start v nohách stačil zvednout. Loni v Chuchli na 1800 metrů porazil Storm De Nuit, takže návrat na delší distanci by nemusel být problém.

9 LET FIRE(FR), 5 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 56,5

Běhá zpravidla na distanci 1400 metrů, ale loni celkem zvládnul i 1800 metrů. Minulé páté místo ve Varech nebylo tak špatné a může využít klesajícího handicapu.

10 BORUVKA(IRE), 4 sj tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 49,0

Do sezóny vstoupila druhým místem ve dvojkovém handicapu na 2000 metrů v Mostě. Formu tedy má a loni zaběhla dobře i na 1800 metrů a tady také nese nejnižší váhu, přestože handicap jí teď stoupnul o 1,5 kg.

11 PENSEUR(IRE), 5 b tr. Zdeno Koplík, Simona Laubeová 51,5

Loni v Chuchli vyhrál mílový handicap, měl ale nižší rating než dnes. Letošní premiéru absolvoval v Mostě, kde v rovině slábnul. Start v nohách mu ale může pomoci.

12 NEMO(FR), 4 tr. Čestmír Olehla, Michal Hrouda 54,0

Jako dvouletý vypadal nadějně, loni ale do sezóny vstoupil později. Výhrou ve čtyřkovém handicapu na 1800 metrů by moc neoslnil, ale letos vstoupil slušně do sezóny ve dvojkovém handicapu, který na něj byl viditelně krátký. Tato distance by mu měla sednout lépe.

13 IWNIANKA(POL), 8 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 58,5

Na 1800 metrů už v Chuchli vyhrála, což je hranice jejího optima. Bylo to ale na rychlé dráze, které se ale asi v neděli nedočká. První letošní start šla na 1400 metrů, kde skončila 2 délky za Nemem. Tady ale ponese výhodnější váhu.

Tipařův verdikt: Pomýšlet na dobré umístění tady může víc koní. Borůvka již ukázala dobrou formu, ale má vyšší rating. Ztratit se tu nemusí ani Orssio. Výhodnější váhu oproti minulému startu má Iwnianka, na případné měkčí dráze ale může být 1800 metrů už za hranou. To by naopak mělo sednout Storm De Nuit, jíž přijdou metry navíc k duhu. To platí i o NEMOvi, který se dobře uvedl i na pro něj kratší distanci a tady může ukázat víc. (ob)

Tip: Nemo – Storm De Nuit – Iwnianka

 

17:15 - 7.dostih

CENA TIPSPORTU

R - handicap V.kat. - 3+ - 2400 m - 20 000 Kč

1 SY JU REE, 4 tr. Petr Kříž, žk. Taťána Mášová 48,0         

Letos se v handicapu chytla a v obou startech brala dotaci. Vloni při jediném pokusu na vytrvalecké distanci neuspěla, od té doby ale ušla kus cesty.

2 BEST BOX(POL), 9 tr. Tamara Křídlová, Josef Borč 62,0              

Podobně jako Sy Ju Ree útočil před dvěma týdny z konce pole. V cíli byl o hlavu dříve, byl to ale jeho vstup do sezóny a s delšími distancemi má více zkušeností.

3 WARSPITE(IRE), 5 tr. Jaroslav Drlík, ž. Martina Havelková 49,0              

Po dvou sezónách na dráze je nezvítězivší a na dotaci dosáhne jen zřídka. Koně stáje většinou potřebují zahřívací start.

4 RABBIT WIN(IRE), 5 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 62,5    

Naposledy se podílela na velmi svižném tempu kratšího dostihu, přesto brala pátou dotaci. S klidnějším průběhem tady může myslet vysoko.

5 LUCIFER, 7 s tr. Josef Bartoš, am. Tereza Podrásá 60,0              

V Mostě při prvním letošním startu neměl z vysokého čísla šanci. Tady je na tom lépe, s touto distancí v Chuchli moc zkušeností nemá a moc lákavě nevypadá.

6 MAINE D`ANGE(IRE), 5 tr. Vladislav Fedorowicz, žk. Alena Plimlová 58,0         

Oba dva letošní starty by v zahraničí skončily několikaměsíční distancí jezdce či trenéra. Doběhem na předních místech by nepřekvapila, i když na takto dlouhé distanci běhá ojediněle.

7 PAPAYA PAYA, 4 j tr. Michal Kalčík, ž. Jiřina Andrésová 50,0   

Před dvěma týdny si došla táhlou koncovkou pro čtvrté peníze. Tady vychází znovu lépe než Rabbit Win a dotaci by opět měla získat.

8 IRISH HERO, 4 tr. Kateřina Berthier, ž. David Liška 58,0             

Z jeho dvou loňských startů těžko něco usuzovat, byť je absolvoval mezi těžkými soupeři. Tady je tipem pro odvážné.

9 AIDO (POL), 6 j tr. Jan Verner, ž. Jan Verner 56,5         

Zatím běhal spíš kratší distance, vloni se ale zaběhl slušně i ve Varech na dvou kilometrech. Může překvapit.

10 MARILYN DANCER, 7 tr. Karel Dobrovolný, ž. Kateřina Hlubičková 50,5          

Nejlepší výsledek dosáhla v říjnu 2018. Vloni několikrát škrtána a ve dvou startech poslední. I když na tuto kategorii má slušný původ, vypadá to na těžký comeback.

11 HEURE, 9 tr. Kateřina Ilíková, ž. Vendula Korečková 58,0       

Ve svém věku je známá tím, že podobné distance zvládne na menších drahách. Tomu odpovídal i první letošní start.

12 RABBIT MAKFI(GB), 7 tr. Petr Juránek, am. Tereza Grbavčicová, Mgr. 64,5   

Zatím se mu dařilo hlavně na menších drahách a kratších distancích, čemuž napovídal i jeho vstup do sezóny. Tady pod nejvyšší váhou neosloví.

13 WHITE GHOST, 9 tr. Petr Kantek, ž. Jiří Chaloupka 64,0

Při prvním letošním startu nabrala ztrátu hned na startu a na pevné dráze byla rychle ze hry. Tyto podmínky by jí měly vyhovovat více a je 10 kg pod vítěznou známkou ze sezóny 2018.

Tipařův verdikt: Rabbit Win sice běhá hlavně kratší distance, pokud ale bude mít na špici dostatek klidu, počítat se s ní musí. Před dvěma týdny se před ní dostala PAPAYA PAYA, a protože má více zkušeností s vytrvaleckými distancemi, mělo by se jí to povést znovu. Ve druhém oddělení zaujala nejvíce dvojice Best Box a Sy Ju Ree. (fm)

Tip: Papaya Paya – Best Box – Rabbit Win

 

17:45 - 8.dostih

CENA CENTRA PŘÍVĚSŮ, s. r. o.

R - cena III.kat. - 4+ - 2800 m - 60 000 Kč

1 CACOPHONOUS(GB), 5 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,0

V Británii běhal na vytrvaleckých tratích a k nám přišel s ratingem 68 lb. V prvním startu v Chuchli nic výrazného nepředvedl.

2 SIXTE(FR), 4 tr. Jana Svatoňová, ž. Jiří Chaloupka 59,5

Loni byla čtvrtá v polské Jarní ceně klisen, pátá v Oaks. Odstupy od vítězek ale byly větší. U nás se představila ve dvojce na míli ve Varech. Žádný zázrak to nebyl, ale tady není taková konkurence.

3 BE MAN(FR), 4 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 57,0

Polobratr Be Mastera loni na jaře něco naznačil, ale pak zapadl do trojek. Tohle by mu mohlo sednout, oproti soupeřům ale má nevýhodu prvního letošního startu.

4 WESTERNERKA(IRE), 4 tr. Helena Vocásková, Beysim Ferhanov 56,0 

Má za sebou hezkou výhru ve Varech na 3000 metrů. Formu tedy má a vytrvalost jí nechybí. Někteří ze soupeřů ale přeci jen mají za sebou starty s těžší konkurencí.

5 WELL ABSOLUT, 4 tr. Štěpánka Myšková, ž. David Liška 57,0

Loni to zkoušel v klasických dostizích. Derby distanci tedy má vyzkoušenou, střední tratě jsou ale pro něj možná lepší. Na 2000 metrů byl letos slušně třetí v handicapu, kde před ním byli jen koně s výrazně nižší váhou. Mostecká dráha ale sedla jeho tempovému stylu.

6 ORSON, 5 tr. Lenka Horáková, ž. Milan Zatloukal 57,5

Loni po sestupu ze dvojek si vyhrál dva menší provinční dostihy. Letos byl třetí ve Varech. Na Westernerku sice ztrácel 6 délek, ale tam nosil výrazně vyšší váhu.

Tipařův verdikt: Westernerka hezky zvítězila na supervytrvalecké trati. Tady ale budou koně, kteří mají zkušenosti z jedničkových dostihů. Z Polska importovaná Sixte sice ve Varech moc neupoutala, ale byla tam slušná konkurence a metry navíc můžou být lepší, i když přechod z míle na 2800 metrů je velký skok. Dobrou jarní formu ukázal ve dvojkovém handicapu WELL ABSOLU, a pokud zvládne distanci, může myslet vysoko. (ob)

Tip: Well Absolu – Sixte - Westernerka

 

STARTOVNÍ LISTINY