Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 22. 6.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 22. 6.

Rozbory dostihů na sobotu 22. června ve Velké Chuchli, kde je vrcholem České derby a na programu jsou i další čtyři jedničkové dostihy.

 

 

VELKÁ CHUCHLE

sobota 22. června

stav dráhy: dobrá/good 3,4  Počasí:

 

14:00 - 1.dostih

CENA EBF

R - cena III.kat. - 3 - 1800 m - 60 000 Kč

1 STORM DE NUIT(FR), 3 tr. Zdeněk Seménka, Adam Florian 57,0   

Více jí sednou menší dráhy. I díky zkušenostem by dotaci získat měla, ale pár lepších soupeřů se asi najde.

2 YOUKO(FR), 3 tr. Pavlína Baštová, ž. Filip Minařík 57,0   

Zakoupen v zimě jako nestartovavší na dražbě společnosti Arqana za 5000 euro. Distance by mu měla vyhovovat. Proti zkušenějším soupeřům to bude mít těžké a ziskem dotace by překvapil.

3 WEMMA, 3 tr. Jiří Chaloupka, ž. Martina Havelková 55,5   

Minule předvedla progres proti debutu. Mohla by se ještě zlepšit, ale tentokrát narazí na silnější soupeře, takže vychází spíše okolo středu pole.

4 THAT`S MY GIRL(GER), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Bauyrzhan Murzabayev 

Zakoupena za 7000 euro jako roční v Baden – Badenu. Do budoucna by jí měli sedět delší distance. 

5 LA CORAL, 3 tr. Lenka Kvapilová, žk. Lenka Kvapilová 57,5   

Minule narazil na silnou konkurenci, takže si nevedl špatně. Zde by mohl bojovat o konec tabule.

6 LEWIS GAL, 3 tr. Ludvík Haris, ž. Giuseppe Virdis 60,0   

Letos se zlepšil a dotaci by určitě získat měl. Na vítězství by ale musel předvést výraznější progres.

7 CORSTON(IRE), 3 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Jaroslav Línek 59,0   

Handicapově nejvyšší třída v poli. Zkrácení distance by nemělo být problémem. Kandidát na vítězství.

8 CONNOR MACLEOD(GB), 3 tr. Václav Luka, žk. David Liška 57,0   

Při debutu nabral na začátku ztrátu, kterou na konci mírně stahoval. Prodloužení distance a pražská dráha by mu měli vyhovovat. Měl by se zlepšit a díky realizačnímu týmu ho nejde podcenit.

9 BENTLY(IRE), 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 59,0   8,5:1

Mírné zkrácení distance proti poslednímu startu by mělo být plusem. Jeho optimum bude ale zřejmě na ještě kratších tratích. O nižší dotace by bojovat mohl.

10 LA SOMMERA(FR), 3 tr. Václav Hulínský, ž. Kateřina Hlubučková 55,5   

Zakoupena za 3000 euro jako roční ve Francii. Koně trenéra většinou potřebují seznamovací start.

11 BARNEY BASH(GER), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Jiří Palík 57,0   

Zakoupen za 38 000 euro. Polobratr Barabashe. Oproti němu má vytrvalejšího otce, takže jeho optimum by mělo byt na vytrvaleckých tratích. V této konkurenci bude zisk dotace těžký.

12 MARCHAND, 3 tr. Allan Petrlík, ž. Petr Foret 59,0

V posledních dvou startech šel trochu nahoru. Na start se postaví jen po šesti dnech. Mírné zkrácení distance nemusí být plusem. V této konkurenci vypadá maximálně na boj o konec tabule.

13 FABLE, 3 tr. Štěpánka Myšková, ž. Jaromír Šafář 56,5   

Poslední dva výkony nebyly na tuto kategorii špatné. Vychází na boj o umístění na „bedně“. Mohla by jít ještě nahoru.

14 MOSTAR, 3 tr. Filip Neuberg, ž. Jan Verner 58,0  

Debut absolvoval ve slabší konkurenci. Na Storm De Nuit ztrácel skoro pět délek. To ho tady řadí do středu pole.

15 VÉVODA, 3 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 60,0   

Při debutu daleko poslední, ale ve druhém startu předvedl výrazný progres a bojoval o vítězství. Mohl by jít dále nahoru. Pár metrů navíc bude plusem. Kandidát na boj o nejvyšší příčky.

Tipařův verdikt: CORSTON byl celé jaro kandidátem na derby. V předzkoušce byl 7 délek od vítěze, takže předvedl slušný výkon. Vlastní jasně nejvyšší handicap z pole. S distancí by si měl poradit, takže je hlavním kandidátem na vítězství. Za ním je situace docela otevřená. Na další příčky je několik kandidátů. O další medailové pozice by se měli poprat zejména Vévoda, který předvedl ve druhém startu výrazný progres, a pár set metrů navíc by mu mělo sedět. V jedničkové konkurenci se úplně neztratila Fable, která byla na Turf Gala necelých 9 délek od vítězky. Lewis Gal šel letos nahoru a opět by měl získat dotaci. O tu by měla bojovat i Storm De Nuit. (tj)

Tip: Corston – Vévoda – Fable

STARTOVNÍ LISTINA

 

14:35 - 2.dostih

Cena výživových programů Fitmin

R - cena III.kat. - 2 - 1200 m - 60 000 Kč

1 FINIGA, 2 ž. Jaromír Šafář 56,0 – Narozena v půlce dubna. Polobratr vyhrál dvojku. Pravý bratr zatím startoval jen jednou a byl poslední. Zřejmě dvojka stáje.

2 SHIROCCO ALIGHIERI, 2 žk. Simona Laubeová 53,5 – Při debutu dále od nejlepších. Zřejmě dvojka stáje. Asi bude preferovat delší distance.

3 JESIENKA, 2 ž. Jiřina Andrésová 56,0 – Narozena v dubnu. Matka nevyhrála ani čtyřku. Její první potomek se ve třech startech neumístil. Kvalitu tak v původu představuje jen otec. Koně stáje většinou potřebují seznamovací start.

4 MILUŠKA EX MEGGLE, 2 Michal Hrouda 54,5 – Narozena koncem dubna. Matka vyhrála trojku a umístila se ve dvojce. Miluška je její první potomek. Otec neběhal a v chovu je zejména díky zbarvení, ale dokázal dát jednoho blacktype potomka.

5 DARKGELTON LADY, 2 žk. David Liška 57,0 – Narozena již v únoru. Polosestra zimní královny. Při debutu dále od nejlepších, ale měla by jít nahoru. Zřejmě jednička stáje. I díky startu v nohách by v této konkurenci měla mířit vysoko.

6 LUCAS WARRIOR, 2 ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Narozen v půlce března. Pravý bratr trojkové vítězky a vítěze čtyřky. Koně stáje většinou potřebují seznamovací start.

7 NA KONCI DUHY, 2 ž. Kateřina Hlubučková 56,0 – Narozena v půlce března. Matka klasická vítězka, která se dvakrát prosadila již jako dvouletá. Velmi dobrý český původ. Stáj má minimum dvouletých startujících, takže se těžko odhaduje její připravenost.

8 FORTE, 2 ž. Giuseppe Virdis 57,0 – Při debutu daleko od nejlepších. Měl by jít nahoru a start v nohách, i když nepodařený, je plusem. Zřejmě jednička stáje. Dotaci by získat mohl.

9 FATRA GLONKA, 2 ž. Vendula Korečková 56,0 – Narozena začátkem března. Matka jedničková vítězka a klasicky umístěná. V chovu se ale moc neprosadila. Spíše překážkový otec. Trenér umí připravit dvouleté. V této konkurenci by mohla získat dotaci.

10 ROBINSONKA, 2 Adam Florian 56,0 – Polosestra výborného Renny Storma. Ale má delšího a pozdnějšího otce.

Tipařův verdikt: Favorit se v dostihu hledá velmi těžko. Jen tři startující mají start v nohách, ale všichni negativní. Opatrně volím jednoho z nich, protože se dá čekat progres. DARKGELTON LADY má dobrý původ a trenér má dost dvouletých vítězů, ale je pravda, že letos se mu zatím vůbec nedaří. V této konkurenci se ale těžko hledá někdo potenciálně lepší. Startu v nohách by mohl využít i Forte a bojovat o příčky nejvyšší. Miluška má slušnou matku a trenér mívá koně nachystané na debut, takže i ona by mohla mířit vysoko. Velmi dobrý původ má Na Konci Duhy, takže by dotaci získat mohla. (tj)

Tip: Darkgelton Lady – Miluška – Forte

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:10 - 3.dostih

Sprinterská cena Auto Jarov Kunratice

R - cena I.kat. - 3+ - 1200 m - 200 000 Kč

1 LEXCEED(GER), 8 j ž. Jan Rája 58,0 – Dosud se mu nejlíp vedlo v Mostě na 1400 metrů. Ani páté místo ve Velké květnové nebylo špatné. Klasický sprint ale pro něj bude novinkou.

2 BLUEGRASS BOY(FR), 3 ž. Zdenko Šmida 55,0 – Jako dvouletý loni v Bratislavě vyhrál oba své starty. Letos ale zatím nijak nepřesvědčil.

3 ULTIMATE FIGHT(FR), 5 ž. Radek Koplík 60,0 – Předloňský vítěz EJC Million šel loni s formou dolů. Letos ale ve Francii vyhrál handicap na 1400 metrů, za což mu rating opět vzrostl na 39 kg. Možná mu přes zimu pomohla kastrace. Teď musí potvrdit, že to nebyl jen ojedinělý výkon. 

4 MOLLYS BEST(FR), 5 s ž. Pavlína Filipová 58,0 – Letos s velkým přehledem vyhrál oba své starty. Naposledy ve II. kategorii, takže posun mezi špičku je logický. Tady může ukázat, co v něm skutečně je.

5 NINE OU FOUR(IRE), 8 j ž. Petr Foret 60,0 – Známý koncovkář vyhrál před lety tento dostih dvakrát. Teď se specializuje na menší dostihy ve Francii. Po menší pauze je i tento start brán jako rozběhání před tamními starty.

6 PRINCE ORPEN(FR), 8 ž. Martina Havelková 58,0 – Kdysi patřil k naší špičce. Vítězný návrat po dvouleté pauze ve slušovické dvojce ale v této konkurenci asi nebude měřítko.

7 POLITICUM(FR), 3 b ž. Jaromír Šafář 55,0 – Při úvodním startu na této distanci prohrál po boji s pozdější vítězkou Jarní ceny klisen Gold Memory, která ale nesla výrazně nižší váhu. Ve Velké jarní byl pátý, dostih ale zcela neprostál a při návratu na sprinterské tratě se s ním musí počítat.

8 MR RIGHT(IRE), 7 ž. Filip Minařík 60,0 – Obhájce prvenství sice v obou startech v Bratislavě na vítězství nedosáhl, nejednalo se ale o žádné propadáky a při návratu na chuchelskou dráhu patří opět k favoritům.

9 CELINE MY HEART(GB), 6 ž. Vendula Korečková 56,5 – S nízkou váhou byla druhá v Gomba handicapu. I když se neztratila ani v dalších startech, tohle by na ní mělo být silné.

10 HELLO HOBBY(IRE), 8 ž. Jiří Palík 58,0 – Tento dostih vyhrál před dvěma lety. Teď běhá spíš na tratích 1400 metrů, kde šel minule slušně v Ceně jezdectví. Na úvod sezóny byl čtvrtý v Gomba handicapu, takže ani na takhle krátké trati ho nelze podceňovat.

Tipařův verdikt: Přestože starty v Bratislavě skončily pro MR RIGHTa trochu za očekáváním, návrat na chuchelskou dráhu by mu měl pomoci k obhajobě. Běhá totiž stále spolehlivěji než Ultimate Fight, který naposledy hezky vyhrál ve Francii. Ve velmi dobré formě se letos ukazuje Mollys Best. Uvidíme, jak byly hodnotné jeho lehké triumfy z nižších kategorií. (ob)

Tip: Mr Right – Ultimate Fight – Mollys Best

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:45 - 4.dostih - Tattersalls Mile

R - cena I.kat. - 3+ - 1600 m - 200 000 Kč

1 WAGRAM(FR), 4 j ž. Radek Koplík 59,5 – Loni se ve Francii dostal na známku 43 kg, za letošní dva starty před prodejem do ČR mu ale klesla na 40,5 kg. To je ale na naše poměry stále hodně slušné, což potvrdil druhým místem za Wirelessem na Turf Gala. Tento výkon ho tady řadí k favoritům.

2 TROPICAL BOND, 8 b ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Má za sebou sérii třetích míst v jedničkových dostizích, čímž potvrzuje svoji spolehlivost. Sáhnout si na vítězství by tady bylo těžké, umístěním ale opět nepřekvapí.

3 CALORIFIC(IRE), 3 s ž. Zdenko Šmida 53,5 – Čtvrtý z Velké jarní nezaběhl ve Velké červnové. Návrat na míli ho může vrátit do hry. Přeci jen ale musí napravit poslední dojem.

4 RED PERSIAN(IRE), 4 ž. Jiří Palík 59,5 – Po zklamání v Drážďanech se vrací do Chuchle, kde byl druhý v Memoriálu Jaroslava Maška. Sice se víc specializoval na tratě 1400 metrů, ale na míli vyhrál loni v Mnichově.

5 ZOCK(FR), 5 žk. David Liška 59,5 – Po slušném běhání ve Francii trochu zklamal ve Velké květnové, i když nebyl zas tak daleko od vítěze. Jasným vítězstvím v Ceně jezdectví dojem napravil. Vypadá to ale, že přeci jen 1400 metrů je jeho doménou.

6 GEORGE BOOLE(IRE), 5 ž. Jaroslav Línek 59,5 – Loni čtvrtý z tohoto dostihu získal naposledy stejné umístění v Ceně Scottish Rifla na Turf Gala a vypadá to, že šel nahoru. Tohle je ale hodně nabité.

7 SAGAR(IRE), 4 ž. Petr Foret 59,5 – Ve Velké květnové byl čtvrtý proti rozběhaným soupeřům. Minule útočil hezkým koncem v pro něj příliš krátké Ceně jezdectví. Návrat na míli je pro něj plusem a může být hodně silný.

8 FATHER FROST(IRE), 7 j ž. Filip Minařík 59,5 – Obhájce vítězství si loni držel stále dobrou formu. Tohle ale pro něj bude první start v sezóně a proti rozběhaným soupeřům je to handicap.

9 FACTS AND FIGURES(IRE), 6 j ž. Bauyrzhan Murzabayev 58,0 – Zatím se prezentoval ofenzivním stylem, jímž se mu loni zkraje sezóny dařilo na 1400 metrů. V posledním startu v Baden Badenu zkusil spíš defenzivní taktiku, ale k velkému úspěchu to nevedlo.

10 TORQUE POWER(GB), 3 ž. Jaromír Šafář 55,0 Valentin Bukhtoyarov – Ve Velké jarní byl finišem blízko třetí. Porovnání se staršími bude zajímavé, ale nemusel by být bez šance. 

11 MASTER OF GOLD(FR), 8 s ž. Eduardo Pedroza 59,5 – Na začátku sezóny získal třetí místo v Gomba handicapu. Jeho další starty ale měly klesající tendenci.

Tipařův verdikt: Pole dostihu je hodně našlapané a nemá výrazného favorita. Wagram se ukázal hezky v prvním regionálním startu, SAGAR ale na chuchelské dráze může uplatnit svůj finiš. Pro Zocka a Red Persiana může být míle příliš dlouhá. Na výkon z Velké jarní by tak mohl navázat Torque Power. (ob)

Tip: Sagar – Wagram – Torque Power

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:20 - 5.dostih - 40. CENA TŘÍLETÝCH KLISEN

R - cena I.kat. - 3 klisny - 2200 m - 150 000 Kč

1 MOON SHOT(FR), 3 ž. Jan Rája 58,0 – V karlovarském derby trialu neměla nejšťastnější průběh. Naposledy v Mostě ztratila na Falcon Baby něco přes dvě délky, tady i to vzhledem k váze může být obráceně.

2 COLOMBINA(FR), 3 ž. Petr Foret 58,0 – Po své matce zdědila temperament, výkonnosti ale zatím moc neukázala. Známá je spíš díky svým problémům se startovními boxy.

3 LADY ROSEBURG(FR), 3 Adam Florian 58,0 – Ve Frankerbergerově memoriálu měla venkovní box a pomalý dostih absolvovala v zadní části pole. Výsledné páté místo tedy bylo slušné.

4 DARK ABSOLU, 3 ž. Bauyrzhan Murzabayev 59,5 – Zimní královna zatím letos zůstává za očekáváním. Asi by jí pomohl rychlejší dostih, těžko však říci, zda-li jí v tom Motivator Lady pomůže.

5 JOSEPHA, 3 ž. Jaroslav Línek 58,0 – Naposledy dost pulovala a v handicapu IV. kategorie brala čtvrté peníze. Tady nemá hlášená stínidla, přesto zisk dotace bude úspěchem.

6 ILE JONES(FR), 3 j ž. Vendula Korečková 58,0 – V Mostě brala páté peníze, když výrazně ztrácela na Josephu, která nosila víc kilo. Naposledy s nižší váhou před Colombinou, takže tentokrát vychází někde okolo ní.

7 GOLD MEMORY(IRE), 3 Michal Hrouda 59,5 – Vítězka JCK měla poměrně náročné jaro a teď půjde na start odpočatá. Zatím běžela maximálně míli, pokud zvládne distanci dokola, může být opět nad síly všech.

8 FALCON BABY(IRE), 3 Beysim Ferhanov 59,5 – V handicapech se usadila dobře, když v Mostě zvítězila na této distanci. Tehdy porazila Moon Shot, s penalitou by to mezi nimi mělo být těsnější.

9 ASTORIA(FR), 3 ž. Jan Verner 59,5 – V trialu na JCK zvítězila jistě, v samotné klasice jí Gold Memory zaskočila trhákem v oblouku. I u ní je otazník, jak si poradí s metry navíc.

10 MOTIVATOR LADY, 3 žk. David Liška 58,0 – V trialu na JCK šla na rozdíl od CZK „na sebe“, velký úspěch to ale nepřineslo. Je tedy možné, že tady bude mít opět roli vodičky.

Tipařův verdikt: Gold Memory a Astoria se letos utkaly dvakrát a každá si zapsala jeden úspěch. Je možné, že i tady si rozeberou první dvě příčky, záležet bude na tom, jak si poradí s delší tratí. Pro MOONS SHOT by to problém být neměl a díky tomu, že není penalizovaná, by mohla vrátit mosteckou porážku Falcon Baby. (fm)

Tip: Moon Shot – Astoria – Gold Memory

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:55 - 6.dostih - 60. ZLATÝ POHÁR RÁDIA IMPULS

R - cena I.kat. - 4+ - 2400 m - 200 000 Kč

1 BARABASH(GER), 4 ž. Bauyrzhan Murzabayev 59,0 – Loni na podzim ukázal progres, ale obě třetí místa v jedničkách vybojoval ve slabší konkurenci. Letos dvakrát neupěl v Německu, kde ho posledně o 8 délek porazil Be Master. Zkrácení distance mu může sednout, přesto to bude mít složité.

2 DARKOLVA(IRE), 4 ž. Zdenko Šmida 59,0 – Při druhém místě ve Velké ceně Slovenska vyběhl svou životní formu. Patří tedy k favoritům. Otazníkem je, jestli pro něj na větší dráze nebude distance 2400 metrů trochu dlouhá.

3 PORTORIKOS(IRE), 6 ž. Filip Minařík 59,0 – Loni ovládl tři jedničky v Bratislavě, a pokud by se nacházel v podobné formě, může tu zvítězit. Absolvuje ale první start v sezóně i po změně trenéra. Navíc zatím všechny starty absolvoval na menších drahách.

4 AUTOR(IRE), 9 ž. Jiří Chaloupka 59,0 – Na start půjde v roli obhájce vítězství. S formou už jde sice dolů, ale běhání z Velké ceny Slovenska není zas tak špatné, když se nedostal k oblíbené ofenzivní taktice a v posledním oblouku rozdával metry.

5 SAPIENTI, 4 ž. Jaromír Šafář 58,0 – Posledně sice nesplnil roli favorita mostecké dvojky, ale vzhledem k parametrům tamní dráhy byl v průběhu dostihu od špice příliš daleko a v rovině musel měnit stopu. S podobnou konkurencí se každopádně ještě nesetkal.

6 ORPHEUS, 4 Michal Hrouda 59,0 - NESTARTUJE

7 PREMIER LION(FR), 4 s žk. David Liška 59,0 – Naposled druhý v prodejce v Maisons-Laffitte. Při prvním českém startu ho není lehké zařadit. Někde vepředu se zamotat může, ale vítězství koně s francouzským handicapem 35 kg by pro české vytrvalce nebylo dobrou vizitkou.

8 DOMINIQUE(FR), 5 ž. Jaroslav Línek 58,0 – Chuchli se už dva roky vyhýbá. Loni vyběhl pár slušných forem v Polsku, ale bylo to na kratších distancích. Posledně sice skončil druhý na 2300 metrů, ovšem na menší dráze v Lipsku. Posléze byl diskvalifikován kvůli pozitivnímu dopingovému testu.

9 KIHNU(FR), 4 ž. Jiří Palík 57,5 – V obou bratislavských startech ukázala dobrou formu. Ve Velké ceně Slovenska sice prohrála s Darkolvou, ale když se z konce pole posouvala vpřed, naběhala hodně metrů navíc. Větší dráha by jí měla sedět více.

10 BONYS, 6 ž. Giuseppe Virdis 59,0 – V posledních dvou edicích dostihu skončil druhý. Letošní běhání z meranských amatérek jsou těžko čitelná, ale prohrál v nich pouze s koněm, který vlastní francouzský handicap 43 kg. Z dua trenéra Harise tedy vypadá lépe.

11 KERABUSH(IRE), 5 ž. Jan Rája 58,0 – Letos vyhrál čtyřku na supervytrvalecké distanci. Nejlepší výkon podával předloni, ale ani tehdy by na podobnou společnost neměl.

Tipařův verdikt: Trojice účastníků dostihu posledně startovala ve Velké ceně Slovenska. Nejlépe si z nich vedl Darkolva, ale měl lepší průběh než KIHNU, která naběhala hodně metrů navíc. Klisna má navíc více vytrvalosti, takže na větší dráze mu může porážku vrátit. Navzdory absenci startu v nohách nelze podceňovat Portorikose, zvlášť když trenér Wroblewski umí připravit koně na vstup do sezóny. (jf)

Tip: Kihnu – Darkolva – Portorikos

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

17:35 - 7.dostih - 99. ČESKÉ DERBY

R - cena Gd-3 - 3 klisny a hřebci - 2400 m - 2 000 000 Kč

1 AMAZING GANGSTER(GER), 3 ž. Radek Koplík 58,0 – Při většině startů byl dost chtivý. Ve VJC ho ale žokej „zaparkoval“ na konci pole, kde nepuloval a v závěru přišel se silným spídem. Přes zlepšenou ovladatelnost ale stále platí, že má hodně rychlosti a jeho původ je kratší.

2 DALANDI, 3 ž. Jan Rája 58,0 – Ve Velké červnové se poprvé utkal se špičkou ročníku, a přestože nosil o kilo více než soupeři, od nejlepších nebyl daleko. Díky získaným zkušenostem může v progresu pokračovat, ale na nejlepší by stačit neměl.

3 IGNACIUS REILLY(GB), 3 ž. Bauyrzhan Murzabayev 58,0 – Po „zeleném“ debutu ve druhém životním startu vyhrál VJC. Ukázat tedy třídu a ještě by měl jít nahoru. Otazníkem je distance, když oba jeho rodiče vyběhli nejlepší výkony na distancích kolem míle, ale má pár delších polosourozenců.  

4 OUTBACK RIDER(IRE), 3 ž. Jaroslav Línek 58,0 – Ve falešném Frankenbergerovi skončil s odstupem na slibném čtvrtém místě, ale v poctivé Velké červnové skončil až dvanáctý. Zřejmě mu schází třída a otázkou je i vytrvalost, když u nás startující polobratr Victorious Laugh preferoval sprinty.

5 URAN(GER), 3 Michal Demo 58,0 – Na delších distancích ukázal progres, ke kterému mu minule pomohlo i poctivé tempo. Delší metry navíc ocení, ovšem v nabité konkurenci se bez dalšího zlepšení neobejde.

6 ARCTURUS(IRE), 3 ž. Jaromír Šafář 58,0 – O jeho třídě není pochyb, když loni po vítězství v Leopardstownu získal rating 86 liber a letos lehce ovládl slovenskou VJC. Původ má ale kratší, čemuž odpovídá i slabší forma z dvoukilometrového Starohájského kritéria. Dalších 400 metrů pro něj asi bude příliš.

7 RAMSSIO(IRE), 3 žk. David Liška 58,0 – V obou letošních startech zaujal mohutnou koncovkou. Ve Frankenbergerovi skončil těsně třetí, přestože falešné tempo hrálo proti němu. Není ho lehké zařadit, ale má prostor k dalšímu progresu a nepřekvapí ani bojem o nejvyšší příčky.

8 PACIFIC HILL(GER), 3 ž. Jiří Palík 58,0 – Ve Frankenbergerovi i ve Velké červnové skončil druhý, přičemž ve druhém případě podal díky rychlejšímu tempu lepší výkon. O jeho vytrvalosti nepanují pochybnosti a jeho pozice jednoho z favoritů ještě posílí, pokud se dočká měkčí půdy.

9 TULARKA(IRE), 3 ž. Eduardo Pedroza 56,5 – Špatné výkony nepodala v karlovarském derby trialu ani ve Velké červnové, když na vítěze ztrácela zhruba 4 délky. Na nejlepší jí ale v obou případech něco scházelo a v konkurenci hřebců to bude mít znovu složité.

10 CHIOUBOUCAR(FR), 3 ž. Martin Laube 58,0 – Už loni na sebe upozornil a oba letošní starty jsou lepší, než vypadají na papíře. Ve Varech si totiž nechal Angkor Wata příliš utéct, minule byl naopak brzy vepředu a dostal jedinou pobídku bičíkem. Vytrvalost mu neschází a znovu míří vysoko. 

11 ANGKOR WAT(GB), 3 ž. Filip Minařík 58,0 – Vyhrál dva derby trialy, a byť posledně nebylo jeho vítězství tak přesvědčivé, v poctivém dostihu dokázal zabojovat. Má horší číslo než v minulých startech. Je po vytrvalém otci, a i když většina jeho polosourozenců našla optimum na distancích do dvou kilometrů, nevyhne se roli favorita.

12 MILITARY RESPECT(FR), 3 ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Loni získal francouzský handicap 35,5 kg, a i když zvládnul i distanci 1900 metrů, další metry můžou být příliš. Letos se představil pouze při třetím místě ve slovenské VJC. Stáj si už podobnou cestu do derby vyzkoušela, nicméně předloni čtvrtý Sir Sun ukázal více třídy, loni třetí Mon Cheri má zase v původu více vytrvalosti. Na jejich výsledky tak nejspíš nenaváže. 

13 KRISTIANO, 3 Beysim Ferhanov 58,0 – Zvítězil ve falešném Frankenbergerovi. Jako hodně narostlému koni s dlouhými papíry (pravý bratr v derby druhé Krasavy) by přitom mělo více sedět rychlé tempo. Pokud se ho dočká, může předvést zlepšení potřebné k umístění n tabuli.

14 BIG BEN, 3 ž. Giuseppe Virdis 58,0 – Už na kratších distancích si mezi špičkou ročníku nevedl špatně, když skončil pátý ve VJC, a ve Velké červnové ukázal díky metrům navíc progres. S Kristianem by měl bojovat o pozici nejlepšího českého odchovance.

15 WELL ABSOLUT, 3 s ž. Jan Verner 58,0 – Původ má vytrvalecký, ale bývá chtivější a v závěru Velké červnové se propadl na deváté místo. Ani na kratších distancích sice od nejlepších vrstevníku nebyl příliš daleko, ovšem na ty nejlepší mu pravidelně něco schází.

16 NIKEANDNEMESIS(IRE), 3 ž. Zdenko Šmida 56,5 – V Bratislavě startovala pouze mezi klisnami. Při vstupu do sezóny zvítězila zásluhou dobré koncovky, ale poté šla dolů. Má sice kratšího otce, nicméně projevem si říkala o metry navíc. Mezi hřebci přesto nezaujme.

17 BELL ELYSEES(GB), 3 b ž. Vendula Korečková 58,0 (náhradník) – Vytrvalý je, když progres předvedl květnovým vítězstvím v trojce na 2400 metrů. Ve Velké červnové se ale ukázalo, že je stálo dost „zelený“. Zřejmě bude potřebovat více času.

Tipařův verdikt: Velká červnová se na rozdíl od minulých let odběhla v poctivém tempu, takže její výsledek se tentokrát může potvrdit v derby. Favoritem je letos neporažený ANGKOR WAT, ale metry navíc jsou výraznějším plusem pro Pacific Hilla, který by mu tedy měl být vyrovnaným soupeřem. Blízko byli ve Velké červnové i Big Ben a Chiouboucar, z nichž trochu lépe vypadá druhý jmenovaný, který posledně nebyl vyjížděn naplno. Potenciál ukázala dvojice nepříliš otestovaných svěřenců Václava Luky Ignacius Reilly a Ramssio, přičemž na této distanci může být lepší volbou druhý jmenovaný. (jf)  

Tip: Angkor Wat – Pacific Hill – Ramssio

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

18:15 - 8.dostih - CENA UNICREDIT BANK

R - handicap III.kat. - 3+ - 2400 m - 60 000 Kč

1 AZDAR(FR), 4 ž. Jan Rája 58,0 -  Zatím nenavázal na nadějné výkony z předešlé sezóně. V Mostě byl před ním Noble Fox téměř o tři délky a tady je jejich poměr vah stejný.

2 WHITE GHOST, 8 ž. Martina Havelková 55,0 – Letos má na kontě zatím jediný start, kdy šla na start po delší pauze. V této kategorii startuje jen zřídka.

3 GALIOS, 3 ž. Jaromír Šafář 55,0 – Všechny tři letošní starty byly povedené. Při handicapovém debutu na kratší distanci předvedl pěknou koncovku, takže delší trať by mu měla svědčit.

4 WANIKORO, 6 ž. Petr Foret 56,0 – Naposledy tady na stejné distanci porazila slušné soupeře. I poté je na známce, s kterou si umí poradit a vloni byla v tomto (byť početně výrazně slabším) dostihu druhá.

5 MYSTIC GOLFER, 8 Adam Florian 60,5 – Vloni v tomto dostihu do sezóny teprve vstupoval a přesto zvítězil. Letos se už ukázal výkonem, který byl jen stínem jeho předchozích startů.

6 BLACK BET(GB), 6 ž. Vendula Korečková 54,0 – Své kvality má, vloni se ale ukázala na dráze jen dvakrát ve Slušovicích. Při prvním startu sice zvítězila, tady jí však čeká o dost těžší konkurence.

7 MO MY DREAM(FR), 4 ž. Jan Verner 59,0 – Při druhém životním startu předvedla sympatický výkon v Drážďanech mezi čtyřletými nezvítězivšími. Pokud bude pokračovat v progresu, neměla by se ztratit ani tady.

8 MERELLA(SWI), 7 Michal Hrouda 60,0 – V posledních čtyřech startech se třikrát objevila na překážkách. V dubnu v Chuchli ale bojovala o vítězství s Mujahid Brave a těsné by to mezi nimi mělo být i tentokrát.

9 MUJAHID BRAVE, 5 ž. Bauyrzhan Murzabayev 63,5 – Při prvním letošním startu byl velmi neočekávaným vítězem. Ani další vystoupení ve Slušovicích nebylo špatné a v sedle se silným žokejem se s ním musí počítat.

10 NOBLE FOX(FR), 10 ž. Jiřina Andrésová 53,5 – Ač už je mu 10 let, v dubnu dokázal přesprintovat soupeře ve Varech. V Mostě jeho koncovka neměla potřebnou účinnost, v Chuchli by to ale mělo být lepší.

11 POPOCATEPETL, 4 s žk. David Liška 55,5 – V šesti životních startech běžel pouze jednou zadarmo. Naposledy si pohrál se soupeři v žákovském dostihu, menším otazníkem je u něj distance, na které ještě nešel.

12 SARAS(FR), 9 ž. Zuzana Vokálková 56,5 – Poslední dva starty dělí téměř rok, přesto oba byly vítězné. Běhá téměř výhradně na menších drahách a tady ho nejspíš čeká těžké sousto.

13 VALENTINO DANCER(FR), 4 ž. Martin Laube 62,5 – Ve Varech bojoval s Noble Foxem o vítězství, když těžil z klidu na špici. V Mostě měl těžší soupeře, jeho známka je ale nejspíš pořád výš, než by pro handicapový dostih potřeboval.

Tipařův verdikt: Závěr Derby dne obstará handicap, jehož kvalita odpovídá svátečnímu dni. Merella a Mujahid Brave zde tu v dubnu bojovali o vítězství, jejich poslední formy jsou dobré a vepředu jsou očekáváni i tentokrát. V poli jsou i dva ještě neprověření koně, kteří jim mohou být zdatnými konkurenty. GALIOS jde nahoru s každým startem a nosí příznivější zátěž než handicapová debutantka Mo My Dream. (fm)

Tip: Galios – Merella – Mo My Dream

STARTOVNÍ LISTINA