Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 8. 9.

Rozbory dostihů: Velká Chuchle - 8. 9.

Rozbory dostihů na neděli 8. září ve Velké Chuchli, kde jsou vrcholy programu Velká cena Prahy a St Leger.

 

13:00 - 1.dostih - CENA FITMIN LIFETIME NUTRITIONAL PROGRAMME

R - cena III.kat. - 2 - 1400 m - 60 000 Kč

1 SHEBY LOVE, 2 ž. Jiřina Andrésová 55,0 – Narozena až v květnu. Pravý bratr na rovině neběhal a šel rovnou do překážek. Její čas asi přijde později. Matka dala maximálně potomka třetí výkonnostní kategorie.

2 WELLUNCA, 2 Daniel Vyhnálek 56,0 – Hlášena do Ceny zimní královny. Matka dala několik jedničkových potomků. Narozena již v lednu. Na konec tabule by mohla pomýšlet.

3 LUCAS WARRIOR, 2 ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Debut absolvoval již v červnu, ale od té doby nestartoval. Mohl by se zlepšit. Přesto vychází okolo středu pole.

4 NA KONCI DUHY, 2 ž. Martina Havelková 56,0 – Na české poměry kvalitní původ. V obou startech ale dále od nejlepších. Prodloužení distance by mělo být plusem. Mohla by jít nahoru. Na zisk dotace by se ale musela zlepšit o dost.

5 DANCER OF DENALI, 2 ž. Jakub Pavlíček 58,0 – Narozen v půlce dubna. Potomek jedničkové matky a pravý sourozenec jedničkové vítězky. Jeho čas asi přijde později, ale kvalita by mu scházet nemusela. Mohl by stihnout konec tabule.

6 ABSOLUTIC, 2 ž. Adam Florian 56,0 – Narozen již začátkem února. Matka vyhrála jedničku a má velmi dobrý původ, ale v chovu se zatím neprosadila. Při debutu by mohl bojovat o nižší dotované příčky.

7 SHIROCCO ALIGHIERI, 2 Simona Laubeová 55,5 – Dvojka stáje. V této konkurenci by ale mohl těžit ze zkušeností a bojovat o dotované příčky. Ve druhém startu předvedl progres, ve kterém by mohl pokračovat. Prodloužení distance bude jednoznačně plusem.

8 NIGHT SKY, 2 Lucie Fialová 53,0 – Narozena koncem dubna. První potomek výborné matky. Zřejmě dvojka trenéra v dostihu. Vychází okolo středu pole.

9 MATEY, 2 ž. Jan Verner 56,0 – Narozen koncem února. První potomek jedničkové vítězky ve dvou letech. Již vykastrován.

10 JESIENKA, 2 Michal Kopczyk 56,0 – Ani v jednom startu se nedostala na dotované příčky. Zkušenosti by jí ve slabší konkurenci mohly pomoci a tentokrát by mohla o nejnižší dotaci zabojovat.

11 YANK, 2 ž. Jaromír Šafář 56,0 – Narozen v půlce března. Matka se umístila v klasice, ale v chovu zatím nedala lepšího rovinového koně. Díky realizačnímu týmu ho je třeba respektovat a ziskem dotace nepřekvapí.

12 AVIGNON, 2 ž. Vendula Korečková 58,0 – Při debutu ve Slušovicích třetí. Zkrácení distance nemusí být plusem, ale měl by si s ním poradit. Adept na nejvyšší příčky.

13 FLYING FINN, 2 žk. Taťána Mášová 52,5 – Narozen až v květnu. Překážkový původ. Matka běhala jen překážky. Ziskem dotace by překvapil.

14 DARKGELTON LADY, 2 Michal Hrouda 55,5 – Od června neběhala, ale ve druhém startu podala slušný výkon. S delší distancí by si měla poradit. Favoritka dostihu.

Tipařův verdikt: DARKGELTON LADY skončila ve druhém startu jen půl délky od vítězky. Nastupuje po pauze, ale to by nemusel být problém. S delší distancí by si měla poradit. Největší konkurencí by jí mohl být Avignon, který absolvoval slušný debut ve Slušovicích. Měl by se ještě zlepšit. O další místa by se mohli poprat debutanti s druhým zástupcem Rabbitu Shirocco Alighieri. Z debutantů by mohl být nejlepší Yank, případně Absolutic. (tj)

Tip: Darkgelton Lady – Avignon - Yank

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

13:30 - 2.dostih - CENA UNICREDIT BANK

R - handicap III.kat. - 3+ - 1600 m - 60 000 Kč

1 SHEIK YERBOUTI, 7 Beysim Ferhanov 60,0 – Letos se nemůže chytit. Neběhá ale zas tak špatně, jak může na první pohled vypadat, protože od nejlepších nebývá příliš daleko. Jeho handicap už spadl hodně nízko, a i když všechna vítězství získal na kratších distancích, ani na míli se přehlížet nedá.

2 WEMMA, 3 ž. Jiřina Andrésová 49,0 – O derby dnu mezi nezvítězivšími zaběhla slušně, když byla blízko řady koní, kteří následně uspěli v handicapech. Přes léto ale nestartovala a tady jí jednoduchý vstup do handicapu nečeká. 

3 DARINA(POL), 3 ž. Adam Florian 56,5 – Zkraje zvítězila stylem start-cíl mezi debutanty. Od té doby se ale na dráze neukázala. Přestože tedy jako neprověřená klisna může mít rezervy a po pauze zaběhnout umí, její forma je otazníkem.

4 DERNIERA(IRE), 4 ž. Jan Verner 59,5 – V květnu v těsném doběhu podobného handicapu skončila druhá za Cawoke a před Falcon Baby nebo Bee Chicem, kteří šli všichni následně nahoru. V dalším startu neměla příliš prostoru, posledně ve specificky odběhnutém dostihu narazila na silné soupeřky. Tady by se měla vrátit do hry, přestože také nastupuje po delší pauze.

5 BARIKA, 8 žk. Taťána Mášová 51,0 – Letos ještě nevyběhla a jediný loňský start absolvovala na distanci 3000 metrů. Tohle jí bude bližší a něco podobného uměla, přesto jí doporučit nelze.

6 IRANDO, 5 ž. Pavlína Filipová 58,5 – Na sprinterských distancích podává spolehlivé výkony, když letos v obou českých handicapových startech skončil čtvrtý. Po startu bývá pomalejší, takže metry navíc nemusí být od věci. Každopádně v pěti letech na míli startuje poprvé.

7 TROPICAL BOND, 8 b žk. Alena Plimlová 68,5 – Je sice hodně naložený, ale minule to bylo podobné a vybojoval blízké páté místo. Od té doby už vyběhly dvě jeho přemožitelky, které před týdnem shodně podaly dobrý výkon v mostecké dvojce. Jeho akcie porostou s rychlou dráhou.

8 TIGGY BLUE, 7 ž. Martina Havelková 53,0 – V podobných handicapech většinou sbírá umístění, ale poslední dva starty se mu nepovedly. Plusem je skutečnost, že se seběhal na známku, jakou měl před dvěma lety při svém posledním vítězství.

9 WICKER STONE(IRE), 8 ž. Jaromír Šafář 56,0 – Většinu letošních startů absolvoval v cenách, ale v červenci v Chuchli v podobném handicapu skončil třetí. Kvůli přesváze 2,5 kg na to ovšem nebude snadné navázat.

10 PENSEUR(IRE), 4 b ž. Radek Koplík 59,0 – Ve dvou českých handicapových startech si nevedl špatně. Na distanci 2000 metrů odpadl až v závěru a na míli skončil třetí, takže se dá znovu čekat mezi nejlepšími.

11 STUHNA(FR), 5 Michal Hrouda 52,0 – V posledních dvou startech ukázala, že se se svým aktuálním handicapem dokáže vyrovnat. Posledně ve Varech ale ztrácela na Penseura 1 a ¾ délky a kvůli přesváze jezdce se jejich váhový poměr nemění.

12 MATYSEK(IRE), 6 ž. Vendula Korečková 53,0 – Na vítězství už čeká přes dva roky, když sbírá umístění kolem konce tabule. Tři měsíce ale nestartoval a pár set metrů navíc by mu přišlo vhod.

Tipařův verdikt: Populární tu určitě bude v jediném životním startu vítězná Darina, která ale pět měsíců nestartovala. V posledních startech ve Varech se dobře ukázali Tropical Bond a Penseur, takže jsou znovu očekáváni mezi nejlepšími. DERNIERA ale při posledním startu na této distanci podala výkon, jehož zopakování jí tady může stačit na vítězství. (jf)

Tip: Derniera – Tropical Bond - Penseur

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:00 - 3.dostih - CENA SUSPRO

R - handicap II.kat. - 3+ - 1800 m - 90 000 Kč

1 GALIS, 6 ž. Jiří Chaloupka 59,0 – Při posledním chuchelském startu loni na podzim zvítězil. Letos v mosteckých handicapech ukazoval, že něco podobného umí, tady je ovšem pole početnější. Hodnota vítězství z Merana je otázkou, ale minimálně napovídá o dobré formě.

2 SEA THE NIGHT(IRE), 3 ž. Vendula Korečková 53,0 – Před týdnem to pro něj bylo v Mostě příliš krátké a navíc v cílové rovině neměl prostor. Předtím ve Varech prohrál s duem Storm de Nuit – Cawok, ale díky neseným hmotnostem jim může porážku vrátit.

3 STORM DE NUIT(FR), 3 ž. Adam Florian 55,0 – Po prodloužení distance ukázala progres. Ve Varech se v cílové rovině kroutila, což signalizuje, že má stále rezervy. Přídavek za vítězství jí tedy zastavit nemusí.

4 IWNIANKA(POL), 7 j ž. Jan Rája 62,5 – Poté, co porazila Sašu v Ceně Nory Jeane, se dostala na životní maximum. S ním si slušně poradila koncem června ve Varech. Tam jí sice porazili Bee Chic a Sea The Night, ale jejich váhová výhoda se snižuje.

5 BEE CHIC(FR), 5 ž. Radek Koplík 62,5 – Letos je na vzestupu, když v Chuchli na této distanci ovládla dva handicapy o kategorii níž. Životní výkon podal v Lázeňské míli, v níž volil taktiku start-cíl. S navýšením svého handicapu si ale následně neporadil v Bratislavě, i když tam pro něj byla distance krátká.

6 ČAMILLA, 6 s ž. Jan Verner 52,0 – I když běhá spíše na menších drahách, její poslední chuchelské starty byly slušné. Teď se ale s mírnou přesváhou představí o kategorii výš a na velké dráze by jí asi více sedla o pár set metrům kratší distance.

7 TOUCHE FINALE(FR), 3 ž. Kateřina Hlubučková 48,0 – Forma z Letní ceny klisen nevypadá špatně, ale průběh dostihu byl hodně specifický. Posledně při vstupu do handicapu skončila mezi poraženými a je o 1,5 kg nevyvážená.

8 CAWOK(IRE), 3 ž. Jakub Pavlíček 57,5 – V červencovém handicapu ztrácel na ze čtvrtého místa na vítěznou Storm de Nuit zhruba jen ¾ délky. Tady ale znovu vychází hůře, protože následně skončil třetí v Ceně města Karlovy Vary. Bude muset ukázat, zda byl tento výsledek spíše dílem progresu nebo klidného průběhu ze špice.

9 ORSSIO(FR), 5 Beysim Ferhanov 58,0 – Před týdnem zaběhl lépe, než to na papíře vypadá, protože když se před ním zhruba 120 metrů před cílem zavřel volný prostor, jeho jezdec položil ruce. Distance je sice na hraně, ale před rokem tu skončil čtvrtý s o 4,5 kg vyšším handicapem.

10 TROP, 10 Michal Hrouda 53,5 – V podobných dostizích je na něj spoleh. Posledně to sice nepotvrdil, ale dostih byl tehdy ovlivněn kluzkým obloukem. Otazníkem je tak spíše dvouměsíční pauza, zvlášť když jeho stájoví kolegové v posledních startech zklamali.

11 BORUVKA(IRE), 3 sj ž. Martina Havelková 50,0 – V Oaks se nedržela špatně. Posledně na o kilometr kratší distanci neakceptovala tempo, takže tento výsledek mnoho neříká. Tohle jí sedne lépe, ale oproti handicapovému vítězství ve Varech je o 5,5 kg výše.

12 ORSON, 4 ž. Jaromír Šafář 56,0 – Loni se ukazoval nadějně, ale letos se mu nedaří. Posledně si sice ve Varech počínal aktivně, přesto to nevypadá, že by zkrácení distance bylo receptem na obrat k lepšímu. 

13 LET FIRE(FR), 4 ž. Jiřina Andrésová 60,0 – Preferuje kratší distance, když mu nejlépe sedí „čtrnáctka“ a zatím šel maximálně na míli. Posledně prohrál s Orssiem a i tady vychází hůře.

Tipařův verdikt: V nabitém handicapu může být vodítkem červencový karlovarský handicap na 2000 metrů. V něm zvítězila Storm de Nuit a její projev napovídal, že v progresu může pokračovat. Blízko čtvrtý Cawok se posledně neztratil ani v jedničkové společnosti, kvůli čemuž tu ale znovu vychází hůře než Storm de Nuit. S oběma ovšem může poměr sil otočit SEA THE NIGHT, který se vrací na optimální distanci. (jf)

Tip: Sea The Night – Storm de Nuit - Cawok

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

14:30 - 4.dostih - CENA STŘEDNÍ ŠKOLY DOSTIHOVÉHO SPORTU A JEZDECTVÍ

R - handicap V.kat. - 3+ - 1800 m - 20 000 Kč

1 MAINE D`ANGE(IRE), 4 žk. Alena Plimlová 58,5 – Na svém kontě už má dva triumfy z této distance v Chuchli. I když nepatří mezi nejspolehlivější, poslední forma z Varů nebyla špatná.

2 PAPAYA PAYA, 3 Valerie Vyhnálková 52,0 – V posledních dvou startech narazila na těžké soupeře. V květnu tu nebyla daleko za vítěznou Maine d´Ange, což jí jisté šance dává.

3 LADY`S MAN, 7 žk. Lukáš Charvát 60,5 – Po lehkém vítězství ve Varech si poradil se zvýšenou známkou i v následujících startech. To bylo ale na menších drahách a v Chuchli startuje sporadicky.

4 LEVANDULE, 3 žk. Lucie Schrimpfová 56,5 – V květnu mezi vrstevníky zaběhla dobře, následný vstup do handicapu se jí ale nepodařil. Tady půjde po delší pauze a s debutující jezdkyní.

5 LABOND, 8 Lukáš Vladyka 66,0 – Vloni vyhrál dva podobné dostihy. V aktuální sezóně se ale postavil na start jen jednou a ponese značnou zátěž.

6 LUCIFER, 6 s am. Tereza Podráská 60,0 – V posledních dvou startech posbíral nejnižší dotace na výrazně odlišných distancích. Tohle by mu mělo být asi bližší, v Chuchli se objeví po dvou letech.

7 DESTINY STAR, 4 Dana Bořánková 59,0 – V obou dvou letošních startech narazila na těžkou konkurenci. Původ má ale slušný a při handicapovém debutu se nedá podceňovat.

8 EL BUT, 3 am. Tereza Winterová 59,0 – Ve Varech o 8 délek za Lady´s Manem a váhy mezi nimi se příliš nemění. Plusem u něj je, že v květnu tady na této trati ukázal asi nejlepší životní formu.

9 WARSPITE(IRE), 4 am. Pavlína Kašparová 48,0 – Ve své kariéře zatím moc neukázal. Vloni v tomto dostihu osmý a teď je v handicapu o víc jak 10 kg níž. I poslední běhání naznačuje, že chytit už by se mohl.

10 MARKER SUN, 10 Lucie Fialová 55,0 – Obvykle běhá delší dostihy a na takto krátké distanci už se nepředstavil téměř dva roky. V handicapu je ale dost nízko a v sedle má jednu z nejzkušenějších jezdkyň.

11 MONTEPUCINI(FR), 9 am. Alexandra Slámová 55,0 – V posledních běhal na rozdílných distancích, toto by pro něj mohlo být optimální. Vyhledává ale spíš tratě s kratší cílovou rovinkou.

12 ALTER TOYLSOME(GER), 5 j žk. Taťána Mášová 54,0 – Handicapové ohodnocení získal v dobře obeslaných cenách. Tady si půjde svojí známku vyzkoušet a za zády má tým, který si v této konkurenci zaslouží respekt.

13 CANDLE IN THE WIND, 7 žk. Maryna Karmanovych 59,5 – Specialistka na tyto dostihy (vloni získala vítězství po diskvalifikaci soupeře). Po karlovarském triumfu je v handicapu trochu výš, z boje o dotaci jí ale vyloučit nelze.

14 ARIGNY, 4 am. Petra Florianová, B.Sc. 57,0 – V Mostě předvedl lepší výkon než v předchozích dvou startech, přesto nestačil na trojici nynějších soupeřů. I když se může ještě zvednout, nejspíš na ně nebude stačit ani tentokrát.

15 BONANZA GOLD(IRE), 3 am. Kateřina Kuntová 54,0 – Při debutu v Mostě o víc jak 14 délek za Destiny Star, navíc měla problém se vstupem do boxů.

16 LIMONADE(SWI), 8 Michal Kopczyk 56,0 – V osmi letech a po 31 startech stále nezvítězivší. Ve dvou letošních startech ale dotaci získala a dlouhá cílová rovina by měla být pro její koncovku příznivější.

Tipařův verdikt: Z koní, kteří podobné zkoušky málokdy vynechají, jsou tu Maine d´Ange a Candle in the Wind. V dostizích mladých jezdců hraje větší roli jezdecké obsazení a nejzkušenější partnery v sedle tu mají Alter Toylsome a MARKER SUN. Chytit už by se měl Warspite a z neprověřených může být zajímavá Destiny Star. (fm)

Tip: Marker Sun – Maine d´Ange – Destiny Star

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:05 - 5.dostih - Velká Cena Prahy CK Martin Tour

R - cena L - 3+ - 1600 m - 600 000 Kč

1 WIRELESS(FR), 8 ž. Jan Verner 59,0 – Ačkoli ve Francii v poslední době zaznamenal několik výpadků, v našem regionu byl zatím suverénní, když po loňském EJC Middle vyhrál na jaře Cenu Scottish Rifla. To z něj dělá favorita i tady.

2 SAGAR(IRE), 4 s ž. Adam Florian 59,0 – Loni byl v tomto dostihu druhý. Letos nejlépe zaběhl ve Velké květnové, pak šel s formou dolů. Teď poprvé nastoupí s blinkers.

3 CALORIFIC(IRE), 3 ž. Zuzana Vokálková 57,0 – Ve Velké jarní byl čtvrtý, v Tattersalls Mile třetí. V Bratislavské míli ale v závěru odpad, když do prvního oblouku byl dost chtivý. Tentokrát nastoupí bez stínidel, což by ho mohlo zklidnit.

4 NOBLE CLIFFS(FR), 5 Daniel Vyhnálek 59,0 – Tento dostih vyhrál před dvěma lety. Loni podal nejlepší výkon v EJC Million, kde byl druhý. Na jaře jen těsně přišel o prvenství ve Velké květnové, od té doby ale nestartoval. Není jednoduchý na ježdění a bude se muset obejít bez Petra Foreta, který to s ním umí.

5 SAŠA(GB), 5 j ž. Vendula Korečková 57,5 – Obhájkyně loňského prvenství těsně prohrála jen při vstupu do sezóny. Jinak si v konkurenci klisen vedla výborně. Neuspěla jen v italských Listed, které na ní byly příliš dlouhé. Ani proti hřebcům teď není bez šance.

6 GEORGE BOOLE(IRE), 5 Nikola Petrlík 59,0 – V Tattersalls Mile byl dobře čtvrtý a v Bratislavské míli bojoval o vítězství. V Chuchli se mu daří a nelze ho podceňovat.

7 TORQUE POWER(GB), 3 ž. Radek Koplík 57,0 – Byl druhý ve Velké jarní a stejné místo obsadil i v Tattersalls Mile, kde měl bohužel kilo přes váhu. Naplno se svým obvyklým finišem prosadil v Lázeňské míli a své kvality ukázal i ve Francii, kde byl druhý v class 1. Je hlavním soupeřem pro favorita.

8 RED PERSIAN(IRE), 4 s ž. Jiří Chaloupka 59,0 – Čerstvý vítěz Bratislavské míle zaběhl v Chuchli velmi dobře v Memoriálu Jaroslava Maška. To ale bylo na 1400 metrů a chuchelská rovina se pro něj zdá na míli dlouhá.

9 FATHER FROST(IRE), 7 ž. Jaromír Šafář 59,0 – Sezónu sice nezačal nejlíp, ale ve Varech odolával před týdnem v Mostě suverénnímu Portorikosovi. To mu dává šanci zapojit se do hry i tady.

10 IDEAL APPROACH(IRE), 7 Michal Hrouda 59,0 – Je především specialistou na bratislavskou dráhu, která svědčí jeho ofenzivnímu stylu. Minule sice těsně prohrál s Red Persianem, ale nesl o 2 kg víc. Dokáže ale zaběhnout i v Chuchli, kde loni vyhrál Velkou květnovou a byl třetí v EJC Middle.

Tipařův verdikt: Favoritem je WIRELESS, který svojí třídou stále na zdejší špičku stačí. Na jeho zaváhání bude čekat progresivní tříletek Torque Power. Za nimi je situace vyrovnaná. Na svoje loňské vítězství může navázat Saša, která ale zatím dávala přednost konkurenci klisen a její formy se tak špatně zařazují. (ob)

Tip: Wireless – Torque Power – Saša

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

15:35 - 6.dostih - CENA J&T BANKY, a. s.

R - handicap III.kat. - 3+ - 2400 m - 60 000 Kč

1 LEWIS GAL, 3 ž. Jiří Chaloupka 59,5 – Do handicapu vstoupil jistým vítězstvím. Mostar na něj ale ztrácel jen délku a jeho váhová výhoda roste o 4 kg. V progresu může pokračovat, ale vzhledem ke kratšímu otci je otázkou, jak si poradí s metry navíc.

2 REINE D`ARGENT(FR), 3 Daniel Vyhnálek 56,0 – Při prvním startu pod novým trenérem sahala po vítězství, ale nakonec jí předstihla Ema Ral. Jejich váhový poměr se mění jen minimálně, takže by to mezi nimi znovu mělo být vyrovnané.

3 MOSTAR, 3 ž. Jan Verner 53,5 – V obou handicapových startech trochu zklamal, přičemž do roviny v nich shodně točil poslední. Posledně se tak stalo ale i vinou kolize v prvním oblouku a v cílové rovině chvíli hledal volný prostor. V teprve pátém životním startu tedy může ukázat více, i když žokeje nečeká snadná práce.

4 IRISH HIT(IRE), 4 ž. Jaromír Šafář 56,0 – Posledně si na delší distanci nevedl zas tak špatně, když se propadl až v závěru a na vítěze ztrácel 5 délek. Každopádně bude lepší počkat, až se chytí.

5 NIRGERA, 8 Michal Hrouda 52,0 – Loni v karlovarských handicapech IV. kategorie ukázala, že něco podobného umí. Na dráhu se ale vrací po roční pauze a nepomůže jí ani mírná přesváha.

6 TOP GUN(GER), 3 ž. Adam Florian 55,5 – Posledně si překvapivě dobře vedl v  dostihu BBAG. Předtím ale v handicapu nesupěl ani s o 7 kg nižší známkou, než vlastní aktuálně. Metry navíc vypadají jako mínus. Bývá totiž chtivější, přičemž otec Rio De La Plata měl optimum do dvou kilometrů a matka Topkapi Diamond na „čtrnáctce“.

7 ORLEANO, 3 ž. Martina Havelková 51,5 – Na této distanci skončil koncem červa ve Varech čtvrtý, když ho jen těsně porazila druhá Ema Ral. S ní tu vychází podobně a rovněž patří ke koním, kteří jdou nahoru. V posledních startech byl ale dost chtivý.

8 TOUCHY FEELY, 4 žk. Taťána Mášová 49,0 – V jediném letošním handicapovém startu neuspěla. Posledně sice v Netolicích slušně zvládla tři kilometry, ale na větší dráze by možná potřebovala ještě výraznější zkrácení distance.

9 NOBLE FOX(FR), 10 ž. Jiřina Andrésová 57,0 – Letos ve čtyřech startech v podobných handicapech neupadl z tabule. Na té by znovu chybět neměl, ale přeci jen narazí na řadu mladších soupeřů, kteří můžou jít nahoru.

10 EMA RAL, 4 ž. Kateřina Hlubučková 49,0 – Ve čtyřech letošních startech neskončila hůře než druhá. Posledně ve Varech na této distanci dokonce zvítězila před dvojicí nynějších soupeřů, a protože toho mnoho nenaběhala, její progres nemusí být u konce.

Tipařův verdikt: Před měsícem ve Varech zvítězila Ema Ral před Reine d’Argent. Jejich váhový poměr se výrazněji nemění, takže i když by to mezi nimi znovu mělo být vyrovnané, poměr sil se spíše měnit nebude. MOSTAR na ně sice ztrácel výrazněji, ale neměl šťastný průběh. V Chuchli by měl i díky táhlejšímu oblouku do cílové roviny, v němž není potřeba „ubírat plyn“, ukázat více. Lewis Gal je dalším koněm, který Mostara při svém posledním startu porazil, nicméně tady vychází hůře. (jf)     

Tip: Mostar – Ema Ral – Reine d‘Argent

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:10 - 7.dostih - J&T Banka St Leger

R - cena L - 3 klisny a hřebci - 2800 m - 600 000 Kč

1 DALANDI, 3 ž. Radek Koplík 58,0 – Osmý z derby se prezentuje tempovějším stylem. Dvojku ve Varech šel stylem start-cíl a Dominique, umístěný v obou ex-federálních Zlatých pohárech, ho porazil až těsně v závěru. Třídu tedy má a vytrvalost by mu také chybět neměla.

2 ANGKOR WAT(GB), 3 ž. Jaromír Šafář 58,0 – S přehledem vyhrál dvě derby předzkoušky, v derby na měkčí dráze skončil druhý. Ve slovenské verzi však zklamal, když v dostihu puloval. Chodí ofenzivnějším stylem a délka dostihu může být za hranicí jeho optima.

3 LA CORAL, 3 Daniel Vyhnálek 58,0 – S dlouhými distancemi sice má zkušenosti, ale nedokázal vyhrát ani v Netolicích. Na tohle nemá.

4 URAN(GER), 3 ž. Jakub Pavlíček 58,0 – Ve Velké červnové přišel závěrem pátý, v derby však propadl. Naposledy ovládl stylem start-cíl trojku na 2000 ve Varech, ale soupeři nebyli tak silní. Vytrvalý by ale měl být, pochází z dobré německé rodiny.

5 SVENSON(USA), 3 ž. Adam Florian 58,0 – Pozornost budí svým vzrůstem. Všechny své tři starty sice absolvoval na vytrvalecké distanci a stále má progres, jeho matka ale běhala na míli. Ve Varech na Dalandiho ztrácel 4 délky.

6 BELL ELYSEES(GB), 3 s ž. Jiří Chaloupka 58,0 – Do Českého derby se nedostal, ve slovenském byl desátý. Pokud by měl být ve hře, musel by se zlepšit.

7 RAMSSIO(IRE), 3 ž. Jan Verner 58,0 – Čtvrtý z derby zaběhl dobře i ve Francii, kde byl v class 1 na 2500 metrů třetí. Třídu tedy má a ani vytrvalost by mu scházet neměla.

8 ILE JONES(FR), 3 j ž. Vendula Korečková 56,5 – Překvapila vítězstvím v Ceně tříletých klisen, což byl trochu zvláštní dostih. V samotných Oaks byla až sedmá, když šla hodně zezadu. Na nejlepší by jí mělo scházet trochu třídy.

9 ZAMINDARTON, 3 s Michal Hrouda 58,0 – Minule byl v Mostě druhý na 1800 metrů. Metry navíc by mu mohly sednout, ale byla to jen čtyřka a to je málo.

Tipařův verdikt: Angkor Wat musí napravit svůj výpadek ze Slovenského derby. Při jeho chtivějším projevu jsou ale metry navíc otázkou. Lépe tak vypadá RAMSSIO, který za ním sice zůstal v derby, ale aktuální dobrou formu ukázal ve Francii. Dostatek vytrvalosti by měl mít i tempový Dalandi, který se slušně ukázal mezi staršími. (ob)

Tip: Ramssio – Dalandi – Angkor Wat

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

16:45 - 8.dostih - CENA HLEDÁME RODIČE

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 FANTASTIC LAST, 3 Simona Laubeová 53,5 – Na jaře absolvovala dva starty, od června nestartovala. Tady vstupuje do handicapu a asi bude lepší počkat, jak se po delší pauze ukáže.

2 BOUŘKA, 8 ž. Kateřina Hlubučková 52,0 – V dubnu tady zvítězila o kategorii níž a teď je na podobné známce. Naposledy ve Varech jí dělal na špici společnost volný kůň a šla po týdenní pauze.

3 TAELL, 4 ž. Jiří Chaloupka 60,0 – Ve Varech sice minule poslední, jednalo se ale o těžký handicap. Jinak poměrně konzistentní a může využít sestupu do této kategorie.

4 MONTE CHRISTO, 7 žk. Alena Plimlová 66,5 – V poslední době běhá delší tratě, i když i na této už několikrát zvítězil. Váha, kterou nosí, vypadá děsivě, v Mostě v květnu ale bral druhé peníze s ještě větší náloží.

5 HOFERGIRL(GB), 3 b ž. Radek Koplík 59,5 – Ve Francii běhala delší tratě a končila s ratingem 27,5. U nás zatím mnoho neukázala, v Netolicích za Kárlem, který dnes ponese výrazně nižší váhu.

6 LA VIDA(GER), 3 ž. Jan Verner 60,5 – Ve Varech jí naposledy byla míle příliš dlouhá, předtím ale na sprintu bojovala o vítězství. Pokud se jí podaří v průběhu usadit, může být mezi nejlepšími i tady.

7 LADY HORTENZIE, 5 žk. Taťána Mášová 59,0 – Vloni na podzim dosáhla ve sprinterských handicapech na dvě vítězství. Letos se ukázala jen dvakrát na jaře a nejspíš bude potřebovat zahřívací start.

8 SHARP JAILER, 3 j ž. Martina Havelková 50,0 – Ve třech životních startech na slušovické dráze se postavil zkušeným sprinterům se ctí. Je poměrně narostlý a Chuchle by mu mohla sedět lépe.

9 IBAR, 9 b ž. Jiřina Andrésová 50,0 – Na vítězství čeká už téměř tři roky, naposledy ale ukázal, že s momentální známkou si poradí. S nízkou váhou dotaci získat může.

10 ANNIE TIGER, 4 b ž. Adam Florian 58,0 – Vloni běhala spolehlivě na tratích okolo míle, nejlépe se jí ale vedlo v červnu ve Varech na 1400 m. Další zkrácení nemusí být od věci, otazníkem je skoro tříměsíční pauza.

11 KÁRL, 8 b Michal Hrouda 52,0 – V Netolicích po pauze pátý, od nejlepších ale vzdálen. Tady jde téměř 7 kg proti handicapu, což mu nadějné vyhlídky nedává.

Tipařův verdikt: V červenci tady měla vítězství na dosah LA VIDA, kterou tehdy hodně sil stál boj o špici. Ve Varech ale potom ukázala, že umí jít i z pozice. Soupeřem jí může být z vyšší kategorie sestupující Taell nebo Annie Tiger, pokud bude po pauze fit. Špatné vyhlídky nemusí mít ani Sharp Jailer. (fm)

Tip: La Vida – Taell – Annie Tiger

SÁZKOVÁ NABÍDKA

 

17:15 - 9.dostih - CENA KURÝRNÍ SLUŽBY MESSENGER

R - handicap IV.kat. - 3+ - 1200 m - 40 000 Kč

1 DEREQUINTA(IRE), 3 ž. Martina Havelková 60,0 – Na jaře vyhrála handicap nejnižší kategorie jistě, po dvouměsíční pauze se jí nedařilo. Naposledy se jednalo o dobře obsazený dostih a návrat do klidnějších vod by jí měl přijít vhod.

2 NIKOLETTA, 3 j ž. Kateřina Hlubučková 49,0 – Zatím jedinou dotaci získala na kratší distanci ve Slušovicích. Aby se jí to podařilo tady, bude muset ubrat něco ze své chtivosti.

3 VALMONT, 10 s ž. Adam Florian 62,0 – V 10 letech stálice podobných dostihů. Na jaře třikrát za peníze, od konce května ale nestartoval.

4 LIKE A TRINITY(GB), 5 Michal Hrouda 58,5 – Ve Varech se v kvalitním handicapu držela na špici překvapivě dlouho. Ubrání metrů vypadá jako plus a podceňovat jí nelze.

5 COOL WHISKEY(IRE), 10 Daniel Vyhnálek 56,0 – V červenci nabral na startu ztrátu, kterou už nemohl smazat. Běhá spíš tratě okolo míle a má už svůj věk.

6 CHICA QUERIDA(IRE), 5 b Beysim Ferhanov 60,0 – Na jaře dokázala vydělat dotaci i o kategorii výš. 12. 7. ale neodstartovala a půjde tak na start po víc jak dvouměsíční pauze.

7 ALFAZIVE(FR), 4 ž. Jan Verner 54,0– Do sezóny vstoupil pod novým trenérem i majitelem a zatím se mu nedaří. Běhal delší tratě, chtivý je však dost, takže by se jako sprinter mohl chytit.

8 PALADDIO, 4 Eva Buriánková, Mgr. 52,0 – Peníze vydělal ve všech třech jarních startech, naposledy v této kategorii. Po pauze zaběhnout umí, takže se mu to tady může povést znovu.

9 LAFRANCO, 10 s žk. Lukáš Charvát 60,5 – S oblibou chodí stylem start – cíl. V Bratislavě se k této taktice nedostal, také nastoupil po pauze. V Chuchli může být znovu ve hře, vloni v září podobný dostih vyhrál.

10 KATRYEN, 6 žk. Taťána Mášová 53,5 – Naposledy zvítězila v Netolicích na míli. Se známkou, na které je teď, se vloni na podzim ve sprinterských handicapech několikrát umístila.

11 OPINION MAKER(IRE), 5 j ž. Jaromír Šafář 59,0 – Oba dva mílové starty se mu povedly, ve Varech přišel o vítězství na pásce. Rychlosti má dost, takže přechod na sprint by neměl být problém.

Tipařův verdikt: Toto je možná o trochu slabší oddělení než předchozí dostih. Zajímavě tu vypadají koně, kteří v posledních startech chodili delší distance, přesto jistou rychlost ukázali. Ve Varech se v kvalitně obsazeném handicapu dlouho vepředu držela Like a Trinity, na téže dráze na míli téměř zvítězil OPINION MAKER. Spolehlivě podobné tratě běhá Lafranco, chytit už by se mohl Alfazive. (fm)

Tip: Opinion Maker – Like a Trinity - Lafranco

SÁZKOVÁ NABÍDKA