Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 26. 9.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 26. 9.

Rozbory dostihů na sobotu 26. září ve Velké Chuchli, kde jsou mezi sedmičkou dostihů vrcholy Velká cena Prahy a Velká cena českého turfu.

 

VELKÁ CHUCHLE

sobota 26. září

 

14:00 - 1.dostih

CENA JOCKEY CLUBU ČR

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 RABBIT WIN(IRE), 5 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 52,0    

Na vítězství čeká už téměř dva roky. Letos má na kontě dvě „tabule“ a po zklamání ve Varech tu nastupuje po dvouměsíční pauze.

2 ALHAMRA(FR), 5 s tr. Ivan Kub, ž. Adam Florian 58,0 

Vloni zvítězila dvakrát, letos zatím jen jednou za peníze. Přece jen, jisté zlepšení ve Varech ukázala a v handicapu je už dost nízko.

3 TOS SIA(IRE), 3 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 61,0

Ve Slovenském Oaks narazila na příliš těžké soupeřky, i v předchozím startu ale ztratila kontakt s polem už daleko před cílem. Aby tady mohla pomýšlet na dotaci, musela by si vzpomenout na červencové lázeňské formy.

4 DETERMIS, 7 tr. Lenka Horáková, ž. Jiřina Andrésová 58,0       

Letos zahájila sezónu až v srpnu. Před dvěma týdny se opozdila na startu a ukázala pěkný závěr. Dva její životní triumfy jsou z této distance v Praze a na dotaci pomýšlet může.

5 NADĚJE, 7 tr. Helena Voršilková, Michaela Musialová 50,0      

Letos byla na delších distancích dost chtivá, na středních tratích zas měla problém akceptovat tempo. Možná jí může pomoci o trochu delší pauza od posledního startu.

6 LA SARENNE(FR), 6 tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 56,5  

Vloni na podzim dosáhla na hattrick a do formy se v této části sezóny dostala i letos. Pár set metrů navíc by bylo ideální, přesto se s ní musí počítat.

7 LEWIS GAL, 4 j tr. Ivana Pejšková, Taťána Mášová 52,0             

Nejlepší letošní výkon podal letos na dvou kilometrech ve Varech. Zkrácení distance by měl tedy ocenit a od začátku sezóny mu klesl handicap už o 13 kg.

8 MONTE CHRISTO, 8 j tr. Michal Kalčík, ž.  Michal Hrouda 54,0 

Na této distanci zaběhl celkem slušně v červnu v Mostě, poslední formy v nižší kategorii ale vzbuzují rozpaky. Tady moc příznivců mít nebude.

9 STUHNA(FR), 6 tr. Ivana Pejšková, ž. Martin Laube 55,0          

Naposledy se ukázala po dvouměsíční pauze a byl to vydařený comeback. Metry navíc jsou plusem a bez dotace by odejít neměla.

10 ZAUKHAN(GB), 3 tr. Tomáš Váňa, am. Pavlína Kašparová 57,5           

Jistou formu vyběhl v červencovém handicapu ve Varech, pak narazil na těžké soupeře. Tady se představí poprvé pod novým majitelem i trenérem.

11 ARIZONA CHOPE(FR), 3 tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 53,5          

Při handicapové premiéře nedaleko za Lewis Galem a Sheby Love, přičemž zkrácení distance pro ní nevypadá jako plus. Rovněž Determis by porážku vrátit neměla.

12 SHEBY LOVE, 3 s tr. Štěpánka Myšková, ž. Jan Verner 52,0   

Před dvěma týdny se tu ukázala po tříměsíční pauze a změně trenéra. V rovině silně bočila a tentokrát má poprvé hlášená stínidla.

13 IRISH HERO, 4 tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 52,5  

Tři letošní handicapové starty nebyly špatné, ve Slušovicích neměl do půlky roviny kudy útočit. Tady půjde teprve k šestému životnímu startu, takže by se měl vyrovnat i 2,5 kg přes váhu.

14 BONANZA GOLD(IRE), 4 tr. Petr Kantek, ž. Martina Havelková 60,5  

Naposledy zaváhala na startu, ztrátu rychle smazala a v rovině šla jedním tempem. Ukázala ale, že s momentální známkou si poradí a počítat se s ní musí opět.

15 VOSSOLIE, 7 s tr. Dušan Andrés, ž. Jan Rája 62,0        

Vloni dokázal vydělat peníze i o kategorii výš, letos se ale ukázal jen dvakrát. Naposledy ve Slušovicích ho síly opustily před cílovou rovinou a tady ho má probrat silný žokej.

16 AIGER, 7 s tr. Libor Hála, ž. Petr Foret 57,0 - NESTARTUJE

Jeho parketou jsou delší dostihy ve Slušovicích, čemuž odpovídá i jeho nejlepší letošní forma. Na této trati tu byl v červenci pátý, ovšem víc jak 12 délek od vítěze.

Tipařův verdikt: Přes nepovedený průběh tu před dvěma týdny brala opět peníze Bonanza Gold a při návratu na vítěznou distanci se s ní počítat musí. Nedaleko za ní byla STUHNA, které by 200 metrů navíc mohlo pomoci k prvnímu životnímu triumfu. Stabilně běhá Irish Hero, za dotací můžou mířit Determis, La Sarenne a Alhamra. (fm)

Tip: Stuhna – Bonanza Gold – La Sarenne

 

14:35 - 2.dostih

CENA LOKOTRANS AGRO A GLOMEX MILITARY SUPPLIES

R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 60 000 Kč

1 TONY BOY(GB), 2 tr. Jan Demele, ž. Michal Demo 56,0

Jako roček stál 32.000 gurineí. Otec Territories skončil ve dvou letech druhý v Gr.1. Polosestra Youmzain Star jako dvouletá dosáhla na vysoký francouzský handicap 42 kg, když zvítězila na distanci 1800 metrů. Měla sice delšího otce, ale Tony Boy může míli zvládnout. Každopádně narazí na několik kvalitně rozběhaných soupeřů.

2 MANDARIN(FR), 2 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Vendula Korečková 56,0

Na našich drahách startoval polobratr Viconte, který jako dvouletý zvítězil ve Slušovicích na distanci 1160 metrů. Matka Vireli sice preferovala distance do dvou kilometrů, ale otec Elusive City měl hodně ranosti a rychlosti. Míle tedy může být na debut dlouhá.

3 ARION(GER), 2 tr. Radek Holčák, ž. Milan Zatloukal 58,0

Při slušovickém debutu byl sice chtivější, přesto se v závěru rozcházel. Původ má koneckonců hodně dlouhý. Matka Anna Desta sice nestartovala, ale dala tři black-type potomky i dvojnásobného klasického vítěze v Maďarsku Akaba. Pravý bratr Adrian letos vyhrál trial na Deutsches Derby, ve kterém skončil sedmý. S klidnějším průběhem může bojovat o vítězství.

4 FRENCH CHARDONNAY(GER*), 2 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 58,0

Polobratr black-type umístěné French Quebec, jejíž první potomek Faliraki v jediné juniorském startu skončila třetí a letos vyhrála trial na Oaks. Oproti ní má ranějšího otce. Debutoval třetím místem ve Fitmin Cupu, když už v oblouku byl ježděný a přišel závěrem. Metry navíc tak můžou být plus.

5 ROYAL WORD(FR), 2 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Radek Koplík 58,0

Při debutu finišoval druhý za top favoritem Dragon Arrow, přičemž zaujal i exteriérem. Koně trenéra jsou většinou při druhém startu nahoru, čemuž napovídá i kvalitní původ. Je totiž synem stále populárnějšího plemeníka Wootton Bassett. Z jeho polosourozenců u nás startoval ve VJC osmý Motorsport, ale lépe si vede aktuálně tříletý Moderator, který po čtvrtém místě z Gr.3 na 2400 metrů v Longchamp vlastní francouzský handicap 45,5 kg.

6 LAMPREY(IRE), 2 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 54,5

První potomek klisny Lorelei, která jediné vítězství získala jako čtyřletá na distanci 3300 metrů a maximálně vlastnila rating 61 liber. Otec Fast Company měl ale více ranosti a rychlosti. Při debutu měl problém akceptovat tempo, ale nakonec finišoval šestý nedaleko kvalitních soupeřů. Přes očekávaný progres by ovšem na nejlepší znovu stačit neměl.

7 FAMOUS CATINI(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, ž. David Liška 58,0 - NESTARTUJE

Tipařův verdikt: Početně je sice dostih obsazen slabě, ale kvalita se sejde na startu vysoká. Zaujme především trojice koní, kteří při debutu získali medailové umístění. S nejlepší konkurencí se zřejmě utkal ROYAL WORD, a i protože koně trenéra obvykle jdou ve druhém startu nahoru, vypadá tu nejlépe. S klidnějším průběhem než při debutu mu může konkurovat Arion, který je z výborné rodiny, a své příznivce jistě najde také French Chardonnay, přestože debutoval pouze mezi českými odchovanci. (jf)

Tip: Royal Word – Arion – French Chardonnay

 

15:10 - 3.dostih

CENA LOKOTRANS SUBOTICA A BFLOW AGENCY

R - handicap II.kat. - 3+ - 1600 m - 90 000 Kč

1 PRAY FOR PARIS, 4 tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 56,5           

V nabité Tattersalls Mile byla aktivní, v cílové rovině už moc vidět nebyla. V červencovém handicapu se ale držela dobře, a i když je teď o 1,5 kg výš, míle by jí měla být bližší než sprint.

2 CALORIFIC(IRE), 4 tr. Radek Holčák, ž. Martin Laube 56,0         

V Bratislavě po startu nestíhal tempo, o trochu více se od něj očekávalo předtím v Lázeňské míli. Pomoci mu může vstup do handicapu, či návrat na chuchelskou dráhu, kde podal svojí nejlepší letošní formu.

3 ASTORIA(FR), 4 j tr. Ivana Pejšková, Taťána Mášová 50,0        

Po změně stáje se letos zatím nechytla. Nejlepší formu letos vyběhla hned na úvod sezóny tady na 1400 metrů. Pokud by si na ní vzpomněla, mohlo by to stačit na dotaci.

4 WICKER STONE(IRE), 9 tr. Jiří Brož, ž. Martina Havelková 50,0

Zvítězil hned při prvním sezónním startu, další absolvoval v Německu a handicap se mu nehnul. Bude záležet, jak odstartuje a kolik mu soupeři dopřejí na špici klidu.

5 PLANTEUR`S WHISKEY(FR), 3 tr. Michaela Musialová, Michaela Musialová 54,0           

Nejlépe se mu letos vedlo v Bratislavě v Ceně trojročných žrebcov. V Červnové vydržel se silami asi do půli roviny a pak byl vykastrován. Pokud bude po dvouměsíční pauze fit, může být mezi nejlepšími.

6 LET FIRE(FR), 5 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 53,5

Dobře letos zaběhl v obou těžkých cenách ve Varech i v červnovém handicapu tady. Naposledy ale příliš vidět nebyl a při návratu k předchozím formám spíš kandidát na dotované umístění.

7 TROPICAL BOND, 9 b tr. Michal Kalčík, ž. Václav Janáček 58,0

Letos běhal hlavně o kategorii níž s vysokými váhami. Naposledy vydržel se silami téměř až k distanci a s žokeji běhá lépe než s jezdkyněmi využívajícími váhové úlevy.        

8 JOGANVILLE(FR), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 58,5       

Nejlepší výkon podal letos ve Velké červnové, kde žokeje trochu popovezl v oblouku. Tato distance by měla být bližší, nicméně výkon z VJC naznačuje, že míle je spíš na spodní hraně jeho optima.

9 PRIVATE RYAN, 7 tr. Ladislav Nagy, ž. Petr Foret 56,5

Na dráhu se vrací po téměř dvou letech. V minulosti sice ukázal, že po pauze zaběhnout umí, tohle je ale na návrat dost těžká zkouška.

10 KISSI STURM, 6 j tr. Jan Blecha, ž. Jakub Pavlíček 58,0             

Podobný případ jako Private Ryan, jen jeho pauza byla o rok kratší. I on umí zaběhnout po pauze, vrací se však do náročné společnosti.

11 ORSSIO(FR), 6 tr. Jaroslav Drlík, ž. Jan Verner 53,5    

Jeho čas obvykle přichází na podzim, o čemž přesvědčil posledním startem. Metry navíc jsou plus, letos je ale trochu chtivější než dříve a bude záležet na tom, jak se podaří žokejovi ho usadit.

12 OLINKA, 4 tr. Lenka Horáková, Simona Laubeová 53,0

Po změně trenéra se jí letos vydařil snad jen start v Lysé, kde za ní už moc kvality nezůstalo. Naposledy v Mostě s beránky jezdkyni „vzala ruku“, teď je hlášené nemá.

Tipařův verdikt: Ve vyrovnaném handicapu padnou do oka tříletí. Joganville se výkonem ve Velké červnové zařadil mezi špičku ročníku, a když mu nebude míle moc krátká, může zvítězit. Pro PLANTEURS WHISKEY by měla být optimální, záležet bude na tom, jak bude po kastraci fit. Ze starších vypadá Orssio o trochu lépe než Pray for Paris, poslední matné výkony by mohl odčinit Calorific. (fm)

Tip: Planteurs Whiskey – Joganville - Orssio

 

15:45 - 4.dostih

CENA LERAM A LOKOTRANS AGRO

R - cena I.kat. - 3+ - 1100 m - 150 000 Kč

1 ULTIMATE FIGHT(FR), 6 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 60,0

Sezónu zahájil vítězstvím v Gomba handicapu, ale v dalších stratech zklamal. I v minulých letech podával nevyrovnané výkony, protože bývá chtivý a potřebuje klidný průběh. Distance mu každopádně sedne, takže všichni soupeři se musí mít na pozoru.

2 CHOP CHOP(IRE), 4 tr. Artur Resulov, ž. Jan Verner 56,5

Minule se po startu dostala na lepší pozici než v přechozích startech, a i proto jistě zvítězila. Jednalo se ale o trojkový handicap a i její formy z Anglie, kde se nedostala přes RPR 60 liber, napovídají, že na nejlepší jí třída schází.

3 ANIELA(IRE), 3 tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 55,5

V posledních dvou startech byla mezi jejími soupeři Chop Chop. V červenci jí i díky nižší váze porazila, ale před třemi týdny skončila bezmála 7 délek zpět. Tehdy šla ale více zezadu a v cílové rovině neměla na vnější straně dráhy kontakt se soupeři. Tentokrát to mezi nimi může být vyrovnanější. 

4 JARIK(USA), 5 b tr. Nikolai Ivanov, ž. Beysim Ferhanov 58,0

Řecký host poslední starty absolvoval ve Francii, kde startoval na menších drahách a vlastní handicap 30 kg. Mnoho příznivců asi nenajde, zvlášť když od února nestartoval.

5 MOONLIGHT SHADOW(GB), 3 tr. Michaela Musialová, Michaela Musialová 59,0

Ve Francii je hodnocený ještě o půl kila níže než Jarik. Nejlépe zaběhl hned zkraje letošního roku, ale poté měl dost nabitý program a jeho výkony šly dolů. Od června navíc nevyběhl.

6 BEROUYINE(FR), 6 tr. Jiří Brož, ž. Martina Havelková 56,5

V červenci prohrála s Lexceedem jen o krk, ale její váhová výhoda klesá o 5 kg. Každopádně i posledně v Halle potvrdila, že se nachází v dobré formě, takže aspiruje na zisk některé z nižších dotací.

7 MANOLLA, 7 tr. Zdeno Koplík, ž. Václav Janáček 56,5

Že je v sedmi letech v životní formě, potvrdila pátým místem ve Svatováclavské ceně, v níž ale na Lexceeda ztrácela 5 délek. Následně v Ebreichsdorfu vyběhla slabší formu, ovšem na tamní menší dráze šla příliš zezadu. V červenci prohrála s Berouyine, ale pod stejnými hmotnostmi vychází lépe.

8 LEXCEED(GER), 9 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 60,0

Třetím místem ve Svatováclavské ceně potvrdil, že mu Most sedí, ale v červenci zvítězil i v Chuchli, když navzdory vyšší váze porazil duo Berouyine – Manolla. Ještě o 100 metrů kratší distance sice nevypadá ideálně, přesto mu patří roli favorita.

9 SPENCER(GB), 3 j tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 57,0

Z Francie přicestoval s handicapem pouhých 27 kg, ale v posledních startech dokazuje, že je na vzestupu. Startoval sice na delších distancích, ovšem po startu bývá chtivější, takže nějakou rychlost má.

Tipařův verdikt: Jedním z vodítek pro tento dostih je dvojkový handicap, který se v Chuchli odběhl v červenci. V něm navzdory vyšší váze zvítězil LEXCEED před duem BerouyineManolla, které by měl tedy znovu nechat zpět. Kratší distance hraje sice proti němu, ale i díky očekávané měkčí dráze si s ní může poradit. Komu distance sedne je Ultimate Fight, a když se mu povede průběh, může podobně jako v Gomba handicapu zvítězit. Vysoko míří i progresivní Spencer, přestože dosud preferoval delší tratě. (jf)

Tip: Lexceed – Ultimate Fight - Spencer

 

16:20 - 5.dostih

84. Gerschův memoriál - CENA K-K METAL, a. s.

R - cena I.kat. - 2 - 1400 m - 150 000 Kč

1 LAUNCH ZONE(IRE), 2 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Radek Koplík 58,0

Na českých drahách startovali dva jeho polosourozenci. Victorious Laugh byl trojkovým sprinterem, zatímco Outback Rider skončil čtvrtý ve Frankenbergerově memoriálu, ale poté na to nenavázal. Otec Zoffany je zdrojem ranosti a rychlosti, takže při debutu byl rychle na nohách, ovšem v závěru ho předstihli Kiotari a Littledi Bareliere. Koně trenéra většinou ve druhém startu ukáží progres, ale i díky metrům navíc s přemožiteli z minulého startu poměr sil asi neotočí.

2 MIKE MAJK(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 58,5

V Ceně Masise mu na špici nedopřál klid stájový druh Ponntos. Z boje o vítězství sice vypadl už na začátku cílové roviny, přesto na Kmotra ztrácel jen 4 délky. Podobný výkon by mu měl stačit na další dotovaný doběh.

3 VERT LIBERTE(IRE), 2 tr. Čestmír Olehla, ž. Václav Janáček 58,0

Debutoval pátým místem v Lyonu. Na vítěze sice ztrácel výrazněji, ale jednalo se o dobré běhání. Koneckonců od té doby vyběhli dva jeho přemožitelé, přičemž jeden se umístil v Listed a druhý zvítězil. Jako roček stál 32.000 euro a polobratr Alfarris dosáhl v Anglii na vysoký rating 104 liber. U nás by tedy měl patřit ke špičce.

4 LITTLEDI BARELIERE(FR), 2 tr. Vladislav Fedorowicz, ž. Petr Foret 58,0

Zakoupen na květnové breeze-up dražbě za 5.500 euro. Rodiče i polosourozenci startovali převážně ve Španělsku. Při debutu působil hodně „zeleně“, ale o tři týdny později ukázal výrazné zlepšení, když skončil druhý za Kiotari. Při dalším progresu o nižší dotace bojovat může.

5 KMOTR(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, ž. David Liška 58,0

Patří ke špičce ročníku, když skončil třetí v Simsonově ceně a druhý v Ceně Masise. Na českých drahách startovalo několik jeho úspěšných polosourozenců (Kristine, White Angel, Cheminée) a metry navíc jsou plusem. Měl by tedy bojovat o nejvyšší příčky.

6 RABBIT RED JAZZ(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 58,0

Při slušovickém debutu si počínal aktivně a navzdory bočení zvítězil. Oproti většině soupeřů byl každopádně váhově zvýhodněný. Jako hříbě stál 2.000 euro a polosourozenci mnoho neukázali. Nicméně zkrácení distance vypadá jako plus.

7 KIOTARI(FR), 2 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 57,0

Potomek jedničkové vítězky Kolymbie, která je také úspěšnou matkou, když s klasikách se umístili její potomci Astoria a Korfu. Při debutu byla pomalejší z boxů, přesto zvítězila před dvojicí Littledi Bareliere – Launch Zone. Tady by tomu nemělo být jinak.

8 REX OF THUNDER(GB), 2 tr. Jan Demele, ž. Michal Demo 58,0

Při bratislavském debutu lehce zvítězil bez jediné pobídky. Sice narazil na slabší konkurenci, ale že může patřit ke špičce, napovídá i jeho původ. Jako roček stál 42.000 guineí. Otec Night Of Thunder se dobře ukazuje s prvním ročníkem tříletých a matka Rio's Cliffs, jejímž je prvním potomkem, dosáhla v Anglii na slušný rating 80 liber.

9 KAPITAN TREVILLE, 2 tr. Ladislav Pohanka, ž. Adam Florian 58,0

Mezi dvě životními starty měl pauzu pouhý týden. Ve druhém z nich si sice počínal aktivněji, ale výraznější progres neukázal. Před třemi týdny nestartoval, když prorazil boxy a opustil dráhu. Má tedy žádáno o nejvyšší číslo. Každopádně roli outsidera se nevyhne.

Tipařův verdikt: Na startu je sice několik koní, kteří při debutu ukázali nadějné výkony, ale přikloním se na stranu KMOTRa. Ten už je úspěšně otestovaný proti špičce ročníku a díky metrům navíc by měl ukázat progres. Impozantně při debutu zvítězil Rex Of Thunder, takže nejvyšší ambice má i proti silnější konkurence, a stoprocentní je zatím také Kiotari. Vert Liberte ve Francii narazil na silnější soupeře, takže i s ním je třeba počítat. (jf)

Tip: Kmotr – Rex Of Thunder – Vert Liberte

 

16:55 - 6.dostih

42. Velká cena Prahy Meridian Team a Lokotrans Subotica

R - cena L - 3+ - 1600 m - 600 000 Kč

1 ACHIRD(IRE), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Tomáš Lukášek 56,0

Třetí z Jarní ceny klisen se umístila pátá v Oaks. Přes delší původ se při derby vrátila na míli, kde si v dostihu držela dobrou pozici, v závěru ale neměla moc co nabídnout. Torque Power byl výrazně lepší, na Sagara ztrácela 3 délky.      

2 HISTORIC EVENT(IRE), 6 s tr. Nikolai Ivanov, ž. Beysim Ferhanov 57,5

Řecká zástupkyně absolvovala poslední tři starty ve Francii. Druhá byla na provinci v dostihu na 1400 metrů, v dalších třech se již neumístila a naposledy startovala v lednu. Francouzský rating má 30 kg, což by tady na nejlepší stačit nemělo.

3 ROYAL TOWN(FR), 5 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 59,0

Na jaře si v Chuchli hezky vyhrál trojku na 1800 metrů. V jedničce na 2000 metrů byl třetí, na vítězného Black Canyona ale výrazně ztrácel. V Bratislavě se mu tak nedaří, Chuchle pro něj může být opět lepší, přesto mezi trojici favoritů nepatří.

4 RABBIT HAVANA(GB), 5 tr. Václav Luka, ž. Christophe Soumillon 57,5

Její optimum je 1400 metrů, na nichž zaběhla dobře v Memoriálu Jaroslava Maška a v Německu. Dobře se držela i ve Velké květnové, kde se Sagarem prohrála o ½ délky. Svatováclavská na ní byla moc rychlá, nemusela jí sednout ani měkká dráha, přestože na měkčí si loni poradila na míli s konkurencí klisen.

5 SAGAR(IRE), 5 tr. Čestmír Olehla, ž. Václav Janáček 59,0

V posledních dvou ročnících byl vždy druhý. Stejné místo obsadil i letos ve Velké květnové. Ve Varech to tak slavné nebylo, ale v Tattersalls Mile šel slušně, na Torque Powera však neměl.

6 PYJAMARAMA(GB), 6 b tr. Nikolai Ivanov, ž. Milan Zatloukal 57,5

Ve Francii běhal třikrát. Vlastní tamní rating 27 kg, což je slabé a jeho stájový kolega ho loni s přehledem porazil.

7 TORQUE POWER(GB), 4 tr. Arslagirej Šavujev, ž. Jaroslav Línek 59,0

Náš přední mílař si po druhém místě ve Velké dubnové vybral dva slabší starty, když výkon v tom druhém se dal svést na menší zranění. Minule se již v Tattersalls Mile představil v obvyklé formě a prohrál jen těsně s Ignaciem Reillym a Mr Rightem, přičemž Sagara nechal za sebou. To z něj dělá hlavního favorita.

Tipařův verdikt: TORQUE POWER bude mít nového jezdce, pokud ale naváže na svůj poslední výkon, může obhájit loňské prvenství. Ztížit mu to může Sagar, který byl druhý v obou minulých ročnících. Mezi špičku mílařů patří i Rabbit Havana, nemusí jí však sednout očekávaná měkká dráha. (ob)

Tip: Torque Power – Sagar – Rabbit Havana

 

17:30 - 7.dostih

42. Velká cena českého turfu Charvát Group a Lokotrans Slovakia

R - cena L - 3+ - 2400 m - 600 000 Kč

1 BOOMBOOM KISS(FR), 5 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 59,0

Ve Francii dříve běhal většinou na tratích do 2000 metrů a loni byl pátý v EJC Middle. Letos však přešel na tratě 2400 metrů, na nichž si vede slušně ve Francii, vyběhal si rating 42 kg a byl dvakrát šestý v Listed. Sednout by mu měl i měkká dráha, na níž se loni umístil v Listed na 2200 metrů v Drážďanech.

2 ARCTURUS(IRE), 4 tr. František Holčák, ž. Jan Verner 59,0

Loňský vítěz slovenské trojkoruny nastoupil do sezóny později, ale vedl si dobře jak v Lázeňské míli, tak ve Zlatém poháru na 2400 metrů. Tady může na své výkony navázat.

3 CACOPHONOUS(GB), 5 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 59,0

Vyhrál Dvojnásobnou karlovarskou míli, ale s nízkou váhou. Minule bojoval ve Varech o prvenství na 2400 metrů, ale tady je přeci jen konkurence silnější. Na příští víkend je na přihláškách Prix du Cadran.

4 ORLEANO, 4 tr. Ivana Pejšková, ž. Václav Janáček 59,0

Minule ve Varech trochu zklamal, jinak chodí dobře, ale o kategorii níž. 2400 metrů už je trochu na hraně, v jedničce se představí poprvé a soupeři tu jsou silnější.

5 PALMERA(GER), 4 tr. Zuzana Kubovičová, ž. Pavlína Filipová 57,5

Minule jí ve Zlatém poháru nesedl pomalejší průběh, vytrvalosti má dost. Těžko se ale hledá někdo, kdo by to teď udělal rychlejší.

6 ORPHEUS, 5 tr. Zdeněk Seménka, ž. David Liška 59,0

Loni sice v Mostě vyhrál Memoriál Vlastimila Smolíka, potom ale šel s formou dolů a prosadil se až letos v chuchelské trojce. O kategorii výš ale minule nic velkého nepředvedl, porazil ho i Orleano a tady by to pro něj mělo být silné.

7 RUSEL(FR), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Tomáš Lukášek 56,0

Ve Frankenbergerově memoriálu přišel s koncovkou zezadu druhý, derby šel víc z pozice a šesté místo bylo taky slušné. Pokud by chtěl víc uplatnit svoji koncovku, potřeboval by svižnější tempo, které tu ale asi nebude. Srovnání se staršími ale nemusí vyjít špatně.

8 INDIAN EAGLE(GER), 6 b tr. Ladislav Pohanka, ž. Adam Florian 59,0

Ve Zlatém poháru se vrátil po dvouleté pauze. Předtím vyhrál Listed v Itálii, konkurence tam však nebyla taková. Tady odvodil dostih a skončil šestý. Dostih v nohách ho ale může dostat výš.

Tipařův verdikt: Arcturus se ukázal dobře v obou letošních startech. Dostih by měl mít podobný průběh jako Zlatý pohár, takže má velké šance uspět. Případná měkká dráha by ale nahrávala BOOMBOOM KISSovi, který se na tomto povrchu místil v Listed v Drážďanech a letos ukazuje, že 2400 metrů mu nedělá problém. Na jejich zaváhání bude čekat šestý z derby Rusel nebo Palmera, když oběma by sednul rychlejší dostih. (ob)

Tip: Boomboom Kiss – Arcturus - Rusel

 

STARTOVNÍ LISTINY