Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 4. 6. - Velká červnová cena

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 4. 6. - Velká červnová cena

Rozbory dostihů na sobotu 4. června ve Velké Chuchli, kde je mezi osmičkou dostihů vrcholem Velká červnová cena, tedy poslední trial na České Derby.

 

14:00 - 1.dostih

CENA PRVNÍCH NADĚJÍ

R - cena III.kat. - 2 - 1200 m - 60 000 Kč

1 CALAH(IRE), 2 tr. Marinán Štangel, ž. Petr Foret 56,0

Zakoupen za 17 000 euro. Narozen koncem dubna. Matka běhala až jako tříletá, ale dala i ranější potomky. Dala též několik koní na úrovni naší jedničky. Otec raný a rychlý. Dotaci by získat mohl. Klidně i vyšší.

2 DANNY DADDY(IRE), 2 tr. Karel Germič, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Zakoupen za 13 000 euro v Baden-Badenu. Narozen již v únoru. Matka neběhala, ale bába byla raná, když vyhrála tři dostihy ve dvou letech. Trenér mívá dvouleté nachystané na debut. Ranost a rychlost by mu neměla chybět, takže kandidát na umístění na předních příčkách.

3 FANUSH(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, žk. Sabina Mokrošová 54,0

Zakoupen za 2000 liber. Otec raný a rychlý. Matka mnoho neukázala a běhala až ve třech letech. Narozen až v květnu. Spíše boj o konec tabule.

4 RIWETTA(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, Edita Vaníčková 56,0 - NESTARTUJE

Zakoupena za 8000 euro. Matka jako dvouletá běhala dvakrát bez úspěchu a poté našla optimum na vytrvaleckých distancích. Narozena začátkem března. Dvojka stáje. Vypadá maximálně na boj o konec tabule.

5 FANNY(FR), 2 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 56,0

Narozena začátkem dubna. Zakoupena za 6500 euro. Otec raný. Matka již dala black-type potomka. Koně stáje většinou potřebují seznamovací start.

6 ARRYNA(IRE), 2 tr. Helena Vocásková, ž. Vendula Korečková 56,0

Narozena začátkem března. Zakoupena za 1500 liber v Anglii jako roční. Matka běhala třikrát jako dvouletá. Ultravytrvalecký původ. Díky realizačnímu týmu i na této distanci kandidátka na boj o vítězství.

7 SWEET FRANCISKA, 2 tr. Karel Dobrovolný, ž. Michal Hrouda 56,0

Narozena v únoru. Matka debutovala v listopadu jako dvouletá. Více ranosti přináší otec. Ziskem dotace by přesto překvapila.

8 SUNNY STAR, 2 tr. Radim Bodlák, ž. Martina Havelková 56,0

Narozena až v půlce května. Matka jako dvouletá neběhala. Debutant od stejného trenéra a po stejném otci ale nezaběhl minulý týden úplně špatně. Kandidátka na zisk některé z nižších dotací.

Tipařův verdikt: ARRYNA je ze stejného tréninkového střediska jako vítězka první letošního dostihu pro dvouleté a i v minulosti se centrále v dostizích pro dvouleté dařilo, takže hlavní kandidátka na vítězství. Velmi dobrý původ má Calah. Trenér taky umí připravit dvouleté vítěze. Ani ranost by mu nemusela chybět. Ranný původ má Danny Daddy. I zde též přihlédnu k realizačnímu týmu, který mívá dvouleté nachystané na debut. Dále vychází skoro jmenovkyně Fanny a Fanush. (tj)

Tip: Arryna – Calah – Danny Daddy

 

14:30 - 2.dostih

CENA FONTANA WATERCOOLERS

R - cena IV.kat. - 3 - 1400 m - 40 000 Kč

1 LITTLE STREAK(GB), 3 tr. Josef Bartoš, ž. Jan Verner 55,5

Její formy mají spíše sestupnou tendenci. Tentokrát nastoupí poprvé pod novým trenérem. Možná by jí prospěla ještě kratší distance. Tentokrát nastoupí proti slabší konkurenci, takže aspoň o poslední dotaci by mohla zabojovat.

2 CENEX, 3 b tr. Marcela Sýkorová, ž. Petr Foret 57,0

Debutant to bude mít proti zkušeným soupeřům hodně těžké. Ziskem dotace by dost překvapil.

3 PALMYRA, 3 tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 55,5

Další debutantka. Oproti Cenexovi má o něco lepší původ, ale i tak by byl zisk dotace překvapením.

4 SHIROCCO FRITZ, 3 tr. Allan Petrlík, ž. Milan Zatloukal 57,5

Minule zklamala v pozici favoritky v Mostě. Byla ale na špici dost vystrkána a tempo bylo asi až přepálené. Při klidnějším průběhu může navázat na předešlé výkony, které by tentokrát mohli stačit na vítězství.

5 RUMĚLKA, 3 tr. Kateřina Berthier, žk. Jozef Takács 54,0

Další debutantka. Matka vyhrála jedničku, ale otec zatím v chovu zklamal poté, co měl poměrně nadějný start. Zřejmě dvojka stáje. Zisk dotace by byl velkým překvapením.

6 MONTJEU STAR, 3 tr. Kateřina Berthier, ž. Vendula Korečková 55,5

Naposledy špatně točila ve Slušovicích, takže ztrácela hodně. Ani předtím moc nepředvedla. Distance by pro ni měla být krátká. Asi opět poběží zadarmo.

7 WELIGAMA(IRE), 3 tr. Josef Bartoš, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Po dvou startech na příliš dlouhých tratích by tentokrát mohla na zřejmě optimální distanci předvést další progres. V této konkurenci vychází i na nižších dotovaných příčkách.

8 LAZARD, 3 tr. Ladislav Pohanka, ž. Adam Florian 57,0

V letošních startech předvedl mírný progres. Kratší distanci by mohl zvládnout. Opět by měl získat dotaci. Nějaký lepší soupeř se ale určitě najde.

9 COSTA SMERALDA(GB), 3 tr. Jaroslav Jelen, ž. Michal Hrouda 55,5

Zatím běhala jen v mnohem silnější konkurenci, ale končila dost daleko od nejlepších. To nemusí stačit ani zde na dotované umístění. Bude lepší počkat, jak se zařadí v této společnosti.

10 FIX SCHOLAR, 3 tr. Michal Kalčík, Lucie Fialová 54,5

Jeho výkony mají spíše sestupnou tendenci. Zatím se nepřiblížil k nejlepším. Musel by udělat větší progres, aby tomu tentokrát bylo jinak.

11 YASÁNEK, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. David Liška 58,0

Nejvyšší handicap, ale i nejvyšší váha v poli. Poměr váha/handicap má o trošku lepší než Shirocco Fritz. Kandidát na boj o vítězství.

12 KAZI, 3 tr. Václav Hulínský, ž. Sibylle Vogt 55,5

Debutantka s dobrým původem. Koně stáje většinou potřebují seznamovací start. Umístěním na předních příčkách by překvapila.

Tipařův verdikt: O vítězství by si to měli rozdat SHIROCCO FRITZ a Yasánek. Opatrně preferuji klisnu, které se nepovedl minulý start, kde neměla optimální průběh, ale mohla by navázat na předchozí výkony. Dále vychází Lazard. Při prvním startu na vyhovující distanci by se mohla umístit Weligama. Na konci tabule vychází Little Streak. (tj)

Tip: Shirocco Fritz – Yasánek - Lazard

 

15:00 - 3.dostih

CENA UNICREDIT BANK

R - handicap III.kat. - 3+ - 1400 m - 60 000 Kč

1 CALECO(IRE), 4 tr. Artur Resulov, ž. Sibylle Vogt 56,5 

Při české premiéře se prezentovala poměrně hektickým projevem a kratší trať jí prospěje. Váhově tu ale proti třem nedávným soupeřům (Bacora, Orssio, Calorific) opět vychází hůře.

2 BUNDESKANZLER(IRE), 3 b tr. Konstantin Kobzarev, ž. Jan Verner 56,0            

Kvůli problémům s boxy debutoval až v trialu na VJC. Při dalším startu přes silné bočení jistě zvítězil mezi tříletými. Tady má hlášené beránky a měl by mít šanci.

3 ORSSIO(FR), 8 tr. Jaroslav Drlík, žk. Zuzana Jeníčková 61,0       

Před třemi týdny tu koncovkou předstihl Calorifica těsně před cílem. Tady je na tom váhově hůře a potřebuje, aby se vyplnila páteční deštivá předpověď.

4 FORTE, 5 tr. Jaroslav Jelen, ž. Michal Hrouda 52,0        

Letos konzistentní, dotaci bral při všech třech startech. Před dvěma týdny tu byl o 3 délky za Bright Amber. Delší distance mu může pomoci a tady s ní vychází přibližně nastejno.

5 BACORA(IRE), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Tomáš Lukášek 58,5

V dubnu zvítězil mezi vrstevníky, to se mu podařilo i o měsíc později při handicapovém debutu. Calorific i Orssio tu vycházejí tentokrát lépe, progres je ale na jeho straně.

6 LUCAS WARRIOR, 5 tr. Václav Chaloupka, Lucie Fialová 52,0   

Po mosteckém triumfu se od něj minule čekalo více, nosil ale hodně kilo a od distance neměl prostor k útoku. Tady má přijatelnější zátěž, soupeři jsou ovšem o dost silnější.

7 CALORIFIC(IRE), 6 tr. Radek Holčák, žk. Sofie Kvízová 56,5       

Letos dvakrát za peníze a tady vychází lépe než nedávní přemožitelé Bacora a Orssio. Zkrácení distance vypadá též jako plus a měl by být mezi nejlepšími.

8 BRIGHT AMBER(FR), 5 tr. Alena Škrášková, ž. Radek Koplík 61,5          

Před dvěma týdny měl pomalejší start, silnou koncovkou ale přiletěl pro čtvrté peníze. S podobnou taktikou může míchat kartami i tady, obzvlášť pokud bude půda měkčí.

9 CAPTAIN LUKA(IRE), 6 j tr. Alena Škrášková, am. Matyáš Luka 58,5    

Naposledy neměl nárok na stájového kolegu Bright Amber, když ho po aktivním průběhu opustily síly. Delší distance znamená, že tady by to mělo být stejné.

10 TROPICAL BOND, 11 b tr. Michal Kalčík, am. Jindřich Fabris 62,0         

Naposledy tu přišel o vítězství v delším handicapu až v posledních metrech. Na 1400 metrů se objevil naposledy vloni v září, když byl třetí v dostihu pro české odchovance.

11 JUVANA(FR), 5 b tr. Kateřina Berthier, ž. Jiřina Andrésová 52,5

Specializuje se na ještě kratší sprinty na menších drahách. I když chodí koncovkou a tady úplně mimo být nemusí, pořád tu je tipem pro odvážné.

Tipařův verdikt: Slušně obsazený handicap, kde dobré šance by měli mít tříletí. Bacora by měl mít ještě rezervy, Calorific může být ale tentokrát tvrdším oříškem. Hlas tedy dostane BUNDESKANZLER, který má v sedle zkušeného žokeje a hlášené beránky, což by mělo zaručit, že v rovině opět nevybočí. (fm)

Tip: Bundeskanzler – Calorific – Bacora

 

15:30 - 4.dostih

CENA PŘÁTEL STŘEDNÍ ŠKOLY DOSTIHOVÉHO SPORTU A JEZDECTVÍ

R - cena IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč (dostih žáků)

1 NA KONCI DUHY, 5 tr. Jiří Brož, žk. Tereza Kučerová 56,5

Při letošní premiéře neuspěla a tady podle poměru váha/handicap vychází nejhůře. Některé soupeře sice porazit může, přesto by s debutující žákyně výraznější roli hrát neměla.

2 AIDENSFIELD(GER), 4 j tr. Michal Kalčík, žk. Sofie Kvízová 56,0

Podle poměru váha/handicap naopak vychází vůbec nejlépe. Vysokou známku si ale vyběhal zkraje loňské sezóny a obě letošní běhání byla výrazně slabší. Minule ho jasně porazil Trop, což by mělo platit i tentokrát.

3 TROP, 13 tr. Jaroslav Jelen, žk. Eliška Janderová 58,0

Třináctiletý veterán sice při vstupu do sezóny neuspěl, přesto v těžkém trojkovém handicapu vyběhl formu, která by tu měla stačit na většinu soupeřů. Navíc posledně byl na rozdíl od většiny soupeřů nerozběhaný.

4 SIROKOVS(GB), 5 tr. Václav Chaloupka, žk. Alexandra Stránská 55,5

Ve dvou letech se ukázal slibně, ale poté změnil trenéra a kvůli zranění bezmála dva roky nevyběhl. Loni se po pauze představil v červencové Lysé, mnoho nepředvedl a od té doby se znovu odmlčel.

5 LORELLY, 4 tr. Jan Demele, žk. Michaela Jakábová 56,5

Nejlepší formy vyběhla na domácí dráze ve Slušovicích, kde slušně zaběhla i před třemi týdny. Zkrácení distance sice vypadá jako mínus, ale v této sestavě je jediným koněm, který se letos umístil.

6 LAGOAS(GER), 9 tr. Jiří Brož, žk. Zuzana Jeníčková 60,0

Po slabších překážkových startech se před dvěma týdny vrátil na rovinu. V trojkovém handicapu po aktivním průběhu vyklidil pozice, ovšem v této konkurenci se s ním musí počítat. Na rozdíl od minula nemá hlášená stínidla.

7 SHEIK YERBOUTI, 10 tr. František Mourek, žk. Renáta Ondráčková 55,5

Loni neběhal zas tak špatně, ale při letošní premiéře ztrácel výrazněji. Nemusela mu sednout hluboká dráha, nicméně také patří ke starším koním, u nichž je sázka na obrat k lepšímu riziková.

Tipařův verdikt: Žádný z účastníků dostihu v posledních dvou sezónách nezvítězil. Letos na dotaci dosáhla pouze Lorelly, ale změna dráhy a zkrácení distance vypadají jako mínus. Lepší volbou tak mohou být veteráni, kteří předchozí starty absolvovali v chuchelských trojkových handicapech, tedy TROP a Lagoas. (jf)

Tip: Trop – Lagoas - Lorelly

 

16:00 - 5.dostih

Cena Nory Jeane

R - cena I.kat. - 3+ klisny - 1600 m - 150 000 Kč

1 LADY MAZIE(IRE), 6 tr. Marián Štangel, ž. David Liška 60,5

V minulých dvou dostizích startovala na sprintech a ani tam se neztratila. Tahle distance by jí ale měl být bližší, když loni vyhrála jedničku pro klisny na 1800 metrů v Bratislavě. Tamní konkurence se však nejevila tak silná jako nyní.

2 DONTELLYOURMOTHER(IRE), 4 tr. Karel Germič, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Loni běhala ve Francii většinou na distancích do míle, když nejlepší výkon podala na distanci 1350 metrů, za který obdržela slabý rating 30,5 kg a k nám přišla se známkou 26 kg, což vůbec není známka kvality. To potvrzuje i nevýrazný výkon v lysolabské trojce.

3 CLASSA(IRE), 4 tr. Václav Luka, Lucie Fialová 60,5

Největší třída v poli. V žádném ze čtyř startů neprohrála, získala Oaks v Bratislavě a s přehledem i Memoriál Harryho Petrlíka v Chuchli. Právě po tomto startu však u ní byla zjištěna menší zlomenina. Stáj se navíc potýká s nevyrovnanou formou svých koní, když u většiny byly zjištěny špatné krevní testy. V prvním letošním startu tak nemusí být jistým tipem.

4 SOLEMEENA, 4 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 59,0

Loni vyhrála Jarní cenu klisen, ale její optimum je o něco delší. Sezónu zakončila jistým triumfem v dostihu druhé kategorie pro české odchovance. I pro ni platí upozornění na zdravotní problémy její stáje, ale na rozdíl od Classy již měla plánovaný start, ale na startovní listinu ve Francii se nakonec nedostala.

5 DALLY TOP, 3 tr. Zdeněk Seménka, ž. Sibylle Vogt 55,5

V předzkoušce Jarní ceny klisen bojovala s Queen Of Beaufay, která jí pak v první klasice utekla o 6 délek. Přesto byla nejlepší ze zbývajících klisen. Může tedy těžit z ukázané dobré formy.

6 COMMING PULSE(IRE), 3 tr. Miroslav Nieslanik, žk. Sabina Mokrošová 54,0

Patřila mezi nejlepší dvouleté klisny, ale přestože je rozená až v květnu, absolvovala loni hodně startů, když na závěr sezóny běhala čtyřikrát v Itálii. Pak však byla operována kvůli čipu v noze, takže její příprava před sezónou nebyla tak ideální a začala rovnou v Jarní ceně klisen, kde skončila skoro 4 délky za Daly Top. Oproti ní však ponese o 1,5 kg nižší váhu.

7 LENA(FR), 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 54,0

Třetí místo v předzkoušce nebylo špatné, ale v Jarní ceně klisen skončila až sedmá a po týdnu šla bez úspěchu i Velkou jarní cenu. S přemožitelkami z Mostu by poměr otočit neměla a možná se na ní může projevit i náročný jarní program.

Tipařův verdikt: V dostihu zaujme především čtveřice klisen. Největší třídu by měla mít Classa, ale před prvním startem je u ní dost otazníků, protože stáj se potýká se špatnou formou řady koní. Své kvality má i loňská vítězka Jarní ceny klisen Solemeena. Možná ale bude jistější volit klisny, které už letos něco ukázaly. COMMING PULSE sice skončila v Jarní ceně klisen skoro 4 délky za Dally Top, ale byl to její první start v sezóně a teď ponese o 1,5 kg míň. (ob)

Tip: Comming Pulse – Classa – Dally Top

 

 

16:30 - 6.dostih

70. VELKÁ ČERVNOVÁ CENA FACTORINGU ČESKÉ SPOŘITELNY

R - cena I.kat. - 3 - 2200 m - 150 000 Kč

1 CHARMBRUCK(FR), 3 tr. Ludvík Haris, ž. Sibylle Vogt 58,0

V těsném doběhu Frankenbergerova memoriálu skončil šestý, ale jen 2 a ½ délky od vítěze. V polovině cílové roviny navíc hledal prostor k útoku. Tady tedy může zamířit i výše.

2 WOLFI, 3 tr. Radim Bodlák, ž. Adam Florian 58,0

Ve vytrvalecké premiéře zvítězil, ale konkurence byla slabší a dostih se odehrával ve velmi pomalém tempu, takže v závěru těžil z rychlosti na mateřské straně rodokmenu. Z této sestavy vlastní nejnižší handicap a z Derby už byl škrtnutý.

3 SECRET PEET(IRE), 3 s tr. Ingrid Janáčková Koplíková, ž. Radek Koplík 58,0

Minule poprvé nastoupil se stínidly a ukázal výrazný progres, když o krk porazil Charmbrucka. Dostih tehdy odvodil, takže mu nahrávala rychlá dráha, na druhou stranu v závěru nebyl kvůli uvolněnému sedlu vyjížděn naplno.

4 AGADIR GOLD(IRE), 3 tr. Radek Holčák, ž. Jan Verner 58,0

Ve Frankenbergerově memoriálu točil do rodiny blízko špice, ale v závěru nehrál výraznější roli. Jediný starší polosourozenec je sprinterem, takže optimum zřejmě najde na kratších distancích.

5 KORVETTE(GER), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Martina Havelková 56,5

Ve Frankenbergerově memoriálu skončila čtvrtá, přestože v průběhu dostihu dost pulovala. Vlastní kvalitní vytrvalecký původ, a pokud se jí povede lépe usadit, může v progresu pokračovat.

6 MIRAM(IRE), 3 tr. Miroslav Nieslanik, žk. Sabina Mokrošová 56,5

V Lysé narazila na slabší soupeře, ale předtím v Mostě porazila Korvette. Tehdy nicméně na měkčí dráze těžila z váhové výhody a její přemožitel Frehel ve Frankenbergerově memoriálu zklamal. Bez progresu se tedy neobejde.

7 WELL PREPARED(GER), 3 tr. Radek Holčák, ž. Petr Foret 59,5

Ve Frankenbergerově memoriálu sice neměl nijak výraznou převahu, přesto se jednalo o jisté vítězství a oproti většině soupeřů nebyl rozběhaný. Start v nohách by ho měl zvednout a i s váhovou penalitou je hlavním adeptem na vítězství.

8 MINCHIR(IRE), 3 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Tomáš Lukášek 58,0

Ve Frankenbergerově memoriálu těsně porazil Agadir Golda, přičemž podobně jako on na vytrvalce nevypadá. Pravý bratr Happily Friends totiž vyhrál v Hong Kongu na 1200 metrů. I v předchozím startu na vytrvalecké distanci ho jasně porazil Charmbruck.

9 FASCING ROCK(IRE), 3 tr. Helena Vocásková, ž. Vendula Korečková 58,0

Kariéru zahájil teprve před měsícem v Mostě, kde zvítězil mezi nezvítězivšími. S distancí si poradit může, každopádně bez progresu se neobejde. Minule se za ním totiž s výjimkou Secret Peeta, který tehdy nastoupil bez stínidel, seřadili koně, kteří v dalších startech mnoho neukázali.

10 RABBIT EL KABEIR(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Milan Zatloukal 58,0

Ve VJC se mezi špičku nezařadil. Jeho ztráta sice nebyla zas tak výrazná, ale pole se příliš neroztáhlo i díky rychlé dráze. Každopádně matka dává i s kratšími plemeníky vytrvalce, takže metry navíc mohou být plus.

11 CAUCASIAN(IRE), 3 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Jiří Chaloupka 58,0

Třídu ukázal i loni, ale podle projevu ani původu na vytrvalce nevypadá. Ve Frankenbergerově memoriálu byl po startu razantně stažen na konec pole, ovšem ani tak s výraznější koncovkou nepřišel.

Tipařův verdikt: Sedmička účastníků dostihu startovala i ve Frankenbergerově memoriálu, v němž zvítězil WELL PREPARED, což ho staví do role favorita. Nejblíže mu z nynějších soupeřů byla čtvrtá Korvette, na níž mnoho neztráceli ani Secret Peet a Charmbruck. Pokud by předpovídané srážky byly výraznější, mohl by z toho nejvíce těžit poslední jmenovaný. Pozornost zasluhuje také Fascing Rock, jehož jediná forma sice neoslní, nicméně jako nejméně prověřený kůň má prostor k progresu. (jf)

Tip: Well Prepared - Fascing Rock - Korvette

 

17:00 - 7.dostih

CENA HIPOSPOLU PŘI STŘEDNÍ ŠKOLE DOSTIHOVÉHO SPORTU A JEZDECTVÍ

R - handicap V.kat. - 3+ - 1800 m - 20 000 Kč (dostih žáků)

1 GOLDEN WARRIOR, 4 tr. Jan Demele, žk. Anežka Grebeníčková 52,0

Při prvním letošním startu si v mílovém žákovském handicapu došel koncovkou pro pátou dotaci. Delší distance vypadá jako plus, debutující jezdkyně ale převažuje 4 kg.

2 RABBIT WIN(IRE), 7 tr. Allan Petrlík, žk. Renáta Ondráčková 62,0         

První neděli se objevila po dvouleté pauze a dokázala zvítězit. V dalším startu neměla světlejší okamžik, pokud na tento výpadek ale zapomene, znovu by měla stačit na Lysyanargenta.

3 LYSYANARGENT(FR), 8 tr. František Mourek, žk. Zuzana Jeníčková 63,0          

Po lehkém mosteckém vítězství je jeho známka nejspíš stále o trochu výš, alespoň co se týká vítězných ambicí. V sedle má ale jednu z nejzkušenějších a v podstatě stálou jezdkyni.

4 ETERNITY, 6 tr. Radek Holčák, žk. Sofie Kvízová 57,5   

Naposledy ve Slušovicích jistý závěr ukázala, i když téměř celou rovinu neměla prostor k útoku. V Chuchli se ukáže poprvé v kariéře a je otázkou, jak se jí bude líbit dlouhá cílová rovina.

5 TRIBUTE(POL), 4 j tr. Michal Kalčík, žk. Lenka Neprašová 56,5

Majitel překážkového původu se při sezónním debutu držel překvapivě dobře. Na této distanci už zaběhl slušně na podzim v Mostě a tady může být opět lépe než Golden Warrior.

6 GALNOTS(FR), 5 b tr. Jaroslav Jelen, žk. Michaela Jakábová 54,0          

Vloni na první start bojoval o vítězství a teď je jeho známka o 7,5 kg níž. Před třemi týdny byl tísněn u distance a tady může být zajímavý.

7 CHARMING EMMA, 5 b tr. Marcela Sýkorová, žk. Eliška Janderová 64,0

Dva její triumfy jsou z Lysé. Se zvýšenou známkou si dokázala poradit i v následných chuchelských startech, tady ale ponese dost kil a možná by potřebovala delší trať.

Tipařův verdikt: Jestli ze startovní listiny něco predikovat, tak to, že do budoucna nebude třeba vypisovat speciální „ladies race“. Jinak GALNOTS porazil minule dvojici Rabbit Win Lysyanargent o 9 a více délek a váhový poměr mezi touto trojicí se nijak výrazně nemění. (fm)

Tip: Galnots – Rabbit Win - Lysyanargent

 

17:30 - 8.dostih

CENA SPOLEČNOSTI TIPSPORT

R - handicap III.kat. - 3+ - 1800 m - 60 000 Kč

1 GOLD SHALAA(FR), 3 tr. Zdeno Koplík, ž. Jan Verner 52,5

Sezónní premiéra napovídá, že něco podobného umět může. Bývá ale pomalejší z boxů, a proto se v posledních dvou stratech nedostal na pozici a nehrál výraznější roli. Start z jedničky tedy není ideální.

2 TREZY LADY(FR), 4 tr. Miroslav Nieslanik, žk. Sabina Mokrošová 58,0

Před dvěma týdny na této dráze a distanci zvítězila. Kariéru zahájila teprve loni, takže ještě může mít nějaké rezervy a i s přídavkem za poslední úspěch vychází dobře.

3 KISSI STURM, 8 j tr. Jan Blecha, ž. Jakub Pavlíček 64,0 - NESTARTUJE

V posledních letech míří spíše do Mostu, ale dříve dobře zvládal i chuchelskou „osmnáctku“. Poslední forma je slušná, ovšem startuje převážně v cenách, a když naposled zamířil do českého handicapu, neuspěl. Navíc ponese hodně kilo.

4 COLTYN, 7 tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 59,5

Posledně si s aktuální známkou poradil úspěšně. Otazníkem jsou další metry navíc, když čtyři životní vítězství získal na distancích 1200 až 1400 metrů. Minule na míli každopádně nevypadal, že je pro něj stropem.

5 SPENCER(GB), 5 tr. Josef Bartoš, Irena Štěrbová 62,5

Loni na něj byl spoleh. Na této dráze a distanci vyhrál dokonce o kategorii výš. Při vstupu do sezóny ovšem vyběhl výrazně slabší formu, když ho v Mostě jasně porazil Kissi Sturm.

6 LET FIRE(FR), 7 tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 57,5

Premiérový výlet na „neáčkové“ závodiště zvládl úspěšně, když před měsícem zvítězil v Lysé, kde těžil z přepáleného tempa. V handicapu ale nezvítězil přes tři roky, přičemž loňské druhé a třetí místo získal s trochu nižší známkou. „Osmnáctka“ je navíc na hraně.

7 BORUVKA(IRE), 6 bj tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 49,5

V současném doběhu se Spencerem loni na této dráze a distanci zvítězila o kategorii výš. Po několika slabších běháních na měkčí půdě se posledně znovu chytla. Na Trezy Lady sice ztrácela bezmála 5 délek, ale jejich váhový poměr se mění o 5 kg. Takto nízko v handicapu ještě nebyla a obvyklá stínidla střídá za beránky.

8 AVIGNON, 5 tr. Tomáš Váňa, Lucie Fialová 61,5

V loňské sezóně startoval převážně v cenách. Zakončil jí dvěma negativními starty v Mostě a tu letošní bude teprve zahajovat. Přestože zářijová forma z „osmnáctky“ není špatná, více by mu sedla delší distance.

9 FABRIJAN ERSTE, 4 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 55,5

Také běhá spíše v cenách, když v obou handicapových startech skončil šestý. Před dvěma týdny ztrácel 1 a ¼ délky na Boruvku. Jeho šance na otočení poměru sil porostou s případnou měkčí dráhou.

Tipařův verdikt: Před dvěma týdny se na této dráze a distanci utkaly TREZY LADY a Boruvka, jejichž šance nesené hmotnosti teoreticky srovnávají. V nočních hodinách je každopádně hlášený déšť, a protože případná měkčí dráha by hrála proti Boruvce, jako jistější volba vypadá Trezy Lady. Pro Coltyna sice na první pohled vypadá distance příliš dlouhá, nicméně posledně naznačil, že metry navíc nemusí být od věci. (jf)

Tip: Trezy Lady – Boruvka - Coltyn

 

STARTOVNÍ LISTINY