Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 6. 11. - Pražský zimní favorit

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 6. 11. - Pražský zimní favorit

Rozbory dostihů na sobotu 6. listopadu ve Velké Chuchli, kde je mezi sedmičkou dostihů vrcholem dvouletým koním vyhrazený Pražský zimní favorit.

 

12:00 - 1.dostih

CENA LOTERIE KORUNKA

R - handicap V.kat. - 3+ - 1200 m - 20 000 Kč

1 NURWELA, 5 s tr. Jozef Franko, ž. Martin Laube 57,0 

Vloni zvítězila při posledním startu v Brně, letos se ale nechytla v žádném ze šesti startů. Střídá různé tratě a tady neosloví, i když už je skoro 10 kg pod vítěznou známkou.

2 METLAKATLA, 5 tr. Ladislav Nagy, am. Matyáš Luka 60,5          

V Mostě se vrátila do formy, když na vítěznou Rabbit Mehmas z třetího místa ztratila 3 délky. Delší cílová rovina by jí měla svědčit více a může jí porážku vrátit.

3 RABBIT MEHMAS(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, Lucie Fialová 65,5    

Při teprve čtvrtém životním startu zvítězila s rezervami. Tehdy šla navíc po pauze, takže tady se roli favorita i přes nejvyšší váhu nevyhne.

4 TANITSCHKA(GER), 10 tr. Petr Kantek, am. Tereza Grbavčicová 58,5 

Před dvěma týdny po delší době zaběhla i v Chuchli. Se silami vydržela k distanci a z předchozího mosteckého měření sil tu vychází lépe než Rabbit Mehmas a Metlakatla.

5 TAPAJO(GER), 9 s tr. Petr Juránek, am. Lenka Rájová 63,0      

Posledními formami neoslní, některé z nich však jdou na vrub smolným průběhům. Tady se představí pod novým vedením a sestupuje o kategorii níž.

6 DODYBUD(IRE), 12 tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 55,5          

V Mostě i následně v Praze nestačil na několik dnešních soupeřů, když na ně ztratil dost délek. Zdá se, že už na něj dolehl věk, a tady nejspíš půjde na start jako outsider.

7 CARA MIA, 3 tr. Karel Germič, am. Anna Lebdušková 54,0

Se současnou jezdkyní se představila při posledních dvou mílových startech. Před dvěma týdny finišem nestihla Tanitschku, je ale dost chtivá, takže zkrácení nemusí být na škodu.

Tipařův verdikt: Cesta k vítězství by tady měla vést přes RABBIT MEHMAS. Ta je sice nejvíce zatížená, dá se ale u ní předpokládat další progres. Největšími soupeřkami by měli být tak jako v Mostě Metlakatla a Tanitschka. (fm)

Tip: Rabbit Mehmas – Metlakatla - Tanitschka

 

12:30 - 2.dostih

CENA EBF

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 HADAR(IRE), 2 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Bauyrzhan Murzabayev 58,0

Pravidelně se měřil se špičkou, ale bez výraznějšího úspěchu, když Ashat i Irbis ho při vzájemných střetnutích jasně porazili. To by mělo platit i tentokrát, ovšem na třetí příčku dosáhnout může.

2 CHITTUSSI(FR), 2 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 56,0

Teprve bude debutovat, ale má výborný původ. Jeho polosourozenci My Old Husband, Dumnonia a Dominique u nás patřili mezi špičku už jako dvouletí. Celkem má dokonce čtyři black-type polosourozence. Minulý týden navíc obsadili dvouletí debutanti ze stejné stáje první a druhé místo. Rozhodně tedy zaslouží pozornost.

3 KYRIAKALI, 2 tr. Michal Kalčík, Lucie Fialová 54,5

Postupně jde sice mírně nahoru a posledně se vešla na tabuli, ale na své přemožitele ztrácela výrazně. Tentokrát je konkurence silnější, takže na další dotaci to nevypadá.

4 ASHAT(FR), 2 tr. Luboš Urbánek, ž. Martin Laube 58,0

Po dvou umístněních v Meranu se mezi naši špičku zařadil čtvrtým místem v Gerschově memoriálu. Tento výkon ho pasuje do role favorita, kterou navíc posiluje výborná stájová forma. 

5 LUIS STORMEN(FR), 2 tr. Ladislav Pohanka, ž. Petr Foret 58,0

Ve druhém startu ukázal zlepšení, když po aktivním průběhu uhájil třetí příčku. V této konkurenci ale bude bez dalšího progresu pravděpodobně bojovat jen o nižší dotace.

6 IRBIS(FR), 2 tr. Dalibor Török, ž. Michal Hrouda 58,0

V Ceně Masise finišoval třetí, přičemž 200 metrů navíc nebude na škodu. Třídově vypadá srovnatelný s Ashatem, ovšem dva a půl měsíce nestartoval, protože se při zkušebním cvalu před Gerschovým memoriálem zbavil jezdce.

7 RABBIT SHOWCASING(GB), 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 58,0 - NESTARTUJE

Druhý debutant v poli. Matka Cliffhanger získala jedno menší vítězství, ale bába Copy-Cat dala trojici black-type potomků. Otec Showcasing je zdrojem ranosti a rychlosti, takže ani on se přehlížet nedá.

Tipařův verdikt: Ze startovního pole ční dvojice koní, kteří se dokázali zařadit mezi špičku ročníku. ASHAT přeci jen vypadá jako jistější volba než Irbis, když pro něj hraje kratší pauze od posledního startu i stájová forma. Hadar v jedničkách tak úspěšný nebyl, ale tady je konkurence přeci jen slabší. Z dvojice debutantů se vpředu může zamotat především Chittussi. (jf)

Tip: Ashat – Irbis - Chittussi

 

13:00 - 3.dostih

CENA SPOLEČNOSTI RYCHLÝ PŘEVOZ

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1400 m - 40 000 Kč

1 BEE CHIC(FR), 7 s tr. Alena Škrášková, ž. Radek Koplík 61,5     

Začátkem září tu vyhrál pěkným finišem a neztratil se ani se zvýšenou známkou. V Mostě proti němu byla rychlá dráha i kratší cílová rovina, tady by mu podmínky měly sedět lépe.

2 TROPICAL BOND, 10 b tr. Michal Kalčík, žk. Zuzana Jeníčková 66,5       

V poslední době běhal hlavně dostihy českých odchovanců a handicapům se vyhýbal. V Mostě ale nebyl od nejlepších zas tak daleko a tady mu může pomoci úleva jezdkyně.

3 LUCAS WARRIOR, 4 tr. Václav Chaloupka, ž. Bauyrzhan Murzabayev 57,0       

Při pátém letošním startu se konečně chytil, když útočil netradičně zezadu. 200 metrů navíc by neměl být problém a v sedle má výborného žokeje.

4 FORTE, 4 tr. Jaroslav Jelen, ž. Petr Foret 59,0 

Po řadě negativních startů se tu chytil před dvěma týdny. Mírné prodloužení distance mu hraje do karet, také jde ale už k letošním jedenáctému startu.

5 TAELL, 6 tr. Václav Chaloupka, ž. Jiří Chaloupka 60,0   

Dobře zaběhl při teprve druhém letošním startu začátkem října, následně se od něj čekalo více. Návrat k defenzivní taktice a zkušený žokej v sedle můžou zařídit obrat.

6 NÁTURA, 5 tr. Jozef Franko, ž. Martin Laube 61,5        

Na konci loňské sezóny dokázala vydělat dotaci i o kategorii výš. Letos se jí moc nedařilo, poslední start v Bratislavě může být náznakem lepších dnů.

7 RABBIT GARSWOOD(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 58,0       

Před dvěma týdny se tu ukázal proti několik nynějším soupeřům. Nyní sice ponese příznivější váhu, nejspíš se ale zas někdo z nich dostane před něj.

8 FRAM, 5 j tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 52,0            

V červnu tu zvítězil ve stejně dlouhém handicapu nižší kategorie. Od té doby podává stabilní výkony a 200 metrů navíc oproti poslednímu představení by měl ocenit.

9 GALNOTS(FR), 4 tr. Jaroslav Jelen, ž. Jan Verner 53,0

Před dvěma týdny tu v delším handicapu odskakoval v roli spolufavorita, i když pohled do paddocku nabádal k opatrnosti. Zkrácení distance nemusí být pozitivem.

10 NUTEKI, 5 tr. Pavel Hlavatý, ž. Michal Hrouda 52,0

Naposledy využila toho, že v malém poli nemusela z posledního čísla tolik obíhat. Tady je to podobné, v této kategorii ale vloni byla ve čtyřech startech jen jednou pátá.

Tipařův verdikt: Několik soupeřů se tady potkalo před dvěma týdny a asi žádný z nich by neměl mít problém s metry navíc. Vepředu opět můžou být Forte i Lucas Warrior, lépe by měl jít Taell a možná nejzajímavěji z této skupinky vypadá Fram. Nad síly všech ale může být BEE CHIC, který při EJC dni podal výkon, který by tu na vítězství stačit měl. (fm)

Tip: Bee Chic – Fram – Forte

 

13:30 - 4.dostih

CENA SPOLEČNOSTI DIBAQ – VÝROBCE ZNAČKY FITMIN

R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 60 000 Kč

1 LAZARD, 2 tr. Ladislav Pohanka, ž. Petr Foret 58,0

Při debutu dále od nejlepších. Mohl by se zlepšit. Prodloužení distance může být plusem. Mohl by bojovat o nižší dotované příčky.

2 JOSH, 2 tr. Ivana Pejšková, ž. Jan Verner 57,0

V obou startech dále od nejlepších. Ve druhém se zlepšil. V progresu by mohl pokračovat. Na zisk dotace by se ale musel zlepšit více.

3 REMMEK, 2 sj tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,0

Při debutu hodně daleko. Distance už může být na hraně. Na zisk dotace to nevypadá.

4 SHIROCCO FRITZ, 2 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 58,0

První dva starty byly slušné, ale naposledy zklamala. Šla dost aktivně a ke konci vycouvala. Nebyla ale úplně daleko. Možná na ni může být distance trochu dlouhá, ale při lepším průběhu by ji mohla zvládnout. Kandidátka na boj o vítězství.

5 WOLFI, 2 tr. Radim Bodlák, ž. Michal Demo 58,0

S každým startem se zlepšuje. Distance mu sedne. Kandidát na boj o vítězství.

6 CONNIE, 2 b tr. Ludvík Haris, ž. Bauyrzhan Murzabayev 57,0

Má zkušenosti a v posledních třech startech si vedla podobně slušně. Na tuto konkurenci by mohla stačit a i vyhrát.

7 LIVINGSTON, 2 tr. Ludvík Haris, ž. Martin Laube 58,0

V posledním startu zklamal. Delší distance měla být plusem. Uvidíme, jestli minule byl ojedinělý výpadek, nebo mu nesedne tato distance. Pokud ji prostojí a naváže na druhý start, tak může mířit vysoko. Dotaci by měl ale získat každopádně.

Tipařův verdikt: Průměrně obsazený dostih, kde by o prvenství mohla bojovat až čtveřice koní. Dva z nich naposledy zklamali. Stabilně vypadá CONNIE, která by mohla konečně vyhrát. Pokud bude pokračovat v progresu, tak může být nebezpečný Wolfi. Livingston a Shirocco Fritz naposledy trochu zklamali. Pokud si poradí s distancí, tak mohou zamíchat bojem o vítězství. (tj)

Tip: Connie – Wolfi – Shirocco Fritz

 

 

14:00 - 5.dostih

5. PRAŽSKÝ ZIMNÍ FAVORIT

R - cena II.kat. - 2 - 1800 m - 100 000 Kč

1 VARNEY, 2 ž. Petr Foret 57,0

Po dobrém výkonu ve sprintu se od něj minule čekal na míli progres, který ale nepředvedl. Na boj o nejvyšší příčky mu asi trocha třídy schází, nicméně na rozdíl od řady soupeřů má v původu dost vytrvalosti.

2 AMERICAN CHARLIE(FR), 2 ž. Jiří Palík 57,0

Tuto distanci už si úspěšně vyzkoušel před devíti dny, kdy zvítězil ve Slušovicích. Tam ale narazil převážně na debutanty. Tentokrát je tedy konkurence silnější a otazníkem je i kratší pauza.

3 TALUNA, 2 ž. Jiřina Andrésová 56,0

Naposled zvítězila ve Fitmin Cupu, v němž za ní Varney zaostal takřka o 3 délky. Prodloužení distance o 200 metrů ale vypadá jako mínus, když má z obou stran krátký původ. Z polosourozenců je vytrvalá akorát tříletá Talulu, která má delšího otce.

4 HELLO HOLA HAY(FR), 2 ž. Martin Laube 57,0

Podle obou startů je sice ještě „zelený“, přesto v CZF finišoval čtvrtý. Ježděný byl přitom už kilometr před cílem a i jeho původ napovídá, že mu metry navíc přijdou vhod. V progresu by měl pokračovat i díky stájové formě.

5 ZAMICO, 2 ž. Jaroslav Línek 58,0

Po slabém debutu čtyři měsíce nestartoval a vrátil se výrazně lepším výkonem. Před dvěma týdny byl totiž po startu Fitmin Cupu vystrkán na špici, kde vydržel až do cíle. Každopádně je stejně jako Taluna potomkem sprintera Amico Fritze. Mateřskou stranu rodokmenu má o něco delší.

6 CHARMBRUCK(FR), 2 b ž. Jan Verner 57,0

Postupně jde nahoru, a i když vyloženě vytrvalecký původ nemá, s distancí si může poradit. Poprvé nastoupí s beránky a nebude překvapením, když bude lepším z dua trenéra Harise.

7 MINCHIR(IRE), 2 Lucie Fialová 57,0

V CZF ho Hello Hola Hay porazil bezmála o 12 délek. Sice to vypadalo, že mu nesedla mostecká cílová rovina směrem z kopce, přesto by se na jejich interním pořadí nic měnit nemělo. Koneckonců výrazně nezaujal ani v předchozích startech.

8 SIR AMICO, 2 b ž. Jaromír Šafář 57,0

Další potomek sprintera Amico Fritze, jehož kratšímu optimu napovídá také chtivější projev. Kromě distance je mínusem i delší pauza, když dva a půl měsíce nestartoval.

9 JOSEPHINO(GB), 2 s ž. Bauyrzhan Murzabayev 57,0

Díky suverénnímu vítězství z Mostu je nejvýše hodnoceným koněm z této sestavy. Otazníkem je ovšem prodloužení distance, protože otec Pear Secret byl specialistou na rovný kilometr a matka Kakashan, jejímž je prvním potomkem, měla optimum kolem míle.

Tipařův verdikt: Díky impozantnímu vítězství z Mostu tu padne do oka Josephino, ale metry navíc pro něj můžou být problém. Naopak delší distanci ocení HELLO HOLA HAY, který tak může pokračovat v progresu. Trenér Ludvík Haris posílá na start dvojici CharmbruckAmerican Charlie, z níž může být lepší volbou první jmenovaný. (jf)

Tip: Hello Hola Hay – Josephino - Charmbruck

 

14:30 - 6.dostih

MEMORIÁL JOSEFA ŠACHA

R - handicap II.kat. - 3+ - 1800 m - 90 000 Kč

1 BORUVKA(IRE), 5 sj tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 50,0

Posledně neuspěla v Pardubicích, ale v Chuchli v podobných handicapech pravidelně boduje. Vzhledem k tomu, že při o derby dnu nastupovala s přesváhou, tak není daleko od vítězné známky. Špatně si nevedla ani v září, kdy šla zepředu a trochu se hnala.

2 SEA THE NIGHT(IRE), 5 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 61,0

Po dvou trojkových vítězstvích potvrdil progres v Pardubicích, kde finišoval druhý. I když má tedy handicap na životním maximu, počítat se s ním musí.

3 ROYAL TOWN(FR), 6 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 64,5

Dobře se držel mezi špičkou ve Velké ceně Prahy, ale dvě další formy jsou slabší. Posledně v Bratislavě neuspěl v handicapu a ani tentokrát to s vysokou váhou nebude mít jednoduché.

4 MORMILL(GB), 8 tr. Jaroslav Jelen, ž. Petr Foret 62,5

Poslední čtyři starty absolvoval v Německu, kde se mu příliš nedařilo. Jeho handicap ale spadl o 5,5 kg pod známku, s níž finišoval druhý v Gomba handicapu. Optimum má každopádně níže, i když v minulosti na této distanci zvítězil.  

5 KENSHIBU(IRE), 4 tr. Martina Havelková, ž. Bauyrzhan Murzabayev 58,5

Ve druhé polovině sezóny ukázal progres, ale nejlepší formy vyběhl na vytrvaleckých distancích. Navíc v září měl dost nabitý program. Do dostihu byl dohlášen a spíše vypadá jako dvojka stáje.

6 VIVIANN(FR), 5 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jaromír Šafář 58,5

Také ona byla do dostihu dohlášena. Před dvěma týdny překvapila pátým místem v Ceně prezidenta a tohle je pro ni krátké. V podobném handicapu startovala o derby dnu, kdy při podobném váhovém poměru výrazně prohrála s Boruvkou.

7 MO MY DREAM(FR), 6 tr. Filip Neuberg, ž. Martin Laube 61,5

Poslední místo z Chantilly mnoho neznamená, když jí porazili pouze black-type koně. Handicapům se v poslední době spíše vyhýbá, ale pokud se dočká klidu na špici, může za sebou nechat většinu soupeřů.

8 MEQUINENZA(IRE), 4 tr. Tomáš Váňa, ž. Jan Verner 58,0

Po suverénním vítězství ve trojce potvrdila progres třetí příčkou v Memoriálu Harryho Petrlíka. Podobně jako tréninkový druh Sea The Night je tedy na životním maximu. Jako větší problém ale vypadá 200 metrů navrch.

Tipařův verdikt: Dvojici koní, kteří šli ve druhé polovině sezóny výrazně nahoru, pošle na start trenér Tomáš Váňa. Zatímco pro Mequinenzu už vypadá distance příliš dlouhá, SEA THE NIGHT s ní nebude mít problém a měla by mu sedět i očekávaná měkčí dráha. V podobných handicapech je pravidelně úspěšná Boruvka, která ponese suverénně nejnižší hmotnost. Pokud dostane klid na špici, může vpředu vydržet také Mo My Dream. (jf)

Tip: Sea The Night – Boruvka – Mo My Dream

 

15:00 - 7.dostih

CENA SPOLEČNOSTI TIPSPORT

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 LADY LAURETTA(GB), 4 b tr. Kateřina Berthier, ž. Jiřina Andrésová 49,0           

Dobře zaběhla při EJC dni, kdy nebyla daleko za Silver Triggerem. Od té doby ale bez formy a tady jde víc jak 5 kg proti handicapu.

2 ZAUKHAN(GB), 4 tr. Tomáš Váňa, am. Pavlína Kašparová 56,5              

Před dvěma týdny lehce zvítězil v „učňovce“. Tady jsou soupeři těžší a je na životním maximu, ve čtyřech letech je ale ještě nějaký progres možný.

3 TREZY LADY(FR), 3 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Bauyrzhan Murzabayev 61,0      

V mílovém mosteckém startu o hlavu před Zaukhanem a těsné by to mezi nimi mělo být i tady. Misku vah na její stranu může převážit výborný žokej.

4 WICKER STONE(IRE), 10 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 63,5    

V Pardubicích se od něj čekalo víc, nedostal se ale ke své oblíbené start – cíl taktice a distance byla moc dlouhá. Tohle by mu mělo sedět optimálně, obzvláště na měkčí dráze.

5 TROP, 12 tr. Jaroslav Jelen, ž. Michal Hrouda 58,0        

Sezónu zahájil až v září, naposledy se ale nedržel špatně ve slušně obsazeném dostihu českých odchovanců. Má už svůj věk, šanci mu může dávat to, že v handicapu je dost nízko.

6 ORSSIO(FR), 7 tr. Jaroslav Drlík, am. Josef Břečka 59,5              

Po vítězství při EJC dni bojoval o triumf i v Mostě. Tehdy za sebou nechal o délku dvojici Zaukhan a Trezy Lady a díky úlevě jezdce vychází lépe i tady. Měkčí dráha mu hraje do karet.

7 PROCELLARUM(IRE), 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,5        

Před týdnem na sprintu se od něj asi nedalo čekat více. Toto by mu mělo být bližší, v září v Chuchli ale prohrál se Silver Triggerem, a i když byl nerozběhaný, tady to nejspíš bude stejné.

8 SILVER TRIGGER(FR), 4 bj tr. Michal Kalčík, Alena Plimlová 51,0            

Nejlépe letos zaběhl při EJC dni a navázal na to i následně v „učňovce“. Tehdy vypadal u distance jako jasný vítěz a na kratší distanci může vrátit porážku Zaukhanovi.

9 RABBIT MANDURO(IRE), 3 tr. Allan Petrlík, ž. Jaroslav Línek 62,5

Naposledy v Mostě dala Procellarum 7 délek, tady by ho měla porazit znovu. Kam to bude stačit, je otázkou, když tehdy lehce vítězného Briliant Stara následně málem k boji přinutila Trezy Lady.

Tipařův verdikt: ORSSIO vloni na podzim bojoval o vítězství i o kategorii výš a teď je jeho známka pořád o 1 kg nižší, což je tady ještě umocněno úlevou jezdce. Zaukhan, Trezy Lady a Silver Trigger můžou být největšími soupeři. (fm)

Tip: Orssio – Silver Trigger - Zaukhan

 

STARTOVNÍ LISTINY