Uživatel: | Registrovat
Menu

Předplatné

Pro přístup k placenému obsahu Vám nabízíme:

Měsíční předplatné za 99 Kč

nebo

Roční předplatné za 599 Kč

Více informací...

Objednat...

Stáj Lokotrans prodala své hvězdy

Stáj Lokotrans prodala své hvězdy
Souboj Zamica a Darling In Ping ve Starohájském kritériu - foto Zenon Kisza

Stáj Lokotrans prodala několik velmi dobrých koní ze své stáje. Největší hvězdou z nich je Darling In Pink, který byl třetí v Českém a druhý ve Slovenském derby.

Dostihová stáj Lokotrans Karla Jalového zveřejnila na svých facebookových stránkách, že prodala řadu svých velmi dobrých koní. Jde především o trojici koní, která byla prodána švýcarské Stall Beliar do tréninku Mira Weise. Je mezi nimi Darling In Pink, který byl blízko třetí v Českém derby a těsně druhý ve Slovenském derby. Poslední start v tréninku Luboše Urbánka absolvoval minulý týden v Clairefontaine v Class 1 na 2200 metrů, kde po nepříliš dobrém průběhu skončil pátý.

Dalším prodaným je jeho vrstevník Ashat, který byl čtvrtý ve Velké jarní i Českém derby, ve Slovenském derby mu zřejmě nesedl profil dráhy. Naposledy běžel velmi dobře obsazenou dvojku ve Varech, kde se ukázalo, že distance 2400 metrů je pro něj přeci jen asi dlouhá.

Mezi špičku starších vytrvalců u nás patřil Abrams Creek, který byl loni druhý ve Slovenském derby a letos třetí ve Velké ceně Slovenska. Naposledy běžel minulý víkend právě ve švýcarském Dielsdorf, kde vyhrál dostih na 3000 metrů o 20.000 €.

Majitele změnila i loňská vítězka Prvomájové steeplechase Antalgique i loňský vítěz Stříbrné trofeje Foudre D’Allier. Překážková hvězda stáje Al Bustan, vítěz Gran Premia 2017 nedávno ukončil kariéru a rozšířil důchodcovské stádo svého majitele.

Stáj ale prodává i další své jedničkové koně. Je mezi nimi vítěz Českomoravské ceny a specialista na 1400 metrů Lailaho nebo tříletou klisnu Jacinthe, která byla ve svém třetím životním startu třetí v Oaks a je na startovní listině nedělního St Legeru. V inzerátu nabídky DS Lokotrans koní k prodeji je i čtvrtá z Oaks Korvette, která ale byla prodána již na jaře Petru Kupkovi a běhal za jeho stáj Castor, zůstala však v tréninku Luboše Urbánka. Teď je opět v majetku Lokotransu.

Největší částka je v inzerátu požadována za sedmiletého Folburg De Palma, který v létě vyhrál menší proutěnky ve Vittelu a má francouzský rating 54 kg.

(Ondřej Blahník)