Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 24. 5.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 24. 5.

Rozbory dostihů na neděli 24. května ve Velké Chuchli, kde jsou vrcholy nabitého programu Velká dubnová cena a Gomba handicap.

 

VELKA CHUCHLE

neděle 24. května

 

14:15 - 1.dostih

CENA VELKÉ CHUCHLE

R - cena III.kat. - 3 - 1800 m - 60 000 Kč

1 REDON(IRE), 3 tr. Helena Vockásková, Dana Bořánková 55,5

Zakoupen za 4000 euro v Irsku jako roční. Stáj má výbornou formu, ale jezdecké obsazení napovídá, že ambice tentokrát nemusí být tak velké. Též již vykastrován. Přesto je s ním třeba počítat. Distance by mu měla vyhovovat.

2 PRINCE OF HAVANA(GB), 3 tr. Václav Luka, ž. David Liška 58,0

Zakoupen za 12 000 euro ve Francii jako dvouletý. Již vykastrován, takže nemá klasické ambice. Kratší otec, ale delší matka, takže distance by mohla být v pohodě. Je s ním třeba počítat mezi nejlepšími.

3 VINDICATOR(FR), 3 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,0

Zakoupen jako roční na dražbě společnosti Arqana ve Francii za 65 000 euro. Matka již dala blacktype koně, který si vedl nejlépe na distancích 1800 - 2000 metrů. Podobné distanční optimum by mohl mít i Vindicator. V této konkurenci by měl mít nejvyšší ambice.

4 ANČA, 3 tr. Jiří Chaloupka, am. Jindřich Fabris 58,0

Její optimum asi bude na delších distancích. Její dva praví starší sourozenci se moc neprosadili. Zajímavá je blízkým inbreedingem na Helissio. Ziskem dotace by výrazně překvapila.

5 NOWETA, 3 tr. Václav Hulínský, ž. Jakub Pavlíček 57,0

Matka běhala vytrvalecké dostihy na úrovni druhé kategorie. Dva starší pravý sourozenci Nowety neukázali nic. I ona by ziskem dotace velmi překvapila.

6 PREMYSLOVNA(GB), 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 56,5

Zakoupena za 4000 liber jako roční u Tattersalls. Matka dala koně s ratingy 84 a 97 liber, což je úroveň naší jedničky a blacktype. Optimum by měla najít na distancích okolo míle. Ziskem dotace nepřekvapí.

7 MARJANEH(IRE), 3 tr. Vladislav Fedorowicz, Michal Hrouda 56,5

Zakoupena za 1000 euro jako dvouletá v Baden-Badenu. Matka si nejlépe vedla na distancích přes 2400 metrů. Otec okolo míle. Vychází okolo středu pole.

8 RED DYNAMITE(GB), 3 tr. Václav Luka, ž. Jan Verner 56,5

Zakoupena za 5000 liber jako roční u Tattersalls. Matka již dala 3 potomky s ratingem přes 90 liber. Dva z toho jsou pravý sourozenci a jeden tříčtvrteční. Optimum měli na distancích okolo míle nebo do míle. S touto distancí by si mohla poradit. Ziskem dotace nepřekvapí.

9 IL EST GENERAL(GER), 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 58,0

Zakoupen za 6000 euro v Baden- Badenu jako roční. Již vykastrován. Jeho optimum by mohlo být na ještě o trochu delších distancích. Vychází okolo středu pole.

10 ZAUKHAN(GB), 3 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Jaromír Šafář 58,0

Vlastní odchovanec majitele. Polobratr Azdara, který vyhrál čtyřku. Optimum bude zřejmě mít na ještě delších distancích. Hlášen i do derby. Pokud by měl potvrdit takové ambice, tak by se měl rozhodně umístit a spíše na nejvyšších příčkách.

11 SHAMALANN(FR), 3 tr. Josef Váňa ml., ž. Martin Laube 58,0

Zakoupen za 16 000 euro jako dvouletý loni na podzim ve Francii. Polosestra dosáhla na vysoký rating 96 liber. Hlášen do tří klasických dostihů. Distance by neměla být problém. Nižší dotaci by získat mohl.

12 FINIGA, 3 j tr. Ludvík Haris, Lucie Fialová 54,0

Polobratr dosáhl až na jedničkové umístění. Delší distance pro ni asi bude lepší. Dle jezdeckého obsazení se jde zřejmě asi jen seznámit. Vychází tak okolo středu pole.

13 VINTANA, 3 tr. Zdeněk Seménka, am. Sabina Mokrošová 56,0

První potomek čtyřkové vítězky. Otec i matka si nejlépe vedli na distancích do míle. Do budoucna tedy zřejmě bude preferovat o trochu kratší distance. Vychází za středem pole.

14 ARTYSSIMO, 3 tr. Zdeněk Mimra, Daniel Vyhnálek 56,0

Matka jedničková sprinterka, ale v chovu dále maximálně vítěze pětky. Z několika pravých sourozenců si nejlépe vedl právě pětkový vítěz. Ziskem dotace by překvapil.

15 LILIANA(GER), 3 tr. Marcel Mihalík, Michaela Musialová 55,0

Distance by jí mohla vyhovovat. Jinak ničím moc neupoutá a mezi nejlepšími ji tedy nečekám.

16 HAILEY(SVK), 3 tr. Jaroslav Hanáček ž. Tomáš Lukášek 58,0

Pravá sestra vyhrála trojku na 2000 a 2400 metrů. Delší distance bude asi lepší i pro ni. Vypadá maximálně na střed pole.

Tipařův verdikt: V dostihu debutantů se favorit hledá velmi těžko. O přední příčky by mohlo bojovat několik koní. Nejlepší původ má VINDICATOR, který je hlášen do klasik, tak opatrně vyberu jeho na první místo. O další místa by se mohli poprat zejména svěřenci renomovaných trenérů, kteří mívají připravené svěřence hned na debut. Zejména by to měl být Redon trenérky Vocáskové, která má zatím letos stoprocentní bilanci. Dále oba svěřenci trenéra Luky Prince Of Havana a Red Dynamite či Přemyslovna od trenéra Tomáše Váni. Ziskem dotace nepřekvapí ani do derby hlášení Shamalann a Zaukhan. (tj)

Tip: Vindicator – Redon – Shamalann

 

14:45 - 2.dostih

CENA DERBY CLUBU PRAGUE

R - cena IV.kat. - 3 - 1600 m - 40 000 Kč

1 LUCAS WARRIOR, 3 tr. Jiří Chaloupka, am. Jindřich Fabris 58,0

Loni se pravidelně umisťoval okolo konce tabule, ale získal i druhé místo. Distance by mu měla celkem vyhovovat, i když do budoucna možná bude více preferovat o pár metrů dolů. Opět by měl bojovat o nižší dotované příčky.

2 TAU TOU, 3 tr. Jaroslav Hanáček, ž. Tomáš Lukášek 56,0

Debutantka to bude mít proti zkušenějším soupeřům těžké. Matka se v chovu moc neprosadila a u nás zatím ani otec. Vychází za středem pole.

3 SHEBY LOVE, 3 tr. Josef Bartoš, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Na zisk dotace by se musela zlepšit. Vzhledem k stagnujícím formám na to ale nelze moc sázet.

4 NAISAN, 3 tr. Svatoslav Blažek, Michal Demo 55,5

V obou loňských startech daleko od nejlepší. Spíše až překážkový původ, takže rychlost na tuto distanci asi mít nebude.

5 KINGSTON LILLY(IRE), 3 tr. Helena Vocásková, Beysim Ferhanov 56,0

Má za sebou dva slušné starty. Měla by jít nahoru. Do budoucna bude asi preferovat delší distanc, ale středisko umí připravit koně i na kratší dostih, než by odpovídalo původu. Kandidátka na boj o nejvyšší příčky.

6 ODIONETA, 3 tr. Václav Chaloupka, ž. Kateřina Hlubučková 55,5

Při debutu daleko od nejlepších. Každý poražený soupeř bude úspěch.

7 FLYING FINN, 3 tr. Petr Kříž, žk. Taťána Mášová 53,5

Loni mnoho neukázal. Spíše překážkový původ. Prodloužení distance bude plusem, ale do budoucna asi bude potřebovat ještě o kus delší trať.

8 RUMINKA(GER), 3 tr. Radim Bodlák, ž. Jaromír Šafář 55,5

Loni se neumístila, ale v posledních dvou startech nebyla daleko od vítěze. Distance by jí měla vyhovovat. Vychází okolo konce tabule.

9 AVALANCHE, 3 tr. Karel Germič, Michal Hrouda 54,0

Debutantka hlášená do dlouhých klasik. Matka byla dvojková. Její čas zřejmě přijde později.

10 DELLIPSA, 3 tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 55,5

Při debutu daleko od nejlepších. Měla by se zlepšit, ale ziskem dotace by dost překvapila.

11 NA KONCI DUHY, 3 tr. Jiří Brož, ž. Martina Havelková 55,5

Dcera klasické vítězky loni končívala okolo středu pole. Na podobné umístění vypadá i tentokrát.

12 WHISKEY PALACE(FR), 3 tr. Michaela Musialová, Michaela Musialová 55,5

V dostizích chtivější. A i dle původu nemusí být prodloužení distance to pravé. NESTARTUJE.

13 VISIONOFBLACKSTAR(SVK), 3 tr. Marcel Mihalík, ž. Martin Laube 56,5

Distance by jí měla vyhovovat. Postupně šla nahoru. Mohla by bojovat o nižší dotované příčky.

14 MAVERANA(POL), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 57,0

Vlastní nejvyšší handicap z pole a dokázala se umístit v jedničkách. Distance je v pořádku. Jasná favoritka dostihu.

15 FAZOUL, 3 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,0

Hlášen do derby a St Legeru. Distance je ale otazníkem, protože matka běhala spíše kratší distance. Na dráze a zatím ani v chovu neukázala skoro nic.

16 ELSID(FR), 3 s tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 57,0

Loni mnoho neukázal, ale druhý start byl v Ceně zimního favorita. Působil ještě hodně zeleně. Distance by mu mohla vyhovovat. Mohl by se zlepšit a bojovat o konec tabule.

Tipařův verdikt: Jednoznačnou favoritkou je MAVERANA, která se loni umístila ve dvou jedničkách. Distance je pro ni dobrá. Kingston Lilly byla loni zelená a měla by jít nahoru. Přesto podala slušné výkony. Stáj má navíc formu. O další dotované příčky by mohli bojovat Ruminka a Lucas Warrior. (tj)

Tip: Maverana – Kingston Lilly – Ruminka

 

15:15 - 3.dostih

CENA B&B CHUCHLE ARENA PRAHA

R - handicap II.kat. - 3+ - 1400 m - 90 000 Kč

1 WIRRWARR(GER), 4 b tr. Marcel Mihalík, Michaela Musialová 58,0

Dvě výhry z maďarských jedniček se těžko hodnotí. První z nich každopádně získal v handicapu, ve kterém o 2 délky porazil o kilo méně zatíženou krajanku Hayluck, jejíž slovenský handicap do konce sezóny spadl na pouhých 53 kg. Na Slovensku startoval celkem ve třech handicapech, ve kterých se nedostal na tabuli.

2 LUCKYNAV(IRE), 3 s tr. Marián Štangel, ž. Martina Havelková 52,5

Suverénně stylem start-cíl zvítězil na distanci 1200 metrů. V mílové Karpatské ceně byl ale po startu chtivější a v závěru odpadl na vzdálené šesté místo. Na mateřské straně rodokmenu má dost rychlosti a i jeho projev napovídá, že návrat na kratší trať mu sedne. Při premiéře proti starším soupeřům se nicméně těžko zařazuje.

3 NINE OU FOUR(IRE), 9 j tr. Václav Luka, ž. David Liška 63,5

Další kůň, kterého je na základě posledních forem těžké podchytit. Loni se u nás totiž představil jen o derby dnu, jinak mířil do Francie. Tam často doplácí na to, že jako koncovkář potřebuje rychle rozjetý dostih. Tady by se ho dočkat měl. Za prosincové vítězství v prodejce v Deauville obdržel RPR 73 liber, takže do starého železa nepatří.

4 STRASSBURG(GB), 4 tr. Karel Germič, Michal Hrouda 58,5

Poslední starty v jedničkách nejsou vůbec špatné. V chuchelském Memoriálu Harryho Petrlíka jí nesedla kombinace mílové distance a měkké dráhy, přesto zeslábla až za distancí. V handicapu se naposled představila koncem srpna, kdy v Mostě s o kilo vyšší známkou skončila pátá. V cílové rovině přitom musela hledat volný prostor.

5 BEROUYINE(FR), 6 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 60,0

Loni skončila čtvrtá ve Svatováclavské ceně, ale jinak nenavázala na povedenou sezónu 2018. Několikrát špatně odskočila. Většinou startovala proti elitě, ale v srpnu zamířila do bratislavského handicapu, v němž si se svým ratingem dokázala poradit. Čeká jí premiéra po změně trenéra.

6 MANOLLA, 7 tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 54,5

Rozběhala se před týdnem v Mostě, kde nebyla daleko. 200 metrů navíc je spíše pluse. Je pár kilo nad svou vítěznou známkou, ale na podzim sbírala medailová umístění i s vyššími ratingy. Koncem srpna v Mostě přitom neměla dobrý průběh, když zůstala na startu.

7 FABLE, 4 tr. Jan Podhányi, Michal Demo 55,0

Ve Varech skončila druhá v handicapu na míli, která ale leží spíše na spodní hranici jejího optima. Navíc v posledních dvou startech skončila mimo podstatné dění a jezdec 1,5 kg převažuje. V zimě se přestěhovala do menší stáje.

8 PRAY FOR PARIS, 4 tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 61,5

Loni zazářila bronzem v JCK. Od té doby se představila pouze ve Slovenském Oaks, v jehož úvodu byla chtivější a distanci 2000 metrů neprostála. Je z krátké rodiny, takže tohle jí bude bližší. Otazníkem jsou dlouhé pauzy mezi starty a do handicapu míří poprvé. 

9 IWNIANKA(POL), 8 tr. Miroslav Nieslanik, j ž. Jan Rája 62,0

Po loňském povedeném jaru šel její rating nahoru, přesto se v handicapech dokázala umísťovat kolem konce tabule. Potřebuje ale aspoň o 200 metrů delší distanci. Na čtrnáctce se naposled představila při vstupu do minulé sezóny, kdy s o 4,5 kg nižší známkou skončila šestá.

10 KILWORD(IRE), 9 tr. Jozef Lehocký, ž. Martin Laube 64,0

Třetí slovenský zástupce v poli. To nejlepší už má za sebou, přesto loni bodoval mezi špičkou, když v Bratislavské míli skončil čtvrtý. Díky tomu šel ale jeho handicap nahoru a v dalších startech zlepšení nepotvrdil. I když poslední vítězství získal právě na této trati, o pár set metrů delší distance by mu sedla více.

11 ORSSIO(FR), 6 s tr. Jaroslav Drlík, ž. Milan Zatloukal 61,5

Na konci loňské sezóny potvrdil, že něco podobného umí. Obě vítězství získal na delších distancích, i když koncem srpna v Mostě nešel špatně ani 1400 metrů. Tehdy ho ale soupeři přivřeli zhruba 120 metrů před cílem a jezdec zbytek dostihu vypustil. Každopádně asi bude potřebovat zahřívací start.

12 NEMO(FR), 4 j tr. Čestmír Olehla, Daniel Vyhnálek 56,0

Loňskou sezónu zahájil až v září a především listopadové běhání z Nancy napovídá, že může jít nahoru. Skončil totiž blízko koní s německými handicapy 65,5 a 66 kg, kteří měli váhovou výhodu. Stalo se tak ale na distanci 1950 metrů a poté si vyzkoušel dokonce 2400 metrů. Tohle zřejmě bude příliš krátké.

13 GILIENNE, 4 tr. Ivan Kub, ž. Jan Verner 60,0

V minulé sezóně šla postupně nahoru. Při posledním startu utekla na měkké půdě druhé Manolle o 6 délek, za což ale obdržela přídavek 6,5 kg a teprve bude muset ukázat, že se s ním dokáže vyrovnat. Dosud preferovala kratší distance.

14 WLASTINA(GB), 5 tr. Filip Neuberg, ž. Adam Florian 60,5

Také ona toho mnoho nenaběhala a loni byla na vzestupu. Podobný handicap ovládla v červenci, teď je o 5,5 kg výše. Z posledních tří startů absolvovala dva na menších drahách, které jí vzhledem ke konstituci a projevu nesedí. Třetím místem v Memoriálu Harryho Petrlíka ovšem naznačila, že její progres nemusí být u konce.

Tipařův verdikt: V červenci v podobném handicapu zvítězila WLASTINA, a protože stále není příliš otestovaná, prosadit se může i s vyšší váhou. Navíc stáj před týdnem v Mostě jednou zvítězila. Naopak Nine Ou Four už je za zenitem, přesto loni dvakrát zvítězil v Deauville. I když se jednalo o menší prodejky, tady podobné formy můžou stačit. Slušný start v nohách má Manolla a při návratu do handicapu vychází dobře také Strassburg. Černým koněm dostihu je slovenský Luckynav. (jf)

Tip: Wlastina – Nine Ou Four - Manolla

 

15:45 - 4.dostih

93. GOMBA HANDICAP

R - handicap I.kat. - 4+ - 1200 m - 135 000 Kč

1 SWEETICON(GB), 6 tr. Václav Luka, ž. David Liška 59,0

Vítězka Svatováclavské ceny šla v EJC Million z přední pozice a skončila v silné konkurenci šestá, když 1400 metrů na chuchelské dráze na ni mohlo být dlouhých. 1200 metrů na by mělo být lepší a její dosavadní výkony jí dávají slušnou šanci.

2 BENIDICTION(IRE), 6 tr. Ludvík Haris, ž. Martina Havelková 53,5

V posledních startech neměla štěstí na průběh. Ve Svatováclavské ceně hůř odskočila, v EJC Million jí ujelo sedlo, v Českomoravské ceně neměla místo na bariéře, v italských Listed se s ní po startu žokej hodně pral. Loni ale bojovala o vítězství, když nosila víc kilo než teď.

3 ULTIMATE FIGHT(FR), 6 tr. Zdeno Koplík, ž. Tomáš Lukášek 56,5

Vítěz EJC Million 2017 nepodává stabilní výkony, ale konkurence ve Francii bývá těžká. Loni jeho jezdec absolvoval dostih bez třmenů, v dalším startu ale vyhrál handicap ve Francii. Ve Sprinterské ceně při derby se na měkčí dráze dlouho držel dobře a na podzim v Ebreichsdorfu mu utekl jen pozdější Listed vítěz v Itálii Do It In Roi, když Master Of Golda lehce porazil.

4 MR RIGHT(IRE), 8 tr. František Holčák, ž. Jan Verner 60,5

Stálice na naší nejvyšší sprinterské scéně. Loni vyhrál tři jedničkové dostihy a byl druhý ve Svatováclavské ceně. Jen v EJC Million se mu nedaří. 1200 v Chuchli je pro něj lepší. Ponese ale druhou nejvyšší váhu.

5 BEAU MASSAGOT(FR), 5 tr. Václav Luka, ž. Vendula Korečková 54,0

Loni obhájil prvenství v největším slovenském sprintu na Turf Gala. I přes třetí místo ve Svatováclavské ceně pak šel s formou trochu dolů. Vypadá to, že točitá dráha v Bratislavě mu sedí víc.

6 HENRYTHEAEROPLANE(USA), 8 b tr. Zdeno Koplík, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 53,5

Vítěz Svatováclavské ceny 2018 se loni na dráhu kvůli zranění vrátil až v druhé půlce sezóny. První starty nestály za moc, pak už se trochu chytil. Přesto na své dřívější výkony nenavázal.

7 KOOL AND THE GANG(IRE), 10 tr. Jürgen Albrecht, David Dygrýn 56,0

U nás se představí poprvé. V Německu, kde vlastní rating 73,5 kg, byl loni dvakrát druhý v trojkových handicapech na 1300 a 1400 metrů. Ve Francii vyhrál koncovkou za vydatného deště handicap na 1100 metrů a jeho rating tam je 33,5 kg. Tady mohl využít nízké váhy, ale jeho hodně nezkušený jezdec převažuje 2,5 kg.

8 MANOAMANO(FR), 4 j Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 55,0

Loni byl těsně druhý v Memoriálu Václava Michala, ve Velké jarní ale zklamal. Po startech v Drážďanech byl v létě s nejvyšší váhou třetí ve dvojkovém handicapu v Chuchli a od té doby nestartoval. To bylo na jeho obvyklé distanci 1400 metrů. „Dvanáctku“ vyzkoušenou nemá. 

9 MOLLYS BEST(FR), 6 s tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 57,5

Loni vstoupil do sezóny ve velkém stylu. Po dvou lehkých výhrách si pak dokázal poradit i s naší špičkou ve Sprinterské ceně při derby. V berlínském Listed však nestačil a od léta se na dráze neobjevil.

10 POLITICUM(FR), 4 tr. Arlangirej Šavujev, ž. Radek Koplík 61,0

Po pátém místě ve Velké jarní se chytil ve sprintech. Ve Sprinterské ceně byl pátý, v Budapešti byl délku čtvrtý za Mr Rightem. Z dnešních startujících byl nejlíp v EJC Million, za to ale dostal od handicapera přidáno 5 kg a teď se bude muset vypořádat s nejvyšší váhou.

11 CELINE MY HEART(GB), 7 tr. Lenka Syslová, ž. Jiřina Andrésová 48,0

Poslední formy nevypadají dobře, ale vstupy do sezóny má dobré. Loni v Gombě vybojovala druhé místo. I teď nastoupí s minimální váhou, přesto tentokrát bude o 6 kg nevyhandicapována.

12 MASTER OF GOLD(FR), 9 tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Jaromír Šafář 55,0

Vítěz posledních tří ročníků bývá na jaře ve formě. V průběhu sezóny už je to horší. Dá se čekat, že na první start bude opět dobře připraven, ponese podobně jako loni, škoda že bude mít kilo přes. Letos to vypadá nabitější.

Tipařův verdikt: Pole je silnější než v minulých letech. Master Of Gold to bude mít s obhajobou složité. S vysokou váhou se bude muset vypořádat Politicum, Mr Rightovi při jeho konstituci by tolik vadit neměla. Dobře vypadají šance Sweeticon, ale pro klisnu 59 kg také není málo. Výhodnou váhu naopak ponese ULTIMATE FIGHT, který by mohl mít šanci, pokud předvede jeden ze svých lepších výkonů. Mollys Best může mít i v šesti letech ještě progres. S nízkou váhou nelze podceňovat ani loni třetí Benidiction. (ob)

Tip: Ultimate Fight – Sweeticon – Mr Right

 

16:15 - 5.dostih

CENA SPOLEČNOSTI TMM

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 MONTEPUCINI(FR), 10 tr. Kateřina Bernardová, am. Alexandra Slámová 52,0

Jeho parketou jsou delší distance na menších drahách. Navíc jezdkyně nevyužívá téměř nic ze své úlevy.

2 NATTY`S STAR(SVK), 3 tr. Marcel Mihalík, Michaela Musialová 59,5    

Ze dvou dosavadních životních startů se jí lépe povedl ten na sprintu. Při premiéře proti starším ponese dost kilo.

3 PALADDIO, 5 tr. Jiří Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 61,5

Zaslouženého říjnového vítězství dosáhl s trochou štěstí, následně mu na měkké dráze došly síly. Vypadá jako typ, který by měl být na první běhání po pauze připraven.

4 NIKOLETTA, 4 tr. Svatoslav Blažek, Simona Laubeová 52,5

V říjnu tu byla v podobném handicapu čtvrtá, jednalo se ale o ojedinělý výkon. Při druhé životní sezóně se může zvednout, 2 kg přes váhu ale ideální nejsou.     

5 PRINCESS VIKTORIA(IRE), 6 j tr. Marcela Sýkorová, žk. Martina Kronďáková 53,0        

Prémiového vítězství dosáhla při posledním z pěti loňských startů. Postupuje o kategorii výš a nejspíš bude potřebovat zahřívací start.

6 MONTE CHRISTO, 8 j tr. Michal Kalčík, žk. Zuzana Míčová 65,5

V září tu byl v podobném handicapu třetí, když nosil ještě o kilo víc. Sprinterům stáje se minulý týden v Mostě dařilo a handicapově si stojí dobře.

7 NURWELA, 4 tr. Ján Mach, ž. Martina Havelková 51,5

Vloni běhala hlavně delší distance o kategorii níž. Poslední chuchelskou neděli si došla pro druhé místo táhlou koncovkou, oproti tomuto startu tady nemá hlášená stínidla.  

8 LADISLAV, 8 tr. Martina Krysmanová Rennerová, ž. Jiřina Andrésová 51,5       

Vloni začal sezónu až v červenci. Distance pro něj vypadá ideálně, nejlepší výsledky mívá ale na podzim na měkčí dráze.

9 KARPOS FAN(FR), 7 b tr. Tamara Křídlová, Josef Borč 57,0

Loňskou sezónu vynechal a předtím na Slovensku běhal na delších tratích. Tady asi moc příznivců nenajde.

10 PAN DARCY(IRE), 5 j tr. Michal Kalčík, am. Michaela Kacerová 59,0   

Loňské jaro měl slušné, sezónu ale ukončil už v červenci. Tady se představí pod novým trenérem.

11 BOUŘKA, 9 tr. Petr Kantek, ž. Kateřina Hlubučková 57,0        

Vstupy do sezóny mívá dobré, což potvrdila v pondělí v Mostě. I díky startu v nohách by mezi nejlepšími neměla chybět ani tady.

12 BORN TO RACE(GER), 3 tr. Karel Germič, Michal Hrouda 56,0              

Při debutu v Lysé byla rychle na nohách, následně v Drážďanech už od startu nestíhala tempo. Stáji se v Mostě dařilo slušně, pokud se popasuje s vyšším startovním číslem, dotaci získat může.

13, COLTYN, 5 tr. Zdeněk Seménka, am. Sabina Mokrošová 59,5

Z maiden kategorie se vyřadil v červenci ve Varech a na podzim si dokázal poradit i se zvýšenou známkou. Nejlepší výkony ale podal na o trochu delší distanci.

14 SORAHHO, 8 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 62,0        

Loňskou nepříliš vydařenou sezónu ukončil v srpnu ve Varech, kde ještě před startem absolvoval kolo navíc. Po startu bývá hodně rychlý, silný žokej by ho ale zvládnout měl.

Tipařův verdikt: V pondělí v Mostě BOUŘKA potvrdila, že na začátku sezóny umí a asi i bez startu v nohách by tu patřila mezi favority. Jako soupeři vypadají další rychlíci Paladdio a Sorahho, v handicapu si stojí dobře koncovkář Monte Christo. (fm)

Tip: Bouřka – Paladdio – Sorahho

 

16:45 - 6.dostih

62. VELKÁ DUBNOVÁ CENA

R - cena I.kat. - 4+ - 1800 m - 150 000 Kč

1 BLACK CANYON(FR), 6 tr. Čestmír Olehla, ž. Milan Zatloukal 59,5

Obhajuje loňské vítězství, ovšem tentokrát je konkurence výrazně silnější. V Česku se loni představil už jen v EJC Middle, v níž o hlavu prohrál s Torque Powerem a porazil Boomboom Kisse. Většinu loňských startů absolvoval ve Francii, kde několikrát doplatil na příliš defenzivní taktiku. Posledně ale cválal blízko špice a v Quinté handicapu obhájil čtvrtým místem handicap 37 kg. Bez peněz by odejít neměl.

2 ANGKOR WAT(GB), 4 tr. Josef Váňa st., ž. Martin Laube 59,5

Loni vyhrál dvojici derby trialů a úspěšnou první polovinu sezónu korunoval stříbrem v Českém derby. Ve druhé polovině sezóny se mu nedařilo. Jeho projev napovídá, že návrat ubrání metrů mu může pomoct a po pauze zaběhnout umí. Otázkou je, jak se vzpamatoval z loňského náročného programu.

3 DARKOLVA(IRE), 5 tr. František Holčák, ž. Zdenko Šmida 59,5

V minulé sezóně sice nezvítězil, ale pravidelně dokazoval, že patří k naší vytrvalecké špičce. Druhý totiž skončil ve Velké ceně Slovenska i při EJC, kde ho porazil jen německý Monpti. Jako tříletý zvládal i podobné distance, když vyhrál 1700 metrů dlouhou předzkoušku slovenské VJC nebo dvoukilometrovou Velkou letní cenu. Přeci jen ale loni nešel pod 2400 metrů.

4 SAŠA(GB), 6 j tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 58,0

Loni startovala především v dostizích pro klisny. S konkurencí silnějšího pohlaví se utkala pouze ve Velké ceně Prahy. V cílové rovině jí přivřel vítězný Torque Power, přesto vybojovala pátou příčku. Tady bude cesta na tabuli ještě složitější.  

5 IGNACIUS REILLY(GB), 4 tr. Václav Luka, ž. David Liška 59,5

Jeho kariéra čítá pouze čtyři starty, přesto už toho ukázal dost. Vyhrál Velkou jarní cenu a v Českém derby skončil třetí, když mu dvojice nejlepších hodně utekla v oblouku. Následně ve Vichy sahal po black-type umístění, ale v závěru se ukázalo, že distance 2400 metrů je pro něj trochu dlouhá a skončil blízko pátý. Tato trať mu bude bližší. Od července nestartoval, ale trenér umí připravit koně na první start.

6 SIR SUN(FR), 6 tr. Luboš Urbánek, ž. Jaromír Šafář 56,5

Vítěz Velké jarní ceny 2017 patřil i v následující sezóně mezi naší špičku, když vyhrál Cenu města Karlovy Vary. V minulém roce se ale na dráze vůbec neukázal a tady ho čeká náročný comeback.

7 HUA HIN(IRE), 4 tr. Vladislav Fedorowicz, Michal Hrouda 56,5

Kariéru zahájil v Anglii. Za první dva starty obdržel RPR 68 a 62 liber, jinak se přes 60 liber nedostal. Loni se stěhoval do Francie, kde ze čtyř startů vytěžil maximálně čtvrté místo v prodejce a získal handicap 27 kg. To by tady rozhodně stačit nemělo a navíc preferoval sprinty.

8 KRONPRINZ(GER), 5 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 59,5

Bezpochyby nejvyšší třída v poli. Loni v Düsseldorfu o 4 délky ovládl dostih kategorie Gr.3, za což obdržel německý handicap 95 kg. Následně byl na Arc Sale vydražen za 125.000 euro. Loni měl každopádně náročnou sezónu a tady se každopádně poprvé přestaví jako valach. Jeho akcie porostou, pokud přijdou předpovídané srážky, protože nejlépe si vedl na měkké půdě. 

9 PORTORIKOS(IRE), 7 tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Tomáš Lukášek 59,5

Před minulou sezónou změnil trenéra. Směřován byl především na vytrvalecké distance, ale obě loňská vítězství získal na dvoukilometrové distanci. „Osmnáctka“ mu tedy může sednout, a protože není snadný na ježdění, jezdecké obsazení je rozhodně plusem. Už za týden ale může debutovat nad překážkami.

10 BOOMBOOM KISS(FR), 5 tr. Luboš Urbánek, ž. Adam Florian 59,5

V jediném českém startu trochu zklamal pátým místem v EJC Middle, ale jednalo se o první start pod novým trenérem. Tehdy prohrál s Black Canyonem, ovšem v červnu ho jasně porazil v Lyonu a převyšuje ho i francouzským handicapem 40 kg. Na podzim byl úspěšný na německých drahách, když za třetí místo v drážďanském Listed získal tamní handicap 88 kg. O pár set metrů delší distance by mu sedla více.

11 CAPITAINE COOK(FR), 4 tr. Jürgen Albrecht, David Dygrýn 56,5

Podobně jako Hua Hin se v Česku představí poprvé a tahle konkurence je na něj příliš. Ve Francii vlastní handicap 23,5 kg a naposled v Mülheimu podal výkon, který odpovídá zhruba německému handicapu 52,5 kg.

12 ZORIANA(GER), 6 tr. Zuzana Kubivičová, ž. Štefan Budovič 58,0

Výkony vítězky Slovenského derby 2017 šly v minulé sezóně dolů. Přesto zvítězila v 1800 metrů dlouhé Ceně Whisky, v níž porazila třetí Sašu. Zvládá i delší tratě, ale rychlosti má dost. V podstatě všechny úspěchy ale získala v Bratislavě, kde často nastupovala už v oblouku a v krátké cílové rovině svou převahu udržela. Na větší chuchelské dráze asi podobná taktika platit nebude. 

13 TORQUE POWER(GB), 4 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Radek Koplík 59,5

Loni šel postupně nahoru a nejlepší výkon podal při vítězství ve Velké ceně Prahy. Při EJC neměl na začátku cílové rovině příliš prostoru, přesto porazil Black Canyona i Boomboom Kisse. Všechna vítězství sice získal na míli, ale jeho běhání z francouzského Vichy napovídá, že distanci zvládne.

Tipařův verdikt: Z nabité sestavy toho zatím nejvíce ukázal zdejší novic KRONPRINZ. Přeci jen je u něj ale několik otazníků, takže snadné to mít pravděpodobně nebude. Loni měl náročnou sezónu, když stihl jedenáct startů, zatímco Ignacius Reilly za celou kariéru vyběhl pouze čtyřikrát. Loni hledal svojí parketu, ale tohle by mu mělo sedět ideálně, a přes delší pauzu může pokračovat v progresu. Loňský klasický ročník zastupuje také Torque Power, který může stejně jako při EJC porazit obhájce vítězství Black Canyona a delší distance preferujícího Boomboom Kisse. Přestože může brzy změnit disciplínu, i díky realizačnímu týmu může pořadím zamíchat rovněž Portorikos. (jf)  

Tip: Kronprinz – Ignacius Reilly – Torque Power

 

17:15 - 7.dostih

CENA VÁŽNICE

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 TROP, 11 tr. Jaroslav Jelen, Daniel Vyhnálek 62,5         

Poctivý veterán podával vloni stabilní výsledky a zvítězil v září ve Varech. Na úvod sezóny zaběhnout umí, na vítězství by ale potřeboval nějaké to kilo dolů.

2 WICKER STONE(IRE), 9 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 57,5      

Vloni změnil trenéra a návrat na rovinu se mu vydařil. V 8 startech pouze jednou bez peněz, na závěr sezóny zvítězil v Lipsku. Stáji se úvodní den v Mostě dařilo slušně.

3 JENNY WALKER(IRE), 6 tr. Michal Tajmr, ž. Vendula Korečková 56,0   

Ve čtyřech podzimních startech ve velké formě, když ve čtyřech startech získala dvě vítězství a jedno druhé místo. Pro svojí údernou koncovku by ale potřebovala měkkou dráhu.

4 LYSYANARGENT(FR), 6 tr. František Mourek, Simona Laubeová 51,0 

Vloni zvítězil hned při prvním startu, na podzim o kategorii níž získal tři třetí místa. Do této kategorie nahlédl jen při svých začátcích a jezdkyně téměř nevyužívá úlevu.

5 STUHNA(FR), 6 tr. Ivana Pejšková, žk. Taťána Mášová 48,0    

Celou minulou sezónu podávala konzistentní výkony. Na podzim brala v podobných handicapech čtvrté a páté místo, což by mohla zvládnout i tady.

6 OPINION MAKER(IRE), 6 j tr. Ivana Pejšková, ž. Tomáš Lukášek 57,5  

Že s aktuální známkou nemá problém, dokázal při poslední chuchelské neděli o kategorii výš. Distanci by ale nejspíš potřeboval o trochu kratší.

7 RONCAL(GER), 3 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 55,0

Zvítězil hned při debutu, následně v Gerschově memoriálu byl dost hektický a síly mu došly brzo. Třídu na tuto společnost by mít měl, záležet bude, jak se ho podaří usadit.

8 ANNIE TIGER, 5 b tr. Zdeněk Mimra, ž. Kateřina Hlubučková 49,5        

Vloni v 5 startech třikrát umístěná, sezónu ukončila v září. Tady tak půjde po delší pauze než ostatní, v handicapu je ale o 4 kg níž než vloni, co jí může pomoci.

9 FULMINE LUNA(FR), 6 tr. Tomáš Duchoň, ž. Jiří Chaloupka 61,5            

K srpnovému karlovarskému triumfu přidal na konci sezóny vítězství v Magdeburku. V Německu je ale hodnocen níž a výsledek z EJC napovídá, že v handicapu to bude mít teď těžší.

10 PERSEON(IRE), 4 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 51,0 

Loňskou sezónu strávil o kategorii níž bez valného úspěchu. Tady se představí poprvé pod novým trenérem, nejspíš bude potřebovat ještě nějaké to kilo dolů.

11 ALHAMRA(FR), 5 s tr. Ivan Kub, ž. Adam Florian 56,5

Vloni v létě dosáhla dvou vítězství v řadě a neztratila se ani v silnější společnosti. V září ale ztratila dost délek na Popocatepetla a váha jí tady nenahrává.

12 VAN DAMME(SVK), 10 tr. Marcel Mihalík, Michaela Musialová 63,5

Slovenský host vyhrál vloni dvakrát v Bratislavě. I když spíš inklinuje ke sprintům, zvítězit dokázal i na míli. Záležet bude na tom, jak si poradí s pražskou dráhou a dlouhou cílovou rovinou.

13 THAILAND(GER), 8 b tr. Michal Kalčík, am. Michaela Kacerová 65,0  

V květnu v Mostě zvítězil o kategorii výš a neztratil se ani v následujících startech. Sezónu ukončil už v srpnu, pokud bude ale po pauze fit, s úlevou amatérské jezdkyně může být zajímavý.

14 NÁTURA, 4 tr. Ján Mach, ž. Jaromír Šafář 55,5             

Zatím nezvítězivší, dotace ale sbírá pravidelně. Vloni při EJC dni nedaleko za Opinion Makerem, a pokud by oba byli ve stejné formě, měla by se před něj dostat.

15 NOMBEKO(FR), 6 tr. Martin Pišl, Fialová Lucie 52,5

Do loňské sezóny vstoupila v dobré formě a v červnu zvítězila ve Varech. V této kategorii se jí tolik nedařilo, je ale zpět na vítězné známce.

16 POPOCATEPETL, 5 s tr. Karel Germič, Michal Hrouda 59,0

Vloni velmi konzistentní, nepovedl se mu jen vytrvalecký pokus a poslední start v Mostě. Obvykle útočí z konce pole a v plném poli by mělo být tempo zaručené.

Tipařův verdikt: Tříletý Roncal je přihlášen do Velké jarní ceny a pokud by tyto ambice měly být naplněny, měl by tady zvítězit. Soupeřů ve vyrovnaném poli je ale víc než dost. Dobře tu vypadá dvojice trenérky Pejškové, Stuhna a Opinion Maker, když u druhého jmenovaného je distance trochu na hraně. Po návratu z překážek předváděl spolehlivé výkony Wicker Stone, respekt si zaslouží slovenský veterán Van Damme. Podařenou sezónu měl vloni i POPOCATEPETL a jeho podzimní výkony naznačují, že nějaký prostor k progresu by ještě mít měl. (fm)

Tip: Popocatepetl – Wicker Stone - Stuhna

 

17:45 - 8.dostih

CENA JOCKEY CLUBU ČR

R - cena III.kat. - 4+ - 2400 m - 60 000 Kč

1 GALIOS, 4 tr. Ludvík Haris, ž. Milan Zatloukal 57,0

2400 metrů už na něj může být trochu moc. Třídově se též pár lepších soupeřů najde. Vychází tak okolo středu pole, maximálně okolo konce tabule.

2 ORLEANO, 4 tr. Ivana Pejšková, ž. Tomáš Lukášek 57,0

Distance mu vyhovuje. Ještě by mohl jít trochu nahoru, ale třídu asi na některé soupeře mít nebude, protože dostih je na tuto kategorii velmi dobře obsazen.

3 BRIDPORT(IRE), 5 tr. Štěpánka Myšková, ž. Jaromír Šafář 55,0

Třídově jeden z nejlepších koní v poli. Otazníkem je distance. Doposud běhal hlavně okolo míle. Původ ale na vytrvalecké dostihy má. Pokud by si s distancí poradil, tak může mířit hodně vysoko.

4 OUTBACK RIDER(IRE), 4 tr. Radim Bodlák, Daniel Vyhnálek 56,0

Loni měl klasické ambice, ale úplně je nenaplnil. Od derby již nestartoval. Tentokrát nastupuje poprvé za novou stáj i trenéra. Bude asi lepší počkat, jak se zařadí.

5 LAST OPERA SONG(FR), 7 tr. Svatoslav Blažek, Michal Demo 55,5

Většinou běhala kratší dostihy. Třídově na většinu soupeřů ztrácí, takže vychází za středem pole.

6 SORBET(POL), 5 j tr. Michal Kalčík, žk. Zuzana Míčová 55,0

Loni běhal na překážkách. Předtím na rovině ukazoval trojko-čtyřkovou úroveň v Polsku. To by v takto nabitém dostihu nemělo stačit.

7 SAUL(GB), 5 tr. Helena Vocásková, Beysim Ferhanov 57,5

Poslední start se mu nepovedl a tím sezonu ukončil. Distanci zvládne a má možná nejvyšší třídu v poli. Na první start by měl být nachystán, takže favorit dostihu.

8 BELL ELYSEES(GB), 4 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 57,0

I když to zkoušel ve větších dostizích, tak nakonec se nechytil ani ve trojkách. Změnil trenéra i majitele. Tady vychází za středem pole.

9 MOUNT Q(GB), 5 tr. František Holčák, žk. Denisa Sikorová 50,0

Loni startoval jen jednou, a to na překážkách. Ve třech letech běhal hlavně jedničky, ale příliš se neprosadil. Tentokrát nastoupí poprvé po změně trenéra. I přes nízkou váhu asi bude lepší počkat, jak se zařadí.

10 TAMSIN(GER), 4 tr. Pavel Hlavatý, ž. Jan Verner 59,0

Loni sbíral umístění v menších dostizích v Německu, což ho řadí v této konkurenci na konec tabule. Distance by neměla být problém. Mohl by se ještě zlepšit.

11 CACOPHONOUS(GB), 5 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,0

V Anglii střídal lepší výsledky s horšími. Poprvé se představí u nás. Jeho nejlepší formy by zde mohly stačit na zisk dotované příčky. Zaběhl dobře i na pevnější dráze. Kandidát na zisk dotace, pokud naváže na lepší formy.

12 URBI ET ORBI(GER), 8 tr. Lenka Syslová, ž. Vendula Korečková 59,5

Poměrně spolehlivý kůň. Jeho optimum je možná o pár metrů níž, ale s touto distancí si umí poradit. Nepřekvapí ziskem dotace, ale pár lepších soupeřů se asi najde.

13 THAT`S MY GIRL(GER), 4 tr. Luboš Urbánek, ž. Adam Florian 59,5

Zatím absolvovala jen tři starty, takže by mohla mít ještě rezervy. Možná by jí lépe sedla ještě delší distance, ale i s touto si poradí. Nevýhodou je vyšší váha oproti většině hlavních soupeřů. Kandidátka zisku vyšších dotací.

14 AVESTAN(IRE), 4 tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Martin Laube 57,0

V Německu byl hodnocen o 4,5 kg lépe než Tamsin. Distance mu sedne a trenér mívá připravené koně na začátek sezony, tak kandidát na dotované umístění.

15 DALANDI, 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 61,0

Loni běhal i klasiky, kde končil okolo středu pole. V této konkurenci kandidát na boj o vítězství. Nevýhodou je vyšší váha.

16 GIVEN CHOICE(IRE), 5 tr. Iwona Wroblewska, ž. Jiřina Andrésová 53,5

V Anglii ukázala formy i na úrovni naší jedničky, ale od ledna 2019 neběhala. Do středoevropského regionu zakoupena loni na podzim za 7500 liber. Pokud by navázala na nejlepší formy, tak může mířit vysoko, ale po pauze je to otazník.

Tipařův verdikt: Favoritem je SAUL, který má třídu, zvládne distanc, má rozumnou váhu a stáj má formu. Kandidátů na další příčky je poměrně dost. Je to na tuto kategorii velmi dobře obsazený dostih. Dalandi loni běhal klasiky a neztratil se v nich, i když na nejlepší mu vždy něco chybělo. Nevýhodou je vyšší váha. Given Choice ukázala na naše poměry jedničkou třídu v Anglii, ale více jak rok neběhala. That´s My Girl má za sebou jen tři starty, takže by mohla mít rezervy. Poprvé ale ponese vyšší váhu. Bridport má třídu, ale takto dlouhý dostih ještě nešel. Podle původu, ale je určitá naděje, že by tuto distanci mohl zvládnout. O dotace by mohli bojovat i další jako Avestan, Cacophonous nebo Mount Q. (tj)

Tip: Saul – Dalandi - That´s My Girl

 

DOSTIHOVÝ PROGRAM

 

STARTOVNÍ LISTINY