Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 27. 9.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 27. 9.

Rozbory dostihů na neděli 27. září ve Velké Chuchli, kde je na programu šestý ročník European Jockeys' Cupu.

 

VELKÁ CHUCHLE

sobota 27. září

 

14:00 - 1.dostih

EJC CENA SPOLEČNOSTI RAMS ASSETS

R - cena III.kat. - 3 - 1800 m - 60 000 Kč

1 MARIOS(IRE), 3 tr. Ivan Kub, ž. David Liška 58,0

Letos ze třech startů mezi nezvítězivšími vytěžil jedinou dotaci právě na této distanci. Přesto jeho optimum zřejmě leží trochu níže, což se může projevit zvlášť na měkké dráze. Tady patří ke zkušenějším koním a progres u něj patrný není.

2 TRIPLEX(IRE), 3 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Tomáš Lukášek 57,0

Teprve bude debutovat. Polobratr Justice First získal slušný rating 82 liber, ale bodoval na distancích 1200 až 1600 metrů. Otec Elzaam byl sprinterem, takže „osmnáctka“ bude zřejmě příliš dlouhá.

3 STREIF, 3 tr. Ilona Hronová, ž. Vendula Korečková 57,0

Na slušné srpnové běhání z dostihu pro nezvítězivší následně nenavázal v handicapové premiéře. Kratší distance mu může sednout lépe, když matka Siran bodovala na distancích do míle, přesto výrazněji nezaujme.

4 TATONKA, 3 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 57,0

V jediném startu měla problém s akceptováním tempa na distanci 2400 metrů a skončila na vzdáleném posledním místě. Hlavním cílem je zřejmě zisk handicapu.

5 ELSID(FR), 3 s tr. Zdeněk Seménka, ž. Jaroslav Línek 59,0

Jedinou pozitivní formu vyběhl ve Slušovicích, kde dokonce porazil Armitaga, který ale útočil příliš zezadu. Ve Frankenbergerově memoriálu byla konkurence nad jeho síly. Návrat na kratší distanci vypadá jako plus a ztratit by se tu neměl.

6 VISIX(FR), 3 tr. Zdeno Koplík, am. Kateřina Fialová 55,5

Před dvěma týdny debutoval v Bratislavě vzdáleným posledním místem, když ztrácel už od startu. Tohle mu sice rozhodně sedne lépe než sprint, přesto s nezkušenou jezdkyní si jde asi hlavně pro handicap.

7 MAGIC BARON(FR), 3 bj tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 60,0

V létě změnil trenéra a pod novým vedením finišoval čtvrtý ve slovenské VJC. O derby dnu narazil na silnou konkurenci, takže spíše než poslední místo je otazníkem jeho projev, když po startu neakceptoval tempo, přestože na jaře byl naopak příliš chtivý. Každopádně v tomto poli svou třídou většinu soupeřů jasně převyšuje.

8 ARMITAGO(FR), 3 tr. Jozef Piruch, Michaela Musialová 58,0

V Českém derby nesupěl, ale návrat na kratší distanci vypadá jako plus. S aktuální jezdkyní podal životní výkon v Ceně města Karlovy Vary, a pokud předvede něco podobného, konkurovat mu může pouze Magic Baron.

9 GOING TO THE SUN(FR), 3 tr. Václav Luka, ž. Jan Verner 55,5

V jediném životním startu mnoho neukázala. Tady se představí po tříměsíční pauze a po přestupu do šampionské centrály. Mnoho nepředvedla ani většina soupeřů a původ má dobrý. Matka Pestagua je black-type umístěná a dala koně s francouzským handicapem 41,5 kg. Distance sice může být trochu dlouhá, ale pozornosti by ujít neměla.

10 MARIE D`ORVAL(GB), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Michal Hrouda 55,5

Čeká jí dostihová premiéra. Jako roček stála 8.000 euro. Původ má každopádně zajímavý, když nestartující matka An Riocht je polosestrou tří black-type koní a otec Wootton Bassett patří mezi stále populárnější plemeníky. Pohled do paddocku zaslouží i ona.

11 SILVER TRIGGER(FR), 3 bj tr. Michal Kalčík, ž. Martin Laube 58,0

Snažil se kvalifikovat do derby, ale před dvěma týdny se nechytal ani v trojkovém handicapu. Poté změnil trenéra a poprvé nastoupí s beránky a fixací jazyka. Každopádně i horší ovladatelnost je důvodem, proč příliš důvěry nebudí.

Tipařův verdikt: Z této sestavy jednoznačně nejvíce třídy ukázali ARMITAGO a Magic Baron. Oba sice o derby dnu neuspěli, ale startovali v nabitých dostizích. U Magic Baron každopádně vzbuzuje otazníky i jeho projev, takže můj hlas dostane Armitago. Mezi ostatními se vybírá těžko. Pokud naváže na formu ze Slušovic, pomyslné stupně vítězů může doplnit Elsid. Na startu bude i několik koní bez nebo jen s minimem zkušeností, z nichž může být dobrou volbou Going To The Sun. (jf)

Tip: Armitago – Magic Baron - Elsid

 

14:30 - 2.dostih

EJC CENA SPOLEČNOSTI KSB – PUMPY + ARMATURY

R - cena IV.kat. - 3+ - 1400 m - 40 000 Kč

1 LITTLE JANE, 3 tr. Jiří Brož, ž. Martina Havelková 55,0 

V handicapové premiéře na této distanci nebyla daleko od nejnižší dotace. Měkčí dráha jí pomůže, vlastní ale nejnižší rating v poli.

2 METLAKATLA, 4 tr. Ladislav Nagy, ž. Petr Foret 58,5   

Naposledy tu zvítězila v kratším handicapu, když nosila nízkou váhu. Metry navíc by měla zvládnout, někteří nedávní soupeři (Dodybud, Nurwela, Silenbuttdeadly) tu vycházejí o dost lépe.

3 DELLIPSA, 3 tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 55,0     

Zatím se nechytila ani mezi vrstevníky, ani v handicapu. V srpnu na delší distanci se neodpoutala z konce pole, takže ubrání metrů jí nejspíš nepomůže.

4 DODYBUD(IRE), 11 tr. Michal Kalčík, ž. Martin Laube 58,0        

Poctivý veterán se v podobných handicapech zabydlel a naposledy tu bojoval o vítězství. Metlakatle by měl porážku vrátit, větším nebezpečím z nedávného poměření bude Silentbuttdeadly.

5 SHECANRALLY(IRE), 5 sj tr. Pavel Hlavatý, ž. Maxim Pecheur 56,5       

Vloni vyhrála handicap II. kat. v Mostě, letos se ale nemůže chytit. Tady potkává několik soupeřů ze začátku září, a německý žokej a nově hlášená stínidla budou muset dělat zázraky, aby někomu z nich porážku vrátila.

6 IRISH VALENTINE, 4 s tr. Helena Voršilková, ž. Jiří Chaloupka 58,0       

Letošní úvodní dva starty vypadaly slibně, v handicapech se ale zatím nechytil. Na této distanci ukázal asi nejlepší letošní formu a vychází tu o trochu lépe než nedávný soupeř Mikrop Alighieri.

7 NÁTURA, 4 tr. Ján Mach, ž. Radek Koplík 60,5

V červenci zvítězila ve Varech a i další dvě formy byly dobré. Obzvláště ta ze silně obsazeného handicapu v srpnu by tu na většinu soupeřů měla stačit.

8 LYGERON, 3 tr. Petr Kříž, Taťána Mášová 56,5               

I když to není nijak silně obeslaný dostih, tak debutant, jehož pravý bratr skončil ve dvou startech daleko za polem, to nebude mít snadné.

9 SICILIAN ROCK(IRE), 5 j tr. Vladimír Derych, ž. David Liška 60,0              

Po návratu z překážek zvítězil překvapivě v prodejním dostihu v Mostě. V dosavadní kariéře na předchozí triumfy nenavázal a podobného klidu na špici se asi nedočká, vyřadit z úvah ho ale nelze.

10 NURWELA, 4 tr. Ján Mach, ž. Jan Verner 56,5             

Podobný případ jako Metlakatla. Začátkem září tu v těsném doběhu těžila z nízké váhy. Delší distance je plusem, před Dodybuda by se ale znovu dostat neměla.

11 HUA HIN(IRE), 4 s tr. Vladislav Fedorowicz, Alena Plimlová 58,0        

Naposledy to zkusil z čela a v rovině rychle vyklidil pozice. Tak špatný by být neměl a tady má poprvé hlášená stínidla.

12 SILENTBUTTDEADLY(GB), 3 s tr. Jaroslav Jelen, ž. Tomáš Lukášek 56,5            

I když jako „echt“ sprinter nevypadá, oba dva chuchelské handicapy zvládl dobře. Tady vychází lépe než Dodybud, což ho posílá mezi nejlepší.

13 MIKROP ALIGHIERI, 3 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 56,5

Letos bez dotace jen při úvodním startu. Mírné zkrácení distance by neměl být problém a tady by nejspíš měl opět něco vydělat.

Tipařův verdikt: Začátkem září tu v o trochu kratším handicapu okupovala přední příčky čtveřice Metlakatla, Dodybud, Nurwela a Silentbuttdeadly, a i tady se dá očekávat, že budou mezi nejlepšími. Nejhodnotnější formu v poli ale vyběhla v srpnu NÁTURA, což potvrdila i v dalším startu na kratší distanci. Pokud by něco podobného předvedla tady, měla by přidat druhé životní vítězství. (fm)

Tip: Nátura – Silentbuttdeadly - Dodybud

 

15:05 - 3.dostih

EJC CENA SPOLEČNOSTI TRADE FIDES

R - cena III.kat. - 3+ - 2600 m - 60 000 Kč

1 BETTING TIP(FR), 5 tr. Václav Luka, ž. Jaroslav Línek 59,0

Nejlepší formy vyběhl na distancích kolem dvou kilometrů. Po dvou slabších běháních ale zamířil na delší distanci a nebylo to špatné. Cesta za dotací ovšem nebude jednoduchá, zvlášť když jsou další metry navíc otazníkem.

2 RENASI, 3 tr. Radek Holčák, ž. Alexander Pietsch 57,0

V Českém derby neuspěl, ovšem předtím si mezi špičkou klasického ročníku vedl dobře ve Frankenbergerově memoriálu. Se staršími soupeři už se utkal v červnu, kdy sice prohrál s Betting Tipem, ale změna váhového poměru i delší distance hrají pro Renasiho.

3 SAPIENTI, 5 tr. Filip Neuberg, ž. Christophe Soumillon 57,0

Z celého pole ukázal nejvíce třídy, když skončil druhý v Ceně prezidenta a třetí v bratislavském Zlatém poháru. Před dvěma lety navíc v podobném dostihu při EJC zvítězil. Otazníkem je aktuální forma, když jde na start po roční pauze a změně trenéra.

4 ORIENTAL GLORY(GER), 5 tr. Jiří Brož, ž. Jan Rája 59,0

Loni skončil třetí ve Velké letní ceně, ale od té doby mají jeho výkony sestupnou tendenci. Letos míří především do Německa, kde se posledně vešel aspoň na tabuli, ale jednalo se o slabý dostih a na nejlepší ztrácel výrazně. Ani jeho dvě letošní české formy mu velké šance nedávají.

5 WANIKORO, 7 tr. Oliva Horová, ž. Anthony Crastus 59,5

Na výkony z loňské sezóny navázala v červenci ve Varech, kde šla netradičně ze špice. Před dvěma týdny ale v roli favority uzavřela doběh dvojkového handicapu. Pokud se vrátí na svůj standart, může bojovat o nižší dotace.

6 SHEDIR(IRE), 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Maxim Pecheur 61,0

Posledně ve dvojkovém handicapu porazil dvojici nynějších soupeřů, ale těžil z nízké váhy, zatímco tady ponese nejvyšší hmotnost. Podle poměru váha/handicap tak vychází vůbec nejhůře, takže se bez dalšího progresu neobejde.

7 AVIGNON, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Adam Florian 59,0

V už zmiňovaném dvojkovém handicapu před dvěma týdny porazil trojici nynějších soupeřů a změna nesených hmotností napovídá, že tentokrát by jeho převaha měla být ještě výraznější. Nikdy nezklamal a stále jde nahoru, takže první letošní vítězství vypadá reálně.

8 FLY AMICO(FR), 3 tr. Jozef Piruch, ž. Jan Verner 55,0

Na jaře běhal dobře mezi vrstevníky a slušně zaběhl i v červenci ve Varech, přestože prohrál s Wanikoro. Minule se od něj čekalo trochu více, ale nosil dost kilo. Tady je adeptem na některou z nižších dotací.

9 GIVEN CHOICE(IRE), 5 tr. Iwona Wroblewská, ž. Tomáš Lukášek 57,5

Posledně na supervytrvalecké distanci výrazně ztrácela na trojkovou vítězku Daralaru. I když v Anglii zvládala i supervytrvalecké distance, tohle by jí přeci jen mělo sednout lépe. Letos dvakrát slušně zaběhla ve Varech, a pokud předvede něco podobného, znovu by měla něco vydělat.

Tipařův verdikt: Čtveřice účastníků dostihu se utkala před dvěma týdny ve dvojkovém handicapu a stejně jako tehdy z nich nejlépe vychází AVIGNON, který jde navíc stále nahoru. Další tříletek Renasi naposled neuspěl v derby, ale při sestupu do třetí kategorie se s ním musí počítat. Ještě více třídy ukázal Sapienti, ale jeho aktuální forma je otazníkem. Pokud tempařce Given Choice sedne měkká dráha, většinu soupeřů by měla nechat za sebou. (jf)

Tip: Avignon – Sapienti - Renasi

 

15:40 - 4.dostih

EJC CENA BAK STAVEBNÍ SPOLEČNOSTI

R - cena L - 2 - 1100 m - 600 000 Kč

1 FORCE ONE, 2 tr. Ladislav Pohanka, ž. Anthony Crastus 57,0

Posledně lehce vyhrála, ale jednalo se o dostih vyhrazený českým odchovancům. V Simsonově ceně ztrácela půl délky na Agnesku. Byla sice váhově zvýhodněná, ale mohla se více zvednout. Jejich šance tak vypadají vyrovnaně. Lépe se z dvojice starších polosourozenců ukázala Forea, která skončila šestá v CZK, ale protože běhala pod jinou identitou, byla diskvalifikována.

2 VI FI(IRE), 2 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Christophe Soumillon 58,0

Ve druhém životním startu ukázal zlepšení, když finišoval třetí v Ceně Masise. Na Gianninu ztrácel přes 3 délky. Neměl ale ideální průběh, když po horším startu na konci pole puloval. Distance mu sedne, protože matka Velvet Flicker jako dvouletá z devíti startů vytěžila tři vítězství a zkraje klasické sezóny zvítězila v kilometrovém Listed.

3 DRAGON ARROW(GB), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Jaroslav Línek 58,0

Posledně zvítězil na míli. Předtím dvakrát prohrál s kvalitními soupeři, a kdyby s ním začátkem srpna jezdec nenastoupil už v oblouku, asi by uspěl už tehdy. Zkrácení distance nevypadá jako plus, ale trenérka je tradičně úspěšná s dvouletky s delšími původy. Matka Zubeida, jejímž je prvním potomkem, vyběhla nejlepší formu na distanci 2800 metrů, na druhou stranu otec Sepoy měl dost rychlosti.

4 AGNESKA, 2 j tr. Václav Luka, ž. Jan Verner 57,0

Ranost a rychlost jí neschází, když debutovala už v prvním dostihu pro dvouleté, v němž na Gianninu ztrácela 2 délky. Ani další dvě formy nejsou špatné, nicméně progres u ní patrný není. Boj o konec tabule tak vypadá jako maximum.

5 RABBIT RULER(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Maxim Pecheur 57,0

Při debutu skončila čtvrtá za trojicí koní, kteří se představí v sobotním Gerschově memoriálu. Jejich výsledek tak napoví o jejích šancích, ale zřejmě se bez výrazného progresu neobejde. Jako sprinterka navíc nevypadá, když oba rodiče měli optimum minimálně na distancích kolem dvou kilometrů.

6 PONNTOS(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 58,0

V Ceně Masise předvedl slibný debut, když na vítěznou Gianninu ztrácel zhruba 5 délek, přestože jeho projev byl „zelený“. Když ho totiž po pomalejším startu žokej rozjel, dost se hnal. S klidnějším průběhem by měl ukázat více. Polosestra Blessed To Empress jako dvouletá vítězně debutovala už 2. května, zatímco další polosestra Lady Mazie se při EJC představí mezi klisnami.

7 HOTCHWAYE(FR), 2 tr. Václav Luka, ž. Adam Florian 58,0

Jako roček stál 30.000 euro. Debut absolvoval ve Francii, kde narazil na kvalitní soupeře, ale přeci jen na vítěze ztrácel zhruba 12 délek. Vyběhli dva jeho starší polosourozenci a oba zvítězili. Bimini Twist sice uspěl už jako dvouletý, ale na distanci 2000 metrů, zatímco Marlin Rush debutoval až jako tříletý. Přestože otec Scissor Kick byl sprinterem, jeho čas může přijít později.

8 RABBIT COULSTY(IRE), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Alexander Pietsch 57,0

Podobně jako Giannina půjde na start pouhý týden po Ceně zimní královny. Její doběh uzavřela, ale její jezdec zhruba 150 metrů před cílem položil ruce, takže nešla nadoraz. Kratší distance jí asi sedne lépe, přesto v nabitém poli výrazněji nezaujme.

9 GIANNINA(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Tomáš Lukášek 57,0

Původ má sice spíše supervytvalecký, přesto vyhrála hned první dostih pro dvouleté a uspěla i v Ceně Masise. Před pouhým týdnem finišovala druhá v Ceně zimní královny. Krátká pauze ani střídání distancí sice nejsou ideální, ale pokud se s tím vyrovná, měla by bojovat o nejvyšší příčky.

Tipařův verdikt: Na startu bude trojice účastníků Ceny Masise. V ní zvítězila GIANNINA, a pokud se vyrovná s náročným program, může mít i zde nejvyšší ambice. Více než posledně jí ale mohou potrápit Vi Fi a Ponntos, kteří neměli ideální průběh a progresem nepřekvapí. V kvalitních dostizích pro nezvítězivší startoval Dragon Arrow, ale zkrácení distance nebude ideální. Potenciál má i ve Francii debutující Hotchwaye. (jf)

Tip: Giannina – Vi Fi - Ponntos

 

16:15 - 5.dostih

EJC Leram Million

R - cena Gd-3 - 3+ - 1400 m - 1 200 000 Kč

1 MR RIGHT(IRE), 8 tr. František Holčák, ž. Jan Verner 59,0

Elitní sprinter, který letos podruhé vyhrál Svatováclavskou cenu. V minulých ročnících se mu moc nevedlo, letos ale na chuchelské dráze podává dobré výkony i na míli, když byl těsně druhý v Tattersalls Mile. S aktuální formou může být mezi prvními.

2 HELLENIC SPIRIT(GB), 4 tr. Nikolai Ivanov, ž. Adam Florian 59,0

Před rokem získal za vítězství na 1400 metrů na provinčním závodišti francouzský rating 36,5 kg. Ani potom neběhal špatně, když většinu dostihů šel z první pozice. Naposledy startoval v březnu, když aktuálně má rating 34 kg. V takhle nabitém dostihu by to ale nemělo stačit.

3 POWER JACK(GB), 4 tr. Bohumil Nedorostek, ž. Alexander Pietsch 59,0

Nejlepším jeho letošním umístěním bylo třetí místo z Listed v Hannoveru právě na distanci 1400 metrů. Ve Svatováclavské ceně ho musel vzít jezdec v oblouku trochu zpět a 1200 metrů mohlo být krátkých. Jeho oblíbená distance ho tady vrací do hry.       

4 TROIZILET(FR), 6 j tr. Václav Luka, ž. Vincent Cheminaud 59,0

V posledních třech ročnících obsadil druhé, první a třetí místo. Letos se ale ve Francii hledal a jeho rating klesl na 37,5 kg. Jeho tým to řešil kastrací, po které se představí poprvé.

5 MANOAMANO(FR), 4 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Tomáš Lukášek 59,0

Gr.3 v Hamburku na něj bylo silné, u nás ale ve velkých dostizích nebyl hůř jak třetí. Ve Svatováclavské ceně ztrácel na Mr Righta 3 délky, 1400 metrů je ale pro něj lepší trať, na níž na jaře prohrál Memoriál Jaroslava Maška jen těsně.              

6 SWEETICON(GB), 6 tr. Václav Luka, ž. Anthony Crastus 57,5

Loni tu byla šestá v kontaktu s předními koňmi. Také letos v Memoriálu Jaroslava Maška se zapojila do boje o přední příčky. Je vidět, že distance nemusí být problém, klasických 1200 metrů je ale pro ni lepší, přestože při obhajobě Svatováclavské ceny podala matný výkon. Šla ale po dvouměsíční pauze.

7 JIN JIN(IRE), 4 tr. Bohumil Nedorostek, ž. Maxim Pecheur 57,5

Dosud neporažená německá zástupkyně přijíždí s vizitkou dvou vítězství v Listed, což svědčí o její vysoké třídě. 1400 metrů je na ni trochu krátkých, zvlášť na měkké půdě by to ale pro ni neměl být problém.

8 POLITICUM(FR), 4 tr. Arlagirej Šavujev, ž. Jaroslav Línek 59,0

Loni tady byl čtvrtý a slušně vstoupil i do nové sezóny, kdy stejné umístění získal v Memoriálu Jaroslava Maška. Po letní zdravotní pauze nepředvedl v Tattesrsalls Mile nic úchvatného, jeho preferovaná distance a start v nohách ale zvedají jeho šance.

Tipařův verdikt: Ačkoli 1400 metrů je pod jejím optimem, JIN JIN ukázala v německou vysokou třídu. Ve hře by měl být i její stájový kolega Power Jack, který neměl ve Svatováclavské ceně ideální průběh. Přestože v minulých ročnících tu díru do světa neudělal, letos se Mr Right ukázal dobře v Chuchli i na míli. Stálou formu drží Manoamano, Politicum ale může jít nahoru. (ob)

Tip: Jin Jin – Mr Right – Power Jack

 

16:50 - 6.dostih

EJC CENA HRUBYMOVING TRANSPORT

R - cena L - 3+ klisny - 2200 m - 600 000 Kč

1 SYLVIANA(FR), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Martina Havelková 55,5

Po druhém místě z trialu obsadila vzdálenou šestou příčku v Oaks. Tady narazí na dvojici tehdejších přemožitelek, s nimiž poměr sil zřejmě neotočí. Při prvním startu proti starším soupeřům jí patří role outsidera.

2 FALIRAKI, 3 ž. Jan Verner 55,5

Zatím vyběhla jen čtyřikrát a jde nahoru. V Oaks skončila třetí, ale s výraznou ztrátou na dvojici nejlepších. Ze čtveřice tříletých vypadá nejlépe, ovšem aby vybojovala další medailové umístění, pravděpodobně bude muset pokračovat v progresu.

3 WELLUNCA, 3 ž. Adam Florian 55,5

Posledně v konkurenci starších soupeřů finišovala těsně třetí, když jí jen o krk porazil do sobotní Velké ceny českého turfu směřující Cacophonous. Oproti němu ale byla váhově zvýhodněná. Tady bude úspěchem zisk jakékoliv dotace.

4 LADY MAZIE(IRE), 4 ž. Alexander Pietsch 59,0

Také ona podala nejlepší výkon při posledním startu, když v Bratislavě zvítězila na distanci 1900 metrů. Každopádně delší trať nikdy neabsolvovala a při jediném chuchelském startu ukázala dost rychlosti, když dobře zaběhla na „čtrnáctce“. Další metry navíc vypadají zvlášť na měkké dráze jako problém.

5 PERFECT PITCH(GER), 6 ž. Maxim Pecheur 59,0

Letos se sice nedostala přes čtvrté místo, ale v německých Listed pravidelně končí na tabuli a i tamní handicap 85 kg je známkou vysoké kvality. V červenci o 2 a ½ délky porazila v Českém derby druhou Vivienne Wells, která ale tehdy nadiktovala až příliš ostré tempo. Každopádně roli favoritky se nevyhne.

6 IMSEXYANDIKNOWIT(IRE), 4 ž. Tomáš Lukášek 59,0

Posledně skončila třetí v meranském Listed, kde o 2 a ½ délky porazila Lady Roseburg. Tu za sebou nechala i v červenci ve Varech, kdy byl mezi nimi ještě výraznější rozdíl. Pokud na tyto formy naváže, znovu by měla být mezi nejlepšími.

7 VIVIANN(FR), 4 ž. Jan Rája 59,0

I když už je čtyřletá, stále může mít rezervy. Koneckonců v posledních dvou startech zvítězila. Jednalo se ovšem o trojkové handicapy, přičemž tady narazí na silnější konkurenci. Každopádně nebude překvapením, když z dvojice trenéra Nieslanika bude tou lepší.

8 LADY ROSEBURG(FR), 4 ž. Christophe Soumillon 59,0

Je na ní spoleh, když kromě startu v supervytrvalecké Karlovarské dvojnásobné míli pravidelně trefuje tabuli. To by se jí mělo podařit i zde, ale v létě dvakrát prohrála s Imsexyandiknowit a posledně jí zase porazila Zoriana. Pár lepších soupeřek se tedy asi zase najde.

9 ZORIANA(GER), 6 ž. Jaroslav Línek 59,0

O její třídě není sporu. Mimo Bratislavu toho v minulých letech moc nenaběhala, ale letos zvítězila v Kincsem Parku a před třemi týdny obsadila třetí příčku v chuchelském Zlatém poháru. Tehdy byla v průběhu dostihu dost chtivá a na větší dráze by jí asi lépe sedla kratší distance, což platí zvlášť na měkké dráze. Koneckonců na měkku v Chuchli neuspěla ve Velké dubnové ceně.

10 LORIANA OF JAPE, 3 ž. Anthony Crastus 55,5

Další zástupkyně klasického ročníku, která je na vzestupu. V Oaks skončila čtvrtá o 3 délky za Faliraki, která ale v závěru především kontrolovala svou pozici. Jejich poměr sil tak pravděpodobně zůstane zachován. Na nejlepší jí trocha třídy schází, ale co jí nechybí, je vytrvalost, takže může profitovat z měkké dráhy.

Tipařův verdikt: Favoritkou dostihu je PERFECT PITCH, která v německých dostizích kategorie Listed podala několik výkonů, která by tady měly na vítězství stačit. Třídu má i Zoriana, ale na měkké dráze pro ni může být distance příliš dlouhá. Jako lepší volba tak vypadá Imsexyandiknowit. Spolehlivé výkony podává Lady Roseburg a z tříletých vychází nejlépe Faliraki, jejíž progres nemusí být u konce. (jf) 

Tip: Perfect Pitch – Imsexyandiknowit – Zoriana

Řekli nám:

Bohumil Nedorostek, trenér Perfect Pitch: „Perfect Pitch se minule vůbec nepovedl průběh v Mülheimu, takže tenhle výsledek škrtám. Jinak před tím podávala dobré výkony, chuchelská dráha jí podle mě sedne a ani případná měkká dráha by jí neměla dělat problém.“

 

17:25 - 7.dostih

EJC Lokotrans Middle

R - cena L - 3+ - 1800 m - 700 000 Kč

1 PORTORIKOS(IRE), 7 tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Anthony Crastus 59,0

Loni dal přednost EJC Long, kde byl čtvrtý, letos se přes vítězství v Memoriálu Vlastimila Smolíka víc zaměř na distance do 2000 metrů. Ve Velké dubnové nebyl daleko od Ignacia Reillyho a po karlovarském výpadku se vrátil druhým místem v Mostě, kde ho porazila jen ofenzivní Maverana, která měla o něco větší váhovou výhodu.

2 MORMILL(GB), 7 tr. Jaroslav Jelen, ž. Jan Verner 59,0

V Lázeňské míli porazil dobré koně. V Karlových Varech ale zaběhne vždy o něco líp než v Chuchli. Navíc jeho ofenzivnějšímu stylu sedne víc míle, přestože i tuto distanci má úspěšně vyzkoušenou.

3 IGNACIUS REILLY(GB), 4 tr. Václav Luka, ž. Vincent Cheminaud 59,0

Loňský vítěz Velké jarní letos u nás neprohrál a vedl si dobře i ve francouzských Listed. Minule vybojoval i Tattersalls Mile, víc mu sedne ale právě tahle distance, na které na jaře vyhrál Velkou dubnovou.

4 MAVERANA(POL), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Alexander Pietsch 55,5

Ukázala se již ve Velké letní ceně druhým místem za Tularkou, v Oaks si ale vybrala hodně špatný den. Naposledy všechny zaskočila v Mostě, když si poradila s Portorikem a Darkolvou. Ti měli oproti ní penalitu 1,5 kg a jejímu ofenzivnímu stylu sedla mostecká dráha. 

5 CAPE FREEDOM(IRE), 5 tr. Arslagirej Šavujev, ž. Adam Florian 59,0

Loni byl druhý ve Velké dubnové za Black Canyonem a vyhrál Velkou květnovou. Po zdravotní pauze se letos zlepšoval postupně. Svým dřívějším formám se přiblížil až před týdnem ve Varech, kde sice nebyli tak silní soupeři, ale vyhrál s převahou. Pokud zvládne start po tak krátké době, nemusí být bez šance.    

6 IDEAL APPROACH(IRE), 8 tr. Luboš Urbánek, ž. Jan Rája 59,0

Přestože mu vždy sedla víc bratislavská dráha, dokázal zaběhnout i v Chuchli. Před dvěma lety tu byl třetí, loni už ztrácel tu nejlepší formu a skončil sedmý. Nejstarší z účastníku si letos dobře vedl v německých handicapech, ale tady by to už stačit nemělo.

7 RATE(FR), 3 tr. Čestmír Olehla, ž. Tomáš Lukášek 57,0

Už od loňského suverénního vítězství v EJC Gerschově memoriálu byl považován za premianta ročníku, což potvrdil ve Velké jarní, ale na delší distanci přišly první porážky a v derby skončil pátý. Nešlo tak o jeho vytrvalost, jako chtivý projev. Tým mu zkracuje distanci a musí vymyslet něco, jak prodat jeho nespornou třídu.

8 GARLIZAIN(FR), 5 s tr. Nikolai Ivanov, ž. Maxim Pecheur 59,0

Ve Francii běhal na distancích okolo 2000 metrů, na all weatheru tam vyhrál dva menší handicapy a získal i nějaká umístění. Tamní rating 37 kg není špatný, ale neběhal od ledna.

9 BLACK CANYON(FR), 6 tr. Čestmír Olehla, ž. Jaroslav Línek 59,0

Na jaře se předvedl ve velmi dobré formě a s přehledem opanoval Velkou květnovou, přestože jeho optimum je spíš 1800 až 2000 metrů, na nichž vyhrál v létě ve Varech. Naposledy byl čtvrtý v Tattersalls Mile, ale tady mu distance sedne líp, v posledních ročnících tu byl druhý a čtvrtý.

Tipařův verdikt: IGNACIUS REILLY letos u nás neprohrál, vedl si dobře i na francouzské black type scéně a distance je pro něj optimální, proto se nevyhne roli favorita. V tomto dostihu se tradičně daří Black Canyonovi, který se letos ukazoval v dobré formě. Po výpadku ve Varech se dokázal vrátit Portorikos a do dobré formy se dostal i Cape Freedom. Vysokou třídu má Rate, musí se mu ale povést dostih. (ob)

Tip: Ignacius Reilly – Portorikos – Black Canyon

 

STARTOVNÍ LISTINY