Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Sir Dragonet ovládl Cox Plate

Sir Dragonet ovládl Cox Plate
Anthony Van Dyck vítězí v těsném doběhu Derby, foto: Petra Mikesková

Jeden z největších dostihů v Austrálii Cox Plate vyhrál účastník loňského Derby v Epsomu, ale již v domácích barvách.

Kromě Melbourne Cupu je asi Ladbrokes Cox Plate 2000 metrů o 5 miliónů australských dolarů druhým nevýznamnějším dostihem australské sezóny, kam pravidelně jezdí účastníci z jiných kontinentů. V letech 2015 až 2018 opanovala čtyři ročníky Winx. V tom posledním porazila godolphinského Benbatla a cizincům se dařilo i v jiných letech. Před ní Cox Plate vyhrál O’Brienův Adelaide a loni japonská Lys Gracieus.

SIR DRAGONET se po demolici soupeřů v Chester Vase stal favoritem Derby v Epsomu. V těsném doběhu na něj zbylo páté místo. Byl to ale teprve jeho třetí start a čekal se progres. Ten však nepřišel. Sezónu zakončil čtvrtým místem v St Legeru a letos v Irsku získal sérii čtyř druhých míst od Listed po Tattersalls Gol Cup (Gr.1), kde ale kromě vítězné Magical tak silná konkurence nebyla. To bylo koncem července a pak se od Aidana O’Briena stěhoval do Austrálie k trenérské dvojici Ciaronu Maherovi a Davidu Eustacemu a společenství řady spolumajitelů.

Na australské půdě se předvedl skvěle. Glen Boss s ním přesně načasoval finiš, jímž se v rovině provlékl mezi soupeři a slavil jistý triumf.

Jeho otec Camelot měl na startu i místního favorita Russian Camelota, který letos vyhrál Australian Derby. Ten skončil třetí, když druhé místo získal O’Brenův Armory. Čtvrtého z Irish 2000 Guineas porazil Sir Dragonet již v Tattersalls Gold Cupu, pak ale vyhrál Gr.3 a byl třetí v Irish Champion Stakes.

VÝSLEDEK

 

(Ondřej Blahník)