Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

St Leger – trendy posledních 10 ročníků

St Leger – trendy posledních 10 ročníků
Blessed Kiss s Václavem Janáčkem vítězí v St Legeru 2018, foto: Jana Syručková

Jak by dopadl St Leger, kdyby o výsledku rozhodovaly pouze statistiky? To se dozvíte díky analýze jeho posledních deseti ročníků.

 

Posledních 10 vítězů St Legeru

Nejúspěšnější jezdec: 2 vítězství – Václav Janáček (Blessed Kiss, Sanok)

Nejúspěšnější trenér: 2 vítězství - František Holčák (Age Of Jape, Always On Sunday) a Zuzana Kubovičová (Atack, Katelbach)

 

9 z 10 posledních vítězů startovalo v Českém derby. Výjimku tvoří pouze Sanok, který od 16. května do 18. července nestartoval. Letos bude na startu pouze čtveřice účastníků Českého derby – tedy Angkor Wat, Dalandi, Ramssio a Uran.

9 z 10 posledních vítězů absolvovala v klasické sezóně před St Legerem aspoň čtveřici startů. Méně exponovaný byl pouze třikrát startující Grace Of Gracie. Letos se pouze třikrát ukázal na dráze Svenson, a protože loni nevyběhl, stejný je i celkový počet jeho startů.

8 z 10 posledních vítězů se v posledním startu před St Legerem umístilo nejhůře na čtvrtém místě. Výjimku tvoří pouze poslední dva vítězové, ale oba startovali v náročných dostizích. Nagano Gold totiž skončil šestý v EJC Long – VC českého turfu a Blessed Kiss osmá v Gr.3 v Deauville. Tomuto kritériu nevyhovují Angor Wat, Bell Elysees a Ile Jones.

8 z 10 posledních vítězů mělo už před St Legerem na kontě umístění do čtvrtého místa v jedničkovém dostihu. Výjimkami jsou pouze Sanok, který ale ovládl dvojku, a Nagano Gold, jehož brzdila ovladatelnost. Z letošní sestavy se v jedničkách mezi nejlepšími neumístili Bell Elysees, Dalandi, La Coral, Svenson, Uran ani Zamindarton.

8 z 10 posledních vítězů patřilo mezi trojici největších favoritů. Jako překvapivé vítěze můžeme ve sledovaném období označil pouze Tara, který byl pátým favoritem, a Nagano Golda, který byl až sedmou sázkovou šancí. Podle nabídky společnosti Tipsport je největším favoritem Ramssio následovaný Angkor Watem. Za nimi je to vyrovnanější, ale třetí šancí je aktuálně Dalandi.

8 z 10 posledních vítězů nastupovalo přesně po šesti týdnech od posledního startu. Výjimkou jsou pouze poslední dva vítězové, když Nagano Gold startoval po čtyřech a Blessed Kiss po třech týdnech. Pauza šesti týdnů většinou v minulých letech odpovídala rozestupu mezi Slovenským derby a St Legerem. Letos tyto dostihy dělí 8 týdnů, takže po delší pauze půjdou na start Angkor Wat a Bell Elysees. Sedm týdnů uplynulo od Oaks, v němž naposled vyběhla Ile Jones. Naopak pouze třítýdenní pauzu od posledního startu mají Dalandi a Svenson.

7 z 10 posledních vítězů startovalo ve Slovenském derby, kde se umístili nejhůře na čtvrtém místě. Toho se stejně jako jeho českého ekvivalentu nezúčastnil Sanok. Do Bratislavy nezamířili ani Taro a Nagano Gold, kteří v Českém derby zklamali osmým respektive čtrnáctým místem. Z letošní sestavy se Slovenského derby zúčastnili pouze Angkor Wat a Bell Elysees, ale obsadili až sedmé a desáté místo.

0 z 10 posledních vítězů bylo českého chovu. Posledním českým odchovancem, který zvítězil v St Legeru, byla v roce 2005 úspěšná Ready For Life. Vylepšit statistiku domácích odchovanců se bude snažit trio Dalandi, La Coral a Zamingerton.

Trendy doporučují: V St Legeru většinou vítězí účastníci Českého derby, kteří budou na startu pouze čtyři – tedy Angkor Wat, Dalandi, RAMSSIO a Uran. Cesta vítězů St Legeru většinou vedla přes Slovenské derby, ale žádný z nich v něm neskončil hůře než čtvrtý, zatímco Angkor Wat obsadil v Bratislavě až sedmou příčku. Proti dvojici Dalandi - Uran zase hovoří skutečnost, že se nikdy nevešli v jedničkovém dostihu mezi čtveřici nejlepších. Dalandi navíc půjde na start po kratší pauze. Nejlépe tak i podle trendů vychází favorizovaný Ramssio, zvlášť když St Leger nebývá bohatý na překvapení. (jf)