Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 28. 6.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 28. 6.

Rozbory dostihů na neděli 28. června ve Velké Chuchli, kde jsou vrcholy Velká květnová cena a především Velká jarní cena.

 

VELKÁ CHUCHLE

neděle 28. června

 

12:10 - 1.dostih

CENA VÝŽIVOVÝCH PROGRAMŮ FITMIN

R - cena III.kat. - 2 - 1200 m - 60 000 Kč

1 AGNESKA, 2 tr. Václav Luka, ž. David Liška 58,0

Jako jediná má již start v nohách. Při debutu si vedla dobře. Třetímu koni dala 5 délek. Ten byl v dalším startu zase třetí blíže vítězi. Jasná favoritka dostihu.

2 NA JOSEFA, 2 tr. Karel Germič, ž. Vendula Korečková 56,0

Narozena v půlce března. Matka byla raná i dobrá. Otec by mohl být jeden z nejlepších plemeníků, co zde v poslední době působili. Trenér mívá koně připravené na první start, takže by mohla mířit vysoko.

3 SHIROCCO THIRD, 2 tr. Allan Petrlík, Michal Hrouda 54,5

Narozena až koncem května. Matka nedala lepšího potomka. Zřejmě trojka stáje. Ziskem dotace by překvapila.

4 BRITANY GO, 2 tr. Ludvík Haris ž. Martin Laube 56,5

Narozena v půlce ledna. Matka klasická vítězka. Starší pravý bratr nestartoval, ale matka již dala slušného Big Bena. Zřejmě jednička nebo dvojka stáje. Dotaci by mohla získat.

5 DARK ANGELINA, 2 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 53,5

Narozena v půlce března. Matka dala jedničkovou vítězku, ale pravý sourozenec vyhrál jen pětku. Zřejmě dvojka stáje. Vychází okolo středu pole.

6 ALYSTAR, 2 b tr. Zdeněk Mimra, ž. Milan Zatloukal 58,0

Narozena koncem dubna. Matka neukázala na dráze nic. Stejně tak pravý sourozenec. Ziskem dotace by překvapila.

7 SOLEMEENA, 2 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 56,0

Narozena v půlce března. Matka raná a jedničková vítězka. I s Pop Rockem dokázala dát v červnu startujícího potomka. I díky realizačnímu týmu je s ní třeba počítat a bojem o nejvyšší příčky nepřekvapí.

8 FRAMI HIT, 2 tr. Ludvík Haris, Lucie Fialová 53,5

Narozena již v lednu. Matka vyhrála trojku a starší sourozenci moc neukázali. Zřejmě trojka stáje.

9 DIAMONTE, 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 56,0

Narozen již v lednu. Matka dala jedničkově umístěného Dalandiho. Jeho čas asi přijde později na delších tratích, ale o nižší dotace by bojovat mohl.

10 FABRIJAN ERSTE, 2 tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 56,0

Narozen koncem dubna. Matka dala i potomky na úrovni druhé kategorie. Zřejmě jednička stáje. Mohl by získat nižší dotaci.

11 FORCE ONE, 2 tr. Ludvík Haris, ž. Adam Florian 56,5

Narozena v půlce února. Matka vyhrála v Maďarsku. V chovu zatím dala spíše průměrné koně. Jednička či dvojka stáje, která může pomýšlet na zisk dotace.

12 ORLENE, 2 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 56,0

Narozena až v půlce května. Matka dala několik slušných potomků a sama měla jedničkovou výkonnost. Plusem je otec Shamalgan. Její čas asi přijde později, ale o konec tabule by mohla bojovat.

Tipařův verdikt: Favoritkou je AGNESKA, která jako jediná již startovala a vedla si dobře. Zkušenosti jsou plusem. Mohla by jít ještě nahoru. Distance jí sedne. Vše tedy hraje v její prospěch. Největší konkurencí by jí mohl být někdo ze zástupců stáje DAR, konkrétně Britany Go nebo Force One. Případně i její stájová kolegyně Agnesky Solemeena. Podcenit nejde ani Orlene a Na Josefa. (tj)

Tip: Agneska – Force One - Solemeena

 

12:40 - 2.dostih

CENA HITRADIA CITY

R - handicap III.kat. - 3+ - 1200 m - 60 000 Kč

1 STORMICO, 9 j tr. Michal Kalčík, ž. Jiřina Andrésová 59,5          

Při vstupu do sezóny bojoval o vítězství, následně byl skoro celou rovinu zavřený. Tady se může revanšovat, i když Chuchle mezi jeho oblíbené dráhy nepatří.

2 TAELL, 5 tr. Václav Chaloupka, ž. Martina Havelková 50,5         

Před týdnem na třetím místě neztrácel mnoho na Coltyna. Toho teď potkává výrazně výhodněji a porážku mu může vrátit. Na dotaci může tedy pomýšlet znova.

3 TAPAJO(GER), 8 tr. Václav Chaloupka ž. Jan Verner 55,0          

Vloni zkoušel překážky a při návratu na rovinu se zatím nechytil. Naposledy sice nebyl daleko od Hofergirl, že by jí porážku vrátil, je ale těžko představitelné.

4 STRASSBURG(GB), 4 j tr. Karel Germič, ž. Jiří Chaloupka 62,5 

Vloni to zkoušela i mezi elitou, letos se jí zatím nedaří. Poslední forma z oblíbené mostecké dráhy se dá omluvit opožděním na startu, přesto tady příliš nezaujme.

5 NEAR TO BE RICH(FR), 4 j tr. Michal Kalčík, žk. Zuzana Míčová 68,5      

Podle letošních forem to vypadá, že změna stáje jí prospěla. Naposledy musela chvíli hledat prostor k útoku a chuchelská dráha s delší cílovou rovinou by její koncovce mohla sedět lépe.

6 HUA HIN(IRE), 4 tr. Vladislav Fedorowicz, žk. Alena Plimlová 55,0       

Handicapovou známku získal ve dvou výborně obsazených dostizích. Poslední výkon nebyl tak špatný a tady by na dotaci dosáhnout mohl.

7 CAPTAIN LUKA(IRE), 4 tr. Alena Škrášková, ž. Jiří Palík 61,0     

Loňský podzim ve velké formě, v obou letošních startech se ale od něj čekalo více. Mírné zkrácení distance a návrat do handicapu by ho mohly probrat.

8 NACHTSWAERMER(IRE), 4 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 56,0 

Vloni ukončil sezónu po třech startech už v květnu a při letošní handicapové premiéře se opozdil na startu. Nejlepší výkony zatím podal na mílové trati.

9 SPEED MACHINE(IRE), 8 j tr. Petr Kantek, ž. Martin Laube 58,5            

Vloni po změně trenéra dosáhl na dvě vítězství v Brně a Slušovicích. Na větších drahách se mu pak tolik nedařilo, tady může využít sestupu o kategorii níž.

10 TRINIS, 6 j tr. Ludvík Haris, Beysim Ferhanov 56,5     

Na podzim v dobré formě, při obou dvou letošních startech v Mostě se ale od něj čekalo víc. Je zpět na vítězné známce, přesto bez výrazného zlepšení tady na dotaci nedosáhne.

11 ANIELA(IRE), 3 tr. Václav Luka, ž. David Liška 58,0      

Po vítězství při druhém životním startu to zkusila mezi elitou dvouletých. Sezónu zahájila v trialu na JCK, tohle by jí mělo být bližší. Sprinterská distance je menším otazníkem.

12 HOFERGIRL(GB), 4 s tr. Ingrid Janáčková Koplíková, Lucie Fialová 52,0            

Po změně trenéra zaběhla dobře v obou dvou mosteckých startech, když naposledy jí ujelo sedlo. Může jít ještě nahoru a tady by měla mířit vysoko.

13 COLTYN, 5 tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 60,5

V obou dvou letošních startech vítězný, když nebyl nijak výrazně vyjížděn. Může mít tedy ještě prostor k progresu, Taella tu po týdnu potkává výrazně nevýhodněji.

14 RABBIT BATED(GB), 5 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 64,0

Vloni absolvovala jen čtyři starty a sezónu ukončila v červnu. Tady absolvuje opožděný vstup do sezóny a sázkový trh může o jejích šancích napovědět.

Tipařův verdikt: Při obou dvou letošních startech na této dráze a distanci vyhrál Coltyn s rezervami, přesto tady to bude mít těžší i vzhledem k tomu, že Taell ponese o 7 kg méně než před týdnem. Respekt vzbuzuje dvojice trenéra Kalčíka, když jak Stormico, tak Near to be Rich neměli v Mostě volnou cestu k útoku. Na tamním hipodromu se letos ukázala HOFERGIRL jako vyměněná, a kdyby nebyla naposledy limitována s ujetým sedlem, možná už by na prémiový triumf dosáhla. (fm)

Tip: Hofergirl – Near to be Rich – Taell

 

13:10 - 3.dostih

CENA SPOLEČNOSTI LOKO TRANS

R - handicap II.kat. - 3+ - 2200 m - 90 000 Kč

1 TORRERO(FR), 3 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Martin Laube 57,0

V Gerschově memoriálu se vklínil mezi dvojici Eternity a Jogganville, což je známka vysoké kvality. Šel ale stylem start – cíl, sezónu teprve zahajuje a stáji se příliš nedaří.

2 ORLEANO, 4 tr. Ivana Pejšková, ž. Tomáš Lukášek 59,0             

Do sezóny vstoupil pátým místem v dobře obeslané ceně a tuto formu potvrdil i následně v handicapu. Při jeho chtivosti je mírné zkrácení distance plusem.

3 ORPHEUS, 5 tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 58,5            

Překvapivý vítěz loňského Smolíkova memoriálu letos ve dvou startech zůstal za očekáváním. Otazníky vyvolává obzvlášť poslední forma, kdy měl problém stíhat nepříliš rychlé tempo.

4 GLAVALINO(SRB), 8 tr. Zdeněk Mimra, ž. Kateřina Hlubučková 54,5

Daří se mu hlavně v Mostě, ale v Chuchli dokázal zvítězit vloni v říjnu. Teď je 1 kg nad vítěznou známkou, podle posledního běhání to vypadá, že v této společnosti bude potřebovat dolů o trochu víc.             

5 LA PAIX(FR), 5 j tr. Miroslav Nieslaník, ž. Jan Rája 61,0              

Její tři životní triumfy jsou z Mostu, a pokud může, startuje tam. Při vstupu do sezóny jí dlouho trvalo, než se dostala na pozici a v rovině jí došly síly.

6 HUNTER`S RULES(FR), 3 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 52,5     

V Zimním favoritovi nebyl nejrychleji na nohách a ve sprintu z kopce už toho moc stihnout nemohl. Ponese nízkou váhu, na úvod sezóny to ale není nejjednodušší dostih.

7 GALIOS, 4 tr. Ludvík Haris, ž. Jiří Palík 58,5

Nejlépe se mu daří na středních tratích, což ukázal i naposledy v meranské amatérce. Předtím ale doběhl na míli a půl na úrovni Orleana, takže počítat se s ním musí.

8 AVIGNON, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 54,5         

Loňskou sezónu zakončil čtvrtým místem v kvalitně obsazeném Pražském zimním favoritovi a do aktuální vstoupil v prvním derby trialu ve Varech. Tam i přes kolizi v prvním oblouku nebyl vzdálen od druhého místa.

9 STERLI(FR), 3 tr. Čestmír Olehla, Michal Hrouda 55,0  

Třetí ze Zimní královny ve Varech ztratila na Avignona skoro 10 délek. Oproti tomuto výkonu bude muset předvést výrazné zlepšení, váhy mezi nimi se nijak výrazně nemění.

10 WANIKORO, 7 tr. Oliva Horová, ž. David Liška 59,5

V 7 letech na životním maximu, při posledním loňském startu ale ukázala, že i s tímto ratingem si poradí. Vstupy do sezóny má obvykle dobré, takže počítat se s ní musí.

11 VÉVODA, 4 b tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 52,0

Na podzim na měkké půdě deklasoval pole soupeřů o kategorii níž. Naposledy v úvodním pomalém tempu příliš puloval a žokejku „odvezl“. Tady se na první pohled nenabízí mnoho adeptů na diktování tempa.

Tipařův verdikt: Na startu je řada tříletých, kteří se vloni ukazovali dobře ve vrcholných zkouškách, distanci má ale vyzkoušenou jen AVIGNON. Ze starších vypadají jako nejvážnější soupeři Orleano a Galios. (fm)

Tip: Avignon – Galios - Orleano

 

13:40 - 4.dostih

CENA MAGAZÍNU FORBES

R - cena III.kat. - 3+ - 1800 m - 60 000 Kč

1 ROYAL TOWN(FR), 5 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 59,0

Před třemi týdny prohrál v o 400 metrů kratší ceně jen o krk s méně zatíženým Calorificem. Jeho projev i výsledky z Francie napovídají, že metry navíc ocení, takže může znovu bojovat o vítězství.

2 VEAKALTO(IRE), 8 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 56,5

Před třemi lety získal po vítězství v Quinté handicapu francouzský handicap 41,5 kg. V posledních jedenácti startech ale běžel zadarmo a jeho známka spadla na 29 kg. Při české premiéře ho čeká schůdnější konkurence, přesto důvěru nebudí. Podle jezdeckého obsazení je dvojkou trenéra.

3 DERNIERA(IRE), 5 tr. Ivan Kub, ž. Jan Rája 60,0

Přestože koně stáje většinou potřebují start na rozběhnutí, mostecký vstup do sezóny nebyl špatný. Dosud ale startovala především v handicapech a tady potká několik soupeřů, kteří ukázali více třídy.

4 BEE CHIC(FR), 6 tr. Alena Škrášková, ž. Tomáš Lukášek 61,5

Má za sebou povedenou sezónu, ale při vstupu do té letošní trochu zklamal. Jednalo se sice o kvalitní dostih a závěr vypustil, ovšem zatímco loni býval aktivní, posledně potřeboval podporu už na konci oblouku. Start v nohách ho může zvednout, takže o dotace bojovat může, ale na otočení poměru sil s Big Benem to nevypadá.

5 GIVEN CHOICE(IRE), 5 tr. Iwona Wroblewska, ž. Jaromír Šafář 56,0

V Anglii dosáhla na rating 81 liber, který u nás znamená jedničkovou třídu, ale nejvíce se jí dařilo na supervytrvaleckých distancích a all-weather drahách. Navíc minule se vracela na dráhu po 16 měsíců dlouhé pauze a předvedla výrazně slabší výkon. Tehdy byla v průběhu dostihu aktivní, což je zřejmě důvod, proč zkouší kratší distanci.

6 BETTING TIP(FR), 5 tr. Václav Luka, ž. David Liška 56,5

Na dráhu se vrací po více jak roční pauze. Dosud startoval ve Francii, kde vlastní handicap 37 kg, což u nás stačí i na jedničky. Vzhledem k realizačnímu týmu může zaběhnout hned po pauze. Distance leží na spodní hranici jeho optima, ale právě na ní získal své jediné vítězství.

7 JENNY WALKER(IRE), 6 tr. Michal Tajmr, Michal Hrouda 56,0

Jako koncovkářce se jí daří v Chuchli výrazně lépe než v Mostě, takže poslední výpadek nemusí mnoho znamenat. Dosud ale startovala v handicapech a tohle je na ní příliš silné.

8 RENASI, 3 tr. Radek Holčák, ž. Jiří Palík 56,5

Skok z pětkového handicapu asi bude nad jeho síly, ale úplně bez šance není. Je totiž mladým koněm, který může pokračovat v progresu. Zvlášť když minule pohled do paddocku prozrazoval, že ještě není v top formě.

9 CAPE FREEDOM(IRE), 5 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Martin Laube 56,5

Loňský vítěz Velké květnové ceny po roční pauze zklamal v Karlových Varech, kde skončil na úrovni Bee Chicka. Koně trenéra někdy potřebují start na rozběhnutí, takže se může zvednout a bojovat o nejvyšší příčky.

10 IMAN(POL), 6 tr. Radek Žalud, žk. Taťána Mášová 54,0

Po vynechané loňské sezóně se vrátil na dráhu na příliš dlouhé distanci a doběh uzavřel. Tohle mu je bližší, přesto mu patří role outsidera.

11 BIG BEN, 4 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 61,5

Po změně trenéra zaběhl dobře v Karlových Varech, kde jasně porazil duo Bee Chic – Cape Freedom. Metry navíc mu přijdou vhod, ale patří k nejvíce zatíženým koním, takže někdo lepší se asi zase najde.

12 LA SOMMERA(FR), 4 tr. Václav Hulínský, ž. Vendula Korečková 57,5

Při EJC na této distanci lehce vyhrála čtyřkovou cenu, ale v dalším startu na to nenavázala. Tady by jí nestačil ani výkon na úrovni životního maxima a sezónu bude teprve zahajovat.

13 LA VELOCITA(IRE), 5 b tr. Josef Bartoš, ž. Jan Verner 55,0

Další z koní, kteří se dokážou umísťovat v trojkových handicapech, ale tato konkurence je na ně příliš silná. Navíc od července nestartovala.

14 WOBULL SE NOW, 10 tr. Helena Voršilková, ž. Adam Florian 59,0

Třídu má, ale jeho parketou jsou sprinty. Loni si na oblíbené mostecké dráze vyzkoušel dva kilometry, a i když si nevedl úplně špatně, v závěru se propadnul na poslední příčku. Na rozdíl od minulého startu by měl mít klid na špici, přesto distanci pravděpodobně neprostojí.  

15 OLINKA, 4 tr. Lenka Horáková, ž. Milan Zatloukal 60,0

Poslední dvě běhání z dvojkových handicapů jí řadí k šancovým koním, nicméně je kolem ní dost otazníků. Na takto dlouhé distanci totiž ještě nestartovala a především má problémy se startovacími boxy, což je zřejmě důvodem, proč od srpna nevyběhla. Čeká jí premiéra po změně trenéra.

16 ASTORIA(FR), 4 tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Také pro ni vypadá distance trochu dlouhá. Minule startovala poprvé pod novým vedením a na „čtrnáctce“, která by jí měla sedět lépe, nenavázala na loňské formy. Maximem asi bude boj o nižší dotace.

Tipařův verdikt: Na startu bude několik koní, kteří ukázali jedničkovou třídu. Loňský vítěz Velké květnové ceny Cape Freedom ale při návratu po pauze zklamal a je otázkou, nakolik ho start v nohách zvednul. Dosud ve Francii startující Betting Tip se dlouhé pauze vrací teprve nyní. Nejlepší volbou tak může být ROYAL TOWN, který se v Chuchli uvedl dobrým výkonem, a metry navíc mu přijdou vhod. Vpředu by neměl chybět ani kvalitně rozběhaný Big Ben. (jf)

Tip: Royal Town – Cape Freedom – Betting Tip

 

14:10 - 5.dostih

71. VELKÁ KVĚTNOVÁ CENA

R - cena I.kat. - 4+ - 1600 m - 150 000 Kč

1 MR RIGHT(IRE), 8 tr. František Holčák, ž. Jan Verner 59,5

Přední sprinter minulých let se v Gomba handicapu neuvedl nejlépe. Stáj na první start nemívá takovou formu a nesl vyšší váhu, přesto se čekalo víc. Tohle je cesta do neznáma, na takhle dlouhé distanci ještě nešel.

2 IDEAL APPROACH(IRE), 8 tr. Luboš Urbánek, ž. Tomáš Lukášek 59,5

Víc se mu daří na menší bratislavské dráze, kde v kariéře vyhrál čtyři jedničkové dostihy a loni byl druhý v Bratislavské míli. Před dvěma lety ale vyhrál i tento dostih. Nevýhodou může být první start v sezóně a v osmi letech už může s výkonností stagnovat.

3 CHILLI CHOCOLATE(FR), 6 tr. Jaroslava Morávková, ž. Adam Florian 59,5

Slovenský host dosud běhal výhradně na bratislavské dráze, kde na podzim zaznamenal sérii vítězství včetně Jesenného handicapu na 1800 metrů. Díky posunutí slovenské sezóny se poprvé představil ve Velké Chuchli a překvapivě si poradil i s domácí špičkou v Memoriálu Jaroslava Maška. Proto musí být respektován i zde.

4 RABBIT HAVANA(GB), 5 tr. Václav Luka, ž. David Liška 58,0

Kdysi druhá v Jarní ceně klisen byla loni zakoupena v prodejním dostihu. Pod novým vedením na podzim vyhrála klisnám určený Memoriál Harryho Petrlíka. Start ve Francii na konci roku jí sice nevyšel, třetí místo v silné konkurenci Memoriálu Jaroslava Maška jí dává slušné šance i tady.

5 MORMILL(GB), 7 tr. Jaroslav Jelen, ž. Petr Foret 58,0

Loni na jaře byl třetí ve Velké dubnové a druhý ve dvojkovém handicapu v Německu. Ve Velké květnové byl sedmý a v druhé půli sezóny šel s formou dolů. Druhým místem ve Varech se opět ukázal v dobrém světle, tady je ale konkurence silnější.

6 BLACK CANYON(FR), 6 tr. Čestmír Olehla, ž. Milan Zatloukal 59,5

Zatím se mu nejvíc dařilo na distanci 1800 metrů, na níž loni vyhrál Velkou dubnovou a v posledních dvou ročnících EJC Middle získal druhé a čtvrté místo. Do sezóny vstoupil pátým místem v silně obsazené Velké dubnové, mílová distance ale na něj může být krátká.     

7 RAGING STORM(IRE), 4 tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Radek Koplík 57,5

Loni na podzim v Ebreichsdorfu teprve debutoval. Projev byl zelený a soupeři nijak silní, ale o dost zkušenější. Může v něm něco být, jeho polosestra nedávno debutovala druhým místem ve Francii, posun mezi domácí špičku je ale hodně odvážný a nijak nekoresponduje s tím, co dosud předvedl. 

8 SAGAR(IRE), 5 tr. Čestmír Olehla, ž. Jiří Chaloupka 59,5

Před dvěma lety vyhrál Velkou jarní. Od té doby se sice naplno neprosadil, ale loni obhájil druhé místo ve Velké ceně Prahy a stejné umístění získal i v EJC Middle na 1800 metrů.  Při úvodním startu v Memoriálu Jaroslava Maška sice neuspěl, ale 1400 metrů na něj bylo krátkých a on potřebuje minimálně míli.

9 SIR SUN(FR), 6 tr. Luboš Urbánek, ž. Jaromír Šafář 56,5

Před třemi lety vyhrál Velkou jarní, před dvěma byl čtvrtý v EJC Middle. Po roční pouze vstoupil do sezóny šestým místem ve Velké dubnové ceně, na nejlepší ale ztrácel. Stejně jako tehdy ponese nižší váhu.

10 TORQUE POWER(GB), 4 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Martin Laube 59,5

Loni patřil k nejlepším tříletým mílařům, když byl těsně třetí ve Velké jarní a vyhrál Velkou cenu Prahy. Svoji třídu ukázal i v letošním úvodním startu ve Velké dubnové, kde před ním byl jen Ignacius Reilly, nedávno čtvrtý v Listed ve Francii.

Tipařův verdikt: TORQUE POWER druhým místem ve Velké dubnové navázal na své loňské výkony a ukázal dobrou formu. Metry navíc přijdou k duhu Sagarovi. Překvapivý vítěz Memoriálu Jaroslava Maška Chilli Chocolate může zaběhnout i na míli, což platí i o Rabbit Havaně, která byla v témže dostihu třetí. (ob)

Tip: Torque Power – Chilli Chocolate - Sagar

 

14:45 - 6.dostih

99. VELKÁ JARNÍ CENA

R - cena L - 3 klisny a hřebci - 1600 m - 600 000 Kč

1 RATE(FR), 3 tr. Čestmír Olehla, ž. Milan Zatloukal 58,0

V obou českých startech získal působivá vítězství. Kvalitu ukázal už předtím ve Francii, kde býval chtivější, a i proto mu více sedí poctivé dostihy. V neděli by se měl dočkat rychlého tempa, když na startu bude několik koní preferujících ofenzivní taktiku. Ošidné může být nejnižší číslo, ovšem roli favorita se nevyhne. 

2 DONN CLIFS(IRE), 3 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Verner 58,0

Při debutu byl „zelený“, ale v zimě ukázal zlepšení na německých drahách, na což navázal jistým triumfem stylem start-cíl v Karlových Varech. Se špičkou se utká poprvé, ovšem v progresu může pokračovat. Každopádně i podle jezdeckého obsazení je dvojkou stáje.

3 KENSHIBU(IRE), 3 sj tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 58,0

Loni v Irsku vyběhl osmkrát a nedostal se přes RPR 70 liber, což na naší špičku zpravidla nestačí. V Michalově memoriálu skončil předposlední. Oproti tomuto startu nastoupí se stínidly a fixací jazyka, přesto je outsiderem.

4 TROOP COMMANDER(IRE), 3 tr. František Holčák, ž. Zdenko Šmida 58,0

Loni absolvoval šest startů na irských drahách. Jednou zvítězil na míli a získal rating 81 liber, což u nás znamená jedničkovou třídu. Rozhodně tedy zasluhuje pozornost, ale nemá dostih v nohách a i letos platí, že svěřenci Františka Holčáka většinou potřebují start na rozběhnutí.

5 MARKONI LP(SRB), 3 j tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 58,0

Loni vyhrál v Srbsku vrchol sezóny pro dvouleté, ale ten se koná na menší pískové dráze a tamní konkurence je slabší. Při české premiéře ukázal pěkný závěr, takže Chuchle by mu měla sedět lépe než Most, nicméně bez výrazného progresu se neobejde. 

6 FRAGA(IRE), 3 tr. Václav Luka, ž. David Liška 56,5

Mezi elitou hřebců už se ukázala v CZF, kde obstála druhým místem a porazila čtvrtého Joganvilla. Do aktuální sezóny vstoupila před dvěma týdny v JCK, v níž zaváhala na startu a v kratší mostecké rovině nedokázala ohrozit Eternity. Tady jí může být minimálně vyrovnanou soupeřkou.

7 ZOHEYR(IRE), 3 s tr. Radek Holčák, ž. Jiří Palík 58,0

Jako dvouletý vyběhl třikrát v Irsku a postupně šel nahoru. Při posledním startu na míli, v němž měl poprvé stínidla, sahal po vítězství. Až v závěru ho chytil Arthur’s Kingdom, který patří k favoritům sobotního Irish Derby. Ostatní soupeře nechal o více jak 5 délek zpět a získal vysoký rating 92 liber. Nemá dostih v nohách, ale svěřencům Radka Holčáka se v úvodu sezóny daří. Navíc před rokem ve VJC zahajoval sezónu tréninkový druh Zoheyra Calorific, který skončil čtvrtý, přičemž v Irsku získal o 15 liber nižší rating. Nejlepší výkon podal na „heavy“, takže mu sedne případná měkká dráha. Je hlavním vyzyvatelem favorita.

8 JOGANVILLE(FR), 3 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 58,0

Mezi špičku se zařadil už loni, přestože v obou jedničkách neměl dobrý průběh. V Michalově memoriálu finišoval druhý. S Ratem by poměr sil otočit neměl, ale metry navíc mu přijdou vhod a je očekáván minimálně na tabuli.

9 POLISH KING(IRE), 3 s tr. Grzegorz Wrolewski, ž. Adam Florian 58,0

Loni šel v Polsku postupně nahoru, ale do špičky ročníku nepatřil. Při české premiéře porazil Markoniho Lp o krk a 3 kg, ale navrch měl i proto, že do cílové roviny točil na lepší pozici. Na tuto konkurenci by stačit neměl.

10 MAGIC BARON(FR), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Tomáš Lukášek 58,0

Při vstupu do sezóny dost puloval a jistě ho porazil Donn Cliffs. O týden později nastoupil do trialu, v němž ho žokej nechal cválat na špici, což přineslo zlepšení. S duem Rate – Joganville nicméně jasně prohrál a zvlášť na delší distanci si lze těžko představit, že by některému z nich mohl porážku vrátit.

11 ETERNITY(GER), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Jaromír Šafář 56,5

V Deylově memoriálu neměla dobrý průběh, když se s ní žokej dost pral, zatímco v JCK udávala svižné tempo a lehce zvítězila. Její taktice každopádně nahrávaly parametry mostecké dráhy. Navíc za ní se to v oblouku dost „mlelo“, díky čemuž získala rozhodující náskok. Každopádně tříleté klisny se letos ukazují dobře a tady je stájovou jedničkou.

12 SHAMALANN(FR), 3 tr. Josef Váňa ml., ž. Martin Laube 58,0

Při debutu prohrál pouze s Red Dynamite a porazil Prince Of Havanu, kteří před týdnem obsadili první dvě místa v kvalitní trojce. Špatný výkon nepředvedl ani v milánském Listed, když po vypuštěném závěru ztrácel na vítěze 11 délek. Naznačil tedy potenciál, ale jeho čas asi přijde později. Otec Canford Cliffs byl sice mílařem, ovšem mateřská strana rodokmenu napovídá, že ubrání metrů mu nepomůže.

13 ZARIYANNKA(IRE), 3 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 57,0

Ambiciózní debut v JCK zvládla nad očekávání, když na startu sice ztratila zhruba 4 délky, přesto finišovala na výborném čtvrtém místě. Díky získaným zkušenostem by měla jít nahoru, takže mezi nejlepšími nepřekvapí ani v konkurenci hřebců.

Tipařův verdikt: V obou českých startech zanechal výborný dojem RATE, což ho staví do role favorita. Neméně třídy ovšem ukázal na irských drahách Zoheyr, takže i když ho čeká česká i letošní premiéra, může být pro Rate velkým soupeřem. Díky 16 dní dlouhé pauze od JCK bude na startu také trojice kvalitních klisen. V Mostě si z nich nejlépe vedla Eternity, ale Fraga i Zariyannka zaváhaly na startu a přišly dobrým závěrem. Na větší chuchelské dráze se tedy jejich interní pořadí může změnit. Mezi nejlepšími by neměl scházet ani Joganville. (jf) 

Tip: Rate – Zoheyr – Fraga

 

15:20 - 7.dostih

CENA OFFICE DEPOT

R - handicap V.kat. - 3+ - 1600 m - 20 000 Kč

1 TEMIGIN, 4 tr. Josef Bartoš, ž. Martin Laube 57,0        

Druhý letošní start naznačil, že tohle by mohla být jeho parketa. Otočit poměr sil s tehdy třetím Ondreášem bude těžké, minimálně by mu měl být blíž.

2 DARK ALIGHIERI, 5 tr. František Mourek, žk. Alena Plimlová 59,0        

Letos se dvakrát ukázala na kratší distanci a v obou případech se zpozdila na startu. Z podobného handicapu je její jediné životní vítězství a teď je zpět na vítězné známce.

3 ANHOR(GER), 5 tr. Allan Petrlík, Michal Hrouda 61,5  

Při prvním letošním startu nastupoval jako favorit, od začátku byl ale na špici pod velkým tlakem. Zkrácení distance je otazníkem, vloni byl směřován spíš na vytrvalecké tratě.

4 ONDREÁŠ, 7 tr. Karel Germič, ž. Vendula Korečková 62,0        

Po návratu po téměř dvouleté pauze se chytil hned ve druhém startu. Jeho tři životní triumfy jsou z distance 1800 metrů, přesto může být nebezpečný.

5 PAPAYA PAYA, 4 j tr. Michal Kalčík, žk. Taťána Mášová 48,0   

V obou dvou letošních startech čtvrtá. Vloni běhala spíš delší distance, na dotaci ale dosáhnout může.

6 WINNER STARS, 9 tr. Martin Pišl, žk. Zuzana Míčová 54,0         

Vloni na startu jen třikrát a mnoho toho nepředvedl ani při comebacku. Ve svém věku už to proti mladším bude mít těžké.

7 LADY`S MAN, 8 tr. Petr Kantek, ž. Jiřina Andrésová 57,5          

Při třetím letošním startu se chytil v Mostě, když měl na špici klid. Tady bude vepředu nejspíš větší tlak, na dotaci ale pomýšlet může.

8 RABBIT WIN (IRE), 5 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 62,5   

Při prvním letošním startu se přetahovala na špici s Lady´s Manem, se silami vydržela poměrně dlouho. Pokud bude půda rychlejší, může být mezi nejlepšími.

9 MONTEPUCINI(FR), 10 tr. Kateřina Bernardová, am. Alexandra Slámová 54,5

Při druhém letošním startu dokázal, že podobné handicapy zaběhnout umí. Ondreáš by měl být i tentokrát před ním.

10 MANY REASONS(IRE), 4 tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 52,0      

Při letošním prvním startu byla před ní Papaya Paya o víc jak 9 délek. I díky přesváze jezdkyně to vypadá, že na svojí první životní dotaci opět nedosáhne.

11 NIGHT SKY, 3 j tr. Ludvík Haris, Beysim Ferhanov 58,0

V aktuální sezóně má na kontě dva starty v podobných handicapech v Mostě. V tom druhém ukázala zlepšení, a pokud tuto formu zopakuje, měla by být mezi nejlepšími i tady.            

12 SAVAGE, 10 tr. Petr Kantek, ž. Petr Foret 56,0            

Vloni zvítězila v říjnu v delším handicapu ve Slušovicích. Rozjezdy do sezóny mívá pomalejší, čemuž nasvědčuje i první letošní start.

13 ROXETTE, 4 tr. Tomáš Duchoň, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Tak jako Many Reasons je po sedmi životních startech bez vydělané dotace a nejspíš tomu tak bude i po tomto dostihu.

14 BONANZA GOLD(IRE), 4 tr. Petr Kantek, ž. Martina Havelková 56,0

Debutovala v těžké ceně a měla velké problémy se vstoupením do boxů. Další start absolvovala v Netolicích, kde dokončila poslední a v zimě změnila trenéra.

Tipařův verdikt: Tady bude jistě jako obvykle populární Anhor a bude zajímavé sledovat, jak si role na špici rozdělí se stájovou kolegyní Rabbit Win. Na poslední dobrou formu by měl navázat Ondreáš, v handicapech nejnižší kategorie se ale letos daří tříletým, takže hlas dostane NIGHT SKY. (fm)

Tip: Night Sky – Ondreáš – Rabbit Win

 

15:50 - 8.dostih

CENA TIPSPORTU

R - cena III.kat. - 3 - 2400 m - 60 000 Kč

1 KINGSTON LILLY(IRE), 3 tr. Helena Vocásková, Beysim Ferhanov 56,0

Prodloužení distance bude rozhodně plusem. Naposledy začala v zadní části pole a nakonec předvedla velmi pěkný závěr. Dotaci by získat měla a klidně i vyšší.

2 WELLUNCA, 3 ž. tr. Hana Kabelková, Vendula Korečková 57,5

S distancí by si mohla poradit, ale nemusí pro ni být takovým plusem jako třeba pro Kingston Lilly. Dotaci by opět získat měla, ale nějaký lepší soupeř se zřejmě opět najde.

3 VARIMINGO(GER), 3 tr. Pavel Hlavatý, ž. Adam Florian 57,0

Při debutu dále od nejlepších. Mohl by se zlepšit, ale na zisk dotace to asi stačit nebude.

4 HIGHBRATION(GER), 3 tr. Karel Germič, Michal Hrouda 54,5

Při debutu na nejlepší též ztrácela, ale Variminga porazila o 6 délek a na Fly Amica ztrácela jen 3. Pokud předvede progres, tak by se mohla pohybovat okolo středu pole nebo i bojovat o nižší dotace.

5 GIORGIONE(GB), 3 tr. Josef Váňa, ž. Jaromír Šafář 57,0

Jeho výkony mají spíše sestupnou tendenci. Není moc důvodů, proč by se měl sestup zastavit, takže na zisk dotace nevypadá.

6 RUSEL(FR), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 59,0

Určitou třídu má, ale trochu otazníkem je u něj distance. Matka běhala vytrvalecké dostihy, ale otec byl kratší. Pokud si poradí s distancí, tak by měl bojovat o příčky nejvyšší.

7 MISS LATVIA(IRE), 3 tr. Václav Luka, ž. Jan Verner 55,5

Při debutu byla ještě hodně zelená. Distance by neměla být problém. Pokud by byla měkčí dráha, tak by asi její šance stouply. Každopádně by se měla zlepšit, ale spíše stále vychází okolo středu pole.

8 ZAUKHAN(GB), 3 tr. Arlangirej Šavujev, ž. Jiřina Andrésová 57,0

Ve druhém startu se zlepšil. Nastupuje po týdnu. Zřejmě dvojka stáje. Trochu otazník je i ohledně distance. Minule běžel míli. Vychází okolo středu pole.

9 FLY AMICO(FR), 3 tr. Josef Piruch, ž. Radek Koplík 59,0

S distancí nemá problém. Tentokrát narazí na silnější konkurenci než minule. Dotaci by získat měl, ale spíše nižší, protože jde o poměrně slušně obsazený dostih.

10 DATTLEI(IRE), 3 tr. Martina Havelková, am. Josef Břečka 54,5

V obou startech hodně daleko. Prodloužení distance nevypadá jako plus. Bez šance.

11 SWINGING THOMAS(GER), 3 tr. Pavel Tůma, ž. Jiří Chaloupka 59,0

Minule trochu zklamal, ale při lepším průběhu si může reputaci napravit. Vypadá spíš jako tempař. Distance nebude problém. Kandidát na příčky nejvyšší.

12 DASA IN(IRE), 3 tr. Václav Luka, ž. David Liška 57,5

Distance jí sedne. Neztratila se proti starším koním, i když to bylo jen ve čtyřce. Mezi vrstevníky by měla mířit hodně vysoko. Pevnější podklad je pro ni lepší.

13 IL EST GENERAL(GER), 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,0

Při debutu dále od nejlepších. Mohl by jít nahoru a distanci by měl zvládnout, ale na zisk dotace to asi stačit ještě nebude.

14 YANK, 3 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 57,0

Minulý start nebyl špatný, i když se neumístil, tak nebyl daleko. Působil ještě dost nezrale. Měl by se zlepšit. Metry navíc budou plusem. Spíše vychází okolo středu pole.

15 LORIANA OF JAPE, 3 tr. Radek Holčák, ž. Jiří Palík 55,5

Minule šestá, ale též nebyla daleko. Jezdecky posílena. Distanci zvládne. O nižší dotace by bojovat mohla.

16 SILVER TRIGGER(FR), 3 tr. Arlangirej Šavujev, ž. Martin Laube 58,0

Pokud si poradí s distancí, tak by na dotaci dosáhnout mohl, ale spíše nižší.

Tipařův verdikt: Slušně obsazený dostih, kde spousta aktérů stále vlastní přihlášky do klasik. Všichni půjdou tuto distanci poprvé, ale někteří si již aspoň vyzkoušeli distance nad 2000 metrů. O vítězství by se mohli poprat zejména DASA IN a Swinging Thomas. Ani u jednoho není otazník ohledně distance. Oba mají tempařský projev. Opatrně volím klisnu, protože si poradila s vyšší váhou proti starším soupeřům a půda by měla hrát spíš v její prospěch. Rusel ukázal nějakou třídu, ale otazníkem je u něj distance. Kingston Lilly by s ní problém mít neměla. Dále by dotaci mohly získat Wellunca nebo Loriana Of Jape. (tj)

Tip: Dasa In – Swinging Thomas – Kingston Lilly

 

STARTOVNÍ LISTINY