Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 28. 10.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 28. 10.

Rozbory dostihů na neděli 28. října ve Velké Chuchli.

12:00 - 1.dostih - CENA EŽ PRAHA s ČESKOU TELEVIZÍ

PP - cena II.kat. - 4+ - 3300 m - 120 000 Kč

1 QUINZE DE LA ROSE(IRE), 6  ž. Jan Faltejsek  72,5 - Jako čtyřletý ve Francii dvakrát vyhrál na provinciích. Po přechodu do českého tréninku se mu ale moc nedařilo. Je těžký na ježdění a bývá chtivý. Jan Faltejsek si s ním ale dokázal poradit, i když je pravda, že v květnu v Meranu vyhrál i díky tomu, že většina soupeřů spletla kurs.

2 TIALINE, 5  Ondřej Velek  68,5 - Na rovinách neměla špatnou třídu. Dva překážkové starty absolvovala v Meranu, kde při debutu kvůli chybě na skoku nedokončila, naposledy ale byla druhá. Sice se nejednalo o větší dostih, ale do počtu by tu být neměla.

3 URBAN JOY(IRE), 5  Pavel Složil ml.  70,0 - Jeho překážkový debut v Chuchli nebyl špatný, ale na nejlepší nestačil. Je typem koně, který by potřeboval tak o kilometr delší trať.

4 TASTE OF ROCK(FR), 4  ž. Jaroslav Myška  68,0 - Ve Francii má rating 54 kg. V Křišťálovém poháru nestačil jen na silné soupeře, tady na tom může být dobře.

5 ČÁRIRAY, 11  Jan Odložil  70,0 - V Pardubicích ukázal, že se opět dostal do podzimní formy. Délka dostihu ale pro něj může být krátká.

6 FAMOUS VALLEY(IRE), 4  ž. Sertash Ferhanov  65,0 - V minulých dvou startech v Chuchli si vedla suverénně. Tady jí tedy nemine role favoritky.

Tipařův verdikt: FAMOUS VALLEY běhá ve výborné formě a ještě nemusela ukázat vše. To Čáriray již za sebou velké úspěchy má. Vypadá to, že je opět v podzimní formě, přeci ale jenom má svůj věk a distanci by nejspíš potřeboval delší. Zajímavé je i duo, co má zkušenosti z Francie. Těžko jezditelný Quinze De La Rose si minule v Itálii porozuměl s Janem Faltejskem, Taste Of Rocka v Pardubicích porazili jen velmi slušní soupeři. (ob)

Tip: Famous Valley - Čáriray - Taste Of Rock

 

12:30 - 2.dostih - CENA STŘEDNÍ ŠKOLY DOSTIHOVÉHO SPORTU A JEZDECTVÍ

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč

1 MAINE D`ANGE(IRE), 3 Lucie Fialová 57,0 – Delší dobu trvalo, než našla svojí parketu. Naposledy ale zvítězila jistě a handicaperův přídavek kompenzuje úleva jezdkyně.

2 RABBIT WIN(IRE), 3 žk. Simona Laubeová 57,5 – Běhala spíš delší distance. Podle posledního handicapového startu v Chuchli by jí zkrácení mohlo prospět a v sedle bude mít zkušenou žákyni.

3 MORGAN, 4 Michal Kopczyk 56,0 – Několik dotací získal o kategorii níž. Tady to bude mít i díky několika kilům přes váhu složitější.

4 LA SANTIAGA(GER), 4 bj žk. Taťána Mášová 54,0 – Naposledy v prodejním dostihu narazila na příliš těžké soupeře. V chuchelském handicapu v září nezaběhla špatně, platí o ní ale, že v Mostě běhá lépe.

5 NADĚJE, 5 žk. Zuzana Míčová 57,5 – První polovina sezóny jí vyšla dobře, po pauze se jí ale tolik nedaří. Minule bočila a nevypadá jako nejjednodušší na ježdění.

6 LABOND, 7 žk. Anna Hůlová 57,0 – Vítěz dvou podobných dostihů se neztratil ani naposledy s přídavkem. Prodloužení distance by mělo svědčit jeho koncovce a znovu může být nebezpečný.

7 LA LAGION, 8 žk. Denisa Sikorová 49,5 – V posledních dvou startech za Labondem a ani tady to nevypadá, že by tomu mělo být jinak.

8 DETERMIS, 5 žk. David Liška 58,5 – Vloni dvakrát vítězná, letos se jí tolik nedaří. Oproti posledním startům ale nemá hlášená stínidla a v sedle bude mít žáka s titulem žokej.

9 CHUAN CHE, 10 j žk. Milan David 63,0 – Naposledy byl aktivnější než obvykle, výsledné třetí místo ale nebylo špatné. Tady se dá čekat změna taktiky, na takto dlouhé trati se ukázal jednou ve své dlouhé kariéře.

Tipařův verdikt: DETERMIS sice svými posledními formami neoslní, tady ale nemá hlášený blinkrs. V létě bez této pomůcky běhala lépe a tady bude mít v sedle čerstvého žokeje. Rabbit Win by měla těžit ze zkrácení distance a i ona bude mít k dispozici zkušenou jezdkyni. Dvojnásobný vítěz podobných handicapů Labond vypadá ze zbytku pole jako největší soupeř. (fm)

Tip: Determis – Rabbit Win - Labond

 

13:00 - 3.dostih - CENA SPOLEČNOSTI DIBAQ, a. s. - výrobce značky FITMIN

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 GOLDENTON, 2 am. Jindřich Fabris 58,0 – Před pouhým týdnem neuspěl v Pražském zimním favoritovi, ale tady je konkurence výrazně slabší. Stejně jako v předchozím díle Fitmin Cupu může vybojovat tabuli, i když ubrání metrů mu nepomůže.

2 MAESTRO ALIGHIERI, 2 ž. Martina Havelková 57,0 – Debutoval před pouhým týdnem, a přestože ani tehdy nebyla konkurence nejsilnější, skončil mezi poraženými. Bez progresu se tedy neobejde.

3 ORESTO, 2 j ž. Jiřina Andrésová 56,0 – Oba starší polosourozenci debutovali až jako tříletí. Lépe si z nich vede Oric, ale ani on se nedostal ze čtyřek. Při debutu tedy nezaujme.

4 GILIENNE, 2 Adam Florian 55,5 – V polovině září skončila ve Fitmin Cupu po aktivním průběhu čtvrtá. Jednalo se o jeden z lépe obsazených dostihů seriálu, když její přemožitelé Big Ben a Well Absolut šli následně nahoru. Tady by tedy měla zamířit ještě výše. Navíc stáj minulý týden ukázala dobrou formu.

5 LEVANDULE, 2 Eva Buriánková, Mgr. 53,0 – Polosourozenci Lusk a Lord Beccari jako dvouletí ve Fitmin Cupu zvítězila. Má ale pozdnějšího otce a bude teprve debutovat, takže se dá čekat spíše seznamovací start.

6 MARCHAND, 2 ž. Martin Laube 57,0 – Při debutu výrazně prohrál s dvojicí zde startujících stájových kolegů. Ti už ale měli zkušenosti a polobratr Montjeu Third byl druhý v CZF. Nepřekvapí ani výraznějším zlepšením.

7 AVANT TOUT, 2 ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Polosestra výborných Avereho a Al Bustana. To sice napovídá, že ranost nebude patřit k jejím přednostem, ale minule prohrála jen s vítězkou CZK Dark Absolu a pátým z CZF Big Benem. Na tuto konkurenci by tedy měla mít dostatek třídy a metry navíc jsou plusem.

8 IRISH VALENTINE, 2 Daniel Vyhnálek 56,0 – První potomek dvojkové vítězky Irish Fire. Ta sice našla optimum na distancích přes dva kilometry, ale už jako dvouletá si vedla slušně. Z trojice debutantů může zamířit nejvýše.

9 ZAMINDARTON, 2 žk. David Liška 58,0 – Minule přes oblouk příliš plýtval silami, které mu chyběly v závěru. Na rozdíl od tohoto startu nebude mít stínidla, což může být plus. S kratší distancí by se každopádně vyrovnat měl a ze čtveřice trenéra Petrlíka vypadá nejlépe.

10 DENALI, 2 Beysim Ferhanov 57,0 – Matka Divoká Orlice zvítězila v CZK, ale její první dva potomci mnoho třídy neukázali. Při debutu brala dotaci, a protože metry navíc nebudou na škodu, zadarmo by neměla běžet ani tady.

Tipařův verdikt: Mezi českými odchovanci vypadá nejlépe AVANT TOUT, jejíž čas by měl sice přijít později, ale minule prohrála s kvalitními soupeři a na tuto konkurenci by měla mít dostatek třídy. V předchozích dílech Fitmin Cupu obsadili čtvrtá místa Gilienne a Zamindarton, přičemž na lepší soupeře pravděpodobně narazila Gilienne. (jf)  

Tip: Avant Tout – Gilienne - Zamindarton

 

13:30 - 4.dostih - CENA AUTO JAROV KUNRATICE

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1400 m - 40 000 Kč

1 FANTASTIC LADY, 4 žk. Simona Laubeová 64,0 – Po dvojici triumfů z malých drah se vyrovnala se svojí handicapovou známkou i v Chuchli. Pokud nebude dráha příliš měkká, umístit by se měla.

2 IBAR, 8 b ž. Jan Verner 59,5 – Nižší dotaci bral v posledních čtyřech startech. Naposledy se potkal s několika nynějšími soupeři, s některými z nich ale i tentokrát vychází hůře.

3 GANSEBLUMCHEN(IRE), 4 Michal Hrouda 53,0 – Před týdnem měla problém stíhat tempo a její koncovka přišla pozdě. O trochu delší distanc a případná měkčí dráha jí posouvají opět mezi nejlepší.

4 PETINGO DANCER, 7 ž. Kateřina Hlubučková 53,5 – Po překvapivém vítězství se mu na mílové trati nedařilo. Tato by mu měla pasovat lépe a v sedmi letech je stále ještě neprověřeným koněm.

5 ILISSA DESERT(FR), 5 ž. Martin Laube 55,5 – Začátkem září zaběhla nad očekávání dobře na 1800 metrů. Toto by jí mělo být bližší, a pokud bude po menší pauze fit, nemusí být bez šance.

6 MY CHARLIE MAN(GB), 7 ž. Vendula Korečková 60,5 – Před týdnem na mílové trati nebyl moc vidět. Tohle by mu asi mělo sedět lépe, ve Slušovicích běhá tratě okolo kilometru.

7 DODYBUD(IRE), 9 žk. Zuzana Míčová 69,0 – Minulou neděli třetí na kratším sprintu, mírné prodloužení by mu mělo pasovat. Zátěž, kterou ponese, ale už vyvolává respekt.

8 HERBEBOIS, 8 ž. Martina Havelková 49,5 – Jeho parketou jsou střední tratě, což dokazuje jeho poslední forma z Mostu. Tohle by mělo být krátké, může ale těžit z toho, že jeho známka je už hodně dole.

9 LAKAR, 8 bj žk. David Liška 61,0 – Naposledy neměl problémy na startu, v dostihu ale neměl světlejší okamžik. S novopečeným žokejem by měl být populární, zdá se, že vyžaduje tvrdší ruku.

Tipařův verdikt: I když pole není početné, vybrat toho pravého není snadné. Dobře vypadá dvojice trenéra Kalčíka, Dodybud a Lakar, i když prvně jmenovaný ponese zátěž, která se často nevidí. Zatím nezvítězivší je GANSENBLUMCHEN, té ale v poslední době triumf několikrát unikl o kousek, a tady by to mohla prolomit. (fm)

Tip: Gansenblumchen – Lakar - Dodybud

 

13:55 - 5.dostih - 12. ROČNÍK CENY BĚLOUŠŮ CK MARTIN TOUR

R - cena II.kat. - 3+ - 1600 m - 100 000 Kč

1 FACTS AND FIGURES(IRE), 5 ž. Jiří Chaloupka 59,5 – Od neúspěchu ve Velké ceny Prahy nestartoval. Míli lépe zvládá na menších drahách, když v Chuchli by mu více sedla o 200 metrů kratší distance. Má ale dost třídy na to, aby si i tak s touto společností poradit. Problémem pro něj bude, když výrazněji naprší.

2 FINIOS, 3 ž. Jaromír Šafář 56,0 – Rovněž je tempařem a na jaře skončil čtvrtý ve slovenské VJC. Že umí zaběhnout i v Chuchli, dokázal v handicapu při EJC. Představuje tak největší hrozbu pro favorita.

3 CHARTUM, 3 b ž. Martina Havelková 52,0 – Měl by jít ještě nahoru, když toho mnoho nenaběl a posledně mu nevyšel start. V této společnosti se přesto nevyhne roli outsidera.

4 SIRIUS, 5 ž. Martin Laube 57,5 – Na jaře na něj byl spoleh, ale poslední starty mu nevyšly. V posledních dvou edicích Ceny běloušů skončil třetí a čtvrtý, což pravděpodobně nevylepší.

Tipařův verdikt: V nepočetném a nesourodém poli jsou karty rozdány poměrně jasně. Nejvyšší třídu ukázal FACTS AND FIGURES, pro něhož by mohla být největším soupeřem měkká dráha. Na jedničkové scéně, byť pouze mezi svými vrstevníky, se neztratil ani Finios. Stejně jako Facts And Figures je tempařem, takže důležité bude, jak se poskládají na špici. (jf)

Tip: Facts And Figures – Finios - Sirius 

 

14:30 - 6.dostih - CENA CPI HOTELS

R - handicap III.kat. - 3+ - 1200 m - 60 000 Kč

1 VALMONT, 9 s ž. Jan Verner 53,0 – I když je mu už devět let, nachází se v životní formě, když před měsícem získal premiérové umístění ve trojkovém handicapu. Je na něj spoleh, takže znovu může něco vydělat.

2 MONTE CHRISTO, 6 Michal Hrouda 61,0 – Před měsícem podobný handicap v těsném doběhu vyhrál před čtveřicí nynějších soupeřů. V Mostě na to nenavázal, ale jeho koncovce více svědčí chuchelská dráha.

3 TAPAJO(GER), 6 žk. Taťána Mášová 50,0 – Nedaří se mu tak jako loni. Díky tomu se ale seběhal a minule ze zdánlivě beznadějné pozice finišoval blízko čtvrtý. Porazili ho Monte Christo a Valmont, ale i díky neseným hmotnostem to tady může být naopak.

4 STORMICO, 7 j am. Jindřich Fabris 58,5 – Další z koní, kteří se v podobném dostihu představili před čtyřmi týdny. S výše jmenovanou trojicí sice prohrál, ovšem mnoho neztrácel a díky kilům dolů má šanci na odvetu. Vítězí ale spíše na menších drahách.

5 INWIN SPIRIT(GB), 7 j Daniel Vyhnálek 55,5 – Tohle mu rozhodně sedne lépe než tři kilometry, na nichž před měsícem vstupoval do sezóny. V posledních letech ale startuje sporadicky a za peníze byl naposled před čtyřmi lety.

6 KOSTIYA(IRE), 3 b Adam Florian 58,0 – Posledně patřila k favoritům, ale skončila předposlední. Má dost rychlosti, takže v Chuchli pro ni může být i „dvanáctka“ trochu dlouhá. Každopádně po jednom výpadku jí nelze odepisovat.

7 LADY HORTENZIE, 4 ž. Jiřina Andrésová 52,0 – Letos se dlouho nemohla chytit, ale v říjnu získala dvojici vítězství. Před týdnem to ale bylo o kategorii níž těsné, přičemž těžila z pětikilové úlevy své jezdkyně.

8 SHEIK YERBOUTI, 6 ž. Jiří Chaloupka 62,5 – Bývá na něj spoleh, přesto se už třikrát v řadě neumístil. Před týdnem na míli ale zeslábl až u distance a předtím na „dvanáctce“ byl doběh vyrovnaný. Tady může využít toho, že v handicapu spadl nejníž za poslední dva roky.

9 TRINIS, 4 ž. Jaromír Šafář 59,5 – Nachází se v dobré formě, což dokázal před týdnem v Mostě. V zářijové dvojce ale porazil Sheika Yerboutiho jen o délku a jeho váhová výhoda se tenčí o 7,5 kg.

10 WOBULL SE NOW, 8 am. Petra Florianová 59,0 – Také on startoval před týdnem v Mostě, kde mu na distanci 1400 metrů došly síly. Kratší trať mu sedne, což ale neplatí o dlouhé cílové rovině. Cestu na špici mu navíc komplikuje vysoké číslo.

11 RAPET(IRE), 3 s žk. David Liška 58,0 – Od vítězství v Deylově memoriálu se pořádně nemůže chytit. Minule měla poprvé stínidla a byla chtivější, takže kratší distance jí může pomoct.

Tipařův verdikt: Na startu bude čtveřice koní, která se před čtyřmi týdny vešla v podobném dostihu zhruba do 2 délek. Tehdy zvítězil Monte Christo, z jehož tehdejších soupeřů by mu mohl porážku nejspíše vrátit Tapajo. Ten ponese nejnižší váhu, naopak nejvíce ponese SHEIK YERBOUTI, který už je hodně seběhaný a ve trojkovém handicapu naposled startoval před dvěma lety. Loni navíc právě na sklonku sezóny zvítězil. (jf)

Tip: Sheik Yerbouti - Tapajo - Monte Christo

 

15:05 - 7.dostih - Sherlog Cena prezidenta republiky

R - cena I.kat. - 3+ - 3200 m - 150 000 Kč

1 KIHNU(FR), 3  ž. Vendula Korečková  54,0 - Ve Velké ceně českého turfu sice skončila s odstupem třetí, ale vítězné duo Rousse a Blessed Kiss je skutečná naše extratřída. Metry navíc jí prospějí a patří tu mezi favority.

2 RAVIELLA, 5  ž. Martina Havelková  58,5 - Distance dostihu jí sedne, vždyť vyhrála Karlovarskou dvojnásobnou míli. Třídu ukázala i čtvrtým místem v polském St Legeru. Poslední starty běžela na kratší distanci. Tady může opět bojovat o umístění.

3 SAPIENTI, 3  ž. Jaromír Šafář  55,0 - Má za sebou sérii čtyř vítězství. Zatím se však neutkal se skutečnou elitou.

4 ALWAYS ON SUNDAY(FR), 8  ž. Jiří Chaloupka  60,0 - Léta patřil k naší vytrvalecké špičce. Na chuchelské dráze se mu vždy dařilo. Před třemi lety tu byl druhý, loni ale až sedmý. Již na tom není jak dříve, čtvrté místo z VC českého turfu však není špatné.

5 BARABASH(GER), 3  žk. David Liška  55,5 - Třetím místem v St Legeru ukázal, že zvládne delší distanci. Formu předvedl i v posledním startu, kdy vyhrál s nejvyšší váhou nad staršími soupeři, kteří nebyli špatní. Tady může opět pomýšlet vysoko.

6 BE MASTER(FR), 3  ž. Jan Verner  55,5 - Na jaře vyhrál předzkoušku derby, do něhož se ale nedostal. Na dráhu se vrátil až v červenci a jeho forma má stoupající úroveň. Po čtvrtém místě v St Legeru za Barabashem byl druhý v tom slovenském. I tady se s ním musí počítat.

7 URBI ET ORBI(GER), 6 j  Adam Florian  59,0 - Letos sice dokázal zvládnout i 2400 metrů. Takhle dlouhý dostih ale již může být nad jeho síly.

8 ARLINGTON, 6  ž. Pavlína Filipová  59,0 - Distance by mu nemusela dělat problém. Schází mu ale trochu třídy. Minule prohrál s Barabashem, který nosil o 2,5 kg víc. Teď to bude o 3,5 kg naopak.

9 VĚDMA, 6  ž. Jiřina Andrésová  57,5 - Minule nosila skutečně dost kilo. Tady na tom bude líp. Přesto na nejlepší by mít neměla.

10 MOUNT Q(GB), 3 s  ž. Martin Laube  55,0 - Před týdnem to bylo pro něj v Mostě moc krátké a v oblouku naběhal dost metrů. Přesto to pro čtvrtého ze Slovenského St Legeru nebyla dobrá forma.

Tipařův verdikt: Do dostihu nastupuje silná sestava tříletých. V St Legerech se dokázali umístit Barabash a Be Master. Velmi dobře ale ve Velké ceně českého turfu zaběhla i KIHNU, když nebyla za derby vítězkou tak daleko jako oni v St Legeru. Delší distance jí navíc přijde vhod. Ze starších to umí na dvou mílích Raviella. (ob)

Tip: Kihnu - Barabash - Raviella

 

15:40 - 8.dostih - CENA CPI PROPERTY GROUP

R - handicap III.kat. - 3+ - 2400 m - 60 000 Kč

1 ORPHEUS, 3 Michal Hrouda 57,5 – Minule se vracel na dráhu po čtyřměsíční pauze, a přestože měl nějaké to kilo navíc, do handicapu se zařadil úspěšně. Dá se od něj čekat progres a boj o nejvyšší příčky.

2 SISI POP, 4 žk. David Liška 55,0 – Loni lehce vyhrála v ceně při EJC, ale v dalším startu to nepotvrdila a od té doby se na dráze neukázala. Mnoho toho nenaběhala, ale kromě dlouhé pauzy je otazníkem i změna trenéra.

3 QUEST ROYAL(SRB), 7 ž. Jan Verner 54,0 – Není ho snadné zařadit, když většinu letošních startů absolvoval v Německu nebo v cenách. V handicapu se představil v červnu v Mostě, kde o kategorii níž uzavřel tabuli. Tady mu distance sedne lépe, ale na vítězství čeká už osmnáct startů.

4 WANIKORO, 5 ž. Martin Laube 55,5 – Něco podobného umí, což ukázala v první polovině sezóny. Poslední starty jsou slabší, když jí nesedlo pomalé tempo. To by tady díky početnější sestavě mohlo být svižnější.

5 ELLA(FR), 6 ž. Martina Havelková 48,5 – Na podzim se dostala do formy. Loni v tomto dostihu skončila třetí, nicméně všechna svá vítězství získala na trochu kratších tratích. Ve vyrovnaném poli jsou mínusem, že je o 2 kg nevyvážená.

6 MYSTIC GOLFER, 7 Adam Florian 60,5 – Letos je v dobré formě, když v podobných handicapech skončil první a druhý. V obou případech porazil Wanikoro, ale zatímco dříve byly jejich hmotnosti vyrovnané, tady ponese o 5 kg více.

7 WIMBLEDON, 5 ž. Pavlína Filipová 54,5 – V posledních dvou startech zvítězil, ale stalo se tak na menších drahách. Je sice stále na vzestupu, ovšem v Chuchli i o kategorii níž sbíral maximálně nižší dotace. Při brněnském vítězství navíc těžil z přepáleného tempa.

8 MUJAHID BRAVE, 4 žk. Simona Laubeová 61,5 – Před týdnem skončil druhý na „osmnáctce“ před Ellou, oproti níž znovu vychází lépe. Metry navíc nevypadají jako nepřekonatelný problém.

9 EOWYN, 5 ž. Kateřina Hlubučková 48,0 – O kategorii níž je na ní spoleh, ale před třemi týdny v podobném dostihu skončila poslední. Tehdy se před startem postavila v boxech, což mohlo být příčinou jejího výpadku.

10 NOBLE FOX(FR), 9 ž. Jiřina Andrésová 51,0 – Letos se mu příliš nedaří, ale jeho handicap tak spadl hodně nízko a poslední start nebyl špatný. Jako hodně vytrvalý kůň je závislý na tempu, ovšem počítat se s ním musí.

Tipařův verdikt: Před třemi týdny se v podobném dostihu utkali ORPHEUS a Noble Fox. Podle nesených hmotností by se sice jejich pořadí mohlo otočit, ale Orpheus tehdy startoval po delší pauze a měl by mít prostor k progresu. Spolehlivé výkony podává Mystic Golfer a stejně jako před týdnem může být mezi nejlepšími Mujahid Brave. (jf)

Tip: Orpheus – Noble Fox – Mystic Golfer