Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Sobotní program v Newbury s tradičním handicapem – rozbor dostihu – 1. 12.

Sobotní program v Newbury s tradičním handicapem – rozbor dostihu – 1. 12.

Hlavním bodem zítřejších dostihů v Newbury je Ladbrokes Trophy známá dříve jako Hennessy Gold Cup.

O důležitosti tohoto dostihu svědčí jména několik vítězů, kteří později uspěli v Cheltenham Gold Cupu. To se povedlo Denmanovi, Bobs Worthovi i Native Riverovi.

Loni tu uspěl Mullinsův Total Recal a stejný trenér měl vyslat favorita i nyní. Plánovaný trajekt z Irska však byl zrušen, Willie Mullins to nechtěl dál komplikovat a Kemboy zůstal doma.

 

16:00 – Newbury - LADBROKES TROPHY CHASE (Handicap)

(Gd.3, 5200 m, 200.000 liber), dráha: good to soft

1 KEMBOY 6, tr. Willie Mullins - NESTARTUJE

2 BLACK CORTON 7, tr. Paul Nicholls, ž. Bryony Frost, 75,3 kg, 13:1 - Přestože na jaře se mu tak nedařilo, patřil loni mezi přední nováčky a s Elegant Escape podával podobné výkony. Do sezóny vstoupil solidním druhým místem za velmi dobrým Definitly Red, když po chybě na prvním skoku z něj jeho stálá jezdkyně málem „vystoupila“. Právě chyb na skocích se často nevyvaruje, ale pokud zůstane dráha s označením „good to soft“, mělo by to pro něj být výhodou.

3 ELEGANT ESCAPE 6, tr. Colin Tizzard, ž. Harry Cobden, 74,4 kg, 6:1 - Loni tu mezi nováčky těsně porazil Black Cortona s podobnou váhovou výhodou. Před třemi týdny v Sandownu prakticky na cílové čáře předstihl Thomas Patricka. Jejich váhový rozdíl se tu ale zvětší ještě o 5 lb, jemu ale možná víc sedne rychlejší půda.

4 AMERICAN 8, Harry Fry, ž. Miss A B O'Connor, 73,9 kg, 13:1 - Loni tu nastupoval jako jeden z favoritů, ale v oblouku do roviny přestal stíhat a byl zadržen. Možná to a něj bylo moc rychlé, nejlepší výkony podal na měkké dráze. Svoji třídu potvrdil v následném startu v Cheltenhamu, kde byl druhý za Definitly Red, ale to se běželo na „heavy“.

5 DINGO DOLLAR 6, tr. Alan King, ž. Wayne Hutchinson, 71,2 kg, 8,5:1 - Loni tady vyhrál nováčkovský handicap a dvojkový nováčkovský handicap skoro vyhrál i na závěr sezóny v Ayru, kde s nejvyšší váhou v poli operoval na špici. Za sebou má rozcvičku na proutěnkách. Tady může ukázat další progres, s úplnou špičkou se ale zatím nepotkal.

6 THOMAS PATRICK 6, tr. Tom Lacey, ž. Richard Johnson, 71,2, 4,5:1 – Loni zaváhal jen jednou. Po přechodu na ofenzivní taktiku bodoval v Newbury i ve velkém handicapu v Aintree. Do sezóny také vstoupil dobře, když v Sandownu ho Elegant Escape porazil velmi těsně. Oproti němu teď bude mít větší váhovou výhodu a jeho šance vypadají velmi slušně. Lepší by ale pro něj byla měkčí dráha.

7 SIZING TENNESSEE 10, tr. Colin Tizzard, ž. Tom Scudamore, 71,2 kg, 21:1 – Na Cheltenham festivalu mezi nováčky v závěru nestačil na Mr Parfois. Na měkké ráze to ale na něj přeci jen mohlo být moc dlouhé. Před tím chodil i dostihy na 4000 metrů a právě na podobné distanci se vítězně rozběhal před tímto startem. Ve stínu stájového kolegy je možná až moc.

8 BEWARE THE BEAR 8, tr. Nicky Henderson, ž. Jeremiah McGrath, 71,2 kg, 17:1 – Před rokem začal sezónu vítězně v Newcastlu a neztratil se ani v handicapu na Cheltenham Festivalu. Jeho výpadky jsou z extrémně dlouhých dostihů. Handicap mu sedí, ale jako prověřený kůň tolik pozornosti neláká.

9 GO CONQUER 9, tr. Nigel Twiston-Davies, ž. Jamie Moore, 70,8 kg, 34:1 - Před měsícem slušně načal novou sezónu v Ascotu. Handicaperem je ale podchycený, daří se mu spíš na rychlejších drahách a distance už je taky na hraně.

10 MS PARFOIS 7, tr. Anthony Honeyball, ž. Aidan Coleman, 70,3 kg, 7:1 - Na jaře jen těsně prohrála Novices‘ Chase na 4 míle v Cheltenhamu a v Aintree nestačila jen na Terreforta, když za sebou nechala Elegant Escape i Black Cortona. Na měkké dráze ale těžila ze své vytrvalosti, v zimě jí v Ascotu Black Corton porazil. Tady je její výhodou, že oproti nim bude mít větší váhovou výhodu než jen 7 lb pro klisny.

11 ALLYSSON MONTERG 8, tr. Richard Hobson, ž. James Bowen, 69,4 kg, 26:1 - Mez špičkou se mu nikdy nedařilo. Tady půjde s přídavkem z jarního vítězství v trojkovém handicapu v Petrhu.

12 FLYING ANGEL 7, tr. Twiston-Davies, ž. Thomas Bellamy, 68,5 kg, 21:1 - Loni na jaře vyhrál Gd.1 Novices‘ Chase v Aintree, ale od té doby tápe. Půjde tady sice s nižším ratingem, než jaký momentálně vlastní, když dostal přidáno za druhé místo ve dvojkovém handicapu v Ascotu, ale moc důvěry nebudí. Není tož moc spolehlivý a většinou běhá v dostizích na 4000 metrů.

13 WEST APPROACH 8, tr. Colin Tizzard, ž. Adam Wedge, 68,5 kg, 34:1 - Polobratrovi Thistlecracka se lépe dařilo na proutěnkách. I na steeplech se loni zařadil mezi špičku nováčků, ale jeho výkony mají klesající úroveň.

14 THE YOUNG MASTER 9, tr. Nell Mulholland, ž. Mr S Waley-Cohen (-1,5), 67,1 kg, 10:1 – Nejlíp na tom byl v 5 až 7 letech, kdy vyhrál s ratingem 148 lb Gold Cup v Sandownu. Pak šel s formou dolů. Seběhaného handicapu využil začátkem této sezóny, kdy dvakrát vyhrál. Rating mu sice zas o něco poskočil, jeho stálý jezdec ale může uplatnit 3 lb úlevu.

Tipařův verdikt: V Sandownu sice Thomas Patrick těsně prohrál s Elegant Escape, tentokrát ale bude mít větší váhovou výhodu. Více mu ale sedne měkká dráha a pokud výrazně nezaprší, mohl by na tom být lépe nejvíce zatížený BLACK CORTON, který se slušně rozběhal ve Wetherby a loni byl v první půlce sezóny ve formě. (ob)

Tip: Black Corton – Thomas Patrick – Elegent Escape

STARTOVNÍ LISTINA

V Newbury prší a povrch změněn na "soft".