Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 22. 9.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 22. 9.

Rozbory dostihů na sobotu 22. září ve Velké Chuchli.

13:30 - 1.dostih - CENA SPOLEČNOSTI TRADE FIDES

R - cena III.kat. - 4+ - 1400 m - 60 000 Kč

1 A DEE JOE(FR), 8 Luboš Urbánek 75,0 - Distance je pro něj trochu krátká. Vlastní druhý nejnižší handicap z pole. Vychází tedy maximálně okolo pátého místa.

2 MARIONEL(IRE), 5 ž. Ilona Hronová 75,0 – Po změně trenéra se mu zatím moc nedaří. Distance mu ale tentokrát vyhovuje. Na nejlepší by ale stačit neměl.

3 GALIS, 5 Ludvík Haris 77,0 – Distance je pro něj krátká. Třídu ale na podobnou společnost má, takže vypadá na boj o třetí příčku.

4 ALFA WOLF(IRE), 7 ž. Jan Demele 75,0 – Handicapem vychází na čtvrté místo. Na nejlepší by tedy stačit neměl, ale 2 - 3 soupeře by porazit mohl. Na stejné distanci již letos zvítězil.

5 TROPICAL BOND, 7 b Martina Růžičková 77,0 – Spolufavorit dostihu. Celý rok drží dobrou formu. O pár metrů delší distance by mu ale sedla lépe.

6 IRAKLIN(IRE), 8 ž. Ivan Kub 77,0 – Minulý týden zvítězil jistě ve dvojce. Spolu s Tropical Bondem vlastní jasně nejvyšší handicap z pole. Distanci zvládne. Spolufavorit dostihu.

7 KÁRL, 7 b Ladislav Hanousek 75,0 – Nejnižší třída v poli. Může jen překvapit. Každý poražený soupeř bude úspěchem.

Tipařův verdikt: Dle papírových předpokladů by si to o vítězství měli rozdat IRAKLIN a Tropical Bond. Opatrně volím prvního jmenovaného, kterému lépe sedne distance. Navíc jeho jezdec má na rozdíl od Martiny Růžičkové bohaté zkušenosti s rovinami. Na zisk třetí dotace má největší šanci Galis. Proti němu hraje zejména distance dostihu. Na zaváhaní výše zmíněných soupeřů by mohl čekat zejména Alfa Wolf. Jelikož se ale jedná o specifický dostih, kde je jedním z mnoha otazníky tempo, tak by mohlo snadno dojít k překvapení. (tj)

Tip: Iraklin – Tropical Bond – Galis

 

14:00 - 2.dostih - EJC PEMAT TRADING - 82. GERSCHŮV MEMORIÁL

R - cena L - 2 - 1400 m - 600 000 Kč

1 PARDON MY FRENCH(IRE), 2 ž. Bauyrzhan Murzabayev 58,0 – Nejzkušenější kůň v poli, který již absolvoval sedm startů ve Francii. Třikrát vyhrál a třikrát byl druhý. Dotaci tak nezískal jen v listed kategorii. Předvedenou třídou tak všechny soupeře výrazně převyšuje. Otazníkem je u něj ale distance, protože všechny starty kromě posledního absolvoval na 1000 metrů a poslední byl na 1200 metrů. Počet startů a nesené váhy, kdy několikrát měl až 63 kg, by se na něm též mohly negativně podepsat. Přesto pokud se alespoň trochu přiblíží své top formě, tak by neměl prohrát.

2 PACIFIC HILL(GER), 2 ž. Per-Anders Graberg 58,0 – Zakoupen za 46 000 euro jako roční v Německu. Při debutu druhý ve slabší konkurenci ve Slušovicích. Následně šestý ve dvojce v Bratislavě. Konkurence tentokrát nemusí být o mnoho silnější, takže by dotaci rozhodně získat měl. Do budoucna mu ale asi více sednou delší distance.

3 TORQUE POWER(GB), 2 ž. Tadhg Paul O`Shea 58,0 – Při debutu koncem července ukázal pěkný závěr. Dá se čekat progres. Klidně i výraznější. Ani on tak bojem o vyšší dotace nepřekvapí.

4 ÁLLAMFÖ(HUN), 2 ž. Václav Janáček 58,0 – Druhý nejzkušenější kůň v poli. Ve všech třech startech se umístil. Prodloužení distance proti minulému startu mu sedne. Měl by bojovat o umístění na tabuli, tedy do pátého místa.

5 POWER ANGEL(IRE), 2 ž. Tomáš Lukášek 58,0 – V obou startech ve středu pole. Minule se od něj čekalo více. Distance by mu měla vyhovovat. Pokud se výrazně nezlepší, tak vypadá na boj o nižší dotace.

6 RUSTIKAL(IRE), 2 ž. Brett Doyle 58,0 – Při debutu předposlední, ale v minulém startu předvedl progres. Mohl by jít ještě nahoru. Na nejlepší ale asi ještě stačit nebude.

7 GREAT GUNNAR(GB), 2 ž. Eduardo Pedroza 58,0 – Zvítězil hned při debutu, a to poměrně lehce. Menší nevýhodou je, že to bylo teprve před 14 dny, takže má trochu méně času na regeneraci. Mohl by se ale ještě zvednout. Distance mu sedne. Kandidát na zisk medailového umístění. Levnější nákup za 8000 liber.

8 KING ARCHIE(GER), 2 ž. Jaroslav Línek 58,0 – Při debutu ukázal velmi pěkný závěr a přilétl na druhé místo. Zkrácení distance ale není optimální. Měl by mít rezervy a jít nahoru. Těžko se po jednom startu zařazuje, ale nepřekvapí bojem o přední příčky. Jeho dva sourozenci dosáhli na status blacktype, který značí širší světovou špičku. Neprodán na dražbě v Německu jako roční za 43 000 euro a následně zakoupen do ČR.

9 POLITICUM(FR), 2 ž. Wladimir Panov 58,0 – Startoval jen jednou, když se neumístil ve Francii. Jeho forma ale při podrobnějším studiu nevypadá vůbec špatně. Skoro všichni soupeři před ním totiž následně získali ještě vyšší handicapy než má Pardon My French a umístili se i v Gr.3. Pokud půjde ještě nahoru, tak by mohl bojovat i o příčky nejvyšší. Zakoupen za 55 000 euro.

Tipařův verdikt: Favoritem je PARDON MY FRENCH, který má nejvíce zkušeností a ukázal nejvyšší třídu. Nevýhodou je distance za jeho optimem. Na jeho zaváhání bude čekat několik koní. Jediný další vítěz v poli Great Gunnar od stejného trenéra vypadá nejzajímavěji. Dobrý debut má za sebou i King Archie. U něj zase může být distance trochu krátká. Ačkoli se neumístil, tak velmi dobrý debut na naše poměry absolvoval Politicum, takže mezi nejlepšími též nepřekvapí. Stejně jako jeho stájový kolega Torque Power. (tj)

Tip: Pardon My French – Great Gunnar – Politicum

 

14:30 - 3.dostih - EJC DUROLANE HANDICAP

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 NEE L`AMOUR(GER), 8 j ž. Panagiotis Dimitsanis 53,0 – Naposledy sice trochu zklamala, v předchozích startech na našem území se ale vždy umístila. To by měla zvládnout i tady.

2 LOOP LOVE(GB), 6 j ž. Faleh Nasser Bughenaim 55,0 – Ve čtyřech letošních startech předběhla jediného soupeře. Tady její cíle asi nemůžou být vyšší.

3 RAPET(IRE), 3 s ž. Ricardo Sousa Ferreira 57,5 – Od překvapivého triumfu v trialu na JCK vždy zklamala, takže není divu, že její tým sáhl po stínidlech. Těžko odhadovat, zdali to bude mít kýžený efekt.

4 VALMONT OHNE, 6 ž. Borja Fayos Martin 59,0 – Letos se mu na menších moravských drahách celkem daří. Vloni byl v tomto dostihu předposlední a jeho známka je teď o téměř 4 kg výše. Moc lákavě tak nevypadá.

5 FINIOS, 3 ž. Jean-Bernard Eyquem 65,0 – Začátkem září si na špici příliš klidu neužil. Na jaře byl ale čtvrtý ve slovenské VJC, takže i přes nejvyšší váhu si zaslouží respekt.

6 EASYRIDER(FR), 3 j ž. Andreas Helfenbein 61,0 – Před dvěma týdny do dostihu nenastoupil kvůli neovladatelnosti. U nás běhal zatím jen sprinty a vypadá tak jako tip pro nejodvážnější.

7 DODYBUD(IRE), 9 ž. Konstantinos Kapodistrias 56,5 – I po červencovém vítězství na míli ve Varech drží vyrovnanou formu. Naposledy mu na sprinterské distanci vítězství těsně uniklo a při návratu na vítěznou distanci se s ním musí počítat.

Tipařův verdikt: Ačkoliv se jedná o handicapový dostih, tak tady vypadají lákavě snad jen dvě jména. Dodybud drží od červencového vítězství vyrovnanou formu, přece jen už je mu ale devět let. Tříletý FINIOS sice ponese velkou zátěž, dráha by však měkká být neměla a v malém poli se nedá předpokládat nijak závratné tempo. (fm)

Tip: Finios – Dodybud – Nee L´Amour

 

15:00 - 4.dostih - EJC CENA SPOLEČNOSTI VESIBA

R - cena III.kat. - 3+ - 2400 m - 60 000 Kč

1 WASTE NO TIME, 5 ž. Faleh Nasser Bughenaim 59,0 – Minule v handicapu těsně prohrál s kvalitními soupeři, když dostih pojal příliš pasivně. Z vyzyvatelů Sapientiho teoreticky vychází nejlépe, ale bývá chtivější, takže metry navíc vypadají jako mínus.

2 WANIKORO, 5 ž. Borja Fayos Martin 58,5 – Podává spolehlivé výkony ve trojkových handicapech. Poslední forma je trochu slabší, ovšem nesednul jí pomalý úvod. Tady je pole sice také nepočetné, ale i díky jezdeckému obsazení by tempo mělo být svižnější. 

3 SEPHOR(USA), 4 ž. Ricardo Sousa Ferreira 58,0 - Oba starty absolvoval na supervytrvaleckých distancích, které by mu měly sedět lépe. Posledně sice ukázal zlepšení, nicméně tady se roli outsidera nevyhne.

4 QUEENTERA(GB), 3 ž. Jean-Bernard Eyquem 58,0 – Zkoušela to mezi elitou klisen, ale výrazněji se neprosadila. Na tuto společnost ale podávala slušné výkon. Distance je ovšem na hraně, takže pár lepších soupeřů se asi najde.

5 MARKOS, 4 ž. Konstantinos Kapodistrias 59,0 – V poslední době podává stabilní výkony. Dobrá byla i premiéra na této distance, byť jeho vytrvalost vzhledem k falešnému tempu neprověřila. Znovu narazí na duo Sapienti - Wanikoro. Prvně jmenovaný tu vychází výrazně lépe a vzhledem k neseným hmotnostem může mít tentokrát navrch i Wanikoro. 

6 SAPIENTI, 3 ž. Andreas Helfenbein 58,5 - Mnoho toho nenaběhal a stále jde nahoru. Minule sice vyhrál z falešného tempa, ale ani rychlejší dostih nebude problém. Svou vítěznou sérii by tedy měl zase natáhnout.

Tipařův verdikt: Hlavním adeptem na vítězství je tříletý SAPIENTI, který bude útočit na čtvrté vítězství v řadě. Zvlášť když dvojici nynějších soupeřů minule jasně porazil a změny hmotností hrají pro něj. Pokud žokej zkrotí temperament Waste No Tima, může být právě on největší hrozbou pro favorita. Při sestupu do nižších kategorií dobře vychází také Queentera. (jf)

Tip: Sapienti – Waste No Time - Queentera

 

15:45 - 5.dostih - EJC LOKOTRANS MIDDLE

R - cena L - 3+ - 1800 m - 600 000 Kč

1 GEORGE BOOLE(IRE), 4 ž. Per-Anders Graberg 59,0 - Loni se neztratil ani v St Legeru, mezi staršími se usadil na tratích do 2000 metrů. Minule na něj bylo 2400 metrů moc dlouhých. Tady není bez šance na umístění.

2 WIRELESS(FR), 7 ž. Bauyrzhan Murzabayev 59,0 - Své soupeře třídou převyšuje. Loni vyhrál Listed ve Francii a umístil se v Gr.3, což zopakoval i letos. Vlastní vysoký tamní rating 48 kg. V posledním startu ale zaznamenal ojedinělý výpadek. Přesto se tu nevyhne pozici velkého favorita.

3 BLACK CANYON(FR), 4 ž. Václav Janáček 59,0 - Letos všechny své starty absolvoval ve Francii, kde mu po posledním nepovedeném dostihu klesl rating na stále slušných 39,5 kg. Ke svému táhlému finiši potřebuje, aby se mu dostih povedl, což předvedl o start dříve. Lepší by ale pro něj bylo pár metrů navíc.

4 DOINYO(GER), 7 ž. Wladimir Panov 59,0 - V Německu běhá jedničkové handicapy a nejlépe si vede právě na distanci 1800 metrů. Svým domácím ratingem 78 kg v téhle společnosti zas tolik neoslní, ale určitě ho nelze podceňovat.

5 CAPE FREEDOM(IRE), 3 ž. Tadhg Paul O`Shea 57,0 - Jeho jarní starty vypadaly nadějně, ale v derby propadl. Zkrácení distance na 2000 metrů mu ale ve Varech pomohlo, když atakoval Sir Suna. Účast v St Legeru byl krok vedle, tady opět na kratší trati by měl podat lepší výkon, ale soupeři jsou silní.

6 LAGOAS(GER), 5 j ž. Eduardo Pedroza 59,0 - Z Německa k nám přišel s ratingem 78,5 kg a hned se uvedl druhým místem v Tattersalls Mile při derby. Jeho další starty ale měly klesající úroveň.

7 SIR SUN(FR), 4 ž. Jaroslav Línek 59,0 - Letos drží stálou formu a u nás prohrál jen ve Velké dubnové, kde nosil vyšší váhu. Při svém jediném francouzském startu ale na Wirelesse vůbec nestačil.

8 IDEAL APPROACH(IRE), 6 ž. Tomáš Lukášek 59,0 - Nejvíc se mu dařilo na drahách s kratší rovinou, loni ale druhým místem v tomto dostihu ukázal, že zvládne i chuchelskou rovinu. Formu drží, takže by měl opět patřit mezi nejlepší.

Tipařův verdikt: WIRELESS své soupeře výrazně převyšuje. V posledním startu ale zaznamenal ojedinělý výpadek. Na jeho další zaváhání bude čekat vyrovnané pole soupeřů. Z nich by mohl mít největší šance dobrou formu držící Sir Sun a taktéž ve Francii běhající Black Canyon. (ob)

Tip: Wireless - Sir Sun - Black Canyon

 

16:30 - 6.dostih - EJC LERAM MILLION

R - cena Gd-3 - 3+ - 1400 m - 2 600 000 Kč

1 SAGAR(IRE), 3 ž. Jaroslav Línek 58,0 - Vítěz Velké jarní ceny má za sebou povedenou premiéru proti starším soupeřům, při níž ukázal vyzrálejší projev a porazil čtveřici nynějších soupeřů. Podobně jako pro stájového druha Noble Cliffs ale i pro něj bude distance příliš krátká.

2 BEROUYINE(FR), 4 ž. Ricardo Sousa Ferreira 57,5 - Letos šla pod novým trenérem výrazně nahoru, když pravidelně potvrzuje příslušnost ke sprinterské elitě. Ve Svatováclavské ceně sice ze třetího místa ztrácela výrazněji, ale neměla ideální průběh, když dostih odvodila. Distance je každopádně na hraně a většina soupeřů má přeci jen více třídy.

3 HENRYTHEAEROPLANE(USA), 6 ž. Tomáš Lukášek 59,0 - Před rokem tu doběh uzavřel, ale v zimě změnil trenéra a na start půjde jako vítěz Svatováclavské ceny. Chuchli se v minulosti vyhýbal, ovšem v Gomba handicapu ukázal, že mu problém nedělá. Zdá se ale, že právě „dvanáctka“ je jeho optimem.

4 MR RIGHT(IRE), 6 ž. Václav Janáček 59,0 - Loni tu skončil pátý po nepovedeném průběhu, když z vnějšího boxu cválal do volného prostoru. Na svou chtivost doplatil i ve Svatováclavské ceně, v níž se dostal příliš brzy dopředu. Třídou má na většinu soupeřů, ale na delší distanci je jeho temperament ještě výraznějším mínusem.

5 LEXCEED(GER), 7 j ž. Faleh Nasser Bughenaim 59,0 - Právě „čtrnáctka“ je jeho parketou, což potvrdil při posledním startu. Jednalo se ale pouze o dvojkový handicap, a i když nosil vysokou hmotnost, tady ho čeká výrazně těžší úkol. Navíc minule porazil koně, kteří šli následně trochu dolů.

6 TROIZILET(FR), 4 j ž. Jean-Bernard Eyquem 59,0 - Loni tu skončil druhý a od té doby šel nahoru. Po vítězství v Grand Handicapu v Longchamp se neztratil ani v těžkých francouzských cenách, byť minule dostih odvodil. Z českých koní vypadá nejlépe, takže přestože je konkurence silnější než před rokem, znovu míří mezi nejlepší.

7 RABBIT HAVANA(GB), 3 ž. Konstantinos Kapodistrias 56,0 - Ve druhém životním startu skončila druhá v Jarní ceně klisen, což je výsledek, který časem ještě získal na hodnotě. Kvůli distančním experimentům na něj ale nenavázala. Teď by jí trať měla sednout, ovšem konkurence je hodně silná a může se na ní podepsat náročný program.

8 FATHER FROST(IRE), 6 j ž. Brett Doyle 59,0 - Loni tu šel na start po dvou stříbrech v milánských grupách jako spolufavorit a finišoval čtvrtý. Letošní sezónu má slabší, i když stále patří mezi naše nejlepší mílaře. Navíc právě o 200 metrů delší distance by mu sedla více.

9 DASHING HOME(GER), 6 ž. Wladimir Panov 59,0 - Tento dostih vyhrál před třemi lety, ale poté ho brzdily problémy s krvácením a od loňského května nestartoval. Jeho realizační tým asi sází na to, že loni zaběhl nejlépe hned při vstupu do sezóny v Maškově memoriálu. Ani tak ale příliš důvěry nebudí.

10 NOBLE CLIFFS(FR), 4 j ž. Andreas Helfenbein 59,0 - Letos nemá povedenou sezónu. Na jaře startoval ve Francii, kde mu jako tempaři nesedí dostihy s rychlým závěrem. Přes léto pak nestartoval a při obhajobě vítězství ve Velké ceně Prahy mu možná chyběl dostih v nohách. Měl by jít tedy nahoru, ale distance je příliš krátká.

11 BEAU MASSAGOT(FR), 3 ž. Panagiotis Dimitsanis 57,5 – Oba středoevropské starty proměnil ve vítězství. Zvlášť triumf na Turf Gala má hodnotu, když za ním skončili Henrytheaeroplane a Mr Right. Poslední francouzské starty neoslní, ale minule byl příliš pasivní. Tady může atakovat tabuli.

12 BORSAKOV(IRE), 6 ž. Per-Anders Graberg 59,0 - Před rokem tu skončil osmý, když tehdy vlastnil o 4,5 kg vyšší francouzský handicap. Ubrání metrů oproti Velké ceně Prahy je plusem. Jako tempaři mu ale musí sednout průběh a vylepšení loňského výsledku bude složité.

13 RED PERSIAN(IRE), 3 b ž. Borja Fayos Martin 57,5 - Za poslední irský start obdržel vysoký RPR 90 liber. Když ale o pět měsíců později debutoval v Česku, vyběhl výrazně slabší formu. Start v nohách i návrat na kratší distance jsou plusy, nicméně ve Velké ceně Prahy vyklidil pozice už před distancí, takže ani tak příliš nezaujme.

14 SHINING EMERALD(GB), 7 ž. Eduardo Pedroza 59,0 - V roce 2015 zvítězil v Goldene Peitsche a kraloval německým sprinterům. Jeho letošní výkony jsou trochu slabší, když je v Německu hodnocený o 3,5 kg níže než Julio, s nímž prohrál na derby mítinku v Hamburgu. Poté byl několikrát škrtán, ale před dvěma týdny se na této distanci vrátil čtvrtou příčkou v listed. To je forma, která ho staví nad většinu soupeřů.

15 GORDON LORD BYRON(IRE), 10 ž. Tadhg Paul O`Shea 59,0 - Legendární Gr.1 vítěz z Anglie, Francie i Austrálie je největší hvězdou této sestavy. To nejlepší už má sice za sebou, nicméně i v deseti letech stále podává výborné výkony. Vždyť v srpnu získal na ostrovech dvě stříbra v Gr.3 a i jeho tamní rating 110 liber napovídá, že se nevyhne roli favorita.

16 JULIO(GER), 3 ž. Bauyrzhan Murzabayev 57,5 - Vyhrál Gr.3 sprint na derby mítinku v Hamburgu a vlastní vysoký německý handicap 93 kg. Rozpačitá je ale poslední forma z Baden-Badenu, kde uzavřel doběh Goldene Peitsche. Poslední starty sice absolvoval na 1200 metrů, ale jako dvouletý zvládnul i tuto distanci, takže ta by neměla představovat problém.

Tipařův verdikt: Na startu bude trojice zahraničních koní a všichni budí velký respekt. Největší hvězdou je GORDON LORD BYRON, který je i v deseti letech ve výborné formě a navzdory vysokému číslu mu patří roli favorita. Silné je i německé duo, ale Julio posledně zklamal a Shining Emerald už se zdá být za zenitem, byť se stále neztratí na black-type scéně. I díky lepšímu losu ale může obhájit loňské stříbro na francouzských drahách úspěšný Troizilet. (jf)

Tip: Gordon Lord Byron – Troizilet – Julio   

 

17:10 - 7.dostih - EJC BALTRO LONG - 40. VC ČESKÉHO TURFU

R - cena L - 3+ - 2400 m - 600 000 Kč

1 ALWAYS ON SUNDAY(FR), 8 ž. Per-Anders Graberg 59,0 - Tento dostih před dvěma lety vyhrál. Letos se mu ovšem nedaří. Výpadek ze Zlatého poháru omlouvá přepálený úvod, ale posledně propadl ve slabším dostihu v Bratislavě. V Chuchli se mu vždy líbilo více, přesto může hlavně překvapit.

2 BLESSED KISS(FR), 3 ž. Wladimir Panov 54,0 - Letošní derby vítězka ze čtyř středoevropských startů prohrála jediný, a to ve Slovenském derby, kde proti ní hrála menší dráha. V St Legeru se ukázala v dobrém, a i když tady je konkurence výrazně silnější, může přidat další zásah.

3 VENTARON(FR), 7 j ž. Eduardo Pedroza 59,0 - Loni se umístil v Listed, za což získal vysoký handicap 47,5 kg. Do aktuální sezóny ale vstoupil až v srpnu a tolik se mu nedaří, byť poslední výsledek částečně omlouvá vysoké číslo. Ještě spíše než forma je ale mínusem distance, když jeho optimum leží kolem dvou kilometrů.

4 ROUSSE(GB), 3 ž. Bauyrzhan Murzabayev 54,0 - Ve Francii sice běhala menší dostihy, ale čtyřikrát tam zvítězila a tamní handicap 36,5 kg není špatný. Ve Slovenském Oaks prohrála s Dylankou, když si jí v oblouku nechal příliš utéct. Tady tedy může ukázat více, přestože preferuje o pár set metrů kratší distance.

5 STELLAR SPEED(IRE), 4 ž. Brett Doyle 59,0 - Ve Varech se po roční pauze vrátil na dráhu „povinným“ vítězstvím. Každopádně zanechal dobrý dojem a loni ve Francii získal vysoký handicap 42 kg (jeho jediný startující polosourozenec Royal Julius tam má dokonce handicap 51,5 kg). Právě on tedy může být největším soupeřem Blessed Kiss.

6 KIHNU(FR), 3 ž. Panagiotis Dimitsanis 54,0 - I díky prodlužování distance jde stále nahoru. Nicméně posledně zvítězila „pouze“ ve dvojce a předtím měřila síly s klisnami, takže tohle pro ni vypadá jako hodně náročný úkol.

7 MONTJEU THIRD, 5 ž. Tomáš Lukášek 59,0 - Jeho optimum leží kolem dvou kilometrů. V Mostě sice letos dvakrát zvládnul i delší distance, ale parametry tamní dráhy nahrávají jeho ofenzivnímu pojetí a v obou dostizích tempo trochu přibrzdil. V poctivých dostizích na 2400 metrů letos skončil dvakrát s odstupem poslední.

8 BONYS, 5 ž. Václav Janáček 59,0 - Ve Zlatém poháru prohrál s Autorem jen kvůli vyšší hmotnosti. Další starty ale byly trochu slabší, byť před dvěma týdny zvítězil v meranské amatérce. Vychází tak spíše na konci tabule.

9 MR ZURU(IRE), 4 ž. Tadhg Paul O`Shea 59,0 - Loni běhal v Maďarsku a posledně se po roční pauze vrátil na dráhu v Bratislavě. Tam překvapil, když svedl souboj s kvalitním Portorikosem. Tehdy měl ale ideální průběh, a přestože ho start v nohách může zvednout, pár lepších koní se tu najde.

Tipařův verdikt: Klasický ročník tu budu zastupovat trojice klisen. Nejlépe vypadá BLESSED KISS, která v derby zvítězila navzdory metrům rozdaným v oblouku a slabý St Leger vyhrála s výraznými rezervami. Z nízké hmotnosti může profitovat také Rousse, a i když by jí více sedla o pár set mětrů kratší distance. Ze starších koní může nejvýše zamířit rekonvalescent Stellar Speed. (jf)

Tip: Blessed Kiss - Stellar Speed – Rousse

 

17:50 - 8.dostih - EJC CENA SPOLEČNOSTI FALCON SECURITY

R - cena IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 LA VELOCITA(IRE), 3 b ž. Per-Anders Graberg 56,5 – Před dvěma týdny na této distanci v Chuchli zvítězila a nechala za sebou hned několik soupeřů, které potkává i tady. Váhově tu vychází znova dobře a další triumf by nebyl překvapením.

2 DETERMIS, 5 s ž. Ricardo Sousa Ferreira 57,5 – Naposledy zkusila poprvé stínidla, velký obrat to ale nepřineslo. I když na vítěznou La Velocitu neztratila mnoho, tady by jí díky váze porazit neměla, stejně jako další z vyrovnaného doběhu.

3 STUHNA(FR), 4 ž. Borja Fayos Martin 56,5 – První start v tuzemsku se jí vydařil, ty další byly však zklamáním. Tady jí jistou šanci dává, že sestupuje o kategorii níž.

4 LUSK, 6 ž. Václav Janáček 58,5 – Minule sahal po vítězství, v závěru mu ale došly síly. Standartně běhá o kategorii výš, takže tady by bez dotace odejít neměl.

5 MATYSEK(IRE), 5 ž. Eduardo Pedroza 58,0 – Naposledy o délku za Luskem, nosil ale o 4 kg méně. Tady by se jejich pořadí měnit nemělo a na dotaci nejspíš nedosáhne.

6 ANHOR(GER), 3 ž. Brett Doyle 56,0 – Na jaře mezi vrstevníky se mu celkem dařilo, proti starším ale mnoho nepředvedl. Tady tak příliš neosloví.

7 AERACURA(IRE), 3 ž. Konstantinos Kapodistrias 54,5 – I když poslední výsledek na papíře moc lákavě nevypadá, na tehdy vítěznou La Velocitu ztratila něco přes délku, když nosily stejnou váhu. Tady má o 2 kg méně, takže by jí porážku měla vrátit.

8 CHARTUM, 3 ž. Jean-Bernard Eyquem 56,0 – Má sice spíše překážkový původ, i na rovinách se mu ale daří. Ve třech startech vydělal vždy peníze a to by měl zvládnout i při premiéře proti starším soupeřům.

9 NELISSA, 3 b ž. Panagiotis Dimitsanis 54,5 – Poprvé s beránky se probrala a bojovala o vítězství. La Velocita i někteří jiní soupeři z vyrovnaného doběhu (Aeracura, La Santiaga) tentokrát však vycházejí váhově lépe.

10 LA SANTIAGA(GER), 4 s ž. Faleh Nasser Bughenaim 56,5 – Naposledy poprvé se stínidly asi o 2 délky za La Velocitou. Podobné by to mělo být i tady a platí o ní, že nejlépe běhá v Mostě.

11 ERUPTION(FR), 5 ž. Jaroslav Línek 59,0 – Letos se ukázal na startu jen dvakrát a mnoho soupeřů nepředběhl. Vlastní sice nejvyšší handicap v poli, mnoho příznivců tady ale asi nenajde.

12 LAST OPERA SONG(FR), 5 ž. Andreas Helfenbein 56,5 – Vloni v tomto dostihu zvítězila, letos se ale ukázala jen dvakrát na jaře. Obhajoba triumfu tedy nejspíš nebude snadná.

Tipařův verdikt: V otevřeném dostihu by měla mít dobré šance nedávná vítězka La Velocita, AERACURA ale oproti tomuto měření sil ponese o 2 kg méně a porážku by jí tak měla vrátit. Své fanoušky by měl najít spíše ve vyšší kategorii běhající Lusk a spolehlivý tříletý Chartum. (fm)

Tip: Aeracura – La Velocita - Lusk