Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Sázka na první starty

Sázka na první starty

Ondřej Blahník tipuje dostihy pátečního mítinku ve Velké Chuchli.

ULTIMATE FIGHT    V  5,5:1

15:00 - 3. dostih - Cena Chuchle Areny Praha (handicap II.kat., 1200 m)

Tipsport    1 bod

Jestli má Ultimate Fight letos zaběhnout, je to právě teď. Někdejšímu vítězi EJC Million je již osm let a nemá takovou výkonnost jako dřív. Přijde mi, že už je trochu opotřebovaný a prostě nemá ten elán. To ale neplatí o jeho vstupech do sezóny, kdy je ještě odpočatý a než opět zjistí o co jde, tak ho to víc baví. Před dvěma lety v Gomba handicapu skončil poslední, ale tehdy to Petr Foret odjel bez třmenů. Ten pravý start do sezóny tak absolvoval až v dalším dostihu ve Francii, kde lehce vyhrál. Rok na to s přehledem vyhrál Gomba handicap. Loni v něm byl podle mě moc přibržďován v oblouku, pak hezky zrychlil, ale stačilo to jen na čtvrté místo. Teď ho povede Radek Koplík a já myslím, že mu udělá dostih, jak potřebuje. Handicap má o 9 kg nižší než loni v Gomba handicapu a já věřím, že se v prvním startu opět probere.

 

SAPIENTI      1-3   3,5:1

16:00 - 5. dostih - Velikonoční cena (III.kat., 2200 m)

Tipsport   1 bod

V dostihu je plno rekonvalescentů a nových jmen. Těžko se posuzuje, jak na tom koně budou. Arcturus patřil mezi elitu a vyhrál Velkou cenu českého turfu, loni však se dřívějším formám ani nepřiblížil. Trenér Radek Holčák řekl, že měl před sezónou zánět střev a to se podepsalo na celé sezóně. Pokud by byl v „cajku“, měl by to vyhrát, i když stáj nebývá na jaře připravená hned na první starty. Já to ale riskovat nebudu.

Vybral jsem si zde jiného rekonvalescenta. Sapienti v minulosti ukázal jedničkovou třídu. Byl blízko třetí ve slovenském Zlatém poháru, druhý v Ceně prezidenta republiky, šestý ve Velké ceně českého turfu. Chuchelská dráha mu sedí, ale poslední dva roky laboruje se zdravotními problémy. V roce 2020 startoval jen jednou v Německu, loni vyběhl dvakrát. Právě první start proměnil v jisté vítězství. Nebyl to tak silný dostih jako teď, ale koně tam nebyli špatní. Pak šel ještě amatérku v Meranu, kde byl třetí za Storm De Nuit a dál už nevyběhl. Letos je v tréninku Martiny Havelkové, jíž v prvních dvou dostihových dnech vyběhlo pět koní, jeden vyhrál a dva byli do třetího, což je slušná forma stáje. V dostihu si ho povede sama a já tu opět sázím na první běhání v sezóně, které by mohl zvládnout.

STARTOVNÍ LISTINY

 

2022: 19 tipů, 4 správné tipy, vsazeno 28 bodů, výběr 19,3 body, zisk -8,7 bod (-31%)

Tipů: 229 tipů, 66 správných tipů, vsazeno 327,5 bodů, výběr 336,64 bodů, zisk: +9,14 bodů (+2,79 %, ROI 1,03)

2021: 70 tipů, 21 správných tipů, vsazeno 111 bodů, výběr 117,95 bodů, zisk +6,95 bodů (6,2 %, ROI 1,06)