Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 24. 10. - Cena prezidenta republiky

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 24. 10. - Cena prezidenta republiky

Rozbory dostihů na neděli 24. října ve Velké Chuchli, kde je mezi osmičkou dostihů vrcholem supervytrvalecká Cena prezidenta republiky.

 

13:00 - 1.dostih

Cena Fitmin Solution

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 LIVINGSTON, 2 tr. Ludvík Haris, ž. Martin Laube 58,0

V září byl škrtán, takže do minulého dílu Fitmin Cupu nastoupil po dvouměsíční pauze a neuspěl. Doběh byl ovšem vyrovnaný, takže na druhou Connie ztrácel zhruba jen 5 délek. Zkrácení distance každopádně změně poměru sil nenahrává.

2 DALLY TOP, 2 tr. Zdeněk Semínka, ž. Jakub Pavlíček 57,0

Její ztráta na Connie minule činila 2 a ½ délky, ale na rozdíl od ní teprve debutovala. To bylo znát hned při startu, kde se trochu opozdila. Start v nohách by měl dceru výborné Dally Hit zvednout.

3 YASÁNEK, 2 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 57,0

Při debutu výrazně ztrácel na dvojici Livingston – Connie. Od té doby tři měsíce nestartoval. Jediný starší polosourozenec Yes April ukončila kariéru jako nezvítězivší.

4 CONNIE, 2 b tr. Ludvík Haris, Lucie Fialová 54,5

V minulém díle Fitmin Cupu finišovala druhá, což z ní dělá kandidátku na vítězství. Z této sestavy má každopádně nejvíce zkušeností, takže její soupeři mohou jít výrazněji nahoru.

5 LAZARD, 2 tr. Ladislav Pohanka, ž. Jiří Palík 56,0

Je polobratrem šampióna dvouletých a klasického vítěze Lagara, na druhou stranu z ostatních polosourozenců vyběhla pouze Lady Pulpit, jejímž maximem je páté místo z pětky. Dvouletí tréninkoví kolegové sice v posledních startech nezaběhli špatně, ale už byli rozběhaní. Spíše se dá tedy čekat seznamovací start.

6 ZAMICO, 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 58,0

Debutoval už koncem června, ale byl evidentně dost „zelený“ a dokončil daleko za soupeři. Měl by jít nahoru, když matka Rabbit Zamindar vyhrála Oaks a polosestra Zamira CZK. Nicméně přestože je ze stáje, která s dvouletky většinou sbírala úspěchy, letos je na dráze příliš nevidíme.

7 VALENTIN TCHEQUE, 2 tr. Lenka Horáková, Ulan Kozhomkulov 56,0

Seznamovací start měl absolvovat už před týdnem v Mostě, ale kvůli proražení boxů se jeho premiéra odložila. Hlavním cílem tedy zřejmě bude platné absolvování dostihu.

Tipařův verdikt: O vítězství by měli bojovat především v minulém díle Fitmin Cupu druhá Connie a pátá DALLY TOP. Posledně je sice dělilo 2 a ½ délky, ale zatímco Connie startovala už počtvrté, Dally Top debutovala. Měla by jít tedy výrazněji nahoru, když progresu napovídá i kvalitní původ. Z ostatních toho nejvíce ukázal tréninkový druh Connie Livingston. (jf)

Tip: Dally Top – Connie - Livingston

 

13:30 - 2.dostih

Cena společnosti Tipsport

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 REALM RULER(IRE), 6 s tr. Filip Neuberg, ž. Jaromír Šafář 59,0  

V podobném dostihu tady před třemi týdny pátý. Nejspíš by potřeboval o trochu delší distanci a koně, kteří tehdy byli před ním, nejspíš neporazí ani tentokrát.

2 CHASMAR, 3 tr. Martin Pišl, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Nejblíže k dotaci měl zatím v září v Lysé. Tady jsou ale soupeři silnější a nejspíš půjde na start jako outsider.

3 FRAM, 5 j tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 55,5        

Dobře tu zaběhl začátkem září mezi českými odchovanci a se zvýšenou známkou se popasoval i před týdnem v Mostě. Ubrání metrů mu ale do karet nehraje.

4 RABBIT GARSWOOD(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 61,0       

Nejlépe zatím zaběhl v srpnu ve Varech na míli. Chodí ze špice, otázkou je, zda se tam dostane, když působí trochu těžkopádně.

5 LA VIDA(GER), 5 j tr. Pavel Hlavatý, Lucie Fialová 57,5     

Začátkem října tu o vítězství přišla těsně před cílem a dobře se držela i před týdnem v Mostě. Je stále nezvítězivší, na umístění by ale měla opět dosáhnout.

6 TAELL, 6 tr. Václav Chaloupka, Michal Kopczyk 59,0       

Při teprve druhém letošním startu si tu došel koncem pro třetí peníze. Po startu umí být i rychlejší a tady může vrátit porážku Meannah i La Vidě.

7 MARIE D`ORVAL(GB), 4 sj tr. Miroslav Nieslanik, am. Sabina Mokrošová 60,5        

Před týdnem v Mostě nezůstala v boxech, jak je pro ní obvyklé, a o svůj náskok přišla až u distance. S podobným scénářem tu může pomýšlet i na vítězství.

8 LUCAS WARRIOR, 4 tr. Václav Chaloupka, ž. Radek Koplík 58,5

Ve čtvrtém letošním startu předvedl asi svůj nejlepším výkon, když jezdkyně nepoužila bičík a položila ruce v boji o páté peníze. Přesto vrátit porážku La Vidě a Marii d´Orval nebude snadné.

9 TAPAJO(GER), 9 s tr. Václav Chaloupka, am. Lenka Rájová 60,5      

Naposledy zaostal na startu, ztrátu doháněl v oblouku a síly ho rychle opustily. Takhle špatný jistě není, tady ale opět narazí na pětici koní, kteří ho tehdy porazili o 10 a více délek.

10 FORTE, 4 tr. Jaroslav Jelen, ž. Michal Hrouda 58,5      

Poslední start v Mostě nebyl tak špatný, jak může na papíře vypadat. Tady ale opět nemá nejlepší startovní číslo a preferuje o trochu delší tratě.

11 WESTERWALD(GB), 8 j tr. Filip Neuberg, am. Marcel Novák ml. 58,0  

V září tu zvítězil v handicapu nejnižší kategorie, na to ale nenavázal. Podle nedávného mosteckého startu nevypadá další zkrácení distance jako ideální.

12 MEANNAH, 4 tr. Ladislav Nagy, ž. Vendula Korečková 59,5  

V říjnu tu zvítězila v podobném handicapu, když nejblíže jí byla trojice La Vida, Taell a Marie d´Orval. S nimi to teď bude mít těžší, při teprve sedmém životním startu může jít ale ještě nahoru.

13 ROXETTE, 5 tr. Tomáš Duchoň, ž. Jiří Chaloupka 59,5

Letos dvakrát zvítězila v Lysé, zaběhnout ale umí i na centrální dráze. Naposledy neměla nejlepší průběh a nejvyšší box jí nenahrává ani tentokrát.

Tipařův verdikt: V posledních startech zaběhly dobře La Vida i Marie d´Orval, pokud se vypořádá s přídavkem za nedávný triumf, může jim být znovu soupeřkou Meannah. Nejlépe z tohoto měření sil ale vychází TAELL, který nastoupí k teprve třetímu letošnímu startu. (fm)

Tip: Taell – Marie d´Orval – La Vida

 

14:00 - 3.dostih

Cena UniCredit Bank

R - handicap III.kat. - 3+ - 1200 m - 60 000 Kč

1 CAPTAIN LUKA(IRE), 5 tr. Alena Škrášková, am. Matyáš Luka 60,0

Poslední tři starty byly lepší, než může na první pohled vypadat. Ve dvojkách totiž nosil kila přes váhu, posledně pro něj zase byla distance trochu dlouhá a jeho přemožitelé finišovali na opačné straně dráhy. Teď mu distance sedne a navíc může těžit z jezdecké úlevy.

2 WOBULL SE NOW, 11 tr. Helena Voršilková, am. Sabina Mokrošová 60,0

Při vítězství v Lysé narazil na soupeře, které papírově výrazně převyšoval. V handicapu už se delší doby nechytil, i když v červenci se dlouho držel dobře. Každopádně dlouhá chuchelská rovina jeho ofenzivní taktice nenahrává.

3 LEXCEED(GER), 10 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 69,5

Na této dráze a distanci v září prohrál s trojicí nynějších soupeřů, s nimiž by teoreticky poměr sil otočit neměl. Do jeho sedla se sice vrací jezdec, s nímž podal nejlepší letošní výkon, je ovšem hodně naložený.

4 THANK THE IRISH(IRE), 4 tr. Jozef Chodúr, ž. Ján Havlík 60,0

Sice je stále nezvítězivší, ale v Bratislavě se v podobných startech pravidelně umísťuje mezi nejlepšími. Letos tam třikrát porazil Captaina Luku, i když nutno dodat, že tomu tamní menší dráha nesedí. V srpnu na jeho štítě skončila i Gilienne, takže mezi nejlepšími by scházet neměl.

5 KOOL AND THE GANG(IRE), 11 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, am. Anna Lebdušková 62,0

I když při všech českých startech podal slušné výkony, ale už delší dobu se výrazněji neprosadil. Může sice těžit z jezdecké úlevy, ovšem jeho jezdkyně teprve sbírá zkušenosti.

6 HAS D`EMRA(FR), 4 bj tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 60,0

Poslední dobrou formu vyběhl o derby dnu, kdy před Lexceedem skončil pátý v jedničce, ale od té doby se nechytá, když zlepšení nepřinesla ani změna trenéra. Na rozdíl od minulých startů nastoupí s beránky.

7 GILIENNE, 5 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 57,5

Loni se jí nedařilo, ale letos podává pod novým vedením lepší výkony. V září na této dráze a distanci porazila čtveřici nynějších soupeřů. Posledně v Pardubicích narazila na silnější společnost, ovšem při návratu do handicapu se s ní musí počítat.

8 NICO(IRE), 3 tr. Zdeno Koplík, Lucie Fialová 52,5

Po přechodu do českého tréninku se nemohl chytit, nicméně posledně ukázal zlepšení, když na Captaina Luku ztrácel necelou délky. Změna váhového poměru ani zkrácení distance mu ale nenahrávají

9 FADIM(GB), 5 tr. Jozef Lehocký, ž. Jiří Palík 59,5

Posledně ho Thank The Irish porazil o půl délky. Nesené hmotnosti jejich šance teoreticky vyrovnávají, ale Thank The Irish tehdy po vytočení oblouku chvíli čekal na volný prostor, takže asi bude mít znovu navrch.

Tipařův verdikt: Pětice účastníků dostihu se v září utkala na této dráze a distanci o kategorii výš. Nejlépe si z nich tehdy vedla Gilienne, ale díky úlevě svého jezdce s ní tentokrát poměr sil může otočit CAPTAIN LUKA. Pozornost zasluhuje i dvojice slovenských hostů, i když na chuchelské dráze se představí poprvé. Před třemi týdny v Bratislavě Thank The Irish porazil Fadima, což může platit i tentokrát. (jf)

Tip: Captain Luka – Thank The Irish - Gilienne

 

14:30 - 4.dostih

14. ročník Ceny běloušů CK Martin Tour

R - cena II.kat. - 3+ - 1600 m - 100 000 Kč

1 DARKOLVA(IRE), 6 b tr. Radek Holčák, ž. Jaromír Šafář 57,5

Ve Velké ceně českého turfu sice skončil poslední, ale bylo to v silné konkurenci. Jeho parketou jsou dostihy od 2000 metrů, ale v červnu překvapivě dobře zaběhl v Tattersalls Mile.

2 KENSHIBU(IRE), 4 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,5

Na podzim se ukazuje v dobré formě. Před týdnem byl pátý v jedničkovém handicapu na 2000 metrů v Mostě, kde nesl nejnižší váhu, stejně jako při svém vítězství ve dvojkovém handicapu na 2400 metrů, což je jeho obvyklá distance, takže míle by měla být krátká.  

3 REDEMPTION SONG(FR), 5 s ž. Jaroslav Línek 58,0

V Bratislavě letos vyhrál dva malé dostihy na 1600 a 1700 metrů, což by tady nemělo stačit.

4 OPINION MAKER(IRE), 7 j tr. Ivana Pejšková, ž. Martin Laube 59,5

Specialista na karlovarskou dráhu, kde letos vyhrál Lázeňskou míli. V Chuchli běhal spíš na 1400 metrů, ale ani zde by pro něj míle neměla být problém.

5 PACE MAN(SWI), 5 b tr. Filip Neuberg, ž. Jiří Chaloupka 58,0

V posledních startech vyhrál dva dvojkové handicapy na distancích okolo 1800 metrů, čímž se jeho rating vyšplhal na nejvyšší hodnotu z účastníků. V dostihu bývá aktivní a míle nemusí být problém, loni na ní vyhrál v Mnichově.

6 MEGGY(IRE), 3 b tr. Josef Lehocký, ž. Jiří Palík 55,5

Na Slovensku chodila slušně mezi špičkou klisen na distancích 1800 a 2000 metrů. Naposledy tam byla druhá ve dvojce na míli proti starším koním.

7 RESORT, 3 tr. Lenka Kvapilová, Taťána Mášová 54,0

Debut v Brně nebyl špatný, ale přestože se díky získaným zkušenostem může zlepšit, tady čeká těžká konkurence.

8 RABBIT COULSTY(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Vendula Korečková 54,5

V Brně se po běhání na kratších tratích úspěšně vrátila na mílovou distanci, na níž v létě vyhrála maiden ve Varech. Tady ale narazí na kvalitnější koně.

Tipařův verdikt: Nejvyšší rating v poli má PACE MAN, který se ukazuje v dobré formě a distance by mu měla sednout víc než Darkolvovi, přestože velmi dobře zaběhl Tattersalls Mile. Opinion Maker je na karlovarské dráze o třídu lepší, ale ani v Chuchli neběhá špatně. Špatně by na tom nemusela být ani Meggy, přestože její slovenské formy se hůř zařazují. (ob)

Tip: Pace Man – Darkolva – Opinion Maker

 

 

15:00 - 5.dostih

Renomia 100. Cena prezidenta republiky

R - cena I.kat. - 3+ - 3200 m - 200 000 Kč

1 ORLEANO, 5 tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Chaloupka 60,0

Před týdnem byl druhý v jedničkovém handicapu na 2000 metrů v Mostě, možná lepší je na 2400 metrů. V Karlovarské dvojnásobné míli sice byl za Francimorem 12 délek, ale díky tomu, že ho neohrožoval další kůň. Přesto 2 míle na něj můžou být už dlouhé.

2 TRIPLEX(IRE), 4 tr. Karel Germič, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 59,0

Minule v Pardubicích bylo vidět, že by to potřeboval delší než 1850 metrů, ve Varech vyhrál na 2400 metrů, i když těžil z falešného tempa. 2 míle ale můžou být už moc.

3 DARALARA, 5 tr. Eva Záhorová, ž. Jiří Palík 57,5

Vytrvalosti má dost. Na 2 mílích vyhrála loni i letos na jaře v polské Wroclawi, ale nebylo to v takové konkurenci. V polském St Legeru byla čtvrtá jen díky tomu, že porazila slábnoucí soupeře.

4 CACOPHONOUS(GB), 6 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 60,0

Loni vyhrál Karlovarskou dvojnásobnou míli a byl pátý v Prix du Cadran. Letos to nebylo na tak měkké dráze a po zatočení do roviny odpadl. Aspoň mohl ušetřit na tento start po třech týdnech. Dokáže se umístit i mezi naší špičkou na 2400 metrů a v této konkurenci vypadá jako hlavní adept na vítězství.

5 CAPE CROWN(IRE), 3 tr. Josef Chodúr, ž. Ján Havlík 55,5

Šestý ze Slovenského derby se v Rakouské derby upuloval. V Slovenském St Legeru doběhl druhý, když porazil Dionise. Tady by měl patřit k favoritům.

6 ILE JONES(FR), 5 j tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 57,5

Před dvěma lety byla v tomto dostihu druhá, ale loni na tento výkon nenavázala. Letos uspěla až v pardubickém bumperu. Minule v trojkovém handicapu na 2400 metrů nosila na měkké dráze nejvyšší váhu.

7 VIVIANN(FR), 5 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Milan Zatloukal 58,0

Minule byla v Pardubicích druhá v bumperu, ostatní porazila s přehledem, ale byla to slabá společnost. Ve Varech se umístila ve dvojkách na 2400 metrů, kde ji vždy porazil Triplex, oproti němuž teď nebude mít tak výhodnou váhu.

8 DIONIS(GER), 3 s tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 55,5

Čtvrtý ze Slovenského derby udělal v St Legeru v Chuchli trhák kilometr před cílem, a proto byl druhý. Ve slovenské edici to tak rychlé neudělal, možná proto skončil třetí za Cape Crownem.

9 LADY IN PINK(GER), 3 tr. Luboš Urbánek, Simona Laubeová 53,0

Po třetím místě v chuchelské předzkoušce Oaks nastoupila až do těch slovenských za dva měsíce, kde měla kolizi v rovině. Neuspěla asi i díky kratší distanci, tohle pro ni může být lepší, ale přeci jen by měla být stájovou dvojkou.

10 KILLWORT(IRE), 7 s tr. Miroslav Malík, ž. Jaromír Šafář 60,0

Na jaře v Bratislavě zaskočil ofenzivní taktikou Opasana. Ve slovenském Zlatém poháru však nestačil a důvěru nebudí ani tříměsíční pauza.

Tipařův verdikt: Pokud mu start v Prix du Cadran nevzal tolik sil, měl by roli favorita splnit CACOPHONOUS. Na taktiku ze St Legeru může navázat Dionis a otočit tak poměr s Cape Crownem ze slovenské edice. Pro Orleana to může být dlouhé, u Kilworta budí nedůvěru delší pauza. (ob)

Tip: Cacophonous – Dionis – Cape Crown

 

15:30 - 6.dostih

Cena společnosti Pro-Doma

R - handicap III.kat. - 3+ - 2400 m - 60 000 Kč

1 REINE D`ARGENT(FR), 5 tr. Tomáš Váňa, Lucie Fialová 57,0

Po změně trenéra hned zvítězila a v dalších startech podala také dobré výkony. V pardubické ceně šla proti silnějším soupeřům, byla 5 délek za Orpheusem, ale teď hraje váhový poměr ještě víc v její prospěch.

2 HIGHBRATION(GER), 4 tr. Karel Germič, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 57,5

Když v září vyhrála v Chuchli, nechali jí soupeři na čele dostatek klidu, což u ní může být klíč k úspěchu. V Pardubicích už tomu tak nebylo a skončila 3 délky za Reine d’Argent, s níž opět ponese podobnou váhu.

3 TALULU, 3 tr. Václav Chaloupka, ž. Jiřina Andrésová 48,0

Sice vyhrála dostih na 2400 metrů, ale ten se odehrál ve falešném tempu a seběhl se až konec. Navíc o kategorii výš to nebude lehké.

4 CULIHRACH(IRE), 4 j tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,5

Když v Chuchli v červnu prohrál s Reine d’Argent, nesl o 5 kg míň, což teď mít nebude díky lehkému vítězství z Lysé. Na tamní levotočivé dráze se mu daří, protože víc táhne doleva.

5 DECANTER(GB), 4 b tr. Artur Resulov, ž. Koen Clijmans 57,5

Minule vybojovala prvenství ve čtvrté kategorii, s životním maximem teď musí zaběhnout o kategorii výš, což u prověřeného koně není ideální.

6 WASTE NO TIME, 8 tr. Lenka Horáková, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Letos sice vyhrál na 2400 metrů v Lysé, ale na drahách s delší rovinou, jako ta chuchelská, je už tato distance na hraně.

7 ORPHEUS, 6 tr. Eva Záhorová, am. Matyáš Luka 62,0

Před lety dokázal vyhrát i jedničku, letos dvojkový handicap. Minule to měl v Pardubicích dobře rozjeté, a přestože skončil čtvrtý, o 5 délek porazil Reine d’Argent. Ta bude mít větší váhovou výhodu a on méně zkušeného jezdce, přesto by se jejich poměr otočit nemusel.

8 MIKE MAJK(IRE), 3 b tr. Miroslav Nieslanik, am. Sabina Mokrošová 58,0

Sice byl pátý v St Legeru, ale již s větším odstupem na nejlepší a v závěru bylo vidět, že to na něj je dlouhé. Tohle je sice kratší, ale jeho optimum je spíš 2000 metrů.

9 MELANIA(GER), 4 tr. Pavel Hlavatý, ž. Michal Hrouda 52,0

Na distanci 2400 metrů běhá spolehlivě, váhově také vypadá dobře, takže se dá čekat v boji o přední příčky stejně jako v posledních dvou startech.

Tipařův verdikt: Přestože mezi ORPHEUSem a Reine D’Argent bude větší váhový rozdíl, přeci jen jí v Pardubicích porazil výrazným rozdílem, takže poměr sil mezi nimi by se měnit nemusel. Na téhle distanci běhá spolehlivě Melania, která opět vychází na umístění mezi první trojicí. (ob)

Tip: Orpheus – Reine D’Argent - Melania

 

16:00 - 7.dostih

Cena Střední školy dostihového sportu a jezdectví

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

JAN MESSI, 4 tr. Zdeněk Moravec, am. Marcel Novák ml. 61,0

Naposledy se ukázal v těžkém dostihu pro české odchovance při EJC, při předchozím startu ale nebyl od dotace daleko. Tato distance by pro něj měla být optimální.

2 ANGELIC BEAUTY, 3 tr. Tomáš Váňa, am. Anna Lebdušková 53,5

V posledních čtyřech startech vždy za peníze, z toho třikrát v Lysé. Podobné ambice může mít i tady, pokud jí 1800 metrů v Chuchli nebudu už příliš dlouhých.

MARJANEH(IRE), 4 tr. Vladislav Fedorowicz, am. Ani-Etella Ivanyšová 57,5 

O prázdninách si vybrala krizi, při EJC se ale vrátila do formy, když jí pomohla měkká dráha. Té se tentokrát nejspíš nedočká a je na životním maximu.

SILVER TRIGGER(FR), 4 bj tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 55,5

Při EJC dni o víc jak 6 délek za Marjaneh a i tady vychází hůře. Koncem srpna bojoval ve Varech o vítězství, teď se ale vrací do handicapu s o 7 kg vyšší známkou.

SORBET(POL), 6 j tr. Michal Kalčík, žk. Sofie Kvízová 56,0

Před týdnem překvapivě zvítězil v Mostě. Přídavek za tento triumf vymazává úleva jezdkyně a chuchelská cílová rovina může jeho finiši svědčit.

6 STUHNA(FR), 7 tr. Ivana Pejšková, Agáta Čermáková 48,5

Naposledy zvítězila ve Varech, předtím se ale do ní v „učňovce“ čekalo více. Tady se musí vypořádat s postupem o kategorii výš.

7 ZAUKHAN(GB), 4 tr. Tomáš Váňa, am. Pavlína Kašparová 59,0

Před týdnem v Mostě nebyl daleko od vítěze, když v konci dost „visel“. Pokud nebude pauza příliš krátká, měl by být lepším z dua trenéra Váni.

8 PENSEUR(IRE), 6 b tr. Martin Pišl, Dana Bořánková 60,5

V Lysé se vracel na dráhu po téměř roční pauze a ztratil víc jak 15 délek na dvojici Angelic Beauty a Sorbet. Váhově se mezi nimi mnoho nemění a nejspíš ho nečeká nic snadného.

9 CHARMING EMMA, 4 b tr. Marcela Sýkorová, am. Klára Chrbolková 54,0

Další z koní na startu, který se musí vypořádat se zvýšenou známkou za poslední triumf. Předtím v Mostě jí ale porazil Zaukhan a tady mají identické váhy.

10 TOS SIA(IRE), 4 b tr. Ludvík Haris, Denisa Sikorová 58,0

Naposledy jí byla distance příliš dlouhá, tato by měla být optimální. Při EJC tu na ní byla o krátkou hlavu za Zaukhanem a i tentokrát by to mezi nimi mělo být vyrovnané.

11 FABRIJAN ERSTE, 3 s tr. Allan Petrlík, am. Matyáš Luka 63,5

V posledních čtyřech startech narazil na těžké soupeře v dostizích pro české odchovance. Díky úlevě jezdce nosí přijatelnou váhu a je hlavním adeptem na vítězství.

Tipařův verdikt: Při sestupu o kategorii níž musí být favoritem FABRIJAN ERSTE. Zaukhan, Tos Sia a Sorbet můžou čekat na jeho zaváhání. (fm)

Tip: Fabrijan Erste – Tos Sia – Zaukhan

 

16:30 - 8.dostih

Cena Elektrizace železnic Praha a. s.

R - handicap V.kat. - 3+ - 1600 m - 20 000 Kč

1 TANITSCHKA(GER), 10 tr. Petr Kantek, am. Sabina Mokrošová 56,5

V posledních startech se ukazuje v dobrém světle, ale její letošní chuchelské formy jsou 14 – 13 – 8.

2 GALNOTS(FR), 4 tr. Jaroslav Jelen, am. Matyáš Luka 58,0 

Na jaře vypadal, že na vítězství nebude čekat dlouho, přesto se ho ještě nedočkal. V Lysé se opozdil na startu a tady by to mohl prolomit.

LUCIFER, 8 s tr. Josef Bartoš, am. Pavlína Kašparová 48,0

Před třemi týdny v „učňovce“ o téměř 10 délek za Lysyanargentem, který tu oproti tomuto startu nosí o půl kila méně. Nic snadného ho tedy nejspíš nečeká.

DODYBUD(IRE), 12 tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 55,5

Momentálně 1 kg pod vítěznou známkou ve Varech, před týdnem v Mostě se od něj ale čekalo víc. V paddocku ale byl dost nervózní, což může být omluvou.

5 LYSYANARGENT(FR), 7 tr. František Mourek, žk. Zuzana Jeníčková 60,0

Po návratu do Chuchle se vrátil ke stabilním výkonům z jara. Za druhé místo v posledním startu dostal přidáno 3,5 kg, stále je ale na známce, s kterou se vloni dokázal umísťovat.

6 MIKROP ALIGHIERI, 4 tr. Allan Petrlík, Michal Maksa 72,0

Do sezóny vstoupil vítězstvím v Mostě a další vítězství přidal v Netolicích. Stáji se obvykle v handicapech této kategorie daří, s mamutí váhou přesto vypadá jako riskantní tip.

7 CARA MIA, 3 tr. Karel Germič, am. Anna Lebdušková 53,5

Naposledy o necelých 5 délek za Lysyanargentem. Váhově se mezi nimi mnoho nemění, může mu být ale blíže, pokud se jí podaří dříve usadit.

8 NUTEKI, 5 tr. Pavel Hlavatý, ž. Michal Hrouda 54,5

Letos se chytla ve dvou chuchelských startech a tady jde na start opět po pauze. To by pro ní nemusel být takový problém a v menším poli nebude číslo takovým handicapem.

9 AIRUSCHKA, 6 tr. Libor Hála, ž. Jiří Chaloupka 60,0

Letos nejlépe zaběhla tady v červenci v podobném handicapu. Při posledním startu v Lysé jí ale za sebou nechal Galnots téměř o 5 délek a teď vychází ještě lépe.

Tipařův verdikt: Před třemi týdny vítězný Lysyanargent si i s přídavkem stojí v handicapu dobře a i tentokrát by měl být mezi nejlepšími. Nejvážnějšími soupeři můžou být GALNOTS a Nuteki. (fm)

Tip: Galnots – Lysysanargent - Nuteki

 

STARTOVNÍ LISTINY