Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 6. 10.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 6. 10.

Rozbory dostihů na neděli 6. října ve Velké Chuchli, kde je vrcholem klisnám vyhrazený Memoriál Harryho Petrlíka.

 

13:00 - 1.dostih - CENA LUCKY RAIN

R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 60 000 Kč

1 SUPRTUPL(IRE), 2 ž. Petr Foret 56,0 – Zakoupen za 2.000 euro na breeze-up dražbě. První potomek nestartovavší Samaha Hills. Listed umístěná bába Samara Valley sice jako dvouletá zvítězila už v červnu, ale otec Worthadd byl pozdnější. Plusem je, že realizační tým umí připravit koně na debut.

2 AVERIS, 2 s ž. Martina Havelková 58,0 – Polobratr v derby druhého Avereho nebo výborného steeplera Al Bustana. Jeho čas by měl tedy přijít později, ale distance mu sedne a dobře debutovala ve Slušovicích.

3 OPEN CHEQUE(FR), 2 ž. Adam Florian 56,0 – Nákup za 34.000 euro. Na německých drahách startovali dva jeho praví sourozenci. Open Your Heart skončil třetí v Deutsches Derby a Ordensritter dosáhl na tamní handicap 89,5 kg. I když je tedy především koněm pro klasickou sezónu, zasluhuje pozornost už při debutu. 

4 BJETKA(IRE), 2 Michal Hrouda 53,5 – Jako roček stála 3.700 euro. Na obou stranách původu má hodně vytrvalosti a žádný z pěti startujících polosourozenců nedosáhl na vyšší RPR než 71 liber, takže při debutu není očekávána vpředu.

5 DASA IN(IRE), 2 ž. David Liška 57,0 – Nákup za 9.500 euro. První potomek klisny Gelenschik, které debutovala jako tříletá, přičemž jediné vítězství a nejvyšší RPR 79 liber získala na distanci 2200 metrů. Zdrojem ranosti není ani otec Free Eagle, který preferoval distance kolem dvou kilometrů. Přesto má za sebou povedený debut. V Mostě dostih odvodila a v závěru se před ní dostaly pouze dvě klisny, které následně obsadily čtvrté a šesté místo v CZK.

6 NAISAN, 2 ž. Kateřina Hlubučková 57,0 – První potomek chtivé Nonety, která vyběhla jen třikrát, ale její matka Nana d’Anjou dala několik kvalitních koní. Otec Pop Rock byl ovšem pozdní. Při debutu ve Slušovicích skončil poslední se ztrátou 27 délek za třetím Averisem.

7 KINGSTON LILLY(IRE), 2 Beysim Ferhanov 57,0 – Nákup za 2.800 euro. Dva její polosourozenci dosáhli už ve dvou letech na slušné RPR 85 a 78 liber. Je ale dcerou vítěze St Legeru Kingston Hill, takže by měla být pozdnější a metry navíc jí sednou. V Mostě jí výrazně porazila Dasa In, když byla pomaleji na nohách a v roztaženém poli útočila zezadu.

8 GIORGIONE(GB), 2 Simona Laubeová 55,5 – Na breeze-up dražbě zakoupen za 80.000 euro. První potomek Al Jamal, která za vítězství na míli získala RPR 88 liber. Mílařem byl i otec Poet's Voice. Při debutu ve Varech skončil na vzdáleném pátém místě a dotaci může získat i tady.

9 HUNTER`S RULES(FR), 2 ž. Jan Verner 58,0 – Matka Reglisse ve dvou letech získala RPR 96 liber. Lepší z jejích prvních dvou potomků Res Judicata jako dvouletý vyhrál Karpatskou cenu, ale poté šel ještě nahoru, když skončil třetí ve Slovenském derby. Otec Hunter's Light dozrál až jako čtyřletý. Měl by být pozdnější, ovšem ve Slušovicích ztrácel jen délku na Averise.

10 ELSID(FR), 2 Daniel Vyhnálek 56,0 – Nákup za 11.000 euro. Matka Elusive Kay získala trojici vítězství na distancích kolem dvou kilometrů a dosáhla na slušný francouzský handicap 37 kg. Je jejím prvním startujícím potomkem. Otec Sidestep byl ale sprinterem, takže na debut pro něj může být distance dlouhá.

11 SILVER TRIGGER(FR), 2 ž. Radek Koplík 58,0 – Pravý bratr Triple Speed debutoval až jako tříletý a dvojici vítězství získal na distancích 3000 a 2400 metrů, takže asi bude potřebovat více času. Při debutu jí zhruba o 7 délek porazil Giorgione.

Tipařův verdikt: Hlavním adeptem na vítězství je DASA IN, která při debutu prohrála s kvalitními soupeřkami a metry navíc by měla ocenit. Kingston Lilly za ní sice minule zaostala výrazněji, ale ztrátu naprala už na startu a i jí delší distance prospěje. Ve Slušovicích se utkali Averis a Hunter’s Rules, a i když lépe znovu vychází dříve jmenovaná, velký rozdíl by mezi nimi být neměl. (jf)

Tip: Dasa In – Kingston Lilly - Averis

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

13:30 - 2.dostih - CENA PORTÁLU FITMIN & TURF MAGAZÍN

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 MATEY, 2 s ž. Jan Verner 57,0 – První potomek jedničkové vítězky ve dvou letech Matter For Love. Při debutu ale potřeboval podporu hned od startu a skončil daleko od podstatného dění.

2 SHEBY LOVE, 2 ž. Jiřina Andrésová 56,0 – Má delší původ a pravý brat Shegerton zamířil hned do překážek. Při debutu sice prohrála s dvojící nynějších soupeřů, ale ty už měli dostihovou zkušenost. Dotaci by získat měla.

3 NA KONCI DUHY, 2 ž. Martina Havelková 57,0 – Na české poměry vlastní výborný původ, když je prvním startujícím potomkem vítězky JCK Nidary. Patří k nejzkušenějším koním v poli a minule porazila čtveřici nynějších soupeřů. Je tedy očekávána mezi nejlepšími.

4 LUCAS WARRIOR, 2 ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Pravý sourozenec čtyřkového Ladislav a trojkové Lady Hortenzie, pro které je „čtrnáctka“ stropem. Posledně zavedl pole do cílové roviny. V závěru se před něj dostala Na Konci Duhy, která tu znovu vychází lépe, ale výrazný rozdíl by mezi nimi být neměl.

5 FATRA GLONKA, 2 ž. Vendula Korečková 57,0 – Matka Fatra Line skončila druhá v JCK. Při debutu za ní skončili Lucas Warrior, Finiga i Na Konci Duhy. Od té doby se ale na dráze tři a půl měsíce neukázala.

6 FLYING FINN, 2 žk. Taťána Mášová 53,5 – První potomek Folie d’Ocean, která startovala pouze na překážkách. Při debutu výrazně prohrál se čtveřicí nynějších soupeřů.

7 FINIGA, 2 ž. Adam Florian 57,0 – Polobratr Finios skončil třetí v Gerschově memoriálu. V Mostě jí porazila pouze méně nesoucí Franceska Bella, která poté skončila čtvrtá v CZK. Sama v CZK finišovala šestá. Přestože tedy minule byla před dostihem trochu nervózní, nevyhne se roli favoritky.

8 VADETABERRY, 2 Simona Laubeová 54,0 – Při debutu skončila předposlední, ale narazila na kvalitní soupeře. Metry navíc by jí měly prospět, takže může bojovat o poslední dotaci.

Tipařův verdikt: Nejvíce třídy ukázala FINIGA, kterou čeká slabší společnost než v posledních startech. Hned pětice koní se utkala před měsícem v předchozím díle Fitmin Cupu. Nejlépe si z nich vedla Na Konci Duhy, na níž mnoho neztrácel Lucas Warrior. Všechny zmíněné v červnu porazila Fatra Glonka, u níž je největším otazníkem delší pauza. (jf)

Tip: Finiga – Fatra Glonka – Na Konci Duhy

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:00 - 3.dostih  - CENA RENOMIA

R - handicap II.kat. - 3+ - 1200 m - 90 000 Kč

1 HOFERGIRL(GB), 3 bj ž. Kateřina Hlubučková 48,0 – Na této distanci vstoupila do handicapu pátým místem, ale bylo to o dvě kategorie níž. Před týdnem zklamala při EJC a je o 7 kg nevyhandicapovaná.

2 SUMMER DRESS(GB), 4 j žk. Alena Plimlová 53,0 – Před týdnem neuspěla v dostihu trenérů. Jedná se sice o specifický dostih, ale ztrácela výrazně. Předtím prohrála s trojicí nynějších soupeřů, s nimiž poměr sil asi neotočí.

3 WOBULL SE NOW, 9 ž. Adam Florian 59,5 – Jeho ofenzivní taktice více svědčí mostecká dráha, ale dokáže zaběhnout i v Chuchli. Potřebuje k tomu ovšem, aby dráha byla pevnější než před týdnem, a klid na špici.

4 COOL BABY(GB), 4 b ž. David Liška 59,5 – Letos neupadla z tabule, když většinou bojovala o vítězství. V posledních dvou startech jí ale vedly jezdkyně s úlevou 5 kg a dostala se na životní maximum.

5 FACTS AND FIGURES(IRE), 6 s ž. Martina Havelková 59,0 – Po sérii negativních startů minule poprvé nastoupil se stínidly, což přineslo zlepšení. V letošním Gomba handicapu skončil pátý 2 a ¼ délky od vítěze, přičemž tehdy byl o 6 kg výše a jeho jezdec 2 kg převažoval. Sedne mu rychlá dráha.

6 GILIENNE, 3 ž. Jan Verner 53,0 – Posledně ztrácela necelé 2 délky na Cool Baby, ale váhový poměr se mění o 8 kg v jeho prospěch. Tady tedy vychází lépe a ještě může mít prostor k progresu.

7 MANOLLA, 6 Michal Hrouda 55,0 – Minule se na menší bratislavské dráze neodlepila z konce pole, ale předtím se ukazovala v dobré formě. V květnu v podobném handicapu prohrála pouze s progresivním Mollys Best, přičemž jasně porazila Cool Baby a Wobull Se Now.

8 MAYDA(IRE), 5 ž. Vendula Korečková 60,5 – Před třemi týdny zvítězila ve Slušovicích o krk před Fact And Figures, ale váhy se mění o 3 kg v její neprospěch. Jejich poměr sil by se tedy měl otočit, i když návrat na větší dráhu jí sedne více.

9 LIKE A TRINITY(GB), 5 ž. Jiřina Andrésová 48,5 – Více se jí daří na delších distancích a ve Varech, kde si v tamním ostřejším oblouku může po aktivním úvodu „orazit“. Před měsícem byla v chuchelském sprintu od startu pod tlakem a v závěru vycouvala mimo tabuli. Navíc je o 4 kg nevyhandicapovaná.

Tipařův verdikt: Čtveřice účastníků dostihu se před třemi týdny utkala na rovném kilometru. Tehdy zvítězila spolehlivá Cool Baby, ale tady by jí vzhledem k neseným hmotnostem měla vrátit porážku GILIENNE. Ve Slušovicích se utkali Mayda a Fact And Figures a i v jejich případě to vypadá na otočení poměru sil. Po jednom výpadku nelze odepisovat ani Manollu, která vypadá nejlépe z tria trenéra Koplíka. (jf)

Tip: Gilienne – Facts And Figures – Mayda

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:30 - 4.dostih - MEMORIÁL JOSEFA ŠACHA

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 VALMONT, 10 s Michal Hrouda 62,5 – Po zářijovém triumfu se dobře držel i na kilometrové distanci. Počítat se s ním musí, i když je v deseti letech na životním maximu.

2 LADY HORTENZIE, 5 žk. Alena Plimlová 57,0 – Vloni na podzim zvítězila dvakrát a umístila se i o kategorii výš. Zářijový comeback nebyl úplně špatný a je jen 1 kg nad loňskou vítěznou známkou.

3 BOUŘKA, 8 ž. Kateřina Hlubučková 56,0 – Na podzim chytila formu a neztratila se ani na delší distanci s velkou váhou. Při vítězném startu ale za ní nebyl daleko Ibar a ten teď nosí výhodnější váhu.

4 PALADDIO, 4 Eva Buriánková, Mgr. 52,0 – Po prázdninách se vracel na dráhu po delší pauze a nebyl zas tak daleko za Valmontem. Po pauze ale zaběhnout umí, takže sázet na jeho vzestup může být ošemetné.

5 IBAR, 9 b ž. Jiřina Andrésová 51,0 – První polovina sezóny mu moc nevyšla. S nynější jezdkyní se však umístil dvakrát po sobě a tentokrát může vrátit porážku nedávné přemožitelce Bouřce.

6 NIKOLETTA, 3 j Simona Laubeová 51,0 – Naposledy ztrácela na Valmonta poměrně dost. Nyní nosí ještě víc kilo, takže aby ho porazila, musela by předvést výrazný progres.

7 ZLOMEK, 6 ž. Vendula Korečková 56,5 – Běhá hlavně na menších drahách, navíc dvě poslední formy vzbuzují jisté rozpaky.

8 LA VIDA(GER), 3 Daniel Vyhnálek 56,0 – Naposledy patřila mezi favority, po aktivním úvodu se ale vytratila. Předchozí starty byly ale slušné, takže vyřadit z úvah jí nejde.

9 LAFRANCO, 10 s žk. Lukáš Charvát 58,0 – Rád chodí ze špice, v posledních startech se tam ale nedostal. Ani v takto početném poli to nebude mít snadné.

10 CHICA QUERIDA(IRE), 5 bj am. Jindřich Fabris 58,5 - V září šla po pauze a na Valmonta ztratila dost délek. Před týdnem se ale ukázala v dobrém světle, a pokud bude po krátké pauze fit, může mít co říci.

11 TRINIS, 5 j am. Antonín Helfer 61,0 – Naposledy sice za Valmontem, jinak ale běhá stabilně. Na této trati se dokázal umístit i o dvě kategorie výše a díky úlevě debutujícího amatéra ponese přijatelnou zátěž.

12 MONTE CHRISTO, 7 j žk. Agáta Čermáková 65,5 – Při sestupu do této kategorie třetí za Bouřkou, když nosil o celých 14,5 kg více. Tu by tady porazit mohl, z tehdejších soupeřů musí brát vážně i Ibara.

13 ALFAZIVE(FR), 4 ž. Jan Verner 55,0 – Před týdnem ho žokej poslal na špic poměrně razantně. Předchozí forma na této distanci ale nedovoluje ho tady ignorovat.

14 KÁRL, 8 b ž. Martina Havelková 49,0 – O kategorii níž zaběhl minule dobře. Tady půjde ale o 4 kg nevyvážený a to v takto vyrovnaném poli bude znát.

Tipařův verdikt: Ve vyrovnaném poli je na startu poměrně dost koní, kteří se v poslední době ukázali ve slušném světle. Po vítězných startech předvedli dobrou formu Valmont i Bouřka. Z koní, kteří začátkem září skončili za nimi, mohou být dobrou volbou Chica Querida, nízko zatížený Ibar či LADY HORTENZIE. Ta tehdy nastupovala po téměř čtyřměsíční pauze a vloni na podzim zvítězila dvakrát. (fm)

Tip: Lady Hortenzie – Valmont – Chica Querida

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:00 - 5.dostih - MEMORIÁL FRANTIŠKA HULEŠE

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1600 m - 40 000 Kč

1 STREET SINGER(GB), 5 b ž. Radek Koplík 58,0 – Poslední dva starty absolvoval proti těžké konkurenci. Ani tady to nebude jednoduché, dotace sbíral spíš o kategorii níž.

2 DODYBUD(IRE), 10 Lucie Fialová 64,0 – Překvapivý vítěz mosteckého prodejního dostihu se dobře držel i před týdnem. Jeho rating je teď poměrně vysoko, takže návrat do handicapu nemusí být snadný.

3 PETINGO DANCER, 8 ž. Kateřina Hlubučková 51,5 – Vloni zvítězil na podzim v nižší kategorii a tady nastupuje po delší pauze. Start na rozběhání nejspíš bude potřebovat.

4 RAKIA, 6 s Beysim Ferhanov 56,5 – Letos se kromě srpnového karlovarského startu nemůže chytit. Naposledy neměla moc prostoru v cílové rovině, ponese ale dost kil přes váhu.

5 AIRUSCHKA, 4 ž. Jan Verner 59,5 – Ve Slušovicích se jí dařilo nadmíru, když dvakrát zvítězila. Ani o kategorii výš se nemusí ztratit, ve čtyřech letech může jít ještě nahoru. NESTARTUJE.

6 LYSYANARGENT(FR), 5 žk. Alena Plimlová 53,0 – V září nastoupil teprve ke druhému sezónnímu startu a nevedl si úplně špatně. Prodloužení distance a případná měkčí dráha by jeho vyčkávací taktice mohlo svědčit.

7 WEMMA, 3 žk. Taťána Mášová 54,0 – Naposledy se ukázala po delší pauze. Asi by jí měl prospět sestup o kategorii níž, nejspíš by potřebovala i kratší distanci.

8 MOTIVATOR LADY, 3 s Nikola Petrlík 61,0 – Mezi elitou klisen neměla šanci (v „Napajedlích“ navíc bočila). Květnový handicapový start v Mostě ale nebyl úplně špatný a jistě si své příznivce najde.

9 GOOD SIGN(FR), 5 ž. David Liška 59,0 – Letos se mu povedl jen první start. Naposledy v Mostě doplatil na příliš ofenzivní taktiku a tady by se už chytit mohl. V handicapu je o 5,5 kg níž než na jaře.

10 A DEE JOE(FR), 9 ž. Martina Havelková 55,5 – Jeho ofenzivní taktice vyhovují dráhy s kratší cílovou rovinou a v Chuchli se tak letos objeví poprvé. Plusem na jeho straně je ubrání metrů oproti poslednímu startu.

11 SINGAPORE SPICE(FR), 7 ž. Petr Foret 59,0 – Letos jen třikrát na startu a půjde po pauze. Pokud bude fit, dotaci získat může, v podobných handicapech je na něj spolehnutí.

12 JENNY WALKER(IRE), 5 ž. Vendula Korečková 57,5 – Po prázdninové pauze dosáhla poměrně překvapivě na první vítězství. Tady na to může navázat, v pěti letech toho ještě tolik nenaběhala.

13 NUTEKI, 3 ž. Adam Florian 57,5 – V červenci tu prohrála těsně, v srpnu ve Varech už vítězství urvala. Od té doby se na start nepostavila, což je menší otazník. Prostor k progresu by ale mít měla.

14 MAINE D`ANGE(IRE), 4 Michal Hrouda 57,0 – Naposledy tu přilétla k triumfu finišem z beznadějné pozice. Všechny její vítězství jsou ale z této distance i kategorie a teď nejspíš bude potřebovat pár kilo dolů.

15 VICTORIA REGINA, 5 s ž. Jiřina Andrésová 55,5 – Letos se jí celkem daří, naposledy brala peníze v opakovaném dostihu v Mostě. I při první letošní chuchelské návštěvě nemusí běžet zadarmo.

16 CHICO DE CHILLI, 3 Daniel Vyhnálek 58,0 – Při posledním slušovickém představení narazil na těžší konkurenci. Předtím ale porazil Airuschku a podle nynějších vah se mu to mohlo povést znovu.

Tipařův verdikt: V plném poli nejvíce zaujme několik koní, kteří v posledních startech ukázalo slušnou formu a mohlo by jít ještě nahoru. To je třeba „slušovické“ duo Airuschka a Chico de Chilli nebo po menší pauze nastupující Nuteki. JENNY WALKER půjde letos teprve počtvrté na start a pošetřené síly se můžou na konci sezóny hodit. O jeden start víc má na kontě Victoria Regina a své příznivce bude mít jistě i mezi elitou neúspěšná Motivator Lady. (fm)

Tip: Jenny Walker – Victoria Regina – Nuteki

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:30 - 6.dostih - VELKÁ CENA METROSTAVU (17. Memoriál Harryho Petrlíka)

R - cena I.kat. - 3+ klisny - 1600 m - 150 000 Kč

1 IWNIANKA(POL), 7 j ž. Jiří Chaloupka 59,5 – Na jaře v Ceně Nory Jeane porazila do sezóny vstupující Sašu. Dobré výkony podávala i nadále, když mnoho neztrácela s vysokou váhou ve dvojkových handicapech ani v Lázeňské míli. Otazníkem je, proč původně nefigurovala na přihláškách a byla dohlášená.

2 BORUVKA(IRE), 3 sj ž. Martina Havelková 56,5 – Před měsícem půl délky před Iwniankou, ale její váhová výhoda se snižuje o 9,5 kg. Navíc se rozcházela v závěru, takže zkrácení distance o 200 metrů je mínusem.

3 STRASSBURG(GB), 3 Michal Hrouda 56,5 – Její parketou jsou sprinty, když si takto dlouhou distanci vyzkouší poprvé. Na ty nejlepší jí schází i trocha třídy. Všechny letošní starty absolvovala na menších drahách.

4 EFILY(FR), 6 ž. Radek Koplík 58,0 – S distancí asi bude mít ještě větší problém než Strassburg, když se na míli představí po více než třech letech. Navíc jí nesedí dlouhá chuchelská rovina. V posledních dvou sezónách všechny dotace posbírala v Bratislavě nebo Mostě.

5 RABBIT HAVANA(GB), 4 ž. David Liška 58,0 – Naposled nesplnila roli favoritky prodejního dostihu, v němž změnila majitele a následně i trenéra. Na jaře skončila třetí v Ceně Nory Jeane. V ní jí porazila Iwnianka, která tu přes vyšší váhu znovu vychází trochu lépe.

6 ASTORIA(FR), 3 ž. Jan Verner 58,0 – Naposled to pro ni bylo v Ebreichdorfu příliš krátké, když neakceptovala rychlé tempo. Předtím slušně zaběhla ve dvojici handicapů, v nichž neměla ideální průběh. Handicapově je na tom podobně jako Iwnianka.

7 WLASTINA(GB), 4 ž. Adam Florian 58,0 – Při červencovém vítězství porazila Astorii, přičemž nesené hmotnosti jejich šance srovnávají. Posledně nesupěla v Drážďanech, ale návrat na větší dráhu jí přijde vhod. S metry navíc by si měla poradit.

8 DARK ABSOLU, 3 Nikola Petrlík 56,5 – Posledně jí o délku porazila Strassburg, ale oproti ní nosila o 1,5 kg více a rozdávala metry v oblouku. Měla by bojovat o konec tabule.

Tipařův verdikt: Boje o vítězství nepřekvapí polovina z osmičlenné sestavy. S obdobnou propozicí se konala červnová Cena Nory Jeane, v níž zvítězila Iwnianka před třetí Rabbit Havanou. Váhy se sice mění v neprospěch Iwnianky, přesto znovu vychází trochu lépe. Wlastina a ASTORIA se utkaly v červencovém handicapu. Tehdy měla navrch Wlastina, ale i jejich šance nesené hmotnosti srovnávají. Navíc Astoria v červenci rozdávala metry v oblouku, následně šla na menší bratislavské hodně zezadu. S lepším průběhem dostihu tedy může ukázat více. (jf)

Tip: Astoria – Iwnianka - Wlastina

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:00 - 7.dostih - CENA STŘEDNÍ ŠKOLY DOSTIHOVÉHO SPORTU A JEZDECTVÍ

R - handicap V.kat. - 3+ - 1600 m - 20 000 Kč

1 MARKER SUN, 10 Lucie Fialová 58,5 – V první polovině září během jednoho týdne dvakrát druhý. Formu má dobrou, v kratším dostihu ale za ním nebyl daleko El But, kterému by míle měla sedět lépe.

2 FANTASTIC LADY, 5 žk. Lukáš Charvát 59,0 – Vloni zvítězila dvakrát na menších drahách, letos se ale nechytla ani při sestupu do této kategorie. Na špici obvykle v podobných dostizích moc klidu nebývá.

3 EL BUT, 3 am. Tereza Winterová 61,0 – Poslední dva starty nebyly špatné. Začátkem září nebyl daleko od Marker Suna a teď je výhodněji zatížen. Navíc distance hraje do karet spíš jemu.

4 DARK ALIGHIERI, 4 žk. Alena Plimlová 61,0 – Od léta se umisťuje pravidelně a v srpnu jí vítězství uniklo těsně před cílem. Od té doby ale nestartovala a oproti tomuto startu je tady jedna z nejvíce zatížených.

5 SHARP JAILER, 3 Valerie Vyhnálková 56,0 – Dotaci se zatím nepřiblížil, přesto jeho starty nebyly tak špatné. Při své první chuchelské návštěvě tempo nestíhal, takže prodloužení distance vypadá jako plus.

6 DETEKCE, 8 bj žk. Anna Hůlová 57,0 – V devíti letošních startech brala dotace jen na menších drahách. Naposledy na startu v půlce srpna v Netolicích a tady příliš nezaujme.

7 SAVAGE, 9 am. Kateřina Kuntová 54,0 – Na začátku sezóny pilná, od května ale neběhala. V poslední době několikrát škrtána, takže otázkou je, jak bude fit.

8 AZALEYA, 5 žk. Agáta Čermáková 52,0 – Vloni zvítězila na 1200 metrů a ráda chodí zepředu. Mílová distance je tedy otazníkem, rovněž půjde po delší pauze.

9 LABOND, 8 Dana Bořánková 64,0 – Oproti poslednímu startu ponese o 2 kg méně a teoreticky nevychází špatně s dvojicí Marker Sun a El But. Jeho ideální distance je ale o 200 metrů delší.

10 LAKAR, 9 bj žk. Taťána Mášová 54,0 – V červnu zvítězil sice ve slaběji obsazeném dostihu, od té doby se mu ale vůbec nedaří. I když handicap mu klesá, chytit se nemůže, tady má alespoň jednu z nejzkušenějších jezdkyň.

Tipařův verdikt: V propozičně podobném, ale o trochu delším dostihu se tu před měsícem potkala trojice Marker Sun, Labond a EL BUT. Mílová distance by měla pasovat nejlépe posledně jmenovanému a jezdkyně už ho zná. (fm)

Tip: El But – Marker Sun - Labond

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:30 - 8.dostih - CENA DALLY HIT

R - handicap III.kat. - 3+ - 2200 m - 60 000 Kč

1 CHARTUM, 4 s Michal Hrouda 52,0 – Loni ukázal pár nadějných výkonů, ale letos se nemůže chytit a ponese 4 kg přes váhu. Jako jediné plus vypadá návrat na delší distanci, protože pravý bratr Charros zvítězil v Karlovarské dvojnásobné míli.

2 DREAM OF LOVE, 3 ž. Martina Havelková 49,5 – Posledně ukázala progres mezi nezvítězivšími vrstevníky, i když konkurence zřejmě byla slabší. V jediném handicapovém startu skončila pátá a přes dva měsíce nestartovala.

3 LEWIS GAL, 3 b Lucie Fialová 55,0 – Do handicapu vstoupil vítězně, ale v dalším startu na to nenavázal. Mírné zkrácení distance mu pomůže a poprvé nastoupí s beránky.

4 TOUCHE FINALE(FR), 3 ž. Kateřina Hlubučková 57,5 – Forma z Varů je velmi dobrá, když ztrácel necelých 5 délek na vítězného Res Judicatu. Předtím ale v handicapech dvakrát neupěla, byť v Chuchli se jednalo o těsný doběh. Dosud preferovala trochu kratší distance.

5 IRISH HIT(IRE), 4 žk. Taťána Mášová 48,0 – Ani v jednom z pěti handicapových startů na dotaci nedosáhl a posledně dokončil daleko za soupeři. V dostihu pojmenovaném po jeho polosestře se tedy nevyhne roli outsidera.

6 GLAVALINO(SRB), 7 ž. David Liška 61,0 – Spíše se mu dařilo na drahách s kratší cílovou rovinou, ale posledně uspěl i v Chuchli, přestože šel na start po delší pauze. Znovu je očekáván mezi nejlepšími.

7 JOSEPHA, 3 žk. Lukáš Charvát 57,5 – Po startu bývá chtivější, ale původ má jednoznačně vytrvalecký. Slušný vstup do handicapu absolvoval v květnu, a i když její jezdec nevyužívá úlevu, zadarmo by znovu běžet neměla.

8 ARCTIC STAR(GER), 3 žk. Alena Plimlová 50,0 – Ve Varech se vracel na dráhu po bezmála čtyřměsíční pauze a při handicapové premiéře uzavřel. Delší distance by mu teoreticky měla sedět lépe, přesto to na obrat k lepšímu nevypadá.

9 PRVNÍ DÁMA, 3 ž. Adam Florian 55,0 – Na této distanci dvakrát zaběhla dobře ve slušovických cenách. Mírná přesváha jí zastavit nemusí, protože půjde na start teprve popáté a měla by mít rezervy.

10 VÉVODA, 3 b ž. Jiřina Andrésová 48,5 – Distance je mu bližší než posledně ve Varech. Předtím absolvoval slušný vstup do handicapu, když ztrácel 4 a ¼ délky na vítězného Lewis Gala. Kvůli horší ovladatelnosti chodí zezadu a může pochytat většinu soupeřů.

Tipařův verdikt: Správnou volbu tu může být progresivní PRVNÍ DÁMA, kterou čeká handicapová premiéra. Ve slušovických cenách ale běhala s kvalitními soupeři. Glavalino posledně dokázal, že zaběhnout umí i v Chuchli a znovu by neměl chybět vpředu. Návrat na delší distanci by měla ocenit Josepha, naopak mírné zkrácení distance hraje pro Lewis Gala. (jf)

Tip: První Dáma – Glavalino - Josepha

SÁZKOVÁ NABÍDKA