Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Špičkové dostihy ve Francii se vrací do Paříže

Špičkové dostihy ve Francii se vrací do Paříže
pohled na novou tribunu v Longchamp

Po letním přesunu nejvýznamnějších dostihů na dráhu v Deauville se špička vrátí především na centrální závodiště Longchamp.

V neděli je na pořadu několik grupových dostihů, z nichž nejvyšší status má Prix du Moulin de Longchamp (G1, 3+) na mílové distanci. Favoritem je loňský nejlepší dvouletek Pinatubo (James Doyle), který se po dvou prohrách na mílových distancích vrátil naposledy na vítěznou vlnu v Prix Jean Prat na 1400 metrů. Tentokrát se tedy pokusí uspět i na klasické distanci.

Za ním už je konkurence poměrně vyrovnaná. Circus Maximus (Ryan Moore) a Romanised (William Lee) bojovali v těsném doběhu o vítězství již v loňském roce a také letos se setkali při svých posledních startech v Prix Jacques Marois v Deauville. Tam na ně zbylo třetí a páté místo. Vítěz irských 2000 Guineas Siskin (Colin Keane) přišel o svou neporazitelnost až při posledním startu v Sussex Stakes v Goodwoodu, kde finišoval třetí.

Šest startujících doplní dva zástupci stáje Godolphin a trenéra Fabreho Persian King (Pierre-Charles Boudot) a Victor Ludorum (Mickael Barzalona). Posledně jmenovaný byl loni nejlepším dvouletkem ve Francii, což letos potvrdil výhrou ve francouzských 2000 Guineas. Pak se ale neprosadil na delších distancích a při svém návratu na míli je trochu překvapivým outsiderem, který by tu ale jen do počtu být neměl.

Verdikt: Favorit PINATUBO by to tentokrát měl zvládnout i na míli, ale nebylo by překvapením, kdyby jeho největším rivalem byl Victor Ludorum a došlo tak k zajímavému souboji loni nejlepších dvouletků ve svých zemích.

STARTOVNÍ LISTINA

(Jiří Šnajberk)