Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Sledujte polský Crystal Cup s mezinárodní účastí

Sledujte polský Crystal Cup s mezinárodní účastí

V neděli se ve Wroclawi odběhne odložený Crystal Cup, kde v početné mezinárodní konkurenci bude mít silné zastoupení Česká republika.

Letos se seriál Crystal Cup v tradiční podobě nekonal. Jedna ze dvou největších steeplechase v Polsku se ale pod tímto názvem poběží i letos. Doplňkovým názvem je Nagroda Portu Lotniczego Wrocław a účastníci dostihu na 5500 metrů si rozdělí dotaci 172.000 zlotých, což je asi milión korun.

Tato dotace přilákala početnou zahraniční konkurenci. Italský trenér Paolo Favero přivezl Burows Lane, který sice naposled vyhrál kratší cross country v Meranu, mezi přední krosaře v Itálii však nepatří.

Německý Wutzelmann vyhrál letos jednou doma a jednou ve Švédsku. To toho pro nás moc neřekne. Loni ale porazil třeba Tamase nebo Saint Josepha.

Polský Haad Rin byl před dvěma lety druhý v Listed steeplechase v Compiegne. Kraloval i doma a vyhrál Wielkou Partynickou. Loni pak jasně vyhrál Crystal Cup, který se konal v červnu a pak trial na Wroclawkou, tu však kvůli pádu nedokončil. Na dráhu se vrátil až před necelými třemi týdny, velký dojem však neudělal.

Netto byl loni čtvrtý a naposledy v trialu na Wroclawkou třetí, v této konkurenci ale takovou šanci mít nebude. Nejsilnější sestava totiž dorazí z České republiky.

Suverénkou letošní sezóny v Polsku je svěřenkyně Radima Bodláka Cosmic Magic. Loni druhá z Ceny ČASCH pro čtyřleté krosaře v Pardubicích se letos zaměřila na starty ve Wroclawi a všechny třu vyhrála. Nejcennější vítězství bylo ve Wielke Wroclawské. Tehdy porazila obhájce Rekiho a Sztorma, který double Crystal Cup – Wielka Wroclawská získal v roce 2018. Dostihy se ale tehdy neodvíjel v rychlém tempu, tohle bude o 500 metrů delší a možná i na měkčí dráze. To pro pětiletou kobylku nemusí být nejlepší. V jejím sedle tentokrát bude čerstvý vítěz Velké pardubické Lukáše Matuského, který střídá Niklase Lovéna směřujícího na Haad Rina.

 

Cosmic Magic vyhrává Wielkou Wroclawskou před Rekim a Sztormem, šestý Larizano

Hvězdou velkého formátu byl Al Bustan, který v roce 2017 vyhrál Gran Premio Merano. O rok později tam byl druhý za Le Costaudem, loni pátý a letos čtvrtý. To jsou stále velmi dobré formy, které tady můžou na soupeře stačit. Zdejší dráhu si vyzkoušel před třemi lety, kdy stejně jako dnes s Markem Stromským porazil i přes váhovou nevýhodu Sztorma.  

Dobré zkušenosti s místní dráhou má i Larizano, který loni jen těsně prohrál s Rekim Wielkou Wroclawskou. Jeho kariéru provázejí zdravotní problémy, na měkčí dráze ale loni vyhrál Velkou slušovickou. Jeho poslední vystoupení ve Wielke Wroclawské ale také nebylo špatné. Do oblouku točil v dobré pozici, ale na druhé překážce před cílem udělal hrubou chybu, ze které se už nevzpamatoval.

Tip: Al Bustan – Reki - Larizano

STARTOVNÍ LISTINY

DOSTIOHOVÝ PROGRAM

Přímý přenos:

Tipsport: 2,6 Cosmic Magic, 3,5 Al Bustan, 7,77 Reki, 9 Sztorm, 10 Haad Rin, Wutzelmann, 17 Burrows Lane, 30 Netto, Pareto, Larizano, 45 Nick, 80 Felix

(Ondřej Blahník)