Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 149 Kč

nebo

Roční předplatné za 899 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 6. 6.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 6. 6.

Rozbory dostihů na sobotu 6. června ve Velké Chuchli, kde jsou vrcholy nabitého programu Memoriál prof. Václava Michala a Memoriál Jaroslava Maška.

 

VELKA CHUCHLE

sobota 6. června

 

14:15 - 1.dostih

CENA OFFICE DEPOT

R - cena IV.kat. - 3 - 1600 m - 40 000 Kč

1 BRAŇANKA, 3 tr. Miroslava Maršíčková, ž. Jan Verner 55,5

Na debut to bude mít v této konkurenci složité. Do budoucna by mohla mít optimum na delších distancích. Ziskem dotace by překvapila.

2 FORTE, 3 tr. Ludvík Haris, ž. Milan Zatloukal 58,0

Minule nosil vysokou váhu, ale i tak v pětce trochu zklamal. Tentokrát narazí na silnější konkurenci, takže opět vychází okolo středu pole.

3 SHEHREZADA, 3 tr. Martina Růžičková, ž. Ingrid Janáčková Koplíková 55,5

Další debutantka, která by měla mít optimum na delších tratích a při debutu může jen překvapit. Koně trenérky většinou potřebují seznamovací start.

4 FATRA GLONKA, 3 tr. Tomáš Váňa, ž. Vendula Korečková 56,5

První dva starty nebyly špatné, ale ve třetím dost zklamala. Pokud naváže na první starty, tak by mohla bojovat o nižší dotace. Mělo by to být reálné. Po jednom výpadku ve dvou letech ji nejde zatratit.

5 ANZOA, 3 tr. Ludvík Haris, ž. Martina Havelková 55,5

I třetí debutantka vypadá do budoucna na delší tratě. Ani u ní není moc důvodů čekat hned při debutu zisk dotace.

6 MIKROP ALIGHIERI, 3 tr. Allan Petrlík, Michal Hrouda 55,5

Ve druhém startu se zlepšil a v progresu by mohl pokračovat. Vychází okolo konce tabule.

7 HEROINA(SVK), 3 tr. Zuzana Kubovičová, ž. Adam Florian 57,5

Ve druhém startu jen krk za Tristanem, který byl minulý týden šestý ve dvojce ve Varech. Mohla by jít ještě nahoru. I ona vypadá na boj o nižší dotované příčky.

8 ARWAX, 3 tr. Michal Kalčík, ž. Jiří Palík 57,0

Další debutant, který to bude mít v této konkurenci těžké a ziskem dotace by velmi překvapil. Původem nijak neoslní.

9 WELLUNCA, 3 tr. Hana Kabelková, ž. Kateřina Hlubučková 57,5

Ve všech třech loňských startech si vedla slušně a postupně se mírně zlepšovala. V progresu by mohla pokračovat. Kandidátka na boj o nejvyšší příčky, i když nějaký lepší soupeř se asi najde.

10 DICKE BERTA(FR), 3 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Martin Laube 55,5

Dcera jedničkové Miss Kruk loni mnoho nepředvedla. V obou startech dále od nejlepších. Dá se čekat zlepšení, ale na zisk dotace by se musela zlepšit opravdu o hodně.

11 MARIOS(IRE), 3 tr. Ivan Kub, ž. Tomáš Lukášek 58,0

V zimě změnil trenéra a majitele. Ve druhém startu podal velmi slušný výkon. Následně zklamal v listed, kde byl od startu vzadu. Nemusela mu sednout měkčí dráha. S distancí by si mohl poradit, i když optimum by mohl mít na o pár metrů kratší trati. Kandidát na zisk dotace. V případě navázání na druhý start i vyšší.

12 ROBINSONKA, 3 tr. Josef Bartoš st., ž. Jiřina Andrésová 55,5

Loni mnoho nepředvedla a spíše šly její výkony dolů. To jí moc šancí nedává.

13 MEQUINENZA(IRE), 3 j tr. Václav Luka, žk. Agáta Čermáková 50,5

Vlastní nejvyšší handicap v poli. Absolvovala většinou těžké dostihy, ale dotaci získala jen dvakrát. Trochu otazníkem je ideální distance, ale s mílí by si mohla poradit. V sedle méně zkušená jezdkyně, ale zase nese velmi příznivou váhu.

14 MONJOUET, 3 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 53,0

Podle původu by jeho doménou měly být vytrvalecké tratě. Loni ve druhém startu ukázal progres. V této konkurenci a na této distanci ale asi opět poběží zadarmo.

15 RENATA(GB), 3 b tr. Jan Demele, Michal Demo 55,0

Výborný výkon podala při debutu, kdy bojovala s Barthesou. I další dva starty byly dobré, ale v posledních dvou startech v jedničkách zklamala. V této kategorii by ale měla opět mířit vysoko a bojovat o nejvyšší příčky.

16 ARMITAGO(FR), 3 tr. Josef Piruch, ž. Radek Koplík 60,5

V dostizích bývá hodně chtivý. Delší distance a rovinka tak nemusí být ideální. Slušnou třídu na tuto kategorii ale má. Pokud se ho podaří zklidnit, tak by dotaci získat mohl.

Tipařův verdikt: V dostihu je několik koní se slušnou třídou na tuto kategorii, ale u všech je nějaké ale. Spolehlivě vypadá WELLUNCA, která by mohla mít prostor k progresu. Distance by jí měla vyhovovat. Vypadá tedy jako nejjistější sázka na vítěze. Nejvyšší handicap v poli má Mequinenza, ale většinou končí mimo dotované příčky a v sedle má méně zkušenou jezdkyni. Díky tomu má zase velmi příznivou váhu, takže pokud by jí vše sedlo, tak může vyhrát a nebylo by to zas tak velké překvapení. Armitago naopak ponese o deset kilo více. Též ukázal třídu, ale je těžko voditelný a nárůst distance a delší rovinka nemusí být to pravé. Přesto by dotaci získat mohl. Renata podala v prvních startech velmi dobré výkony, ale poslední se jí nepovedly. Teď sestupuje o tři kategorie níže a má šanci se chytit. Ve druhém startu podal dobrý výkon Marios. Pokud na něj naváže, tak i on může bojovat o vyšší dotace. Z dalších by mohla mít nejvíce šancí Fatra Glonka. (tj)

Tip: Wellunca – Mequinenza – Marios

 

14:45 - 2.dostih

CENA HITRADIA CITY

R - cena IV.kat. - 3 - 2200 m - 40 000 Kč

1 FALIRAKI, 3 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 56,5

Debut nebyl špatný. S distancí by si měla poradit. Měla by jít nahoru. Ziskem dotace nepřekvapí.

2 APOLON, 3 tr. Pavel Kalaš, Michal Demo 57,5

Druhý start byl slušný. Získal za něj handicap 57 kg, který je nejvyšší v tomto poli, i když přesně stejný mají další dva soupeři. Distance může být trochu na hraně, ale mohl by si s ní poradit. Kandidát na zisk dotace. Klidně i vyšší.

3 CENNÝ POKLAD, 3 s tr. Jaroslav Hanáček, ž. Tomáš Lukášek 57,0

Loni mnoho neukázal, ale druhý start nebyl špatný. Bylo to v poměrně silné konkurenci. Byl cca 8 délek od Opasana, který minulý týden poměrně lehce vyhrál dvojku ve Varech. Distance by neměla být problém a mohl by jít nahoru, takže o nižší dotace by mohl zabojovat.

4 LITTLE JANE, 3 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 55,5

Loňské umístění nebylo v silné konkurenci. Po dvou startech má ale prostor k progresu. S distancí by si měla poradit. Vychází okolo středu pole.

5 AVALANCHE, 3 tr. Karel Germič, Michal Hrouda 54,0

Při debutu mnoho neukázala. Matka zvládala vytrvalecké distance, ale otec dává spíše kratší potomky. Asi bude lepší počkat, jak se ukáže tentokrát.

6 FLYING FINN, 3 tr. Petr Kříž, žk. Taťána Mášová 53,5

V letošním startu ani loni mnoho nepředvedl. Prodloužení distance bude plusem, ale i tak asi opět poběží zadarmo.

7 SAIGON ICON(IRE), 3 tr. Václav Luka, Michaela Musialová 54,0

Postupně se zlepšuje. Druhý loňský start byl v poměrně silné konkurenci. Letošní debut nebyl špatný. Proti starším koním neztrácela mnoho a šla vnější stopou. Na konci ukázala i slušný závěr. Start v nohách je plusem a má i slušnou váhu, takže by měla mířit vysoko.

8 YANK, 3 tr. Václav Luka, ž. David Liška 57,0

Má za sebou jen debut, kde působil hodně zeleně. Z toho těžko něco vyvozovat. Delší distance bude plusem. Měl by se zlepšit. I díky realizačnímu týmu ziskem dotace nepřekvapí.

9 RIVAL, 3 tr. Jiří Brož, ž. Martina Havelková 57,0

Při debutu dále od nejlepších. Distance je otazníkem, když matka preferovala sprinty nebo míle. Ziskem dotace by hodně překvapil.

10 VYTOUŽENÝ ZÁZRAK, 3 tr. Milan Foukal, Simona Laubeová 55,0

Debutant, u kterého bude každý poražený soupeř úspěchem. Matka neběhala, bába vyhrála pětku na překážkách a na rovině byla jednou pátá.

11 FINIGA, 3 j tr. Ludvík Haris, ž. Martin Laube 55,5

Při debutu dále od nejlepších. Mohla by se zlepšit. S distancí by si mohla poradit, ale i tak vychází okolo středu pole.

12 FLY AMICO(FR), 3 tr. Josef Piruch, ž. Radek Koplík 58,0

Naposledy se v silnější konkurenci neprosadil, ale tentokrát by jeho šance měly být větší. S distancí problém nemá. Měl by bojovat o vyšší dotace. Start v nohách je plusem.

13 ELSID(FR), 3 s tr. Zdeněk Seménka, ž. Adam Florian 57,0

V dostizích působí hodně zeleně. Naposledy absolvoval většinu dostihu na chvostu pole. Prodloužení distance je ale otazníkem. Matka ukázala slušnou třídu ve Francii, ale na distancích do 2000 metrů a otec byl sprinter. Více než prodloužení distance tak asi potřebuje dozrát a zkušenosti.

14 SHEBY LOVE, 3 s tr. Josef Bartoš, ž. Jiřina Andrésová 55,5

Zatím mnoho neukázala a její formy mají spíše sestupnou tendenci, takže vypadá bez šance.

15 RUMINKA(GER), 3 tr. Radim Bodlák, ž. Jaromír Šafář 56,0

Postupně jde mírně nahoru, ale i tak vychází maximálně okolo konce tabule. Navíc je u ní velký otazník ohledně distance, protože oba rodiče preferovali distance okolo míle.

16 LORIANA OF JAPE, 3 tr. Radek Holčák, žk. Denisa Sikorová 51,0

Oba starty v loňském roce byly slušné. Prodloužení distance by mělo být plusem. Otazníkem je méně zkušená jezdkyně, ale zase nese příznivou váhu. Měla by bojovat o příčky nejvyšší.

Tipařův verdikt: V dostihu je několik poměrně vyrovnaných koní, kteří by mohli pomýšlet na vítězství. Dobrý letošní start v nohách má za sebou SAIGON ICON. Bylo to proti starším soupeřům, což pro tříletou klisnu není lehké. Navíc většinu dostihu absolvovala minimálně třetí stopou. S distancí nemá problém. Proto vychází nejlépe. Největší konkurencí by jí mohla být Faliraki, která ale zatím absolvovala jen jeden dostih. Navíc letos debutuje. Dva starty má za sebou Loriana Of Jape. Pokud si s ní poradí mladá jezdkyně, tak může i díky nízké váze mířit hodně vysoko. Dost zkušeností má Fly Amico. Na tuto konkurenci by to mohlo stačit a může získat klidně i vyšší dotaci. Na dotovaných příčkách nepřekvapí ani Apolon, případně druhý zástupce trenéra Luky Yank. (tj)

Tip: Saigon Icon – Faliraki – Loriana Of Jape

 

15:15 - 3.dostih

CENA EMONT BOHEMIA

R - handicap II.kat. - 4+ - 2400 m - 90 000 Kč

1 CARMELLA(FR), 5 tr. Čestmír Olehla, ž. Milan Zatloukal 63,0

V roce 2018 se umístila ve čtyř českých klasikách, když v derby skončila čtvrtá. Loni byla ve francouzském tréninku a na tamních menších drahách byla směřována na příliš dlouhé distance. K formám z klasické sezóny se nepřiblížila ani při EJC. Těžko odhadovat, jestli se jí to podaří pod novým trenérem. 

2 ORLEANO, 4 tr. Ivana Pejšková, ž. Tomáš Lukášek 56,0

Loni několik dostihů odvodil, ale lépe mu sedí, když se usadí v poli. S aktuálním žokejem to vyšlo před dvěma týdny, kdy v těžké ceně ukázal, že ještě může jít nahoru. V nabité konkurenci je ale mínusem přesváha 1,5 kg.

3 DARALARA, 4 tr. Eva Záhorová, ž. Martina Havelková 49,0

Na kontě má pouhé tři starty a naposled jí při handicapové premiéře uniklo vítězství jen o nos. Měla by mít tedy prostor k progresu. Trenérka ještě sezónu nezahájila, ale v minulých letech se jí po zimní pauze dařilo.

4 RAVIELLA, 7 tr. Eva Záhorová, ž. Martin Srnec 62,5

Tréninková kolegyně Daralary má více zkušeností. Nejvíce sedí supervytrvalecké distance, když s podobnou známkou před dvěma lety ovládla Karlovarskou dvojnásobnou míli. Loni ale na 2400 metrů dobře zaběhla ve Varech a na 2600 metrů vyhrála v Bratislavě, kde za ní skončili Kaptain Joe a Castro.

5 CASTRO(GER), 4 tr. Pavel Kalaš, ž. Radek Koplík 58,5

Loni skončil šestý ve Slovenském derby, ale asi 12 délek od vítěze. Ani ostatní straty mezi elitou nevypadají úplně špatně, ovšem v zářijové dvojce ho při podobném poměru hmotností, jaký platí nyní, porazili Raviella a Kaptain Joe.

6 GLAVALINO(SRB), 8 tr. Zdeněk Mimra, ž. Kateřina Hlubučková 53,0

V minulých letech se mu dařilo spíše na menších drahách a trochu kratších distancích, ale na podzim ukázal, že 2400 metrů v Chuchli není problém. V říjnu totiž o nos porazil Daralaru. Teoreticky znovu vychází lépe, ale na rozdíl od ní je už dost prověřený a v handicapu je o 2,5 kg nad vítěznou známkou. Sezónní debut mnoho neříká, když na pevné mostecké dráze absolvoval celý dostih za soupeři.

7 ORPHEUS, 5 tr. Zdeněk Seménka, Michal Hrouda 57,5

Loni měl výborné jaro, ale od té doby se nemůže chytit. Tady se mu to může podařit, když vstup do sezóny nebyl úplně špatný a metry navíc mu přijdou vhod. Zajímavé je, že je hlášený i za týden do Smolíkova memoriálu. Od podzimu má nového trenéra.

8 GALIS, 7 tr. Ludvík Haris, ž. Jiří Chaloupka 61,5

Před třemi týdny v Mostě Orpheuse porazil, ovšem na rozdíl od něj mu delší distance nepomůže. V Meranu loni sice dvakrát vyhrál na 2200 metrů, ale u nás nejlepší výkony podal na distancích od 1800 do 2000 metrů. Po úspěšném podzimu je stále 2,5 kg nad vítěznou známkou.

9 IMAN(POL), 6 tr. Radek Žalud, žk. Taťána Mášová 48,0

Loni nevyběhl a poslední starty absolvoval nad proutěnkami. Na této distanci se představil pouze v Mimoni, když nejlepší formy vyběhl na tratích okolo míle.

10 BARABASH(GER), 5 tr. Luboš Urbánek, ž. Adam Florian 63,0

V říjnu vyhrál podobný handicap v Bratislavě a následně podal slušný výkon v Ceně prezidenta. Je narostlým koněm a už ukázal, že vysoké hmotnosti nosit umí. Otázkou je, v jaké bude formě zkraje sezóny. Loni se dlouho nemohl chytit a stáj nevstoupila do sezóny nejlépe.

11 KAPTAIN JOE(SVK), 4 tr. Marián Štangel, ž. David Liška 57,0

V posledních čtyřech startech byl jeho soupeřem Castro a za toto období s ním má vyrovnanou bilanci. Ubrání metrů oproti posledním startům je plusem, otázkou je, jestli by nepotřeboval ještě výraznější zkrácení distance. Bývá totiž chtivější a nejlepší formy vyběhl ve 2000 metrů dlouhém Starohájském kritériu a ve 2400 metrů dlouhé slovenském derby trialu, jehož úvod byl ale hodně pomalý. Představí se poprvé po změně trenéra.

12 LADY ROSEBURG(FR), 4 tr. Zdeněk Seménka, ž. Martin Laube 63,0

Loni na ní byl spoleh, když se ve třech klasikách umístila na tabuli. Počítat se s ní musí, ale do handicapu míří poprvé a na klisnu ponese dost kilo.

13 NIKEANDNEMESIS(IRE), 4 tr. František Holčák, ž. Jiří Palík 62,5

V českém Oaks skončila příčku před Lady Roseburg, ve slovenské analogii dostihu to bylo naopak. Také vstupuje do handicapu pod vysokou váhou a oproti Lady Roseburg je subtilnější. 

14 VÉVODA, 4 b tr. Dušan Andrés, ž. Jiřina Andrésová 49,5

Loni byl ještě „zelený“, což se projevovalo na jeho horší voditelnosti. V posledním startu ale na měkké půdě utekl soupeřům o 8 délek. Za to obdržel přídavek 8 kg a teď bude muset v silnější konkurenci dokázat, že se nejednalo o náhodu.

Tipařův verdikt: Trenérka Eva Záhorová sezónu ještě nezahájila, ale v minulých letech se jí dařilo hned zjara. Tady bude mít na startu dvojici Daralara a RAVIELLA. Dříve jmenovaná klisna může v teprve čtvrtém životním startu pokračovat v progresu, zatímco Raviella patří ke zkušenějším koním. V posledních letech se s výjimkou Karlovarské dvojnásobné míle handicapům vyhýbá, nicméně po dvou slabších podzimních startech se dostala na známku, s níž se může prosadit. Barabash poslední dva starty ve dvojkových handicapech proměnil ve vítězství, ale loni se pomaleji dostával do formy. Do handicapu vstoupí loni v klasikách umísťované Lady Roseburg a Nikeandnemesis, ovšem rovněž ponesou vysokou hmotnost. (jf)   

Tip: Raviella – Daralara - Barabash

 

15:45 - 4.dostih

CENA CK MARTIN TOUR

R - cena III.kat. - 3+ - 1400 m - 60 000 Kč

1 FILS DE L`AIR(FR), 6 b tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 59,0

U nás absolvoval jen jeden start, kde byl poslední ve dvojce. V minulosti uměl více, ale již dva roky se mu nedařilo ani ve Francii, kde měl naposledy rating 25,5 kg, což je maximálně naše trojka. Tentokrát nastupuje po skoro roční pauze. Pokud mu přestávka výrazně neprospěje, tak v této konkurenci maximálně okolo středu pole.

2 PRAY FOR PARIS, 4 tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 56,0

Loni na jaře se dokázala umístit v jedničkách. Pak měla pauzu. Letošní debut nebyl špatný, když s vysokou váhou zaostala jen 6 délek od vítěze v silně obsazeném dostihu. Vlastní třetí nejvyšší handicap v poli, nese dobrou váhu a distance jí sedne, takže by měla bojovat o příčky nejvyšší.

3 TEMPLER(GER), 8 tr. Zuzana Kubovičová, ž. Adam Florian 56,0

Je mu již osm let a loni se věnoval hlavně překážkám. V posledním dostihu ale startoval na rovině a byl poslední. Na zisk dotace to moc nevypadá.

4 CAPTAIN LUKA(IRE), 4 tr. Alena Škrášková, ž. Jan Rája 59,0

Loni v posledních dvou startech ukázal velký progres. Letos na kratší distanci dostih odvodil zřejmě v až moc rychlém tempu. Pokud absolvuje klidnější dostih, tak by metry navíc neměly být na škodu. V průměrně obsazené trojce by patřil k favoritům, ale v takto nabitém dostihu vychází spíše na konec tabule.

5 LIGHTBLACK(IRE), 6 tr. Josef Lehocký, ž. Martin Laube 55,0

Loni se ani jednou neumístila. I když to bylo v těžkých dostizích, tak tentokrát narazí skoro na podobnou konkurenci, takže asi opět poběží zadarmo.

6 ISERMAN(FR), 5 tr. Václav Luka, ž. David Liška 62,0

Nastupuje po téměř deseti měsících. Ve Francii dosáhl na maximální handicap 38,5 kg, což je slušné, ale v posledních startech se mu tolik nevedlo a jeho rating klesl na 33 kg. Pokud by se vrátil k lepším formám, tak může bojovat o vítězství, ale jinak vychází spíše na konci tabule. Nevýhodou je i nejvyšší nesená váha.

7 MOCCAFIX(GER), 7 tr. Filip Neuberg, Barbora Hejnová 54,0

Dva roky neběhal a v posledních startech se mu moc nevedlo. Ziskem dotace by hodně překvapil.

8 FABLE, 4 tr. Jan Podhányi, Michal Demo 56,0

Loni zkoušela i těžší dostihy, ale moc se jí nevedlo. Přes zimu změnila stáj i trenéra. Letošní debut nebyl špatný. Pokud tento výkon zopakuje, tak vychází okolo středu pole.

9 SARMAT(SVK), 5 tr. Marcel Mihalík, Michaela Musialová 54,5

Na dráhu se vrací skoro po třech letech. Předtím absolvoval jen dva starty. Na zisk dotace to rozhodně nevypadá.

10 ORSSIO(FR), 6 s tr. Jaroslav Drlík, am. Jindřich Fabris 60,5

Vlastní druhý nejvyšší handicap v poli. Letošní debut byl dobrý. Distance mu sedne. Kandidát na boj o nejvyšší příčky.

11 TROPICAL BOND, 9 b tr. Michal Kalčík, am. Michaela Kacerová 60,0

Držitel nejvyššího handicapu v poli. Minulý týden podal dobrý výkon a o dotované příčky přišel až v závěru. Distance je pro něj tentokrát zřejmě optimální. Díky jezdecké úlevě má i rozumnou váhu. Hlavní kandidát na vítězství.

12 IRISH VALENTINE, 4 tr. Helena Voršilková, Daniel Vyhnálek 56,0

Zatím absolvoval jen dva starty, ve kterých mnoho nepředvedl. Na zisk dotace v této konkurenci nemůže pomýšlet.

13 VALMONT OHNE, 8 tr. Jan Havlíček, ž. Jaromír Šafář 59,0

Poměrně spolehlivý. Distance na něj může být trochu krátká. Spíše se mu daří na menších drahách. V této konkurenci spíše střed pole.

14 LADY MAZIE(IRE), 4 j tr. Marián Štangel, ž. Zdenko Šmida 57,5

Zatím ukazovala trojkovou třídu. To tady na zisk dotace díky silné konkurenci nestačí. Pokud se nezlepší, tak poběží zadarmo.

15 FALSTAFF DE BERCE(FR), 5 tr. Libor Šindar, ž. Milan Zatloukal 58,5

Za dva roky absolvoval jen dva starty. Ani v jednom se neumístil. Bez šance.

16 DATTLEI(IRE), 3 tr. Martina Havelková, am. Josef Břečka, Dis. 52,0

Při debutu nestihla distanc. Úspěch bude, pokud se jí to tentokrát podaří.

Tipařův verdikt: Kvantitativně i kvalitativně silně obsazený dostih, kde hodně koní převyšuje svou výkoností třetí kategorii. Favoritem je pro mě TROPICAL BOND, který má nejvyšší handicap v poli. Distance mu ideálně sedne. Má start v nohách a díky úlevě i slušnou váhu. Na další místa je poměrně hodně kandidátů. Největší šance by mohl mít Orssio. Má za sebou dobrý letošní debut. Docela dobře si při letošní premiéře vedla i Pray for Paris, která sice v tomto startu Orssiovi podlehla, ale díky změně vah by se mu tentokrát mohla minimálně vyrovnat. O dotace by měl bojovat i Iserman, který měl v minulosti dobrou třídu ve Francii a na letošní debut by měl být nachystán. Nižší dotaci by mohl získat i Captain Luka. (tj)

Tip: Tropical Bond – Orssio – Pray for Paris

 

16:15 - 5.dostih

CENA LINO DESIGN

R - cena III.kat. - 3+ - 1400 m - 60 000 Kč

1 KILWORD(IRE), 9 tr. Jozef Lehocký, ž. Martin Laube 59,0

Při vstupu do sezóny se do Chuchle vrátil takřka po sedmi letech. S vysokou váhou si vedl dobře, přesto naznačil, že „čtrnáctka“ je pro něj trochu krátká. Bez dotace by nicméně znovu odejít neměl.

2 PALADINO(FR), 4 tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 56,0

V této konkurenci nelze čekat více než seznamovací start. Polosestra Law Girl získala za čtvrté místo v Listed vysoký francouzský handicap 42,5 kg. Podobně jako další polosourozenec Solemare už ale přešla nad překážky a i druhá polovina Paladinova rodokmenu napovídá, že optimum najde na delších distancích. Jeho otcem je totiž vítěz Derby Pour Moi.

3 CHOP CHOP(IRE), 4 tr. Artur Resulov, Michal Hrouda 56,0

Import z Anglie, kde mnoho neukázal. V posledních startech se nechytal na all-weather drahách a jeho rating spadnul na 49 liber. To tady stačit nebude.

4 MYRNA(GB), 4 tr. Eva Záhorová, ž. Martin Srnec 57,5

Při debutu v Drážďanech jí po aktivním úvodu došly síly, ale v Bratislavě ukázal, že sprinty jí sedí. S překážkovou jezdkyní totiž skončila pátá v kvalitní dvojce, když na třetího Master Of Golda ztrácela jen 1 a ¼ délky. Z jejích polosourozenců vyběhla pouze Black Sails, která jako dvouletá dvakrát získala vysoký RPR 91 liber. Měla by mít prostor k progresu.

5 CAWOK(IRE), 4 tr. Michal Tajmr, ž. Jiří Chaloupka 62,0

V posledních startech se nemůže chytit. Zkrácení distance mu v tom nepomůže, když potřebuje minimálně míli, na níž před rokem chytil vítězství až v posledních metrech. Navíc ponese jednu z nejvyšších hmotností, takže podle poměru váha/handicap vychází většina soupeřů lépe.

6 ROYAL TOWN(FR), 5 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,0

Jeho optimum leží o pár set metrů výše, ovšem loni na této distanci skončil pátý v bratislavském Zlatém bičíku, v němž porazil Kilworda. Ve druhé polovině sezóny už vyběhl pouze jednou, každopádně má dost třídy, aby tu patřil k nejlepším.

7 CALORIFIC(IRE), 4 tr. Radek Holčák, žk. Denisa Sikorová 51,0

Loni skončil čtvrtý ve VJC a třetí v míli o derby dnu. Poměrem váha/handicap tu vychází suverénně nejlépe, ale zásluhu na tom má i úleva méně zkušené jezdkyně. Tu nečeká nic snadného, protože bývá chtivější. V posledních dvou startech navíc zklamal, i když první výpadek omlouvá kolize v cílové rovině.

8 MASTER OF GOLD(FR), 9 s tr. Grzegorz Wroblewski, ž. Petr Foret 62,0

V Gomba handicapu se neodpoutal z konce pole, když na rozdíl od svých vítězných startů nastoupil bez stínidel. Ty mu tentokrát ve výbavě neschází, ale patří k nejvíce zatíženým koním.

9 CELINE MY HEART(GB), 7 tr. Lenka Syslová, ž. Vendula Korečková 54,5

V nabitém Gomba handicapu znovu ukázala, že zkraje sezóny zaběhnout umí. Tehdy Master Of Golda jasně porazila, a protože se jejich váhový poměr v podstatě nemění, znovu vychází lépe.

10 KATHY AMES(FR), 3 tr. Pavel Tůma, ž. Jan Verner 56,0

V Deylově memoriálu hůře odskočila a dopředu se posouvala třetí stopou, přesto byl její výkon zklamáním. Následně byla škrtnutá z JCK, ale start proti starším soupeřů nevypadá jako snazší cesta.

11 TAPAJO(GER), 8 tr. Václav Chaloupka, ž. Adam Florian 56,0

Loni to zkoušel nad překážkami, ale bez úspěchu. Loni v jediném rovinovém startu polední, a i pokud předvede jednu ze svých lepších forem, v této konkurenci to stačit nebude.

12 BRIGNOGAN PLAGES(FR), 3 tr. Michaela Musialová, Michaela Musialová 50,0

Zaujme především přihláškou do všech pěti klasických dostihů, i když z JCK už byla škrtnutá. Při debutu ale na hluboké dráze výrazně ztrácela, i když jí porazili především rozběhaní soupeři. Ve Francii běhala trojice jejích polosourozenců a všichni byli podprůměrní.

13 ASTORIA(FR), 4 tr. Ivana Pejšková, žk. Taťána Mášová 54,0

Loni na této distance zvítězila v Deylově memoriálu, a i když poté tolik nezářila, stále podávala slušné výkony na hranici první a druhé kategorie. Tady se představí poprvé po změně trenéra a plusem je příznivá váha.

14 IRANDO, 6 s tr. Kateřina Berthier, ž. David Liška 57,0

V posledních startech se nemůže chytit. To se zřejmě nezmění, protože podle poměru váha/handicap vychází vůbec nejhůře a tady by mu nestačila ani jeho top forma.

15 ECHO RULES(IRE), 11 s tr. František Mourek, žk. Alena Plimlová 55,5

Veterán, který měl loni v trojkových handicapech stále co říct. V ceně ale narazí na řadu soupeřů, kteří se dokáží prosazovat i výše. Před sezónou se přestěhoval do učňovské stáje.

16 DARK ABSOLU, 4 tr. Allan Petrlík, ž. Tomáš Lukášek 63,5

Podobně jako Astoria loni patřila ke špičce tříletých klisen. V JCK s ní prohrála, ale na podzim měla navrch v Memoriálu Harryho Petrlíka. Tady ovšem ponese o 9,5 kg více a s nejvyšší váhou v poli nemusí dosáhnout ani na dotaci.

Tipařův verdikt: V silnějším ze dvou oddělení dostihu se schází řada koní, která dokáže bodovat ve vyšších kategoriích. Podle poměru váha/handicap nejlépe vychází Calorific, ale není snadný na ježdění a povede ho méně zkušená jezdkyně. Lepší volbou tak může být ASTORIA, která sice změnila trenéra, nicméně loni při vstupu do sezóny vyhrála „Deylák“. V Gomba handicapu se představili Celine My HeartMaster Of Gold, přičemž znovu lépe vychází dříve jmenovaná. Dobře vstoupil do sezóny také Kilword. Před rokem ho ale na této distanci porazil Royal Town, jehož při české premiéře nelze podceňovat. Překvapit může Myrna, která má minimum zkušeností, ale posledně ukázala potenciál. (jf)

Tip: Astoria – Royal Town - Kilword

 

16:45 - 6.dostih

31. MEMORIÁL PROFESORA VÁCLAVA MICHALA

R - cena I.kat. - 3 hřebci a valaši - 1400 m - 150 000 Kč

1 RATE(FR), 3 tr. Čestmír Olehla, ž. Milan Zatloukal 59,5

Třídu ukázal už při francouzských startech, když zvlášť v prvním z nich narazil na silnou konkurenci. Byl ale hůře ovladatelný. V poctivém Gerschově memoriálu ho ovšem Soumillon usadil za středem pole a v závěru od soupeřů odešel o 7 délek. Ukázal tedy dost rychlosti, i když původ má vytrvalý a pozdnější. Přes nejvyšší váhu mu tak patří role favorita, ale problém může mít v případě pomalého tempa.

2 PLANTEUR`S WHISKEY(FR), 3 tr. Michaela Musialová, Michaela Musialová 57,5

V Gershově memoriálu byl sedmý, ale více se mu dařilo při startech, v nichž si počínal aktivněji. V Baden-Badenu totiž skončil třetí, přičemž ostatní koně umístění do čtvrtého místa aktuálně vlastní německé handicapy 78 až 89 kg. V CZF udávala tempo a skončil blízko třetí. Tehdy ofenzivní taktice nahrávala mostecká dráha, ale ani tady před sebe moc soupeřů pustit nemusí.

3 GO CANADA(IRE), 3 s tr. Zdeno Koplík, ž. Tomáš Lukášek 57,5

Loni stihl deset startů na francouzských drahách. Většinu z nich absolvoval v prodejkách a jeho maximem jsou dvě třetí místa, která získal se stínidly, s nimiž nastoupí i tentokrát. V posledních dvou startech zklamal a jeho handicap klesl na 28 kg. Distance mu sedne, ale na tuto společnost neukázal dostatek třídy.

4 JOGANVILLE(FR), 3 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 58,0

Už v dostizích pro nezvítězivší narážel na kvalitní soupeře, když ve Varech nejprve o krk prohrál s Fragou a poté tam zvítězil před duem Sterli – Albatros. Ve dvou startech v jedničkách neměl ideální průběh. V Gerschově memoriálu totiž zůstal v boxech, v CZF zase rozdával metry v oblouku. Přesto se vždy umístil. Se stájovou formou v zádech aspiruje na umístění mezi trojicí nejlepších.

5 MAGIC BARON(FR), 3 tr. Luboš Urbánek, ž. Adam Florian 57,5

Pohledným finišem získal druhé místo v Karpatské ceně, ovšem poté dvakrát zklamal. Představí se pouhý týden po startu v Karlových Varech. Tam platil mezi nezvítězivšími koňmi za favorita, ale v úvodu byl chtivější a stačil jen na třetí místo. Má tedy co napravovat.

6 CREATOR(IRE), 3 tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 58,0

Na kontě má dva francouzské starty bez umístění. Absolvoval je ale na distancích kolem dvou kilometrů a tohle mu může být bližší. Naposled byl totiž se stínidly chtivější a pozice vyklidil až v závěru. Navíc oba jeho rodiče si nejlépe vedli na míli. Matka Rockatella na ní vyhrála dvě Listed a získala několik grupových místění. Může se tedy zvednout spíše než tréninkový druh Go Canada.

7 KENSHIBU(IRE), 3 tr. Martina Havelková, ž. Martina Havelková 57,5

V Irsku se v osmi startech získal pět umístění na konci tabule a do Česka se stěhoval s ratingem 69 liber. To by na špičku ročníku stačit nemělo. Před týdnem navíc zklamal ve stejném dostihu jako Magic Baron. Počínal si aktivně, ale v závěru slábnul, a když jeho jezdkyni kvůli křižování soupeřem 100 metrů spadla, nacházel se na osmém místě.

8 SEPIUS(FR), 3 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jiří Palík 57,5

Před třemi týdny v Mostě debutoval šestým místem mezi nezvítězivšími, takže tady je outsiderem. Z klasik je přihlášený pouze do St Legeru, i když podle původu na supervytrvalce nevypadá. Jeho polobratrem je před čtyřmi lety ve VJC šestý Eruption.

9 HAS D`EMRA(FR), 3 s tr. Václav Luka, ž. David Liška 57,5

Do března stihl jedenáct startů na francouzských drahách, v nichž ukázal vysokou třídu. Získal totiž tři vítězství, tři třetí místa v Listed a aktuálně vlastní handicap 43 kg. Distance pro něj ovšem vypadá dlouhá. Dosud se totiž prezentoval jako vyložený rychlík, když se stínidly byl vždy rychle na nohách a nejlepší výkony podal na rovném kilometru.

Tipařův verdikt: Nejvyšší třídu v poli ukázala bezpochyby dvojice RATEHas d’Emra. Výsledky druhého jmenovaného mají ještě vyšší hodnotu, když loni získal trojici black-type umístění, ale i „čtrnáctka“ pro něj zřejmě bude trochu dlouhá a v Česku se představí poprvé. Můj hlas tak dostane Rate, u jehož jména by na ostrovech byla uvedena populární zkratka „CD“. V Chuchli na distanci 1400 metrů už totiž zvítězil, když suverénně ovládl Gerschův memoriál. Na třetí místo aspirují v CZF umístění Planteur’s Whiskey a Joganville. Posledně měl navrch Planteur’s Whiskey, ale Joganville měl horší průběh a i díky stájové formě mu může porážku vrátit.   

Tip: Rate – Has d’Emra - Joganville

 

 

17:15 - 7.dostih

Memoriál Jaroslava Maška

R - cena I.kat. - 4+ - 1400 m - 150 000 Kč

1 POLITICUM(FR), 4 tr. Arslagirej Šavujev, ž. Radek Koplík 60,0

Loni čtvrtý z EJC Million nesl v Gomba handicapu nejvyšší váhu, v závěru zrychloval a skončil pátý. Tahle distance je pro něj ideální a může pomýšlet vysoko.

2 MANOAMANO(FR), 4 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Tomáš Lukášek 58,0

Loni byl druhý v Memoriálu Václava Michala. 1400 metrů je jeho parketou, v Gomba handicapu předvedl hezkou koncovku. Tady sice ponese o něco víc kil, ale řadě dnešních soupeřů utekl o víc jak 4 délky. To z něj dělá kandidáta na nejvyšší post.

3 BORSAKOV(IRE), 8 tr. Václav Luka, ž. Jan Verner 60,0

V roce 2018 byl čtvrtý v EJC Million, loni sedmý. Běhá především ve Francii. I přes blízké třetí místo v menším dostihu na konci roku mají jeho výkony klesající úroveň a za minulý rok spadl jeho rating z 37 kg na 32 kg.

4 HUA HIN(IRE), 4 tr. Vladislav Fedorovicz, Michal Hrouda 58,0

Kariéru začal v Británii, kde měl jako dvouletý chvíli rating 70 lb, loni mu ale rychle spadl na 60 lb a lepší to nebylo ani ve Francii, kde měl slabých 26 kg. Běhal sprinty, proto mu distance bude bližší než ve Velké dubnové, kde dokončil s velkým odstupem. V této společnosti mu to ale nebude nic platné.

5 CHILLI CHOCOLATE(FR), 6 tr. Jaroslava Morávková, ž. Adam Florian 60,0

Na podzim byl ve formě, když vyhrál tři dostihy v řadě. Naposledy Jesenný handicap na 1800 metrů, kde odvodil celý dostih a porazil i George Boola. Zvládá ale i sprinty mezi širší slovenskou špičkou. Tady ale bude dost těžká konkurence.

6 BEAU MASSAGOT(FR), 5 tr. Václav Luka, ž. Vendula Korečková 60,0

Přestože největších úspěchů dosáhl v Bratislavě, v Gomba handicapu předvedl, že ani chuchelská dráha mu není cizí. Nosil ale nižší váhu, takovou výhodu tu mít nebude.

7 RABBIT HAVANA(GB), 5 tr. Václav Luka, ž. David Liška 58,5

V dostizích chodí aktivně. Před dvěma lety byla těžkou soupeřkou Lady Westminster v Jarní ceně klisen. Později se uplatnila spíš v dostizích klisen. Loni byla zakoupena po druhém místě v prodejce v Mostě a pod novým vedením vyhrála Memoriál Harryho Petrlíka. 1400 metrů pro ni může být ideální distancí, k úspěchu by ale potřebovala další progres.

8 CORSTON(IRE), 4 tr. Arslangirej Šavujev, ž. Martin Laube 58,0

V létě ve dvojkovém handicapu na 1400 metrů porazil Manoamana, nosil ale o 4,5 k míň. Od čtvrtého místa v září v maďarských Imperial Díj nestartoval a tady jde bez přípravného startu, kteří zástupci této centrály často potřebují.

9 SAGAR(IRE), 5 s tr. Čestmír Olehla, ž. Milan Zatloukal 60,0

Někdejší vítěz Velké jarní si loni zopakoval druhé místo ve Velké ceně Prahy a stejného umístění dosáhl v EJC Middle. Loni byl sice čtvrtý v Ceně Jezdectví v Mostě, jeho optimum je ale nejméně o 200 metrů delší.

10 SWEETICON(GB), 6 tr. Václav Luka, ž. Petr Foret 58,5

Vítězce Svatováclavské ceny bývá při její aktivní taktice chuchelská rovina příliš dlouhá. Dokáže ale zaběhnout i na ní a ani distance nemusí být problém. Šesté místo v silné konkurenci loňského EJC Million byl solidní výkon.

11 MOLLYS BEST(FR), 6 s tr. Kateřina Berthier, ž. Pavlína Filipová 56,0

Loni na jaře vystoupal až k vítězství ve Sprinterské ceně při derby. Pak přišel problém s kopytem a předčasné ukončení sezóny. Při vstupu do sezóny se od něj v Gomba handicapu čekalo víc. Přestože v nižších kategoriích vyhrál i na míli, mezi špičkou distanci vyzkoušenou nemá.

12 WIRRWARR(GER), 4 b tr. Marcel Mihalík, Michaela Musialová 60,0

Čtvrtý z Ceny trojročných žrebcov v Bratislavě loni vyhrál maiden v Drážďanech a dva dostihy na 1400 metrů v Budapešti. Na této distanci se představil před dvěma týdny i ve Velké Chuchli, kde dvojkový handicap prohrál jen o nos. Dnešní konkurence je ale těžší.

13 GEORGE BOOLE(IRE), 6 tr. František Holčák, ž. Jiří Palík 58,0

Někdejší vítěz slovenské Velké jarní dokázal uspět i na 2400 metrů. Poslední dobou jsou jeho parketou dostihy na míli až 1800 metrů. Loni podával vyrovnané výkony. V Chuchli byl čtvrtý v Tattersalls Mile při derby. Zklamal až ve Velké ceně Prahy a v Jesenném handicapu na závěr sezóny se také čekalo lepší než třetí místo. První start v sezóně a zkrácení distance tady pro něj moc nemluví.

14 LEXCEED(GER), 9 j tr. Miroslav Nieslanik, ž. Jan Rája 60,0

Loni byl v Chuchli druhý ve Sprinterské ceně, přestože víc se mu daří na mosteckém hipodromu s kratší rovinou. Distance 1400 metrů je jeho specialita, oproti rozběhaným soupeřům je ale v nevýhodě.

15 RED PERSIAN(IRE), 5 s tr. Luboš Urbánek, ž. Jaromír Šafář 60,0

Podává dost nevyrovnané výkony, když se mu ale dostih povede, dokáže uspět i mezi špičkou. Loni vyhrál Bratislavskou míli a je i obhájcem tohoto dostihu, přestože prvenství získal až po diskvalifikaci Bridporta.

Tipařův verdikt: Oproti Gomba handicapu by si měl polepšit Politicum, který tehdy nosil nejvyšší váhu a distance 1400 metrů je pro něj lepší. To je také parketa MANOAMANO, který sice proti němu ztratí výhodu 4 kg, ale minule měl převahu 4 ½ délky. Stabilně dobré výkony podává Sweeticon, při možném progresu si lze vepředu představit i Rabbit Havanu. Nevyzpytatelným koněm je Red Persian, loni tu ale zaběhl dobře a mohl by to zopakovat. (ob)

Tip: Manoamano – Politicum - Sweeticon

 

17:45 - 8.dostih

CENA ALAVIS

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1400 m - 40 000 Kč

1 AIRUSCHKA, 5 tr. Libor Hála, Michaela Musialová 57,5              

Vloni zvítězila dvakrát ve Slušovicích v nejnižší kategorii a při posledním startu se chytila i v podobném handicapu v Chuchli. Koně stáje většinou potřebují zahřívací start.

2 OPINION MAKER(IRE), 6 j tr. Ivana Pejšková, žk. Taťána Mášová 59,5

Naposledy se od něj čekalo trochu více, u distance mu ale došly síly a žokej ho nechal docválat. Tato trať je jeho vítěznou a se startem v nohách by se měl rehabilitovat.

3 DARKGELTON LADY, 3 tr. Allan Petrlík, Michal Hrouda 60,0     

Vloni podávala stabilní výkony v seriálu pro české odchovance a v posledním dostihu série zvítězila. Dá se očekávat, že tady bude populární, tříletí to ale zatím v handicapech jednoduché nemají.

4 TAELL, 5 tr. Václav Chaloupka, ž. Tomáš Lukášek 60,0

Vloni při posledním startu to vypadalo, že si připíše prémiový zásah, kvůli ztrátě olova byla ale diskvalifikován. Na stejné známce a s žokejem ve formě může být zajímavý.

5 TANITSCHKA(GER), 9 tr. Petr Kantek, am. Josef Břečka, Dis. 57,5        

Polosestra a bývalá tréninková kolegyně Taella se tu představí po víc jak dvouleté pauze. Bude lepší počkat, jak se jí comeback povede.

6 DARK ALIGHIERI, 5 tr. František Mourek, žk. Martina Kronďáková 54,0            

Běhá hlavně o kategorii níže a dá se očekávat, že po říjnovém vítězství bude potřebovat ještě nějaké to kilo dolů.

7 LYSYANARGENT(FR), 6 tr. František Mourek, Simona Laubeová 55,5 

Vloni při vstupu do sezóny zvítězil a dobře se ukázal i před dvěma týdny. Tehdy byl aktivnější než obvykle a ještě u distance byl druhý několik délek před zbytkem pole.

8 MY CHARLIE MAN(GB), 9 tr. Lenka Syslová, ž. Vendula Korečková 57,5           

Na této distanci v Chuchli už zvítězit dokázal (říjen 2018), běhá ale spíše delší dostihy. Navzdory tomu, že nevyhrál už delší dobu, jeho známka se nijak výrazně nemění.

9 SORAHHO, 8 tr. Jiří Brož, ž. Jiří Palík 57,5          

Vstup do sezóny nebyl špatný, i když poslední dotaci získal hlavně kvůli nevyjetí soupeře před ním. Tato distance by pro něj měla být lepší a po dlouhé době nežádá o poslední startovní číslo.

10 SINGAPORE SPICE(FR), 8 tr. Jaroslav Drlík, ž. Jiří Chaloupka 60,0        

Při posledním loňském startu byl na této trati druhý, jinak ale spíš preferuje o pár set metrů delší distance. Vloni měl povedené jaro a k dispozici tu má zkušeného žokeje.

11 NOMBEKO(FR), 6 tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 56,5   

Před dvěma týdny stihla koncovkou šesté místo. Na kratší distanci tak teoreticky vychází za dvojicí Lysyanargent a Opinion Maker.

12 NACHTSWAERMER(IRE), 4 tr. Václav Luka, am. Michaela Kacerová 61,0        

Vloni stihl pouhé tři starty mezi slušnými tříletými. Po delší pauze by měl být připraven, jednoduchý handicapový debut ho ale nečeká.

13 GOOD SIGN(FR), 6 tr. Miroslava Maršíčková, Michal Demo 55,5        

Loňská sezóna se mu příliš nevydařila. I když poslední start naznačuje, že se chytil, tak tehdy na Singapore Spice ztratil 7 délek.

14 NURWELA, 4 tr. Ján Mach, ž. Martina Havelková 50,0             

Při prvním sezónním startu si došla pro druhé místo táhlým koncem. Prodloužení distance je plusem a tady vychází lépe než tehdy vítězný Coltyn.

15 NUTEKI, 4 tr. Pavel Hlavatý, ž. Adam Florian 55,5       

Při vstupu do sezóny narazila na těžké soupeře, vloni na podzim ale přesvědčila, že do této společnosti patří. Za tehdejších podmínek bylo poslední startovní číslo spíš výhodou.

16 COLTYN, 5 tr. Zdeněk Seménka, am. Sabina Mokrošová 61,5

Před dvěma týdny zvítězil s viditelnými rezervami. Metry navíc by neměly být problém, některé nedávné soupeře (Nurwella, Sorahho) tady ale potkává nevýhodněji.

Tipařův verdikt: Nedávný vítěz Coltyn měl před dvěma týdny značné rezervy, tady ale vychází hůře než Nurwella a Sorahho, kteří skončili za ním. Lepší volbou tak můžou být koně, kteří se rozcvičili o kategorii výš. Opinion Maker by měl ocenit zkrácení distance, přesto by před ním měl být opět LYSYANARGENT, který se prezentoval výrazně aktivněji, než u něj bývalo zvykem. (fm)

Tip: Lysyanargent – Opinion Maker – Sorahho

 

18:15 - 9.dostih

CENA FONTANA WATERCOOLERS

R - handicap V.kat. - 3+ - 1800 m - 20 000 Kč

1 SY JU REE, 4 tr. Petr Kříž, žk. Taťána Mášová 48,0         

Vloni zkoušela různé distance a při prvním letošním startu se konečně chytla. Tehdy v Mostě útočila ze zadních pozic, takže dráha a distance by jí měly hrát do not.

2 TEMIGIN, 4 tr. Josef Bartoš, ž. Tomáš Lukášek 57,0    

V Mostě nastoupil v hodně těžké ceně. Tohle by mu mělo být bližší, při pohledu na jeho kariéru je ale patrné, že v třetí životní sezóně svou parketu ještě nenašel.

3 ONDREÁŠ, 7 tr. Karel Germič, ž. Vendula Korečková 60,0        

Ve stejném dostihu jako Temigin se vrátil na dráhu po téměř dvou letech. Žokej tehdy položil ruce už na začátku cílové roviny, v handicapu by se chytit mohl.

4 LEMESÍNA, 10 tr. Petr Kantek, ž. Jaromír Šafář 56,0

Před týdnem ve Varech dokončila ve středu pole. Má už svůj věk, vloni v červnu tu byla v podobném handicapu třetí a její známka už je hodně nízko.

5 MONTEPUCINI(FR), 10 tr. Kateřina Bernardová, am. Alexandra Slámová, Bc.Dis. 55,0

Vloni startoval jen pětkrát a letos zahájil na příliš krátké distanci. Tohle by mu mělo být bližší, jezdkyně ale nevyužívá nic ze své úlevy a ještě 2 kg převažuje.

6 BEST BOX(POL), 9 b tr. Tamara Křídlová, Josef Borč 61,5           

V posledních dvou sezónách toho moc nenaběhal. Vloni tu byl na této distanci předposlední, a i když to bylo o kategorii výš, tak tady nijak neláká.

7 WEMMA, 4 tr. Michal Kalčík, ž. Jiří Palík 56,0  

Zatím se nechytla ani po změně trenéra, start v Mostě ale nebyl tak špatný. Rozhodující ztrátu nabrala hned na startu a tady má v sedle zkušeného žokeje.

8 RABBIT MAKFI(GB), 7 tr. Petr Juránek, am. Tereza Grbavčicová, Mgr. 64,0     

Spíše mu sedí o trochu kratší distance na menších drahách. V této kategorii se ale objevuje poprvé v kariéře, takže pokud si s ním jezdkyně poradí, nelze ho podceňovat.

9 JOHANNES KEPLER(GB), 12 tr. František Mourek, žk. Zuzana Jeníčková 63,0  

Dvanáctiletý veterán startoval vloni jen čtyřikrát. Tuto kategorii okusí poprvé, debutující žákyně nevyužívá celou úlevu a je spíš tipem pro odvážné.

10 ANHOR(GER), 5 tr. Allan Petrlík, Simona Laubeová 60,0         

Vloni se v podobných handicapech v Chuchli ukázal dvakrát a v obou případech bral druhé místo (s vyšší váhou). Na trhu bývá většinou populární a to se dá očekávat i tady.

11 NOGAR, 4 tr. Filip Neuberg, Daniel Vyhnálek 62,0     

Zatím toho moc nenaběhal a byl směřován spíš na delší tratě. Stáji se na jaře vede dobře a trh může o jeho šancích na úvod sezóny napovědět.

12 MAINE D`ANGE(IRE), 5 tr. Vladislav Fedorowicz, žk. Alena Plimlová 57,5       

I když koně stáje obvykle potřebují start na rozběhání, tak ve Varech se čekalo o trochu víc, než vzdálené poslední místo. Na vítězné distanci a dráze by se měla rehabilitovat.

13 BLONDIE(GB), 4 tr. Kateřina Ilíková, Michal Demo 62,5           

Tři životní starty absolvovala na maratónských distancích. Těžko z toho usuzovat, zda je to její optimum a tady může překvapit.

14 SAVAGE, 10 tr. Petr Kantek, ž. Martina Havelková 53,5          

Nejvíce se jí daří na menších drahách a i vloni se Chuchli spíše vyhýbala. Stáj se zatím jako obvykle rozjíždí pomaleji.

15 AIGER, 7 s tr. Libor Hála, žk. Lukáš Charvát 64,5

Čtyři jeho životní triumfy jsou ze Slušovic a z delších tratí. Tady to vypadá spíš na přípravný start.

Tipařův verdikt: ANHOR sice ke konci sezóny běhal delší dostihy, na jejím začátku ale v podobných handicapech bral dvě druhá místa, když nesl ještě větší zátěž než tentokrát. Dalším progresem by nepřekvapila Sy Ju Ree a výpadek z Varů by měla odčinit Maine d´Ange. (fm)

Tip: Anhor – Sy Ju Ree – Maine d´Ange

 

18:45 - 10.dostih

CENA SÁZEK BETINO

R - handicap V.kat. - 3+ - 1800 m - 20 000 Kč

1 RABBIT WIN(IRE), 5 tr. Allan Petrlík, Michal Hrouda 63,0          

V minulé sezóně běhala téměř výhradně na této distanci a posbírala několik dotací. To by se jí mohlo podařit i tady.

2 RENASI, 3 tr. Radek Holčák, žk. Denisa Sikorová 61,5  

Ve vítězství proměnil hned druhý životní start. S tímto původem by se v této kategorii neměl zdržovat dlouho, stáj do sezóny ale teprve vstupuje.

3 STREET SINGER(GB), 6 b tr. Zdeno Koplík, ž. Radek Koplík 60,0             

I když běhá spolehlivě, po 30 životních startech je stále nezvítězivší. V Mostě útočil z chvostu pole, takže prodloužení distance a změna dráhy je plusem.

4 MANY REASONS(IRE), 4 tr. Martin Pišl, Lucie Fialová 52,0        

Po šesti životních startech zatím bez vydělané dotace. Se 4 kg přes váhy to vypadá jako těžký úkol i tady.

5 ARISTOTELES, 7 tr. Petr Slabý, ž. Jan Verner 53,0         

Za poslední dvě sezóny má na kontě pouhé tři starty. Zatím se nechytil, a i když má v sedle kvalitního žokeje, tady asi moc příznivců nenajde.

6 RIVERSIDE, 11 tr. Petr Kantek, ž. Jiří Chaloupka 66,0   

Oproti mosteckému vstupu předvedla před týdnem ve Varech zlepšení. Tohle může být trochu krátké, v handicapu je ale nízko a dotaci získat může.

7 HEURE, 9 tr. Kateřina Ilíková, ž. Martin Laube 58,0      

Její doménou jsou menší moravské dráhy a delší distance. Na této trati v Praze sice už před téměř čtyřmi lety zvítězila, od té doby sem zajíždí jen sporadicky.

8 ABONDANCE(FR), 6 tr. Libor Šindar, žk. David Durdil 62,0        

Ve vítězství proměnila hned svůj handicapový debut v Netolicích. Od té doby nestartovala, jestli však bude fit, nelze jí podceňovat.

9 PAPAYA PAYA, 4 tr. Michal Kalčík, ž. Jiřina Andrésová 49,5     

Sezónu zakončila pokusem na maratónské distanci, tohle by jí ale mělo být bližší. Vloni v květnu tu byla ve stejně dlouhém žákovském handicapu nedaleko pátá a teď je o 7 kg níž.

10 LADY`S MAN, 8 tr. Petr Kantek, ž. Martina Havelková 56,0   

V Mostě se nedostal ke své oblíbené start – cíl taktice a závěr vypustil. Ani v tomto početném poli to ale nevypadá, že by měl mít na špici dostatečný klid.

11 CANDLE IN THE WIND, 8 tr. Helena Voršilková, Daniel Vyhnálek 56,0              

Po letním karlovarském vítězství to měla v handicapu těžší, teď je ale zpět na vítězné známce a kombinace dráha/distance je její oblíbená.

12 WINNER STARS, 9 tr. Ivan Kub, žk. Zuzana Míčová 55,0          

Všechny tři jeho životní triumfy jsou z této dráhy a distance. Vloni se ale objevil na startu jen třikrát a nechytil se.

13 CENNIE, 4 tr. Ivana Pejšková, ž. Jiří Palík 64,0              

Je pověstná svým odporem ke startovacím boxům a minulý týden se zbavila jezdkyně už ve zkušebním cvalu. Zkušený žokej bude mít za úkol hlavně odstartovat do dostihu.

14 HEMINGRAY, 4 tr. Jiří Kousek, Michaela Musialová 53,0

Handicapový debut v Mostě nebyl tak špatný, jak může na papíře vypadat, jednalo se též o jeho premiéru na kopcovité dráze. Na kontě má teprve 3 starty, takže odepisovat ho nelze.

Tipařův verdikt: Z rozběhaných koní vypadá nejlépe Street Singer, který už by si vítězství zasloužil, někdo lepší se asi najde. Mohl by to být třeba RENASI, i když tříletí to zatím nemají v handicapech jednoduché. Alespoň za dotací by měla mířit Rabbit Win, zajímavá může být i nízko zatížená Papaya Paya či Candle in the Wind, která jde na své oblíbené dráze a distanci. (fm)

Tip: Renasi – Street Singer – Rabbit Win

 

DOSTIHOVÝ PROGRAM

STARTOVNÍ LISTINY