Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

za 

Více informací...

Objednat...

Sprinterský July Cup se uskuteční v Newmarketu ve svém termínu

Sprinterský July Cup se uskuteční v Newmarketu ve svém termínu
Ten Sovereigns vyhrává July Cup 2019 - foto: Petra Mikesková

Není to v letošní sezóně příliš obvyklé, ale v případě dnešního July Cupu to vyšlo přesně na plánovaný termín.

Darley July Cup Stakes

(G1, 1200 m, 3+) - 16.35 – 7. dostih

Sprinterské zápolení ze seriálu British Champions Series přivede na start vždy zajímavou sestavu. Jde o srovnání špiček tříletého ročníku se staršími sprintery, ke kterým se zařazují účastníci jarních mílových klasik, pro které již byla tato distance dlouhá. Tříletí mají samozřejmě ještě váhovou úlevu, svou roli může sehrát také povrch. Ten byl ve čtvrtek označen jako dobrý, po dešti v pátek už měkký, ale na sobotu je znovu hlášeno teplé počasí, takže tady není odhad úplně jednoduchý.

V poli třinácti účastníků zatím vychází jako favorit tříletý vítěz Commonwealth Cupu z Royal Ascotu Golden Horde s Adamem Kirbym v sedle. Další tříletek Threat (Oisin Murphy) zkoušel v Ascotu míli, ale po neúspěchu byl přesměrován na sprinterské distance.

 

Golden Horde vítězí v Commonwealth Cupu v Ascotu, sedmý Southern Hills

Starší sprinteři se poslední den královského mítinku střetli v Diamond Jubilee Stakes a hned čtyři se objeví na startu i v sobotu. Těsný vítěz Hello Youmzain (Kevin Stott) bude chtít potvrdit umístění před třetím Sceptical (Frankie Dettori) a čtvrtým Khaadem (Jim Crowley), outsider Shine So Bright může jen překvapit.

 

Hello Youmzain vítězí v Diamond Jubilee, třetí Sceptical, čtvrtý Khaadem

Zamíchat pořadím se může pokusit i Oxted s jezdeckým talentem Cierenem Fallonem. Ten už se letos uvedl vítězně v Newmarketu a po vynechání Ascotu může být delší přestávka výhodou.

Trenér Aidan O´Brien bude spoléhat na zlepšení až sedmého z Commonwealth Cupu Southern Hills s Ryanem Moorem.

V posledních letech se v dostihu dařilo spíše tříletým, kteří ovládli čtyři z posledních pěti ročníků a v tom letošním se tedy s favoritem v čele pokusí o zvýraznění této série.

STARTOVNÍ LISTINA

Fortuna: 2,9 Golden Horde, 5 Sceptical, 5,5 Hello Youmzain, 9 Khaadem, Threat, 15 Oxted, 23 Brando, 25 Equilateral, 30 Namos, Sir Dancealot, Southern Hills, 40 Shine So Bright, 50 Lord Of The Lodge.

(Jiří Šnajberk)